پنجشنبه ۳۰ شهریورساعت ۱۴:۴۴Sep 2023 21
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بیهوشی»

روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۰۵:۱۹    
هر زنی که تجربه مادرشدن دارد، می داند که در لحظات سخت و پرالتهاب زایمان، زنان نیاز به آرامش روانی دارند و این آرامش روانی با حضور آقایان در اتاق زایمان به شدت به هم می ریزد! با تمام اینها، اما گاهی اوقات حتی در بیمارستان های تخصصی زنان هم کادر اتاق عمل مانند متخصص بیهوشی یا برخی پرستاران مرد هستند
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۰۹:۴۷    
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: در هر مرکز در شهرستان ها نیاز است حداقل 2 پزشک متخصص بیهوشی مستقر باشد.
رکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۰۹:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
حوادث رکنا: 5 مرددر بابل که 8 دختر و پسر را ربوده و به آنها تعرض کرده بودند در آستانه مجازات سنگین قرار گرفتند. پرونده در دادگاه کیفری یک استان مازندران توسط قضات عالیرتبه رسیدگی خواهد شد.
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۰:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
شفقنا- رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان اینکه براساس مطالعات آینده پژوهی، علم در افزایش قدرت کشورها نقش تعیین کننده ای دارد، افزود: در آینده، کشورهایی موفق هستند که دانش بیشتری تولید کنند. ...
فرتاک نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۱:۴۵   + ۸ سایت دیگر  
مرد جوان پس از شکست عشقی، به دلیل کینه ای که از زنان به دل گرفته بود با جعل عنوان قاضی شروع به اخاذی و سرقت کرد. چند روز قبل، زن جوانی بی هوش به یکی از بیمارستان های پایتخت منتقل شد. طبق معاینات اولیه پزشکان بیمارستان زن جوان حدود 48 ساعت بود که به خاطر مصرف دارو و مسمومیت بی هوش شده بود ...
سلامت نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۶ - ۱۲:۱۲   + ۹ سایت دیگر  
ماهیت غیرمنتظره سنکوپ می تواند آن را خطرناک تر از آنچه هست جلوه دهد. برای اکثر افراد، سنکوپ یک وضعیت موقتی است که به هیچ مشکل جدی سلامتی اشاره نمی کند. دیدن یک پزشک پس از بیهوشی می تواند به شما آرامش خاطر بدهد زیرا متوجه خواهید شد که بیماری جدی ندارید ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۱۵ - ۰۷:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
برای کمک به فردی که غش کرده است چه کار هایی باید انجام دهیم؟ داشتن اطلاعات کافی در رابطه با کمک های اولیه غش، سنکوب و بیهوشی بسیار مهم و حائز اهمیت است.
عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۲۲:۴۹    
زن پلید که سالمندان را طمعه سرقت های خود قرار می داد به دام افتاد این زن با داروی بیهوشی سالمندان زن و مرد را بیهوش می کرد تا اموال شان را به سرقت ببرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۱۳:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
دادستان پاکدشت از دستگیری پزشک خاطی بیمارستان شهدای پاکدشت و صدور قرار تأمین خبر داد و گفت: بیمار دو هفته پیش برای رفع مشکل در رفتگی آرنج به بیمارستان شهدای پاکدشت مراجعه کرده، اما به دلیل تزریق میزان داروی بیهوشی همچنان در کما است.
برترین ها / دیار میرزا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۰ - ۱۶:۲۳   + ۴۶ سایت دیگر  
ستاره سعیدی همسر بیژن مرتضوی که روز گذشته به دلیل تومور مغزی در ترکیه درگذشت، پیش از این خبرنگار خبرگزاری برنا و روزنامه ایران نیوز بود.
