چهارشنبه ۲۹ دیساعت ۱۵:۱۶Jan 2022 19
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «صید ترال»

خبرگزاری تسنیم   ۴ ساعت پیش    
اعضای "کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار آبزیان" با صدور بیانیه ای به صورت رسمی ضمن حمایت تمام قد از "صید ترال و پرورش گونه مهاجم تیلاپیای نیل" خواستار از سرگیری صید ترال شدند! شخص رئیس جمهور و کارشناسان بارها بر مخرب بودن صید ترال تاکید داشته است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ - ۱۴:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
بعد از گذشت دو سال از شروع اعتراضات جدی به انجام صید ترال مخرب صنعتی در دریای عمان و خلیج فارس، رئیس جمهور بر ضرورت ساماندهی صیادی و ممنوعیت صید ترال صنعتی تاکید کرد تا غارت ذخایر آبزی متوقف شود.
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۵ - ۰۷:۳۲   + ۱۲ سایت دیگر  
هرمزگان مقصد چهاردهمین سفر استانی رئیس دولت سیزدهم بود. بازدید از پروژه های استان، دیدار با اقشار مختلف مردم، نخبگان، جانبازان، خانواده شهدا و ایثارگران، شرکت در جلسه شورای اداری و نشست خبری از مهم ترین برنامه های سفر دو روزه سید ابراهیم رئیسی به استان هرمزگان بود.
پانا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۴ - ۲۱:۳۲   + ۳۱ سایت دیگر  
تهران (پانا) - رئیس جمهوری درباره ضرورت ساماندهی وضع صیادی در آب های خلیج فارس گفت صید ترال به شکلی که به آبزیان، دریا و صیادی سنتی آسیب بزند، ممنوع می شود و صیادی در دریا زیر نظر شیلات به صورت قانونی و نظام مند صورت می گیرد. ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۱۰/۲۴ - ۱۹:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
تسنیم نوشت: رئیس جمهور گفت: صید ترال باید ممنوع شود و مواردی که نیاز به مجوز دارد باید توسط شیلات مشخص شود.
ملیت   ۱۴۰۰/۱۰/۲۴ - ۱۹:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
هرمزگان مقصد چهاردهمین سفر دولت بود، حجت الاسلام رئیسی در نشست خبری پایان سفر از ساخت چهار میلیون مسکن و ممنوعیت صید ترال خبر داد؛ وی همچنین نخستین پالایشگاه نفت خام فوق سنگین را افتتاح کرد.
اقتصاد آنلاین / خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۱۰/۲۴ - ۱۷:۱۴   + ۵ سایت دیگر  
رییس جمهور گفت: وضعیت بارهای ته لنجی باید به نحوی سامان داده شود که هم مشکل ملوانان رفع شود و هم اینکه بخشی از کالاهای مورد نیاز کشور از این طریق فراهم شود.
برترین ها / خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۱۰/۲۴ - ۱۸:۵۲   + ۱۲ سایت دیگر  
انتخاب: رئیس جمهور با بیان اینکه در جلسه شورای اداری به مدیران اعلام کردیم که اولویت اول جذب نیروهای بومی باشد، گفت: صید ترال باید ممنوع شود و مواردی که نیاز به مجوز دارد باید توسط شیلات مشخص شود. ...
رئیس جمهور درباره ضرورت ساماندهی وضع صیادی در آب های خلیج فارس گفت: صید ترال به شکلی که به آبزیان، دریا و صیادی سنتی آسیب بزند، ممنوع می شود و صیادی در دریا زیر نظر شیلات به صورت قانونی و نظام مند صورت می گیرد.
150نفر از اساتید دانشگاه های کشور در نامه ای به رییس جمهور هشدار دادند: حاکمیت در بخش شیلات با نادیده گرفتن نظرات کارشناسی، با اتخاذ تصمیمات اشتباه و اصرار بر تطهیر و تحقق آنها، صدمات جبران ناپذیری را به منابع آبزیان کشور وارد کرده است.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۱۰/۱۷ - ۲۰:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس، گفت: در حال حاضر ناوگان کشتی های موسوم به چینی صید ترال متوقف شده اند اما متاسفانه برخی از شناورهای سنتی با امکانات ترال فعالیت می کنند.
