پنجشنبه ۰۶ مهرساعت ۰۵:۰۷Sep 2023 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «پیوند کلیه»

ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۰۸:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
زاهدان- ایرنا- رئیس اداره درمان بیماری های معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از افزایش تعداد بیماران دیالیزی در شهرهای زیرمجموعه این دانشگاه خبر داد و گفت: هم اکنون487 بیمار دیالیزی سیستان و بلوچستان در صف انتظار پیوند کلیه هستند.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۲۳:۵۲   + ۶ سایت دیگر  
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت: هدف گذاری ما ساخت بیمارستان هایی با اهداف تخصصی و فوق تخصصی پیشرفته نظیر بیمارستان فوق تخصصی پیوند، بیمارستان سرطان تامین اجتماعی و بیمارستان پیوند کلیه است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۱۶:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
پزشکان بیمارستان "گریت اورموند استریت در لندن، نخستین بار، یک کلیه به دختری 8 ساله پیوند زدند که دیگر لازم نیست تا پایان عمر، از دارو های پیشگیری کننده از پس زدن عضو اهدایی، استفاده شود.
جهان نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۰۲:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
رئیس مرکز تحقیقات بیماری های مزمن کلیه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به ثبت حدود 74 هزار بیمار دیالیزی و پیوند کلیه در کشور اشاره کرد و گفت: برای پیشگیری از این بیماری باید از خوردن غذاهای پرنمک که آسیب رسان کلیه ها و تشدیدکننده فشارخون هستند خودداری شود.
اکو فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۰:۴۴   + ۳۲ سایت دیگر  
رییس مرکز تحقیقات بیماری های مزمن کلیه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به ثبت حدود 74 هزار بیمار دیالیزی و پیوند کلیه در کشور اشاره کرد و گفت: برای پیشگیری از این بیماری باید از خوردن غذاهای پرنمک که آسیب رسان کلیه ها و تشدیدکننده فشارخون هستند خودداری شود.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۱۸:۰۴   + ۱۰ سایت دیگر  
مسئول واحد پیوند اعضا دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: تاکنون 215 اهدای عضو، 1 هزار و 251 پیوند کلیه و 75 پیوند کبد در استان کرمان انجام شده است.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۱۵:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
از گروهی از زنان استانبولی و تبریزی پرسیده شده که اگر همسرتان به پیوند کلیه نیاز داشته باشد، حاضرید به او کلیه اهداء کنید؟ پاسخ هر دو گروه را می بینید.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۱:۵۴   + ۶ سایت دیگر  
متخصص ارولوژی و فلوشیپ پیوند کلیه مجتمع بیمارستانی امام رضا(ع) کرمانشاه گفت: 14 مورد پیوند کلیه از ابتدای سال 1402 در این بخش فوق تخصصی انجام شده است.
سینا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۵:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
در حال حاضر، درمان های نارسایی کلیه شامل دستگاه دیالیز یا پیوند می شود، اما امید به گزینه جدیدی در آینده نه چندان دور وجود دارد و آن پیوند کلیه مصنوعی است. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۲:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
814 نفر در آذربایجان غربی در فهرست دریافت و پیوند کلیه هستند که اگر عضو دریافت نکنند، سلامت آن ها در معرض خطر خواهد بود.
شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۸:۰۴    
قبلا پیوند کلیه و قلب خوک در انسان به صورت آزمایشی انجام شده بود. خوک هایی که برای این هدف از نظر ژنتیکی اصلاح شده بودند تا رد پیوند سریع صورت نگیرد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۴:۳۴    
کوهنورد پیوندی قله 5 هزار و 54 متری کازبک معروف به اورست کوچک در کشور گرجستان را فتح کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۷ - ۰۷:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
پیوند کلیه در واقعیت روش جراحی برای قرار دادن کلیه سالم از اهدا کننده زنده یا فوت کرده در بدن شخصی است که کلیه هایش به درستی کار نمی کنند.
