شنبه ۲۸ فروردینساعت ۰۴:۱۵Apr 2021 17
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «غلات»

دنیای اقتصاد   ۴ ساعت پیش    
دنیای اقتصاد : براساس گزارش اخیر فائو، تولید جهانی غلات در سال زراعی 2021 نسبت به پیش بینی آن در گزارش قبلی سال 2020، با افزایش ناچیزی روبه رو شده و اکنون در سطح 2765 میلیون تن قرار دارد که 2 درصد بالاتر از میزان تولید سال زراعی قبل است ...
مهرصبا   ۷ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران به نقل از پایگاه الیوم السابع، متخصصان تغذیه به روزه داران توصیه می کنند به دلیل فوائد فراوان وعده سحری، از آن غافل نشده تا بدین وسیله، انرژی آن ها در طول روز تحلیل نرود ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۸ ساعت پیش    
در بخش " اخبارکوتاه" مجموعه 20، هر شب بیننده خبر های متنوعی از مناطق مختلف استان سمنان باشید.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۷ - ۱۱:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: کرمانشاه- مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی استان کرمانشاه از آغاز مبارزه با علف های هرز در 392 هزار هکتار از مزارع غلات استان خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۱۹:۴۷    
ایسنا/اصفهان کارشناس حفظ نباتات جهاد کشاورزی شهرستان خمینی شهر گفت: از ابتدای سال تاکنون 211 هکتار از 675 هکتار مزارع جو و گندم شهرستان آفت زدایی شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۱۷:۳۱    
مبارزه با آفت سن غلات در مزارع زیر کشت گندم وجو در خراسان رضوی در حال انجام است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۱۶:۲۱    
مبارزه بر علیه آفت سن مادری در 3 هزار هکتار از مزارع غلات شهرستان سبزوار انجام شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۱۶:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
مبارزه با آفت سن غلات در مزارع استان سمنان آغاز شد.
بسیج   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۱۲:۳۸    
نشست صمیمی مدیر هماهنگی ترویج سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی در نیشابور برگزار شد.
راه امروز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۱۱:۵۵    
بر اساس گزارش اخیر فائو که در اوریل 2021 منتشر شده، پیش بینی این سازمان از تولید جهانی غلات در سال زراعی 2021 نسبت به پیش بینی قبلی آن در گزارش قبلی سال 2020، با افزایش ناچیزی روبرو شده است و اکنون در سطح 2765 میلیون تن قرار دارد که 2 درصد بالاتر از میزان تولید سال زراعی قبل است.
ایانا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۱۰:۲۰    
سرپرست موسسه تحقیقات دیم کشور به اتفاق مدیر امور زراعت سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی ، رییس بخش غلات موسسه، ناظر فنی ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در طرح جهش تولید استان و تعدادی از مدیران جهاد کشاورزی شهرستان ها از مزارع الگویی و بذری در شهرستان های هوراند، کلیبر و آبش احمد بازدید نمود.
پایگاه خبری قلم   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۰۰:۵۰   + ۴ سایت دیگر  
خشکسالی، احتکار، کشت محصولات صنعتی به جای غلات و فساد دیوانیان از عوامل اصلی این قحطی ها و گرانی ها بوده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۷:۵۷   + ۴ سایت دیگر  
بجنورد- ایرنا- رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: کاهش بارندگی و خشکسالی 38 هزار هکتار از اراضی دیمزار غلات ( جو و گندم ) خراسان شمالی را نابود کرد.
ایانا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۵:۴۰    
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان خراسان شمالی از تداوم مبارزه با سن غلات در استان خبر داد.
ایانا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۵:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فراشبند از آغاز برداشت گندم و جو خبر داد و گفت: برداشت از دشت دژگاه بخش دهرم آغاز شد و تا نیمه اول خرداد ماه در بخش مرکزی ادامه دارد.
دیار آفتاب   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۳:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
آفت سن غلات به عنوان آفت کلیدی گندم، نقش به سزایی در کاهش عملکرد کیفی و کمی گندم داشته و لازم است با مبارزه به موقع با این آفت خسارت آن را به حداقل رساند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۳:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی خراسان رضوی از مبارزه با آفت سن مادری غلات در49 هزار و 279 هکتار از گندمزارها و جوزارهای این استان خبر داد.
