یکشنبه ۰۷ خردادساعت ۱۷:۲۶May 2023 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مصرف گاز»

سلام نو / عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۲۱:۵۷   + ۵ سایت دیگر  
بر اساس گزارش ها میزان کل عرضه گاز طبیعی در سال 1420 به 898.7 میلیون مترمکعب در روز می رسد.
شانا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۶:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
اداره اطلاعات انرژی آمریکا از کاهش مصرف گاز طبیعی و واردات ال ان جی چین برای نخستین بار در بیش از 30 سال اخیر خبر داد.
انتخاب   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۲۰:۴۶   + ۱۸ سایت دیگر  
طبق گزارش مرکز پژوهش های مجلس، پیش بینی شده است در صورت ادامه روند کنونی، حداکثر اختلاف مصرف گاز در فصول گرم و سرد در سال های 1410 و 1420 به ترتیب به 453 و 579 میلیون متر مکعب در روز برسد که تأمین گاز در فصول سرد سال را با چالش جدی روبه رو می کند.
مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه ساری گفت : با اقبال مردم و رویکرد شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران در توسعه مصرف گاز سی ان جی شاهد ثبت نام 14667 خودرو برای گاز سوز شدن هستیم .
نصر نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۲:۵۹   + ۴ سایت دیگر  
نصر: مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان شرقی با اعلام اینکه میزان گاز توزیعی در استان در سال گذشته در مقایسه با سال 1400، حاکی از 5.8 درصد افزایش است، گفت: گاز تحویلی به نیروگاه های استان در مقایسه با سال 1400، به میزان 25 درصد افزایش داشته است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۲:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان غربی با اشاره به پایش های صورت گرفته در دوره های اخیر مصرف گاز در استان برای شناسایی مشترکان کم مصرف و بدمصرف گفت: طبق این پایش ها، 27 هزار مشترک بد مصرف بوده و بیشتر از استاندارد، گاز استفاده می کنند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۶:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
مدیر عامل شرکت گاز مازندران: بیشترین یارانه بخش انرژی گاز امسال به مشترکان خوش مصرفی که صرفه جویی دارند اختصاص می یابد.
ارانیکو   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۶:۱۹   + ۳۷ سایت دیگر  
مدیر هماهنگی امور گاز رسانی شرکت ملی گاز ایران چهار طرح بزرگ این شرکت برای بهینه سازی مصرف را تشریح کرد.
پیام خاوران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۵:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان جنوبی از کاهش 24 درصدی مصرف انرژی با بهینه سازی موتورخانه ها در استان خبر داد و گفت: با توجه به شرایط ناترازی تولید و مصرف گاز در کشور، بهینه سازی یک الزام برای کاهش مصرف انرژی است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۳:۴۹   + ۴ سایت دیگر  
مسئول بهینه سازی مصرف گاز آذربایجان غربی گفت: 2288 موتورخانه در استان به صورت رایگان بهینه سازی شده اند.
مدیرعامل هلدینگ نیروگاهی بنیاد مستضعفان از صرفه جویی 270 میلیون متر مکعبی مصرف گاز در کشور با بهره برداری از واحد بخار نیروگاه سیکل ترکیبی خرم آباد خبر داد.
موج   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۶:۵۱   + ۵ سایت دیگر  
معاون برنامه ریزی وزیر نفت گفت: برای وزارت نفت تکلیفی دیده شده است که در صورت تصویب آن، مقدار ذخیره سازی گاز نسبت به شرایط کنونی، معادل پنج درصد مصرف گاز کشور می شود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۶:۱۸   + ۱۴ سایت دیگر  
معاون برنامه ریزی وزیر نفت گفت: برای وزارت نفت تکلیفی دیده شده است که در صورت تصویب آن، مقدار ذخیره سازی گاز نسبت به شرایط کنونی، معادل پنج درصد مصرف گاز کشور می شود ...
