یکشنبه ۱۴ خردادساعت ۰۸:۲۲Jun 2023 4
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «عطف»

بلاغ مازندران   ۴ ساعت پیش    
مردمی که برای امام و پیشوای خود، جان نثاری می کنند و نمایی امروزی از شیعه گری و پیروی ایمانی خود را به نمایش الهی می رسانند، عید و اعیادی را برای عصر خود و همه اعصار رقم می زنند که در تاریخ فراموش نشدنی خواهند بود.
خبرگزاری فارس   ۵ ساعت پیش    
تاریخ معاصر ایران، نقاط عطف و حساس بسیاری را پشت سر نهاده است که قیام 15 خرداد 1342، یکی از مهم ترین آنهاست.به اعتقاد بیشتر محققان تاریخ معاصر ایران، وقوع انقلاب اسلامی در سال 1357 که خود از مهم ترین و حساس ترین این نقاط عطف است، برآیند این تحولات عمده بوده است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۲۱:۱۸    
ایسنا/مازندران فرماندار شهرستان چالوس با اشاره به قیام 15 خرداد و سی و چهارمین سالگرد ارتحال امام راحل گفت: قیام 15 خرداد نقطه عطف انقلاب اسلامی است و معمار کبیر انقلاب توانست در عرصه جهانی و منطقه ایی تاریخ ساز باشد.
عصر اترک   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۸:۲۵    
عضو هیئت علمی دانشگاه پیام نور بجنورد با اشاره به اینکه نخستین جرقه های انقلاب اسلامی در قیام 15 خرداد 1342 زده شد، گفت: دستگیری حضرت امام (ره) در مدرسه فیضیه قم مانند آتشی در انبار باروت بود که باعث حضور مردم قم، تهران، ورامین و قیام آنها شد که به عنوان نقطه عطف انقلاب در تاریخ کشور نامیده شد.
ورزش 3   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۲:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
نام افشین پیروانی در نقطه عطف نخسین دبل پرسپولیسی ها در تاریخ فوتبال ایران قرار دارد.
قم پرس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۱:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس ; متن پیام شهردار قم به این شرح است: 15 خرداد 1342 مبدأیی از تاریخ بود که با خروش ملت قهرمان ایران در راه اسلام و حراست از کیان مرجعیت، لرزه بر پایه های 2500 ساله سلطنت ستم شاهی انداخت و شمارش معکوس نابودی اش را آغاز کرد. ...
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۰:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
رادیو قم با ویژه برنامه زنده حماسه ماندگار همزمان با سالروز قیام خونین 15 خرداد از این نقطه عطف تاریخ انقلاب می گوید. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، در سالروز قیام خونین 15 خرداد 42 ، رادیو قم با ویژه برنامه زنده حماسه ماندگار به تبیین چگونگی شکل گیری این قیام می پردازد ...
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۰:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
همزمان با سالروز یوم الله پانزده خرداد، حکایت مبارزات مردم قم در نمایش رادیویی آن روزها از صدای مرکز قم پخش می شود. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، همزمان با ایام سالروز حماسه 15 خرداد مردم انقلابی قم ...
سلام نو   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۰:۳۹   + ۹ سایت دیگر  
محسن رضایی در دیدار با امام جمعه سمنان گفت: 15 خرداد نقطه عطف خودشناسی ملت ایران و جرقه شکل گیری انقلاب اسلامی است.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۰:۳۳    
با سلام و احترام عطف به نامه استانداری قزوین و به منظور مدیریت بهینه مصرف انرژی از تاریخ 1402/03/16 لغایت 1402/06/15 ساعات کار تمامی دستگاه های اجرایی استان ازساعت 06:00 صبح الی 13:00 اعلام می گردد.
