چهارشنبه ۰۵ مهرساعت ۰۸:۲۳Sep 2023 27
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «شاهرگ»

رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۰۲:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
دجله و فرات به عنوان عناصر اصلی قوام بخش تمدن تاریخی میان رودان، دو شاهرگ حیاتی عراق به شماره می آید. بخش اصلی سرچشمه جریانات این دو رودخانه در کشور ترکیه قرار داشته و تنها در حوضه آبریز دجله، تعدادی از رودخانه های غربی ایران نیز در تأمین آب مناطق غربی حوضه دجله نقش دارند.
اصفهان امروز آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۰۹:۵۱   + ۲۰ سایت دیگر  
دریای خزر به عنوان بزرگترین دریاچه جهان در حالی به سمت نابودی می رود که اقدام مؤثری برای احیا، حفاظت و صیانت از این پهنه بزرگ و ارزشمند آبی صورت نگرفته است. ...
وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۳:۲۷    
بی هیچ تردیدی، یکی از مؤثرترین و موفق ترین روش ها در تامین سرمایه، که برخوردار از قدمتی به درازی تاریخ حیات در کویر مرکزی ایران است، مدل مشارکتی مردمی در راستای راه اندازی و ایجاد قنوات، به عنوان شاهرگ زندگی در پیکر کویر سوزان است.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۰۹ - ۱۱:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: شاهرود- نماینده مردم شهرستان های شاهرود و میامی در مجلس با بیان اینکه آب شرب شهرستان از 25 حلقه چاه تامین می شود، گفت: شاهرگ اصلی تامین آب این چاه ها کوه شاهوار است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۰۹ - ۱۰:۵۹   + ۹ سایت دیگر  
شاهرود- نماینده مردم شهرستان های شاهرود و میامی در مجلس با بیان اینکه آب شرب شهرستان از 25 حلقه چاه تامین می شود، گفت: شاهرگ اصلی تامین آب این چاه ها کوه شاهوار است.
رکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۳ - ۱۲:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
حوادث رکنا: دزدی که وارد داروخانه شد، خود را مجروح کرد و جان خود را از دست داد.
فرارو   ۱۴۰۲/۰۶/۰۲ - ۱۸:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
دزدی که وارد داروخانه شد، خود را مجروح کرد و همان جا به دلیل از دست دادن خون جان باخت. کد ویدیو دانلود فیلم اصلی
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۰۲ - ۱۶:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
دزدی که وارد داروخانه شد، خود را مجروح کرد و همان جا به دلیل از دست دادن خون جان باخت.
رکنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۸ - ۱۰:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
رکنا: آبشار لاتون استان گیلان در فاصله 15 کیلومتری آستارا قرار دارد و با ارتفاع 105 متر، بلند ترین و مرتفع ترین آبشار ایران است.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۲۵ - ۰۲:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
مجموعه این آمار و اعداد و ارقام می تواند گویای یک فاجعه در نظام آموزش کشورمان باشد؛ فاجعه ای که ما در آینده ای نزدیک با خیل افراد دارای مدرک، اما بی سوادی روبه رو می کند که قرار است هر کدام از آن ها بخشی از شاهرگ های آموزش، فرهنگ، سلامت ...
سلام نو / زندگی آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۹:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
آستارا زیبا و تماشایی است به همین دلیل پیشنهاد می کنیم با ما همراه باشید و درباره آبشار لاتون؛ دیدنی ترین جاذبه طبیعی آستارا بدانید.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۱۰ - ۱۴:۱۸    
انرژی شاهرگ حیاتی زنجیره تولید است و در هر بخش از این زنجیره نقش یکی یا تعدادی از حامل ها بیشتر است.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۴ - ۱۱:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
یک اصفهان شناس با اشاره به اینکه، مادی ها شاهرگ حیاتی باغ شهر اصفهان هستند، گفت: بیش از ده ها رودخانه، آبراهه و هزاران چشمه، آب زاینده رود را تأمین می کنند، این در حالی است که زاینده رود، بیش از 70 رودخانه را سیراب می کند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۲ - ۱۲:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- مدیرعامل منطقه آزاد تجاری - صنعتی چابهار گفت: راهگذر یا کریدور شرق که منطقه آزاد چابهار مولود آن بوده، شاهرگ حیاتی توسعه سرمایه گذاری از سرخس تا چابهار و رسیدن چابهار به توسعه یافتگی است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۴/۳۱ - ۰۳:۱۸    
اصفهان- وضعیت تولید در اصفهان هیچ وقت روی یک پاشنه نچرخیده و همواره بی ثبات بوده است اما اکنون مشکلات مختلف باعث شده تا شاهد افت محسوس تولید در این استان که قلب صنعتی کشور لقب گرفته باشیم.