شانا   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۳:۱۹   + ۵ سایت دیگر  
وزیر نفت در گفت وگوی زنده تلوزیونی با بیان اینکه رویدادی مهم تر از این نمایشگاه در صنعت نفت نداریم، اظهار کرد: در شرایطی که فشارهای سخت تحریم وجود دارد، این نمایشگاه رویداد ارزشمندی به شمار می رود که با همراهی زیرمجموعه های صنعت نفت برگزار شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۱۸:۰۰   + ۱۱ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران گفت: تا 5 سال آینده 120 میلیون متر مکعب به تولید گاز این شرکت اضافه خواهد شد که معادل پنج فاز پارس جنوبی و به اندازه مصرف گاز شهر تهران در اوج مصرف است.
شرکت ملی گاز ایران   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۱۳:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
اجرای پروژه ی هوشمندسازی در بخش توزیع گاز به کاهش مصارف بی رویه کمک شایانی خواهد کرد و این امر منجر به مدیریت بهینه مصرف گاز خواهد شد.
آنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۱۲:۰۰   + ۲۱ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران با اشاره به اینکه مصرف گاز بخش خانگی در سال گذشته رشد 8 درصدی داشته است، گفت: بر اساس برنامه ششم توسعه، یک میلیارد و 250 میلیون متر مکعب باید گاز را به شبکه تزریق کنیم اما این عدد در سال گذشته با تمام ظرفیت 850 میلیون متر مکعب بوده است.
شرکت ملی گاز ایران   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۵:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت گاز استان همدان مهم ترین هدف و برنامه این شرکت در سال جاری را بهینه سازی مصرف گاز عنوان کرد و گفت: در راستای تحقق شعار سال و بالا رفتن تولید در استان، گازرسانی به صنایع ازجمله اولویت های برنامه های شرکت گاز استان همدان است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۴:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
معاون اول رئیس جمهور گفت: از 160 میلیارد دلار پروژه موجود صنعت نفت، دولت توانسته است حدود 40 میلیارد دلار آن را تامین مالی کند و در دستور کار قرار دهد، اما مابقی آن نیاز به سرمایه گذار دارد.
آرتان پرس   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۰:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
یک کارشناس فولاد می گوید: فولاد مهم ترین صنعتی است که با قطعی برق و محدودیت مصرف گاز دچار زیان های جدی می شود.
اقتصاد تهران   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۱۴:۰۲   + ۶۸ سایت دیگر  
اقتصادتهران: شیوه نامه جذب سرمایه گذار به منظور افزایش پایداری تأمین گاز طبیعی با اولویت مشترکان عمده و نیروگاه ها از سوی جواد اوجی وزیر نفت ایران ابلاغ شد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۲۲ - ۱۴:۳۳   + ۴ سایت دیگر  
52 درصد برق مصرفی استان زنجان به بخش صنعت اختصاص دارد که تنها یک درصد مشترکان را شامل می شوند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۲۱:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیر عامل شرکت گاز استان همدان گفت: در راستای بهینه سازی مصرف گاز طبیعی و کاهش آلودگی هوا طرح بهینه سازی موتورخانه های واحد مسکونی، تجاری و اداری را به صورت رایگان در دستور کار قرار داده ایم.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۱۱:۳۷   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست ، ارسلان رحیمی امروز در نشستی خبری و در آستانه برگزاری بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی با اشاره به اینکه نیاز به انجام نوسازی خطوط لوله باید تعریف شود، افزود: خطوط فعلی که در حال انتقال نفت خام و فراورده های نفتی هستند ...
مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه ساری گفت : با اقبال مردم و رویکرد شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران در توسعه مصرف گاز سی ان جی از سرمایه گذاران و ایجاد جایگاههای سی ان جی استقبال می شود تا مصرف بنزین در استان کاهش یابد .
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۱۲:۵۴    
حسن مرادی-کارشناس انرژی
شرکت ملی گاز ایران   ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۱۳:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
معاون سازمان و مدیر دفتر مرکزی حراست شرکت ملی گاز ایران اصلاح الگوی مصرف گاز و جهاد تبیین در این زمینه را لبیک به ندای رهبری و یک وظیفه مهم برای این شرکت عنوان کرد.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۶ - ۱۵:۱۴    
درحالی که 140 روز از تعطیلی شیف شب کتابخانه ملی به بهانه صرفه جویی در مصرف گاز می گذرد اما همچنان این بخش بازگشایی نشده و مسئو لان کتابخانه ملی نیز پاسخگو نیستند.
