پنجشنبه ۱۱ خردادساعت ۰۳:۳۹Jun 2023 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «عقلانیت»

ایبنا   ۵ ساعت پیش    
خراسان شمالی- رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: بزرگترین درسی که از شهدا و دوران دفاع مقدس می گیریم حرکت بر مدار عدالت و عقلانیت است.
مثلث آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۲:۲۱   + ۹ سایت دیگر  
رئیس مجلس در همایش صنعتگران، کارآفرینان، کشاورزان و دامپروران خراسان شمالی با بیان اینکه در جنگ شناختی که دشمن از عرصه نظامی نا امید شده است، باید با عقلانیت حرکت کنیم، گفت: دشمن نقطه ضعف ما که اقتصادی است را پیدا کرده و از آنجا ضربه می زند، اما ظرفیت های مادی ...
صاحب نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۰:۳۸    
استاد فلسفه اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان با بیان اینکه امام به غایت عقل گرا، معنویت گرا و عدالت خواه بود گفت: عدالت و معنویت امام راحل، نشات گرفته از عقلانیت ایشان بود که در زندگی خود این مفاهیم را عینیت بخشیده بود.
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۰:۱۷    
رییس مرکز پژوهش های مجلس سرمایه اصلی هر ملت برای تحول را غرور و آرمان ملی برشمرد و تاکید کرد: با افتخار به گذشته آینده را بسازیم.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۲۱:۳۱   + ۶ سایت دیگر  
جماران : یادگار امام گفت: امروز ما بیش از هر چیز نیازمند عقلانیت و انقلابی بودن هستیم. البته انقلابی بودن به طرد کردن نیست، انقلابی بودن به نفی خود است؛ نه نفی غیر. اگر توانستیم از خودمان عبور کنیم وارد دایره انقلابی ها شده ایم.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۲۰:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
یادگار امام (ره) با بیان اینکه نتیجه انقلاب جمهوری اسلامی است و اگر به این نتیجه توجه نکنید از بستر واقعی انقلاب خارج شده اید، گفت: نتیجه جمهوری اسلامی باید زندگی بهتر یکایک مردم باشد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۶:۰۲    
مبلغ نوشت: علیرضا هزار در مصاحبه ای که به مناسبت ولادت امام رضا علیه السلام انجام داده به ده شاخص کاربردی و مهم برای عقلانیت در زندگی در بیان امام رضا اشاره کرده است که در ادامه می خوانیم:
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۵:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
سید حسن خمینی در دیدار اعضای ستاد مرکزی بزرگداشت امام خمینی(س) گفت: انقلابی به معنای بی عقل نیست. باید عقلانیت داشته باشید. منبع: جماران
نامه نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۴:۱۲   + ۱۲ سایت دیگر  
تولیت حرم امام خمینی (ره) گفت: استقلال سیاسی امروز ایران در تاریخ حداقل 200 ساله اخیر ما بی نظیر است، به گونه ای که بیگانگان در تصمیم گیری های کشور حق دخالت ندارند.
جماران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۳:۵۶   + ۳۲ سایت دیگر  
حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی در دیدار اعضای ستاد مرکزی بزرگداشت امام خمینی(س) تأکید کرد: ما جمهوری اسلامی هستیم و امارت اسلامی، خلافت اسلامی و حتی حکومت اسلامی نیستیم. نتیجه انقلاب جمهوری اسلامی است و اگر به این نتیجه توجه نکنید از بستر واقعی انقلاب خارج شده اید ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۰۹:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
یک کارشناس مذهبی گفت: زیارت نامه، ادبیات و مرام گفت وگوی زائر با مزور است و مزور آن کسی است که من و شما او را زیارت می کنیم؛ یعنی زیارتنامه به ما می گوید که وقتی خدمت حضرت معصومه(س) مشرف شدیم چه بگوییم، چگونه بگوییم، چه بخواهیم و به کجا بینجامیم؟
سلام نو / خرداد نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۰۰:۴۹   + ۳۱ سایت دیگر  
محمد خزاعی، رییس سازمان سینمایی اظهار کرد: افرادی در حوزه سینما که در اغتشاشات بودند یا از قبل پرونده داشتند مورد عفو رهبری قرار گرفتند.
