سه شنبه ۰۴ مهرساعت ۰۹:۴۲Sep 2023 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «شیخ صفی الدین»

سلام نو   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۲۱:۳۱    
اردبیل بناهای تاریخی درخور توجهی دارد از این رو با ما همراه باشید و درباره آرامگاه و خانقاه شیخ صفی الدین اردبیلی؛ جاذبه ای متحیرکننده بدانید.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۷:۴۹    
تهران- ایرنا- به گفته رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی باید تلاش شود که چهره شیخ صفی الدین اردبیلی بیشتر و بهتر معرفی شود و تاثیر او و شاگردانش بر فرهنگ و اندیشه ایرانی و اسلامی آشکار و هویدا شود.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۰ - ۱۹:۴۲   + ۲۲ سایت دیگر  
اردبیل - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: صفویه برای احیای وحدت و مذهب تشیع 200 سال مقدمه برداشتند و از شیخ صفی الدین اسحاق اردبیلی تا حیدر پدر شاه اسماعیل مقدمه این حرکت عظیم ملی و دینی بود و اردبیل در عزت ایران و ایرانی نقش استثنایی تاریخی دارد و این نقش باید ادامه پیدا ...
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۱ - ۱۳:۰۷   + ۱۰ سایت دیگر  
سفیر بنگلادش در سفر به استان اردبیل گفت: مجموعه شیخ صفی الدین اردبیلی پر از ظرافت هنری است و بازدید از این مجموعه تجربه فوق العاده ای بود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۳۱ - ۱۰:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/اردبیل مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل از تشکیل اولین جلسه شورای راهبری مجموعه جهانی شیخ صفی الدین اردبیلی با هشت عضو خبر داد.
سلام نو   ۱۴۰۲/۰۵/۲۷ - ۱۴:۱۴    
اردبیل مملو از جاذبه های طبیعی است اما پیشنهاد می کنیم از جاذبه های تاریخی آن غافل نشوید و همراه ما باشید و درباره سفری به خانقاه و بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی بدانید.
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان   ۱۴۰۲/۰۵/۲۵ - ۱۶:۳۱    
نمایشگاه گروهی هنرمندان نوجوان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اردبیل با عنوان آوای نقوش و کتیبه ها ، به مناسبت هفته ی اردبیل و بزرگداشت شیخ صفی الدین اردبیلی، با حضور مسئولان کشوری و ارشد استان اردبیل در نگارخانه ختایی بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی دایر شد ...
دکتر علی اکبر ولایتی پیامی را در ارتباط با مناسبت آئین نکوداشت شیخ صفی الدین اردبیلی منتشر کرد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۱ - ۱۸:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
نمای بیرونی ساقه و پوشش گنبد آرامگاه قطب الدین حیدر نشان می دهد که باید همچون آرامگاه شیخ صفی الدین اردبیلی ساخته و آراسته می شد.
برترین ها / تدبیر و امید   ۱۴۰۲/۰۵/۲۱ - ۱۷:۰۰   + ۲۴ سایت دیگر  
امام جمعه اردبیل گفت: شعار زن زندگی آزادی باید در مسیر تکریم زن یعنی شکوفا کردن استعدادهای بزرگ زن باشد و این شعار با این معنا هشتصد سال پیش در اردبیل محقق شد
در پی برگزاری نمایشگاه آوای نقوش کتیبه و اجرای تحسین برانگیز قصه نمایش شاهزاده اردبیلی در همایش بزرگداشت شیخ صفی الدین اردبیلی، رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی کشور با تقدیر از برگزارکنندگان نمایشگاه، از مربی و دو عضو هنرمند کانون اردبیل تجلیل کرد.