موج   ۱۴۰۲/۰۲/۱۶ - ۱۳:۱۵    
مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان گفت:اجرای طرح های بهینه سازی مصرف انرژی بویژه بهینه سازی موتورخانه های استان اصفهان در سال 1401 رکورد جدیدی را ثبت کرد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۰۰:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد - گرگان : مدیرعامل شرکت گاز استان گلستان گفت: حجم گاز دریافتی استان در سالی که گذشت افزون بر 3 میلیارد و 800 میلیون مترمکعب بود. علی طالبی با اعلام این خبر افزود: این میزان مربوط به بخش های مختلف گازرسانی اعم از بخش خانگی، تجاری، صنعتی، نیروگاه ...
شانا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۱۲:۴۵   + ۷ سایت دیگر  
هوشمندسازی مصرف گاز، طرح کلانی است که اجرای آن به همراهی و همکاری یکپارچه بخش های مختلف و مرتبط نیاز دارد؛ جورچین این همکاری از شرکت مهندسی و توسه گاز ایران آغاز شده و دامنه آن تا شرکت ملی گاز ایران، وزارت نفت و نهادهای بالاتر و هم عرض پیش خواهد رفت ...
شانا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۱۸:۰۶   + ۹ سایت دیگر  
مدیر هماهنگی و نظارت بر تولید شرکت ملی گاز ایران اعلام کرد که با سازوکار فرهنگی می توان مصرف گاز را 5 تا 7 درصد مدیریت کرد.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۲/۰۲/۱۰ - ۰۱:۰۱    
ایران با دارا بودن حدود 33 هزار میلیارد متر مکعب ذخایر گاز قابل استحصال، 17 درصد از ذخایر گازی جهان را به خود اختصاص داده و بالاتر از قطر و قبل از روسیه دارای دومین ذخایر گازی جهان است.
آنا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۹ - ۱۶:۲۰    
با توجه به هزینه های هنگفت برق و گاز همه افراد به دنبال راهی هستند که هزینه های سوخت خود را پایین بیاورند. پکیج هم جزء پرکاربردترین وسایل است که مصرف انرژی بیشتر آن، هزینه های سرسام آور سوخت مصرفی خصوصا گاز را به همراه دارد ...
روزنامه سیاست روز   ۱۴۰۲/۰۲/۰۸ - ۲۰:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
ناطرازی شدید تولید و مصرف گاز در ماه های سرد سال، خسارتهای سنگینی به اقتصاد ملی وارد می نماید...
آنا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۵ - ۱۱:۰۵    
یک کارشناس صنعت گاز گفت: هر چند در نیمه نخست سال مصرف گاز کاهش می یابد، اما نباید از توسعه و افزایش تولید گاز غافل شویم چرا که سهل انگاری در این حوزه می تواند موجب ایجاد آسیب جدی به بخش خانگی و صنایع در زمستان سال جاری شود.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۴ - ۲۱:۱۷   + ۵ سایت دیگر  
مدیر عامل شرکت گاز استان کردستان گفت: تامین سوخت نیروگاه تولید برق سیکل ترکیبی شهرستان سنندج در طول سال با گاز طبیعی انجام می گیرد.
اتاق نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۰۴ - ۰۹:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش اتاق خبر به نقل از ایرنا ، روند روبه رشد مصرف حامل های انرژی در کشور ضرورت اصلاح الگوی مصرف این حامل ها را به ضرورتی اجتناب ناپذیر تبدیل کرده است. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۳ - ۰۸:۰۰   + ۱۳ سایت دیگر  
آنچه هم اکنون در بخش تولید و مصرف گاز کشور در حال وقوع است را می توان در قالب دو اتفاق به طور هم زمان رصد کرد؛ اول این که تولید سالانه گاز ثابت بوده یا افزایش ناچیزی خواهد داشت و دوم این که به طور مستمر نهضت گازرسانی ادامه دارد و مرتبا به تعداد روستاها و شهرها و مراکز صنعتی و تولیدی و کارخانه های ...
