جمعه ۱۲ خردادساعت ۱۹:۵۸Jun 2023 2
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «صید ترال»

ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۱:۴۸   + ۱۶ سایت دیگر  
رییس فراکسیون محیط زیست مجلس با اشاره به اتمام ممنوعیت صید ترال صنعتی در کشور، تاکید کرد: با توجه به موفقیت آمیز بودن اجرای این ممنوعیت، مجلس به دنبال ممنوعیت دائمی صید ترال صنعتی در کشور است.
ایسکانیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۷:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس گفت: بهره برداری از محیط زیست باید منطبق با ظرفیت سرزمین باشد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۱۵:۳۳   + ۷ سایت دیگر  
سرپرست یگان حفاظت از منابع آبزیان شیلات خوزستان از توقیف 27 فروند شناور صیادی فاقد هویت به اتهام صید غیر مجاز به روش های ترال و لنگری خبر داد.
فودنا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۶ - ۰۷:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
در سال های اخیر یکی از موضوعاتی که در حوزه آبزیان و شیلات در ایران باعث بروز برخی جوسازی ها علیه دولت وقت شد، مباحثی در ارتباط با صیادی ترال توسط صیادان چینی در دریاهای جنوب کشور بود ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۰۴ - ۲۲:۲۰   + ۹ سایت دیگر  
بوشهر- فرمانده یگان حفاظت منابع آبزیان استان بوشهر از کشف و ضبط دو جفت تخته صید ترال در اسکله جفره خبر داد.
فکر شهر   ۱۴۰۲/۰۱/۲۷ - ۲۲:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
فکرشهر: مدیرکل دفتر حفاظت از زیست بوم ها و سواحل دریایی سازمان حفاظت محیط زیست ضمن تشریح جزئیات دستورالعمل صید ترال از سوی شورای عالی امنیت ملی گفت: سازمان محیط زیست به جهت حساسیت های ویژه اکوسیستمی در خلیج فارس با صید صنعتی ترال در این محدوده آبی مخالفت خود را اعلام کرده و تنها با صید سنتی میگو به ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۷ - ۰۶:۱۸   + ۶ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر حفاظت از زیست بوم ها و سواحل دریایی سازمان حفاظت محیط زیست ضمن تشریح جزئیات دستورالعمل صید ترال از سوی شورای عالی امنیت ملی گفت: سازمان محیط زیست به جهت حساسیت های ویژه اکوسیستمی در خلیج فارس با صید صنعتی ترال در این محدوده آبی مخالفت خود را اعلام کرده و تنها با صید سنتی میگو به جهت ...
سلام نو / باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۲۰:۴۶   + ۱۳ سایت دیگر  
بوشهر- فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه گفت: طی سال جاری 9 فروند شناور حامل سوخت قاچاق در خلیج فارس توقیف شده است.
سلامت نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۴:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر زیست بوم های دریایی سازمان حفاظت محیط زیست با بیان این که اخیرا این سازمان پیگیری هایی را برای ممنوع کردن کلی استفاده از ابزارآلات مخرب مانند ترال و منوفیلامنت انجام داده است، گفت: سازمان محیط زیست در زمینه اجرای ممنوعیت کامل انواع ترال صنعتی ...
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۰۹:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر زیست بوم های دریایی سازمان حفاظت محیط زیست با بیان این که اخیرا این سازمان پیگیری هایی را برای ممنوع کردن کلی استفاده از ابزارآلات مخرب مانند ترال و منوفیلامنت انجام داده است، گفت: در راستای پیگیری های فراکسیون محترم محیط زیست مجلس در ارتباط با توقف کامل صید مخرب ترال ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۰۳ - ۱۴:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
بوشهر- شیلات استان بوشهر با ارائه توضیحاتی در مورد گزارش خبرگزاری مهر با موضوع صید ترال، از عزم و تلاش جدی برای مقابله با متخلفان صید در این استان خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۰۲ - ۱۴:۴۸   + ۴ سایت دیگر  
شهروند خبرنگار ما با ارسال پیام از صید ترال و جارو کردن بستر زنده خلیج فارس توسط شناورهای متخلف خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۲۰ - ۱۵:۴۱   + ۱۰ سایت دیگر  
رئیس سازمان شیلات ایران با بیان اینکه دستورالعمل صید ماهی در آبهای عمیق در کارگروه شورای عالی امنیت ملی تعیین شده است در صورت آغاز صید ترال حتما از کشتیهای ایرانی استفاده می کنیم.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۱۱/۲۰ - ۱۳:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان شیلات ایران گفت: هیچ کشوری را برای برداشت از آب های عمیق نمی پذیریم و صید ترال به طور کلی توسط کشتی های ایرانی و چینی در آب های عمیق ایران طی 2 سال گذشته متوقف شده است.