فرارو   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۱۸:۵۹   + ۴ سایت دیگر  
دانشمندان دانشگاه کالیفرنیا، سان فرانسیسکو درحال کار روی رویکرد جدیدی برای درمان نارسایی کلیوی هستند. این رویکرد می تواند بیماران را از دیالیز یا مصرف داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی پس از انجام پیوند کلیه بی نیاز کند. ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۱۷:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
ارومیه – ایرنا – فوق تخصص پیوند کلیه معروف به پدر پیوند کلیه در آذربایجان غربی گفت: تاکنون در این استان سه هزار و 154 پیوند کلیه صورت گرفته است و این استان به عنوان قطب پیوند کلیه در کشور مطرح است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۱۴:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان غربی مسئول واحد فناوری و فرآوری دانشگاه علوم پزشکی ارومیه گفت: 1593 نفر بیمار دیالیزی در استان داریم که 814نفر در لیست انتظار پیوند کلیه هستند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۱۳:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان غربی رئیس هیئت مدیره انجمن اهدای عضو آذربایجان غربی گفت: آذربایجان غربی رتبه دوم انجام پیوند کلیه را در کشور دارد و قطب پیوند کلیه است و از زمان شروع به کار انجمن پیوند کلیه تاکنون 3154 مورد پیوند کلیه در استان انجام شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۱۷:۴۱   + ۵ سایت دیگر  
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد از انجام موفقیت آمیز 48 پیوند کبد و 29 پیوند کلیه از سال 1400 تا امسال در استان خبر داد.
همدان پرس   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۱۸:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
مرکز دیالیز بیمارستان شهید بهشتی همدان ماهانه بصورت میانگین 2500 خدمت رایگان به بیماران دیالیزی ارائه می کند | رادی که دچار این بیماری می شوند زمانی که عملکرد کلیه های آن ها به طور دائمی و کامل از بین می رود راهی به جزء پیوند کلیه و یا دیالیز برای حیات آن ها باقی نمی ماند
وقت صبح   ۱۴۰۲/۰۶/۰۳ - ۱۲:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
اکبر عبدی بازیگر بامزه و بانمک و پیشکسوت سینما و تلویزیون ایران است. به گزارش وقت صبح ، ویدئوی بامزه ای را از خاطره اکبر عبدی در برنامه شام ایرانی انتخاب کرده ایم که دیدنش خالی از لطف نیست. ایرنا: اکبرعبدی، بازیگر سینما و تلویزیون درباره علت بستری شدنش در بیمارستان گفت: ...
موج   ۱۴۰۲/۰۶/۰۲ - ۱۴:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
معاون درمان دانشگاه کاشان از انجام 13,400 جلسه دیالیز برای بیماران نیازمند دیالیز در مراکز دولتی شهرستان های کاشان و آران و بیدگل طی پنج ماهه ابتدایی سال جاری خبر داد.
برترین ها / ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۵/۲۶ - ۱۴:۳۲   + ۷ سایت دیگر  
گروهی از پژوهشگران دانشگاه نیویورک یک ماه پیش، یک کلیه خوک را به بدن انسان پیوند زدند و اکنون اعلام کرده اند که کلیه پیوندی همچنان در حال کار کردن است.
تازه نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۲۷ - ۱۳:۴۲   + ۱۸ سایت دیگر  
کلیه خوکی که به وسیله جراحی به یک مرد دچار مرگ مغزی پیوند زده شده بود، با گذشت یک ماه همچنان به فعالیت عادی خود ادامه می دهد. این موضوع می تواند گامی بزرگ در راستای درمان بیماران باشد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۵ - ۱۲:۱۴   + ۸ سایت دیگر  
اهدای عضو در ایران رسما از سال1381 شروع شد. سال1379 شاخص اهدای عضو ایران 2دهم PMP (شاخص اهدای عضو) بود. در حال حاضر 27هزار نفر در ایران در لیست انتظار پیوند عضو هستند که از این تعداد حدود 80درصد شان نیازمند پیوند کلیه اند. ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۲۵ - ۰۲:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
ویدئویی جالبی که نحوه جراحی و عمل پیوند کلیه را نشان می دهد را مشاهده می کنید.
