جمعه ۰۸ بهمنساعت ۱۲:۴۹Jan 2022 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مرجعیت»

خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۱۱/۰۷ - ۱۷:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها رئیس مرکز بین الملل وزارت آموزش و پرورش گفت: در حال حاضر مرجعیت فرهنگیان از دست رفته و سلبریتی ها و افراد معروف در فضای مجازی به عنوان الگو مطرح شده اند و اگر نتوانیم این روند را مثل سابق تغییر دهیم با مشکلات جدی مواجه خواهیم بود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۱۱/۰۷ - ۱۵:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
زنجان-رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش گفت: افزایش منزلت و مرجعیت فرهنگیان نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است و این مهم در رسانه ها تقویت شود.
دانا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۷ - ۱۱:۴۹    
سید محمدرضا گلپایگانی (1316- 1414ق) از مراجع تقلید که پس از درگذشت آیت الله بروجردی، به مرجعیت رسید. او از شاگردان عبدالکریم حائری یزدی بود. مرتضی حائری یزدی، مرتضی مطهری، سید محمد حسینی بهشتی،
عصر ایران   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۱۴:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
ما اگر در حوزه سلامت بخواهیم کاری کنیم عقل حکم می کند برمبنای تحقیقات شکل بگیرد. ضمن تاکید بر تولید دانش و مرجعیت علمی تمایل داریم تحقیقات در راستای رفع مشکلات و نافع باشد.
معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تاکید بر اینکه واکسیناسیون مانع از ابتلاء فرد به کووید-19 نخواهد شد، بلکه از شدت بیماری خواهد کاست، گفت: حال حاضر سویه غالب در کشور اُمیکرون است و زمان درگیر شدن یک فرد به این سویه به 1/5 تا 3 روز کاهش یافته است.
شفقنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۵:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا- آقازاده مرحوم آیت الله العظمی گلپایگانی درباره چگونگی مرجعیت ایشان می گوید: آقا زمانی که مرجعیت را به قول خودشان با اصرار بر گردن ایشان گذاشتند، تنها یک تومان در جیب داشتند و چندماه توان پرداخت شهریه را هم نداشتند ...
دولت   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۲:۴۰   + ۱۳ سایت دیگر  
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در سیزدهمین نشست معاونان امور بین الملل دانشگاه ها و پژوهشگاه های کشور با بیان اینکه دانشگاه ها نردبان دانایی جامعه هستند، گفت: اگر مسیر تعامل علمی با دنیا از طریق دانشگاه ها گسترش یابد، می توانیم مرجعیت علمی کشور در دنیا را به سایر زمینه های دیگر نیز تسری دهیم.
عصر ایران   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۰:۲۴   + ۵ سایت دیگر  
دانشگاه ها نردبان دانایی جامعه هستند و جایی هستند که از ظریف ارتباط علمی با دنیا می توانند مرجعیت ساز باشند. یک جامعه دانش پذیر، اشتباهات گذشته را تکرار نمی کند و از پتانسیل های مادی و معنوی خود خوب استفاده می کند.
دانا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۰:۰۶    
خیرالدین گفت مهمترین برنامه این معاونت فرهنگ سازی و توسعه گفتمان فناوری و نوآوری در کشور است.
شبستان   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۵:۱۵    
کاردر گفت: کتاب ها در حوزه ادبیات داستانی، روانشناسی عمومی و توسعه فردی جایگاه خود را در نشر الکترونیک به دست آوردند.
دانا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۰:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
یکی از بندهای قانون ششم توسعه حمایت از توسعه و تجاری سازی فناوری های راهبردی و مورد نیاز کشور به منظور تحقق مرجعیت علمی؛ افزایش سهم پژوهش از تولید ناخالص داخلی است.
روزنامه سراج   ۱۴۰۰/۱۰/۳۰ - ۲۲:۰۰    
رئیسی امروز پنجشنبه با نمایندگان مرجعیت معنوی مسلمانان روسیه به ریاست مفتی شیخ راول گینوتین همراه شد و سپس برای حاضران در مسجد سخنرانی کرد.
رسا   ۱۴۰۰/۱۰/۳۰ - ۲۱:۲۵    
اصفهان معاون امور حوزه های حوزه علمیه خواهران کشور گفت: مرجعیت علمی رسمی همه امور دینی مخصوصاً حوزه زن و خانواده چشم انداز و افق حوزه علمیه خواهران است.
