پنجشنبه ۳۰ شهریورساعت ۱۶:۰۴Sep 2023 21
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «یارانه دارو»

قدس آنلاین   ۴ ساعت پیش    
در پی اوج گرفتن مشکلات بازار داروی کشور، علی عسگری، رئیس سازمان هدفمندسازی یارانه ها اعلام کرده است: از مهر 1402 یارانه دارو به جای پرداخت به بیمه ها، به مصرف کننده نهایی یعنی داروخانه ها و مراکز درمانی و بهداشتی اختصاص پیدا می کند.
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۶:۱۱   + ۶ سایت دیگر  
قیمت گذاری دستوری دارو باعث شده تا تولید این گروه کالایی در ایران زیان ده شود. از این رو اکنون بسیاری از تولیدکنندگان فعال در بخش خصوصی ضمن پذیرش قطع یارانه دارو، خواستار آزادسازی قیمت ها و کناره گیری دولت از نرخ گذاری دستوری شده اند.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۰۴:۳۳    
در پی اوج گرفتن مشکلات بازار داروی کشور علی عسگری؛ رئیس سازمان هدفمندسازی یارانه ها اعلام کرده است؛ از مهر 1402 یارانه دارو به جای پرداخت به بیمه ها، به مصرف کننده نهایی یعنی داروخانه ها و مراکز درمانی و بهداشتی اختصاص پیدا می کند.
ایران اکونا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۰۴:۲۰   + ۲۲ سایت دیگر  
هادی احمدی، در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: سازمان هدفمندسازی یارانه ها برای تغییر مسیر پرداخت یارانه دارو، بدون مشورت همه ارکان دخیل در طرح، چنین تصمیمی را گرفته است. در حالی که مگر می شود طرح به این مهمی را ظرف مدت 15 روز اجرایی ساخت. ...
روزنامه شهروند   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۱:۲۰    
علی عسگری، رئیس سازمان هدفمندی یارانه ها، از حذف کامل ارز ترجیحی 4200 تومانی دارو با تقویت پوشش بیمه ای دارو های گران قیمت خبر داد. به گزارش خبرگزاری صداوسیما، وزارت بهداشت هم اعلام کرده که یارانه دارو های گران قیمت از طریق صندوق بیماران خاص و صعب العلاج تأمین خواهد شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۰۷:۳۸   + ۱۶ سایت دیگر  
عضو هیأت مدیره سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران، در واکنش به تغییر مسیر پرداخت یارانه دارو، توضیحاتی ارائه داد.
سلام نو / شما نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۶ - ۱۱:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
رییس سازمان هدفمندسازی یارانه ها گفت: قرار است از مهرماه یارانه دارو به جای نهادهای بیمه گر به مصرف کننده نهایی اختصاص پیدا کند و پرداخت یارانه ها و حمایت ها قطع نمی شود.
عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۱۵ - ۱۹:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
صحبت هایی در ارتباط با پرداخت یارانه دارو به مصرف کننده، ابهامات و سوالات بسیاری به وجود آورده است.
روند بازار   ۱۴۰۲/۰۶/۱۵ - ۱۶:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان هدفمندی یارانه ها از حذف کامل ارز ترجیحی 4200 تومانی دارو با تقویت پوشش بیمه ای دارو های گران قیمت خبر داد. به گزارش روند بازار به نقل از خبرگزاری صداوسیما ، وزارت بهداشت هم اعلام کرده، یارانه دارو های گران قیمت، از طریق صندوق بیماران خاص و صعب العلاج تامین خواهد شد.
55آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۱۵ - ۱۵:۰۷   + ۱۱ سایت دیگر  
طی گفته های ولی نصر تحولات بزرگ در خاورمیانه در راه است با وجود چالش های فراوان منطقه ای و تحولات اخیر نشان می دهد خاورمیانه در جهان در حال تغییر بزرگی است.در ادامه برای اطلاع از جزئیات درباره تحولات بزرگ خاورمیانه در این خبر با ما همراه باشید.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۱۵ - ۱۱:۳۷   + ۲۵ سایت دیگر  
بنابر آنچه که رئیس سازمان هدفمندسازی یارانه ها عنوان داشته است، مسیر پرداخت یارانه دارو از پاییز تغییر خواهد کرد.
