سه شنبه ۱۶ خردادساعت ۱۰:۳۱Jun 2023 6
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بیماری هاری»

شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۱:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری های دامی اداره کل دامپزشکی خراسان رضوی گفت: با توجه به شیوع بیماری هاری در بین حیات وحش و سگ های ولگرد، فعال شدن ستاد کنترل جمعیت سگ های بلاصاحب در استان ضروری است.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۰:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
1106 قلاده سگ صاحبدار در شهرستان سبزوار بصورت رایگان علیه بیماری هاری واکسینه شدند.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۰۸:۲۹   + ۴ سایت دیگر  
مبارزه پیشگیرانه و پیگیر با بیماری هاری همواره جزء مهمترین برنامه های شبکه دامپزشکی شهرستان سربیشه بوده است.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۳:۵۴    
اردوی جهادی در مراتع عشایری خسروشیرین(آباده) با حضور نیروهای اداره دامپزشکی و همکاری نیروهای بسیج مهندسین برگزار و تعداد 10260 راس دام سبک علیه بیماری های آبله شاربن و تب مالت واکسینه و تعداد 38 قلاده سگ علیه بیماری هاری واکسینه و قلاده گزاری شده و همچنین معاینه و نسخه نویسی رایگان دامهای منطقه ...
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۲:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
روابط عمومی شبکه دامپزشکی گناباد از انجام واکسیناسیون هاری بصورت مستمر در شهرستان خبر داد.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۲:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان کردستان، دکتر پویا علی محمدزاده رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان دیواندره از شناسایی یک مورد حیوان گزیدگی با منشاء بیماری هاری در اواخر اردیبهشت1402 در روستای گل تپه دیواندره خبر داد. ...
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۴:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
کارشناسان واحد مبارزه شبکه دامپزشکی طرقبه شاندیز تاکنون 331 قلاده سگ صاحبدار در شهرستان را به صورت رایگان علیه بیماری هاری واکسینه نموده اند.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۲:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
مسئول واحد بررسی بیماری های دامی شبکه دامپزشکی شهرستان مشهد گفت: در پی گزارشات واصله مبنی بر مشاهده یک قلاده سگ مشکوک به بیماری هاری در روستای فارمد این شهرستان، کارشناسان واحد بررسی بیماری های دامی این شبکه به روستای مذکور مراجعه و اقدام به بررسی بیماری نمودند.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۳:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره دامپزشکی شهرستان همدان: تعداد 100 قلاده سگ نگهداری شده در مرکز نگهداری سگ های بلاصاحب شهرداری همدان علیه بیماری هاری وکسینه شد.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۳:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
پنجم خردادماه دکتر زارع پور رئیس اداره دامپزشکی ضمن حضور در محل نماز جمعه بخش روداب شهرستان نرماشیر به ایراد سخرانی در خصوص برخی مسائل بهداشتی در حوزه دامپزشکی با محوریت بیماری هاری و تب خونریزی دهنده کریمه کنگو پرداختند همچنین همزمان میز خدمت اداره دامپزشکی جهت ارائه مشاوره به مردم و پاسخگویی به ...
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۱:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
شبکه دامپزشکی شهرستان سرایان از عموم شهروندان خواست تا ضمن مطالعه و آشنایی بیشتر با مخاطرات بهداشتی در خصوص بیماری هاری، این بیماری را جدی گرفته و نسبت به رعایت مسایل بهداشتی اهتمام لازم انجام دهند.
روزنامه سپید   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۱:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش سپیدآنلاین ، محمدرضا شیرزادی در گفت وگو با ایلنا درباره حیوان گزیدگی و بیماری هاری گفت: متاسفانه علیرغم پیشرفت علم اگر علائم بیماری هاری در فردی ظاهر شود، مرگ آن بیمار صددرصد است و این موضوع نه تنها در ایران بلکه در دنیا به همین صورت است ...
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۰:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
اگر به هر دلیلی مورد حمله حیوانی قرار گرفتید برای جلوگیری از ابتلا به بیماری هاری بایستی اقدامات لازم را انجام داده تا از ابتلای احتمالی به ویروس هاری جلوگیری شود.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۰۹:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
در اردوی جهادی دامپزشکی آستانه اشرفیه ، 2630 مترمربع جایگاه نگهداری دام و 280راس گاوعلیه انگلهای خارجی بدن دام سمپاشی شد، همچنین 450 راس دام سنگین برعلیه بیماری واگیر تب برفکی ،4000 قطعه طیور بومی علیه بیماری نیوکاسل، 30 قلاده سگ گله و نگهبان برعلیه بیماری هاری واکسینه شدند.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۳:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
دکتر حسین اکبری نسب رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان زاوه با اعلام این خبر افزود: هاری یک بیماری ویروسی مشترک بین انسان و دام است که دستگاه عصبی مرکزی را مورد هدف قرار می دهد و در نهایت منجر به مرگ میشود؛ این در حالی است که تمام موارد بروز این بیماری با واکسیناسیون به موقع قابل پیشگیری است.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۲:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی شبکه دامپزشکی شهرستان زیرکوه فلکی رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان ضمن ارائه گزارش در حوزه آسیب های اجتماعی مرتبط با این شبکه در کارگروه اجتماعی ، فرهنگی ، سلامت، زنان و خانواده، در خصوص افزایش موارد بیماری هاری در استان و شهرستان هشدار داد و آموزش به دانش آموزان و شهروندان ...