خبر خودرو   ۱۴۰۲/۰۵/۲۴ - ۱۶:۴۱    
گروه بین الملل: با توجه به اینکه 100 هزار فرد آمریکایی در انتظار پیوند کلیه هستند، یافتن یک اهداکننده عضو می تواند فرآیندی طولانی و دشوار باشد. یافتن همتای نزدیک در میان اعضای خانواده، بسیار کمتر از دوستان و همسایگان شما دشوار است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۳ - ۰۷:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/سیستان و بلوچستان مدیر عامل انجمن حمایت از بیماران کلیوی سیستان و بلوچستان گفت: از سال 86 با راه اندازی بخش پیوند کلیه در بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) زاهدان تاکنون 216 پیوند انجام شده است.
برترین ها / فرارو   ۱۴۰۲/۰۵/۰۹ - ۱۱:۰۵   + ۴۷ سایت دیگر  
فوق تخصص بیماری های کلیوی بزرگسالان با تاکید بر رژیم غذایی مناسب گفت: آب جوشیده شده به دلیل دارا بودن املاح بالا بر احتمال ایجاد سنگ کلیه می افزاید.
شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۰۳ - ۱۴:۴۷    
قابل مشاهده در دسکتاپ قابل مشاهده در موبایل
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۴/۲۹ - ۱۶:۵۷   + ۷ سایت دیگر  
مدیرعامل انجمن حمایت از بیماران کلیوی گیلان گفت: گیلان بیش از هزار بیمار دیالیزی دارد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۹ - ۱۴:۵۰   + ۱۱ سایت دیگر  
ایسنا/اردبیل جراح و متخصص کلیه و فلوشیپ پیوند کلیه گفت: توده 1/5 کیلویی از کلیه بیمار 52 ساله در بیمارستان امام رضا (ع) اردبیل خارج شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۵ - ۱۲:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/همدان رئیسی مرکز آموزشی درمانی شهید بهشتی همدان گفت:چهارمین عمل جراحی پیوند کلیه سال 1402 با موفقیت در مرکز آموزشی درمانی شهید بهشتی همدان انجام شد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۴ - ۱۱:۲۴   + ۱۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- معاون قانون اساسی معاونت حقوقی رئیس جمهور گفت: دختر اهل زاهدان که نیازمند پیوند کلیه از مادر خود بود و به دلیل فاقد شناسنامه بودن مادرش برای درمان با مشکل مواجه بود، با کمک سامانه پیگیری اجرای قانون اساسی، پیوند خود را به صورت موفقیت آمیز انجام داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۴/۱۳ - ۱۹:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
مادر این دختر شناسنامه و مدارک هویتی دیگری نیز نداشت و به همین دلیل انجام عمل پیوند کلیه منتفی اعلام شده بود اما ثبت گزارش در سامانه پیگیری اجرای قانون اساسی، تیری در تاریکی بود که در کمال ناباوری به هدف نشست و دختر جوان را نجات داد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۱ - ۱۰:۲۶   + ۸ سایت دیگر  
اصفهان- ایرنا- رییس هیات ورزش بیماران خاص و پیوند کلیه شهرستان اصفهان و عضو انجمن پزشکی ورزشی آمریکا(ACSM) گفت: کم تحرکی چهارمین عامل مرگ و میر در دنیاست و پس از شیوع کرونا در ایران میانگین راه رفتن به زیر 300 قدم روزانه بین مردم رسیده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۴/۰۷ - ۲۳:۴۰    
شهروندخبرنگار ما با ارسال پیامی از کمبود دارو برای بیماران پیوند کلیه خبر داد.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۰۴ - ۱۷:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
بیماری های مزمن کلیوی از جمله بیماری های خاموش پیشرونده و برگشت ناپذیری هستند که در صورت تشخیص نا بهنگام و درمان نامناسب، منجر به ایجاد نارسایی کلیه می شوند. پیشرفت این بیماری نیز به دیالیز و پیوند کلیه ختم خواهد شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۳۰ - ۱۶:۲۱   + ۱۸ سایت دیگر  
رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت گفت: 18 هزار بیمار نیازمند دریافت عضو در کشور وجود دارد و سال 1401 بالغ بر 1401 مورد اهدای عضو انجام شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۲۷ - ۱۹:۵۶   + ۶ سایت دیگر  
مسئول دفتر پیوند اعضا دانشگاه علوم پزشکی همدان از انتقال موفقیت آمیز عضو پیوندی از تهران به همدان خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۲۵ - ۱۴:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
اردبیل_جراح و متخصص کلیه و فلوشیپ پیوند کلیه در اردبیل گفت: جراحی سنگ کلیه برای اولین بار از طریق پوست در اردبیل بدون بیهوشی انجام شد.
