شنبه ۲۰ خردادساعت ۱۷:۱۱Jun 2023 10
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «هکتار»

دیار آفتاب   ۱۱ دقیقه پیش   + ۳ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی با اشاره به اینکه کم بودن نفوذ بیمه در بخش کشاورزی از جمله مشکلات بخش کشاورزی استان مرکزی است، گفت: متأسفانه خشکسالی، سرمازدگی، سیلاب ...
تجارت گردان   ۱۸ دقیقه پیش   + ۱ سایت دیگر  
منطقه ویژه صنایع انرژی بر پارسیان یکی از قطب های توسعه صنعتی کشور محسوب می شود که دارای وسعتی بالغ بر 9 هزار و 800 هکتار است. استقرار در کنار مخازن گازی پارس جنوبی به عنوان بزرگترین مخزن گازی جهان، نزدیکی به ذخایر گازی ایران وقطر، نزدیکی به منطقه ویژه اقتصادی پارس (عسلویه) ...
ایمنا   ۳۰ دقیقه پیش   + ۳ سایت دیگر  
شهردار لالجین گفت: احداث بازارچه سنتی به وسعت 13 هکتار که با اقتباس از میدان نقش جهان اصفهان طراحی شده است و پیگیری عقد تفاهم خواهرخواندگی با شهرهایی از جهان که در زمینه سفال فعال هستند از طرح های توسعه شهر لالجین به شمار می رود.
خبرگزاری فارس   ۵۹ دقیقه پیش    
باشگاه خبرنگاران توانا_ اقدام ارتش کانادا برای خاموش کردن آتش از دو هفته پیش به نتیجه نرسید. آتش بیش از 4 میلیون و 300 هزارهکتاراز جنگل های کانادا را سوزانده است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی با بیان اینکه سال گذشته 66 هزار و 912 هکتار رفع تداخل اراضی کشاورزی را داشته ایم، خاطرنشان کرد: این مقدار عملکرد با کل عملکرد سال های قبل برابری می کند و خراسان جنوبی در این زمینه جزو 6 استان برتر کشور است.
مدیر امور باغبانی سازمان جهادکشاورزی هرمزگان گفت: امسال از 2800 هکتار باغ انبه استان بالغ بر 29 هزار تن انبه کال برداشت می شود.
تحلیل بازار   ۱ ساعت پیش    
ساری- حسینی، تولیدکننده گیاهان دارویی در ساری گفت: تا شهریورماه 21 قلم گل و گیاه دارویی در مزرعه حدود 50 هکتار کشت و تولید می شود.
ایرنا   ۱ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
یاسوج- ایرنا- مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: آفت ملخ شاخ بلند ،15 هزار هکتار از مراتع این استان را تحت تاثیر قرار داده است.
میزان   ۲ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - برای کانادا تابستان 2023 بدترین فصل آتش سوزی جنگلی در سال های اخیر است. بر اساس آمارها، 4 میلیون هکتار از اراضی جنگلی تاکنون درآتش سوخته است، که از مجموع سالانه هر سال که به سال 2016 باز می گردد، فراتر رفته است. ...
ایسنا   ۲ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/اردبیل فرمانده یگان حفاظت از اراضی اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل از رفع تصرف60 هکتار اراضی بیت المال به ارزش بیش از 837 میلیارد تومان در سال 1401 خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۳ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران گفت: سه هکتار از زمین های ملی طاهرآباد شهرستان پردیس آزادسازی و رفع تصرف شد.
خارگ نیوز   ۳ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت: کشت قراردادی امسال در 130 هزار هکتار از اراضی کشاورزی این استان اجراشد.
تربت حیدریه مدیر جهاد کشاورزی تربت حیدریه از آغاز برداشت گندم از سطح 5 هزار و 300 هکتار گندم آبی این شهرستان خبرداد.
ایانا   ۳ ساعت پیش    
مدیرجهادکشاورزی شهرستان سربیشه ازبرداشت 11 هزار و 932 کیلوگرم در هکتار محصول گندم توسط کشاورز بخش درح در شهرستان سربیشه خبرداد.
