سه شنبه ۱۶ خردادساعت ۲۳:۲۷Jun 2023 6
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «فرزندآوری»

آنا   ۳۸ دقیقه پیش    
طرح ملی ایران جوان توسط بنیاد پانزده خرداد و با حضور بانک صادرات ایران و با هدف ترغیب و تشویق زوج های جوان به فرزندآوری و جوانی جمعیت آغاز شد.
ایسنا   ۲ ساعت پیش    
ایسنا/گیلان استاندار گیلان با بیان اینکه جهاد تبلیغ برای فرزندآوری به راه بیفتد، گفت: کلیه دستگاه ها و ادارات بخشی از ورودی سازمان خود را به تبلیغ جمعیت اختصاص دهند.
خبرگزاری مهر   ۵ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
رشت- استاندار گیلان با تاکید بر اینکه جهاد تبلیغ در حوزه جوانی جمعیت صورت گیرد، گفت: تبلیغات فرهنگی و فضاسازی محیطی و رسانه ای برای فرزندآوری مورد توجه قرار گیرد.
تقریب   ۶ ساعت پیش    
عموما امورات اجتماعی با راهکارهای فرهنگی بهتر اجرا شده و بر ذائقه جمعی خوشایند می شود اما تخفیف و تقلیل پیوست فرهنگی یک سیاست عمومی مهم "چون فرزندآوری که نیازمند تغییر اساسی در طرز تلقی و رفتار کنونی است" نشانه ضعف سیاستگذاران در پیشبرد این امر مهم است.
رسا   ۶ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
حجت الاسلام شعبانی گفت: از دوران پهلوی تا دهه هشتاد برکاهش فرزندآوری تأکید و شعار کاهش جمعیت مطرح بوده و قطعاً ظرف چند سال نمی توان این موضوع را در جهت خلاف تغییر داد.
رسا   ۷ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
کارگردان و مجری کودک شو اعتقاد دارند این برنامه توانسته در مسیر فرزندآوری به دور از فضایِ شعاری پیش برود.
حوزه   ۹ ساعت پیش    
حوزه/ نشست افزایش جمعیت و فرزندآوری در مدرسه علمیه مهدیه شهرستان خنداب استان مرکزی برگزار شد .
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۰:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
در دهه های اخیر میزان باروری در بسیاری از کشور های توسعه یافته و برخی کشور های رو به توسعه از جمله ایران، به زیر سطح جایگزین (کمتر از دو فرزند به ازای هر زن) کاهش یافته است. اما در سال 1401، روند فرزندآوری به کمترین میزان و پایین ترین نقطه در 11 سال اخیر رسید.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۰۹:۱۸   + ۵ سایت دیگر  
بسته های حمایتی و مشوق ها برای افزایش باروری در کشورهای حوزه آسیای شرقی کدام اند؟ بازیگران خاورمیانه و آفریقا با فرزندآوری چگونه برخورد می کنند؟ سیاست های خانواده محور در اروپا و آمریکا و به ویژه کشورهای مرفه حوزه اسکاندیناوی چگونه است؟ پرسش هایی که در این نوشتار به آنها پاسخ داده خواهدشد.
وقت صبح   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۱۸:۴۶    
جسی جی خواننده بریتانیایی 35 ساله تولد اولین فرزند خود را جشن گرفته است و او بدنیا آمدن او را تحقق رویای زندگی اش خوانده است! وقت صبح – جسی جی خواننده بریتانیایی که مدتی طولانی دچار مشکلات فرزندآوری بود بلاخره پسری سالم و سلامت به دنیا آورده است. ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۱۸:۰۵   + ۱۹ سایت دیگر  
سید سعید شمسی نژاد در گفت وگو با ایران اکونومیست اظهار کرد: در سال گذشته حجم تسهیلات تکلیفی در نظر گرفته شده برای بانک های قرض الحسنه بسیار زیاد بود اما در سال جاری با همکاری مجلس، بانک مرکزی و دولت ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۱۲:۴۱    
محمدی فلاح با اشاره به ضرورت افزایش و جوانی جمعیت کشور گفت: نخستین همایش علمی تخصصی فرزندآوری از منظر علم پزشکی و روانشناسی در سال جاری در شهر کرج برگزار می شود
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۱۰:۱۷    
شهروند خبرنگار ما با ارسال پیامی از تاخیر در اجرای تسهیلات فرزندآوری گلایه کرد.
