یکشنبه ۰۹ مهرساعت ۰۱:۳۲Oct 2023 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «فرماندهان جنگ»

خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۲:۳۴    
طالقانی: مخاطب امروز ممکن است حوصله چهار ساعت فیلم سینمایی دیدن را نداشته باشد، اما می تواند چهار قسمت یک ساعته سریال را تماشا کند، نکته ویژه سریال عاشوا همین است.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۰:۳۶    
فرماندهی در جنگ ما مشخصات عجیبی داشت؛ شما به قصه شهادت فرماندهان جنگ توجه کنید. یکی از قصه های دردناک شهادت، شهادت شهید همت است و یکی از زیباترین قصه های شهادت، شهادت شهید باکری است که نمونه بارز و مهم در آن برهه بود. این فرماندهی در جنگ قابل افتخار بود ...
بولتن نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۷ - ۰۶:۰۱    
امروز سالکرد سقوط هواپیمای حامل جمعی از فرماندهان جنگ شهیدان (کلاهدوز، نامجو، فلاحی، فکوری، جهان آرا) در هفتم مهر سال 1360 می باشد بدینوسیله یاد این شهیدان بزرگ را گرامی می داریم و امیدواریم این شهیدان عزیز که به نص صریح قرآن زنده و حاضر هستند ملت ما را از دعای خیرشان بی نصیب نگذارند.
تیتر ۱   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۳:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه ایران فریمکو گفت: اساتید دانشگاه به عنوان فرماندهان جنگ نرم باید خودشان مقید به فرهنگ دفاع مقدس باشند و آن را به نسل آینده منتقل کنند. بازدید صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۱:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/قم معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار قم، گفت: در دوران دفاع مقدس عمده کارها در دست جوانان بود و اکثر فرماندهان جنگ در سنین کمتر از 30 سال داشته و حتی شاهد حضور چشمگیر نوجوانان در جنگ بوده ایم لذا اکنون نیز باید به این قشر بزرگ جامعه اعتماد کرد و در تمامی برنامه ها محور قرار گیرند.
برترین ها   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۰:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
علل شروع جنگ تحمیلی ایران و عراق، ادامه و پایان یافتن اش، موضوعی بود که با حضور حسین الله کرم، از فرماندهان جنگ 8ساله ایران و عراق و حسین علایی، یکی دیگر از فرماندهان سپاه ایران در جنگ، در برنامه کلاب هاوس کافه خبر مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
برترین ها / رویداد 24   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۷:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
اختلاف فرماندهان ارتش و سپاه در سال های دفاع مقدس و تاثیر آن بر مناسبات جنگ یکی از مسائل مهم تاریخ پس از انقلاب است که متاسفانه کمتر به آن پرداخته شده است.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۹:۳۱   + ۸ سایت دیگر  
مهر ماه سال هزارو سیصد هفتاد چهار مرز پرویز خان _قصر شیرین،تبادل شهدای جنگ با کشته شدگان عراقی در زمان زمامداری صدام حسین و حزب بعث عراق . این تبادل در راستای قطعنامه 598شورای امنیت سازمان ملل متحد و تاکید بر لزوم آتش بس بین ایران و عراق انجام شد ...
بلاغ مازندران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۷:۳۵   + ۸ سایت دیگر  
معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: فرماندهان جنگ امروز مدیران کارخانجات و رزمندگان آن کارگران هستند.
رویداد 24   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۰۰:۱۲    
عملیات رمضان یکی از عملیات های مهم تاریخ جنگ ایران و عراق بود که شکست سنگینی برای طرف ایرانی به شمار می رفت. ضربه شکست عملیات رمضان آن قدر سنگین بود که تا مدت ها فرماندهان جنگ تلاش می کرد آثار آن را بزدایند و توجیه کنند. مقامات برای کم کردن از تلخی شکست نام آن را عدم الفتح گذاشتند.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۲:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
یکی از یادگاران دوران دفاع مقدس، به مناسبت فرا رسیدن هفته دفاع مقدس خاطراتی را از مدیریت جهادی فرماندهان جنگ بازگو می کند که مروری بر آن داریم.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۰۹:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
بیرجند-فرمانده توپخانه لشکر 5 نصر در دفاع مقدس با بیان اینکه دوران جنگ پر از خاطرات تلخ و شیرین است، گفت: شهید آهنی اسوه ای از سجایای اخلاقی بود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۰۲:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
بحث داغ ضد حمله نافرجام اوکراین، فرماندهان جنگ و غربی ها را دستپاچه کرده و در این میان نظامیان خط مقدم، آموزش های نامناسب و بی تناسب ناتو را که بدون در نظر گرفتن جغرافیای محلی و پستی بلندی های سرزمین اوکراین صورت گرفته، تقصیرکار می دانند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۱:۳۶   + ۱۷ سایت دیگر  
سپاه پاسداران با فرماندهی جوانان مومن تا پایان جنگ در کنار ارتش، با این منطق که ما مامور به وظیفه ایم و نه نتیجه “؛ مصمم و خستگی ناپذیر به دفاع از کیان کشور پرداخت و حالا به درختی تنومند و استوار در دفاع از اسلام و ایران تبدیل شده است.
