یکشنبه ۱۴ خردادساعت ۱۵:۲۶Jun 2023 4
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «نیروگاهی»

مدیرعامل نیروگاه شهید مفتح همدان در دیدار با مدیران شرکت میتسوبیشی ژاپن آمادگی این نیروگاه را جهت انتقال تجربه در خصوص تعمیرات سیستم ها به شرکت های ژاپنی اعلام کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۲:۱۲   + ۵ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق لوشان از نوسازی موفقیت آمیز واحد بخار 120 مگاواتی نیروگاه لوشان که از سال 1349 تا سال 1399 در مدار بهره برداری بوده، توسط متخصصان داخلی خبر داد و گفت: این واحد از شب گذشته راه اندازی شده است.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۶:۰۲   + ۱۱ سایت دیگر  
وزارت صمت طی چند ماه اخیر یکی از خبرساز ترین و پرحاشیه ترین وزاتخانه های دولت بود و حالا پرسش مردم، تولیدکنندگان، صاحبان صنایع و فعالان اقتصادق این است که سرانجام دولت چه کسی را برای وزارت صمت معرفی کرد؟ ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۱:۵۸   + ۸ سایت دیگر  
محققان دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بررسی رفتار دینامیکی نیروگاه دودکش خورشیدی به این نتیجه رسیدند که با استفاده بهینه از ذخیره سازهای انرژی حرارتی، توسعه و تجاری سازی این فناوری به صرفه و قابل رقابت با فناوری های تولید توان سوخت های فسیلی است.
عملیات راه اندازی واحد 320 مگاواتی شماره یک بخار نیروگاه بیستون کرمانشاه با انجام بیش از 19 هزار فعالیت مجزا توسط متخصصان شرکت تعمیرات نیروگاهی ایران کلید خورد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۸:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
یک اقتصاددان و استاد دانشگاه با تاکید بر لزوم رقابتی شدن صنعت برق گفت: اگر قیمت برق در یک فضای رقابتی کشف شود و نیروگاه ها به سودآوری برسند، سود حاصل یکی از منابع اصلی سرمایه گذاری است که می تواند به توسعه ظرفیت نیروگاهی کشور منجر شود.
معدن نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۶:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
پایگاه خبری معدن نیوز -معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: عباس علی آبادی مدیرعامل فعلی مدیریت پروژه های نیروگاهی ایران (مپنا) به عنوان وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت به مجلس معرفی شد.
دنیای معدن   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۲:۵۱   + ۳۷ سایت دیگر  
دنیای معدن- معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: عباس علی آبادی مدیرعامل فعلی مدیریت پروژه های نیروگاهی ایران (مپنا) به عنوان وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت به مجلس معرفی شد.
نیروگاهیان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۰۰:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نیروگاهیان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، در راستای اجرای تفاهمنامه سال 1400 در خصوص احداث 10 هزار مگاوات ظرفیت نیروگاهی توسط صنایع کشور بین وزارتخانه های نیرو و صمت ...
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۲:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: تحلیلگر بازار سرمایه با اشاره به انتشار گزارش عملکرد500 شرکت بورسی و فرابورسی، تحلیلی از سود و درآمد صنایع پالایشی، معدنی، فلزی ، خودرویی، نیروگاهی ارایه کرد.
