یکشنبه ۰۲ مهرساعت ۲۰:۴۲Sep 2023 24
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کشورهای مستقل»

خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۰۵:۱۷   + ۸ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه با اشاره به دیدارش با وزرای خارجه اریتره، نیجر و مالی در نیویورک گفت: مخالف هرگونه مداخله خارجی در امور داخلی کشورهای مستقل قاره آفریقا هستیم.
یک کارشناس مسائل بین الملل با این این نکته که یکی از شاخص های شناسایی کشورهای مستقل ضریب دادن اعمال تحریم ها از طرف کشورهای غربی علیه آنهاست، گفت: رونق جشنواره های فیلم، تئاتر، موسیقی عامل تحریم شخص وزیر فرهنگ بوده است.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۱۶:۱۴    
حوزه/ امام جمعه جم گفت: سخنرانی مقتدرانه و عزتمندانه رییس جمهور در سازمان ملل نشان داد که ایران قوی و مستحکم در دنیا حرف برای گفتن دارد، تحلیل شکست پروژه آمریکایی کردن جهان و استیصال غرب و مستکبرین و اینکه آینده متعلق به کشورهای مستقل و مقتدر است، از نکات مهم سخنان رئیس جمهور بود.
کیهان   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۲۰:۰۹    
رضا الماسی پس از آنکه در دولت سیزدهم، روند تغییر عضویت ایران در شانگهای سرعت گرفت و بالاخره تهران عضوی دائم از این ائتلاف شد، دولتمردان بریکس را هدفگذاری کردند ...
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۷:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس، گفت: در شرایطی که با سلطه غرب بر رسانه های تاثیرگذار دنیا هر روایتی در جهان منعکس می شود و کمتر نظرات کشورهای مستقل در رسانه های غربی دیده می شود، حضور در سازمان ملل فرصت خوبی برای مقابله با فضاسازی منفی رسانه های غربی است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۰:۱۸    
نشست شورای وزرای کشور کشورهای مستقل مشترک المنافع در پایتخت معنوی جهان ترک، شهر تاریخی ترکستان برگزار شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۱۳:۲۳    
نشست رؤسا و مقامات خدمات گمرکی کشورهای مستقل مشترک المنافع در منطقه ایسیک کول برگزار شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۱:۵۷    
نشست شورای اطلاعات کشورهای مستقل مشترک المنافع با حضور رؤسای رسانه های دولتی کشورهای مستقل مشترک المنافع در بیشکک برگزار شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۷:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
رزمایش مشترک آتش مستقیم و وسایل سیستم پدافند هوایی متحد کشورهای مستقل مشترک المنافع با نام مبارزه کشورهای مشترک المنافع 2023 در منطقه کاراگاندا قزاقستان آغاز شد.
دولت   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۱۷:۲۸   + ۱۰۷ سایت دیگر  
روز صنعت دفاعی تجلی امید و تبلور اقتدار دفاعی بر اساس رهنامه دفاعی مبتنی بر هوشمندی، پویایی، خود باوری و خود اتکایی در" تولید قدرت و امنیت" جمهوری اسلامی ایران است. ...
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۱۲:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
وزیر خارجه سوریه و نماینده دائم روسیه در سازمان منع تسلیحات شیمیایی هماهنگی و همکاری میان هیئت دو طرف در این سازمان را با هدف مقابله با چالش های مشترک و اخاذی غرب از طریق این سازمان از کشورهای مستقل و در حال توسعه بررسی کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۱۵:۲۴    
معاونان وزرای امور خارجه ازبکستان و روسیه در مسکو دیدار و در مورد امنیت منطقه ای آسیای مرکزی، همکاری در سازمان کشورهای مستقل مشترک المنافع و سایر پلتفرم ها گفت وگو کردند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۹ - ۱۲:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
دولت آمریکا انتقال تسلیحاتی به ارزش 80 میلیون دلار به تایوان را تحت برنامه ای برای کشورهای مستقل تایید کرده است؛ اقدامی که احتمالا خشم پکن که جزیره تایوان را بخشی از خاک خود می داند، برانگیخته خواهد کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۰۹ - ۰۵:۰۴   + ۷ سایت دیگر  
دولت آمریکا با ارسال اطلاعیه ای به کنگره، کمک نظامی به تایوان را ذیل برنامه تامین مالی نظامی خارجی که معمولاً برای کشورهای مستقل استفاده می شود، تایید کرد.
