جمعه ۱۲ خردادساعت ۰۹:۲۰Jun 2023 2
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «معرفت»

همشهری   ۲۵ دقیقه پیش   + ۶ سایت دیگر  
پیشکسوت استقلال گفت: ما به خاطر معرفت و ایستادگی ساپینتو از او ممنون هستیم اما اشتباهاتش باعث شد برنده بازی های بزرگ نباشیم.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۰۰:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
استاد حوزه علمیه خوزستان با بیان اینکه نرمش قهرمانانه امام رضا(ع) و هجرت حضرت سبب ارتقای معرفت مردم نسبت به امامت شد، گفت: با افزایش شناخت جایگاه امامت، مردم متوجه شدند امامت عهد الهی است و لذا امام رضا(ع) برای جایگاه امامت، روشنگری کردند.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۲۱:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی گفت: مجالس مذهبی و مناسبت ها باید به معنویت، محبت و معرفت ما نسبت به اهل بیت اضافه کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۸:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری گفت: همزمان با میلاد امام رضا(ع) برنامه ریزی برای برپایی جشن و برنامه های فرهنگی در 76 مسجد ملقب به نام علی ابن ابی طالب(ع) و 39 مسجد ملقب به نام امام رضا(ع) به مناسبت عید غدیر کلید می خورد تا چراغ معرفت علوی در این مساجد بیش از پیش روشن شود.
آناج   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۷:۵۹    
حجت الاسلام قربانی گفت: در باب امام شناسی معرفت شیعه قبل از امام رضا(ع) در یک حد و بعد از امام در حد دیگری بود.
جهاد دانشگاهی کشور   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۴:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
سخنگوی دولت در مراسم اختتامیه یازدهمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران جهاددانشگاهی بیان کرد: هر اندازه فرهنگ مناظره ی درست و حقیقی که می خواهد به معرفت افزایی بینجامد در کشور گسترش پیدا کند، پیشرفت خواهیم کرد.
فاش نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۳:۲۶    
فاش نیوز- معروف است که بر سر درِ معبد دلفی در یونان باستان نوشته شده بود: خودت را بشناس! سقراط معتقد بود در ژرفای روان هر فرد، شناخت یا معرفت نهفته است. او برای سؤال از چگونگیِ با معرفت شدن و خودشناسی، پاسخ جالبی داشت: ما مانند ماما ها! می توانیم مامای فکر و اندیشه وروان آدم ها باشیم! ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۲:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
مجید کافی با بیان اینکه تقدس زدایی از منابع سنتی در آینده چالش جدی ما در عرصه هوش مصنوعی است، گفت: جامعه شناسی و الهیات هوش مصنوعی بسیار جدی است، چراکه با معرفت شناسی سنتی ما منافات دارد و چالش جدی ما در زمینه هوش مصنوعی این است که با منطق جوگرایانه سنتی که پایه علوم انسانی و اسلامی است ...
