شنبه ۲۰ خردادساعت ۱۹:۱۹Jun 2023 10
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «دریای عمان»

معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی هرمزگان گفت: طوفان حاره ای BIPARJOY هیچ تأثیری بر خلیج فارس نداشته و تأثیر آن بر دریای عمان هم غیرمستقیم است. به گزارش صبح ساحل ...
سازمان هواشناسی با هشدار ناپایداری های جوی در 9 استان از جمله تهران، از رسیدن طوفان خیلی شدید گرمسیری به سواحل دریای عمان در سیستان و بلوچستان خبر داد.
ایسنا   ۸ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/هرمزگان کارشناس هواشناسی استان هرمزگان گفت: آسمان استان صاف در ساعات بعدازظهر در ارتفاعات استان با افزایش ابر و احتمال رگبار پراکنده باران و رعد و برق پیش بینی می شود.
چند ثانیه   ۱۴۰۲/۰۳/۱۹ - ۱۴:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره هواشناسی قشم: طوفان حاره ای BIPARJOY که در جنوب دریای عرب (شمال اقیانوس هند) شکل گرفته است در حال حاضر به عنوان طوفان درجه یک در موقیت 14.6 درجه عرض شمالی و 66.6 درجه طول شرقی قرار دارد و دارای سرعت باد 65 نات است. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۱۹ - ۱۴:۳۴   + ۱۵ سایت دیگر  
وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه تولید یک میلیون مسکن در سال را محقق می کنیم، گفت: ساخت شهرک در 50 نقطه از کشور هدفگذاری شده و از سرمایه گذاران دعوت می شود در این فرایند مشارکت کنند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۱۹ - ۱۴:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی از برنامه دولت برای شهر سازی در 50 نقطه کشور خبر داد و گفت: 27 شهر ساحلی در خلیج فارس و دریای عمان احداث می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۹ - ۱۳:۴۷   + ۴ سایت دیگر  
معاون فنی هواشناسی هرمزگان گفت: طوفان حاره ای که در اقیانوس هند شکل گرفته، با اثرات ضعیف تر به دریای عمان می رسد و می تواند امواج با ارتفاع 3 متر ایجاد کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۹ - ۱۳:۴۶   + ۴ سایت دیگر  
وزیر راه و شهرسازی گفت: 27 شهر ساحلی در حاشیه دریای عمان و خلیج فارس طراحی شده تا همه استان های فاقد ساحل نیز با استان های ساحلی هم پیوندی داشته باشند و از اقتصاد دریا بهره مند شوند.
عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۱۹ - ۱۱:۰۴   + ۱۹ سایت دیگر  
هواشناسی قشم: طوفان حاره ای نزدیک است/ کشتی های تجاری به مناطق فراساحلی دریای عمان نروند
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۰۹:۵۹   + ۱۴ سایت دیگر  
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: در منطقه بندان حفر چاه آغاز شده و آب از این منطقه به سمت منطقه سیستان هدایت می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۱۸:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
سازمان هواشناسی با پیش بینی احتمال تقویت طوفان شدید گرمسیری و تبدیل به طوفان خیلی شدید گرمسیری در روز های 17 و 18 و حرکت به سمت دریای عمان در طی روز های 19 تا 26 خرداد، هشدار سطح نارنجی صادر کرد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۱۸:۱۷   + ۳۸ سایت دیگر  
در جلسه بررسی طرح های انتقال آب از خلیج فارس و دریای عمان به فلات مرکزی که بعد از ظهر امروز(چهارشنبه) با حضور محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور برگزار شد، مشوق های مالی بخش آب شرب طرح های تامین و انتقال آب از دریا تصویب و گزارشی از پیشرفت پروژه ها ارائه شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۰۹:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
هواشناسی هرمزگان اعلام کرد: طی دو روز آینده شاهد وزش باد شدید در دریا و سواحل دریای عمان خواهیم بود که تردد شناورهای سبک را با اختلال مواجه خواهد کرد.