قم پرس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۰۸:۵۲   + ۲۲ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس، غلامعباس حسینی در حاشیه سفر دو روزه به منطقه 7 عملیات انتقال گاز، گفت: شرکت انتقال گاز ایران اکنون با 10 منطقه عملیاتی، بیش از 39 هزار کیلومتر خط لوله، 90 تأسیسات تقویت فشار گاز، 331 واحد کمپرسوری و 61 مرکز بهره برداری خطوط لوله، گاز را از مبادی تولید به مصارف خانگی ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۰۰:۱۸   + ۷ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : مشترکان خانگی صنعت برق برای برخورداری از پاداش صرفه جویی باید از ساعت 11 صبح تا 18 عصر میزان مصرف خود را مدیریت کنند. به گزارش ایرنا ، ناترازی تولید و مصرف برق یکی از معضلات جدی صنعت برق کشورمان است ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۰۰:۱۸   + ۵ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : سال گذشته توانستیم مصرف تابستانه برق را به خوبی تامین کنیم و انجام 94 هزار مگاوات تعمیرات نیروگاهی پیش از شروع پیک تابستان 1401 با موفقیت انجام شد و برای تامین پایدار برق در پیک تابستان 1402 ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۵:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل آذرآب از برنامه ریزی صورت گرفته برای نقش آفرینی این شرکت در طرح های توسعه صنایع نفت، گاز، پتروشیمی، نیروگاهی و انرژی های نوین خبر داد.
کیهان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۲۲:۱۵   + ۱۲ سایت دیگر  
معاون راهبردی تولید شرکت مادرتخصصی برق حرارتی گفت: یقین داریم امسال نیز مانند سال قبل با خاموشی برنامه ریزی شده مواجه نخواهیم شد و تا چند روز آینده تمام تعمیرات نیروگاهی به پایان می رسد. ...
روزنامه شهروند   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۸:۲۷   + ۵۲ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران و سخنگوی صنعت برق گفت: همزمان با روز نخست اجرای طرح پاداش سراسری صرفه جویی در مصرف برق، تا 4درصد کاهش مصرف را در اوج بار شاهد بودیم. ...
مدیرعامل شرکت مادرتخصصی برق حرارتی با بیان اینکه ایران جزو 5 کشور توربین ساز نیروگاهی در دنیا است، گفت: امروز به همت کارشناسان کشورمان به خودکفایی بیش از 98 درصدی در ساخت تجهیزات برق رسیده ایم.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۴:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
اسکندری معاون شرکت برق حرارتی با بیان اینکه 97 درصد تعمیرات نیروگاهی به اتمام رسیده است، گفت: 10 سال است حتی یک قطره مازوت هم نیروگاه های تهران و اصفهان استفاده نشده است.
تجارت گردان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۳:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
معاون راهبری تولید شرکت مادرتخصصی تولید برق حرارتی گفت: 97 درصد برنامه تعمیرات نیروگاهی کشور انجام شده و در چند روز آینده کامل خواهد شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۱:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
معاون راهبری شرکت برق حرارتی گفت: 97 درصد تعمیرات نیروگاهی انجام شده و 3 درصد باقی مانده نیز طی روز های آتی تکمیل خواهد شد.
نبض بورس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۰:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
نماد معاملاتی شرکت سرمایه گذاری نیروگاهی ایران- سنا وسنا ، آماده انجام معامله می باشد.
نبض بورس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۰:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
نماد معاملاتی وسنا به دلیل افشای اطلاعات با اهمیت مصادیق گروه ب برای شرکت سرمایه گذاری نیروگاهی ایران متوقف شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۰۹:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق هرمزگان به منظور بررسی آخرین وضعیت تعمیرات اساسی واحدهای نیروگاهی ایسین و بندرعباس، از این نیروگاه ها بازدید به عمل آورد.
مدیرعامل شرکت تعمیرات نیروگاهی ایران گفت: عملیات ساخت بار اول پره های توربین بخار واحد 320 مگاواتی شماره 6 نیروگاه رامین اهواز با موفقیت در این مجموعه به پایان رسید.
مدیرعامل هلدینگ نیروگاهی بنیاد مستضعفان از صرفه جویی 270 میلیون متر مکعبی مصرف گاز در کشور با بهره برداری از واحد بخار نیروگاه سیکل ترکیبی خرم آباد خبر داد.