دیده بان البرز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۶:۳۹    
مدیرکل بهزیستی استان البرز گفت: اولین نشست علمی فرزندآوری از منظر علم پزشکی و روانشناسی در سال 1402 در روز پنج شنبه 18 خرداد در سالن جلسات بهزیستی این استان برگزار می شود.
ایران پزشک   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۰۹:۴۹   + ۶ سایت دیگر  
در حالی که کشور در مسیر سالمندی قرار گرفته و رغبت برای ازدواج و فرزندآوری کم شده برخی روش های عجیب مانند ثبت نام مادران باردار در سامانه ها برای جلوگیری از سقط احتمالی در دستور کار قرار گرفته است که به نظر می رسد شناسایی چالش ها و ارائه راهکارهای مناسب به خانواده های جوان در بستر اقتصادی مناسب می ...
ایسکانیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۰۲:۱۳   + ۵ سایت دیگر  
امروزه به دلیل تغییر سبک زندگی، مشکلات اقتصادی، گرانی، تورم، نبود مسکن، موانعی برای فرزندآوری زوجین در شهرهای بزرگ به خصوص تهران ایجاد کرده است. اکثر زوجین به دلیل این مشکلات تمایلی به فرزندآوری ندارند یا تنها به آوردن یک فرزند بسنده می کنند.
هورگان   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۲۰:۰۹    
سال گذشته 1020 نوزاد در زایشگاه بیمارستان شهدای سلامت نی ریز متولد شدند که در مقایسه با سال قبل از آن، کاهش 146 تولد را نشان می دهد.
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۸:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
وزیر بهداشت با اشاره به اینکه سقط جنین جنایت است، گفته با مثبت شدن آزمایش بارداری زنان، آنها تا مرحله زایمان رصد می شوند. سیمین کاظمی، جامعه شناس در این مورد می گوید: افراد در وهله اول باید از نظر اقتصادی احساس امنیت کنند. عامل فرهنگی و کاهش تمایل به فرزندآوری در وهله دوم قرار می گیرد ...
پول نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۵:۰۳    
مدیرعامل بانک دی از پرداخت تسهیلات فرزندآوری و ازدواج بیش از سهمیه تعیین شده خبر داد و گفت: بانک دی نگاه ویژه ای به جوانگرایی جمعیت دارد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۳:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی گفت: تمرین گوش به فرمان بودن در برابر امر ولی باید از همین دوران غیبت آغاز شود و یکی از مهمترین آزمایش ها و تمرین ها همین فرمان جهاد تبیین و جهاد فرزندآوری است.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۳:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
مدیرگروه بیماری های غیرواگیر معاونت بهداشت علوم پزشکی قزوین درباره تاثیر سیگار در فرزندآوری اظهار کرد: سیگار بر تمام دستگاه های بدن از جمله سیستم تولید مثل تاثیر داشته و باعت کاهش باروری و افزایش ناتوانی جنسی می شود، همچنین سیگار، سقط جنین و زایمان زود رس را هم افزایش می دهد.
شادا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۱:۳۴   + ۷۲ سایت دیگر  
معاون اجرایی رئیس جمهور گفت: مسکن، اشتغال، تسهیلات خرد در بخش های ازدواج و فرزندآوری و مصوبات سفرهای استانی رئیس جمهور باید از اولویت های بانک ها باشد.
عصر همدان   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۰۸:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
با حضور نماینده ولی فقیه در استان و استاندار همدان از خانواده 4 قلوهای همدانی پیش از نماز جمعه همدان تقدیر شد . به گزارش عصر همدان؛ نماینده ولی فقیه در استان با همراهی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و استاندار همدان پیش از نماز جمعه امروز، هدایایی به خانواده 4 قلوهای همدانی اهدا کردند. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۲۰:۰۴   + ۱۴ سایت دیگر  
وزیر بهداشت، سقط جنین غیرقانونی را نوعی جنایت و اقدامی غیرشرعی دانست و گفت: مادران باردار اگر ناگزیر از سقط شوند باید برای این اقدام دلایل متقن وجود داشته باشد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۹:۳۶   + ۵ سایت دیگر  
فولاد، تحقق فرامین رهبر معظم انقلاب درخصوص خانواده، فرزندآوری، کاهش آسیب های اجتماعی و افزایش اشتغال را محور فعالیت های بنیاد بین المللی آبشار عاطفه ها دانست و گفت: این بنیاد در 930 شعبه فعال خود در سراسر کشور ارائه خدمات می کند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۷:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
اردبیل _ نژادمحمد، مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان اردبیل گفت: در یک سال گذشته بیش از 60 درصد متقاضیان در استان اردبیل از تسهیلات فرزندآوری بهره مند شده اند.
آنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۷:۱۷    
محمدرضا اکبری بر اصلاح شرایط و برنامه های نظام آموزشی کشور در راستای انطباق شرایط تحصیلی با موضوع ازدواج و فرزندآوری جوانان تأکید کرد.
برترین ها   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۴:۵۰   + ۱۳ سایت دیگر  
امام جمعه تبریز: اکثر زایمان ها به صورت سزارین است در نتیجه این خانم ها دیگر برای فرزندآوری بیشتر شرایط مساعدی نخواهند داشت؛ در حال حاضر 56 درصد زایمان ها در کشور ما سزارین است در حالیکه استاندارد جهانی کمتر از 25 درصد می باشد.
برترین ها / خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۰۱:۰۸   + ۸ سایت دیگر  
وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی بیان کرد: به اندازه افراد جامعه تولید مثل نداریم، در چند سال آینده به سمت پیری جمعیت می رویم و قطعا این مسئله یک بحران است لذا از علما درخواست داریم که نیروهای متدین و انقلابی را به فرزندآوری دعوت کنند.
موج   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۱:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
معضلات و شرایط نابسامان اقتصادی در کنار مشکلات اجتماعی در دو دهه اخیر موجب شده تا جوانان رغبتی برای ازدواج و فرزندآوری نداشته باشند، مشکلاتی که فقط با تبلیغات در بیلبوردها، سخنان و وعده های مسئولان پای تریبون ها برطرف نمی شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۱:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
همدان- امام جمعه همدان گفت: مشکلات اقتصادی، اشتغال و مسکن تأثیر مستقیمی در فرزند آوری و مسئله جمعیت دارند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۱:۰۵   + ۸ سایت دیگر  
استاد ممتاز دانشگاه نکاتی در مورد نقد لایحه برنامه هفتم توسعه در حوزه سلامت اعم از ضرورت هدفمندی درباره واردات دارو، ریشه یابی فساد، لزوم اجرای مشوق های اثرگذار برای فرزندآوری ارائه داد.
برترین ها   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۰:۳۲   + ۵۱ سایت دیگر  
بهرام عین اللهی وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی رشد جمعیت در کشور به 4 درصد رسید، اما متاسفانه این عدد به 1.5 رسیده است، به اندازه افراد جامعه تولید مثل نداریم، در چند سال آینده به سمت پیری جمعیت میرویم و قطعا این مسئله یک بحران است ...
پول پرس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۰:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
معاون اجرایی رئیس جمهور گفت: مسکن، اشتغال، تسهیلات خرد در بخش های ازدواج و فرزندآوری و مصوبات سفرهای استانی رئیس جمهور باید از اولویت های بانک ها باشد.
سینا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۰۹:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
فرزندآوری در فرهنگ ایرانی اسلامی ما یک ارزش محسوب می شود. ارزشی که منطبق بر فطرت و غریزه انسانی است و برای تداوم نسل و بقای وی ضروری است و نیز همان ارزشی است که سبب می شود زوجین نابارور، حل مشکل ناباروری و نداشتن فرزند خود را به عنوان یکی از اساسی ترین اولویت های خود پیگیری کنند. ...
شبستان   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۲۰:۲۱    
نخعی با بیان اینکه جامعه نیازمند فرزندآوری برای موفقیت و پیشرفت در آینده است، گفت: امروز دشمنان ما از هیچ نقشه ای در راستای تخریب و تهدید فرزندان و نسل آینده ما فروگذار نمی کنند و نمی خواهند آن پیشرفت لازم برای انقلاب صورت بگیرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۹:۳۶    
تربیت نسلی صالح و شایسته از وظایف هر زوجی است که آنها را در مسیر تکامل یاری می دهد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۷:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
یک متخصص جنین شناسی گفت: جنین های سه یا پنج روزه به رحم مادر منتقل می شوند.