ایکنا   ۱۴۰۰/۱۰/۳۰ - ۲۱:۰۵    
شیخ قیس الخزعلی، دبیرکل جنبش عصائب اهل الحق عراق با رد احتمال وقوع جنگ بین گروه های مختلف شیعه در عراق، حضور افراد با درایت در میان گروه های شیعه را مانعی برای درگیری میان این گروه ها توصیف کرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۱۹:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
گرگان- ایرنا- رییس سازمان بسیج رسانه کشور گفت: رسانه ها بدون وابستگی سیاسی با نگاه فراجناحی مطالبه گر و مدافع افکار عمومی و اجتماع باشند و از فساد جلوگیری کنند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۱۸:۰۰   + ۳۱ سایت دیگر  
قم ایرنا عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، نسبت دادن جدایی دین و حوزه از سیاست، به آیت الله شیخ عبدالکریم حائری موسس حوزه علمیه قم و آیت الله سیدحسین طباطبایی بروجردی مرجعیت اعلای فقید شیعه را بزرگترین جفا دانست.
حوزه   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۱۶:۴۹    
حوزه/ رئیس اداره تعاملات و ارتباطات پژوهشی حوزه های علمیه خواهران گفت: به دنبال تعامل و ارتباط آگاهانه هستیم تا برای حوزه های علمیه خواهران آورده علمی پژوهشی داشته و این نهاد حوزوی را در جامعه علمی ملی و بین المللی پررنگ نشان دهد و کمک کند با شتاب بیشتری به سمت پژوهش های حرفه ای و مرجعیت علمی حرکت ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۱۱:۳۵   + ۵ سایت دیگر  
گروه استان ها-معاون آموزشی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: تقویت بین المللی آموزش گام بزرگی در تحول و توسعه آموزش سلامت کشور محسوب می شود.
بنیاد ملی نخبگان   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۱۱:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
یکی از مهم ترین برای تحقق توسعه مرجعیت علمی و تامین زیرساخت های پژوهش و فناوری در دو بخش گیاهان دارویی و طب سنتی، استفاده از ظرفیت های تخصصی و دانشی دانشگاه ها است.
ایکنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۰۹:۵۱    
بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب در خصوص نقش مرجعیت در به صحنه آوردن مردم و ذکر نمونه هایی در این رابطه نشان می دهد هر جا یک جریان محکم مردمی پدیدآمده و توانسته توده مردم را به تحرک و جنبش وادارد حتماً گرد محور روحانیت و مراجع تقلید بوده و ...
معاون پژوهشی وزارت علوم در بازدید از مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور، گفت: این مرکز برای تحقق مرجعیت علمی ایران در دنیا و تقویت دیپلماسی علم و فناوری راهکار ارائه کند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۱۶:۵۶    
اردبیل- استاد دانشگاه محقق اردبیلی گفت: نگاه به مرجعیت هویت شیعیان در مسیر کمال جویی و امیدآفرینی است.
رسا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۱۴:۳۷    
در گفت و گوی اختصاصی با نوه آیت الله خویی از مراجع به نام نجف، از تلاش مرجعیت نجف در مقابل اسلامی زدایی حکومت های جائر جویا شد که در سه بخش منتشر می شود.
دکتر پیمان صالحی در نشستی که با حضور رئیس و اعضای هیأت علمی مؤسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی در محل این مؤسسه برگزار شد، گفت: در راستای تحقق مرجعیت علمی ایران در دنیا تلاش می کنیم تا میزان اثربخشی پژوهش های دانشگاهی اعم از مقالات علمی و پژوهشی، پایان نامه های دانشجویان تحصیلات تکمیلی ...
رویداد ایران   ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ - ۱۸:۲۵   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار حوزه ایثار و شهادت ایرنا، دکتر سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی در دیدار با اعضای هیئت فرزندان شهدای اسلام تأکید کرد: برای تمدن سازی نیاز به افراد موفقی داریم که دارای مرجعیت و اثرگذاری باشند تا عموم جامعه از آنان پیروی کنند و این نقشی است که نخبگان شاهد و ایثارگر می توانند به خوبی از ...
شفقنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ - ۱۴:۲۵    
شفقنا- فرماندهی تیپ رزمی العباس خواستار مجازات عاملان حمله به منزل حمید الیاسری ، فرمانده تیپ انصار مرجعیت از نیروهای حشد شعبی در استان المثنی شد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از فرات نیوز ...