برترین ها / فرارو   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۰۷:۵۶   + ۶ سایت دیگر  
کشف باورنکردنی شهر باستانی مایاها که یافتن آن قبلاً غیرممکن بود، درک ما از نحوه ی زندگی انسان ها در تمدن های گذشته را تغییر می دهد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۸:۰۴    
امام جمعه کیش در خطبه های نمازجمعه گفت: پانزدهم خرداد نقطه عطف تاریخ انقلاب اسلامی ایران بود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۵:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
زنجان-امام جمعه قیدار گفت: قیام 15 خرداد خمیرمایه و نقطه عطف در تاریخ مبارزات مردم بر علیه رژیم شاه بود که دستاورد بزرگ آن، پیروزی انقلاب اسلامی پس از 15سال در روز 22 بهمن است.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۵:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
امام جمعه موقت یاسوج 15 خرداد را نقطه عطف تاریخ انقلاب اسلامی دانست و گفت: 15خرداد سال 42 آغاز نهضت بود که به انقلابقض اسلامی منجر شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۴:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
دامغان- امام جمعه دامغان از قیام خونین 15 خرداد به عنوان نقطه عطف انقلاب اسلامی ایران یاد کرد و گفت: ملت ایران در این روز یک هزار شهید را تقدیم انقلاب کردند.
خارگ نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۲:۱۲    
پانزدهم خردادماه سال 1342 نقطه عطف و نگاه نافذی در تاریخ این ماه خداست که در سوم و چهاردهم و شانزدهم ادامه یافت و خرداد را بعنوان بستر خیزش های خونین و خروش های انقلابی در تاریخ مبارزات ملت ایران جاودانه کرد.
پارس فوتبال   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۱:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
یحیی گل محمدی در مورد رکوردشکنی های اخیرش اظهار داشت: در موفقیت هایی که به دست آمد، من کمترین سهم را داشتم و بیشترین سهم بدون شک برای بازیکنان و هواداران بود. برای خودمان هم باور رسیدن به این موفقیت ها سخت بود. کاری که کردیم این بود که به همدیگر اعتماد کردیم ...
پارس فوتبال   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۱:۳۳   + ۲۴ سایت دیگر  
یحیی گل محمدی در مورد رکوردشکنی های اخیرش اظهار داشت: در موفقیت هایی که به دست آمد، من کمترین سهم را داشتم و بیشترین سهم بدون شک برای بازیکنان و هواداران بود. برای خودمان هم باور رسیدن به این موفقیت ها سخت بود. کاری که کردیم این بود که به همدیگر اعتماد کردیم ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۰:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
قائم مقام پارسی پست گفت: موانع حوزه پست باعث شده ظرفیت سرمایه گذاری با مشکل روبرو شود و متولیان باید این اطمینان را حاصل کنند تا سرمایه گذاری در این صنعت شکل گیرد.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۰:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
پای درس ایثار این بار شما را پای داستان میثم سالک، معلم شهرضایی می نشاند که پس انداز خود را صرف احیای مدرسه آزادی کرد و طی 33 روز مدرسه فضایی برای تحصیل دانش آموزان ساخت.
شیرازه   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۰:۳۸    
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان فارس، گفت: حضرت امام خمینی(ره) تاکید داشتند که واقعه یا قیام بزرگ 15 خرداد و این روز تاریخی نباید فراموش شود و یکی از روزهای تاریخی در تاریخ انقلاب اسلامی ایران بود همچنین روز پانزده خرداد نقطه عطف انقلاب اسلامی بود.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۰۴:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
واقعه 15 خرداد سال 1342 یکی از نقاط عطف انقلاب اسلامی است که برخی آن را نقطه آغازین نهضت اسلامی و برخی در امتداد قیام پهای ملت ایران برای نجات از رپیم طاغوت می دانند که در این نوشتار به اقدامات شهید سعیدی در حمایت از امام خمینی (ره) اشاره شده است.
صبح قزوین   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۰۰:۴۸   + ۶ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) قزوین گفت: ظرفیت وجودی امام(ره) و اندیشه ایشان همچون خورشیدی درخشید و مردم آزاده دنیا را به خود مجذوب کرد.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۶:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
نبوی در خصوص تاثیر آشتی ایران و عربستان سعودی بر ازسرگیری روابط ایران و مصر گفت: بهبود روابط تهران و ریاض در اواخر سال گذشته یک مرحله مهم و یک نقطه عطف بود که زمینه را برای ارتقای روابط ایران و مصر نیز هموار کرده است.
تهران نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۴:۲۱   + ۱۲ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: 15 خرداد از نقاط عطف برجسته و ممتاز بزرگ ملت ایران است و مردم دیار 15 خرداد در دشت ورامین در این راه نقش ویژه و برجسته دارند.