چند ثانیه   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۵:۳۲    
آیت الله علوی بروجردی: خطای مسئولین به روحانیت ضربه می زند. اول باید زمینۀ ازدواج را فراهم کنید، بعد تشویق به فرزندآوری کنید. نباید از انتقاد هراس داشته باشید! در حال حاضر یارانه پاسخگوی مخارج مردم نیست. ...
حوزه   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۵:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ حجت الاسلام مصطفی سندگل، یکی از مشکلات اساسی در عصر حاضر را بی رغبتی به فرزندآوری و فرزندپروری دانست و توضیح داد: دلیل این مسئله دگرگونی و تغییرات ویژه در سبک زندگی افراد است.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۳:۴۸    
به گزارش روابط عمومی بهزیستی گیلان؛ در این اردو برنامه های تفریحی و نشست آموزشی بررسی فرزندآوری از دیدگاههای دینی ،فردی ، اجتماعی ، فرهنگی و اقتصادی برای مادران برگزار شد. ...
استانداری اردبیل   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۳:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری اردبیل با اشاره به عوامل تأثیرگذار در افزایش نرخ باروری گفت: تسهیل و ترویج ازدواج به هنگام و آسان، آگاهی بخشی و فرهنگ سازی نسبت به کاهش فاصله بین ازدواج و فرزند اول و کاهش فاصله بین تولد فرزندان، از جمله راهکارهای افزایش موالید است. ...
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۳:۲۶   + ۷ سایت دیگر  
حسن کرمی رئیس شبکه بهداشت و درمان فراشبند در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری در فراشبند اظهار داشت: برنامه های امسال با شعار جهانی مردم به غذا نیاز دارند و نه دخانیات و شعار ملی حفظ سلامت مردم با ممنوعیت جامع تبلیغات دخانیات اجرا می شود و معتقدیم که باید بیش از پیش روی قوانین حامی سلامت ...
اقتصاد تهران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۳:۰۷   + ۲۰ سایت دیگر  
اقتصادتهران: معاون اجرایی رئیس جمهور گفت: مسکن، اشتغال، تسهیلات خرد در بخش های ازدواج و فرزندآوری و مصوبات سفرهای استانی رئیس جمهور باید از اولویت های بانک ها باشد. ...
طلا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۲:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
وضعیت جمعیت در کشور در سال های اخیر با چالش های فراوانی مواجه بوده و نرخ رشد آن به 1.24 درصد رسیده، پرسش این است که دولت های مختلف در راستای رفع نیازهای مردم چه اقداماتی انجام داده اند که انتظار ازدواج و فرزندآوری برای بهبود وضعیت جمعیت کشور را داشته باشند؟
در راستای اجرای ترویج برنامه های جوانی جمعیت و نهادینه سازی فرهنگ فرزندآوری و ترویج جوانی جمعیت با شعار همت همگانی برای ایرانی جوان از اقدامات شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه ارومیه به جهت تولید موشن گرافی عملکرد جمعیتی تجلیل شد
روزنامه عصر اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۰۹:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
معاون اجرایی رئیس جمهور گفت: مسکن، اشتغال، تسهیلات خرد در بخش های ازدواج و فرزندآوری و مصوبات سفرهای استانی رئیس جمهور باید از اولویت های بانک ها باشد. ...
همدان پرس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۰۹:۲۵   + ۶ سایت دیگر  
فرماندار همدان با انتقاد عملکرد بانکهای استان در پرداخت تسهیلات به مردم گفت: بانکها باید پاسخگوی عدم پرداخت وام ازدواج و فرزندآوری باشند | چرا برای پرداخت وام قرض الحسنه برای کارکنان بانک ها در مبالغ بالا منابع وجود دارد اما برای پرداخت وام ازدواج و جوانی جمعیت خیر ؟!
اصلاحات نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۰۹:۰۱   + ۵ سایت دیگر  
بر اساس صورت های مالی حسابرسی شده 6 ماه اول سال 1401، بانک پاسارگاد 68.5 درصد از کل تسهیلات اعطایی خود در حوزه قرض الحسنه را به کارکنان خود پرداخت کرده است.