بانک مردم   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۱۲:۱۲   + ۱۷ سایت دیگر  
پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: بانک روسیه اعلام کرد که سیستم انتقال پول جدیدی را راه اندازی می کند. به گزارش بانک مردم و به نقل از ایسنا، پرداخت از طریق سیستم جدید Kwikpay می تواند با استفاده از یک برنامه تلفن همراه به 37 کشور ازجمله کشورهای مستقل مشترک المنافع، اتحادیه اروپا و آسیا انجام شود. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۳ - ۱۵:۱۹   + ۷ سایت دیگر  
کارشناسان مسائل بین الملل و دیپلمات ها معتقدند عضویت جمهوری اسلامی ایران در گروه بریکس دستاوردهای بزرگی برای تهران خواهد داشت و فرصت های دوجانبه ای برای ایران و بریکس فراهم خواهد کرد.
سلام نو / تقریب   ۱۴۰۲/۰۶/۰۳ - ۱۳:۳۰   + ۳۷ سایت دیگر  
ارتباطات اعضای بریکس حتما در این راستا که در این مجموعه کشورهای مستقل می خواهند ارتباطات تجاری و اقتصادی خود را با یکدیگر گسترش دهند مهم و به اقتصاد مقاومتی نیز کمک می کند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۲ - ۱۷:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- اعضای سازمان بریکس در بیانیه پایانی نشست ژوهانسبورگ ضمن تاکید بر حضور نمایندگان کشورهای در حال توسعه در مدیریت نهادهای جهانی، درباره تحریم های یکجانبه قدرت ها علیه کشورهای مستقل ابراز نگرانی کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۰۲ - ۱۴:۵۶    
وزیر انرژی قرقیزستان در شصت و دومین نشست شورای انرژی کشورهای مستقل مشترک المنافع گفت: این کشور در حال بررسی موضوع خرید برق از بلاروس است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۰۲ - ۱۲:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
گروهی از فیلمسازان ایرانی و کشورهای مستقل مشترک المنافع به دعوت سازمان دولتی صنعت فیلم و تلویزیون روسیه روسکینو از 25 تا 30 آگوست به سن پترزبورگ سفر می کنند.
ایران پرس   ۱۴۰۲/۰۶/۰۲ - ۱۰:۰۱    
ایران پرس: سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور چهارشنبه شب قبل از عزیمت به آفریقای جنوبی برای شرکت در اجلاس بریکس گفت: بریکس توانسته کشورهای مستقل را با هدف همکاری های اقتصادی و مقابله با یکجانبه گرایی دور هم جمع کند و هدف ما همکاری با این جمع است.
مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۰۱ - ۲۱:۴۷   + ۴۲ سایت دیگر  
رئیس جمهور در آستانه سفر به آفریقای جنوبی و حضور در نشست سران بریکس گفت:توسعه روابط ایران با دیگر کشورها و تبادل ظرفیت ها بین کشورهای عضو بریکس در دستور کار جمهوری اسلامی است.
خبرگزاری رضوی   ۱۴۰۲/۰۶/۰۱ - ۲۱:۴۶   + ۱۳ سایت دیگر  
تهران - رئیس جمهور گفت: گروه بریکس توانسته کشورهای مستقل را با هدف همکاری های اقتصادی و مقابله با یکجانبه گرایی دور هم جمع کند.
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۰۱ - ۲۱:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
رییس جمهور قبل از عزیمت به آفریقای جنوبی برای شرکت در نشست بریکس:این سفر به دعوت رییس جمهور محترم آفریقای جنوبی برای شرکت درنشست بریکس انجام می شود.
آنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۱ - ۲۱:۴۰   + ۳۱ سایت دیگر  
رئیس جمهور شامگاه یکم شهریورماه با بدرقه حجت الاسلام محسن قمی معاون ارتباطات بین الملل دفتر مقام معظم رهبری و محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور و جمعی از اعضای هیئت دولت تهران را به مقصد ژوهانسبورگ ترک کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۰۱ - ۲۱:۲۶   + ۱۳ سایت دیگر  
رئیس جمهور گفت: جمهوری اسلامی ایران ارتباط خود با کشورهای مستقل دنیا را در دستورکار سیاست خارجی قرار داده است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۱ - ۲۱:۱۹    
رئیس جمهور گفت: ایران در سیاست خارجی اش ارتباط با همه کشورهای مستقل را در دستور کار دارد و بریکس کشورهای مهم و مستقل دنیا را دورهم جمع کرده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۰۱ - ۱۶:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
شصت ودومین نشست شورای انرژی کشورهای مستقل مشترک المنافع به ریاست وزیر انرژی روسیه در بیشکک پایتخت قرقیزستان برگزار شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۰۱ - ۱۳:۳۲   + ۳۷ سایت دیگر  
وزیر دفاع در دیدار وابستگان نظامی، گفت: جمهوری اسلامی ایران که پیش از این بخاطر وضع تحریم های غیر عادلانه دچار محدودیت هایی در این حوزه ها شده بود، بدون هیچ گونه محدودیت بین المللی می تواند در زمینه نظامی و دفاعی با کشورهای مستقل و همسو همکاری و تعامل داشته باشد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۵/۳۱ - ۱۹:۲۵   + ۴۱ سایت دیگر  
رئیس جمهور کشورمان با قدردانی از مواضع صریح الجزایر در قبال مصالح جهان اسلام و روشنگری نسبت به ماهیت و سیاست های رژیم صهیونیستی، به مخالفت کشورهای سلطه گر و در رأس آن ها آمریکا و رژیم صهیونیستی با گسترش روابط بین کشورهای مستقل اشاره کرد.
کیهان   ۱۴۰۲/۰۵/۲۹ - ۲۳:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه با بیان اینکه بازخوانی کودتای 28 مرداد نشان می دهد که واکنش استعمار قدیم و نوین به گرایش های آزادیخواهانه و استقلال طلبانه ملت ها از یک مدل ثابت پیروی می کند و ارتباطی با کیفیت دولت های مستقر ندارد، گفت: نفوذ، کودتا، تحریم اقتصادی، جنگ سخت و نرم ...
وزارت امور خارجه   ۱۴۰۲/۰۵/۲۸ - ۲۱:۲۲   + ۵ سایت دیگر  
بازخوانی کودتای 28 مرداد نشان می دهد که واکنش استعمار قدیم و نوین به گرایشات آزادیخواهانه و استقلال طلبانه ملت ها از یک مدل ثابت پیروی می کند و ارتباطی با کیفت دولت های مستقر ندارد. ...
پارسینه   ۱۴۰۲/۰۵/۲۸ - ۲۰:۳۸   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش پارسینه و به نقل از ایسنا؛ حسین امیرعبداللهیان در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: بازخوانی کودتای 28 مرداد نشان می دهد که واکنش استعمار قدیم و نوین به گرایشات آزادیخواهانه و استقلال طلبانه ملت ها از یک مدل ثابت پیروی می کند و ارتباطی با کیفت دولت های مستقر ندارد ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۵/۲۸ - ۱۸:۱۰   + ۱۰ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه با بیان اینکه بازخوانی کودتای 28 مرداد نشان می دهد که واکنش استعمار قدیم و نوین به گرایشات آزادیخواهانه و استقلال طلبانه ملت ها از یک مدل ثابت پیروی می کند و ارتباطی با کیفیت دولت های مستقر ندارد، گفت: نفوذ، کودتا، تحریم اقتصادی، جنگ سخت و نرم ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۵/۲۸ - ۱۸:۰۸   + ۱۸ سایت دیگر  
وزیر خارجه کشورمان با انتشار مطلبی در فضای مجازی ضمن اشاره به سالروز کودتای 28 مرداد نوشت: نفوذ، کودتا، تحریم اقتصادی، جنگ سخت و نرم، ابزار نظام سلطه برای سرکوب اراده کشورهای مستقل است.