جماران   ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ - ۰۶:۲۱    
به گزارش خبرنگار جی پلاس، در راستای شناساندن بزرگان اندیشه دینی در این صفحه بر آنیم که این شخصیت های ارجمند جهان اسلام و تشیع را به مخاطبان معرفی کنیم و مطالب منتشرشده قطره ای است از دریای زندگی این بزرگواران که به قدر وسعمان است. باشد که مفید فایده افتد ...
صراط نیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ - ۲۰:۱۹    
رسانه ملّی “چگونه” می تواند به نفع گفتمان انقلاب اسلامی متحوّل شود؟! آیا صرفاً با تغییر رویکرد برنامه ها به سمت کنشگری، نقد و عدالتخواهی؟! قطعاً خیر. گرچه صراحت و صداقت در اطلاع رسانی لازمه کسب مرجعیت رسانه ای است، اما شرط لازم به شمار می رود نه کافی.
انتخاب   ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ - ۱۷:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
رفتار مقتدی صدر رفتار متناقضی است و به نظر می آید که بیشتر به سمت کشورهای عربی مثل عربستان، اردن، امارات و مصر نزدیک تر خواهد بود. مقتدی صدر بیشتر همفکر مصطفی الکاظمی و دارای نگاه پان عربیسم است ...
دانا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ - ۱۵:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
آیین گشایش سومین همایش آکادمی ملی المپیک و پارالمپیک برگزار و در مراسم افتتاحیه رئیس و دبیرکل کمیته ملی المپیک صحبت کردند.
کمیته ملی المپیک   ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ - ۱۳:۴۰   + ۶ سایت دیگر  
آیین گشایش سومین همایش آکادمی ملی المپیک و پارالمپیک با حضور دکتر سید رضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک، دکتر کیکاوس سعیدی دبیرکل کمیته ملی المپیک و رئیس همایش، خانم طاهره طاهریان، دکتر نصر الله سجادی، هادی ساعی، مدیران، اساتید دانشگاهی و دانشجویان، نمایندگان فدراسیون های ورزشی ...
شبستان   ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ - ۱۳:۲۳    
حجت الاسلام والمسلمین اشرفی از برگزاری مراسم سوگواری حضرت ام البنین (س) در دفتر مرجعیت معظم حضرت آیت الله العظمی فیاض خبر داد و گفت: همزمان با سالروز وفات حضرت ام البنین (س)، 40 بسته ارزاق به طلاب اهدا شد.
ایکنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۵ - ۰۹:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
13 جمادی الثانی، دویست و یکمین سالگرد درگذشت مرجع عظیم الشأن و مجاهد بزرگ شیعه مرحوم سیدمحمد مجاهد است. یادداشت زیر به منظور پاسداشت مقام این مرجعیت دینی به بررسی زندگی و فعالیت های سیاسی و علمی و فرهنگی ایشان می پردازد.
انصاف نیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۲۴ - ۱۵:۵۰   + ۷ سایت دیگر  
امام جمعه قم گفت: در میان حوزویان باید شخصیت هایی را الگو قرار دهیم که از عقلانیت و غیرت دینی برخوردار باشند، برخی از حوزویان با برخورداری از بیت عظیم مرجعیت به جای عقلانیت دینی شعار جدایی دین از سیاست را سر می دهند و غیرت دینی و جوشش حوزویان را نشانه گرفته اند و با تحریف تاریخ حوزه به مردم آدرس ...
ایثار   ۱۴۰۰/۱۰/۲۳ - ۱۳:۰۹   + ۶ سایت دیگر  
معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: راه حفظ فرهنگ ایثار و شهادت، مرجعیت بخشی است و صاحبان این فرهنگ باید الگو و مرجع باشند و از راه های مختلف به ویژه از طریق هنر به جامعه معرفی شوند.
شفقنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۳ - ۱۲:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا- حجت الاسلام و المسلمین شیخ عبدالمهدی کربلایی نماینده مرجعیت عالی دینی و متولی شرعی آستان قدس حسینی امروز(پنج شنبه) بزرگترین کارخانه تولید خوارک دام و طیور عراق را که از سوی این آستان و به هدف حمایت از اقتصاد ملی این کشور اجرا شده، افتتاح کرد. ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۱۰/۲۳ - ۱۲:۱۷    
یک کارشناس مسائل منطقه با تاکید براینکه جریان صدر قدرت ایجاد تحول در شرایط سیاسی و اقتصادی عراق را ندارد یادآور شد:حمایت مرجعیت دینی در عراق از حزب یا گروه خاصی در انتخابات اخیرصحت ندارد.
