شنبه ۲۰ خردادساعت ۱۹:۱۳Jun 2023 10
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «ثبت جهانی»

مهندس عزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در ادامه سفر خود به استان اصفهان و شهرستان سمیرم، در حاشیه بازدید از آثار هنرمندان روستایی و عشایری بخش وردشت سمیرم، از برنامه ریزی برای تدوین پرونده ثبت جهانی این آثار خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۲ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
اصفهان - مدیرکل توسعه و ترویج صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی گفت: صنایع دستی چهار نقطه کشور برای ثبت جهانی شدن معرفی شده است.
ایمنا   ۳ ساعت پیش    
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: به طور حتم هنرمندان صنایع دستی مشکلاتی دارند و دولت درصدد رفع این دغدغه ها است، روز گذشته رئیس جمهور در مورد این مشکلات صحبت کردم، ایشان دستورات ویژه ای درباره بیمه هنرمندان صنایع دستی صادر کردند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۵ ساعت پیش    
همایش ثبت جهانی ژئوپارک طبس در آستان مبارک حضرت حسین بن موسی الکاظم (ع) برگزار شد.
شاتا نیوز   ۶ ساعت پیش   + ۹ سایت دیگر  
معاون وزیر صمت در همایش ثبت جهانی ژئوپارک طبس، پیشنهاد تهیه اطلس فسیل شناسی این منطقه به عنوان بهشت زمین شناسی ایران را ارائه کرد.
ایسنا   ۷ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/همدان دهیار روستای حیدره قاضی خان از قرار گرفتن این روستا در لیست روستاهای کاندید ثبت جهانی در سازمان جهانی گردشگری خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۹ - ۱۳:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/فارس شهرستان های استهبان و نی ریز در فارس، علاوه بر تولید محصولات مختلف کشاورزی، از دیرباز مرکز تولید انجیر بوده است؛ انجیرستان های این شهرستان ها، به ویژه استهبان، که عمدتا دیم بوده و محصول آنها به لحاظ کمی و کیفی، جایگاهی ویژه در کشور، منطقه و حتی جهان دارد ...
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۲۰:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
استاندار همدان درچهارمین جلسه ستاد استانی ثبت جهانی هگمتانه بر لزوم تسریع درروند سامان دهی معابر مسیر منظر تاریخی هگمتانه و رفع موانع پرونده ثبت جهانی تاکید و دستور لازم در راستای هماهنگی هرچه بیشتر دستگاه های اجرایی متولی برگزاری این رویداد مهم جهانی را صادر کرد.
خارگ نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۱۳:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
استاندار همدان گفت: وظایف شهرداری همدان و دستگاه های خدمات رسان همچون برق، مخابرات و گاز برای رفع موانع پرونده ثبت جهانی هگمتانه به آنها ابلاغ شده که با جدیت در حال پیگیری است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۱۲:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
استاندار همدان گفت: جذب گردشگر از اقصی نقاط جهان، ارزآوری و رشد اقتصاد استان همدان از فواید ثبت جهانی هگمتانه است.
یزد آوا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۲۰:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیر کل میراث فرهنگی استان یزد گفت: تدوین پروانه ثبت جهانی زیورآلات یزد از جمله مصوبات سفر سال گذشته رییس جمهور به یزد بود که این پرونده برای ارسال به شورای جهانی گردشگری پیگیری می شود.
مرصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۱۹:۴۲    
مرصاد نیوز: به گفته کارشناسان ثبت جهانی اسب کُرد می تواند ظرفیت مهمی برای صنعت گردشگری ورزشی و استغال در کرمانشاه فراهم کند.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۱۶:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی استان یزد با اشاره به اصالت طرح و نقش در زیورآلات سنتی یزد گفت: پروژه ثبت جهانی این رشته در حال پیگیری است و امیدواریم هرچه زودتر این مهم به سرانجام برسد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۱۲:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/همدان در حالیکه حذف هر گونه تردد ترافیکی خودرویی از محدوده عرصه هگمتانه یکی از مهمترین اقداماتی است که باید در راستای حذف موانع ثبت جهانی پرونده هگمتانه و مرکز تاریخی همدان تا پیش از حضور ارزیابان یونسکو انجام شود اما این اقدام تاکنون صورت نگرفته است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۱۱:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
شاهرود- چرای دام سنگین نشان از تخریب جنگل هیرکانی ابر می دهد جنگلی که به تازگی ثبت جهانی نیز شده است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۱۰:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/بوشهر معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان بوشهر گفت: دانشگاه آزاد خورموج پژوهش اولیه ثبت عبای دشتی را انجام داده است و اکنون باید این پژوهش تکمیل و به وزارتخانه تحویل داده شود.
