چهارشنبه ۱۳ مردادساعت ۱۶:۱۳Aug 2021 4
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «دامداران»

عصر ایران   ۵۶ دقیقه پیش   + ۱ سایت دیگر  
شبکه های اجتماعی ترکیه مملو از تصاویر مردم شجاع محلی است که سعی می کنند با هر چیزی مانند پارچ آب آتش را خاموش کنند.
دانا   ۳ ساعت پیش    
کمبود مرتع برای چرای دام و کمبود منابع آبی به ویژه آب شرب برای دامداران و عشایر از عمده ترین این مشکلات است.
ایانا   ۷ ساعت پیش    
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سروستان گفت: بیش از 1200 تن نهاده دامی یارانه دار از ابتدای سال 1400 تاکنون در بین دامداران این شهرستان توزیع شده است.
رئیس اداره تعاون روستایی سبزوار گفت: به منظور حمایت از دامپروران و مرغداران و عبور از بحران خشکسالی 35 هزار و 984تن انواع نهاده دامی و طیور در سبزوار از ابتدای امسال توزیع شده است.
ایرنا   ۷ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
بجنورد-ایرنا- دامداران خراسان شمالی به علت خشکسالی و گرانی علوفه جمع آوری گیاه خارشتر را در اولویت کاری خود قرار داده اند و به همین علت اکنون شمار زیادی از آنها در اراضی کنار جاده ها و زمین های رها شده کشاورزی مشغول برداشت این گیاه هستند.
در راستای حمایت از تولید دام، موسسه اعتباری ملل به کلیه دامداری ها تسهیلات پرداخت می نماید.
کلام تازه   ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ - ۱۷:۵۰    
کلام تازه | مدیر جهاد کشاورزی شهرستان چناران از اختصاص بیش از 3 هزار تن خوراک یارانه ای به گاوداران و دامداران شهرستان در تیرماه سال جاری خبر داد.
کمیته امداد امام خمینی   ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ - ۱۳:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، شهرستان های جنوبی استان کرمان بخش قابل توجهی از تولید دام مورد نیاز استان را به خود اختصاص داده اند و حفظ این زمینه شغلی از اهمیت بالایی برخوردار است. متاسفانه خشکسالی و در پی آن کمبود علوفه، چالش های بسیار جدی برای دامداران این منطقه ایجاد کرده است. ...
پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ - ۱۳:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
علی اصغر ملکی گفت: در حال حاضر فقط معضل دامداران کمبود نهاده به دلیل خشک سالی است و اگر این مسئله برطرف شود ما هیچ مشکل دیگری نداریم .
استانداری تهران   ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ - ۱۲:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
جلسه مشترک طاهری فرماندار و انجمن کشاورزان شهرستان شهریار پیرامون بررسی تشکیل سازمان مردم نهاد حمایتی کشاورزان و دامداران شهریار برگزار شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ - ۱۲:۰۹   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان مدیر اتحادیه دامداران گیلان گفت: مشکلات موجب می شود که دامداران دامهایشان را به کشتارگاه بفرستند و در این صورت دیگر نوش داروی مسئولین مربوطه به درد دامدار نخواهد خورد.
پایگاه خبری خاورستان   ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ - ۱۱:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار خاورستان، خشکسالی و کاهش بارندگی در سال گذشته و بهار امسال باعث کاهش پوشش گیاهی در مراتع خراسان جنوبی شده و دامداران را با مشکلاتی مواجه کرده است. کمبود علوفه در استان، مشکلی بر مشکل خشکالی و کاهش نزولات جوی شده و روز به روز دامداران را نسبت به فروش دام یا کشتار آنها ترغیب می کند ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ - ۱۰:۴۰    
اراک - ایرنا - دامداران به عنوان قشر مولد چندگاهی است که به دلیل نوسانات و گرانی خوراک و نهاده های دام با معضلات جدی در حرفه خود دست و پنجه نرم می کنند و در آستانه ورشکستگی قرار گرفته اند که خرید تضمینی می تواند به عنوان حمایت اصولی از این قشر چاره کار قرار گیرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ - ۰۸:۰۶    
خیران و نهاد های حمایتی به کمک دامداران طبسی آمدند تا مرهمی بر زخم کمبود نهاده های دامی باشند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ - ۰۷:۰۴    
بیرجند - ایرنا - خشکسالی و کاهش شدید بارندگی در سال آبی جاری افزایش ورود حیات وحش به اراضی کشاورزی خراسان جنوبی را در پی داشته و باعث خساراتی به کشاورزان و دامداران منطقه شده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ - ۰۶:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/چهارمحال و بختیاری خشکسالی های پی در پی در سال های اخیر و کاهش چشمگیر بارش موجب کاهش تولید علوفه و از بین رفتن مراتع در چهارمحال و بختیاری شد، کمبود علوفه و افزایش چند برابری قیمت آن دامداران و عشایر را با مشکلات زیادی روبرو کرد ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ - ۰۰:۱۷    
