جمعه ۱۹ خردادساعت ۰۲:۲۸Jun 2023 9
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مرجعیت»

خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۱۴:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
سید یاسر جبرائیلی رئیس مرکز نظارت و ارزیابی مجمع تشخیص مصلحت نظام در یادداشت ولی فقیه و مساله جانشینی روزنامه جوان نوشت: اینکه مرجعیت برای رهبری لازم نیست به این معنی نیست که درجه علمی مرجع بالاتر است و ولی فقیه شأن پایین تری دارد ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۱۳:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
معاون امور بین الملل دفتر مطالعات اسلامی و ارتباطات حوزوی مرکز ملی فضای مجازی گفت: با ظرفیت هوش مصنوعی می توان مرجعیت علمی فرهنگی را برای جمهوری اسلامی به ارمغان آورد.
عصر قانون آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۱۲:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش گروه اجتماعی عصر قانون یادش هنوز زنده است و با آن یاد همچنان غیرت و غرور دفاع از مرجعیت و ولایت در رگ های تک تک فرزندان این منطقه می جوشد، 15 خرداد 1342 روزی است، که هر چند دقیقه یک گل پرپر شد، نمی توان از 15 خرداد سخن گفت و آن را حماسه ای بی بدیل و تکرار نشدنی نخواند. ...
گلستان ما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۱۱:۰۴    
نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی از رسانه ها خواست در حوزه محتوا اعتماد آفرینی کنند تا در جذب مخاطب و دستیابی به مرجعیت رسانه ای موفق باشند.
دین آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۱۹:۵۲    
با ظهور هوش مصنوعی و پیشرفت هایی که در این زمینه رخ داده است آینده پژوهان درباره آینده بشر و برخی از مشاغل و مهارت ها در زمان فراگیری هوش مصنوعی در آینده نزدیک حدس و گمان هایی زده اند ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۰۸:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
محمد گورمز، رئیس سابق سازمان دیانت ترکیه و عضو هیئت امنای اتحادیه جهانی علمای مسلمان در جریان سفر خود به قطر در دیدار با علی قره داغی، رئیس این اتحادیه از تأسیس دانشگاه بین المللی با مرجعیت اسلامی در استانبول ترکیه خبر داد.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۲:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
کارآزموده عنوان کرد: جشنواره رسانه ای ابوذر باید حل کننده مسأله در استان ها باشد و حداقل بتواند با کمک رسانه استان ها، یک مسأله از مسائل استان را حل کند
عصر اترک   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۰۹:۰۴    
امام جمعه آشخانه گفت: قیام خونین 15 خرداد پیام عزت و تکریم و تجلیل از مرجعیت دینی و شرافت و حماسه و مقاومت یک امت پیرو ولایت فقیه را مخابره کرد.
رهیاب   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۰۱:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
امام جمعه اندیمشک گفت:از ویژگی های این قیام، حضور خودجوش مردم بود که ریشه در جایگاه اجتماعی و ظرفیت های مردمی بی نظیر مرجعیت و روحانیت شیعه دارد و در حقیقت در ماجرای دستگیری امام ...