آوای رشت   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۰۳:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان نماینده لنگرود در مجلس، با بیان اینکه مرکز تجارت محصولات کشاورزی را در شلمان ایجاد خواهیم کرد، افزود: نوغان و کج می تواند برند خوبی برای آغاز کار این بازار تجاری باشد ...
رکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۲۲:۱۱    
رکنا: یکی از خواسته هاش مشخص وزارت میراث فرهنگی از استاندار همدان در راستای رفع موانع ثبت جهانی ساماندهی و مرمت سراها، کاروانسراها و جداره های خیابان اکباتان در بخش پرونده مرکز تاریخی همدان است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۲:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
مسجد جامع اردستان، نخستین مسجد دو طبقه و دومین مسجد چهار ایوانی جهان اسلام است که از این بنای تاریخی، به عنوان کاندیدای ثبت جهانی نام برده می شود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۰۸:۵۸    
ایسنا/اردبیل مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل سد میل مغان را دارای اهیمت محیط زیستی فراوان و امکان ثبت در کنوانسیون بین المللی رامسر دانست و از افزایش اقدامات حفاظتی کوه سبلان در صورت ثبت جهانی آن خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۰۸:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
مشگین شهر - مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: روستای موئیل با جاذبه های متنوع گردشگری برای ثبت جهانی در یونسکو، در ردیف دهکده های جهانی گردشگری معرفی شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۱۶:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
فرماندار شهرستان همدان گفت: در راستای ثبت جهانی منظر تاریخی هگمتانه تا همدان نیاز به پیوست رسانه ای و اقناع داریم.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۱۶:۱۸    
رئیس حوزه هنری همدان از حذف طبقات اضافی ساختمان این مجموعه خبر داد و گفت: کرد: تخریب ساختمان به جهت عدم تامین پارکینگ است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۰۸:۴۳    
دوچرخه سواران همدانی مسیر اطراف تپه هگمتانه را رکاب زدند تا حمایت خود را از ثبت جهانی شدن این تمدن دیرینه کشورمان اعلام کنند.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۲:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
مدیر پایگاه ملی میراث فرهنگی آیاپیر گفت: باتوجه به پیگیری های مدیرکل میراث فرهنگی خوزستان و تلاش های صورت گرفته طی سال های گذشته در معرفی و تشریح اهمیت ثبت جهانی ایذه در ابعاد استانی، ملی و جهانی، در حال حاضر شرایط نسبت به هر زمان دیگری برای به ثمر نشستن این موضوع، مهیاتر است.
همگردی   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۱:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
ایرنا/ براساس آخرین اخبار بدست رسیده و گزارشات منتشر شده، ثبت جهانی هگمتانه نیازمند حمایت رسانه ها است. هگمتانه اگرچه همچون پهنه ها و یادمان های تاریخی در جای جای ایران هنوز هم رازهای نهفته و نشانه هایی خفته در خاک و لا به لای خشت هایش دارد اما همین اندک یافته ها و کاوش ها کافی بود تا کارشناسان ...
همشهری   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۲۳:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
برای رفع موانع اصلی ثبت جهانی هگمتانه و مرکز تاریخی همدان ، عملیات تخریب دو طبقه از ساختمان حوزه هنری واقع در خیابان کولانج روز جمعه 12 خرداد ماه 1402 آغاز شد.
آنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۶:۵۳    
دانشگاه آزاد اسلامی واحد خورموج (دشتی) در ثبت جهانی عبابافی شهرستان دشتی مشارکت می کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۲۱:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در راستای ثبت جهانی خانه آل طه در کوهبنان قول پیگیری داد.