ایسنا/خراسان رضوی فرماندار کلات با انتقاد از تأخیر در وصول سهمیه جو تخصیصی دامداران کلات گفت: از 2700 تن جو تخصیصی برای دامداران کلات فقط 600 تن آن وصول شده است و دامداران شهرستان در شرایط بسیار سختی به سر می برند به طوری که ادامه این روند، خسارات جبران ناپذیری به منطقه وارد خواهدکرد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ - ۰۰:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : چند وقتی است که اعتراض دامداران به خصوص دامداران دام سبک به اوج خود رسیده است. دامداران در چند استان با تجمع مقابل نهادهای دولتی در مراکز استان و ریختن شیر دام های خود به کف خیابان اعتراض خود را نسبت به قیمت گذاری شیر و کمبود و گرانی نهاده های دامی اعلام کردند ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۱۹:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
برخی کشاورزان و دامداران ساکن در حاشیه شیراز برای آبیاری زمین های کشاورزی و رفع تشنگی دام ها از آب فاضلاب استفاده می کنند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۱۴:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
سیل دیروز در کجور 700 لاشه گوسفند روی دست دامداران باقی گذاشت.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۱۳:۴۸    
ایسنا/خراسان شمالی معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی از توزیع 12 هزار تن نهاده دامی در میان دامداران روستایی این استان خبر داد.
بسیج   ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۱۲:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل امور اجتماعی استانداری خوزستان از احداث 40 استخر آبتنی برای گاومیش های دامداران خوزستانی با همکاری جهاد کشاورزی و ارگان های مربوط به آب در استان خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۰۹:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیر عامل اتحادیه تعاونی عشایری دامداران متحرک گفت: با توجه به شرایط خشکسالی، میزان نهاده توزیعی به عشایر نسبت به سال قبل 3 برابر رشد داشته است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۰۹:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه از امهال وام های کشاورزان، دامداران و عشایر خسارت دیده از خشکسالی خبر داد.
ایانا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۰۹:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کازرون گفت: برای حمایت از دامداران، 920 تن جو ویژه خشکسالی به این شهرستان تخصیص یافته است که پس از حمل از بنادر جنوبی کشور بین دامداران توزیع می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۰۱:۱۵   + ۱۹ سایت دیگر  
دامداران به دلیل خشکسالی پیش آمده و کمبود علوفه در مراتع، در تامین نهاده دامی خود با مشکلاتی مواجه هستند که این امر بر بازار دام زنده تاثیر گذاشته است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۲۰:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان سمنان در ارتباط تصویری با اتاق خبر در خصوص تامین نهاده های دامی توضیح داد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۲۰:۴۳   + ۷ سایت دیگر  
آبادان - ایرنا - مدیرکل امور اجتماعی استانداری خوزستان گفت: 40 استخر آبتنی برای گاومیش های دامداران خوزستانی با همکاری جهاد کشاورزی و ارگان های مربوط به آب در خوزستان احداث شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۲۰:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
رفع مشکلات مجتمع دامداری شهرستان سامان، خواسته دامداران این شهرستان که پیگیری شده است.
شوشان   ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۱۷:۳۶    
شوشان - مهدی مکارمی : در هفته های اخیر و پس از مشکلات پیش آمده در ماجرای هورالعظیم و خسارات سنگین وارد شده به کشاورزان و دامداران استان و همچنین تنش آبی در چندصد روستای استان، برخی رسانه های کشوری در گزارش هایی انتقادی سعی می کنند همه مشکلات موجود را به مدیریت استانی ربط بدهند. ...
پایگاه خبری انتهاج   ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۱۶:۴۶    
به گزارش انتهاج به نقل از ایرنا؛ بجنورد -ایرنا- ضعف زیرساخت ها و پایین بودن ظرفیت کشتارگاه صنعتی دام بجنورد سبب شده تا روند خرید تضمینی دام عشایر خراسان شمالی به کندی انجام شود و اکنون دامداران زیادی در انتظار نوبت برای فروش دام به دولت هستند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۱۵:۰۰    
بجنورد-ایرنا- ضعف زیرساخت ها و پایین بودن ظرفیت کشتارگاه صنعتی دام بجنورد سبب شده تا روند خرید تضمینی دام عشایر خراسان شمالی به کندی انجام شود و اکنون دامداران زیادی در انتظار نوبت برای فروش دام به دولت هستند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۱۳:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل پایش هواشناسی کشاورزی گفت: با توجه به شرایط جوی به کشاورزان و دامداران توصیه می شود که هشدارهای هواشناسی را جدی بگیرند.