اکو فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۰۹:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
رییس اداره هواشناسی قشم با هشدار و پیش آگاهی مهم اینکه طوفان حاره ای BIPARJOY در عرض های پایین (شمال اقیانوس هند) شکل گرفته است و پیش بینی می شود در 24 ساعت آینده با تقویت باد مرکزی به طوفان درجه 2 تبدیل شود ...
روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۰۹:۰۷   + ۵ سایت دیگر  
کارشناس اداره کل هواشناسی هرمزگان گفت: دریا در محدوده تنگه هرمز و دریای عمان در ساعات بعد از ظهر با افزایش سرعت باد جنوب غربی تا ساعات ابتدایی شب متلاطم است. به گزارش صبح ساحل، مرضیه سی سی پور ، کارشناس اداره کل هواشناسی هرمزگان توصیه کرد: شناور های سبک در این مدت در رفت و آمد احتیاط کنند. ...
میزان   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۰۸:۲۱   + ۱۶ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - به گزارش وزارت راه و شهرسازی، شهریار افندی زاده، بیان داشت: با دستور و تأکید وزیر راه و شهرسازی، برنامه های جامع راهبردی 5 ساله تحول در مناسبات حمل ونقل و ترانزیتی کشورمان با کشور های آسیای مرکزی و حوزه خلیج فارس و دریای عمان ...
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۷:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس گفت: تولید آب از اعماق زمین تحت عنوان حفر چاه های آب ژرف، همچنین انتقال آب از دریای عمان به فلات مرکزی، دو اقدام و راهکار اساسی است که دولت برای جلوگیری از بی آب شدن سیستان و بلوچستان و دیگر شهرهای کم آب باید انجام دهد.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۲:۵۰    
سازمان هواشناسی کشور برای افزایش وزش باد جنوب غربی و افزایش ارتفاع امواج در تنگه هرمز، دریای عمان و سواحل خلیج فارس در استان بوشهر هشدار زرد دریایی صادر کرد.
سلام نو / خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۰۸:۲۶   + ۸ سایت دیگر  
ساحل درک یکی از زیباترین ساحل های جنوب ایران است که در آن می توان تلاقی کویر و دریا را داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۰۸:۰۴    
طی ساعات بعدازظهر امروز در برخی نقاط استان هرمزگان ناپایداری وضعیت جوی و دریایی پیش بینی می شود.
معاون حمل ونقل با اشاره به اهمیت توسعه اقتصاد دریاپایه در فرمایشات مقام معظم رهبری و توجه به آن در سیاست های کلی برنامه پنج ساله هفتم توسعه، از انجام مطالعات جانمایی یک بندر جدید در کرانه دریای عمان علاوه بر بندر چابهار در منطقه کوه مبارک در مجاورت محدوده نفتی و پالایشگاهی جاسک خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۷:۳۱    
استاندار خراسان رضوی گفت: 100 کیلومتر از لوله گذاری خط انتقال آب از دریای عمان به مناطق شرق کشور در استان خراسان رضوی در حال اجراست که از این میزان 60 کیلومتر آماده لوله گذاری است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۴:۳۸   + ۵ سایت دیگر  
مشهد- سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت یکی از مهمترین اولویتهای کشور را تولید دانست و گفت: همه اتفاقات در این کشور باید حول محور تولید انجام گیرد و قوای سه گانه باید در این زمینه هم سو باشند.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۴:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی از اجرای سه طرح بزرگ دولت سیزدهم برای جبران کسری آب در استان خبر داد و گفت: یکی از مهترین این طرح ها انتقال آب از دریای عمان به استان است که هم اکنون عملیات اجرایی طرح آغاز شده است.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۲:۰۰    
سرپرست وزارت صمت گفت: عملیات اجرای انتقال آب از دریای عمان به محور شرق کشور آغاز شده، امیدواریم تا پایان سال آینده عملیات انتقال آب دریای عمان به مشهد مقدس را اجرایی کنیم.