استانداری اردبیل   ۱۴۰۲/۰۵/۲۱ - ۱۴:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
همایش بزرگداشت مقام و منزلت شیخ صفی الدین اردبیلی با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل، استاندار و فرماندار اردبیل و جمعی از مسئولان کشوری و استانی و فرهیختگان، در مجموعه جهانی شیخ صفی الدین اردبیلی برگزار شد و با اجرای برنامه های مختلف این روز گرامی داشته شد. ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۱ - ۱۱:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
راه اندازی پویش مردمی نذر پتو ، دیدار جهادگران جهاددانشگاهی اردبیل با خانواده شهید قاسم صادق مغانلو ، 14 هزار پرس غذا طبخ و در بین مددجویان اردبیلی توزیع شد، سلامت فرهنگی و فکری هر جامعه ای مرهون تلاش خبرنگاران، برگزاری آئین نکوداشت شیخ صفی الدین اردبیلی ...
همایش بزرگداشت شیخ صفی الدین اردبیلی با حضور رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل، استاندار و جمعی از مدیران ارشد فرهنگی و هنری استان در محوطه بقعه جهانی شیخ صفی الدین اردبیلی برگزار شد.
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان   ۱۴۰۲/۰۵/۲۱ - ۱۰:۰۹    
مراسم تقدیر از مربی و دو عضو هنرمند کانون اردبیل که در همایش بزرگداشت شیخ صفی الدین اردبیلی، با اجرای قصه نمایش شاهزاده ی اردبیلی تحسین همگان را برانگیخته بودند، عصر روز پنجشنبه 19 مردادماه سال 1402 با حضور رییس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی کشور ...
دکتر علی ولایتی   ۱۴۰۲/۰۵/۲۰ - ۲۰:۳۹   + ۱۳ سایت دیگر  
همایش بزرگداشت شیخ صفی الدین اردبیلی با حضور جمعی از اندیشمندان و شخصیت ها، امروز چهارشنبه 18 مرداد ماه در مجموعه جهانی شیخ صفی الدین اردبیلی در اردبیل برگزار شد.
استانداری اردبیل   ۱۴۰۲/۰۵/۱۹ - ۱۵:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
استاندار اردبیل با اشاره به مسائل مهم و قابل پیگیری در استان، میراث عظیم فرهنگی اردبیل را نیازمند معرفی بیش تر و بهتر به نسل امروز و آینده دانست. به گزارش روابط عمومی، تشریفات و امور بین الملل استانداری اردبیل ...
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۹ - ۱۴:۳۹   + ۵ سایت دیگر  
اردبیل - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی گفت: شیخ صفی الدین اردبیلی از چهره های درخشان عرفان و معنویت در قرن هفتم و هشتم هجری قمری و از عالمان وارسته ای است که با رویکردی اجتماعی به عرفان تأثیر فراوانی بر فرهنگ و تمدن ایرانی اسلامی گذاشته است.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۹ - ۱۱:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
همایش بزرگداشت شیخ صفی الدین اردبیلی به مناسبت هفته اردبیل و با حضور سخنرانان ملی و استانی در محل مجموعه جهانی بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی برگزار شد.
آذرمغان   ۱۴۰۲/۰۵/۱۹ - ۰۷:۳۸   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به نقل از مهر، محمود شالویی عصر چهارشنبه در همایش بزرگداشت شیخ صفی الدین اردبیلی اظهار کرد: در جنگ روایت های امروز تلاش جدی بر تخریب این هویت ها و اصالت هاست تا ایرانیان را فاقد سرمایه های تمدنی و تاریخی اصیل بدانند ...
همایش بزرگداشت شیخ صفی الدین اردبیلی با حضور رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی ایران و مسئولین ارشد استان در محوطه بقعه جهانی شیخ صفی الدین اردبیلی برگزار شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۹ - ۰۲:۵۹   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/اردبیل امام جمعه اردبیل از تصویب ثبت رویدادهای اردبیل در شورای فرهنگ عمومی استان خبر داد و گفت: برگزاری همایش بزرگداشت شیخ صفی الدین اردبیلی اولین ثبت رویدادهای اردبیل می باشد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۹ - ۰۱:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/اردبیل رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کشور گفت: شخصیت شیخ صفی الدین اردبیلی ترکیبی از حماسه عرفانی و پهلوانی است.
