پنجشنبه ۰۶ آبانساعت ۱۲:۰۳Oct 2021 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «وکالت»

روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۱۴:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
نصف جهان/ مرضیه غفاریان: رئیس کانون وکلای دادگستری استان اصفهان در نشست خبری سه جانبه کانون وکلای دادگستری استان اصفهان، کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان اصفهان وکانون سردفتران و دفتریاران استان اصفهان در مورد تصویب طرح تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار در مجلس با اشاره به اینکه حرفه وکالت به هیچ وجه ...
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۱۲:۱۴    
رئیس کانون وکلا دادگستری استان گفت: ایجاد اشتغال در حرفه وکالت با تصویب ماده 6 قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار تنها یک سراب است، جوانانی که اکنون امیدوار به حل مشکل بیکاری خود از طریق این مصوبه شده اند بدانند این مشکل حل نخواهد شد زیرا هم اکنون هم بیش از 40 درصد وکلا درآمدی ندارند.
ایرسا آنلاین   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۱۵:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
ایرسا_ در راستای استمرار همکاری های سازمان بسیج حقوق دانان و اداره کل زندانهای استان کرمانشاه در زمینه های خدمات رسانی تخصصی به زندانیان از قبیل مشاوره های حقوقی، معاضدت های رایگان، توزیع بسته های معیشتی، وکالت رایگان،کارشناسی رایگان، آزادسازی زندانیان و تجهیز کتابخانه های زندان ها و .. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۱۴:۴۲    
جستجو برای یافتن وکیل در اصفهان به دلیل تراکم جمعیت در این کلان شهر مثل اکثر کلان شهرها با دشواری های زیادی مواجه است. ما سعی کرده ایم با بررسی وکلای شهر اصفهان بهترین وکیل اصفهان از نظر مردم را طبق فعالیت های وکلا در سطح وب برای شما پیدا کنیم ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۱۳:۳۷    
باید معتقد بود تخصص گرایی و همکاری جمعی تنها راه برون رفت از مشکلات درآمدهای پایین و بیکاری وکلای دادگستری و کارآموزان وکالت است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۱۲:۵۳    
نماینده مردم طبس در مجلس به اقدام مجلس یازدهم در حذف یک رانت مهم شغلی اشاره کرد و گفت: مجلس در جریان بررسی طرح تسهیل برخی مجوزهای کسب و کار مصوب کردند که سابقه قضاوت یا نمایندگی مجلس جایگزین آزمون وکالت نخواهد شد.
آنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۱۲:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
با وجود اینکه مجلس اعلام کرده که اعطای پروانه وکالت به افراد منوط به شرکت در آزمون است، اما قضات بازنشسته حاضر به شرکت در آزمون نیستند و به دنبال ادامه دار بودن رانت و امتیاز برای اخذ پروانه هستند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۱۰:۴۱    
از پذیرفته شدگان آزمون وکالت امسال بیش از 150 نفر از دانش آموختگان موسسه مشاهیر دانش بودند.
خبرنامه دانشجویان ایران   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۱۰:۰۴    
طبق ماده 6 طرح تسهیل، از این پس قضات و نمایندگان مجلس دیگر بدون آزمون نمی توانند وکیل شوند. در روز های اخیر قضات به این مورد اعتراض کردند. آزمون بایستی برای تمام قشرها باشد چه قضات و چه بازنشستگان و چه جوانانی که فارغ التحصیل شدند ...
موج رسا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۰۹:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی با اشاره به تصویب طرح عدم انحصار وکالت گفت: مهمترین نکته در تصویب این طرح، رفع تبعیض و برقراری عدالت است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۸/۰۲ - ۱۷:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
یک حقوقدان گفت: طرح تصویب شده تسهیل کسب و کار موجب ورود افراد بی مهارت به حوزه وکالت می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۸/۰۲ - ۱۲:۵۸   + ۵ سایت دیگر  
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی استان مازندران گفت: تمامی وکالت نامه های نقل و انتقال وسایل نقلیه تا پایان آذر ماه سال 1400 تمدید شد.