ستاره صبح   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۰۲:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
صاحبنظران در نشست کنشگران مرزی و مساله حکمروایی در ایران بررسی کردند: گروه فرهنگ و هنر: کنشگر مرزی نظریه ای ایرانی است که مقصود فراستخواه آن را بر اساس مطالعات تاریخ معاصر ایران مطرح کرده است ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۴:۵۱    
دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت(ع) گفت: از تهدیدها و چالش های انقلاب اسلامی هم می توان به بی توجهی به هویت فرهنگی اسلامی قانون گرا و عقلانیت محور، نفوذ دنیاگرایی و مصرف زدگی، ایجاد ناامیدی در جامعه، تقابل ملی گرایی و اسلام گرایی و تشدید قوم گرایی ...
قم پرس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۴:۲۵   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش قم پرسحجت الاسلام و المسلمین رمضانی طی سخنانی در این همایش با بیان اینکه اسلام و قرآن دارای قانون است افزود: اسلام، عقلانیت محور و معنویت محور و عدالت محور و کرامت گرا است. این اسلامی است که از آن سخن به میان می آید و دارای فلسفه سیاسی است. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۴:۱۳   + ۵ سایت دیگر  
پس از به قدرت رسیدن مجدد طالبان در افغانستان، روابط تهران کابل به شدت زیر ذره بین قرار گرفته است؛ چه اینکه عقلانیت تهران در مواجهه با بخشی از واقعیت همسایه شرقی به مذاق بسیاری خوش نیامده است.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۰:۱۰    
محسن روستایی گفت: آینده زمانی شکل می گیرد که ما به گذشته کشورمان توجه کنیم. سند یعنی بوده، بودن و خواهد بود. آینده را گذشته می سازد. هر کشوری که می خواهد به توسعه ملی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی برسد باید اول گذشته را رصد کند، آسیب ها را شناسایی کند ...
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۰۹:۲۶    
شفقنا- حجت الاسلام والمسلمین جوادی آملی گفت: امروز، اگر بخواهیم به جامعه بگوییم این هدفی بود که امام دنبال می کرد، کششی برای پذیرش آن نداریم و نمی توانیم بگوییم جامعه کنونی، امام را این گونه بشناسد؛ چراکه شرائط غبارآلودی که پدید آمده، چهره الهی و نورانی امام را به گونه دیگری جلوه داده است . ...
چند ثانیه   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۶:۳۶    
خراسان نوشت: حمایت از هسته های مقاومت مردمی به فرماندهی اشخاصی چون محمد اسماعیل خان، ژنرال علیپور و حتی احمد مسعود نیز می تواند باعث شود که حاکمان فعلی افغانستان واقع بین شوند و در مسیر عقلانیت گام بردارند.
قم پرس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۰۸:۵۲   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس، نشست هفتگی شهر کتاب روز سه شنبه نهم خرداد به نقد و بررسی کتاب فلسفه تحلیلی اختصاص دارد. کتاب فلسفه تحلیلی گزیده مقالات حمید وحید در حوزه فلسفه در پژوهشگاه دانش های بنیادی است. بخش نخست این کتاب نه مقاله در حوزه ی معرفت شناسی را در بر می گیرد ...
جماران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۰۱:۱۷   + ۴۳ سایت دیگر  
محمدجواد لاریجانی مدیر پژوهشگاه دانش های بنیادی تصریح کرد: در حال حاضر غرب از موشک و دسترسی هسته ای ما نگران نیست، بلکه از عقلانیت ما نگران است. نباید از دفاع از اسلام پشیمان شویم، باید با شجاعت در جهاد تبیین نقش داشته باشیم. نظام مدنی ما بزرگترین دستاورد است و این تجربه چالش بزرگی برای غرب است.
کیهان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۲۰:۲۹    
پرسش: از منظر آموزه های وحیانی، چه علل و عواملی موجب می شود، انسان به اهداف موردنظر خود برسد و در زندگی احساس موفقیت و سربلندی کند؟ پاسخ: در بخش نخست پاسخ به این سوال به 8 مورد از عوامل معنوی موفقیت شامل ...
سینما پرس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۷:۲۶   + ۸ سایت دیگر  
سینماپرس: عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه صداوسیما در چهل سال گذشته تقریبا بدون رقیب و راحت بود. ولی الان دوران راحتی تمام شده است، گفت: فضای مجازی و ماهواره رقبای رسانه ملی هستند و همین الان بخشی از ذهن و باور مخاطب را در اختیار گرفته اند.