سلامت نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۰۹ - ۰۹:۵۰   + ۵ سایت دیگر  
شکارچی ها این بار نه درفضای کوهستان و جنگل، بلکه دردل بوستان های جنگلی تهران، برای شکار روباه های شهری کمین کرده اند؛ ابزارکارشان هم ساده ترشده و بدون اینکه حتی یک گلوله از اسلحه شلیک کنند با مواد غذایی آغشته به داروهای بیهوشی این حیوان زبان بسته را شکار و به اهداف پلید و شوم خود می رسند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۰۸:۴۴   + ۵ سایت دیگر  
خرس گرفتار در تله سیمی در حاشیه یکی از روستاهای سوادکوه از طریق بیهوشی از دام آزاد و در منطقه رهاسازی شد.
میهن نوین   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۲۳:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش میهن نوین هر شب هر فرد روی کره زمین، هنگام خواب وارد یک وضعیت بیهوشی و اغما و بی حرکتی خاصی می شود. در حالی که تصور بر این است که اندام بدن هم مانند ما به خواب می روند و استراحت می کنند، اما اینگونه نیست و اندام ما همچنان در طول شب در حال کار [...]
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۱۲:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
فرمانده انتظامی مشهد گفت: پلیس 2 متهم به سرقت و اخاذی که رانندگان خودروهای مسافرکش را با خوراندن آبمیوه بیهوش می کردند، شناسایی و دستگیر کردند.
شیعه نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۰۹:۱۹   + ۸ سایت دیگر  
هر شب هر فرد روی کره زمین، هنگام خواب وارد یک وضعیت بیهوشی و اغما و بی حرکتی خاصی می شود. در حالی که تصور بر این است که اندام بدن هم مانند ما به خواب می روند و استراحت می کنند ...
انتخاب شغل و حرفه برای هر کسی می تواند نگران کننده باشد. امروزه در تمام دنیا گزینه های شغلی زیادی پیش روی افراد قرار دارد، اما برخی از شغل ها در لیست پردرآمدترین شغل های جهان قرار می گیرند.
عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۰۳ - ۱۷:۳۵   + ۲۶ سایت دیگر  
حمله گروهی از سارقان به بهنام ابوالقاسم پور منجر به بیهوشی 24 ساعته این فوتبالیست اسبق تیم ملی فوتبال کشورمان شده است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۱ - ۱۴:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/همدان یک متخصص بیهوشی با بیان اینکه جامعه پزشکی محدود شده است، گفت: اختیارات جامعه پزشکی یکی یکی قیچی شده است و بسیار محدود شده اند، گروهی که خودش نتواند برای خودش تصمیم بگیرد، رو به زوال و نابودی می رود و نتیجه خوبی برای جامعه ندارد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۵/۳۱ - ۱۷:۵۲   + ۱۶ سایت دیگر  
رئیس سازمان غذا و دارو گفت: مشکلات تأمین آنتی بیوتیک و سرم و کمبود داروهای بیهوشی کاملا مرتقع شده است و امروز مشکلی در تأمین این داروها وجود ندارد.
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۳۰ - ۰۹:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
معاون درمان وزارت بهداشت، ضمن تاکید بر ضرورت توجه به رشته های پایه علوم پزشکی، اصلاح تعرفه ها را مهم ترین خواسته انجمن های علمی گروه پزشکی اعلام کرده است، این تازه ترین اظهارنظر در رابطه با بی علاقگی دانشجویان پزشکی به رشته های مهمی همچون جراحی قلب و متخصصین بیهوشی است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۵/۲۹ - ۱۴:۳۳   + ۲۸ سایت دیگر  
معاون درمان وزارت بهداشت، ضمن تاکید بر ضرورت توجه به رشته های پایه علوم پزشکی، اصلاح تعرفه ها را مهم ترین خواسته انجمن های علمی گروه پزشکی اعلام کرد.
اقتصاد آنلاین / عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۵/۲۸ - ۱۸:۲۴   + ۱۶ سایت دیگر  
متخصصان هشدار می دهند که افزایش دمای هوا بیش از حد معمول می تواند باعث ایجاد درد و خستگی در مفاصل و ماهیچه ها شود.
ایثار   ۱۴۰۲/۰۵/۲۶ - ۰۵:۵۶    
پزشکان در اسارت گوشت های اضافه ی اطراف استخوانم را بدون بیهوشی بریدند و با فشار دادن پایم استخوانم از پوست بیرون زد.