سینما خانه   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۴:۰۸   + ۲۰ سایت دیگر  
در روزهای پنج شنبه، جمعه، یک شنبه و دوشنبه 11،12، 14 و 15 خرداد ماه مصادف با رحلت بنیانگذار انقلاب و قیام تاریخی 15 خرداد ماه با فیلم های سینمایی و تلویزیونی شبکه های سیما همراه باشید؛ ماموریت هوایی ، رگبرگ ، صدای دل ، سه ثانیه ، همه چیز درباره خواهرم و نقطه عطف فیلم های جدیدی هستند که [...]
خودرو   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۰:۵۲   + ۷۶ سایت دیگر  
براساس آخرین اطلاعیه سامانه جامعه تجارت، امکان ورود کالا های وارد شده به مناطق آزاد قبل از سال 97 به سرزمین اصلی، به شیوه بدون انتقال ارز، فراهم شد. ...
شارا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۸:۵۲    
تحقیق خود را بر اساس چهار اصل خبرنگاری مبتنی بر راه حل سازمان دهی کنید. این کار برای من، یک نقطه عطف بود. بعد از مشخص کردن منابع، در مصاحبه با آنها سوال هایی را مطرح کنید که هدف های هر چهار اصل در آنها برآورده شود ...
افکار نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۸:۱۲   + ۶ سایت دیگر  
اندیشه های تابناک امام خمینی (ره) همانند اقیانوسی است که مدام موج ایجاد می کند هر یک از این امواج یک نقطه عطف در تاریخ ایران و جهان است.
برترین ها / فکر شهر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۰:۴۵   + ۱۶ سایت دیگر  
روزنامه دولتی ایران مدعی شده که دولت سیزدهم کشور را به ریل پیشرفت برگردانده است!
پارسینه   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۲۰:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
کد ویدیو دانلود فیلم اصلی به گزارش پارسینه و به نقل از مجله تصویری سلاح؛ بریتانیا در ماه می از موافقت با اهدای موشک دوربرد استورم شادو (Storm Shadow) به اوکراین خبر داد. این نقطه عطف مهمی در کمک های امنیتی به این کشور درگیر در جنگ با روسیه محسوب می شود. ...
پارس فوتبال   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۲:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
طرفداری | ژاوی هرناندز، سرمربی بارسلونا در دوران بازی خود در مستطیل سبز هم شبیه یک مربی به نظر می رسید و هم بازی های او از همان دوران نیز مطمئن بودند که او روزی هدایت باشگاه محبوبش را به عهده خواهد گرفت. ...
پارس فوتبال   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۱:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
طرفداری | منچستریونایتد در ابتدای فصل مقابل برنتفورد با شکستی 4-0 تحقیر شد. شکستی که از آن به عنوان نقطه عطف دوران اریک تن هاخ در اولدترافورد یاد می شود ...
خبر روز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۱:۱۷    
نقطه عطف نامه مدیرعامل ایران خودرو به وزارت صمت آنجاست که وی بابت بروز بحران اجتماعی ناشی از تعهدات معوق هشدار داده و از اعلام مکرر این موضوع به سیاستگذار پرده برداشته است.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۱:۰۲   + ۴۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام محسنی اژه ای با بیان اینکه قیام 15 خرداد به یک نقطه عطف در تاریخ ایران اسلامی تبدیل شد، گفت: اینکه حضرت امام خمینی (ره) می فرمایند انتظار فرج از نیمه خرداد کشم ، بدین معناست که قیام 15 خرداد امتداد دارد.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۰۹:۱۳   + ۱۲ سایت دیگر  
توافق عادی سازی ایران و عربستان یک نقطه عطف مهم در زمینه درگیری های بین المللی به سمت تضعیف هژمونی آمریکا و به رسمیت شناختن نقش احتمالی برای ابرقدرت های در حال ظهور به نمایندگی از چین است ...
عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۰۸:۱۷   + ۱۶ سایت دیگر  
نقطه عطف نامه مدیرعامل ایران خودرو به وزارت صمت آنجاست که وی بابت بروز بحران اجتماعی ناشی از تعهدات معوق هشدار داده و از اعلام مکرر این موضوع به سیاستگذار پرده برداشته است.
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۷:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
گروه ورزشی: یکی از دغدغه های این روزهای هواداران استقلال تمدید قرارداد با ریکاردو ساپینتو است که در یکی از پرحاشیه ترین فصول باشگاه استقلال توانست فصل را با رتبه سومی تمام کند و تیمش را به فینال جام حذفی هم برساند. ...