روزنامه عصر اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۱/۱۹ - ۲۰:۰۱   + ۳۳ سایت دیگر  
رئیس سازمان شیلات ایران گفت: ایران توانایی صید آبزیان در هر عمقی دارد و هیچ کشور خارجی را برای صید در ایران نمی پذیریم. به گزارش تسنیم، حسین حسینی رئیس سازمان شیلات ایران امروز در نشست خبری به مناسبت هفته مبارک فجر در پاسخ به سوال خبرنگاران اظهار داشت ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۱۱/۱۹ - ۱۸:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان شیلات کشور با بیان اینکه صید ترال برای تدوین برنامه و ساماندهی آن به مدت دو سال متوقف شده است، افزود: هم اکنون دستورالعمل صید ترال تدوین شده و این دستورالعمل به تصویب شورای عالی امنیت ملی کشور رسیده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۹:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
بوشهر- سرپرست یگان حفاظت منابع آبزیان استان بوشهر گفت: سه فروند قایق بدون مجوز به دلیل استفاده از روش صید ترال توقیف شدند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۱:۰۷   + ۷ سایت دیگر  
معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست شاخص ترین اقدامات محیط زیستی دولت سیزدهم در سال نخست فعالیت را تشریح کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۳:۱۴    
فرمانده مرزبانی استان بوشهر با بیان اینکه کنترل ورود و خروج شناوران باید با همکاری و تعامل سازنده با شیلات در حوزه دریایی استان انجام شود، گفت: برخورد جدی با صید ترال و انضباط بخشی به شناوران یکی از اولویت های مرزبانی است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۰/۳۰ - ۱۴:۰۴   + ۷ سایت دیگر  
پس از گزارش خبری با موضوع آسیب های صیدمحاصره ای در خلیج فارس، سازمان شیلات ایران طی جوابیه ای صید ترال و محاصره ای را لزوما تخلف ندانسته و بر برخورد با روش های غیرقانونی صید تاکید کرد که ما نیز به ذکر نکاتی پرداختیم.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۰/۰۸ - ۲۳:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
بندرعباس - سرپرست شیلات هرمزگان گفت: در برخورد با صید ترال و صیدهای محاصره ای غیر مجاز، دریابانی یاری رسان شیلات استان باشد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۰/۰۸ - ۱۴:۲۷   + ۸ سایت دیگر  
سرپرست یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات هرمزگان از توقیف سه فروند قایق غیرمجاز پرساین متخلف در منطقه طولا قشم و بندرعباس توسط یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات هرمزگان خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۰۷:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/سیستان و بلوچستان نماینده مردم چابهار گفت: با تلاش های انجام شده صید ترال در منطقه متوقف شده است و با توقف صید ترال اقتصاد ماهیگیران در منطقه چابهار تکان اساسی خواهد خورد.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۴ - ۰۹:۳۹   + ۴ سایت دیگر  
معاون صید و بنادر ماهیگیری سازمان شیلات خاطر نشان کرد: صید ترال از 99 به این سو متوقف شده است و خارجیان مجوز ترال زدن در آب های ایران را ندارند اما برخی شناورهای داخلی سنتی اقدام به صید ترال می کنند و ما نمی توانیم آن را نفی کنیم.
راه دانا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۱ - ۱۴:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
سعیدی گفت: صید فله ای و بی رویه ترال ها در سواحل خلیج فارس و مکران، صیادان محلی را به فقر و تنگدستی کشانده بود هر چند امروز با دادن میدان به سایر کشورها وضعیت صیادان در شرایط مطلوبی قرار ندارد.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۸/۲۵ - ۱۷:۰۳    
جلسه بازنگری قانون آبزی پروری و صید ترال امروز چهارشنبه 25 آبان ماه در کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی برگزار شد.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۸/۲۵ - ۱۶:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
رییس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای از اصلاح موادی از قانون حفاظت و بهره برداری از منابع آبزی جمهوری اسلامی ایران در کمیته محیط زیست کمیسیون کشاورزی خبر داد.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۰۷/۲۰ - ۱۵:۰۲   + ۹ سایت دیگر  
فرمانده یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات ایران گفت: هیچ کشتی خارجی در محدوده آب های استحفاضی ایران برای انجام صید بویژه به روش مخرب "ترال" وجود ندارد.
روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۱/۰۷/۲۰ - ۰۸:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
صید و صیادی شغل اول مردم جنوب و اکثر ساحل نشینان است. صید ترال کشتی های چینی در سال های گذشته و فعالیت 14 هزار شناور غیر مجاز در آب های هرمزگان، صدمات جبران ناپذیری به ذخایر خلیج فارس و کسب و کار صیادان وارد کرده است. جاشوهای جوان با امید و آرزو دل به دریا می زنند اما روزگار آن ها به سختی می گذرد ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۷/۱۶ - ۱۲:۴۴   + ۶ سایت دیگر  
قرار بود صید ترال در آب های جنوب کشور به مدت دو سال برای انجام کارهای تحقیقاتی متوقف شود اما این روزها خبرهایی از آغاز دوباره صید در این آبها از سوی شرکت های چینی شنیده می شود، امری که معیشت مردم این منطقه را به خطر انداخته است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۷/۱۰ - ۲۰:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس از تدوین پیش نویسی طرحی در این کمیسیون برای مقابله با صید ترال خبر داد.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۷/۱۰ - ۱۷:۵۹   + ۵ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: باتوجه به اهمیت موضوع با تصمیم رئیس کمیسیون مقرر شد پیش طرح اصلاح قانون صید ترال در کمیته ای با حضور سمیه رفیعی ، رحمت اله نوروزی ، معین الدین سعیدی ، منصورعلی زارعی کیاپی ، حسین رئیسی و ابراهیم نجفی اسپیلی بررسی شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۶/۲۲ - ۱۸:۱۷   + ۶ سایت دیگر  
رئیس کل دادگستری هرمزگان با تأکید بر اینکه هرکسی از قاچاق سوخت به بهانه اشتغال زایی دفاع کند به مردم و جوانان هرمزگان خیانت کرده است، پیشنهاد اعطای مجوز بانکرینگ قانونی سوخت به مرزنشینان را مطرح کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۶/۱۴ - ۱۳:۲۸   + ۹ سایت دیگر  
انجمن ماهی شناسی ایران با نقد عملکرد مدیریت منابع آبزیان کشور و طرح موضوع از سرگیری صید ترال اعلام کرد: در صورت پافشاری شیلات به از سرگیری این نوع صید، گزارش کاملی از خسارات مادی و زیست محیطی ناشی از دوران اجرای آن خواهیم داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۶/۱۲ - ۱۱:۰۵    
امام جمعه بندرلنگه در خصوص گسترش فعالیت های غیرقانونی صیادان از طریق صید ترال و محاصره ای هشدار داد و اعلام کرد، در صورتی که با این نوع صیادی برخورد نشود، آینده زیست بوم منطقه و کشور به خطر خواهد افتاد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۶/۰۷ - ۱۷:۰۶   + ۵ سایت دیگر  
محمد طالبی متین گفت: صید ترال به صورت سنتی و صنعتی انجام می شود که ترال صنعتی متوقف شده و در بحث صید سنتی نیز عمدتاً صید میگو مطرح است.