حوزه   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۲۳:۰۴    
حوزه/ عضو جامعه روحانیت مبارز از 15 خرداد به عنوان "یوم الله"یاد کرد و گفت: آنچه از منطق شهدای 15 خرداد مشخص است تنها ایثار و از خودگذشتگی، پشتیبانی از مرجعیت دینی و حمایت تمام قد از اسلام است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۱۶:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کردستان گفت: قیام 15 خرداد نقطه عطف و آغاز تکوین نهضت اسلامی است چرا که این قیام الهی بعد از گذشت 15 سال با مجاهدت و جانفشانی مردم و رهبری مرجعیت دینی به پیروزی انقلاب اسلامی در 22 بهمن سال 57 انجامید و مسیر اعتلای خویش را پیدا نمود
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۱۶:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
شهرکرد_ نگاهی به روند شکل گیری نهضت عظیم انقلاب اسلامی به رهبری حضرت امام خمینی رضوان الله تعالی علیه نشان می دهد 15 خرداد سال 1342 نقطه عطف مهمی در آغاز این نهضت الهی است.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۱۵:۱۷    
فرمانده انتظامی کل کشور در جمع وارثان قیام 15 خرداد شهرستان پیشوا گفت: هدف از قیام 15 خرداد دفاع از مرجعیت بود که در این مسیر نیز برخی به شهادت رسیدند.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۱۴:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
حوزه / استاد حوزه علمیه قم قیام 15خرداد مردم را سرآغاز انقلاب اسلامی ایران دانست و گفت: مردم در قیام 15خرداد در دفاع از قرآن و مرجعیت به پا خاسته و قدرت های استبداد و استعمار را شکست دادند.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۱۴:۴۶   + ۷ سایت دیگر  
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز گفت: قیام خونین یوم الله پانزدهم خرداد 1342، سرآغازی بر پیروزی انقلاب اسلامی بود که باعث تسریع درروند شکل گیری مبارزات و انقلاب اسلامی به رهبری و مرجعیت امام راحل عظیم الشأن شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۱۳:۱۳   + ۸ سایت دیگر  
فرمانده انتظامی کل کشور با بیان آنکه قیام 15 خرداد از واقعه کربلا الگوبرداری می کند، گفت: هدف از قیام 15 خرداد دفاع از مرجعیت بود که در این مسیر نیز برخی به شهادت رسیدند.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۱۲:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
اسدالله علم می گوید: وقتی از شاهنشاه پرسیدم آیا اجازه می دهید فرمان تیراندازی بدهم؟ جواب داد: بله، نه فقط اجازه می دهم بلکه پشتیبانی هم می کنم.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۱۱:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
ورامین- وزیر کشور گفت: دشمن با هدف قراردادن زنان در اغتشاشات اخیر در پی نیل به اهدف خود بود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۱۱:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
حجت الاسلام اسماعیلی گفت: مردم در قیام 15 خرداد پرچم دفاع از ولایت، امامت، دین، قرآن و مرجعیت را به اهتزاز درآوردند و این قیام سر آغاز انقلاب اسلامی بود.
شیرازه   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۰۸:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
مبدا انقلاب، 15 خرداد است چه اتفاقی افتاد که مردم کفن پوشیدن و وارد میدان شدند، آیا بحث مادی در میان بود، خیر بحث دفاع از مرجعیت و انقلاب بود که مردم وارد میدان شدند.
قم پرس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۰۵:۱۵   + ۲۴ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس علی بهادری جهرمی شامگاه یکشنبه در مراسم ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی و قیام 15 خرداد که در مسجد رضویه ورامین برگزار شد، طی سخنانی گفت: 15 خرداد یکی از ایام الله انقلاب اسلامی است که باید ماندگار بماند. ...
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۴:۵۰    
لرستان - نماینده مرکز تحقیقات خبرنگان رهبری با بیان اینکه امام خمینی(ره)گلچین آسمان اسلام، فقاهت، مرجعیت و تشیع در ابعاد مختلف بود، عنوان کرد: وجود امام (ره)، ذخیره ای برای همه اعصار است.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۲:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
استاندار قم با صدور پیامی گفت: یوم الله 15 خرداد سرآغاز نهضت عظیم اسلامی و ماندگارترین خیزش و حرکت مردمی به پیشتازی مردم بصیر و انقلابی قم و به رهبری مرجعیت دینی است.
عصر اترک   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۲:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی گفت: تکریم قیام 15 خرداد یعنی تکریم یک انقلاب وسیع و گسترده و تکریم ولایت و رهبری علما و مرجعیت و تکریم دین و شروع یک حرکت بر علیه استبداد و استعمار.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۱:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
امام جمعه شهرستان سیریک با تبیین مسائل سیاسی و اجتماعی خرداد 1342 و قیام 15 خرداد، گفت: نقش هویتی شیعی و جریان مرجعیت شیعه در بلوغ و تکامل نهضت ها تاثیر بسزایی داشته است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۰:۳۸    
امام خمینی (ره) را با اقتدار و قاطعیت در برخورد با کج روی ها و انحرافات سیاسی در طول انقلاب اسلامی می شناسیم. اما به نظر می رسد امام در ماجرای آیت الله سید محمد کاظم حسینی شریعتمداری تلاش کرد تا آخرین لحظه کمترین لطمه به جایگاه مرجعیت وارد شود و سقوط کاظم شریعتمداری به یک فرود تدریجی تبدیل شود!