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان   ۱۴۰۲/۰۵/۱۹ - ۰۰:۲۹    
هم زمان با برگزاری همایش بزرگداشت شیخ صفی الدین اردبیلی، نمایشگاه گروهی هنرمندان نوجوان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اردبیل با عنوان آوای نقوش و کتیبه ها با حضور مسئولین کشوری و ارشد استان اردبیل در نگارخانه ختایی بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی دایر شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۵/۱۸ - ۱۹:۱۶   + ۸ سایت دیگر  
علی اکبر ولایتی در پیامی به کنگره شیخ صفی الدین اردبیلی نوشت: وحدت سرزمینی و انسجام ملی ریشه دار ایران، مرهون زحمات صفویان است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۵/۱۸ - ۱۹:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
اردبیل - همایش بزرگداشت شیخ صفی الدین اردبیلی با حضور رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی ایران و مسئولین ارشد استان در محوطه بقعه جهانی شیخ صفی الدین اردبیلی برگزار شد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۸ - ۱۴:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
آئین نکوداشت شیخ صفی الدین اردبیلی با سخنرانی آیت الله سیدحسن عاملی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل برگزار می شود.
سبلان ما   ۱۴۰۲/۰۵/۱۲ - ۱۵:۳۴    
رئیس اتحادیه شیعیان آلمان با حضور در اردبیل از مجموعه شیخ صفی الدین اردبیلی دیدار کرد.
به مناسبت هفته ی ملی اردبیل و روز شیخ صفی الدین اردبیلی، فعالیت های مختلف فرهنگی در گرامیداشت این مناسبت در مرکز فرهنگی و هنری کانون شهرستان انگوت برگزار شد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۹ - ۱۲:۳۹    
استان اردبیل به واسطه داشتن تاریخ کهن در ادوار مختلف و تکامل در این دوره ها میراث تاریخی گوناگونی را به تکامل رسانده که مقبره شیخ صفی الدین یکی از این میراث های تاریخی است.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۰۸ - ۱۰:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
مبلغ نوشت: استاد صدوقی سها میگوید: مردم خودشان به سمت شیخ صفی الدین اردبیلی می رفتند، اینطور نبوده است که شیخ خودش بخواهد مرید جمع کند. در تصوف منفی، خود آن مشایخ به دنبال مرید بودند، اما درمورد شیخ صفی اینطور نیست، مردم خودشان به دور ایشان جمع می شدند.
پارسینه   ۱۴۰۲/۰۵/۰۴ - ۲۲:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش پارسینه و به نقل از اسپوتنیک؛ توحید دلاور قوام، معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اردبیل، گفت: مجموعه جهانی خانقاهی شیخ صفی الدین اردبیلی در اوایل دهه 80 در جلسه رسمی یونسکو در برزیل به ثبت جهانی رسید ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۵/۰۴ - ۱۸:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
امروز چهارم مرداد ماه مقارن با سالروز تشکیل اولین حکومت شیعی و اسلامی در ایران به عنوان روز ملی اردبیل نامگذاری شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۵/۰۴ - ۱۷:۴۶    
امروز چهارم مرداد روز بزرگداشت شیخ صفی الدین اردبیلی صوفی وعابد ی است که سلسله 250 ساله صفویان را پایه ریزی کرد.
پانا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۴ - ۱۷:۰۱    
جوادآباد (پانا) - دبیر مطالعات اجتماعی دبیرستان نوشین بختیاری بخش جوادآباد ،شیخ صفی الدین اردبیلی را شاعری مذهبی و دوستدار اهل بیت(ع) دانست که بیش از سی سال از عمر خود را برای هدایت و تربیت شاگردان خود گذاشت. ...
پانا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۴ - ۱۷:۰۱    
فیروزکوه (پانا) - مدرس ادبیات اداره آموزش و پرورش شهرستان فیروزکوه گفت شیخ صفی الدین اردبیلی تمدنی را بر مبنای انسانیت، اخلاق و معنویت، در جهان پایه گذاری کرد که اندیشه های تمدن ساز او سبب شد یک دولت ملیِ مُدرن در کشور شکل بگیرد. ...