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۶:۲۱    
29 مه 1945 نقطه عطف مهم در مبارزه مردم سوریه با استعمار فرانسه روز بزرگداشت شهدای پارلمان کشور سوریه و یکی از صفحات برجسته تاریخ پر افتخار سوریه است.
جهت پرس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۵:۳۸   + ۵ سایت دیگر  
سفر سلطان عمان به ایران می تواند نقطه عطف جدیدی در توسعه روابط و همکاری های دو طرف در حوزه های مختلف به حساب آید.
تجارت گردان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۴:۴۰   + ۱۰ سایت دیگر  
عیسی زارع پور در آیین افتتاح نمایشگاه صنعت پست با بیان اینکه جمهوری ایران اسلامی امروز به پشتوانه جوان ها و شرکت های دانش بنیان زمینه اقتصاد دیجیتال خودکفا و بی نیاز خارج کشور است، گفت: نمایشگاه صنعت پست بین المللی دنبال شود.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۰:۱۶   + ۷ سایت دیگر  
آکسیوم-2 یک ماموریت بزرگ برای پروازهای فضایی تجاری به شمار می رود زیرا دومین ماموریت خصوصی سرنشین دار به ایستگاه فضایی بین المللی پس از آکسیوم-1 در آوریل 2022 است و برای عربستان سعودی که هدف سرعت بخشیدن به کسب تجربه و ایجاد یک ردپای بزرگتر بیرون از زمین در فضا را دنبال می کند ...
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۰۹:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
ازدواج یک نقطه عطف و یکی از مهم ترین تصمیمات در زندگی ماست. ازدواج یک آغاز است؛ آغازی از یک خانواده و تعهدی بلند مدت که به ما فرصت رشد و پرورش صفت از خودگذشتگی و کنار گذاشتن منیت را می دهد و بیش از آنکه پیوندی فیزیکی باشد، پیوندی روحی و احساسی است ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۰۹:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
گردش پرچم سبز آستان رضوی در سراسر ایران، نقطه عطف محافل و جشن های دهه کرامت است، اما این بار به مدت هشت شب، ساعت هشتِ شب، میهمان یک قرار عاشقی در منطقه 11 شهرداری اصفهان هستیم.
فرارو   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۶:۰۱   + ۱۸ سایت دیگر  
نشست شاخه اقتصادی فرهنگستان علوم با موضوع اقتصاد سیاسی صنعت زدایی در ایران برگزار شد. به گزارش جماران، فرشاد مومنی، اقتصاددان و عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی در این نشست گفت: از نقطه عطف موج اول انقلاب صنعتی تا امروز هیچ کشوری قادر به رفع فقر ...
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۵:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
احتراماً ، عطف به درج مطلبی با عنوان”تمدید ارزان فروشی گاز ایران به عراق تا 5 سال دیگر/بغداد به دنبال خود کفایی!” در مورخ 24/02/1402 در آن رسانه محترم ، توضیحات این شرکت جهت تنویر افکار عمومی ارسال می شود.
عصر خبر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۴:۱۱   + ۲۰ سایت دیگر  
حمید انصاری در جماران نوشت : انتشار چند سند که نکاتی بس مهم مرتبط با حقایق تاریخ دفاع مقدس خصوصا نقطه عطف و اوج آن یعنی حماسه مقاومت مظلومانه مدافعان خونین شهر و عظمت ابعاد معجزه گونه آزادی خرمشهر موضوع این نوشتار است ...
ایفنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۳:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
پایگاه خبری فولاد ایران- نوسانات پایین کنونی قیمت نفت نشانه یک رکود اقتصادی بالقوه است. بحث ادامه دار سقف بدهی عدم اطمینان دیگری در بازارهای نفت، درست پس از از بین رفتن ترس از بحران بانکی ایالات متحده می افزاید. در حالی که خرس ها در حال حاضر سر و صدای زیادی دارند، واقعیت ممکن است برعکس باشد. ...
آوای رشت   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۲:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
در یک تحقیق علمی انتقادی، محققان بحث جلسات دفاعیه دانشجویان تحصیلات تکمیلی را در ایران مورد ارزیابی قرار داده و نکات جالب توجهی را از کیفیت آنان بازگو کرده اند ...