بسیج   ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۱۳:۴۱    
مسئول بسیج مهندسین کشاورزی زنجان با اشاره به اینکه استان یک میلیون و 500 هزار راس دام سبک و سنگین دارد، گفت: حدود 10 درصد از این موارد زیر پوشش خدمات رایگان پزشکی قرار گرفته است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۱۱:۵۷    
در حالی که به دلیل خشکسالی قیمت علوفه تا 500 درصد افزایش داشته دامداران معتقدند تعلل دولت در تصمیم گیریها موجب می شود ذخایر ژنتیک به خطر بیفتد و به زودی با کمبود گوشت مواجه شویم.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۱۰:۱۸    
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان گفت: دامداران برای چرای دام تا زمانی که مراتع ظرفیت دارند، می توانند از این امکان استفاده کنند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۱۰:۰۳    
بیرجند- دامداران و کشاورزان معتقدند بانک ها با عدم تأمین سرمایه در گردش مورد نیاز، بیشترین مانع را در صنعت دامداری و کشاورزی خراسان جنوبی ایجاد می کنند.
روزنامه آرمان ملی در گزارشی وضعیت قیمت لبنیات در بازار را بررسی کرده. * بالاخره قیمت شیرخام با مصوبه از 4500 تومان به 6400 تومان افزایش پیدا کرد. این افزایش قیمت درحالی اتفاق افتاد که انجمن صنایع فرآورده های لبنی با اعتراض نسبت به این قیمت ...
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۰۶:۰۰    
با وجود آن که از ابتدای تیرماه شاهد بروز اعتراضات دامداران در سراسر کشور، ناشی از نبود علوفه و مشکلات در نگهداری دام بودیم که برای حل آن مصوبه افزایش قیمت شیر خام ابلاغ شد، اما به نظر می رسد این مصوبات فقط روی کاغذ است و به وعده های بی عمل تبدیل شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۲۰:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی: بذور اصلاح شده کشاورزان گندمکار تامین شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۲۰:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
معاون امور بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی اصفهان گفت: مشکل دامداران تامین نقدینگی است و اگر در بازار شیر خام و گوشت قرمز تحرکی ایجاد شود می توانیم از این مشکلات عبور کنیم.
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۷:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
نصف جهان: ایراندوست معاون بهبود و توسعه تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان اصفهان در جلسه کارگروه کشاورزی شهرستان اردستان اظهار داشت:در راستای تامین علوفه مورد نیاز دامداران درخواست خرید یک ونیم میلیون تن علوفه با ارز 4200 تومانی ازکشورهای شمالی را به وزارتخانه دادیم که هنوز به نتیجه نرسیده است. ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۴:۰۷    
ساری- بسیاری از دامداران و مرغداران به دلیل نبود و کمبود نهاده مشغول ذبح دسترنج خود هستند اما جهاد کشاورزی در مازندران از توزیع حدود 90 هزار تن نهاده خبر داده است.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۲:۵۹    
علی رغم همه مشکلاتی که دامداران استان سمنان مدت هاست با آن دست و پنجه نرم می کنند افزایش یا ثبات قیمت شیر خام نیز بر آن افزوده شده است؛ این در حالی است که قیمت علوفه و نهاده های دامی از ماه گذشته تاکنون با افزایش حدودا 20 درصدی همراه بوده است.
استانداری خوزستان   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۲:۵۵   + ۵ سایت دیگر  
مدیر کل سیاسی انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری از سفر هیئتی از مدیران کل استانداری به شهرهای دچار تنش آبی به نمایندگی از استاندار جهت رسیدگی به مشکلات کشاورزان و دامداران خسارت دیده و مناطق مختلف خبر داد.
برترین ها / میزان   ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۱۰:۱۸   + ۶ سایت دیگر  
میزان: در طی یک ماه گذشته خشکسالی و تنش عظیمی اکثر مناطق استان خوزستان به خصوص هورالعظیم، سوسنگرد، حمیدیه، هویزه، بستان و روستا های اطراف آن ها را در بر گرفت ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۰:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
دامداران اراکی گرانی نهاده ها و عدم حمایت دولت را از مهم ترین چالش های فعالان صنعت دامداری می دانند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۰:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: از ابتدای امسال تاکنون هفت هزار تن نهاده دامی بین دامداران سنتی توزیع شده است.
دانا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۰:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
نظری با بیان اینکه خرید شیرخام به مبلغ هر لیتر 6400 تومان باید اجرا شود، تصریح کرد: این مبلغ کمکی حداقلی به صنعت دام کشور است با این حال هنوز هم نمایندگان دامداران بر این باورند که قیمت ابلاغی با قیمت واقعی فاصله دارد و باز هم متحمل ضرر می شوند.