شانا   ۱۴۰۲/۰۴/۲۸ - ۱۴:۲۷   + ۱۳ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه انجمن های انرژی ایران گفت: ایران دومین ذخایر گاز طبیعی جهان را دارد و نیمی از ذخایر گازی ایران را به خود اختصاص داده و 70 درصد از گاز و 50 درصد برق کشور از این میدان تأمین می شود و شاهرگ حیاتی انرژی کشور است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۴/۲۸ - ۱۰:۲۳   + ۶ سایت دیگر  
سیفون دره رود در ابتدای شبکه آبیاری و زهکشی خداآفرین به عنوان شاهرگ اصلی تامین آب این شبکه با همت و تلاش مهندسان و متخصصان بخش آب در حال تکمیل شدن است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۴/۲۷ - ۰۰:۳۹   + ۹ سایت دیگر  
محمدجواد براتی /مدیر روابط عمومی فولاد مبارکه صنعت فولاد صنعتی پیشرو و صنعت ساز، شاهرگ حیاتی اقتصاد و فرصتی برای توسعه و رشد اقتصادی کشورمان ایران است. این صنعت برای تحقق تولید 55 میلیون تن فولاد در سال 1404 نیازمند زیرساخت و مواد اولیه است ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۴/۲۱ - ۰۹:۳۴   + ۵ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون فنی و عمرانی شورای اسلامی شهر همدان گفت: تقاطع های غیرهمسطح یکی از مهم ترین شاهرگ های ترافیکی شهر محسوب می شود و مدیریت تعمیر و نگهداری از این تقاطع ها امری بسیار مهم در سیستم مدیریت شهری است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۵ - ۱۵:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان سخن از مردی است که در موطن خویش ماند، بسیار خواند، بی هیچ پیرایه و حاشیه و ادعا آیینه وار درس گفت، به کتاب و خواهندگان علم دل سپرد و سر خویش بگرفت و راه خود را رفت ...
مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۱۲ - ۱۸:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
کارشناس ضد ایرانی اینترنشنال: ایران از نقطه غیر قابل بازگشت عبور کرده، غرب باید شاهرگ نفتی ایران را بزند تحریم ها را افزایش دهد و به این کشور حمله نظامی کند.
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۰۴/۰۷ - ۱۹:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
سریال های خواب و بیدار و شاهرگ هر شب از شبکه تماشا پخش می شوند.
آنا   ۱۴۰۲/۰۴/۰۶ - ۱۱:۳۰   + ۱۵ سایت دیگر  
دو سریال خواب و بیدار و شاهرگ روی آنتن شبکه تماشا می روند.
بازار مشترک   ۱۴۰۲/۰۳/۲۹ - ۱۸:۲۶    
عضو هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان محصولات معدنی ایران گفت: صادرات شاهرگ حیاتی هر صنعت به شمار می رود و اگر مسیر روان نباشد، قطعا با مشکلاتی که امروز بخش معدن را درگیر کرده است، مواجه خواهیم شد.
آرتان پرس   ۱۴۰۲/۰۳/۲۸ - ۱۱:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
عضو هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان محصولات معدنی ایران گفت: صادرات شاهرگ حیاتی هر صنعت به شمار می رود و اگر مسیر روان نباشد، قطعا با مشکلاتی که امروز بخش معدن را درگیر کرده است، مواجه خواهیم شد.
اقتصاد 24   ۱۴۰۲/۰۳/۲۷ - ۱۱:۴۷    
یک کارشناس مسائل مناطق آزاد در مورد چندگانگی حاکمیتی در این مناطق گفت: این موضوع یکی از موضوعات اساسی و محدودکننده مناطق آزاد است و هم افزایی همه ارکان اجرایی کشور در جهت رفع موانع تولید و سرمایه گذاری در این مناطق ضروری است.
