جمعه ۱۷ اردیبهشتساعت ۰۰:۲۹May 2021 7
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سردسیر»

ایستنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ - ۱۳:۱۵   + ۷ سایت دیگر  
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اصفهان گفت: نخستین مزرعه رمزارز استان توسط بخش خصوصی در شهرستان فریدن ایجاد خواهد شد. حسن قاضی عسکر افزود: یکی از طرح هایی که از حدود یک سال و نیم پیش دنبال شد، ایجاد مزرعه رمز ارز بود که به این منظور منطقه فریدن که از نظر آب و هوا ...
ایانا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۱۱:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رابر گفت: برداشت گل محمدی از گلستان های این شهرستان از اواخر فروردین ماه آغاز شده و پیش بینی می شود تا اواخر اردیبهشت ماه در مناطق سردسیر ادامه داشته باشد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۰۹:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
شهر اقلید، یکی از شهرهای سردسیر شمالی استان فارس است که میزبان دو خاتون جلیلةالقدر از فرزندان امام باقر(ع) می باشد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۱:۳۴   + ۱۶ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مدیر امور عشایر استان تهران اعلام کرد:کوچ بهاره عشایر از مناطق گرمسیر (قشلاقی) به مناطق سردسیر (ییلاقی) این استان شروع شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۰:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
زنجان - ایرنا - سرپرست گروه پیش بینی و پیش آگاهی جوی اداره کل هواشناسی استان زنجان گفت: با توجه به احتمال رخداد کمینه دمای صفر و زیر صفر در مناطق سردسیر استان، بهتر است محصولات زراعی حساس به سرما در برابر سرمازدگی محافظت شوند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۰۸:۳۲    
کارشناس هواشناسی استان: با کاهش دما از امروز تا فردا صبح احتمال رخداد دمای صفر و زیر صفر درجه در مناطق سردسیر استان وجود دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۱۰:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی استان کرمانشاه از آغاز مبارزه با سنک کلزا در مناطق معتدل و سردسیر استان خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۱۰:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
اردبیل- ایرنا- اردبیل به عنوان یکی از نقاط کمتر برخوردار و سردسیر کشور با اهتمام دولت در یک سال گذشته و افزایش شبکه گاز طبیعی به نزدیک 10 هزار کیلومتر، در زمره استان های سبز ایران 1400 قرار گرفته است.
شاید اگر مناطق سردسیر باشید تنها راه چاره ی آن نهال گردوی فرنور می باشد زیرا این درخت گردو مناسب کاشت و پرورش در خاک و اب و هوای سردسیر کوهستانی می باشد و از ارقام دیرگل می باشد. نهال گردو فرنور از نظر اصالت به کشور فرانسه بر می گردد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۷ - ۰۸:۴۸   + ۶ سایت دیگر  
کرمان - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرمان گفت: برداشت گل محمدی از گلستان های این شهرستان از پانزدهم فروردین ماه آغاز شده و پیش بینی می شود تا اواسط اردیبهشت ماه در مناطق سردسیر ادامه داشته باشد.
کبنا نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۰۷ - ۰۱:۳۳    
غلام حسن قائدگیوی نامزد انتخابات ششمین دوره شورای اسلامی شهر یاسوج گفت: من بر این باورم که همه باید یک حرف و یک صدا باشیم. ما همشهری هستیم. شورا برای یک فرد خاص نیست. شورا باید برای همه باشد. من مخالفم با اعضای شورایی که دورنگی و بی صداقتی با مردم در آنها احساس می گردد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۰۵ - ۱۰:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
کوچ بهاره عشایر از هرمزگان به مناطق سردسیر آغاز شده است.
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان فارس، حمید ابراهیمی زاده مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان فارس بیان نمود : پیرو برنامه ریزی های بعمل آمده و آغاز حمل کود اوره کشاورزی پتروشیمی شیراز توسط سیستم حمل و نقل ریلی به واسطه پیمانکار حمل مربوطه به نام شرکت بهتاش سپاهان بنا به ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۴ - ۱۲:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
ارومیه- ایرنا- عملکرد شرکت گاز آذربایجان غربی طی هشت سال گذشته نشان جهشی چشمگیر در گازرسانی به روستاها به ویژه روستاهای دور افتاده و سخت گذر در این استان سردسیر دارد به طوری که در این مدت بیش از 900 روستا به شبکه گاز در استان متصل شده و میزان فعالیت معادل 20 سال پیش از آن است.