ایانا   ۳ ساعت پیش   + ۷ سایت دیگر  
رئیس سازمان امور اراضی کشور گفت: افزوده شدن 120 هکتار از اراضی کشاورزی به مستثنیات اهالی ماهین از جمله دستاوردهای رفع تداخل اراضی بوده است.
ایانا   ۳ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خرمشهر از کشت 200 هکتار یونجه در این شهرستان خبر داد.
معاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اعلام اینکه از کل اراضی واگذارشده وزارت راه و شهرسازی حدود 3800 هکتار (معادل ساخت 185 هزار واحد) قابلیت ساخت دارد، گفت: تاکنون 67 هزار واحد زمین به شکل گروه ساخت (انفرادی و گروه ساخت) واگذار شده است.
موج   ۴ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
شهردار تهران گفت: ما در تهران نسبت به فضای سبز حساس هستیم و به شدت به دنبال توسعه فضای سبز هستیم. در سال 1400، ما 1250 هکتار فضای سبز پیرامونی کاشتیم سال گذشته شد 1500 هکتار و برای سال جدید 2 هزار هکتار برای توسعه فضای سبز پیرامونی شهر تهران هدفگذاری شده است.
مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمداورزی گفت: 2 هزار و 100 هکتار از مراتع این استان بر علیه آفت ملخ خوار شاخ بلند سم پاشی شد.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مانه و سملقان از برداشت هلو در هزار و 140 هکتار از باغات شهرستان مانه و سملقان خبر داد.
سازه نیوز   ۴ ساعت پیش   + ۱۲ سایت دیگر  
مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران از آزاد سازی سه هکتار از اراضی ملی طاهر آباد شهرستان پردیس خبر داد.
خبر خودرو   ۴ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
مدیر زراعت سازمان جهادکشاورزی استان زنجان گفت: پیش بینی می شود در سال جاری بیش از 400 تن محصول کلزا از مزارع استان زنجان برداشت شود . سعید ناصروفایی در گفت وگو با ایسنا ...
ایسنا   ۵ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/یزد مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان یزد از کاشت پنج هکتار تریتیکاله در اراضی کشاورزی شهرستان های یزد ، خاتم و ابرکوه در سال جاری خبر داد.
وارش   ۵ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
وارش نیوز- معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان مازندران گفت: طی یکسال گذشته دو هزار هکتار به سطح باغات استان افزوده شده است.
تحلیل بازار   ۵ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
کرمان – پس از سال ها خسارت چشمگیر پسته رفسنجان از تغییرات اقلیمی و سیلاب، در سال جاری اما ورق برگشته و هزاران هکتار باغ زیرکشت قرار گرفته و پیش بینی می شود 65 هزار تن محصول در این شهرستان برداشت شود.
رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان نایین از آغاز عملیات اجرایی آماده سازی 5.8 هکتار اراضی طرح نهضت ملی مسکن انارک خبر داد و گفت: تعداد 189 واحد مسکونی به صورت ویلایی توسط متقاضیان احداث می شود.
مدیر قرارگاه توسعه ی همه جانبه ی وزارت کشور گفت: طرح حفاظت از جنگل های بلوط در روستای الگن به عنوان الگو در دیگر نقاط زاگرس در حال اجراست.
قدس آنلاین   ۵ ساعت پیش    
هزاران هکتار از جنگل ها در شرق کانادا همچنان در آتش می سوزند.
مدیرکل مدیریت بحران مازندران با اشاره به تداوم عملیات بازگشایی مسیرهای مسدود براثر سیلاب، گفت: سیلاب به 120 سردهنه کشاورزی، 9 واحد مسکونی 200 هکتار اراضی شالیزاری خسارت وارد کرد که پیگیری های لازم در ارتباط با جبران خسارت در دستور کار قرار دارد.
مشهد مدیر جهاد کشاورزی مشهد از آغاز برداشت گندم در سطح 16 هزار هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان مشهد خبر داد.
ایرنا   ۵ ساعت پیش   + ۷ سایت دیگر  
اردبیل-ایرنا- مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل از آغاز برداشت گیلاس از 2 هزار و 700 هکتار از باغ های این استان خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۵ ساعت پیش   + ۹ سایت دیگر  
یاسوج_ رئیس اداره محیط زیست شهرستان باشت گفت: آتش سوزی مناطق حفاظت شده خامین باشت مهار شد.