عصر اترک   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۳:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
پژمان شهابی گفت: در استان رویش بخشی از سطوح زیر کشت محصولات گندم، جو و کلزا متاثر از سرما و کاهش بارندگی ها در فصول پاییز و زمستان سال گذشته خسارت دیده اند که در بهار جاری میزان برداشت این محصولات کاهش چشم گیری خواهند داشت.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۶:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
معاون جهاد کشاورزی استان بوشهر از کاهش برداشت در اراضی دیم و آبی استان بوشهر خبر داد و گفت: پیش بینی می شود 77 هزار تن گندم از اراضی استان برداشت شود که نسبت به سال قبل کاهش بیش از 40 درصدی دارد.
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۵:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
نصف جهان: اصفهانی ها ماهانه 15 میلیون قرص نان سبوسدار مصرف می کنند. عضو هیات مدیره انجمن تغذیه سالم غلات کامل و عضو کمیته نان طیب آستان قدس رضوی در اصفهان گفت: ماهانه حدود 900 هزار کیسه آرد در زمینه تولید نان تافتون بربری، لواش، سنگک ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۳:۲۳   + ۹ سایت دیگر  
در زمان های قدیم از آسیاب آبی برای خرد کردن گندم و سایر غلات و تبدیل غلات به آرد استفاده می شد. این آسیاب ها با استفاده از سرعت و فشار آب کار می کردند ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۳:۰۸   + ۸ سایت دیگر  
ارومیه-رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان غربی از آغاز مبارزه با آفت سن غلات در مزارع استان خبر داد و از زارعان درخواست کرد تا اقدام به مبارزه به موقع با این آفت کنند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۰:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
طرح پایش و مبارزه با سن غلات در مزارع شهرستان سرچهان آغاز شد.
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۰۳:۳۱   + ۱۲ سایت دیگر  
نرگس جوزدانی، متخصص تغذیه و رژیم درمانی، درباره فواید و مضرات سیب زمینی اظهار کرد: سیب زمینی یکی از سبزیجات نشاسته ای خیلی مفید است. او افزود: سیب زمینی با وجود اینکه حاوی مقدار زیادی نشاسته است، اما در پایه غلات جای می گیرد. ...
ایرسا آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۲۳:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
ایرسا_ مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت : از آغاز مبارزه با علف های هرز غلات در استان کرمانشاه تا کنون در بیش از 392 هزار هکتار از مزارع گندم (315 هزارهکتار) و جو (77 هزارهکتار) مبارزه شیمیایی صورت گرفته است.
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۷:۲۵    
نصف جهان: کینوا گیاهی است با نام علمی Chenopodium quinoa willd یکی از گیاهانی که تا کنون در ایران مورد بررسی قرار نگرفته و از آن بهره برداری نشده است گیاهی با نام کینوا که بومی کوه های آند در بولیوی، شیلی و پرو است. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۱:۰۶    
اشغالگران آمریکایی به طور روزانه اقدام به سرقت نفت و غلات سوریه و انتقال آن به عراق به منظور وارد کردن خسارت به دولت سوریه و در راستای جنایت ضد بشری می کنند.
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی خراسان جنوبی مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی خراسان جنوبی به نقل از مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سربیشه گفت: سورگوم گیاهی روزکوتاه ...
برترین ها / روز پلاس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۸:۱۴   + ۱۴ سایت دیگر  
عصر ایران: دانشمندان و متخصصان تغذیه اکنون با بسیاری از فواید حفظ و تقویت سلامت روده بزرگ آشنا هستند. یکی از بزرگترین مزایای پشتیبانی از سلامت روده بهره مندی از باکتری های مفید و سلول های ایمنی است که به مبارزه با مهاجمان خارجی مانند باکتری ها، ویروس ها و قارچ ها کمک می کند. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۲۰:۱۰    
مدیر جهاد کشاورزی تربت جام گفت: بیش از 300 هکتار از اراضی غلات تربت جام با استفاده از تکنولوژی مدرن پهپاد بر علیه شته و سن مادری سمپاشی شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۹:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون کشاورزی گفت: موضوع توقف خط تولید صنایع پالایشی غلات و تعطیلی آنها در نشست امروز کمیسیون مطرح شد.