شعار سال   ۱۴۰۰/۱۰/۱۵ - ۲۲:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
یک سال پیش بود که نمایندگان در بهارستان صید ترال در خلیج فارس را به مدت دو سال ممنوع کردند. اما شواهد نشان می دهد که همچنان شناور های متخلف در حال جارو کردن بستر زنده خلیج فارس هستند. تنها در بوشهر در سال جاری 160 فروند شناور صیادی به دلیل صید ترال توقیف شده اند ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۰/۱۲ - ۱۱:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر حفاظت از زیست بوم های دریایی سازمان محیط زیست گفت: وزارت خارجه از کشورهای حوزه خزر خواسته درباره علل مرگ فوک های خزری توضیحاتی ارائه دهند که تاکنون کشور آذربایجان پاسخی نداده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۱۰/۰۹ - ۱۰:۱۲   + ۴ سایت دیگر  
شیلات بوشهر اعلام کرد: با صیادی که تصویر صید ترال خود را در فضای مجازی منتشر کرده بود، برخورد شد.
صبح کیش   ۱۴۰۰/۱۰/۰۴ - ۲۳:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری صبح کیش، پرویز محبی به همراه احمد جباری نماینده مردم غرب هرمزگان با حضور در جمع صیادان کیش از نزدیک در جریان مسایل و مشکلات صیادان کیش قرار گرفت. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۹/۲۸ - ۱۳:۵۲   + ۷ سایت دیگر  
فرمانده یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات بوشهر گفت: یک فروند لنج خوزستانی که در محدوده 10 مایلی جزیره خارگ صید ترال می کرد، توقیف شد.
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۹/۲۷ - ۱۹:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
وضعیت صیادی که شغل معمول و مرسوم ساحل نشینان است، آنچنان بغرنج شده که بی شمار روایت از فقر و زندگی سخت صیادان و خانواده های شان در این منطقه را می توان شنید و شرح داد ...
موسسه تحقیقاتی علوم شیلاتی کشور   ۱۴۰۰/۰۹/۲۴ - ۱۰:۲۱    
محققان پژوهشکده آبزی پروری آب های جنوب کشور، دوره های مختلف جیره نویسی تغذیه ماهیان پرورشی و روش صید ترال را در شبکه آموزش کشاورزی استان خوزستان برگزار نمودند.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۹/۲۰ - ۱۲:۰۳    
نماینده مردم چابهار،کنارک، نیکشهر، قصرقند و دشتیاری گفت: هیچ گونه مجوز صید ترال صادر نشده و تنها مجوز برای بحث های مطالعاتی صادر شده است و هیچ گونه کارکرد اقتصادی ندارد.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۹ - ۰۹:۵۸   + ۸ سایت دیگر  
معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات استان بوشهر خاطر نشان کرد: طبق قانون صید ترال در کشور ممنوع است اما از آنجایی که سازمان شیلات امکانات لازم در برخورد با این متخلفان را ندارد شاهد انجام این نوع صید هستیم.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۹/۱۷ - ۱۳:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها - فرمانده دریابانی بوشهر از توقیف یک فروند قایق فاقد ساماندهی و بدون هویت با ادوات صید ترال و 340 کیلوگرم صید قاچاق در آب های خلیج فارس بوشهر خبر داد.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۱۰:۰۲    
رفیعی با بیان اینکه ترالرها امان صیادان بومی را گرفته اند در توئیتی نوشت: جلوی مافیای هفت سَر صید ترال با استقامت مجلس و دولت انقلابی می ایستیم.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۱۱:۴۶    
از آن زمان که فهمیدیم صید ترال چیست و چطور کف دریا را با این شکل جارو می کنند و هرچه آبزی و جاندار و جانور را با خودش می خشکاند و می کشد، نام چین هم برده می شد. انگار فقط چینی ها می توانستند یا این اجازه را داشتند که این مدلی صید کنند و کسی هم کاری به کارشان نداشت و گویا هنوز هم این روش ادامه دارد.