سینا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۴ - ۱۷:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
گروهی از متخصصان بیهوشی آمریکایی و کانادایی زنگ خطر داروهای کاهش وزن را به صدا درآورده و این بار هشدار داده اند که این داروها می توانند عوارض جدی را برای بیماران دربر داشته باشند. ...
عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۲۳ - ۱۱:۰۴   + ۸ سایت دیگر  
خانواده دختری 21 ساله از کادر درمان به خاطر مرگ فرزندشان شکایت کردند.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۵/۲۲ - ۰۱:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
محمد سلیمانی از آزادگان دوران دفاع مقدس به بیان خاطره آزادی خود از اسارت در مرداد سال 1369 پرداخت.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۰ - ۱۱:۴۴   + ۵۸ سایت دیگر  
فوتبالیست آبادانی که در جریان مسابقات فوتبال این شهرستان به کما رفته بود، درگذشت
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۵/۲۰ - ۰۹:۳۳   + ۸ سایت دیگر  
اصفهان- ورزشگاه نقش جهان در نخستین میزبانی خود در لیگ بیست و سوم فوتبال شب ملتهبی را گذراند و پرتاب نارنجک از جمله حاشیه های این ورزشگاه در نخستین بازی لیگ بود.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۰ - ۰۰:۰۶   + ۸ سایت دیگر  
باشگاه سپاهان با انتشار اسنادی درخصوص بیهوش شدن هوادار تراکتور شفاف سازی کرد.
جماران   ۱۴۰۲/۰۵/۱۹ - ۲۱:۰۲    
هواداران سپاهان و تراکتور در جریان دیدار هفته اول دو تیم بایکدیگر درگیر شدند و علاوه بر پرتاب اشیا به داخل زمین و به سمت یکدیگر، دو نارنجک ترکاندند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۵/۱۹ - ۲۰:۱۶   + ۲۲ سایت دیگر  
پرتاب نارنجک از سوی هواداران منتسب به سپاهان زمینه ساز بیهوش شدن یک هوادار تراکتور شد.
با مردم   ۱۴۰۲/۰۵/۱۸ - ۱۳:۴۲    
داشتن یک خواب خوب شبانه برای سلامت و تندرستی کلی ما ضروری است. با این حال، با طبیعت سریع زندگی مدرن، دستیابی به یک خواب عمیق و آرام اغلب می تواند چالش برانگیز باشد. اگر متوجه شدید که در شب در حال چرخیدن هستید، در تلاش برای به خواب رفتن یا خواب ماندن هستید، نگران نباشید!
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۵/۱۸ - ۱۱:۱۵   + ۱۶ سایت دیگر  
عضو انجمن متخصصین پوست ایران گفت: جراحان و متخصصین اورژانس و بیهوشی حتی می بینیم که جراح قلب، اورولوژیست و متخصص داخلی و عفونی و زنان که تخصص های مورد نیاز جامعه هستند هم کار زیبایی انجام می دهند. ادامه این امر باعث از دست رفتن دوران تخصصی که گذرانده اند و کمبود این تخصص ها در جامعه خواهد بود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۵/۱۷ - ۱۴:۰۷    
باشگاه خبرنگاران توانا_ هنگامی که علائم گرمازدگی رخ می دهد، دمای بدن می تواند در عرض 10 تا 15 دقیقه به 106 درجه فارنهایت یا بالاتر برسد که بسیار خطرناک است. عدم درمان گرمازدگی می تواند منجر به بیهوشی و کما شو، به همین دلیل در کوتاه ترین زمان ممکن باید اقدامات لازم برای خنک شدن بدن را انجام دهیم.