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۰۲ - ۱۰:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار گروه استان های خبرگزاری نصیر از شهرری، آزمون پذیرش کارآموزی وکالت قوه قضائیه 1400 با حضور 970 داوطلب (469 خانم و 501 آقا) با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و اصول فاصله گذاری اجتماعی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی(ره) شهرری برگزار شد ...
اول فارس   ۱۴۰۰/۰۸/۰۲ - ۰۹:۳۴    
سوالات مرکز وکلای قوه قضاییه | سوالات آزمون وکالت دادگستری مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه سال 1400 سوالات درس حقوق مدنی آزمون مرکز وکلای قوه قضاییه 1400 ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۲:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس حذف رانت جایگزینی سابقه قضاوت و نمایندگی مجلس به جای آزمون وکالت را فراهم آوردن شرایط آسان برای کسب وکار جوانانی دانست که توانایی بالای علمی دارند اما احتمالاً توانایی اقتصادی دریافت مجوز ندارند.
الف   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۰۷:۲۵    
گروه تعاملی الف - سیامک داودی؛ یکی از مقرره های مصوب اخیر مجلس در خصوص طرح تسهیل کسب و کار این است که قضات و نماینده های محترم مجلس لازم است برای ورود به حرفه وکالت بعد از بازنشستگی یا خروج از خدمت مجددا در آزمون وکالت شرکت کرده و بعد از قبولی ردای وکالت بپوشند این مصوبه در ظاهر مصوبه پسندیده ای ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۳۰ - ۰۸:۲۰    
عضو کمیسیون اجتماعی پارلمان، مصوبه مجلس مبنی بر لزوم شرکت افراد دارای سابقه قضاوت در آزمون وکالت را تحقیرآمیز دانست.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۷/۳۰ - ۰۶:۳۰    
محمد مهاجری استاد دانشگاه و وکیل پایه یک دادگستری در گفتگو با خبرنگار گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، اظهار کرد: در حوزه سردفتری حدودا 10 سالی می شود که آزمون سردفتری نداشتیم و در آن زمان مجوزهای زیادی در این حوزه صادر شد و پس از آن شاهد این موضوع بودیم که مجوزی صادر نشد و این قبیل کارکرد محل اشکال ...
راهبرد معاصر   ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ - ۱۷:۵۱   + ۹ سایت دیگر  
دفترچه سوالات آزمون وکالت 1400 مرکز وکلا قوه قضائیه منتشر شد.
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ - ۱۴:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
چند ثانیه: واکنش نماینده تهران به انتقادهای معاون اول قوه قضاییه از مصوبه مجلس.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ - ۱۰:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
سرهنگ صدفی گفت:اعتبار وکالت نامه های نقل و انتقال در مراکز تعویض پلاک و شماره گذاری خودرو ها فقط تا پایان آذر ماه است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ - ۰۱:۰۳   + ۱۰ سایت دیگر  
ایسنا: مصدق، معاون اول قوه قضائیه روز گذشته در مراسم معارفه معاون امور بین الملل و حقوق بشر قوه قضائیه و معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه، با اشاره به طرح تسهیل صدور برخی مجوزهای کسب و کار و برداشتن معافیت قضات و نمایندگان مجلس از آزمون وکالت دادگستری ...
برترین ها / کیهان   ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ - ۱۴:۱۳   + ۹ سایت دیگر  
روزنامه کیهان که ظاهرا از حرف های سخنگو و معاون قوه قضاییه خوشش نیامده در مطلبی به تعریف و تمجید از مجلس یازدهم و مصوبه اخیرش درباره وکالت قاضی های بازنشسته پرداخته و در عین حال آشکارا تلاش کردهمیان مسئولان عالی دستگاه قضا اختلاف ایجاد کند! ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۲۱:۰۶    
سخنگوی کمیسیون جهش تولید مجلس گفت: تعارض منافع باید برچیده شود و قضات هم حتما باید آزمون وکالت بدهند، اما اختیار اینکه لازم است قضات دوره کارآموزی بگذرانند یا نه، با کانون وکلاست.