ستاره صبح   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۰۱:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
گروه مپنا حدود 15 سال قبل با توجه به آینده پژوهی توسعه فضای کسب و کار ها، به بخش نفت و گاز ورود کرد و در طی این سال ها دستاوردهای قابل توجهی در این عرصه در راستای توانمندسازی نظام فنی و مهندسی کشور در بخش نفت و توسعه پروژه های نفتی و گازی به ارمغان آورد. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۶:۰۹   + ۵ سایت دیگر  
توربین گازی نیروگاهی تولیدشده در یکی از شرکت های دانش بنیان با حضور رئیس هیئت عامل صندوق نوآوری و شکوفایی رونمایی شد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۳:۱۹   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست ، تجربه تلخ خاموشی ها در سال 1400 وزارت نیروی دولت سیزدهم را مصمم کرد تا همه تلاش خود را برای زدودن این خاطره تلخ به کار بگیرد به طوری که تابستان پارسال را بدون خاموشی گذراندیم ...
تین نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۰:۵۶   + ۶ سایت دیگر  
سی و یکمین همایش سالانه بین المللی مهندسی مکانیک ایران و نهمین همایش صنعت نیروگاهی ایران توسط انجمن مهندسان مکانیک ایران با همکاری دانشگاه شهید بهشتی و گروه مپنا همراه با برخی دانشگاه ها و صنایع برتر کشور برگزار شد.
مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه هرمزگان در حاشیه سومین روز از بیست و هفتمین نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پترشیمی در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی شرکت ملی پخش ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۱۳:۱۱   + ۲۵ سایت دیگر  
معاون وزیر نفت گفت: شاهد رشد 10 درصدی مصرف سوخت مایع در بخش نیروگاهی هستیم و در صورتی که در سال های آینده به بهینه سازی توجه نشود این رشد تداوم خواهد داشت.
تین نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۱۲:۵۵   + ۲۵ سایت دیگر  
مدیرعامل گروه مپنا در افتتاحیه همایش سالانه مهندسی مکانیک و صنعت نیروگاهی ایران بر حل مشکلات روز کشور از طریق تعامل هرچه بیشتر دانشگاهیان و حوزه صنعت کشور تاکید کرد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۰۷:۵۸   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست ، افزایش ظرفیت نیروگاهی کشور یکی از راهکارهایی است که وزارت نیرو در دولت سیزدهم برای عبور از اوج مصرف برق در تابستان امسال برای آن برنامه ریزی کرده بود و با توجه به اقدامات رکورد افزایش ظرفیت تولید نیروگاهی شکست. ...
مدیرعامل شرکت تعمیرات نیروگاهی ایران گفت: این مجموعه از نیمه دوم سال گذشته تاکنون 100 پروژه تعمیرات نیروگاهی را به منظور افزایش آمادگی واحدهای تولید برق حرارتی برای تولید پایدار انرژی در پیک مصرف تابستان امسال انجام داده است.
وزارت نیرو   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۲:۱۴   + ۴ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق خراسان گفت: جعبه دنده سرعت بالای توربین های گازی نیروگاهی برای نخستین بار توسط متخصصان داخلی بومی سازی و بر روی واحد آلستوم نیروگاه گازی قاین نصب شد.
برترین ها / ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۶ - ۱۸:۵۱   + ۱۲ سایت دیگر  
دبیر شورای اطلاع رسانی دولت یکی دیگر از مشکلات کشور را به گردن دولت حسن روحانی انداخت.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۱۶:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست ، عبدالرسول پیشاهنگ امروز (دوشنبه) در همایش مشترک وزارتخانه های نیرو، کشور و صمت با استانداران و مدیران صنعت برق کشور افزود: برای پیک تابستان سال گذشته 94 هزار مگاوات برنامه تعمیراتی در دستور کار قرار گرفته بود. ...
جهاد دانشگاهی کشور   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۱۶:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
در سی و یکمین همایش سالانه بین المللی مهندسی مکانیک و نهمین همایش صنعت نیروگاهی ایران که 19 تا 21 اردیبهشت ماه سالجاری برگزار شد، پنل تخصصی "مدیریت انتقال فناوری نمک زدایی و تعمیق ساخت داخل آب شیرین کن" با حضور فعال متخصصان جهاددانشگاهی صنعتی شریف برگزار شد.