فولاد مبارکه اصفهان   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۱:۰۰   + ۱۴ سایت دیگر  
سیدرضا مرتضوی، استاندار اصفهان، پس از پایان جلسه شورای اداری مشترک استان و شهرستان لنجان که روز پنج شنبه یازدهم خردادماه به میزبانی مجتمع فولاد سبای فولاد مبارکه برگزار شد، ضمن بازدید از خطوط تولید این مجتمع ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۲:۳۶    
کارشناس اداره کل هواشناسی هرمزگان گفت: در بعدازظهر امروز سرعت باد در محدوده دریایی کیش و خلیج فارس، تنگه هرمز و بخش هایی از دریای عمان به بیش از 40 کیلومتر بر ساعت و ارتفاع امواج دریا به بیش از 180 سانتیمتر خواهد رسید.
روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۱:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
آب های خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان امروز به ویژه طی ساعات بعد از ظهر مواج و متلاطم خواهد بود. به گزارش صبح ساحل، بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی هرمزگان ...
روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۰:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
کارشناس اداره کل هواشناسی هرمزگان گفت: امروز و فردا دریا بویژه در ساعات بعدازظهر با وزش باد های نسبتا شدید جنوب غربی تا شمال غربی نسبتا مواج پیش بینی می شود. ...
خارگ نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۰:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
رییس اداره هواشناسی قشم گفت: با توجه به بیشینه سرعت باد نسبتا شدید (جنوب غربی تا شمال غربی) تا 40 کیلومتر بر ساعت بر روی خلیج فارس، تنگه هرمز و بخش هایی از دریای عمان نسبت به افزایش ارتفاع موج دریا به 1.5 متر(150 سانتی متر - بین چهار تا پنج پا) در بعدازظهر (پنجشنبه 11 خرداد) هشدار داده می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۰۹:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
آب های خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان امروز و فردا به ویژه طی ساعات بعد از ظهر مواج و متلاطم خواهد بود.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۲۱:۲۱   + ۱۱ سایت دیگر  
رهبر معظم انقلاب در دیدار با رئیس شورای مصلحت خلق ترکمنستان گفت: ما مصمم به تکمیل مسیر ترانزیتی شمال به جنوب هستیم که می تواند ترکمنستان و کشورهای اطراف آن را به دریای عمان متصل کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۲۱:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
استاندار خراسان جنوبی گفت: با پیگیری هایی که در یک سال و نیم اخیر انجام شد و با مساعدت دولت، عملیات اجرایی چند پروژه زیرساختی مهم از جمله احداث راه آهن، آبرسانی از دریای عمان و خط انتقال گاز از زابل به استان، در آینده نزدیک آغاز می شود.
جماران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۹:۵۲   + ۶۷ سایت دیگر  
رهبر انقلاب با اشاره به درخواست رئیس شورای مصلحت خلق ترکمنستان برای حضور متخصصان و کارشناسان ایرانی جهت احداث یک بزرگراه، از نزدیکی مرز ایران و ترکمنستان تا دریای خزر، افزودند: وزارت راه ایران توانایی احداث این بزرگراه را دارد، ضمن آنکه با توجه به جایگاه مهم ارتباطات زمینی و ریلی در اقتصاد جهانی ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۷:۴۵   + ۸ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان جنوبی استاندار خراسان جنوبی گفت: با پیگیری های یک سال و نیم اخیر و مساعدت دولت، عملیات اجرایی چند پروژه زیرساختی مهم از جمله احداث راه آهن، انتقال آب از دریای عمان و خط انتقال گاز از زابل به استان در آینده نزدیک آغاز می شود.
انتخاب   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۳:۵۰   + ۵ سایت دیگر  
مقامات آمریکا و جنوب خلیج فارس می گویند پس از اینکه جمهوری اسلامی ایران در هفته های اخیر، دو نفتکش را در دریای عمان توقیف کرد، امارات متحده عربی، ایالات متحده را تحت فشار گذاشته است تا اقدامات قاطع بیشتری برای بازداشتن جمهوری اسلامی از اینگونه اقدامات انجام دهد.
ایسکانیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۷:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
مهناز کردگاری عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس با همکاری فرخ پر افکنده حقیقی دانشیار موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور، اطلس ماهیان خلیج فارس و دریای عمان را منتشر کرد.