کیهان   ۱۴۰۰/۰۲/۰۳ - ۲۰:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیر امور عشایری شهرستان های قصرشیرین و سرپل ذهاب گفت: کوچ بهاره عشایر این شهرستان ها با توجه به گرم شدن تدریجی هوا به مناطق ییلاقی و سردسیر کرمانشاه و همدان آغاز شد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ - ۱۱:۰۷    
یکی از بزرگترین خطراتی که ساختمان مسکونی و تجاری را به خصوص در فصل زمستان و مناطق سردسیر تهدید می کند خطر آتش سوزی و گاز گرفتگی است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ - ۱۰:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- مدیرکل امور عشایر خراسان رضوی از آغاز کوچ بهاره عشایر از مناطق گرمسیر به سوی مراتع سردسیر این استان همزمان با پایان فروردین ماه خبر داد.
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ - ۰۹:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
علیرضا شیخی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه هم اکنون عملیات گازرسانی در محور “مایین بلاغ” تکاب که یکی از صعب العبورترین مناطق کشور است، در حال اجراست، افزود: این پروژه با هدف گازرسانی به 20 روستای این محور در حال انجام است. وی با اشاره به سردسیر بودن تکاب و [...]
سهمیه الکترونیکی نفت سفید ویژه خانوارهای فاقد گاز طبیعی در بخش سردسیر شهرستان های بافت و رابر اعلام گردید.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۱۲:۴۱    
ریواس گیاهی خودرو است که بیشتر در مناطق کوهپایه و سردسیر سر از زمین بیرون می آورد و به آبیاری نیاز ندارد. اگرچه با زمینی که خاک نرم و آسمانی پرباران دارد رفاقت بیشتری دارد. ریشه کلمه ریواس از رواش، ریواچ یا رواچ است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۳:۳۳   + ۴ سایت دیگر  
ارومیه- ایرنا- عملکرد شرکت گاز آذربایجان غربی طی هشت سال گذشته، نشان از جهشی چشم گیر در گازرسانی به روستاها به ویژه روستاهای دور افتاده و سخت گذر در این استان سردسیر دارد به طوری که در این مدت 925 روستا به شبکه گاز در استان متصل شده و میزان فعالیت، معادل 20 سال پیش از آن است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۴:۴۶    
تابستان و گرما در راه است؛ این فصل برای مناطق سردسیر کشور ایده آل است، اما افرادی که در مناطق جنوبی و گرمسیر کشور زندگی می کنند باید در اسرع وقت به فکر تهیه و یا تعمیر سیستم تهویه باشند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۰۹:۵۴   + ۵ سایت دیگر  
کارشناس اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه گفت: دمای شبانه در روزهای دوشنبه و سه شنبه به شکل محسوس کاهش خواهد داشت و ممکن است سبب وقوع خساراتی به باغات و محصولات زراعی در نواحی سردسیر شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۰۸:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
کوچ بهاره عشایر بختیاری و قشقایی استان خوزستان به مناطق سردسیری آغاز و حجم بالایی از این عشایر به صورت سنتی از مسیرهای کوهستانی شهرستان ایذه در حال تردد به استان چهارمحال و بختیاری هستند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۱۸:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/یزد کارشناس هواشناسی استان یزد با اشاره به روند افزایشی دمای استان تا آخر هفته، نسبت به کاهش دمای شبانه در مناطق سردسیر و کوهستانی شهرستان های خاتم و تفت و مهریز هشدار داد.
عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۱/۱۵ - ۱۳:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
برای روزهای دوشنبه و سه شنبه در برخی نقاط سردسیر شمال شرقی خراسان جنوبی احتمال وقوع یخبندان وجود دارد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۴ - ۱۲:۳۰    
ایسنا/لرستان یک کارشناس کشاورزی گفت: در اصل یک درخت گردو می تواند از بهار تا تابستان و در ماه های پاییز کاشته شود، اما چون نهال های جوان به سرما و یخبندان حساس هستند توصیه می شود این درخت را از اواخر بهار تا اوایل پاییز بکارید تا هم از سرمای بهاره حفظ شده و هم سرمای پاییز را تحمل نکند.
روزنامه شهروند   ۱۴۰۰/۰۱/۱۴ - ۰۰:۲۵   + ۳۰ سایت دیگر  
دولت امسال در کنار واریز یارانه نقدی باید به خانوارهای ساکن مناطق فاقد لوله کشی گاز طبیعی به طور میانگین یارانه ای معادل 33 کیلو گاز مایع در هر ماه پرداخت کند. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۳ - ۱۳:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
خرم آباد - ایرنا - مدیرکل هواشناسی لرستان از نفوذ هوای سرد از امروز جمعه در اغلب شهرهای استان به ویژه مناطق سردسیر خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۰ - ۱۸:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
سمنان- ایرنا- مدیرکل هواشناسی استان سمنان با اعلام هشدار زرد، گفت: بارش های پراکنده باران، گاهی رگبار و رعد و برق و در نواحی سردسیر و کوهستانی بارش باران و برف گاهی وزش باد نسبتا شدید از اواخر چهارشنبه پیش بینی می شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۰ - ۱۱:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
اصفهان- ایرنا- ثبت روستاهای مهرگرد ، سیور و خفر در شهرستان سردسیر و کوهستانی سمیرم در جنوب اصفهان در 2 سال اخیر به رونق صنعت گردشگری در این خطه کمک شایانی کرده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۱۰ - ۱۰:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
مشهد - کارشناس اداره کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: روند افزایشی دمای هوا از امروز شروع شده اما برای امشب و فردا شب در مناطق سردسیر دمای هوا زیر صفر است.
ایانا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۰ - ۰۹:۵۵    
مدیرجهادکشاورزی شهرستان بم، گفت: با توجه به پتانسیل بسیار عالی این منطقه در پروش ماهیان سردآبی بستر مناسبی برای اشتغال جوانان علاقمند در این منطقه فراهم شده است .
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۰۹ - ۱۱:۲۱    
بزرگ ترین نهالستان مناطق سردسیر کشور به همت بخش خصوصی و با نظارت مرکز تحقیقات جهاد کشاورزی و کمیته فنی نهال استان اصفهان در فریدن راه اندازی شد.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۱/۰۸ - ۱۸:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
بر اساس اطلاعات پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی، طبق تحلیل نقشه های آینده نگری و تصاویر ماهواره، به تناوب تا دوشنبه بارش باران ادامه داشته که از اوایل شب در مناطق کوهستانی سردسیر بارش به شکل باران و برف با احتمال کولاک برف خواهد بود،
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۰۸ - ۱۶:۳۶   + ۵ سایت دیگر  
یزد- ایرنا- کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان یزد گفت: با توجه به کاهش دمای هوا یکشنبه شب و دوشنبه شب تا 12 درجه سانتیگراد، باغداران مناطق کوهستانی و سردسیر که درختان آنها در مرحله گل دهی است ،اقدام های حفاظتی برای مقابله با سرمازدگی مدنظر قرار دهند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۰۸ - ۱۵:۴۳    
همدان به عنوان یکی از کلانشهرهای ایران با قدمت بیش از 3 هزار سال در دامنه کوه الوند واقع شده و از شهرهای سردسیر کشور به شمار می رود. این شهر تاریخی که اولین پایتخت نخستین شاهنشاهی ایران، مادها بوده و در حال حاضر عنوان "پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین" را از آن خود کرده، در روزگار هخامنشیان ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۰۷ - ۱۱:۱۲   + ۷ سایت دیگر  
کارشناس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی با بیان اینکه روند کاهش دمای هوا در خراسان رضوی از امروز هفتم فروردین ماه آغاز می شود، گفت: تا روز دوشنبه دما در بخش های شمالی خراسان رضوی و مشهد، نسبت به روز گذشته 20 درجه سانتیگراد کاهش می یابد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۰۶ - ۱۹:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
وزش باد شدید، بارش باران، در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش برف، مه و کاهش دید افقی پیش بینی کارشناسان هواشناسی برای آسمان استان است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۰۶ - ۰۷:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
بزرگترین نهالستان منطقه سردسیر کشور با اشتغالزایی برای دو هزار نفر در شهرستان فریدن استان اصفهان فعال است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۱/۰۱ - ۱۰:۱۵    
ساری- روستاییان مناطق کوهستانی و سردسیر مازندران از کمبود سهیمه سوخت و ناکافی بودن آن در روزهای سرد سال گلایه دارند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۳۰ - ۱۳:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
کارشناس هواشناسی خراسان جنوبی امشب از احتمال وقوع یخبندان شبانه در مناطق سردسیر استان خبرداد.