تهران پرس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۶:۲۴    
آئین رونمایی از آثار جدید انتشارات 27 بعثت با حضور فرمانده سپاه تهران، خانواده های شهدا، نویسندگان این آثار و اصحاب رسانه در مجموعه تالار های دوکوهه تهران برگزار شد.
تهران پرس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۶:۱۲   + ۴ سایت دیگر  
آئین رونمایی از آثار جدید انتشارات 27 بعثت با حضور فرمانده سپاه تهران، خانواده های شهدا، نویسندگان این آثار و اصحاب رسانه در مجموعه تالار های دوکوهه تهران برگزار شد.
روزنامه شهروند   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۱:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
[شهروند] سردار حسین همدانی مشهور به حاج حسین همدانی که از او به عنوان بزرگ ترین فرماندهان جنگ سوریه ، نابغه جنگ های ناهمتراز در غرب آسیا و مرد شماره 2 سپاه یاد می شود، در کنار حاج احمد متوسلیان ...
فرارو   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۲:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
امروز سالروز ترور مردی است که او را به عنوان یکی از بهترین فرماندهان جنگ های چریکی در قرن بیستم می شناسند. احمد شاه مسعود عمر کوتاه، اما پر ماجرایی داشت، حداقل نیمی از چهل و هشت سال عمرش در جنگ و گریز های چریکی گذشت. حالا تنها پسر احمدشاه مسعود جا پای پدرش گذاشته است ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۱ - ۱۱:۵۲   + ۵ سایت دیگر  
رئیس بسیج اساتید کشور گفت: جهاد تبیین اساسی ترین راهبرد برای مقابله با جنگ ترکیبی دشمن است و توسط اساتید که فرماندهان جنگ نرم هستند، محقق می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۵/۲۸ - ۱۰:۱۱   + ۵ سایت دیگر  
کاخ ریاست جمهوری روسیه اعلام کرد، پوتین در مقر گروه عملیات نظامی ویژه با فرماندهان مسؤول جنگ روسیه در اوکراین دیدار و گفت وگو کرد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۲ - ۱۳:۴۲    
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: استادان با بصیرت و مومن با پرورش نیروهای متعهد و انقلابی، در جایگاه افسران و فرماندهان جنگ نرم قرار دارند.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۵/۲۰ - ۱۷:۱۰    
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج اراک گفت: مربیان آمادگی دفاعی مدارس به عنوان فرماندهان جنگ نرم در مدارس حضور دارند.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۵/۱۵ - ۰۷:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، در کتاب هجرت به فطرت خاطرات سیده ملیحه صفربگلو همسر امیر سرلشکر ستاد شهید مسعود منفرد نیاکی به چشم می خورد. این اثر توسط حسین زکریائی عزیزی گردآوری شده و انتشارات سازمان حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس ارتش جمهوری اسلامی ایران آن را در 77 صفحه به چاپ رسانده است. ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۵/۱۲ - ۱۷:۴۳    
محمود اخلاقی نام یکی از آموزگاران و فرماندهان جنگ تحمیلی است که پس از چندین مجروحیت در جریان عملیات مرصاد به شهادت رسید.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۰ - ۰۵:۳۵   + ۸ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- فرماندهان جنگ رژیم صهیونیستی بر این باورند که ارتش این رژیم در برهه کنونی شرایط لازم برای درگیری نظامی با حزب الله لبنان در مرزهای شمالی سرزمین های اشغالی را ندارد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۹ - ۱۴:۴۳   + ۶ سایت دیگر  