بسیج   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۰:۴۷    
ساری- عطر پرچم حرم رضوی حال و هوای دیار علویان را امام رضایی کرده است . مردم سوادکوه نیز با استقبال پرشور از کاروان زیر سایه خورشید معرفت و دلدادگی خویش را به ائمه اطهار(ع) به نمایش گذاشتند.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۷:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
استاد دانشگاه تهران گفت: امام رضا(ع) از یک سو معرفت را آفریده خدا می داند و اثبات گرایی فیلسوفان یونان و قرینه گرایی فیلسوفان دین را رد می کند، از سوی دیگر، عقل را در اثبات خدا توانمند می داند.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۲۳:۰۶    
حجت الاسلام والمسلمین ایمانی گفت: خداوند درباره لزوم تبلیغ در قرآن می فرماید باید دسته ای از شما باشند که مردم را به کارهای نیک تبلیغ کنند و کسانی باشند که آنها را از بدی باز دارند.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۲۱:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
مدیریت زائران غیرایرانی حرم مطهر رضوی گفت: همه خلفای بنی عباس و سایر خلفا حتی بنی امیه می دانستند که ائمه اطهار(ع) دارای منزلت والایی هستند و باید حکومت اسلامی توسط آن بزرگواران بر پا شود اما از یک طرف عشق بسیار نسبت به قدرت و دنیا داشتند و از طرف دیگر اعتقاد و معرفت نسبت به جایگاه امامت نداشتند.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۲۰:۰۰    
حوزه / خانه فرهنگ معرفت کاشان تحت نظارت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان، به مناسبت دهه کرامت و به مناسبت میلاد امام رضا(ع) با بهره گیری و معرفی جایگاه رفیع امامت و ولایت، اقدام به برگزاری ویژه برنامه های فرهنگی، دینی و هنری کرد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۵:۴۹    
روحانی کاروان خدام رضوی،گفت: حدیث های متفاوتی برای فضیلتی که شامل حال زائرین حضرت می شود وجود دارد که یکی از آنها این است که وقتی وارد حرم مطهر میشوید عارف به حق می شوید و این یک واقعیت غیر قابل کتمان است.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۳:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
گردهمایی خادمان مسجد، پیشوایان معنویت و طلایه داران معرفت با حضور مدیران کانون های فرهنگی هنری مساجد استان قم برگزار شد.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۱:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
حوزه/ عضو هیئت رئیسه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم امامت را روح اصلی دین نامید و گفت: امامت روح دین است و دین بدون امامت مثل جسم بدون روح است. همه اصول، فروع، اعتقادات، ارزش های اخلاقی و رفتارها و نظام فقهی و حقوقی به وجود امام و رهبر گره می خورد ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۰:۰۹    
در گذر تاریخ با این همه کافران و منکران و این همه سعی در تمسخر و طرد و تضعیف که در کار کتاب های آسمانی کرده اند همچنان هم عامه مردم و هم خواص از اهل معرفت دلداده این سخنان آسمانی هستند.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۰۹:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
کارشناسان حاضر در دومین بخش از میزگرد تعاملی ایکنا؛ با بیان آنکه رسالت هنر توحیدی و هنرمند موحد بازتاب عینیت هنر متعهد در مقام دفع است نه رفع ، تصریح کردند ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۰۸:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
به مناسبت دهه کرامت مجموعه درس گفتار آداب زیارت را با کارشناسی حجت الاسلام محمد بیابانی اسکویی تهیه و تولید شده است که در ادامه قسمت چهارم این مجموعه را با عنوان معرفت زیارت تقدیم مخاطبان گرامی می کند.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۲۳:۲۹    
استاد غلامحسین ابراهیمی دینانی در برنامه معرفت شبکه چهار سیما در بررسی کتاب من و جز من ، گفت: باید دید خواستن حقیقت از کجا می آید و چه کسی حقیقت را می خواهد؟ من چون حقیقت است، حقیقت را می خواهد یا چون باطل است حقیقت را می خواهد؟ از سوی دیگر، انسان به هر آنچه آری بگوید با آن متحد می شود ...
بسیج   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۲۱:۴۱    
نخستین گردهمایی خادمان مسجد، پیشوایان معنویت و طلایه دارا معرفت ناحیه مقاومت بسیج امام حسین علیه الاسلام با حضور فرمانده سپاه استان قم برگزار شد.
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۲۱:۲۹    
شفقنا_ حجت الاسلام و المسلمین ثمری در محفل انس و معرفت که در یکی از هتل های مدینه برگزار شد، با بیان اینکه سفر حج سفر فاصله گرفتن از خودپسندی و خودخواهی است، اظهار داشت: برخی از حجاج از این سفر به سمت رسول خدا هجرت می کنند. ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۴:۵۹   + ۴ سایت دیگر  
مراسم معنوی دوشنبه های قرآنی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان سمنان به میزبانی جهاددانشگاهی سمنان برگزار شد.