اقتصاد آنلاین / الف   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۱۳:۲۰   + ۱۱ سایت دیگر  
دبیر شورای نگهبان با تاکید بر لزوم توسعه و ترویج وحدت میان مسلمین گفت: اگر مشکلات بین ایران و عربستان حل شود اقدام مهمی صورت گرفته است.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۱۴:۴۰    
اعلام این رقم خود می تواند پایه قرارداد و ارزش تبلیغات محیطی فوتبال باشگاهی ایران را تکان دهد چراکه سازمان لیگ برای واگذاری کل فضای تبلیغاتی رقابت های باشگاهی ایران نیز نزدیک این مبلغ را نگرفته و همچنان با وکالت نداشته از باشگاه ها، اموال و فرصت های آن ها را حراج می کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۱۴:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
مصوبه مجلس در خصوص پایان دادن به انحصار مجوز وکالت و سردفتری از سوی برخی مقامات قوه قضائیه مورد نقد واقع شد. این موضوع را در این گزارش بررسی کرده ایم.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۱۳:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: حاکمیت نمی تواند با استفاده از ابزارهایش به جناح ها و افراد ضرر برساند.
آنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۱۳:۴۹    
در این مقاله تلاش می کنیم وکالت دادگستری و چالش ها و معضلات پیش روی آن را عمدتاً از منظر قوانین موجود و قوانین در حال تصویب بررسی نماییم.
598   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۱۱:۴۵    
چگونه ممکن است قاضی دیوانعالی کشور که بیش از سی سال قضاوت نموده روی صندلی آزمون وکالت بنشید و کارآموز وکیلی گردد که خود مدتی قبل به عنوان کارآموز در محضر قاضی تحصیل علم و تجربه نموده است!
اقتصاد آنلاین / میزان   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۱۱:۲۷   + ۲۹ سایت دیگر  
معاون اول قوه قضاییه با اشاره اثرات مصوبه اخیر مجلس ناظر بر ضرورت شرکت قضات بازنشسته در آزمون وکالت برای تصدی این شغل، گفت: با این مصوبه، قاضی در دیوان عالی کشور بعد از 40 سال خدمت باید آزمون دهد، بعد که اگر در آزمون قبول شود باید دوره ای را به عنوان کارآموزی بگذراند، حال آیا این موضوع منطقی است؟
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۱۰:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
کرج - ایرنا - رییس کانون وکلای دادگستری البرز عنوان کرد که تصویب نهایی ماده 6 طرح تسهیل مجوزهای کسب و کار سبب ورودی وکلای غیر متخصص به عرصه جامعه وکالت خواهد شد که نتیجه آن بیکاری وکلای شاغل خواهد بود.
پول پرس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۱۰:۱۶    
شرکت توسعه بازرگانی پرتو نور به وکالت از طرف ( موسسه اعتباری نور) در نظر دارد نسبت به فروش املاک مشروحه خود از طریق مزایده عمومی به صورت نقد و نقد و اقساط اقدام کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۰۹:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
معاون اول قوه قضاییه: وکالت شغل است، اما ما این را کسب و کار نمی دانیم که این موضوع در کمیسیون جهش تولید مجلس مطرح شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۰۸:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
مجلس شورای اسلامی با تصویب حذف امکان اخذ پروانه وکالت بدون آزمون توسط قضات بازنشسته و نمایندگان مجلس گامی بلند در جهت رفع تبعیض و رانت برداشت. با این حال برخی قضات و مقامات قوه قضائیه با این مصوبه مجلس مخالف هستند.
کبنا نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۰۱:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
حزب الله 100 هزار رزمنده آماده دارد، سرجایتان بنشینید/ پروانه وکالت روی لبه تیغ/ هدفمندی دلار 4200 تومانی، برخی از عناوین روزنامه های امروز است.