سلام نو / ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۵/۲۸ - ۱۹:۲۵   + ۱۸ سایت دیگر  
وزیر خارجه کشورمان گفت: واکنش استعمار قدیم و نوین به گرایشات آزادیخواهانه و استقلال طلبانه ملت ها ارتباطی با کیفت دولت های مستقر ندارد.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۲/۰۵/۲۶ - ۱۶:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
نیروهای مسلح ایران نیز با حضور پررنگ در نمایشگاه نظامی مسکو، علاوه بر نمایش آخرین توانمندی های کشور، نگاه ویژه ای برای ورود به بازار تسلیحاتی و انعقاد قراردادهای نظامی به کشورهای مستقل جهان دارند ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۵/۲۴ - ۱۰:۳۸    
در بین کشورهای مستقل مشترک المنافع، فقط ارمنستان و قزاقستان در فهرست کشورهای دارای اقتصاد نسبتاً آزاد قرار گرفتند.
میزان   ۱۴۰۲/۰۵/۲۲ - ۰۸:۲۹    
خبرگزاری میزان - در دو دهه گذشته، تحریم ها به ابزار سیاست خارجی دولت های غربی، به ریاست آمریکا تبدیل شده اند. بسته های تحریمی اقتصادی و فردی اخیر که علیه روسیه به خاطر جنگ اوکراین و همچنین بر شرکت های چینی به دلایل امنیت ملی اعمال شده اند ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۵/۲۱ - ۱۲:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
کارشناس مسائل بین الملل گفت: سیاست چندجانبه گرایی نه صرفا واکنشی به یک جانبه گرایی افسارگسیخته غرب، بلکه یک انتخاب استراتژیک برای کشورهای مستقل همچون ایران محسوب می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۵/۱۹ - ۰۹:۵۸   + ۳۱ سایت دیگر  
معاون سیاسی وزارت امور خارجه در دیدار با همتای برزیلی گفت: همکاری ایران و برزیل در عرصه بین المللی، نقش مهمی در تقویت سازوکارهای چندجانبه گرایی و صیانت از منافع کشورهای مستقل داشته و زمینه ساز تحکیم ثبات و ترویج امنیت پایدار خواهد بود.
ایران آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۱۸ - ۲۱:۱۳   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش ایران آنلاین، تیم ملی فوتبال ساحلی کشورمان با شکست برابر بلاروس به مقام نایب قهرمانی بازی های کشورهای مستقل مشترک المنافع(CIS) دست پیدا کرد. تیم فوتبال ساحلی کشورمان در فینال رقابت های کشورهای مشترک المنافع به مصاف بلاروس رفت. ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۷ - ۲۰:۵۱    
تیم ملی فوتبال ساحلی ایران با پیروزی چهار بر سه در برابر روسیه به فینال تورنمنت کشورهای مستقل مشترک المنافع صعود کرد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۵ - ۱۹:۳۲    
تیم ملی فوتبال ساحلی کشورمان در دومین بازی خود در چارچوب مسابقات کشورهای مستقل مشترک المنافع موفق به شکست امارات شد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۵/۱۵ - ۱۴:۵۹   + ۸۶ سایت دیگر  
رئیس جمهوری با تحسین کشورهای مستقل برای رشد و شکوفایی بدون کمک بیگانگان گفت: آمادگی داریم این توانمندی ها را با کشورهای دوست مثل سریلانکا به اشتراک بگذاریم.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۵/۱۱ - ۱۳:۴۲   + ۱۲ سایت دیگر  
دو بوکسور به دومین دوره بازی های کشورهای مستقل مشترک المنافع بلاروس اعزام می شوند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۵/۱۰ - ۲۳:۰۹   + ۵۰ سایت دیگر  
سرلشکر باقری در دیدار با وزیر دفاع بلاروس اظهار داشت: کشورهای مستقل و همسو که با تحریم های ظالمانه آمریکا و دنیای غرب مواجه هستند باید روابط و تعاملات مناسبی داشته باشند.
عصر قانون آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۰۹ - ۱۱:۵۲   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش گروه بین الملل عصر قانون به نقل از اسپوتنیک، الکسی پولیچوک ، مدیر اداره دوم کشورهای مستقل مشترک المنافع (CIS) در وزارت خارجه روسیه از ایجاد مراکز نظامی مشترک این کشور و بلاروس خبر داد. ...
یکی از مقام های وزارت خارجه روسیه اعلام کرده که اوکراین از هرگونه میانجیگری برای حل بحران جنگ اوکراین امتناع می ورزد. به گزارش خبرنامه دانشجویان ایران ...