شنبه ۰۲ مردادساعت ۱۱:۰۸Jul 2021 24
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «هکتار»

هه وال موکریان   ۱۲ دقیقه پیش    
فاروق سخنور در گفت وگو با خبرنگار هه وال موکریان ، افزود: برای مهار گسترده در تالاب 3 تیم آتش نشانی از مهاباد، یک تیم از روستای قم قلعه و همچنین یک تیم آتش نشانی از پتروشیمی اعزام شدند. تالاب گروس مهاباد ...
مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین پیش بینی کرد امسال از هزار و 239 هکتار اراضی کشاورزی 56 هزار تن چغندر قند برداشت شود.
رادیو گفت و گو   ۱۹ دقیقه پیش   + ۱ سایت دیگر  
دریافت فایل محمدعلی طهماسبی که در برنامه "صبح وگفتگو" سخن می گفت، با اشاره به مطالعات صورت گرفته در سال گذشته گفت: 34 و 6دهم میلیون هکتار کانون غبار خیز در کشور وجود دارد که شامل شدت خیلی کم و خیلی زیاد می باشد. ...
ایرنا   ۳۹ دقیقه پیش   + ۱ سایت دیگر  
مهاباد- ایرنا- رییس اداره حفاظت محیط زیست مهاباد گفت: آتش سوزی روز گذشته تالاب گروس این شهرستان، 760 هکتار از نیزارهای فصلی آن را از بین برد.
خبرگزاری فارس   ۴۴ دقیقه پیش   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر امور غلات و محصولات اساسی وزارت جهاد کشاورزی گفت: علی رغم ابلاغ ممنوعیت کشت برنج از سوی ستاد بحران برای سال جاری، کشاورزان خوزستانی 200 هزار هکتار برنج کاشتند که بیشترین مصرف آب را بین محصولات زراعی پایه دارد.
تابناک ایلام   ۱ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی آبدانان گفت: سطح باغات شهرستان آبدانان حدود 300 هکتار است که سالانه 800 تن تولید محصولات باغی در شهرستان تولید و روانه بازارهای مصرف می شود.
نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس با اشاره به وجود 480 کیلومتر نوار ساحلی، نبود متولی را از جمله دغدغه ها به شمار آورد. منصورعلی زارعی با اشاره به تشکیل فراکسیون نمایندگان استان های شمالی، کشاورزی، آب، محیط زیست، زهکشی اراضی را از جمله نیازهای مشترک سه استان شمالی بیان کرد. ...
نصیر نیوز   ۲ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
“مینا رفعتی” روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بنا بر اعلام این شرکت این حجم از پساب معادل آب مورد نیاز سالانه فضای سبزی با مساحت بیش از 10 هزار هکتار است. وی افزود: مطابق اصل پنجاهم قانون اساسی، حفاظت محیط زیست وظیفه عمومی تلقی می شود و فعالیت هایی که با [...]
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کوار گفت: برداشت محصول انگور رقم تجاری ترکمن 4 از باغ جدیدالاحداث در سطح 2 هکتار انجام و روانه بازار شد.
ایرنا   ۲ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
همدان - ایرنا - رییس اداره حقوقی منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان گفت: 236 فقره پرونده زمین خواری به وسعت 298 هکتار برای متصرفان اراضی ملی در این استان طی سه ماه نخست امسال تشکیل شده است.
ایرنا   ۲ ساعت پیش    
اراک - ایرنا - معاون بهبود تولیدات گیاهی جهادکشاورزی استان مرکزی گفت: 65 هزار و 500 هکتار از اراضی کشاورزی این استان در سال زراعی جاری زیر کشت بهاره انواع محصولات کشاورزی قرار گرفت.
کشاورزان شهرستان اردل بیش از 35 هکتار از زمین های کشاورزی خود را به کشت گیاه دارویی سیاهدانه اختصاص داده اند.
ایرنا   ۳ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - از ابتدای امسال تا 31 خرداد ماه، 1449 هکتار از جنگل های تحت پوشش سازمان حفاظت محیط زیست دچار آتش سوزی شد که بیشترین پهنه آتش سوزی به ترتیب در استان های فارس، کردستان و مازندران بوده است.
ایرنا   ۳ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
ارومیه-ایرنا- مدیریت مصرف آب در 800 هزار هکتار زمین کشاورزی آذربایجان غربی، به یک ضرورت تبدیل شده زیرا در 10 سال گذشته با بروز و ظهور بحران های کم آبی، اهمیت آب و حفظ آن چند برابر شده که البته برای رسیدن به حداکثر بهره وری در این بخش، برنامه ریزی برای مصرف مناسب باید در دستور کار همگان قرار گیرد.