برترین ها / نبض بازار   ۱۴۰۲/۰۶/۱۵ - ۱۳:۲۵   + ۱۵ سایت دیگر  
صحبت هایی در ارتباط با پرداخت یارانه دارو به مصرف کننده، ابهامات و سوالات بسیاری به وجود آورده است.
سلام نو / روزنامه تعادل   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۱۶:۵۸   + ۶ سایت دیگر  
سرپرست سازمان هدفمندسازی یارانه ها گفت که از مهرها یارانه دارو به جای نهادهای بیمه گر به بیماران پرداخت می شود.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۱۰:۵۲   + ۴ سایت دیگر  
رئیس سازمان هدفمندسازی یارانه ها گفت: از مهرماه به بعد به جای آنکه یارانه دارو را به جای نهادهای بیمه گر و سازمان های بیمه ای، به مصرف کننده نهایی پرداخت شود، در مرحله اول، مصرف کننده نهایی داروخانه ها و مراکز درمانی و بهداشتی است.
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۰۶:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان هدفمندسازی یارانه ها گغت: قرار است از مهرماه یارانه دارو به جای نهادهای بیمه گر به مصرف کننده نهایی اختصاص پیدا کند و پرداخت یارانه ها و حمایت ها قطع نمی شود ...
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۰۲:۴۵    
علی عسگری گفت: قرار است از مهرماه یارانه دارو به جای نهادهای بیمه گر به مصرف کننده نهایی اختصاص پیدا کند، چرا که گلایه زیادی شده که مبلغ یارانه دارو با تاخیر و یا کم به دست افراد می رسد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۰۰:۵۴   + ۷۳ سایت دیگر  
رئیس سازمان هدفمندسازی یارانه ها گفت: قرار است از مهرماه یارانه دارو به جای نهاد های بیمه گر به مصرف کننده نهایی یعنی داروخانه ها اختصاص پیدا کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۲۱:۱۷   + ۳۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان هدفمندسازی یارانه ها گفت: قرار است از مهرماه یارانه دارو به جای نهاد های بیمه گر به مصرف کننده نهایی یعنی داروخانه ها اختصاص پیدا کند.
روزنامه عصر اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۱۷:۵۵   + ۶ سایت دیگر  
بنابر اعلام رئیس سازمان غذا و دارو، تا خرداد 1402، 12 هزار میلیارد تومان بابت دارویاری به ما تخصیص دادند و به مراکز درمانی تزریق شد. بعد از این هنوز پرداختی صورت نگرفته و باید بابت تیر و مرداد، 8 هزار میلیارد تومان دیگر می دادند که هنوز پرداختی نداشته اند. ...
هانا خبر   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۱۳:۰۴   + ۱۳ سایت دیگر  
رئیس سازمان غذا و دارو، به تشریح عملکرد و دستاوردهای حوزه غذا، دارو و تجهیزات پزشکی در دولت سیزدهم پرداخت.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۱۱ - ۲۱:۵۶   + ۶ سایت دیگر  
وزیر بهداشت از تخصیص دوباره 1.5 میلیارد دلار ارز 4200 تومانی به دارو و تجهیزات پزشکی خبر داده؛ این درحالی است که سال گذشته با اجرای طرح دارویار برای حذف ارز ترجیحی از ابتدای زنجیره و رسیدن یارانه دارو به بیماران، قاچاق دارو 15 درصد کاهش پیدا کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۴/۲۸ - ۰۹:۱۵   + ۱۹ سایت دیگر  
رئیس انجمن داروسازان ایران گفت: بیمه ها ابتدا سهم خودشان از نسخه و در تکمیل آن، یارانه دارو را پرداخت می کنند.
اینتیتر   ۱۴۰۲/۰۳/۳۱ - ۱۱:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش اینتیتر به نقل از منیبان، محمد اسدی تاکید می کند: دولت باید به صندوق های بیمه گر کشور به خصوص تامین اجتماعی به اندازه ی کافی یارانه دارو و درمان بدهد تا خدای ناکرده مشکلات درمانی بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تشدید نشود.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۳/۲۹ - ۱۱:۱۹   + ۶ سایت دیگر  
نماینده مردم محلات در مجلس با انتقاد از سیاست های در نظر گرفته شده در زمینه تخصیص ارز و یارانه به دارو و تجهیزات پزشکی عنوان کرد: 60 میلیارد تومان از یارانه دارو به وزارت بهداشت اختصاص پیدا نکرده است.
شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۰:۵۲   + ۱۷ سایت دیگر  
دولت برای سال 1402، بودجه 69 هزار میلیارد تومانی برای یارانه دارو و تجهیزات پزشکی در نظر گرفته است که همین موضوع، تا حدود زیادی منجر به تشدید مشکلات در حوزه دارو شده است. به طوری که عنوان می شود این بودجه برای 3 ماه از سال 1402 جوابگو خواهد بود.
افق تهران   ۱۴۰۲/۰۲/۱۴ - ۱۴:۴۷    
(رئیس کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی کشور بیان کرد: دولت باید به صندوق های بیمه گر کشور به خصوص تامین اجتماعی به اندازه ی کافی یارانه دارو و درمان بدهد تا خدای ناکرده مشکلات درمانی بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تشدید نشود.
8 صبح   ۱۴۰۲/۰۲/۱۴ - ۱۳:۰۹    
محمد اسدی تاکید می کند: دولت باید به صندوق های بیمه گر کشور به خصوص تامین اجتماعی به اندازه ی کافی یارانه دارو و درمان بدهد تا خدای ناکرده مشکلات درمانی بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تشدید نشود.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۴ - ۰۸:۴۴   + ۲۹ سایت دیگر  
محمد اسدی تاکید می کند: دولت باید به صندوق های بیمه گر کشور به خصوص تامین اجتماعی به اندازه ی کافی یارانه دارو و درمان بدهد تا خدای ناکرده مشکلات درمانی بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تشدید نشود.
شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۲۱:۱۹    
بهرام عین اللهی، در حاشیه اجلاس رؤسای دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور، در خصوص مطالبات معوق مراکز درمانی و روند اجرای طرح دارویاری، گفت: بیمارستان ها و مراکز درمانی تابعه وزارت بهداشت، مطالبه معوق از بیمه سلامت ندارند؛ اما از سازمان تأمین اجتماعی، 12 هزار میلیارد تومان طلب معوق داریم.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۱۰:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
اعتبار 69000 میلیارد تومانی پرداخت یارانه مابه التفاوت نرخ ارز ترجیحی دارو و ملزومات مصرفی پزشکی در قانون بودجه سال 1402 تا 76000 میلیارد تومان قابل افزایش است.
برترین ها / 8 صبح   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۱۳:۲۶   + ۲۶ سایت دیگر  
سازمان برنامه و بودجه باید اعتبار لازم را ارائه می کرد تا بیمه ها بتوانند این پول را بپردازند، اما متأسفانه در این زمینه 25 هزار میلیارد تومان معوقه از سازمان برنامه و بودجه داریم.
8 صبح   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۰۹:۲۳    
وزیر بهداشت، از مطالبات معوق مراکز درمانی و همچنین عدم پرداخت یارانه دارو خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۰۷:۲۴   + ۴۲ سایت دیگر  
وزیر بهداشت، از مطالبات معوق مراکز درمانی و همچنین عدم پرداخت یارانه دارو خبر داد.
روزنامه سپید   ۱۴۰۲/۰۲/۰۹ - ۱۱:۳۱   + ۱۲ سایت دیگر  
به گزارش سپیدآنلاین، بهمن صبور در مورد طرح دارویار بیان داشت: بهترین راهکار برای مشکل کمبود دارو این است که سازمان برنامه و بودجه یارانه دارو را به صورت مستقیم و به شکل نقدینگی به صنعت دارو منتقل کند تا در آینده نزدیک دچار مشکل نباشیم که اگر این مهم انجام نشود تا دو ماه آینده در تامین داروهای ساده ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۲/۰۱ - ۱۳:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
بوشهر- رضایی نماینده دشتستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بودجه یارانه دارو به حساب یارانه نقدی مردم واریز شده خواستار تجدید نظر فوری این وضعیت توسط سازمان برنامه و بودجه شد.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۱/۲۱ - ۱۸:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی گفت: منابعی که باید برای یارانه دارو در اختیار وزارت بهداشت قرار می گرفت صرف پرداخت یارانه نقدی شده است و این موضوع باید اصلاح شود.