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۲:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی شبکه دامپزشکی طرقبه شاندیز؛ کلاس آموزشی درخصوص بیماری هاری و حیوان گزیدگی در منطقه روستای کلاته عبدل این شهرستان تشکیل شد.
ربیع   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۶:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
زهرا نصیری به گزارش پایگاه خبری ربیع ، ریشه کنی بیماری های مشترک انسان و دام به خصوص بیماری هایی که در کشور بومی شده اند کار ساده ای نیست. زیرا تعداد بیماری های مشترک بین انسان و دام زیاد است ...
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۳:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی اداره دامپزشکی شهرستان خوسف، دکتر وحید شریفی رئیس اداره دامپزشکی شهرستان خوسف با اشاره به این موضوع که هاری یک بیماری مشترک بین انسان و حیوان است گفت ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۳:۱۷    
معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه گفت : بیماری هاری یک بیماری حاد و کشنده ویروسی سیستم اعصاب مرکزی است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۰:۴۰   + ۶ سایت دیگر  
کنترل، نظارت و حفظ سلامت فرآورده های خام دامی و به تبع آن حفظ سلامت مصرف کنندگان از اولویت های اصلی دامپزشکی است که در این راستا دامپزشکی استان کرمانشاه در سال جاری دو کانون بیماری هاری در جمعیت سگ های صاحبدار شناسایی کرد و اقدامات لازم را در راستای مهار کانون انجام داده است.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۲:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان کردستان، رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان دیواندره از نمونه برداری از یک قلاده سگ مشکوک به بیماری هاری در شهرستان دیواندره خبر داد ...
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۴:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
رئیس شبکه دامپزشکی بجنورد گفت: با توجه به اهمیت بیماریهای مشترک به ویژه هاری، این کلاس آموزشی با هماهنگی انجام گرفته توسط شبکه بهداشت جهت افزایش آگاهی مردم برگزار گردید. ...
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۰۹:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست اداره مبارزه با بیماریهای دامی امروز در برنامه سیب سلامت در مورد بیماری هاری با مردم سخن میگوید .
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۱۱:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
سگهای پناهگاه حیوانات بلاصاحب شهرداری بشرویه علیه بیماری هاری بصورت رایگان واکسینه شدند
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۱۱:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی شبکه دامپزشکی شهرستان فیروزه، کارمندان بخش دولتی و شاغلین بخش خصوصی دامپزشکی شهرستان در مقابل بیماری هاری واکسینه شدند.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۰۹:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی شبکه دامپزشکی طرقبه شاندیز؛ در راستای ایمنی بخشی و کاهش خطرات ناشی از مواجهه همکاران بخش دولتی و خصوصی و پرسنل کشتارگاه ها با موارد مشکوک به بیماری خطرناک هاری نسبت به تزریق واکسن اقدام شد.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۱:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
شبکه دامپزشکی شهرستان فریمان به منظور ارتقای آگاهی کارکنان کشتارگاه دام، اقدام به برگزاری کلاس آموزشی در زمینه بیماری هاری در محل کشتارگاه نمود.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۱:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
رییس اداره بهداشت و مدیریت بیماری های دامی اداره کل دامپزشکی خراسان رضوی گفت: میزان شناسایی حیات وحش مشکوک و مبتلا به بیماری هاری در شهرستان طرقبه و شاندیز نگران کننده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۰۹:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی نسبت به افزایش بیماری هاری در خراسان جنوبی هشدار داد و گفت: سال 1400 هیچ موردی از این بیماری در استان نداشتیم ولی سال گذشته 12 مورد شناسایی شد و امسال که هنوز 2 ماه از آن نگذشته است، هشت مورد مثبت داشته ایم.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۰۹:۱۳   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/کرمان رئیس دامپزشکی شهرستان نرماشیر درخصوص بیماری هاری هشدار داد و گفت: ساماندهی سگ های ولگرد ضروری است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۰۸:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی گفت: از ابتدای سال تاکنون 12 مورد حیوان گزیدگی در استان گزارش شده که از این تعداد بیماری هاری هشت حیوان مثبت بوده است.