در حالیکه خشکسالی وسعت شالیزار های استان اصفهان را از 20 هزار به 1500 هکتار کاهش داده است، اما همچنان کشت برنج در اصفهان ادامه دارد.
نجف آباد نگار   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۲۳:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
فعالیت بیش از 300 واحد گلخانه در نجف آباد به گزارش نجف آباد نگار از خبرگزاری صداوسیما ؛ مرکز اصفهان ، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نجف آباد گفت: بیش از 300 واحد گلخانه در 85 هکتار زمین های کشاورزی در شهرستان نجف آباد فعالیت دارند که 70 هکتارآن به گلخانه های سبزی و صفی تعلق دارد ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۲۱:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
مهاباد- ایرنا- مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مهاباد گفت: آتش سوزی 200 هکتار از نیزارهای منطقه تالاب کانی برازان این شهرستان پس از 10 ساعت تلاش نیروهای آتش نشانی مهار شد.
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۲۰:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران گفت: 77 هزار هکتار بافت فرسوده مصوب در کشور وجود دارد. در کنار موضوع بافت فرسوده، 60 هزار هکتار سکونت های غیررسمی نیز شکل گرفته است. این 137 هزار هکتار در مجموع 20 میلیون نفر از جمعیت شهرنشین کشور را در خود جای می دهند.
هاژه   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۱۹:۵۲    
صبح روز جمعە، اولین روز مراد 1400 تالاب گروس مهاباد دچار حریق شد . شاهدان عینی سهل انگاری را علت این آتش سوزی می دانند . بە گفتە اهالی محلی، صبح امروز حوالی ساعت 11، شعلەهای آتش از تالاب گروس بلند شد و دود حاصل از آن آسمان منطقە را فرا گرفت . ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۱۹:۲۶    
برداشت هندوانه از 150 هکتار زمین های کشاورزی شهرستان بیضا آغاز شده است و پیش بینی می شود امسال حدود هشت هزارتن محصول تولید و روانه بازار شود .
اهل کاشانم   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۱۷:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
برداشت 50 تن خیار از 30 هکتار جالیزار های برزآباد کاشان آغاز شد.
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۱۷:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
برترین ها: وقوع سیل بی سابقه در چین باعث شده تا ماهی ها بتوانند در پیاده رو ها شنا کنند! مقامات چین روز جمعه اعلام کردند آمار قربانیان سیل بی سابقه در این کشور به 51 نفر رسید. تاکنون بیش از 10 هزار نفر از استان هونان تخلیه و به پناهگاه ها منتقل شدند. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۱۴:۳۵    
برداشت هندوانه در 325 هکتار از زمین های کشاورزی شرق مازندران آغاز شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۱۳:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
پیش بینی می شود از 2300هکتار باغ آلو گلستان امسال 28هزار تُن محصول بردشت شود.
میزان   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۱۳:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
بابک محبوب علیلو، دادستان مرکز استان آذربایجان شرقی در گفت وگو با میزان بیان کرد: در اجرای تکلیف قانونی، 5 هکتار از اراضی باسمنج به ارزش ریالی 850 میلیارد ریال، آزاد سازی شد. ...
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان گفت: با تلاش نیروهای امدادی و مردمی، آتش سوزی در جنگل های هیرکانی شهرستان گالیکش استان گلستان بامداد امروز مهار شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۱۱:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
تاکنون 126 هزار هکتار از مزارع خوزستان زیر پوشش شبکه آبیاری نوین قرار گرفته اند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۱۰:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: هفته آینده پروژه تأمین و انتقال آب به 500 هکتار از اراضی کشاورزی دشت اردل به بهره برداری خواهد رسید.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۰۸:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
معاون نظارت و پایش حفاظت محیط زیست استان اصفهان گفت: سه میلیون هکتار از عرصه های اصفهان ظرفیت فرسایش بالایی دارند و به عنوان کانون گرد و غبار محسوب می شوند که از این سه میلیون هکتار حدود یک میلیون و 300 هزار هکتار کانون بحرانی است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۰۷:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
سبزوار- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی داورزن گفت: سال زراعی جاری از حدود 120 هکتار کشتزار گیاه دارویی شیرین بادیان (رازیانه) در این شهرستان 134 تن محصول برداشت شد.
زرک   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۲۳:۲۵   + ۸ سایت دیگر  
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان از احیای دو هزار و 200 هکتار جنگل در این استان تا پایان امسال خبر داد. به گزارش پایگاه خبری زرک ؛ شیرزاد نجفی در سخنانی گفت: در حوزه معاونت فنی اداره کل منابع طبیعی به خصوص برای اداره جنگل داری و جنگل کاری ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۲۳:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی ارومیه گفت: بارش شدید باران، تگرگ و جاری شدن سیل در 16 روستای این شهرستان، موجب شد تا به هزار و 920 هکتار از اراضی کشاوزی این شهرستان خسارت وارد شود.