پانا   ۱۴۰۱/۰۵/۳۱ - ۱۵:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
تهران (پانا) - معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست گفت که موضع شفاف دولت و سازمان محیط زیست مخالفت با صید ترال هستند. مجتبی ذوالجودی پیش از ظهر امروز در نشستی خبری به مناسبت هفته دولت در پاسخ به سوال پانا درخصوص سیاست سازمان حفاظت محیط زیست برای صید ترال با توجه به اینکه مصوبه مجلس ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۵/۲۲ - ۱۲:۴۱    
سرپرست یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات هرمزگان از توقیف دو فروند قایق غیرمجاز صید ترال در آب های بندرعباس و دستگیری 5 متهم خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۹ - ۱۳:۲۲   + ۱۱ سایت دیگر  
ایسنا/بوشهر استاندار بوشهر گفت: صید ترال و خارج از فصل در آب های استان به عنوان یک مشکل قدیمی صیادان و تخلف به شمار می رود که سازمان شیلات ایران به دنبال ساز و کاری است تا به صورت نهادینه جلو این کار را بگیرد.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۵/۰۳ - ۰۹:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی در مجلس شورای اسلامی گفت: به موازات توقف صید ترال باید مجوز صید برای صیادان داخلی صادر شود تا در سایه مجوزهای قانونی به فعالیت خود بپردازند و بتوانند از مزایای بیمه ای بهره مند شوند که متاسفانه با بی توجهی سازمان شیلات شاهد کوچک شدن سفره صیادان هستیم.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۴/۲۹ - ۱۰:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل اتحادیه صیادان استان بوشهر با اشاره به اینکه صید ترال در آب های خلیج فارس صدمات جبران ناپذیری به ذخایر آبزیان وارد کرده است گفت: شناورهایی که در خلیج فارس اقدام به صید غیرمجاز ترال می کنند توقیف و از صید آبزیان محروم می شوند.
روزنامه اقتصاد برتر   ۱۴۰۱/۰۴/۱۷ - ۱۲:۱۲   + ۴ سایت دیگر  
مدیر عامل تعاونی صیادان بندر دیر گفت: صید میگو یک صید قانونمند است که از طرف سازمان شیلات همه ساله 15 مرداد آزاد و تا 45 روز ادامه دارد؛ اما متاسفانه به دلیل ضعف مدیریت و نبود امکانات بازدارنده این صید از یک ماه زودتر آغاز شده است. تهران – اقتصادبرتر – 17 تیر 1401 ...
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۴/۱۴ - ۱۱:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران با بیان اینکه طولانی ترین سواحل در خلیج فارس متعلق به جمهوری اسلامی ایران است و دارای جزایر راهبردی هستیم که تمامی رفت و آمد ها را رصد می کنیم ...
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۳/۳۰ - ۰۹:۵۵   + ۵ سایت دیگر  
معاونت صید و بنادر ماهیگیری سازمان شیلات گفت: صید ترال از سوی سازمان شیلات و قوه قضائیه ممنوع اعلام شده است اما برخی مقام های استانی نسبت به مبارزه با صید ترال مقاومت می کنند چراکه بحث معیشت صیادان مطرح است.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۳/۱۸ - ۱۰:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس، در توئیتی به حضور رئیس جمهور در جلسه شورای عالی محیط زیست اشاره کرد.
عصر ایران   ۱۴۰۱/۰۳/۱۶ - ۱۸:۲۸   + ۹۷ سایت دیگر  
رئیس جمهور: امروز درباره مسائل مختلفی از جمله صید ترال در کشور، مساله تولید خودرو، موضوع میانکاله و مسائل مشابه دیگر ابهاماتی در اذهان و افکار عمومی وجود دارد که باید به آن پاسخ متقن داد.
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۱/۰۳/۱۰ - ۱۷:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
نگاهی به عملکرد چین نشان می دهد که کشتی های چینی به غارت دریاهای دور از سواحل خود مشغول اند. چین با نادیده گرفتن مقررات ماهیگیری کشورهای مختلف با روش صید ترال و کف روبی بستر دریا ذخایر آبزیان موجود را در سراسر جهان به یغما می برد ...
تجارت نیوز   ۱۴۰۱/۰۳/۱۰ - ۱۰:۲۶   + ۱۷ سایت دیگر  
آب های ایران نیز از صید ترال چین در امان نمانده است و بارها نسبت به این مسئله حیاتی اکو سیستمی هشدار داده شده است. اما چرا باید به ماهیگیری بی رویه چینی ها حساس باشیم؟ و چگونه می توانیم این اقدامات را مدیریت کنیم؟
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۲/۱۶ - ۰۸:۵۲   + ۱۳ سایت دیگر  
سرپرست یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات هرمزگان از توقیف 18 عدد تخته ترال، 8 دستگاه تور ترال و 180 طاقه تور منوفلامنت در بندرعباس و قشم خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۲/۱۲ - ۱۵:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
جوان نخبه بوشهری موفق شده است دستگاه طعمه زن اتوماتیک ماهیگیری آسان صید به راهی مناسبت برای جایگزینی صید ترال و جلوگیری اختلال در چرخه غذایی دریا دست یابد.