پنجشنبه ۲۹ اردیبهشتساعت ۱۹:۵۲May 2022 19
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سند 25 ساله»

عصر ایران   ۱۴۰۱/۰۱/۲۸ - ۱۳:۱۲   + ۲۸ سایت دیگر  
همچنین سوال جلال محمود زاده نماینده مهاباد از وزیر امور خارجه در مورد علت عدم شفاف سازی درباره سند 25 ساله چین و 20 ساله روسیه برای نمایندگان مجلس اعلام وصول شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۱/۱۱ - ۲۱:۲۳   + ۴۱ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه کشورمان و وانگ ای عضو شورای دولتی و وزیر امور خارجه چین در حاشیه سومین اجلاس وزرای امور خارجه همسایگان افغانستان، پیرامون موضوعات دوجانبه، منطقه ای و بین المللی به گفتگو و تبادل نظر پرداختند.
بازار نیوز   ۱۴۰۰/۱۲/۲۳ - ۱۴:۲۷    
عضو اتاق بازرگانی ایران ضمن انتقاد از شکست اهداف اقتصادی مناطق آزاد، گفت:مطمئنا در صورت رفع برخی از موانع و ایجاد زیرساخت های اقتصادی، شرکت های چینی می توانند ذیل سند همکاری 25 ساله ایران و چین سرمایه گذاری خوبی را در مناطق آزاد انجام دهند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۱۲/۱۱ - ۱۴:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
عباس زاده مدیر برنامه ریزی شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: 70 طرح اولویت دار صنعت پتروشیمی به ارزش 40 میلیارد دلار به وزارت نفت اعلام شده تا در قالب سند 25 ساله همکاری ایران و چین مورد مذاکره قرار گیرد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۱۲/۰۲ - ۱۰:۲۰    
حسن عباس زاده مدیر برنامه ریزی و توسعه شرکت ملی صنایع در گفتگو با بازار درباره سند 25 ساله ایران و چین گفت: دراین سند به صنعت پتروشیمی هم توجه شده است و حدود 40 میلیارد ریال جذب سرمایه داریم.
ایمنا   ۱۴۰۰/۱۱/۳۰ - ۰۵:۵۹    
تأثیر معنوی و جایگاه ژئو استراتژیک کشورمان در منطقه زمینه انعقاد یک سند همکاری 25 ساله راهبردی با چین را ایجاد کرده که می تواند تاثیرات زیادی بر آینده اقتصادی کشور داشته باشد.
صدا نیوز   ۱۴۰۰/۱۱/۲۷ - ۱۱:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
به نظر می رسد اتاق ایران و چین و ریاست این اتاق به همان میزان که احساس می شود به چین وفادارند، باید به افکار عمومی ایرانیان نیز احترام بگذارند و در راه افشای جزئیات سند 25 ساله کوشا باشند. ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۱۱/۲۰ - ۱۹:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
امتداد نو نوشت: امین زاده گفت:شهرداری مدعی است که بنیاد رودکی خودسرانه، برافراشتن پرچم چین بر فراز میدان آزادی را دنبال کرده است. شایعاتی هم در مورد دریافت هزینه این فعالیت از سفارت چین وجود دارد که موضوع را پیچیده تر می کند.
ایلنا   ۱۴۰۰/۱۱/۱۳ - ۰۸:۵۹   + ۶ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی ایران خاطر نشان کرد: کیفیت محصولات کشاورزی چین قابل مقایسه با ایران نیست اما می توانیم از تجربیات این کشور در زمینه افزایش تولید بهره بگیریم.
عصر ایران   ۱۴۰۰/۱۱/۰۹ - ۱۱:۲۲   + ۴۰ سایت دیگر  
دستاوردهای اخیر دولت مثل اجرای سند 25 ساله با چین، انجام توافقات با روسیه یا روند بهبود مذاکرات هسته ای منجر به شکوفایی اقتصادی می شود و قطعا در آینده نه چندان دور آثار مثبتی را در پی دارد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۵:۲۵    
سرپرست فرماندار شهرستان جویبار، از تدوین سند 25 ساله توسعه جویبار با کمک نخبگان و صاحب نظران خبر داد.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۹:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
امضای سند 25 ساله ایران و چین و تمدید سند 25 ساله ایران و روسیه موجب شده که ادعاهای عجیبی مبنی بر اینکه دولت سابق مانع از حضور چینی ها در پروژه های عمرانی ایران شده است.
ایلنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۰۸:۴۳   + ۶ سایت دیگر  
رییس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق ایران اظهار داشت: فعلا در بسیاری از موارد مجبور هستیم که از ماشین آلات چینی استفاده کنیم و تا حدودی هم جواب داده است. باید بتوانیم نیازهای خود را برطرف کنیم و در برهه کنونی ماشین آلات چینی می تواند موقعیت خوبی را برای ما ایجاد کند.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۲۱:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
آیا چین و هند سر بندر چابهار دچار اختلاف شده اند؟ مسئولان سازمان بنادر ایران می گویند که بنا ندارند فعلا با هندی ها قرارداد امضا کنند. از آن سمت چین به تازگی در جنوب ایران سرکنسولگری افتتاح کرده و دولت در خبری گنگ اعلام کرده که اجرای سند 25 ساله ایران و چین آغاز شده است ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۱۱/۰۱ - ۱۶:۲۰   + ۵ سایت دیگر  
سید محمد حسینی، معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت:دولت سیزدهم تقویت روابط با همسایگان را رویکرد مهم دیپلماسی اقتصادی و سیاسی خود قرار داده است و اجرای سند 25 ساله همکاری ایران و چین آغاز شده است و با توجه به قابلیت های اقتصادی کشور روسیه مبادلات تجاری سالانه بین کشورمان با این کشور از 700 میلیون دلار ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۱ - ۱۶:۱۳   + ۶ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: عملیاتی شدن سند همکاری 25 ساله ایران و چین، در حوزه صادرات پتروشیمی و نفت دستاوردهای مهمی برای جمهوری اسلامی خواهد داشت و مشکلات ناشی از تحریم های بانکی حل می شود.
سفیر افلاک   ۱۴۰۰/۱۰/۳۰ - ۱۰:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
امیری گفت: سند 25 ساله می تواند کمک کننده رفع تحریم ها باشد و هم اینکه کشورهای اروپای شرقی می تواند بازار مناسبی برای نفت و گاز ایران باشد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۱۰/۳۰ - ۱۰:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
پروفسور پل پیلار می گوید چین خواهان موفقیت مذاکرات وین است و با اعلام اجرایی شدن سند 25 ساله همکاری با ایران خواهان تحقق این موضوع است.
جهت پرس   ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۱۸:۰۶    
روابط ایران و چین با امضای سند 25 ساله وارد فاز جدیدی شده است که می تواند جریان سرمایه گذاری در کشور را تسریع کند.
برترین ها / ایلنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۱۰:۳۶   + ۹ سایت دیگر  
خبرگزاری ایلنا: علاء الدین بروجردی در سی امین نشست هیات نمایندگان اتاق تهران با بیان اینکه بحث توسعه روابط با چین برای این جمع ناآشنا نیست، اظهار داشت: در روابط بین الملل مهمترین اصل حفظ منافع است و روابط بین الملل بر اساس اصل مهم منافع متقابل شکل می گیرد و تنظیم می شود و دوست ترین کشور ...
میزان   ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۱۰:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - حمید خوش آیند کارشناس ارشد مسائل بین الملل- پویایی و عمل گرایی در حوزه سیاست خارجی، یکی از نقاط برجسته دولت سیزدهم است. در این زمینه و در مدت کوتاهی که از عمر دولت سیزدهم می گذرد، شاهد اتفاقات مهم در روابط خارجی جمهوری اسلامی ایران هستیم. ...
انتخاب   ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ - ۱۸:۱۵   + ۱۰ سایت دیگر  
وزیر امور اقتصادی و دارایی در واکنش به اعلام وزیر امور خارجه مبنی بر آغاز توافق 25 ساله ایران و چین، گفت: اکنون هر کدام از وزارتخانه ها در حوزه های مرتبط به خود با طرف چینی وارد مذاکره شده اند تا به یک قرارداد مشترک برسند ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ - ۱۶:۳۵   + ۵۶ سایت دیگر  
وزیر امور اقتصادی و دارایی در واکنش به اعلام وزیر امور خارجه مبنی بر آغاز توافق 25 ساله ایران و چین، گفت: اکنون هر کدام از وزارتخانه ها در حوزه های مرتبط به خود با طرف چینی وارد مذاکره شده اند تا به یک قرارداد مشترک برسند.
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ - ۱۴:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
با سفر حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان با چین اعلام شد که سند همکاری 25 ساله ایران و چین وارد مرحله عملیاتی شده است. سندی که موافقان آن می گویند می تواند موتور محرکه ایران برای توسعه و شکوفایی اقتصادی ...