برترین ها / انتخاب   ۱۴۰۲/۰۵/۱۵ - ۱۹:۱۱   + ۲۰ سایت دیگر  
فعال محیط زیست از تلف شدن یوزپلنگ آسیب دیده پارک ملی توران شاهرود خبر داد و گفت: جسد این یوزپلنگ برای کالبدگشایی به تهران منتقل می شود.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۱۴ - ۲۲:۴۰    
زن فریبکار که با آبمیوه مسموم، راننده ها را بیهوش و اموالشان را سرقت می کرد، بازداشت شد. به گزارش جوان، سردار علی ولیپور گودرزی، رئیس پلیس آگاهی پایتخت گفت: اردیبهشت ماه امسال شکایت های مشابهی درباره سرقت به پلیس تهران گزارش شد ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۵/۱۴ - ۱۱:۱۰   + ۷ سایت دیگر  
متخصص بیهوشی و عضو هیئت علمی موسسه طب انتقال خون گفت: در کودکان و زنان باردار موارد بیشتری از کم خونی دیده می شود.
Submitted by ravabet on 1 August 2023 رئیس بیمارستان شهید رجایی داران از راه اندازی جراحی مغز و اعصاب در این مرکز با انجام جراحی دیسک بر روی بیمار 43 ساله خبر داد. ...
سلامت نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۰۹ - ۱۲:۰۰   + ۵ سایت دیگر  
درباره علت غش کردن به ویژه در روزهای گرم و راه های پیشگیری از آن بیشتر بدانید از حال رفتن یا غش کردن حالتی است که در آن عملکرد فعال مغز مختل می شود و مغز به صورت مقطعی به حالت بیهوشی می رود.
جماران   ۱۴۰۲/۰۵/۰۹ - ۰۸:۵۶    
کمای دیابتی یکی از عارضه های خطرناک بیماری دیابت است که باعث بیهوشی می شود. اگر در فرد مبتلا به دیابت قند خون به طور خطرناکی افرایش یابد (هیپرگلیسمی) یا به طرز غیرمعمولی افت کند (هیپوگلیسمی)، منجر به کمای دیابتی می شود.
کمای دیابتی یکی از عارضه های خطرناک بیماری دیابت است که باعث بیهوشی می شود. اگر در فرد مبتلا به دیابت قند خون به طور خطرناکی افرایش یابد (هیپرگلیسمی) یا به طرز غیرمعمولی افت کند (هیپوگلیسمی)، منجر به کمای دیابتی می شود.
برترین ها / شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۰۷ - ۱۲:۰۴   + ۵۷ سایت دیگر  
جسد دانشجوی سال اول رادیولوژی دانشگاه علوم پزشکی تهران در مجتمع بیمارستانی امام خمینی(ره) در حالی پیدا شد که دانشگاه اعلام کرده آن روز مرحوم شیفت نداشته است.
هورگان   ۱۴۰۲/۰۵/۰۷ - ۲۲:۰۹    
اَعوان و انصار = یاران، دستیاران، همراهان اِعوجاج = کجی اَعیاد = جشن ها اَعیان = توانگران اغتشاش = آشفتگی؛ شورش اِغفال = فریبکاری، نیرنگ بازی، ازراه به درکردن اغلب = بیشتر، در بیشترِ جا ها اغما = بیهوشی اِغماض = چشمپوشی، گذشت اغوا کردن = فریب دادن، فریفتن ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۷ - ۱۴:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام والمسلمین رحیمیان فرزندآیت الله رحیمیان گفت: عشق پدر به اهل بیت و به خصوص امام حسین (ع) و حضرت زهرا (س) به اندازه ای بود که حتی در روزهای بی هوشی در بستر بیماری قرار داشت و فرزندان خود را نمی شناخت، مکرر زیر لب به ذکر مصیبت اهل بیت(ع) مشغول بود و اشک بر چشمانش جاری بود.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۴ - ۱۳:۱۸   + ۷ سایت دیگر  
متخصص بیهوشی از انجام عمل جراحی کرانیوتومی در حالت بیداری برای خانم 30 ساله مبتلا به تومور مغزی در بیمارستان شهدای تجریش خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۵/۰۱ - ۱۴:۰۱    
رئیس مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی امیرالمؤمنین (ع) سمنان از آغاز مجدد انجام عمل های جراحی دندان پزشکی تحت بیهوشی در این مرکز خبر داد.