خبرگزاری صنایع   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۴:۵۰   + ۱۵ سایت دیگر  
دبیر اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور ازآغاز ثبت سفارش نهاده های دامی خبر داد. *** علت توقف ثبت سفارش نهاده های دامی چه بود؟ به گزارش خبرگزاری صنایع ، عباس حاجی زاده درباره توقف ثبت سفارش نهاده های دامی که دیروز رئیس انجمن غلات اعلام کرده بود، اظهار داشت: ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۳:۵۹   + ۶ سایت دیگر  
مراغه - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی هشترود گفت: پروژه امنیت غذایی که به منظور افزایش 25 درصدی تولید سیستم های مبتنی بر غلات دیم محور طی مدت 5 سال طراحی شده بود، برای پنجمین سال پیاپی در سال زراعی جاری با موفقیت در دست اجراست.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۲:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/همدان معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی استان همدان از مبارزه با سن غلات در بیش از 20 هزار هکتار از اراضی غلات استان خبر داد و گفت: تاکنون در 20 هزار و 613 هکتار از مزارع گندم و جو استان همدان مبارزه با سن غلات انجام شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۲:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
فرماندار شرکت غلات عمومی در عربستان از 4 میلیون و 66 هزار تن سالانه ضایعات غذایی در این کشور خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۰:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس از سوال نمایندگان از وزیر جهادکشاورزی به دنبال توقف خط تولید صنایع پالایشی غلات خبر داد و گفت: کمیسیون کشاورزی قطعا وظیفه خود را در این زمینه دنبال می کند.
ایانا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۰:۲۰    
سن غلات یکی از آفات خطرناک مزارع گندم و جو می باشد.
دیار آفتاب   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۰:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
کشاورزان غله کار استان مرکزی به خصوص در مناطق معتدل و سرد با توجه به ریزش آفت سن در این مناطق، نسبت به مبارزه هم زمان با علف های هرز و سن گندم اقدام نمایند.
عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۰۹:۳۱   + ۱۴ سایت دیگر  
یک رژیم غذایی کتوژنیک مصرف همه کربوهیدرات ها، از جمله میوه ها، سبزیجات، غلات کامل، لوبیاها، نخودها، و عدس ها را محدود می کند که همگی از منابع مهم فیبر محسوب می شوند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۹:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس از بررسی توقف خط تولید و تعطیلی صنایع پالایشی غلات در جلسه فردای کمیسیون کشاو رزی مجلس خبر داد.
نقدینه   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۶:۰۵   + ۵۳ سایت دیگر  
نقدینه - مرکز آمار ایران اعلام کرد: از 53 قلم خوراکی منتخب، تعداد 39 قلم، درصد تغییر سالانه بالاتر از نرخ تورم نقطه ای کل کشور (48,7 درصد) داشته اند. ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۵:۱۰   + ۴۱ سایت دیگر  
کاوه زرگران، عضو کمیسیون کشاورزی و صنایع تبدیلی اتاق تهران گفت که به دلیل وجود بوروکراسی دولتی، واردات نهاده ها توسط بخش خصوصی مختل شده و احتمالاً وضعیت تولید مرغ در هفته های آتی نیز بهبود پیدا نخواهد کرد. ...
موج   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۴:۳۷   + ۱۲ سایت دیگر  
مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران گفت: قرارداد ساخت سیلوی 30 هزار تنی غلات در بندر نوشهر امضا شد.
ایانا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۱:۵۰    
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان از برگزاری جلسه هماهنگی برداشت غلات و دانه های روغنی در استان ایلام خبر داد.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۰:۴۵    
این بررسی نشان می دهد سگ ها اغلب با ارزن تغذیه می شدند و شاید گیاهخواری آنان بنا به اقتضای شرایط بوده چرا که همراهان انسان آنان نیز گیاهخوار و مصرف کننده غلات بوده اند. سگ ها در عصر برنز اغلب مجبور به محافظت از گله و خانه انسان ها بودند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۰۷:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
رییس گروه بهبود تغذیه علوم پزشکی گلستان در مورد مصرف نان و غلات به صورت روزانه و نوع آن ها توضیحاتی داد.
برترین ها / رکنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۰۱:۴۹   + ۱۹ سایت دیگر  
ایسنا: غذیه و نوع مواد خوراکی در رژیم غذایی روزانه از جمله مهمترین فاکتورها در محافظت از بدن در برابر سرطان روده بزرگ است. یک متخصص تغذیه در آمریکا در این باره می گوید: مردم می توانند با مصرف پنج نوع ماده غذایی، خطر ابتلا به این سرطان را کاهش دهند که این پنج گروه شامل سبزیجات، غلات، حبوبات ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۲۰ - ۰۸:۲۹   + ۶ سایت دیگر  
نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد مصرف مقدار بالا غلات تصفیه شده نظیر نان سفید با ریسک بالاتر بیماری های قلبی عروقی حاد، سکته و مرگ زودهنگام مرتبط است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۱۲:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
پرندگان خانگی و زینتی از جمله مخلوقات خداوند می باشند که موجبات شادی و نشاط روح انسان ها را فراهم می آورند.