رویداد 24   ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ - ۱۰:۰۲   + ۱۶ سایت دیگر  
رئیس گروه دوستی و پارلمانی ایران و چین گفت: اجرای توافق 25 ساله ایران و چین در واقع ضرب الاجلی برای غرب در مذاکرات با ایران است تا هر چه زودتر تکلیف لغو تحریم ها را روشن کند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ - ۰۹:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
تهران – ایرنا – عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: ایران می تواند از ظرفیت سند 25 ساله و عضویت در پیمان شانگ های برای تبادلات اقتصادی، تجاری، پولی، بانکی در راستای خنثی سازی تحریم ها استفاده کند.
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۱۰/۲۴ - ۱۹:۴۹   + ۲۷ سایت دیگر  
حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه که در راس یک هیات بلند پایه در چین بسر می برد، با وانگ ایی عضو شورای دولتی و وزیر خارجه چین دیدار و گفتگو نمود.
ایسکانیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۲۴ - ۱۲:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه کشورمان روز گذشته به چین رفت، یک کارشناس مسائل چین معتقد است: در این سفرها باید سند همکاری 25 ساله دو کشور هر چه زودتر وارد فاز عملیاتی شود.
ایلنا   ۱۴۰۰/۱۰/۱۸ - ۱۵:۱۸    
مدیرعامل انجمن دوستی ایران و روسیه اظهار داشت: معتقدیم باید این سند در اختیار متخصصان قرار بگیرد و نباید یک سند دولتی بین دو کشور تنظیم شود و این یک سند عملیاتی است که مردم باید قرارداد 25 ساله با روسیه را بپذیرند.
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۱۰/۱۵ - ۱۴:۰۲    
به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، مجیدرضا حریری، رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین با ابراز اینکه سند 25 ساله ایران و چین را حاصل دو سال مذاکره دو طرف بوده است ...
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۱۰/۱۱ - ۱۲:۳۲   + ۱۹ سایت دیگر  
برنامه اقتصاد بدون مرز رادیو گفت وگو با موضوع سند همکاری 25 ساله ایران و چین و با حضور مهندس مجیدرضا حریری، رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین به روی آنتن رفت. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۹/۰۸ - ۱۳:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: سند 25 ساله همکاری های بلندمدت بین ایران و چین به عنوان نقشه راه همکاری ها بین دو کشور همیشه پیگیری شده است.
انتخاب   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۸:۲۰   + ۵۳ سایت دیگر  
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به قراردادهای خرید هواپیماهای جنگنده، جت آموزشی و بالگردهای رزمی از روسیه گفت: این قراردادها پس از لغو تحریم تسلیحاتی ایران منعقد شده و در این سفر درباره اجرایی شدن آن مذاکره خواهیم کرد.
آنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۰۰:۰۳    
در روزهای گذشته علی لاریجانی از مسئولیت پیشبرد سند 25 ساله همکاری ایران با چین کناره گیری کرده و ادامه این امر در اختیار دولت سیزدهم است.
پرسش   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۷:۲۳   + ۸ سایت دیگر  
استعفای صادق آملی لاریجانی از شورای نگهبان و علی لاریجانی از مسئولیت اجرای توافق نامه 25 ساله ایران و چین تحلیل ها درباره حذف برادران لاریجانی از سیاست را جدی تر کرده است.
روزنامه آسیا نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۱۵:۲۹    
با توجه به ایجاد نابسامانی نبود ظرفیت جهت بارگیری در صنعت حمل و نقل بین المللی در سال 2021 ، تمامی کارشناسان این حوزه معتقد هستند که هیچ راه حل سریعی جهت برون رفت از اوضاع پیش آمده در سال جاری وجود ندارد. ------------------- بیشتر بخوانید: ...
روزنامه آسیا نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۲۳:۲۹    
به گزارش آسیانیوز، علی لاریجانی، رئیس سابق مجلس شورای اسلامی، پرونده توافقنامه 25 ساله با چین را به مقامات دولت ابراهیم رئیسی تحویل داده است. ------------------------- بیشتر بخوانید: توقع ایران در سند 25 ساله با چین و فروش نفت برآورده نمی شود/ عدم تمایل چین به رودر رویی با ایالات متحده! ...
پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۲:۲۴   + ۱۱ سایت دیگر  
مشاور لاریجانی در مورد استعفای علی لاریجانی برای مدیریت و اجرای توافقنامه 25 ساله ایران و چین توضیح داد و گفت: لاریجانی خواسته تا دست دولت را باز بگذارد. او خواسته تا هر کس با رییس جمهوری نزدیک تر و هماهنگ تر است این کار را ادامه بدهد.