استانداری اردبیل   ۱۴۰۲/۰۵/۰۴ - ۱۳:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی، تشریفات و امور بین الملل استانداری اردبیل، سید حامد عاملی در آستانه ی روز شیخ صفی الدین اردبیلی و هفته ی اردبیل در نشست خبری با رسانه های ملی و بین المللی که در محل بنیاد آثار و مفاخر فرهنگی کشور برگزار شد، اظهار کرد: مبانی فکری، شخصیت عرفانی ...
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۴ - ۱۲:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل از برگزاری نمایشگاه حجاب میراث ماندگار در جوار مجموعه جهانی شیخ صفی الدین اردبیلی خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۴ - ۱۱:۵۷   + ۸ سایت دیگر  
اردبیل - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیا گفت: ثبت روز چهارم مرداد به عنوان روز شیخ صفی الدین اردبیلی افتخار پایتخت حسینیت اردبیل است.
پانا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۴ - ۱۱:۵۲    
چهارم مردادماه روز بزرگداشت شیخ صفی الدین اردبیلی شاعر بزرگ ایرانی است که به دلیل بر سر داشتن کلاه سرخ دوازده تَرَکی، به قزل باش معروف بود. در تاریخ ایران بعد از اسلام ظهور سلسله صفویه نقطه عطفی مهم به شمار می رود ...
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۴ - ۱۱:۱۴    
عمادالدین شیخ الحکمایی، متخصص کتیبه شناسی گفت: اسنادی که در بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی نگهداری می شدند بسیار ارزشمند هستند. از اسناد دوران پیش از صفوی به ندرت چیزی در اختیار داریم و کمبود این اسناد برای پژوهشگران معضلی اساسی است ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۴ - ۰۹:۱۸    
شیخ صفی الدین اردبیلی جد پادشاهان صفوی بود که مقام بلند عرفانی داشت. او مؤسس طریقت صوفیانه صفوی است که پیروان آن کلاه سرخ دوازده تَرَکی بر سر می گذاشتند و برای همین قزل باش ، یعنی سرسرخ، نامیده می شدند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۵/۰۳ - ۲۳:۲۴    
موکب خیمه سقا با پخش واقعیت مجازی(VR) رشادت و لحظه شهادت حضرت عباس (علیه السلام) ، از یکم الی دهم محرم و از ساعت 16 عصر الی 23 شب، در پیاده راه عالی قاپو، بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی، نگارخانه شاه اسماعیل خطایی پذیرای عزاداران حسینی است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۵/۰۲ - ۲۲:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
همزمان با فرا رسیدن 4 مردادماه سالروز شیخ صفی الدین اردبیلی نشست خبری بزرگداشت این عارف و عالم مکتب تشیع در محل انجمن آثار و مفاخر فرهنگی برگزار شد.
قم پرس   ۱۴۰۲/۰۵/۰۲ - ۲۰:۰۰   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس، نشست هفتگی شهر کتاب فردا سه شنبه سوم مرداد از ساعت 15 به نقد و بررسی کتاب کوی طریقت نوشته صمد موحد و همچنین بررسی ویژگی های هنری و تاریخی بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی اختصاص دارد. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۵/۰۲ - ۱۸:۵۲   + ۹ سایت دیگر  
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: شناخت شیخ صفی الدین اردبیلی باید گسترده تر شود و این شناخت باید به ویژه برای نسل نوجوان جوان بیش تر شود.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۲ - ۱۸:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
نشست خبری روز بزرگداشت شیخ صفی الدین اردبیلی ظهر امروز با حضور حامد عاملی استاندار اردبیل، محمود شالویی رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی و منوچهر صدوقی سها پژوهشگر تاریخ و ادبیات ایران در انجمن آثار و مفاخر فرهنگی برگزار شد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۲ - ۱۷:۱۳    
رئیس انجمن آثار و مفاخر گفت: شیخ صفی الدین برای جامعه ایرانی شناخته شده است ولی باید این شناخت ابعاد وسیع تری پیدا کند و با زوایای اندیشه های این مرد بزرگ و تأثیر و نقش مهم او آشنایی بیشتری حاصل شود.