ستاره صبح   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۰۱:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
علی بیگدلی در گفت وگو با ستاره صبح آنلاین تشریح کرد: ستاره صبح آنلاین/پیام فیض: حسن هریدی، دستیار پیشین وزیر خارجه مصر در گفتگو با روزنامه العرب با اشاره به سفر سلطان هیثم بن طارق ...
بسیج   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۲۳:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
همدان- یکی از یادگاران دفاع مقدس گفت: اگر ما توانستیم در فتنه 88 و فتنه 1401 بر دشمن فائق آییم از دستاوردهای سوم خرداد است، چراکه با مدیریت و عقلانیت نیروهای مخلص و تفکر انقلابی بود که خرمشهر فتح شد.
فرهیختگان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۲۱:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
سیدجواد نقوی در یادداشتی برای فرهیختگان نوشت: * حتما کارتون لوک خوش شانس را دیده اید لوک خوش شانس وقتی کار خود را تمام می کند و هدف خود را انجام می دهد با همان لباس کابویی به سمت خورشید حرکت می کند و در آن بیابان خاص که استعاره ای از بیابان های امریکاست محو می شود ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۰۰:۵۲   + ۵ سایت دیگر  
مدیر کل تبلیغات اسلامی استان فارس گفت: باید گام دوم انقلاب را که پیمودن مسیر آن بر عهده جوانان است با یک عقلانیت انقلابی ترسیم کنیم و ظرفیت جوانان را به میدان بیاوریم.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۴:۵۰    
نشست تعاملی با موضوع عقلانیت از منظر قرآن با حضور اساتید و مربیان قرآنی دهه 60 کشور صبح امروز چهارم خردادماه در فرهنگسرای قرآن برگزار شد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۵:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
نشستی با موضوع عقلانیت از منظر قرآن فردا، چهارم خردادماه در فرهنگسرای قرآن برگزار می شود.
رسا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۴:۳۶   + ۵ سایت دیگر  
حجت الاسلام والمسلمین موسی پور در پیامی ضمن تبریک انتصاب احمدیان به دبیری شورای عالی امنیت ملی تصریح کرد: دکترین امنیت ملی جمهوری اسلامی مبتنی بر عقلانیت است.
میزان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۳:۱۷   + ۴ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان _ محمدی رئیس سازمان زندان ها در ادامه برنامه های خود در سفر به استان فارس طی نشستی بصورت حضوری و ویدئوکنفرانس با کارکنان زندان های این استان دیدار کرد. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۰۸:۲۷   + ۸ سایت دیگر  
یک کارشناس مسائل افغانستان با بیان اینکه از سال 1351 تا کنون افغانستان یک بارحقابه ایران از هیرمند را پرداخت و سد کجکی را باز کرده است، افزود: مشکلات موجود بین ایران و افغانستان در ارتباط با موضوع آب را باید با خرد و عقلانیت حل کنیم و از برخوردهای احساسی و پوپولیستی در این زمینه پرهیز کنیم.
آنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۷:۰۸    
سلسله گفت وگوهای انتقادی در باب علوم انسانی با موضوع عقلانیت گردش ایران به شرق با حضور دکتر ابراهیم متقی و منوچهر محمدی برگزار شد.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۵:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
سعیدی راد پس از دیدن فیلم اخت الرضا گفت: ابعاد ورود حضرت معصومه (س) به ایران باید مبتنی بر عقلانیت تشیع بازنمایی شود و امیدوارم سیره فرهنگ رضوی و حضور زنان در رویکرد مبارزاتی در تاریخ تشیع بیشتر تقویت شود.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۰۸:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
در مورد زندگی و شخصیت ولی نعمتمان آقا علی بن موسی الرضا(ع) این نکته قابل توجه است که حضرت در دوره امامتشان با چند چالش جدی رو به رو بودند و اگر این چالش ها را با نور امامت و عقلانیت خدادادی حل نمی کردند امروزه در مکتب تشیع ثابت قدم نبودیم.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۵:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
بیست و دومین نشست از سلسله گفت و گوهای انتقادی در باب علوم انسانی ارغنون خرد با حضور دکتر منوچهر محمدی و دکتر ابراهیم متقی با عنوان عقلانیت گردش ایران به شرق برگزار می شود.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۳:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
نشست ارغنون خرد با عنوان عقلانیت گردش ایران به شرق سوم خرداد ماه برگزار می شود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۱:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
رئیس جمهور اوکراین امروز یکشنبه در سخنرانی خطاب به رهبران گروه هفت ادعا کرد، فرمول صلحی که کی یف برای پایان دادن به جنگ روسیه در اوکراین ارائه کرده "بیان آشکار عقلانیت" است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۲۳:۱۲   + ۷ سایت دیگر  
واقعیت این است که فاصله دیپلماسی التماسی و انعطاف اصولی یک مرز باریک است که اگر مراقبت نشود، خطای برداشت حاصل می شود.