زندگی آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۰۰:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
حزب الله 100 هزار رزمنده آماده دارد، سرجایتان بنشینید/ پروانه وکالت روی لبه تیغ/ هدفمندی دلار 4200 تومانی
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۲۲:۳۶    
روز های خوش و انحصارطلبانه مشاغل حقوقی، وکالت و سردفتری، رو به اتمام است و دیگر اعضای این صنوف باید دست از کار های قرون وسطایی خود بردارند، اما آن طور که مشخص است کانون وکلای دادگستری و کانون سردفتران بعد از شکست در سنگ اندازی و مانع شدن برای تصویب طرح تسهیل مجوز های کسب و کار ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۲۱:۰۵    
طرح تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار در مجلس تصویب شد تا به رانت وکالت برای قضات و نمایندگان مجلس پایان دهد.
الف   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۲۰:۳۱    
هر روز اخبار فراوانی در رسانه ها منتشر می شود که دنبال کردن آنها حتی برای آنان که اهل مطالعه اخبار هستند کار را دشوار می کند. بسته خبری- تحلیلی الف با رصد اخبار و رویدادهای مهم، همچنین تحلیل های صورت گرفته در این زمینه مخاطبان خود را از مهمترین وقایع روز آگاه می کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۲۰:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
بخش خبری مجله خبری به موضوعات مختلفی چون رانت وکالت و لیگ فوتبال پرداخته است.
بورس نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۷:۰۴    
بانک سامان مزایده فروش یک دستگاه ساختمان را برگزار می کند.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۸:۱۱   + ۳۲ سایت دیگر  
سخنگوی قوه قضاییه گفت: در بحث وکالت قضات اعتقاد من این است که ممنوع کردن به کارگیری قضات در امر وکالت، محروم کردن جامعه از افرادیست که سال های سال تجربه کسب کردند و می توانند خدمات شایانی ارائه دهند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۵:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
رئیس کانون وکلای مرکز گفت: اداره حقوقی کانون وکلای دادگستری مقابل مظاهر تظاهر به وکالت واکنش می دهد و فرقی ندارد که استارتاپ، موسسه یا فرد باشد، اقدام قانونی انجام می دهد.
انصاف نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۵:۳۵   + ۲۷ سایت دیگر  
رئیس دیوان عدالت اداری گفت: متاسفانه رسانه ها مصوبه اخیر مجلس درباره پروانه وکالت را رفع تبعیض و رانت تلقی کرده اند که این ادعا با توجه به قانونی بودن اعطای پروانه مطابقت ندارد و این ادبیات در شان دستگاه قضایی و قضات نمی باشد. ...
برترین ها / ایلنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۱۴:۱۶   + ۱۱ سایت دیگر  
روزنامه اعتماد: رییس کانون وکلای دادگستری مرکز در نشست خبری مشترک با رییس اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران (اسکودا)، ضمن تبریک آغاز هفته وحدت و فرارسیدن میلاد پیامبر اسلام و امام جعفر صادق(ع) گفت ...
آخرین نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۴:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
نمایندگان پارلمان موافقت کردند که سابقه قضاوت و وکالت مجلس جایگزین آزمون پروانه وکالت نشود؛ اقدامی که پایانی بر رانتی 67 ساله در حوزه وکالت محسوب می شود.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۴:۰۶    
رییس اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران گفت: متأسفانه در این پنج سال اخیر هجمه هایی برای اینکه به نهاد وکالت ضربه بزند، ایجاد شده و عده ای از بیرون برای نهاد وکالت تصمیم گیری و تصمیم سازی می کنند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۳:۵۸   + ۲۷ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون اصل 90 با اشاره به حذف رانت قضات برای وکیل شدن که در جریان بررسی طرح تسهیل صورت گرفت، گفت: بر اساس مصوبه مجلس قضات همچنان می توانند وکیل شوند اما دیگر رانتی ندارند و باید مثل بقیه افراد در آزمون شرکت کرده و حد نصاب نمره را کسب کنند و دیگر از میان برهای قانونی خبری نیست.
آنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۳:۵۷    
جعفر کوشا در حاشیه برگزاری نشست خبری با تبریک هفته وحدت گفت: امیدواریم وحدت و همدلی در جامعه ما بروز بیشتری داشته باشد و وضعیت به گونه ای باشد که همگان دست نیازمندان را بگیریم و جامعه ای شاد را تشکیل دهیم.