فرارو   ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ - ۰۲:۰۲   + ۲۷ سایت دیگر  
صید ترال حالا عبارتی آشنا برای افکار عمومی ایرانیان است که به طور خلاصه اشاره به نوعی ماهی گیری دارد که تمام کف دریا را جارو می کند و عملا چیزی از هرگونه ماهی، آبزی و هر موجود زنده در کف دریا باقی نمی گذارد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ - ۰۸:۲۱   + ۳۷ سایت دیگر  
نماینده چابهار در مجلس گفت: اسناد متقنی دارم که سهام برخی شرکت هایی که مبادرت به صید ترال می کنند متعلق به چینی هاست ولی مجلس اجازه نمی دهد که خلیج فارس و دریای عمان آماج هجوم شرکت های چینی شود تا آنها به صید ترال بپردازند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۸/۲۹ - ۱۳:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی گفت: رئیس جمهور دستور توقف کامل صید ترال را به رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ابلاغ کرد.
روزنامه ابتکار   ۱۴۰۰/۰۸/۲۸ - ۲۰:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
رئیس جمهوری حفظ محیط زیست را موجب قدرت، امنیت و نوعی سرمایه گذاری بلندمدت و رشد تولیدات کشور دانست و گفت: برای صیانت از محیط زیست باید ارتباط دانشگاه به عنوان اتاق فکر و جایگاه اندیشه ورزی با دستگاه های اجرایی تقویت شود و دولت دیدگاه ها و نظرات اساتید و نخبگان محیط زیست را سرمایه و پشتوانه ارزشمندی ...
رییس جمهور حفظ محیط زیست را موجب قدرت، امنیت و نوعی سرمایه گذاری بلند مدت و رشد تولیدات کشور دانست و گفت: برای صیانت از محیط زیست باید ارتباط دانشگاه به عنوان اتاق فکر و جایگاه اندیشه ورزی با دستگاههای اجرایی تقویت شود و دولت دیدگاه ها و نظرات اساتید و نخبگان محیط زیست را سرمایه و پشتوانه ارزشمندی ...
موج   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۱۰:۲۹    
رئیس کل دادگستری هرمزگان از توقیف 4 فروند شناور غیرمجاز صید ترال در آب های خلیج فارس خبر داد.
برترین ها / میزان   ۱۴۰۰/۰۸/۰۲ - ۱۰:۵۱   + ۲۳ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان: علی صالحی، رئیس کل دادگستری استان هرمزگان: به دستور مقام قضایی و در پی گزارش اداره شیلات شهرستان بندرلنگه، این چهار شناور توسط ناوگروه منطقه پنجم نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، شناسایی و در حوالی جزیره ابوموسی و جنوب جزیره سیری توقیف شدند. ...
ایسکانیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۰۹:۰۳    
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: شناورهای موسسه تحقیقات شیلات ایران که باید کار تحقیقاتی انجام و زمینه را برای بازسازی ذخایر آبزیان فراهم کند این فرصت را به شرکت های صید ترال داده اند.
لنگه نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۵:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
فرمانده پایگاه دریابانی بندرلنگه و حوزه غرب هرمزگان با اشاره به صید های غیر مجاز و تور های محاصره ای تصریح کرد: بیشترین معضل ما در حوزه دریا صید ترال و تورهای محاصره ای که از طریق لنج های صیادی غیر مجاز در دریا حضور دارند است به نحوه ی که مشکلات عمده ای را برای صیادان در نوار مرزی ایجاده کرده اند و ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۶:۳۱    
گروه استان ها - اخیراً نماینده مردم چابهار به فعالیت کشتی ترالر تحقیقاتی فردوس 1 در عمان اعتراض تندی داشته؛ با این حال رئیس مرکز تحقیقاتی آب های دور چابهار می گوید: این کشتی تحقیقاتی بوده و عملکردش برای حفظ آبزیان است نه نابودی ذخایر آنها.