کبنا نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۰۹:۱۲   + ۸ سایت دیگر  
مناسبات ایران و افغانستان از نظر تاریخی به قبل و بعد از کمال خان تقسیم می شود. از زمانی که این سد تاسیس شد دولت های مختلف افغانستان تصمیم گرفتند که به ایران آبی تخصیص ندهند. سند توسعه آب افغانستان با امضای اسماعیل خان پیش می رود ...
پارسینه   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۱:۵۷    
اگر شما هم مانند خیلی از افراد از طبیعت شمال خسته شده اید و تصمیم سفر به جنوب کشور را دارید، بهتر است با بندر جاسک آشنا شوید؛ جاسک بندری زیبا و منحصربه فرد در استان هرمزگان است. این بندر که در کرانه دریای عمان قرار گرفته در کنار طبیعت غنی، در تاریخ هم حرفی برای گفتن دارد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۱:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
سازمان هواشناسی درباره افزایش ارتفاع امواج و تلاطم در خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان هشدار داد.
سازمان هواشناسی نسبت به افزایش ارتفاع امواج و تلاطم در خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان هشدار داد.
چند ثانیه   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۰۰:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
کوثری، نماینده مجلس: باید پای بحث آب هیرمند بایستیم و حقمان را بگیریم، اگر رها کنیم و بگوییم ان شاالله حل می شود که نمی شود مجلس مصوب کرده که از دریای عمان یا چاه های شرق آب سیستان و بلوچستان را تامین کنیم به طالبان اخطار می دهیم که بدانند معاهده هیرمند را فراموش نکرده ایم ...
موج   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۰:۵۸   + ۴۹ سایت دیگر  
بر اساس اعلام سازمان هواشناسی ناپایداری های جوی در برخی مناطق کشورتا سه شنبه آینده ادامه دارد و تندبادهای لحظه ای برای استان های تهران و البرز امروز رخ خواهد داد.
روز نو   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۶:۳۲   + ۵۶ سایت دیگر  
کارشناس سازمان هواشناسی اعلام کرد: دو روز آینده برای استان های غرب و استان های شرق کشور باد و گرد و خاک پیش بینی می شود و تا روز جمعه شرق دریای عمان و تنگه هرمز و دریای خزر مواج و متلاطم خواهد بود.
وزارت صنایع و معادن   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۰:۴۲   + ۴۰ سایت دیگر  
عملیات اجرایی طرح ملی نمک زدایی و انتقال آب از دریای عمان به مرکز و شمال سیستان و بلوچستان با حضور 《آیت الله رئیسی》رئیس جمهور، سید مهدی نیازی سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت استان به همراه ایرج حسن پور مدیرکل صمت سیستان و بلوچستان آغاز شد.
نواندیش   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۰۹:۳۹    
قبل از اینکه چمدان های خود را برای سفر به چابهار ببندید، بهتر است به دنبال رزرو اتاق در هتل های چابهار باشید یا اینکه یکی از اقامتگاه های بوم گردی مناسب این شهر را انتخاب کنید. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۰۹:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
آب های خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان تا اوایل هفته آینده طی ساعات بعد از ظهر و شب مواج و متلاطم خواهد بود.
اقتصاد آنلاین / روز نو   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۰۸:۲۷   + ۵۰ سایت دیگر  
سازمان هواشناسی با پیش بینی بارش باران، رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی طی امروز تا یکشنبه آینده در برخی مناطق از افزایش دما در نیمه جنوبی کشور خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۰۸:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
لوله های آبرسانی از دریای عمان به استان اصفهان در ساوه تولید می شود.
موسسه تحقیقاتی علوم شیلاتی کشور   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۲:۴۳    
در راستای توسعه همکاری مشترک اداره کل حفاظت محیط زیست هرمزگان و پژوهشکده اکولوژی خلیج فارس و دریای عمان نشست تخصصی با هدف ارائه گزارش عملکرد فعالیت های انجام شده برگزار گردید.