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۰۹:۴۱    
هفته گذشته مراسم رونمایی از مجله دیداری نو در کانون تهیه کنندگان رسانه های دیداری با جضور چهره های سیاسی و فرهنگی و هنری در موزه فرش ایران برگزار شد.
عصر اترک   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۹:۰۴    
زندگی و معیشت امام خمینی (ره) نمونة کامل از زهد، قناعت و ساده زیستی بود و این شیوه تنها مربوط به دوران قبل از مرجعیت و رهبری او نمی شد، بلکه زندگی ایشان همواره همسان معمولی ترین اقشار جامعه بود.
روحانی ترکمن اهل کرکوک، برجایگاه رفیع مرجعیت امام خمینی (ره)، به لحاظ فکری و آینده نگری تاکید کرد.
رسا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۶:۱۰    
نماینده مجلس خبرگان رهبری قیام 15 خرداد را فراموش نشدنی و نقطه عطفی در مبارزات ملت ایران دانست که نشانگر حمایت مردم از مرجعیت و روحانیت بود.
آنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۱:۴۷    
جواد محمدی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی می تواند با استفاده از استادان برجسته در حوزه های مختلف نظام آموزش عالی ازجمله فنی و مهندسی و مدیریت در کشور مرجعیت علمی ایجاد کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۵:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
محمدعلی زلفی گل گفت: توفیقات بسیاری در عرصه های مختلف مانند فناوری، پزشکی، دارویی، نانوتکنولوژی، زیست فناوری، تسلیحات نظامی، هوافضا، هوش مصنوعی، علوم شناختی و رشته های نوظهور و نوپدید کسب شده و کشور دارای مرجعیت علمی است.
شبکه اجتهاد   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۵:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
استاد محمدتقی سبحانی گفت: نظریه فقه کلامی به نوعی اثبات مرجعیت انحصاری اهل بیت(ع) از خلال دانش فقهی است و ما چگونه می توانیم از درون فقه با مقایسه اندیشه ها و آراء فقیهان در مسائل مختلف در نهایت به این اصل اساسی امامتی برسیم که تنها راه انتقال میراث سنت به نسل های بعد باید اهل بیت(ع) و امامت ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۴:۵۴   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/مرکزی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: امام راحل پرچمدار عزت و شرف و احیاگر اسلام ناب محمدی(ص) بوده و هست و برای خدا جهاد و قیام کرد، هرکسی برای خدا قیام کند خدا اجر او را ضایع نخواهد کرد.
رکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۰۰:۱۷   + ۱۰ سایت دیگر  
قیام 15 خرداد سال 42 مردم ورامین، پیشوا و قرچک، یک قیام قرآنی، اسلامی، مردمی و در دفاع از مرجعیت و ارزش های دینی بود.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۲۳:۴۹   + ۱۲ سایت دیگر  
شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان با انتشار اطلاعیه ای از برگزاری مراسم استانی بزرگداشت قیام خونین پانزدهم خرداد در شهرستان رودبار خبر داد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی قیام 15 خرداد را روز دفاع از مرجعیت اسلامی دانست و گفت: پانزدهم خردادماه، آغازی بر پایان حکومت ظلم و ستم بود.
کیهان   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۲۲:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
در سال های اخیر پس از سوءاستفاده های مکرر دولت آمریکا از مرجعیت دلار در تبادلات تجاری جهان برای فشار آوردن به کشورهای مختلف، بسیاری از کشورها به مبادلات تجاری از طریق ارز طرفینی روی آورده اند. این موضوع در ماه های اخیر شدت بیشتری گرفته و در حال فراگیر شدن است ...