رییس موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور گفت: تحقیق و بررسی درباره میزان ذخایر، تعیین زمان و مکان مناسب صید و بهره برداری اصولی از منابع آبزی در خلیج فارس و دریای عمان با روش صید ترال کف جنبه تجاری ندارد.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۱۲:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
نماینده چابهار در مجلس شورای اسلامی از تهدید محیط زیست دریایی و اقتصاد صیادان سیستان و بلوچستانی باشروع مجدد صید ترال در دریای عمان خبر داد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۱۲:۵۵   + ۶ سایت دیگر  
نماینده مردم چابهار، نیک شهر، کنارک و قصرقند در مجلس گفت: به تازگی شناروهای ترال دوباره فعال شده اند که این به معنای نابودی محیط زیست و معیشت صیادان منطقه است لذا درخواست پیگیری فرآیند قبلی وجود دارد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۵ - ۱۳:۴۱    
نماینده مردم چابهار گفت: رئیس جمهور دستور داده بودند تا جلوی صید ترال گرفته شود اما ظاهرا لابی متولیان صید ترال خیلی خیلی محکم تر است. امروز صیادان چابهاری به شدت معترض این موضوع هستند. سواحل دریای عمان آماج غارتگران صید ترال قرار گرفته است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۷/۱۲ - ۱۱:۵۲    
نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی گفت: باید از انجام مجدد صید ترال جلوگیری شود چرا که به معیشت صیادان آسیب وارد می کند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۲ - ۱۱:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد صید ترال معیشت جامعه صیادی را به چالش کشیده و هر گونه تلاشی برای راه اندازی مجدد آن باید گرفته شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۱۲ - ۱۱:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم چابهار در مجلس گفت: قرائن حاکی از این است که جرثومه فساد یعنی صید ترال می خواهد دوباره برگردد.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۷/۱۲ - ۱۱:۲۴   + ۸ سایت دیگر  
نماینده مردم چابهار در مجلس خواستار تقویت زیرساخت های مدیریت بحران در منطقه سواحل مکران شد و گفت: وزارت جهاد از انجام مجدد صید ترال جلوگیری کند.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۷/۱۲ - ۰۸:۲۶    
با شروع فصل صید میگو در این استان، به همه روسای دادگستری و دادستان های شهرها و بنادر استان دستور داده شده که با صید ترال برخورد کنند.
خیبرآنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۱۰ - ۱۲:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
رئیسی در زمان ریاست قوه قضائیه صید ترال در خلیج فارس را غیرقانونی اعلام کرد زیرا معتقد بود این نوع صید، آبزیان را تهدید می کند و زمینه اقتصادی و صیادی را از بین می برد. دستور داد باید نیروی انتظامی، مسئولان سیاسی و وزارت جهاد کشاورزی با این موضوع برخورد کنند
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۷/۱۰ - ۱۰:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس همراهی دستگاه قضا را اقدامی موثر برای خنثی کردن تحرکات به منظور راه اندازی مجدد صید ترال دانست و گفت: جرم انگاری و برخورد قضائی دو اصل مهمی است که برای جلوگیری از تخریب محیط زیست بسیار حائز اهمیت است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۸ - ۰۶:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
ماهی ها از ابتدایی ترین مهره دارانی هستند که پا به عرصه وجود گذاشتند و امروزه با حدود 30 هزار گونه، بزرگترین گروه مهره دارهستند اما حیات آن ها با تهدیداتی مواجه است؛ از صید ترال گرفته تا آلودگی های دریایی.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۰۷ - ۰۹:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: کف روب یا ترال، تور ماهیگیری بزرگی است که از دو طرف به تخته هایی متصل و معمولاً به دنبال شناور در بستر دریا کشیده می شود و همانند بیل مکانیکی تمامی دریا را تخریب می کند
جام جم   ۱۴۰۰/۰۷/۰۶ - ۱۷:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کل دادگستری هرمزگان گفت: شناور های صید ترال به نفع دولت ضبط خواهند شد.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۷/۰۶ - ۱۴:۴۷   + ۲۱ سایت دیگر  
صالحی از ضبط شناور های صید ترال به نفع دولت خبرداد و به رئیس دادگستری قشم برای حفاظت از سواحل دریا ماموریت داد.
اقتصاد آنلاین / ایلنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۶ - ۱۱:۵۵   + ۱۷ سایت دیگر  
رییس کل دادگستری هرمزگان گفت: شناور های صید ترال به نفع دولت ضبط خواهند شد.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۶ - ۱۴:۱۴    
مدیرعامل اتحادیه سراسری تعاونی های صیادی ایران درباره تصمیم رئیس دادگستری استان هرمزگان برای برخورد با شناورهای صید ترال گفت: این صید غیرقانونی است و ما از این تصمیم حمایت خواهیم کرد.