رکنا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۸ - ۲۳:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
اقتصادی رکنا: بر اساس بودجه سال آینده سازمان برنامه و بودجه کشور موظف است به هر یک از خانوارهای ساکن مناطق فاقد لوله کشی گاز طبیعی به طور میانگین یارانه ای معادل سی و سه کیلو گرم گاز مایع در هر ماه متناسب با بعد خانوار ، فصول سرد و گرم سال و محل سکونت دائم آن ها در مناطق سردسیر و گرمسیر اختصاص دهد.
پارسینه   ۱۳۹۹/۱۲/۲۸ - ۱۳:۱۹   + ۵ سایت دیگر  
در دومین هفته پس از آغاز ماه مارس که بر اساس تقویم روسی با آن بهار آغاز می شود، همراه با سنت های دیرینه به مدت یک هفته برگزار می شود. هرچند که در مسکو و شهر های واقع در مناطق سردسیر روسیه، در هفته برگزاری آیین ماسلنیتسا همه جا برف و یخبندان است ...
تابناک ایلام   ۱۳۹۹/۱۲/۲۷ - ۱۹:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل امور عشایر استان ایلام گفت: کوچ بهاره عشایر به طور رسمی از 15 فروردین شروع می شود و به مدت 45 روز ادامه دارد، اما از ابتدای فصل بهار و همزمان با مساعد شدن هوا برخی از خانوار های عشایر زودتر از موعد مقرر، کوچ خود به مناطق ییلاقی را آغاز کرده اند.
طلا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۵ - ۱۶:۴۸    
بیماری Raynaud باعث می شود که در بعضی از نواحی بدن - مانند انگشتان دست و انگشتان پا - در مقابل دمای سرد یا استرس بی حس شوند
رویداد 24   ۱۳۹۹/۱۲/۲۵ - ۱۴:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
بیشترین بودجه در کانادا صرف آموزش و پرورش می شود و به طور قطع یکی از دلایل موفقیت و پیشرفت این کشور سردسیر برنامه ریزی و سرمایه گذاری های آموزش آن می باشد. از بین دانشگاه های کانادا دانشگاه تورنتو در رتبه یک و دانشگاه بریتیش کلمبیا در رتبه دو قرار دارد.
برترین ها / تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۱۲/۲۳ - ۱۵:۵۹   + ۲۴ سایت دیگر  
خبرگزاری فارس: جانشین پلیس راهور ناجا با تشریح آخرین وضعیت جاده ها از هموطنان درخواست کرد با توجه به شرایط زمستانی حاکم بر محورها از جمله برودت، کاهش دید ، لغزندگی و یخبندان از سفر غیر ضروری پرهیز کنند. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۲۳ - ۱۱:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
مشهد - کارشناس اداره کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: بارش برف و باران به ویژه در مناطق سردسیر خراسان رضوی طی 24 ساعت آینده ادامه دارد.
دانا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۳ - ۱۰:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
لطفی با بیان این که تا عصر امروز وزش باد شدید و گرد و خاک در استان ادامه خواهد داشت، گفت: تا فردا کاهش محسوس و قابل ملاحظه دمای هوا در منطقه پیش بینی می شود که باعث وقوع یخبندان طی صبح فردا در مناطق سردسیر و نقاط کوهستانی استان خواهد شد.