رسا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۲ - ۱۴:۴۰    
محمدرضا زائری در آخرین تحرکات خود در فضای مجازی به سیاه نمایی از وضعیت مرجعیت روحانیون در جامعه پرداخته که موجب تعجب طلاب و فضلای حوزه شده است.
ایکنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۱ - ۲۰:۳۱    
معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد با بیان اینکه ما با کاهش یا از دست رفتن بخش های مهمی از اعتبار یا مرجعیت رسانه های داخل روبه رو هستیم، گفت: این مسئله در یک فرایند 10 تا 15 ساله به مرور رخ داده و عوامل مختلفی نیز آن را شکل داده اند.
ایکنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۱ - ۱۷:۴۶   + ۸ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در استان لرستان با تاکید بر لزوم مراقبت از نقش راهبری نماز جمعه گفت: ائمه جمعه با بروز رسانی اطلاعات نقش مرجعیت علمی، فقهی و پاسخگویی به سوالات دینی را حفظ کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۰/۲۱ - ۱۵:۲۸   + ۶ سایت دیگر  
معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد گفت: امروز مجموعه ای از گسست ها را داریم؛ ما اختلاف سلیقه داریم و از این دفاع می کنیم. اگر بتوانیم تعارض ها را از سطح کلان به خرد تبدیل کنیم، بهتر است.
ایلنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۱ - ۰۶:۵۸    
رئیس مرکز عربی مطالعات ایران گفت: مرجعیت عراق معتقد است که نباید در تحولات دخالت کند و احزاب باید خودشان کار را جلو ببرند اما به هر حال عراق در شرایط کنونی به یک ریش سفید نیاز دارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۱۰/۲۰ - ۱۹:۲۲    
معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو گفت : ظرفیت بسیار بالایی برای مرجعیت حوزه های پژوهشی و علمی در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه وجود دارد.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۱۰/۱۹ - ۱۶:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
نماینده مردم بروجن در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید اقتدار و مرجعیت دانشگاه علوم پزشکی حفظ شود،گفت: افزایش رشته های تخصصی در دانشگاه شهرکرد باید در دستور کار وزارت بهداشت قرار گیرد.
رسا   ۱۴۰۰/۱۰/۱۹ - ۱۵:۳۰    
حجت الاسلام غفاری فر، هاشمی رفسنجانی را بانی و میراث دار وضعیت موجود کشور توصیف کرد و گفت: هاشمی برای رسیدن به قدرت از دین و مرجعیت نیز استفاده ابزاری کرد.
روزنامه سپید   ۱۴۰۰/۱۰/۱۹ - ۱۵:۲۷   + ۲۲ سایت دیگر  
به گزارش سپید ، بهرام عین اللهی در جلسه شورای مدیران سازمان پزشکی قانونی کشور اظهار کرد: مباحث مرتبط با مرجعیت علمی به عنوان یک برنامه و نقشه راه مورد توجه قرار گیرد و با افزایش کنفرانس ها با موضوع مرجعیت علمی به ویژه در سطح منطقه، توانمندی های این سازمان علمی به دیگر کشورها نشان داده شود. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۱۹ - ۱۳:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- رییس شورای اسلامی شهر مشهد 19 دی 1356 تاریخ شروع انقلاب اسلامی که از شهر قم آغاز شد توصیف و بیان کرد: مردم آن شهر در پی توهین به مرجعیت و رهبری در چنین روزی قیام کرده و انزجار خود را از دستگاه طاغوت به نمایش گذاشتند.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۱۹ - ۱۰:۵۷    
رئیس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: امروز 19دی ماه مهمترین روز و شروع انقلاب است که از شهر قم آغاز شده است، قم یعنی به پا خواستن، در پی توهین به مرجعیت و رهبریت این مردم قم بودند که در چنین روزی در سال 56 فیام کردند و انزجار خود را از دستگاه طاغوت اعلام کردند.
قم پرس   ۱۴۰۰/۱۰/۱۹ - ۱۰:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس: متن این بیانیه بدین شرح است: بسم الله الرحمن الرحیم حماسه 19 دی یادآور قیام خونین مردم قم در اعتراض به توهین به ساحت مرجعیت شیعه و رهبر بزرگوار نهضت اسلامی حضرت امام خمینی(ره)، برگرفته از شعور و غیرت دینی مردم در حمایت از رهبران مذهبی خود است. ...