روزنامه آسیا نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۰۲ - ۰۱:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش آسیانیوز، برخلاف توقع ایران، سند همکاری 25 ساله، بهبودی در وضعیت تجاری با چین ایجاد نکرد تمرکز آمریکا بر شرق آسیا و کاهش اهمیت خاورمیانه برای واشنگتن، دلیل دیگری است که چین را مصمم می کند تا از افزایش تنش با ایالات متحده خودداری کند. ...
سلام نو / تجارت نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۱۷ - ۲۲:۱۷   + ۸ سایت دیگر  
یک کارشناس بازار خودرو گفت: در دولت سیزدهم با توجه به سند 25 ساله همکاری های ایران و چین سهم واردات و مونتاژ خودروهای چینی بیشتر و این خودروها جایگزین خودروهای کره ای و ژاپنی بازار می شود.
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۳/۱۱ - ۱۲:۲۹   + ۱۳ سایت دیگر  
به گزارش مهر ، محسن رضایی نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری صبح امروز در ادامه برنامه های انتخاباتی خود در جمع فعالان اقتصادی و در نشستی که در محل اتاق بازرگانی تهران برگزار شد، اظهار داشت: من برای متینگ دادن اینجا نیامده ام و درد مشترک ما اقتصاد و هدف ما توسعه پایدار اقتصاد کشور است. ...
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۳/۰۳ - ۱۱:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
برنامه نقد امروز رادیو فرهنگ، دوشنبه 3 خرداد به سراغ بررسی سند 25 ساله راهبردی ایران و چین می رود. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، در برنامه نقد امروز 3 خرداد، دکتر حسین نعمتی، کارشناس مجری، میزبان عبدالله متولیان، تحلیلگر مسائل سیاسی می شود و سند 25 ساله راهبردی ایران و چین را بررسی می کند. ...
پارس نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۳۱ - ۱۰:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
در روزهای ابتدایی سال 1400، تهران شاهد سفر وزیر خارجه چین به ایران و امضای سند 25 ساله همکاری تهران و پکن بین محمدجواد ظریف و وانگ یی بود؛ رویدادی که واکنش های متنوعی را چه در سطح خارجی و چه در سطح داخلی به همراه داشت، از ابراز نگرانی تا ابراز خوش بینی.
برترین ها / ایلنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۴:۳۱   + ۳۲ سایت دیگر  
ایلنا نوشت: کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: در حال حاضر 55 میلیون نفر با احتساب دارندگان سهام عدالت، کد بورسی دارند. اغلب کد بورسی های جدید سال گذشته با اعلام فراخوان فریب وارد بازار شدند. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۱:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- محمدابراهیم حصیری کارشناس و تحلیلگر مسائل بین المللی و از مقامات وزارت خارجه تونس در مقاله ای تحلیلی در تارنمای لیدرز با اشاره به سند همکاری های جامع راهبردی 25 ساله ایران و چین نوشت که به زعم بسیاری از تحلیلگران، این سند نشانه تولد الگوی جدید ژئوپلیتیک در روابط بین الملل و منطقه است.
مردم نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۱۳:۳۹    
مردم نیوز : مشارکتی از نوع جامع و راهبردی مشارکت جامع راهبردی مرکز ثقل و نکته مورد تأکید سند 25 ساله ایران و چین است؛ این دقیقاً همان نکته ای است که باعث نگرانی دولت های بیگانه از این سند شده است ...
افکار نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۰۴ - ۱۱:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم اهواز در مجلس گفت: سند راهبردی 25 ساله ایران و چین خنثی کننده تحریم های آمریکا و غرب در مسائل تجارت خارجی کشورمان است.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۰۲/۰۴ - ۱۱:۰۲    
یوسفی گفت: سند راهبردی 25 ساله ایران و چین خنثی کننده تحریم های آمریکا و غرب در مسائل تجارت خارجی کشورمان است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۰۴ - ۱۰:۳۳   + ۶ سایت دیگر  
نماینده مردم اهواز در مجلس گفت: سند راهبردی 25 ساله ایران و چین خنثی کننده تحریم های آمریکا و غرب در مسائل تجارت خارجی کشورمان است
برترین ها / شما نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ - ۱۷:۰۰   + ۱۷ سایت دیگر  
فارس نوشت: ناظمی اردکانی با اشاره به قرارداد 25 ساله ایران و چین گفت: از بعد سیاسی این سند ما را به یک توازن سیاسی در جهان می رساند، همچنین فرهنگ کشور ایران به فرهنگ شرق نسبت به غرب نزدیک تر است. ...