عقیق   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۲:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
سخنران حرم مطهر بانوی کرامت، رفیق و دوست خوب را بزرگ ترین دستاویز ایمان و کیمیای سعادت آدمی توصیف نمود و گفت: معرفت و محبت کلید درک بسیاری از خیرات و حسنات است. کسی که محبت و معرفت به خدا و اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام داشته باشد، قطعاً سعادتمند و رستگار خواهد بود.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۱:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام چراغی، با بیان اینکه دانشگاه ها در تمدن سازی و ایجاد زمینه سازی برای مهدویت نقش بسزایی دارند، گفت: با فرهنگ مهدویت می توان به رشد فکری رسید و در عین حال از حس گرایی به سمت عقل گرایی رفت و کسب معرفت کرد.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۰۹:۰۴    
حج علاوه بر آنکه فرصتی است برای کسب معرفت و پالایش روح، زمینه ای است برای معرفی بهتر هویت ملی و مذهبی ما ایرانیان.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۴:۴۷    
ایسنا/لرستان رئیس دانشگاه لرستان گفت: بزرگداشت جشنواره اقوام ایران زمین برای معرفت افزایی است.
قم پرس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۲:۱۶   + ۱۳ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس ; کتاب تبیین فلسفی رؤیا اثر محمد مصطفایی در 144 صفحه به همت مؤسسه بوستان کتاب منتشر شد. از جمله مسائل مهم معرفت نفس یا روانشناسی، رویا است که شخص خویشتن را عملاً در نهان عالمی غیر از عالم ماده و جسمانی می یابد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۱:۱۳    
دومین همایش بین المللی معرفت و رسالت حسینی، با موضوع اربعین حسینی و تمدن نوین اسلامی در پایتخت برگزار شد.
خبر دیشموک   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۰۹:۴۹   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبر دیشموک؛ کاروان زیر سایه خورشید میهمان مردم کهگیلویه شدبه گزارش خبرگزاری صدا و سیمای کهگیلویه و بویراحمد، کاروان های زیر سایه خورشید متشکل از خدام حرم مطهر، همه ساله در ایام دهه کرامت به استان ها و کشورهای مختلف سفر می کنند که هدف از برگزاری این جشن ها ...
تقریب   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۰۹:۲۱   + ۷ سایت دیگر  
حجت الاسلام وزیری در سلسله مباحث معرفتی به موضوع کمک به زائران حج اشاره کرد و گفت: در این سفر برادری و کمک به هم نوع را تمرین کنیم.
قم پرس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۰۸:۵۲   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس، نشست هفتگی شهر کتاب روز سه شنبه نهم خرداد به نقد و بررسی کتاب فلسفه تحلیلی اختصاص دارد. کتاب فلسفه تحلیلی گزیده مقالات حمید وحید در حوزه فلسفه در پژوهشگاه دانش های بنیادی است. بخش نخست این کتاب نه مقاله در حوزه ی معرفت شناسی را در بر می گیرد ...
کیهان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۲۰:۲۹    
علی قربان نژاد ما عوالم گوناگونی را طی کرده ایم تا اکنون به عالم ماده رسیده ایم. در مطالب پیشین به آن سبب که لازم بود تا در مورد عهد الست سخن بگویم در مورد آن عوالم ذکر مختصری رفت. به عوالمی که طی کرده ایم عوالم پیشینی و به عوالمی که زین پس طی می کنیم عوالم پسینی گفته می شود. ...
تبیان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۶:۵۰    
از توصیه های این عالم الهی به حج گزاران ؛ توبه از گناهان فقهی (محرمات شرعی و واجبات ترک شده) و معرفت و توجه به امام غائب ارواحنا فداه به عنوان امیر الحاج اشاره شده است.
امام جمعه شهرستان دورود در پیامی به دبیرخانه جشنواره کتابخوانی رضوی، این جشنواره را یکی از راه های اتصال به چشمه ذلال معرفت رضوی دانست.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۶:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
نخست وزیر مالزی از مساجد این کشور خواست که وظیفه خود برای ایجاد معرفت و آگاهی و همچنین صلح و انسجام در جامعه را به نحو احسن انجام دهند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۲:۴۹    
نخستین برنامه فرهنگی و معنوی محفل انس و معرفت زائران ایرانی بیت الله الحرام عصر جمعه در مدینه منوره برگزار شد.