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۱۶ - ۱۸:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
گروه جامعه:هنوز خیلی از مردم در تب و تاب سال نو هستند، اما آژیر قرمز بحران کمبود دارو به صدا در آمد تا مسئولان امر به فکر باشند.به گزارش مهر، آنچه در بودجه 1402 تحت عنوان یارانه دارو و البته تجهیزات پزشکی در نظر گرفته شده است، رقم 69 هزار میلیارد تومان است ...
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۱/۱۵ - ۱۲:۳۹   + ۳۹ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون بهداشت مجلس با انتقاد از اینکه منابع پیش بینی شده برای دارو تنها برای 4 تا 5 ماه جوابگو خواهد بود، گفت: اختصاص 69 هزار میلیارد تومان به یارانه دارو با توجه به طرح دارویار و افزایش هزینه های دارو و قیمت آن و مسائل ارزی به طور قطع جوابگو نخواهد بود و شاید بتوان با این منابع برخی نیازها ...
شفا آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۵:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
آنچه دولت برای یارانه دارو و تجهیزات اختصاص داده، 69 همت است. در حالی که حداقل باید 160 همت به عنوان مابه التفاوت 3 میلیارد دلار ارز دارو و تجهیزات، می دادند تا بتوان شرایط را در سال آینده کنترل کرد.
روند بازار   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۱:۴۹   + ۱۱ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس با بودجه پیشنهادی دولت برای دارو و تجهیزات در سال 1402 موافقت کردند تا هشدارها در مورد کمبودها نادیده گرفته شود. به گزارش روند بازار به نقل از خبرنگار مهر ، دولت در لایحه بودجه پیشنهادی سال 1402، برای یارانه دارو و تجهیزات ...
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۳:۱۱    
اقتصاد ایران: سازمان هدفمندسازی یارانه ها با مصوبه جدید مجلس، مکلف شد 69 هزار میلیارد تومان بابت یارانه دارو پرداخت کند.
سلام نو / ایمنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۲:۴۲   + ۳۳ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز و در جریان بررسی لایحه بودجه سال آینده، مبلغ یارانه نقدی و معیشتی سال 1402 را تعیین کردند.
نمایندگان مجلس، سازمان هدفمندسازی یارانه ها را موظف به پرداخت 56 هزار میلیارد برای تأمین یارانه نان در سال آینده کردند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۰:۵۳   + ۱۲ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی، سازمان هدفمندسازی یارانه ها را موظف به پرداخت 69 هزار میلیارد تومان در سال آینده برای یارانه دارو کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۰:۲۴   + ۳۰ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی سازمان هدفمندسازی یارانه ها را موظف به پرداخت 69 هزار میلیارد تومان در سال 1402 برای یارانه دارو کردند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۰:۲۳   + ۸ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی سازمان هدفمندسازی یارانه ها را موظف به پرداخت 69هزار میلیارد تومان در سال 1402 برای یارانه دارو کردند.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۰:۱۳   + ۵ سایت دیگر  
نمایندگان مردم در مجلس، سازمان هدفمندسازی یارانه ها را موظف به پرداخت 69 هزار میلیارد تومان در سال 1402 برای یارانه دارو کردند.
سلامت نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۲:۳۱   + ۱۶ سایت دیگر  
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با اشاره به بودجه ای که برای دارو و تجهیزات پیش بینی شده است، گفت: وضعیت در سال آینده بدتر خواهد شد.
سالم خبر   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۹:۲۵   + ۲۶ سایت دیگر  
سالم خبر: بر اساس گزارش مرکز پژوهش های مجلس، یارانه دارو و شیرخشک در لایحه بودجه 1402، کاهش یافته است.
فردا نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۵:۵۴    
بر اساس گزارش مرکز پژوهش های مجلس، یارانه دارو و شیرخشک در لایحه بودجه 1402، کاهش یافته است.