سلامت نیوز   ۵ ساعت پیش    
سریال آتش سوزی ها در پارک ملی کرخه که از یک ماه پیش آغاز شده بود، همچنان ادامه دارد. هر چندروز یک نقطه از این جنگل ها طعمۀ حریق می شود. امسال هم تاکنون 30 هکتار از پارک ملی کرخه سوخته و خاکستر شده است.
اگرو فود نیوز   ۵ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
معاون وزیر جهاد گفت: 100 هزار هکتار سطح زیر کشت نیشکر در خوزستان وجود دارد که آفت سوسک سرخرطومی می تواند آن را هم تهدید کند. به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز) ...
بیل بلر وزیر آمادگی اضطراری کانادا گفت که حدود 3.8 میلیون هکتار زمین جنگلی در 414 مورد آتش سوزی از بین رفته است.
مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین از تخصیص 408 هکتار زمین برای اجرای نهضت ملی مسکن در استان قزوین خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۵ ساعت پیش    
برداشت انگور یاقوتی از بیش از 300 هکتار از اراضی تاکستان های خلیل آباد آغاز شد.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان قزوین گفت: از 78 پرونده بررسی شده، 20 مورد به فسخ قطعی منجر شده و 169 هکتار از اراضی راکد صنعتی شهرک های تقاضامحور خلع ید و آزادسازی شده است.
مدیر جهاد کشاورزی نی ریز گفت: سالانه بیش از 500 تن برگ صبر زرد از سطح 20 هزار مترمربع گلخانه های شهرستان نی ریز برداشت می شود.
گفتارنو   ۶ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
نماینده مردم شهرستان های جیرفت و عنبرآباد در مجلس، رودخانه شور را تهدید جدی برای مناطق مسکونی، اراضی کشاورزی و روستاهای همجوار دانست و گفت: با ساماندهی بستر رودخانه 1500 هکتار زمین آزاد می شود که بر روی قیمت زمین و مسکن تاثیر گذاشته و آن را کاهش می دهد. ...
اقتصاد ایران: مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ساوجبلاغ از قلع و قمع 65 هکتار تغییر کاربری غیرمجاز در اراضی کشاورزی این شهرستان خبر داد.
اقتصاد ایران: معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست، گفت: باتوجه به وضعیت تغییر اقلیم و تغییر کاربری که در کشور انجام شده و عدم تامین حق آبه های تالاب های کشور حدود 2میلیون هکتار از تالاب ها تبدیل به منشا برداشت گرد و غبار در داخل کشور شده است.
به گزارش خبرگزاری علم وفناوری، به نقل از روابط عمومی شرکت فولاد خوزستان، علیرضا مخبر دزفولی در توضیح این خبر افزود: توری بکار رفته در احداث این دیوار از جنس پلی پروپیلن و ارتفاع آن 28 متر است. این دیوار انبارهای روباز نگهداری سنگ آهن را در مساحتی بالغ بر 36 هکتار محصور می کند. ...
فرماندار گیلانغرب گفت: 155 هکتار از مزارع کشاورزی گندم و پسماند روستاهای دهستان حومه بخش مرکزی شهرستان گیلانغرب در آتش سوخت.
موج   ۶ ساعت پیش   + ۷ سایت دیگر  
برداشت آلوئه ورا از 20 هکتار از زمین های کشاورزی بخش شمیل بندرعباس آغاز شد.
معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان غربی گفت: در حال حاضر تهیه طرح تفکیکی و آماده سازی 819 هکتار از اراضی این استان برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن در دست اقدام است.
مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: در سال زراعی جاری حدود 100 هکتار از اراضی کشاورزی این استان به زیر کشت چغندر علوفه ای رفته است.
پایگاه خبری تحلیلی گرو   ۶ ساعت پیش    
اراضی شهرستان نهاوند مستعد کاشت درخت کم آب بر و تجاری پسته است.
کارشناس حفظ نباتات مدیریت جهاد کشاورزی نهاوند گفت: مبارزه با سن غلات طی 2 مرحله در 25 هزار و 200 هکتار از اراضی نهاوند انجام شد.