چهارشنبه ۱۲ مهرساعت ۱۹:۱۸Oct 2023 4
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «پروانه ساخت»

همشهری   ۳ ساعت پیش    
ساخت و ساز در تهران روند صعودی را در پیش گرفته است و به گفته معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران، پیش بینی می شود که صدور پروانه در پایتخت تا پایان امسال با جهشی دو برابری همراه شود.
سینما خانه   ۱۴۰۲/۰۷/۱۱ - ۱۵:۴۳    
پیش تولید فیلم کوتاه وانموده به نویسندگی و کارگردانی محمدحسین دماوندی و تهیه کنندگی علیرضا اسیوند آغاز شد. به گزارش سینماخانه و به نقل از روابط عمومی این پروژه؛ پروانه ساخت وانموده چندی قبل از سوی سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صادر شد تا این فیلم به شکل رسمی وارد مرحله ی [...]
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۰۷:۴۱   + ۵ سایت دیگر  
محمدجواد کاسه ساز که به تازگی برای فیلمنامه شبنم عشق از سازمان سینمایی پروانه ساخت دریافت کرده است، به ارائه توضیحاتی درباره این فیلم با داستانی مرتبط با حضرت رضا (ع) پرداخت.
شهدای ایران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۳:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
شهدای ایران : سرویس فرهنگی/ هادی انباردار گفت: امروز اگر فیلمسازی دغدغه اش تولید فیلم در حوزه سینمای دفاع مقدس باشد درگیر بروکراسی های پیچیده اداری می شود. ...
همشهری   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۰۹:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
شهرداری تهران برای کسری مسکن گام های بزرگی برداشته است که نه تنها قفل ساخت و ساز در پایتخت باز شده بلکه شاهد تولید مسکن های خاص با عنوان مسکن استطاعت پذیر برای افراد کم برخودار جامعه هستیم.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۲۱:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
صدور پروانه ساخت پنج فیلم نامه، اعلام فیلم های جشنواره کودک و نوجوان، مرور خاطراتی از هما روستا و سیامک اطلسی، اظهارات شهاب حسینی درباره مرگ، پخش سرزمین مادری از تلوبیون، حذف امضاهای طلایی از میراث فرهنگی ...
بانی فیلم   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۲:۰۸   + ۴۲ سایت دیگر  
شورای صدور پروانه ساخت آثار سینمایی در جلسه اخیر با 5 فیلم نامه موافقت کرد. به گزارش روابط عمومی سازمان امور سینمایی و سمعی بصری؛ فیلم نامه های: کارخانه نمایش به تهیه کنندگی محمود اربابی، کارگردانی ابراهیم اشرف پور و نویسندگی ابراهیم اشرف پور و سیدوصال خاتمی مقدم کلور ...
در هفدهمین جلسه شورای مسکن استان که همزمن با دوازدهمین جلسه شورایعالی کشور برگزار شد، به ارائه تخفیف 30 درصدی پروانه ساخت از جانب شهرداری ها به متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن تاکید شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۲:۵۴   + ۳۳ سایت دیگر  
شورای صدور پروانه ساخت آثار غیر سینمایی با ساخت 6 عنوان فیلم کوتاه داستانی و 1عنوان فیلم مستند غیرسینمایی موافقت کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۲:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
استاندار البرز گفت: پروانه ساخت و ساز در مناطق محروم و بافت فرسوده استان بدون اخذ وجه خواهد بود.
آنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۴:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: به شدت مخالف ساخت خانه های 25 یا 35 متری هستیم و قبلاً هم اعلام کردیم و از طرفی امکان اجرای آن نیز وجود نداشته و حاکمیت به ویژه دولت و مجلس هم موافق این موضوع نیستند و شهرداری پروانه ساخت نخواهد داد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۷:۲۶   + ۱۵ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به عدم هماهنگی عرضه و تقاضای مسکن در سال های اخیر، گفت: همه تلاش ما برای جبران این نیاز انباشته شده و تسهیل گری حداکثری در سیاستگذاری هاست.
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۰۳:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
کمال تبریزی گفت: جلسه ای با یکی از تهیه کنندگان داشتم که نام نمی برم. گفتم من فیلمنامه ای دارم که خوب است کار کنیم. گفت اصلا حرف فیلم سینمایی را نزن. اصلا نمی توانیم از این سوراخ تنگ وزارت ارشاد و بحث پروانه ساخت عبور کنیم.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۷:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری ویژه شهرستان آباده از توافق شرکت بازآفرینی شهری با صندوق کارآفرینی امید برای حمایت از ساکنین بافت های فرسوده در شهرها خبر داد و اظهارداشت ...