میرملاس نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۲۳:۴۴   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی میرملاس به نقل از خبرنگار مهر، عطا حسن پور امروز چهارشنبه در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: جشنواره فرهنگی در روستای بیشه با محوریت ثبت جهانی این روستای مهم گردشگری برگزار شد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۹:۳۶    
ثبت جهانی "نظام انجیر استهبان" در مرحله نهایی قرار گرفت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۷:۴۱    
با هدف رفع نواقص روستای بیشه برای ثبت در سازمان جهانی جهانگردی شورای اداری لرستان تشکیل جلسه داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۵:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان از آغاز به کار چایخانه رضوی به مناسبت دهه کرامت در میدان امام (ره) خبر داد و گفت: این چایخانه بعد از ثبت جهانی هگمتانه قرار است در میدان امام (ره) باقی بماند و پذیرای همشهریان باشد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۵:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
مخترع طرح تولید سوخت از زباله در استان بوشهر با اشاره به ثبت جهانی این طرح گفت: اکنون از این طرح رونمایی شده و برای صنعتی شدن آن آستان قدس رضوی اعلام حمایت کرده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۳:۴۳   + ۶ سایت دیگر  
شاهرود-بخشی از جنگل ثبت جهانی شده ابر شاهرود توسط یکی از بهره برداران بخش خصوصی برای استفاده کشاورزی شخم خورده، این در حالی است که مسئولان عقیده دارند وی مجوز لازم را گرفته است.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۳:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
شهردار همدان گفت: در بودجه 1402 شهرداری همدان 70 میلیارد تومان برای پروژه ثبت جهانی هگمتانه و مرکز تاریخی همدان پیش بینی شده است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۹:۰۳   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه مدیر پایگاه جهانی منظر فرهنگی طبیعی تاریخی اورامانات از رونمایی از سند چشم انداز پنج ساله اورامانات در سالگرد ثبت جهانی آن خبرداد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۸:۴۶   + ۱۴ سایت دیگر  
شهر تاریخی حریره به عنوان یکی از سکونتگاه های تاریخی شمال خلیج فارس برای ثبت در فهرست سازمان جهانی یونسکو و سازمان جهان اسلام (آیسسکو) در دستور کار سازمان منطقه آزاد کیش قرار گرفته است.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۶:۲۸    
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان لرستان از برگزاری شورای اداری شهرستان خرم آباد با محوریت ثبت جهانی روستای بیشه خبر داد.
صندوق های حمایت از توسعه فعالیت های کشاورزی زنان روستایی شهرستان استهبان در مراسم ثبت جهانی "نظام انجیراستهبان" با ارائه گزارش از فعالیتها به همراه برپایی نمایشگاه در محل سالن فرمانداری و نمایش زندگی در انجیرستان شرکت کردند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۶:۳۶    
مدیرکل ثبت و حریم آثار و حفظ و احیای میراث معنوی و طبیعی وزارت میراث فرهنگی گفت: ثبت جهانی هگمتانه برگ برنده رقابتی ایران در میراث جهانی است، بنابر این همراهی جامعه محلی برای به نتیجه رسیدن این پرونده بسیار مهم است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۳:۰۵   + ۱۵ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان از پیگیری های برای ثبت جهانی روستای بیشه خرم آباد خبر داد.
همدان پرس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۰:۵۲   + ۱۰ سایت دیگر  
برای رفع نواقص پرونده جهانی همدان، حمایت استاندار، همراهی جامعه محلی و حمایت های کشوری نقش کلیدی ایفا می کند | پرونده ثبت جهانی منظر فرهنگی و تاریخی از هگمتانه تا همدان شامل تپه هگمتانه، بازار و بافت تاریخی است که برای ثبت جهانی آماده سازی شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۰:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
قائم مقام گروه مشاوران علمی دبیرخانه جیاس فائو با تاکید بر اینکه پورپوزال تهیه شده در زمینه "ثبت نظام انجیراستهبان" توسط همه اعضای گروه جیاس بررسی شده است ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۵:۵۰   + ۴ سایت دیگر  
رئیس مؤسسه پژوهش های برنامه ریزی، اقتصاد کشاورزی و توسعه روستایی وزارت جهاد کشاورزی با تأکید بر اینکه فرآیند ثبت نظام انجیر استهبان به عنوان چهارمین نظام میراثی کشاورزی مهم جهانی در ایران از چند سال گذشته در دست اقدام است ...
وزارت جهاد و کشاورزی   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۲:۴۹   + ۱۴ سایت دیگر  
رئیس موسسه پژوهش های برنامه ریزی، اقتصاد کشاورزی و توسعه روستایی وزارت جهاد کشاورزی با تاکید بر اینکه فرآیند ثبت نظام انجیر استهبان به عنوان چهارمین نظام میراثی کشاورزی مهم جهانی در ایران از چند سال گذشته در دست اقدام است ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۰۹:۱۷    
یونسکو عضویت ژئوپارک ارس و ژئو پارک طبس در شبکه ژئوپارک های جهانی را اعلام کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۷:۳۶    
روستای گردشگری بیشه لرستان بزودی ثبت جهانی خواهد شد.