گلستان ما   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۲۳:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
آتشی که از مزارع روستای بش اویلی به جان جنگل های شهرستان گالیکش افتاد؛ 20 هکتار را خاکستر کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۹:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی مشهد گفت: هر هکتار از اراضی کشاورزی، غذای 20 نفر را تامین می کند و تغییر در این اراضی باعث نابودی در تامین غذای افراد می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۹:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کردستان گفت: یک هزار و 37 هکتار از مساحتی که امسال دچار آتش سوزی شده، یعنی 64 درصد به روز های تعطیل اختصاص دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۸:۴۲   + ۵ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بدره گفت: برداشت انگور در 32 هکتار از باغات شهرستان بدره آغاز شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۷:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی صومعه سرا: این شهرستان 28هزار هکتار شالیزار دارد که پیش بینی می شود 90درصد آن امسال ماشینی برداشت شود.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۶:۴۴   + ۶ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: شهرداری مشهد 21 هکتار زمین از محله قلعه ساختمان در مناطق بافت فرسوده این شهر را که قبلا متعلق به آستان قدس رضوی بوده با توافق این نهاد، آماده کرده تا با همکاری بنیاد مسکن در این زمین 4100 واحد مسکونی احداث شود.
شهروند البرز   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۵:۰۹   + ۱۰ سایت دیگر  
نوروزی از آزادسازی 37 هکتار از اراضی تغییر کاربری یافته غیر مجاز در روستای کردان بخش چندار خبر داد.
صدا نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۴:۴۶   + ۳۷ سایت دیگر  
دولت های یازدهم و دوازدهم کار هایی برای انتقال آب و احیای زمین های کشاورزی منطقه خوزستان انجام داده است. 295 هزار هکتار زمین کشاورزی عمدتا در خوزستان و مقداری در ایلام کانال کشی و زهکشی شد و ارزش زمین و محصولاتش چند برابر شده است. ...
گیتی آنلاین   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۴:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
مدیر امور آب منطقه شهرستان تربت جام از آزادسازی 16 هکتار از بستر رودخانه استای تایباد در محدوده "روستای حسینی" خبرداد
سبلان ما   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۴:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش سبلان ما ، اکبر بهنام جو استاندار اردبیل ظهر امروز در جریان سفر به شهرستان پارس آباد گفت: این شرکت صنایع تبدیلی در زمینی با مساحت5 هکتار و 9 هزار متر مربع ساختمان سازی شده که 350 میلیارد تومان برای تهیه ماشین آلات داخلی و خارجی این مجموعه هزینه شده است که فاز اول آن در آینده نزدیک به بهره ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۴:۲۲    
ایرنا- کرمانشاه- آتش سوزی منطقه حفاظت شده بوزین و مرخیل در مرز بین ایران و عراق در شهرستان پاوه که از ظهر روز چهارشنبه شروع شده بود بامداد پنجشنبه با تلاش نیروهای مردمی، نظامی، هلال احمر، منابع طبیعی، حفاظت محیط زیست، آتش نشانی و راهداری مهار شد. ...
پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۳:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
رئیس جمهوری: 295 هزار هکتار از اراضی خوزستان کانال کشی و احیا شده است.
برترین ها / خبر خودرو   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۲:۲۸   + ۲۵ سایت دیگر  
ایسنا: روحانی در اظهاراتی به اعتراضات مردم در پی بحران بی آبی در خوزستان واکنش نشان داد. در همین رابطه لینک زیر را بخوانید: قول هایی که روحانی می گوید به آن ها عمل کرده رئیس جمهور در مراسم افتتاح پروژه های ملی نفت: ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۲:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کل دادگستری هرمزگان گفت:بیش از سیزده هزار هکتار از اراضی ملی در قشم از چنگ متصرفان خارج شد.
هانا خبر   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۲:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان میاندوآب از مبارزه بیولوژیکی با آفات گیاهی در 350 هکتار از مزارع گوجه فرنگی این شهرستان خبر داد.
سلام نو   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۲:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
آب موجود در مخزن سد کرخه به میزان کمتر از 30 درصد است و در مخزن سد نیز کمتر از 25 درصد ظرفیت آب وجود دارد. این در حالی است که کشاورزان خوزستانی در 20 هزار هکتار از اراضی پایین دست کرخه برنج کاشته اند و این کشاورزان در 30 هزار هکتار از اراضی پایین دست دِز هم به کشت برنج پرداخته اند.