مرصاد   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۱۴:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
مرصاد نیوز: نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه گفت: بسیاری از مشکلات با تدبیر و عقلانیت قابل حل و فصل است.
مدار اقتصادی   ۱۴۰۲/۰۲/۲۶ - ۱۹:۲۹    
فضای کلی بازارسرمایه و سیگنال های اقتصادی نویدبخش روند رو به رشد بورس در سال 1402 است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۲۶ - ۱۸:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
باشگاه خبرنگاران توانا_ مهدی رسولی، مداح اهل بیت گفت: در حوزه رسانه عقلانیت جدی در حال وقوع است.
میرملاس نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۶ - ۱۲:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی میرملاس به نقل از خبرگزاری مهر، کرسی علمی، ترویجی حجاب و عقلانیت در خانه ملی گفت وگوی آزاد دانشگاه لرستان دانشگاه برگزار شد. کرسی علمی، ترویجی با موضوع حجاب و عقلانیت در سالن شهید میربهرسی دانشگاه لرستان با رویکرد گفت وگومحور برگزار شد ...
رجا نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۱۶:۲۱   + ۷۶ سایت دیگر  
رئیس جمهور با بیان اینکه امروز بسیاری از جوامع با وجود توسعه یافتگی از نبود اخلاق و ایمان رنج می برند، گفت: زیربنای تمدن و مدنیتی که انبیاء و اولیاء الهی نوید آن را داده اند، عقلانیت، معنویت، اخلاق و عدالت است و ما باید به دنبال شکل گیری چنین جوامع انسان سازی باشیم.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۱۳:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
کرسی علمی ترویجی با موضوع حجاب و عقلانیت امروز، 25 اردیبهشت ماه در سالن همایش شهید شکوهی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه لرستان برگزار شد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۰۸:۳۵   + ۱۰ سایت دیگر  
مرتضی سعیدی زاده با بیان اینکه ابعاد شخصیتی امام رضا(ع) از سیره فردی تا مبارزاتی ایشان باید برای کودک و نوجوان امروز عرضه شود، گفت: سیره اجتماعی ایشان و مدارا با مردم را که نیمی از خردمندی و عقلانیت به حساب می آورند فصلی از گفت و گو برای رشد جامعه کودک و نوجوان ما خواهد بود.
هشدار نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۱۸:۴۵   + ۱۱ سایت دیگر  
شما حال پاسخ به نظر هستید. نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی شود. شما حال پاسخ به نظر هستید.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۱۴:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
رئیس مجلس گفت: برای حل مشکلات، به تصمیم هایی با عقلانیت و خرد نیاز داریم.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۰۹:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
کارشناس بازار سرمایه اظهار داشت: معتقدم این هیجان در روزهای آینده فروکش می کند و بازار دوباره وارد فضای عقلانیت می شود و یکی از دلایلی که باعث ایجاد فضای هیجانی در بازار شده این است که عمدتا هنوز خاطره سال 99 در ذهن بسیاری از فعالان بازار سرمایه زنده است و هنوز آنقدر زمان نگذشته که این اتفاق در ...
8 صبح   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۵:۴۹    
بخش خصوصی صنعت خودرو ایران در هفته ای که گذشت تحت تاثیر تصمیم شورای رقابت در تعیین نرخ دستوری برای محصولات تولیدی خودروسازان خصوصی، روزهای سختی را سپری کرد اما خوشبختانه در آخرین ساعات آدینه ای که گذشت ...