برترین ها   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۲:۳۵   + ۵ سایت دیگر  
رومن ولاسف کشتی گیر حرفه ای روس با انتشار این کلیپ در اینستاگرام خود نوشت: برای او احترام زیادی قائل هستم، یک قهرمان بزرگ روی تشک و مردی با قلبی بزرگ و مهربان خارج از تشک.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۲:۲۵    
معاون امور مجلس رئیس جمهور در دومین همایش بین المللی معرفت و رسالت حسینی، پیاده روی اربعین را نمونه عینی تمدن آینده اسلامی دانست و گفت: در پیاده روی اربعین عقلانیت، محبت، انسانیت، اخلاق و پیشی گرفتن در خیرات وجود دارد.
دیار آفتاب   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۲:۰۵   + ۱۳ سایت دیگر  
حجت الاسلام خاموشی در همایش بزرگداشت امامزادگان و بقاع متبرکه گفت: در دریای پرتلاطم دنیای امروز برای رسیدن به سعادت دنیوی و اخروی باید نسبت به اهل بیت (ع) محبت و معرفت داشته باشیم.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۰۹:۰۷    
عیسی عبدی، پژوهشگر و مولف حوزه تاریخ گفت: جدای از آثار شناخته شده بهتر است سراغ منابعی خاص و کم نام و نشان هم برویم که رویکردهای متفاوتی در تاریخ به ما یاد می دهند. زیرا ما همیشه درگیر خوانش های جدید از تاریخ هستیم ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۰۸:۳۴   + ۱۱ سایت دیگر  
نخستین برنامه فرهنگی و معنوی محفل انس و معرفت زائران ایرانی بیت الله الحرام عصر جمعه در مدینه منوره برگزار شد.
قم پرس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۰۳:۴۹   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس، حجت الاسلام محمدمهدی گرجیان، عضو هیئت علمی دانشگاه باقرالعلوم (ع) و دبیر اتاق فکر اسلامی سازی علوم انسانی طی سخنانی در این نشست با اشاره به اینکه در عصر معرفت فست فود و ساندویچی، برگزاری چنین نشست ها و محافلی با محوریت تبیین مباحث بنیادین و زیرساختی، حائز اهمیت و قابل تقدیر است ...
بسیج   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۹:۵۲    
همدان- مسئول عقیدتی سیاسی سپاه ناحیه همدان گفت: معرفت شاخص ترین کلید انسان است؛ عبادت منهای معرفت و شناخت فایده ندارد، معرفت یعنی قبول شدن در آزمون های الهی.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۴:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: برنامه های دهه کرامت باید در کنار عمق بخشی به معرفت افزایی، توام با گسترش نشاط و سرور معنوی باشد.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۳:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
حجت الاسلام حسینی به برکات هجرت امام رضا علیه السلام به ایران اشاره کرد و گفت: رشد کیفی و کمّی و عمقی مکتب تشیع و ارتقاء معرفت نسبت به اهلبیت (ع) از برکات هجرت امام رضا علیه السلام به ایران است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۳:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
امام جمعه شهرقدس گفت: سفر امام رضا(ع) به ایران دستاوردهایی به همراه داشت و موجب بالا رفتن معرفت مردم نسبت به جایگاه امامت و رشد عمقی مکتب شیعه شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۳:۲۱   + ۵ سایت دیگر  
دومین همایش بین المللی معرفت و رسالت حسینی با عنوان اربعین و تمدن نوین اسلامی، با حمایت معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی، برگزار می شود.
نسیم اردبیل   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۳:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام جعفرزاده در خطبه های این هفته نماز جمعه اصلاندوز ضمن انتقاد از مسئولان و متولیان آب و فاصلاب در استان خاطر نشان کرد: یکی از دغدغه های این روزهای مردم شریف و عزیز اصلاندوز ...
قم پرس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۳:۰۰   + ۷ سایت دیگر  
کوروش زارعی در حاشیه شانزدهمین جشنواره تئاتر ملی رضوی اظهار کرد: این جشنواره با موضوعیت امام رضا (ع) است که باید در قالب هنرهای مختلف، سیره عملی و علمی ایشان را تبیین کرده و این امام معصوم را به جامعه هنری و عموم مردم شناساند. ...