محمود اخلاقی نام یکی از آموزگاران و فرماندهان جنگ تحمیلی است که پس از چندین مجروحیت در جریان عملیات مرصاد به شهادت رسید.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۵ - ۲۲:۳۹    
تهران-ایرنا-منابع صهیونیستی پنجشنبه شب از دیدار "ژنرال مایکل کوریلا رئیس فرماندهی مرکزی آمریکا موسوم به سنتکام با فرماندهان ارتش رژیم تل آویو خبر دادند.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۵/۰۱ - ۱۱:۴۶   + ۸ سایت دیگر  
محمداسماعیل کوثری از فرماندهان جنگ تحمیلی 8ساله ایران و عراق به همشهری آنلاین گفت: وضعیت جنگ به صورتی شده بود که باید گفت همه دنیا از جمله اروپا، آمریکا و کشورهای عربی منطقه غیر از سوریه از صدام حمایت می کردند تا ایران پیروز نشود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۱ - ۰۹:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
عملیات رمضان با این اندیشه طراحی شد که با حضور قوای نظامی ایران در پشت رودهای دجله و اروند و تسلط بر معابر وصولی بصره، در ادامه عملیات های فتح المبین و بیت المقدس (فتح خرمشهر) عملاً از نظر سیاسی-نظامی موقعیت مناسبی برای جمهوری اسلامی فراهم می کرد و دشمن ناگزیر شرایط ایران برای صلح را خواهد پذیرفت.
فرارو   ۱۴۰۲/۰۴/۱۹ - ۱۴:۲۹   + ۷ سایت دیگر  
والری گراسیموف، رئیس ستاد کل نیرو های مسلح روسیه که پس از شورش واگنری ها دیده نشده بود، امروز در جلسه ای همراه با وزیر دفاع در جلسه ای توجیهی با فرماندهان جنگ درباره تهدید موشکی اوکراین به کریمه حضور داشت. ...
حوزه علمیه خراسان   ۱۴۰۲/۰۴/۱۳ - ۱۰:۳۶    
قهرمان کتاب دختر جوان و حقیقت پنهان، یکی از فرماندهان جنگ بوده، و در حال حاضر مشغول به تحصیل در رشته تاریخ در سطح عالی است و با زوایای پنهان تاریخ اسلام آشنا می شود.
فاش نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۱۲ - ۱۰:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
فاش نیوز - عماد مغنیه فرمانده نظامی حزب الله لبنان فردی بود که مبارزه و نبرد مستقیم با رژیم صهیونیستی را موجب پیروزی مقاومت در برابر این رژیم نامشروع و اشغالگر می دانست و در نهایت نیز با ایثار و ازخودگذشتگی در این راه به درجه رفیع شهادت نائل آمد. ...
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۳/۳۱ - ۱۶:۰۴   + ۲۶ سایت دیگر  
مدیرعامل بنیاد برکت گفت: اعطای نشان عالی برکت به افراد برگزیده به عنوان فرماندهان جنگ اقتصادی از اقدامات بنیاد برکت در نمایشگاه و رویداد تلاش است.
سبلان ما   ۱۴۰۲/۰۳/۳۱ - ۱۰:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
بسیج اساتید استان اردبیل همزمان با سالروز شهادت شهید چمران با صدور بیانیه ای اعلام کرد: اساتید انقلابی، فرماندهان جنگ نرم و جهاد تبیین هستند.
ربیع   ۱۴۰۲/۰۳/۳۰ - ۱۶:۱۱    
طاهره جمشیدیان به گزارش پایگاه خبری ربیع ، در آخرین روز خردادماه سال 1360 و در وانفسای پرمخاطره و ملتهب جنگ هشت ساله تحمیلی، خبری مخابره شد که بسیار غم انگیز و تأسف آور بود ...
میزان   ۱۴۰۲/۰۳/۲۵ - ۱۲:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- سومین نشست ستاد پیگیری اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی قوه قضاییه در استان با حضور رییس کل دادگستری، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان، تنی چند از مسئولان قضایی و استانی در محل گروه صنایع گیتی پسند در شهرک صنعتی مورچه خورت برگزار شد. ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۳/۲۵ - ۰۰:۳۱    
مشاور وزیر اقتصاد و مدیرعامل و معاون بانک رفاه استان کهگیلویه و بویراحمد از فرماندهان جنگ 8 سال دفاع مقدس تجلیل کردند.