سلامت نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۲۲ - ۱۰:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
مسوول واحد فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: هدیه ایثار اهدا کننده عضو برای پیوند کلیه نسبت به چند دهه گذشته 40 برابر شده است که این میزان در قالب کمک هزینه طول درمان و از کار افتادگی از سوی دولت پرداخت می شود.
برترین ها / عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۳/۲۲ - ۱۰:۴۵   + ۱۷ سایت دیگر  
قیمت هم 320، راستی قبلا سیگار می کشیدم اما خیلی وقته ترک کرده ام / چون در ایران پیوند کلیه به خارجی ممنوع است آنها به ترکیه و عراق می روند دلاری معامله می کنند و آنجا نیز پیوند می زنند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۲۱ - ۱۳:۲۰    
شهروندخبرنگار ما با ارسال پیامی از نایاب شدن دارو های پیوند کلیه خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۲۱ - ۱۳:۱۸   + ۱۰ سایت دیگر  
همزمان با نخستین پیوند مستقل کبد کودکان در بیمارستان مرکز طبی کودکان، پیوند کلیه و سلول های بنیادی خونساز نیز با موفقیت انجام شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۲۰ - ۰۸:۴۶   + ۱۴ سایت دیگر  
حرف زدن از دلالانی که خریدار و فروشنده اعضای بدن را به هم وصل می کنند و با شگردهای واسطه گری، از رنج و زجر بیماران سود می برند دیگر قدیمی شده است.
اقتصاد آنلاین / چند ثانیه   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۱:۱۳   + ۶۱ سایت دیگر  
مشاور عالی وزیر بهداشت مشکلات کلیوی و نیاز به پیوند کلیه را بحرانی جهانی خواند و در عین حال گفت: طبق قانون مصوب، هیچ خارجی نمی تواند از فرد ایرانی کلیه دریافت کند.
روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۲:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
رییس کمیته امداد شهرستان قشم گفت: در حال حاضر 168 بیمار خاص و صعب العلاج در سرتاسر این جزیره تحت پوشش این نهاد هستند که بخشی از هزینه های سنگین درمانی آنها را پرداخت می کنیم. ...
عصر همدان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۲:۴۴   + ۱۳ سایت دیگر  
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی همدان با بیان اینکه دنبال این هستیم سال آینده عمل پیوند مغز استخوان در همدان انجام شود گفت: همدان قابلیت تبدیل به مرکز پیوند غرب کشور را دارد. ...
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۱:۴۱   + ۹ سایت دیگر  
گروه سلامت: فوق تخصص بیماری های کلیوی بزرگسالان با تاکید بر رژیم غذایی مناسب گفت: آب جوشیده شده به دلیل دارا بودن املاح بالا بر احتمال ایجاد سنگ کلیه می افزاید ...
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۴:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
مسوول واحد فراهم آوری اعضای پیوندی مرکز آموزشی درمانی الزهرا(س) اصفهان گفت: طبق آمار سال گذشته حدود 30 درصد از پیوند اعضای صورت گرفته در استان مربوط به اهدای عضو از موارد مرگ مغزی و سایر موارد از افراد زنده بوده است. ...