اکو فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۰۱ - ۰۰:۴۷   + ۹ سایت دیگر  
مصر گاز در کشور ترکیه به مناسبت اکتشاف یک میدان گازی در دریای سیاه بمدت یک ماه مجانی اعلام شده است.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۱/۳۱ - ۲۳:۳۴   + ۷ سایت دیگر  
رئیس جمهور ترکیه همچنین گفت: مصرف گاز طبیعی در شبکه خانگی در سراسر ترکیه به مدت یک ماه رایگان خواهد شد.
خبر فوری   ۱۴۰۲/۰۱/۳۱ - ۲۳:۱۹   + ۵ سایت دیگر  
مصرف گاز در کشور ترکیه به مناسبت اکتشاف یک میدان گازی در دریای سیاه بمدت یک ماه مجانی اعلام شده است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۱/۳۱ - ۰۰:۱۵   + ۴۱ سایت دیگر  
شانا : کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گزارشی تاکید کرد تغییر نظام تعرفه ای گاز مشترکان خانگی به شکل پلکانی با هدف تخصیص عادلانه یارانه گاز به مشترکان و تشویق به مصرف بهینه در کشور برای مقابله با چالش ناترازی گاز ضروری است ...
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۱/۳۰ - ۱۷:۵۸   + ۶ سایت دیگر  
عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس گفت: مصرف 7 برابری انرژی را صرفاً با گران کردن قبوض و انداختن بار روی دوش مردم نمی توان جبران کرد لذا باید بتوان مصرف گاز را در منازل بهینه کرد، درواقع اگر ساختمان ها، نیروگاه ها، بخاری ها و صنعت ما استاندارد نباشد و سپس بخواهیم مشکل را جای دیگر ببینیم، درست نیست.
شرکت ملی گاز ایران   ۱۴۰۲/۰۱/۳۰ - ۱۴:۲۷   + ۶ سایت دیگر  
مدیر عامل شرکت گاز استان کردستان خبر داد: میزان مصرف گاز سال گذشته بیش از 3 میلیارد و 600 میلیون مترمکعب گاز بوده که از این میزان 49 درصد سهم مصارف منازل مسکونی و خانگی بوده است.
شرکت ملی گاز ایران   ۱۴۰۲/۰۱/۳۰ - ۱۴:۲۷   + ۵ سایت دیگر  
استاندار مازندران با ارسال لوحی از فعالیت های شرکت گاز در راستای مدیریت مصرف گاز در زمستان 1401 قدردانی کرد.
انصاف نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۳۰ - ۱۴:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
جواد اوجی، وزیر نفت، روز گذشته اعلام کرد: در زمستانی که گذشت گاز هیچ یک از مشترکان خانگی قطع نشده است. این اظهارات در حالی مطرح می شود که مردم بیشتر شهرهای کشور، به ویژه در خراسان، گلستان و سیستان و بلوچستان زمستان سختی را پشت سر گذاشتند. ...
شرکت ملی گاز ایران   ۱۴۰۲/۰۱/۳۰ - ۱۳:۵۳   + ۹ سایت دیگر  
مدیر عامل شرکت گاز استان کردستان گفت: تاکنون در راستای طرح اصلاح و بهینه سازی موتورخانه منازل مسکونی ، واحدهای تجاری و ادارات دولتی 1371 موتور خانه در این استان اصلاح و بهینه سازی شده است.
رکنا   ۱۴۰۲/۰۱/۳۰ - ۱۰:۱۸   + ۲۱ سایت دیگر  
رکنا سیاسی : رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه قیمت گذاری و تعرفه گذاری فعلی برای مصرف گاز دارای اشکال است، گفت: این نوع تعرفه گذاری در پیک مصرف و در فصل سرما صورت گرفت که باید شیوه تعرفه گذاری اصلاح شود.