برترین ها   ۱۴۰۲/۰۳/۲۳ - ۰۹:۱۴   + ۳۳ سایت دیگر  
این فرد مطلع گفت: افراد حاضر در صحنه به سرعت ایشان را به بیمارستان امام خمینی منتقل کردند که بعد از معاینات پزشکی معلوم شد تیغه کاتر، حدود 10 سانت از گردن ایشان و در فاصله یک سانتی متری شاهرگ را بریده است. حجت الاسلام رضایی به اتاق ترومای بیمارستان منتقل شد و در حال حاضر هم تحت نظر پزشکان قرار دارد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۲۰ - ۰۶:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد کشاورزی شاهرگ حیاتی استان کردستان است لذا رونق همه جانبه آن که اراده و همت هر چه بیشتر مسئولان را می طلبد باعث توسعه استان می شود.
سلام نو / تیک   ۱۴۰۲/۰۳/۱۹ - ۱۱:۴۴   + ۵۹ سایت دیگر  
فیلمی از حمله فردی به امام جماعت مسجد امام حسن مجتبی(ع) منطقه هاشمیه مشهد با تیغ موکتبری منتشر شد.
سلام نو   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۱۴:۲۳   + ۲۳ سایت دیگر  
ضارب با استفاده از تیغ موکت بُری گردن وی را شکافت اما خوشبختانه تیغ به شاهرگ برخوردی نداشته و فرد مجروح پس از انتقال به بیمارستان و انجام اقدامات درمانی و بخیه ناحیه جراحت دیده، مرخص شد.
مرصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۱۹:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
مرصاد نیوز: ایمنی مواد غذایی از مزرعه تا سفره می تواند در بسیاری از موارد جان انسان ها را نجات دهد واین نه تنها یک عامل حیاتی برای تامین امنیت غذایی است.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۲۱:۳۹    
با عبور از سرخس و رسیدن حضرت به مقر حکومت مأمون در مرو، حال فرصت مناسبی است تا به رمزگشایی از مهم ترین ماجرای صورت گرفته در آن یعنی پذیرش ولایتعهدی از سوی حضرت رضا(ع) بپردازیم.
سبا724   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۱:۱۱    
مشکلات 13 ساله همچون تیغی بر شاهرگ حیات بزرگترین کارخانه تولید لوله خاورمیانه در ساوه نشسته اما با میانجی گری دبیرخانه ملی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید انتظار می رود به زودی با خیالی آسوده در مسیر تولید گام بردارد. ...
فرارو   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۰۹:۲۲   + ۴ سایت دیگر  
فراز نوشت: ئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس دهم گفت: تفریط آن زمانی بود که ایران به صورت تلویحی طالبان را به رسمیت شناخت. وقتی که سفارت دولت قانونی افغانستان در تهران را به طالبان تحویل دادند، شناسایی دُفاکتویی (شناسایی موقت) و تلویحی طالبان بود ...
اقتصاد 24   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۵:۳۵   + ۱۶ سایت دیگر  
در حال حاضر میزان فروش مواد مخدر مناطق تحت کنترل طالبان به ایران بیش از یک سال عملکرد عمرانی کشورمان است. کمتر کشوری در دنیا وجود دارد که به یکباره به این اندازه به پول کثیف دست یافته باشد. متأسفانه دولت های مختلف در ایران نتوانسته اند این وابستگی را قطع کنند.
اینتیتر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۳:۱۷   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش اینتیتر به نقل از ایسنا، مسعود امیرزاده درباره میزان اجرایی شدن معاهده هامون میان ایران و افغانستان در سال 1351 اظهار کرد: دو پیکره آبی بسیار مهم از نظر وضعیت جغرافیایی، تاریخی ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۰:۱۲   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان افزایش و نوسان نرخ ارز، چالش های مالی در تأمین مواد اولیه و حضور واسطه ها، سود حداقلی، کاهش میزان ورود توریست ها، فقدان بازاریابی و صادرات کافی و میزان حداقلی دستمزدها، ازجمله مشکلاتی است که هنرمندان صنایع دستی شهری که یک سوم صنایع دستی جهان را تولید می کند با آن مواجه هستند.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۲۳:۵۵    
دانشجو نوشت :حجت الاسلام مجتبی اشرفیان امام جمعه شهرستان نیمروز در استان سیستان و بلوچستان دربرنامه دادستان گفت: مشخص است نسبت آب زیادی به گود زره در افغانستان منحرف شده که این موضوع حتی برای مردم افغانستان هم فایده ای ندارد. ...