بویر نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۱۳:۳۱   + ۴۳ سایت دیگر  
ساعات کار ادارات از خرداد: 6 صبح تا ساعت 13 وزیر نیرو: رکورد افزایش ظرفیت نیروگاهی از نیمه سال 1400 تا پایان سال 1401 شکست و 7 هزار و 54 مگاوات ظرفیت جدید وارد مدار بهره برداری شد. ...
وزیر نیرو از شکسته شدن رکورد افزایش ظرفیت نیروگاهی از نیمه سال 1400 تا پایان سال 1401 خبر داد و گفت: 7 هزار و 54 مگاوات ظرفیت جدید وارد مدار بهره برداری شد.
اقتصادگردان   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۱۱:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
تدوین یک صد هزار برنامه تعمیرات نیروگاهی یکی از گام های مهم وزارت نیرو در تأمین برق پایدار برای تابستان امسال است که از مهرماه پارسال در دستور کار قرار گرفته است.
معاون توسعه طرح های شرکت برق حرارتی گفت: دو واحد گازی جدید نیروگاه های سبزوار و راشد تربت حیدریه به ظرفیت 366 مگاوات تابستان امسال در ر استای کمک به کاهش خاموشی ها و ایجاد برق پایدار در شبکه سراسری وارد مدار می شوند.
تابناک خوزستان   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۲۱:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
معاون تعمیرات نیروگاهی در شرکت نصب، تعمیر و نگهداری نیروگاه های برق آبی خوزستان از تامین برق پایدار مصرف داخلی نیروگاه اول و دوم سد شهید عباسپور خبر داد .
یک شرکت دانش بنیان توانسته است با تولید سامانه های کنترل پیشرفته و رباتیک، نیاز صنایع و کارخانجات کشور را تامین و به ارتقای آن ها کمک کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۱۲:۵۵   + ۶ سایت دیگر  
اگر تا پیش از شروع پیک تابستانه تعمیرات 100 هزار مگاواتی نیروگاه های حرارتی به اتمام برسد، رکوردی جدید در تاریخ صنعت برق کشور در خصوص انجام تعمیرات نیروگاهی، به ثبت خواهد رسید.
مدیرعامل شرکت مادرتخصصی برق حرارتی در جریان بازدید از شرکت تعمیرات نیروگاهی ایران گفت: با توجه به ضرورت آمادگی کامل نیروگاه ها جهت پایداری شبکه سراسری برای گذر از پیک مصرف برق تابستان، تسریع در انجام فعالیت های نهایی و ارسال تجهیزات تعمیر شده به نیروگاه های کشور بسیار ضروری است.
مدیرعامل شرکت تعمیرات نیروگاهی ایران از پایان موفقت آمیز تعمیرات اساسی روتور ژنراتور 220 مگاواتی نیروگاه ناصریه عراق در این مجموعه خبر داد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۰:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
محمدنژاد رییس کمیته برق مجلس با بیان اینکه ناترازی برق حالاحالاها در ایران ادامه دارد، گفت: دولت می گوید متوسط راندمان نیروگاهی به39.5درصد رسیده اما هنوز بهره وری برخی از آنها کمتر از 20 درصد است.
می متالز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۲ - ۲۳:۴۸   + ۱۵ سایت دیگر  
می متالز - یک اقتصاددان گفت: برقراری انضباط مالی در صنعت نیروگاهی که با ابلاغ سقف نرخ خرید برق از نیروگاه ها در دستور کار قرار گرفت، به بهبود فضای سرمایه گذاری در حوزه برق ختم خواهد شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۲۲ - ۲۱:۲۹   + ۳۱ سایت دیگر  
وزیر امور اقتصادی و دارایی از آمادگی ایران انتقال پیشرفت ها در زمینه های فناوری ها و توانمندی های بیو، نانو، صنایع دارویی، تجهیزات پزشکی، ساخت تجهیزات نیروگاهی و ساخت کاتالالیست های صنعت نفت به اعضای بانک توسعه اسلامی و کشورهای اسلامی خبر داد.