روزنامه تعادل   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۰۰:۵۷   + ۲۹ سایت دیگر  
در حالی که بر اساس آمارهای رسمی، در سال 1401، تعداد 43 هزار و 432 فقره پروانه ساخت واحد مسکونی در پروانه های صادرشده برای احداث ساختمان از سوی شهرداری تهران، صادر شده است، مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران با رد وعده ساخت سالانه 180 هزار واحد مسکونی در پایتخت، پیش بینی کرده تا پایان سال جاری ...
گیل خبر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۱۹:۰۱   + ۱۵ سایت دیگر  
گیل خبر/ جمعی از سازندگان شهر رشت گلایه خود را نسبت به معطلی و عدم پاسخگویی نهادهای مربوطه درباره ساخت ساختمان های خیابان 18 متری نفت ابراز داشتند. این سازندگان می گویند با وجود آن که مجوز و پروانه ساخت این ساختمان ها با سند تک برگی توسط شهرداری رشت صادر شده و پرداخت خلافی و تایید پایان کار هم ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۱۰:۳۸   + ۵ سایت دیگر  
محمدرضا رحمانی تهیه کننده و کارگردان فیلم عروسی در برف که به تازگی پروانه ساخت دریافت کرده است درباره ملاحظات مرتبط با تولید این فیلم، توضیحاتی ارائه کرد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۶:۴۱   + ۷۵ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، حمیدرضا صارمی در این باره گفت: براساس ضوابط و دستورالعمل های شهرداری تهران و همچنین براساس سرانه سکونت به ازای هر نفر 17.5 متر است؛ به این ترتیب حداقل متراژ برای یک خانواده سه نفره، 54 متری است و پروانه ساختی زیر این متراژ داده نمی شود. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۴:۴۱   + ۲۸ سایت دیگر  
جمال شورجه با بیان اینکه سینماگران باید به کمک انقلاب بیایند، درباره اینکه زمانی گفته می شد هر چه فیلم در شوراهای پروانه ساخت و نمایش رد می شود کار او بوده، بیان کرد: به اندازه وسع خود تلاش کردم کارم را درست انجام بدهم و سنگ اندازی نکنم.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۱:۴۱   + ۹ سایت دیگر  
قم- ایرنا- سرپرست معماری بافت های واجد ارزش و طرح های بازآفرینی شهری راه و شهرسازی استان قم با اشاره به مشوق های احیای بافت های ناکارآمد شهری گفت: اعمال تخفیف 50 تا 100 درصدی در هزینه های صدور پروانه ساخت و امکان افزایش یک تا دو طبقه مازاد از مهم ترین مشوق های این طرح است.
قم پرس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۵:۱۴   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس ; مجید متین فر با اشاره به اینکه کاهش زمان صدور پروانه ساخت وساز یکی از اهداف مهم معاونت شهرسازی و معماری شهرداری قم است، اظهار کرد: در این راستا اقداماتی همچون دومرحله ای کردن صدور جواز ساخت و کاهش و تسهیل فرآیندها صورت گرفته است. ...
به دنبال طرح موضوع مسکن 25 متری از سوی یک مجموعه انبوه سازی، وزارت راه و شهرسازی اعلام کرد که چنین برنامه ای در دستور کار این وزارتخانه نیست. شهرداری تهران هم از عدم صدور مجوز ساخت برای چنین پروژه ای خبر داد اما مسئول اجرای این ایده درباره واکنش ها به طرح خود توضیحاتی ارایه کرد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۲:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
معاون شهرسازی و معماری شهردار تبریز گفت: فرآیند صدور مجوز و تسهیل صدور پروانه ساخت از مواردی است که شهرداری می تواند در راستای توسعه پارک علم و فناوری انجام دهد، قول مساعد داده ایم که حمایت های ویژه ای از سوی شورای اسلامی شهر و شهردار تبریز انجام شود.
تهران پرس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۱:۵۴   + ۸ سایت دیگر  
رئیس شورای اسلامی شهر تهران با تأکید بر اینکه شهرداری نه می تواند و نه باید به خانه های 25 متری پروانه بدهد، گفت: در حالی که می توانیم مسکن درست و خوبی داشته باشیم نباید به دنبال قفس سازی برویم و افراد را در قفس حبس کنیم.