کتاب "رسم جهاد 2" به روایت "عبدالرحمان جزایری " با حضور مسئولان ملی و استانی، در محل اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس فارس رونمایی شد. به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس ...
حوزه   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۷:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
حوزه/ خانم برقعی با بیان اینکه امروز بانوان مسلمان صف اول جبهه و فرماندهان جنگ فرهنگی هستند، گفت: عفت و حفظ حجاب جزو فرهنگ ایرانی ما است و ما باید این فرهنگ را حفظ و ترویج کنیم.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۲۲:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
معاون استاندار قم: اگر مدیرانی که مصاحبه نمی کنند، سخنگو منصوب کنند. هر حوزه کاری نیازمند تبیین است، مدیران روابط عمومی ها به عنوان فرماندهان جنگ رسانه ای و ترکیبی باید تمام بخش های ادارات خود را به خط کنند. باید به مدیران خود بگویند که پاسخگوی مردم باشند.
آنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۶:۴۰    
فرمانده سپاه شهدای استان آذربایجان غربی با ذکر خاطره ای از دیدار فرماندهان جنگ با امام خمینی(ره) عنوان کرد: این فرماندهان عنوان کرده بودند که دیگر نمی خواهند فرمانده باشند و امام راحل واکنش جالبی به این اتفاق داشتند.
مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در پایان سومین روز همایش سه روزه مدیران کل کانون، با تاکید بر این که دشمنان تمرکز خود را بر اثرگذاری روی ذهن کودکان و نوجوانان ما قرار داده اند، گفت: امروز فرماندهان جنگ در حوزه کودک و نوجوان، مدیران کانون پرورش فکری هستند.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۲ - ۱۰:۴۹    
محمد درودیان گفت: کتاب هایی که در زمینه تاریخ نگاری جنگ و انقلاب منتشر شده با تحولات سیاسی و اجتماعی جامعه تناسب دارد که این تناسب را می توان در تک نگاری فرماندهان جنگ مشاهده کرد.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۲/۲۱ - ۲۰:۴۵    
مسئول سازمان بسیج دانش آموزی در مراسم تجلیل از فعالان عرصه حجاب و عفاف در ارومیه گفت: دانش آموزان و دانشجویان افسران جنگ نرم و معلمان و استادان فرماندهان جنگ نرم می باشند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۱۰:۵۹   + ۴ سایت دیگر  
انتشارات خط مقدم در اولین تجربه خاطره نگاری و ثبت خاطرات شفاهی از رزمندگان ارتش جمهوری اسلامی ایران و فرماندهان جنگ به سراغ خاطرات امیر سرتیپ سید حسام هاشمی رفته است.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۱۰ - ۲۳:۴۶    
شهید محسن وزوایی در دهم اردیبهشت 1361 در عملیات فتح خرمشهر و روی جاده آسفالته اهواز به شهادت رسید. بدون تردید او اگر چند سال دیگر از خدا عمر می گرفت، یکی از فرماندهان مطرح جنگ می شد. بخشی از زندگی جهادی او را به روایت همرزمانش پیش رو دارید.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۲/۰۹ - ۱۱:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
رییس کل دادگستری استان تهران گفت: مدیران واحدهای تولیدی فرماندهان جنگ تحمیلی اقتصادی هستند و وظیفه حداقلی مسئولان و مدیران، پشتیبانی ؛ رفع مشکلات و کم کردن و از میان برداشتن موانع در مسیر تولید است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۰۸ - ۱۳:۲۴   + ۸ سایت دیگر  
رییس کل دادگستری استان تهران گفت: مدیران واحد های تولیدی فرماندهان جنگ تحمیلی اقتصادی هستند و وظیفه حداقلی مسئولان و مدیران، پشتیبانی ؛ رفع مشکلات و کم کردن و از میان برداشتن موانع در مسیر تولید است.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۰۶ - ۰۲:۴۷    
سردار شهید سیدمحمد حجازی از ابتدای دفاع مقدس جزو فرماندهان جنگ به شمار می رفت. این مطلب را محسن رضایی، فرمانده وقت سپاه در دوران دفاع مقدس بیان می دارد. او خاطراتی از شهید حجازی در جنگ دارد که مؤید این مطلب است.