برترین ها / خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۰۸:۰۵   + ۴۰ سایت دیگر  
تاکیدی که رئیس جمهور و وزیر خارجه بر مساله آب هیرمند داشته اند اگر با عکس العمل منفی طالبان رو به رو شود و اقدامی صورت نگیرد، طبیعتا آنها جری تر خواهند شد و مشکلات بیشتری را برای ایران به وجود خواهند آورد.
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۴:۵۰   + ۷ سایت دیگر  
مدیر رادیو نمایش با اشاره به برنامه استودیو هشت به مطالبات این برنامه و دغدغه هایی که پیگیری کرده است پرداخت. محسن سوهانی مدیر رادیو نمایش درباره برنامه استودیو هشت که در ایام برگزاری نمایشگاه کتاب روی این رویداد متمرکز بود گفت ...
عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۰۹:۰۷   + ۷ سایت دیگر  
محمد کاظم کاظمی کارشناس در روزنامه اطلاعات نوشت: اگر فلات ایران را که کشورهای افغانستان و ایران در آن واقع شده اند، یک تنه جغرافیایی واحد بگیریم، هیرمند شاهرگ آن است. هیرمند بزرگ ترین رودی است که از داخل این فلات شروع می شود و در داخل آن به پایان می رسد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۵:۳۶   + ۵ سایت دیگر  
دخترها از این فرصت استفاده می کنند و فرار می کنند؛ اما یکی از آن پسرها چاقو می کشد و شاهرگ علی را نشانه می رود؛ علی هم بی جان می افتد تو خیابان و خونش جوی می شود و راه می افتد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۱۰:۳۹    
بندر الحُدیده تنها شاهرگ حیاتی یمنی هاست با این حال هشت سال در محاصره قرار گرفت و ائتلاف همواره از رسیدن کشتی های حامل مواد غذایی جلوگیری کرد حتی با انتشار خبر مذاکرات و پایان محاصره ، همچنان کشتی های تجاری برای رسیدن به این بندر محدودیت دارند.
شارا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۶ - ۱۵:۴۷    
در سی امین روز جهانی آزادی مطبوعات، ایالات متحده مراتب قدردانی عمیق خود را نثار روزنامه نگاران برجسته و افراد حرفه ای رسانه ها در سراسر جهان می کند. کار فعالان رسانه ای، ضامن جریان اطلاعات و اندیشه ها و به منزله رگ حیات جوامع آزاد و باز است.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۱۰:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
شهردار زرین شهر گفت: کارگران خدوم شهرداری به واسطه کار و فعالیتشان به عنوان شاهرگ مدیریت شهری در انجام امور مختلف شناخته می شوند، چراکه طی سالیان اخیر همواره منشأ تحولات و ارائه خدمات شایسته به شهروندان بوده اند.
پایگاه خبری همراز   ۱۴۰۲/۰۲/۱۰ - ۱۷:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: مطالبه جدی این استان از وزارت نیرو اجرای کامل طرح احیای زاینده رود، این شاهرگ حیاتی منطقه است که آن را باید از هر تریبونی مطرح کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۲/۱۰ - ۱۵:۰۴   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: رودخانه زاینده رود شاهرگ حیاتی استان اصفهان و احیای دائمی زاینده رود مطالبه اصلی مردم و مسئولان استان از وزارت نیرو است.
فکر شهر   ۱۴۰۲/۰۲/۱۰ - ۱۰:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
فکرشهر: موقعیت و شرایط جغرافیایی نقش مهم و تعیین کننده ای در شکل دادن تجارت، اقتصاد و اوضاع اجتماعی خلیج فارس داشته است. این دریای نیم بسته از نظر وضع طبیعی و اقتصادی و موقعیت نظامی و سیاسی دارای ارزش بسزایی است. ...
خوزنیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۲۷ - ۰۹:۰۴   + ۶ سایت دیگر  
رقیه کردی/رودخانه دز که به عنوان شاهرگ حیاتی منطقه مطرح است و شهرهای زیادی، آب آشامیدنی خود را از این رودخانه تامین می کنند با مشکلات زیست محیطی ناشی از ورود فاضلاب خانگی دست و پنجه نرم می کند. ...
پارس فوتبال   ۱۴۰۲/۰۱/۲۲ - ۲۰:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش ایلنا، این شاید درست ترین تعریف از رئال مادرید این فصل است. تیمی که به هیچ وجه ثبات فصل قبل را ندارد و این را می توان از نتایج گاه و بی گاهی که چه در لیگ و چه در لحظات متفاوت بازی هایش در لیگ قهرمانان می گیرد، مشاهده کرد. ...