اقتصاد آنلاین / تازه نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۰:۳۴   + ۳۰ سایت دیگر  
رییس شورای اسلامی شهر تهران درباره هزینه سفر اعضای شورای شهر تهران به کربلا در ایام اربعین حسینی گفت: هیچیک از اعضاء و مدیران شورای شهر تهران با هزینه شورا به کربلا سفر نکرده اند.
سلام نو / حیات   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۰:۲۶   + ۷۵ سایت دیگر  
ما خانه های کوچک داریم، اما به طور کلی ساخت خانه های کوچک مقیاس بخصوص آنچه به عنوان خانه های 25 متری مطرح می شود، به هیچ عنوان صحیح نیست و مدیریت شهری تهران با آن مخالف است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۸:۴۴   + ۳۹ سایت دیگر  
سخنگوی شهرداری تهران در واکنش به خبر ساخت میکرو آپارتمان 25 متری در تهران گفت: نه در منطقه 19 نه در هیچ منطقه ای از شهرداری تهران پروانه ساخت هیچ واحد مسکونی با این متراژ صادر نشده و نخواهد شد.
برترین ها / فرارو   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۹:۳۸   + ۱۷ سایت دیگر  
سخنگوی شهرداری تهران با تکذیب موضوع ساخت مسکن 25متری در پایتخت گفت: براساس قانون، مجوز و پروانه ساخت برای واحدهای مسکونی زیر 35 مترمربع داده نشده و نمی شود.
میزان   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۲:۰۳   + ۱۹ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- به گزارش شهر، مهدی هدایت مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران در مورد آمار نوسازی بافت فرسوده در مدیریت جدید شهری اظهار کرد: پس از رکود شدیدی که از سال 1398 شاهد آن بودیم، با اتخاذ تدابیر لازم از جمله اصلاح بند 15 ضوابط طرح تفصیلی و همچنین دستور کار دفاتر توسعه محلی ...
صما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۰۹:۵۴    
علی رضا بنی صدر مهندس عمران و سازنده شاخص تهران در دومین اجلاس سازندگان و طراحان مشهد گفت: از سال 83 فعالیت در صنعت ساختمان را به صورت گسترده شروع کردم. ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۰۱:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
پروانه ساخت روستاهای تهران الکترونیکی می شود فرماندار تهران از الکترونیکی شدن صدور پروانه ساختمانی در روستاهای حریم تهران در آینده نزدیک خبر داد. احمد قیومی در تشریح الکترونیکی شدن صدور پروانه ساختمانی در روستاهای حریم تهران گفت ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۷ - ۰۸:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
صنعت ساخت وساز یکی از سودآورترین صنایع کشور است که به دلایل مختلفی چون طولانی و هزینه بر بودن فرایند دریافت پروانه ساخت و همچنین منفعت طلبی برخی مالکان و انبوه سازان دارای تخلفات ساختمانی است. برای کاهش آنها لازم است ضمن اینکه زمینه های بروز تخلف کم می شود در مواجهه با تخلف اقدامات جدی صورت گیرد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۵ - ۱۳:۵۸    
مدیرگروه بهداشت محیط مرکز بهداشت استان اصفهان با اشاره به تدابیر بهداشتی هیئت های مذهبی در ایام محرم و اربعین حسینی، گفت: استفاده از ظروف یک بار مصرف مناسب و دارای پروانه ساخت استاندارد، گامی به سوی زیست تجزیه پذیر است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۱۱:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
پروانه ساخت فیلم سینمایی رئیسعلی به کارگردانی رضا میرکریمی صادر شد.
برترین ها   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۱۸:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
فیلم نیوز با انتشار پستی در صفحه خود خبر از صدور پروانه ساخت برای نفس خور ، فیلم جدید محمد کارت داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۱۴:۰۱   + ۸ سایت دیگر  
شورا ی پروانه ساخت آثار سینمایی با ساخت چهار فیلم نامه سینمایی موافقت کرد که در بین آن ها نام سینماگرانی مطرح نیز دیده می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۱۳:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
شوراهای پروانه ساخت آثار سینمایی و غیرسینمایی در جلسه اخیر با 4 فیلم نامه سینمایی و 3 فیلم نامه غیرسینمایی موافقت کردند.
سازمان امور سینمایی   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۱۱:۱۹   + ۴۵ سایت دیگر  
شوراهای پروانه ساخت آثار سینمایی و غیرسینمایی در جلسه اخیر با 4 فیلم نامه سینمایی و 3 فیلم نامه غیرسینمایی موافقت کردند. به گزارش روابط عمومی سازمان امور سینمایی و سمعی بصری؛ فیلم نامه های سینمایی نابرادر به تهیه کنندگی، کارگردانی و نویسندگی مهدی فخیم زاده ...
بامنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۱۹:۲۲   + ۱۳ سایت دیگر  
بی تردید ساخت و ساز غیرمجاز به معنی تهدیدی آشکار برای محیط شهری و سلامت جامعه است و آینده ای مبهم را پیش روی شهر قرار می دهد. اگر در برابر زیاده خواهان کوتاهی شود، تخلف و زیر پا گذاشتن حقوق مادی و معنوی شهروندان به حقی برای آنها تبدیل می شود و روزبه روز شاهد افزایش اقدامات متخلفانه آنان خواهیم بود.
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۱۶:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
کیهان نوشت: حقیقتا چنین محصولات سخیف که روی فیلمفارسی های آبگوشتی دوران قبل را سفید کرده، چگونه در دورانی پروانه ساخت گرفتند و چگونه بدون هیچ توضیحی مهر توقیف خوردند و باعث گردنکشی سازنده آن شدند!
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۱۴:۰۴   + ۴ سایت دیگر  
مهدی فخیم زاده فیلسماز کهنه کار سینمای ایران بعد از گذشت 5 سال از آخرین ساخته سینمایی اش ، قصد دارد با فیلم کتک خور به عرصه کارگردانی برگردد. او به تازگی پروانه ساخت این اثر را از سازمان سینمایی دریافت کرده است.
فودنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۰۹:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
حذف الزام تولید کنندگان صنایع غذایی به دریافت پروانه ساخت در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید تصویب شد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۰۰:۱۱   + ۵ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد - گرگان : مدیرکل بنیاد مسکن گلستان گفت: در دوران فعالیت دولت سیزدهم صدور پروانه ساخت مسکن در استان 23 درصد رشد داشته و بیش از 17 هزار پروانه در این مدت صادر شده است ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۶/۰۹ - ۱۲:۳۵    
زاکانی، شهردار تهران گفت: سال گذشته 4 هزار پروانه ساخت در مقایسه با سال 1400 بیشتر صادر شد و این میزان 68 درصد بیشتر در بافت فرسوده بود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۰۹ - ۰۶:۵۸    
شهردار تهران گفت: سال گذشته 4 هزار پروانه ساخت در مقایسه با سال 1400 بیشتر صادر شد و این میزان 68 درصد بیشتر در بافت فرسوده بود.
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۱۵:۳۳   + ۵ سایت دیگر  
شهردار گلپایگان با بیان اینکه گلپایگان بهشت سرمایه گذاری استان اصفهان است و شهرداری به معنای واقعی از سرمایه گذاران حمایت می کند، اظهار کرد: بیش از 60 درصد بودجه سال 1402 شهرداری گلپایگان برای جذب سرمایه گذار اختصاص یافته است. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۲۲:۲۲   + ۴ سایت دیگر  
انتشار جدیدترین پروانه ساخت های غیرسینمایی، اکران تفریق در شبکه نمایش خانگی، سرنوشت جوایز فجر، یک انتصاب تازه در جشنواره تئاتر فجر، سرنوشت آخرین سریالِ کیانوش عیاری، آماری از تعداد بیننده سریال های در حال پخش، پاسخ درباره مسائل و حاشیه های کتابخانه ملی ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۱۸:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/مازندران شهردار ساری گفت: اجرای آسفالت، اشتغال، کمیسیون ماده صد و صدور پروانه ساخت و ساز، فراوان ترین درخواست مردم ساری از شهرداری بوده است.
بانی فیلم   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۱۳:۰۲   + ۲۰ سایت دیگر  
شورای صدور پروانه ساخت آثار غیر سینمایی با ساخت 3 عنوان فیلم کوتاه داستانی و 2 عنوان فیلم بلند داستانی و 2 عنوان فیلم مستند غیرسینمایی موافقت کرد. به گزارش روابط عمومی سازمان امور سینمایی و سمعی بصری، در جلسات اخیر شورای پروانه ساخت آثار غیرسینمایی ...
افکار نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۱۲:۵۹   + ۲۰ سایت دیگر  
شورای صدور پروانه ساخت آثار غیر سینمایی با ساخت 3 عنوان فیلم کوتاه داستانی و 1 عنوان فیلم بلند داستانی و 1 عنوان فیلم نیمه بلند داستانی غیرسینمایی موافقت کرد.