فاخته نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۲۱:۱۵    
سرپرست اداره بهداشت و مدیریت بیماری های دامی اداره کل دامپزشکی خراسان جنوبی گفت: در 45 روز گذشته تست بیماری هاری 6 حیوان در آزمایشگاه دامپزشکی استان مثبت اعلام شد. 1402-02-24 20:47 ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۱۷:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/همدان رئیس اداره دامپزشکی ملایر گفت: 1815 رأس دام سبک علیه بیماریppr، تعداد 395 رأس دام سبک علیه بیماری بروسلوز و تعداد 25 قلاده سگ علیه بیماری هاری به صورت رایگان واکسینه شده اند.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۰۶:۳۵    
مدیر بیماری های واگیر معاونت بهداشت استان اصفهان با بیان اینکه اگر فرد پس از گازگرفتگی توسط حیوان واکسینه نشود خطر ابتلای وی به هاری وجود دارد، گفت: اگر انسانی به بیماری هاری مبتلا شد، صددرصد خواهد مرد و هیچ راه نجاتی برای وی نیست.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۱:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
دکتر قدرتی رئیس شبکه دامپزشکی طرقبه شاندیز در خصوص احتمال بروز بیماری هاری در گربه ها و انتقال آن به انسان هشدار داد.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۲۳:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
دکتر موسی خانی گفت: درسال1401 تعداد 1485 قلاده سگ گله و نگهبان علیه بیماری هاری واکسینه شدند و همچنین از ابتدای سال1402 تا کنون تعداد 222 قلاده سگ علیه این بیماری واکسینه شده و این عملیات به صورت مستمر در طول سال در حال اجرا می باشد.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۱۳:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
حضور جناب آقای دکتر توحیدی مهر مدیر کل دامپزشکی استان قم و جناب آقای دکتر سرکشیک رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان قم در جلسه کنترل جمعیت حیوانات ناقل بیماری در فرمانداری قم ...
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۱۱:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
دانش آموزان 4 مدرسه روستای هندوالان با بیماری هاری و تب مالت آشنا شدند.
فاخته نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۱۳:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
دیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی گفت: باید دانست بیماری هاری تنها مربوط به سگ ها نیست و حتی حیوانات خانگی چون گربه نیز می توانند این بیماری را منتقل کنند. 1402-02-17 12:09 ...
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۱۳:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی شبکه دامپزشکی شهرستان فیروزه؛ یک راس گاو شیری مشکوک به بیماری هاری شناسایی و نمونه گیری از آن صورت پذیرفت.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۱۱:۲۱    
روابط عمومی شبکه دامپزشکی شهرستان درگز از خطر انتقال بیماری هاری از گربه های خیابانی به همشهریان هشدار داد
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۰۸:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی شبکه دامپزشکی شهرستان بیرجند دکتر حمزه ئی سرپرست شبکه دامپزشکی از واکسیناسیون بیش از 1100 قلاده سگ علیه بیماری هاری طی سال گذشته در شهرستان بیرجند خبر داد. ...
مکران   ۱۴۰۲/۰۲/۱۶ - ۲۱:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
درپی اعلام مرگ یک نفر مبتلا به بیماری هاری در قلعه گنج صورت گرفت: تشدید اقدامات در مقابله با بیماری هاری در روستاهای شهرستان قلعه گنج به گزارش نشریه صبح مکران قلعه گنج؛ در پی اعلام مرگ یک جوان 21 ساله بر اثر ابتلا به بیماری هاری ...
فاخته نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۱۵ - ۱۲:۱۲    
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان قلعه گنج گفت: ناآگاهی روستاییان با بیماری هاری موجب شیوع بیشتر این بیماری در منطقه شده و باید دهیاران و شوراهای روستاها نسبت به خطرات آن اطلاع رسانی کنند. 1402-02-15 11:47 ...
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۲/۱۵ - ۰۶:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی اداره دامپزشکی شهرستان بابلسر و فریدونکنار دکتر علی آقاجان نیا معلم رئیس اداره با اعلام این خبر گفت: نظر به سوابق رخداد بیماری هاری در بخش هایی از شهرستان فریدونکنار در سال گذشته به منظور افزایش آگاهی بخشی به فرا گیران و کاهش مخاطرات بهداشتی این بیماری بخش آموزش و ترویج اداره ...
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۲/۱۴ - ۱۲:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی شبکه دامپزشکی طرقبه شاندیز، سگ های بلاصاحب در یک مرکز نگهداری در این شهرستان علیه بیماری هاری واکسینه شدند.