چند ثانیه   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۵:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
روزنامه جوان نوشت: خاطرات مرحوم هاشمی نشان می دهد هرگاه دادگاهی برای یکی از اصلاح طلبان تشکیل می شده، برای تغییر نظر دستگاه قضایی پشت در اتاق او صف می بستند و البته مرحوم هاشمی نیز این خاطرات را با افتخار می نوشته و در تاریخ حفظ می کرده است ...
شبستان   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۸:۱۴   + ۴ سایت دیگر  
نماینده مجلس خبرگان رهبری در آذربایحان غربی گفت: بحث دفاع از مرجعیت و انقلاب بود که مردم وارد میدان شدند، تعصب مردم به ولایت و انقلاب باعث شد که استارت انقلاب در 15خرداد سال 42 زده شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۲:۰۶   + ۱۷ سایت دیگر  
رئیس ISC از تأسیس پایگاه کتاب های بین المللی نویسندگان ایرانی در راستای تقویت دیپلماسی و تعاملات علم و فناوری کشور و گامی مهم در جهت مرجعیت علمی و فناوری خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۸:۴۶   + ۷ سایت دیگر  
دبیر کمیسیون ملی اعتباربخشی علوم پزشکی گفت: جمهوری اسلامی ایران توانمندی و سنجه های خود را برای مرجعیت اعتباربخشی در رشته پزشکی در مقاطع عمومی و تخصصی به مجامع بین المللی ارائه داده است.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۲۲:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ مدیر حوزه های علمیه خواهران کشور گفت: در افق 1414، حوزه های علمیه خواهران باید به عنوان مرجعیت علمی برای خواهران در خصوص موضوع زن و خانواده باشند.
فاخته نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۲۰:۱۸   + ۴ سایت دیگر  
در آئینی که همزمان با سالروز تأسیس دانشگاه تهران برگزار شد، 12 چهره برجسته علمی کشور در حوزه های مختلف دانش معرفی و مفتخر به دریافت نخستین نشان عالی دانش شدند. در این رویداد، دکتر محمد مهدی کیانی استاد پیشکسوت دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران نیز یکی از اساتید برگزیده بود. 1402-03-09 19:47 ...
کیهان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۸:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
رضا الماسی در سال های اخیر، کشورهای مختلف دنیا برای اینکه خود را از سیطره مرجعیت دلار در مبادلات بین المللی خارج کنند به مبادله با ارز های ملی روی آورده اند. این عامل باعث شده مرجعیت جهانی دلار تضعیف شود و پول پرقدرت آمریکا نیز به همراه سایر عناصر قدرت آن رو به افول برود ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۲:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
نخستین نشان عالی دانش به 12 چهره دارای مرجعیت علمی اعطا شد که دو اصفهانی هم در این جمع حضور دارند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۲۳:۲۶   + ۹ سایت دیگر  
نخستین نشان عالی دانش در نماد آموزش عالی ایران به 12 چهره دارای مرجعیت علمی اهدا شد.
آنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۲۲:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
اولین دوره اعطای نشان دانش به 12 چهره دارای مرجعیت علمی در سالگرد هشتاد و نهمین سالروز تصویب قانون دانشگاه تهران امشب برگزار شد.
ایران پرس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۲۰:۵۶    
آیین اعطای نخستین نشان عالی دانش در نماد آموزش عالی ایران به 12 چهره دارای مرجعیت علمی با حضور وزیر بهداشت، رئیس دانشگاه تهران و جمع دیگری از شخصیت های علمی، فرهنگی و سیاسی هم اکنون به صورت زنده در حال پخش از خبرگزاری ایران پرس است.
پانا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۷:۱۱   + ۱۰ سایت دیگر  
تهران (پانا) - رئیس دانشگاه تهران همزمان با هشتاد و نهمین سالروز تصویب قانون دانشگاه تهران و اولین دوره اعطای نشان عالی دانش به 12 چهره دارای مرجعیت علمی، ابراز امیدواری کرد که اعطای این نشان و گرامی داشتن بزرگان دانش ایران زمین ...