یکشنبه ۰۳ مردادساعت ۰۷:۲۲Jul 2021 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «صنایع دستی»

دنیای اقتصاد   ۷ ساعت پیش    
دنیای اقتصاد : تا چند هفته دیگر متولی میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی در دولت منتخب تعیین می شود. این در حالی است که گفت وگو درباره اینکه چه کسی سکان این وزارتخانه را در اختیار خواهد گرفت همچنان ادامه دارد ...
دیدشهر   ۷ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان گرمی گفت: شهرستان گرمی دارای 368 اثر تاریخی بوده که از این تعداد تاکنون 182 اثر در فهرست آثار تاریخی کشور به ثبت رسیده است. ...
ایرنا   ۸ ساعت پیش    
کرج - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی البرز از کشف قبرستان تاریخی مربوط به دوره اسلامی در روستای سنج شهرستان ساوجبلاغ خبر داد.
ایرنا   ۱۰ ساعت پیش    
سنندج - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کردستان گفت: ثبت جهانی هورامان راه را برای حضور گردشگران بیش از 190 کشور خارجی در این منطقه فراهم می کند.
توریسم آنلاین   ۱۰ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد از تخصیص 6 میلیارد و دویست میلیون ریال اعتبار برای ساماندهی فاز دوم اردوگاه گردشگری تنگ ماغر بهمئی خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۲۰:۲۲    
ایسنا/کردستان مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کردستان از بررسی نهایی پرونده ثبت جهانی منطقه هورامان در روز سه شنبه 5 مرداد ماه سال 1400 خبر داد.
شهر بیست   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۹:۳۸    
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قم از پیگیری و رایزنی برای واکسیناسیون جامعه گردشگری خبر داد.
پایگاه خبری انتهاج   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۸:۵۶    
به گزارش انتهاج به نقل از ایرنا؛ بجنورد – ایرنا- رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری رازوجرگلان گفت: تاکنون 80 اثر تاریخی در این شهرستان مرزی خراسان شمالی شناسایی شده است که بیشتر آن مربوط به آثار ملموس است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۸:۵۲   + ۵ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در نامه های جداگانه به استاندار فارس مراتب ثبت ملی شش اثر فرهنگی تاریخی را ابلاغ کرد.
آقای خبر   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۸:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی وزارت میراث فرهنگی به عنوان متولی اصلی این حوزه اساس اقدامات خود را بر تدوین و انتشار آمارهای مختلف متمرکز کرده و به جای بررسی واقعگرایانه مشکلات صنایع دستی، در تلاش است تا با انتشار آمارهای مختلف و تکرار مداوم آنها از زبان مدیران این وزارتخانه ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۷:۴۶   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/همدان مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان گفت: پرونده ثبت جهانی "منظر تاریخی هگمتانه تا همدان" تکمیل و در وزارت میراث فرهنگی در حال ویرایش نهایی است و پس از این مرحله ترجمه و به یونسکو ارسال می شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۷:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
اصفهان- ایرنا- رییس اتحادیه صنایع دستی اصفهان از خروج 60 هزار هنرمند استان از عرصه تولیدات صنایع دستی طی 2 سال اخیر در پی اجرای قانون "پیمان ارزی" خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۷:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان یزد از انجام بیش از 300 مورد بازدید نظارتی از تأسیسات گردشگری استان در سه ماهه اول سال جاری خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۶:۳۳    
بجنورد- ایرنا- رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری رازوجرگلان گفت: تاکنون 80 اثر تاریخی در این شهرستان مرزی خراسان شمالی شناسایی شده است که بیشتر آن مربوط به آثار ملموس است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۵:۵۶    
اردبیل - ایرنا - فرماندار اردبیل گفت: با هدف جلوگیری از فعالیت تورهای غیرمجاز گردشگری، مشارکت لازم را با اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان برای ساماندهی تورهای طبیعت گردی انجام خواهیم داد.
روز پلاس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۵:۵۵   + ۸ سایت دیگر  
مدیر اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان ری از آغاز پروژه مرمت نقش برجسته چشمه علی با اعتباری بالغ بر یک میلیارد ریال خبر داد.
جماران   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۵:۱۹    
خاتم کاری شیراز سبکی متفاوت و برخاسته از اصالت خاتم کاری شیراز خاتم کاری شیراز به دلیل اصالت این هنر در شهر فرهنگ و ادب و هنر ایران به این اسم معروف شده است ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۴:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
در دیدار شهردار منطقه ثامن مشهد با مدیرکل جدید میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی مطرح شد بر لزوم ادامه هم افزایی بین دو مجموعه در راستای تسریع در اجرای پروژه ها و تفاهم نامه های مشترک احیا و مرمت ابنیه و مجموعه های تاریخی همچون بازار فرش مشهد و سرای عزیزا. ...
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۳:۲۸   + ۹ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان گفت: گوسفند مومیایی پیدا شده معدن چهرآباد شبیه نژادهای مدرن آسیای جنوب غربی است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۳:۰۹   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/اردبیل رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان مشگین شهر از کشف و شناسایی چندین سنگ افراشته در پیرامون قلعه احمدآباد در روستای احمدآباد شهرستان مشگین شهر خبرداد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۳:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
پژوهشگر صنایع دستی درباره اظهارات اخیر وزیر میراث فرهنگی و اجرای عدالت در حق هنرمندان صنایع دستی می پرسد آیا عدالتی که مصداق واقعی برای لمس آن وجود ندارد، چیزی جز عملکردسازی نیست؟
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۳:۰۳   + ۷ سایت دیگر  
قزوین - ایرنا - معاون اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان قزوین گفت: طرح خواناسازی و مرمت یکی از دیوارهای دفاعی ضلع شمالی دژ تاریخی سمیران طارم سفلی در قالب عملیات استحکام بخشی آغاز شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۲:۴۵   + ۷ سایت دیگر  
مراتب ثبت 6 اثر در فهرست میراث طبیعی ملی از سوی وزیر میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی به استاندار کردستان ابلاغ شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۱:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قم از تولید 250 دقیقه مستند برای معرفی صنایع دستی استان در برنامه همسفر ویژه شبکه مستند خبر داد.
قدس آنلاین   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۱:۳۷   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی برای مناسب سازی هتل های مشهد با کمک انجمن جانبازان نخاعی ایران اعلام آمادگی کرد و گفت: کمیته ای مشترک با انجمن جانبازان قطع نخاعی ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۱:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان همدان از صادرات رسمی و غیررسمی 39 میلیون دلار صنایع دستی استان همدان خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۱:۱۴    
تهران- ایرنا- وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در نامه های جداگانه به استاندار تهران مراتب ثبت هفت اثر فرهنگی تاریخی را ابلاغ کرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۱:۱۰    
اراک - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی گفت:حریم و ضوابط حفاظتی و معماری و نقشه محدوده عرصه 10 اثر ملی فرهنگی این استان در نامه ای از سوی وزیر میراث فرهنگی به استاندار مرکزی ابلاغ شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۱:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی از کسب رتبه نخست روابط عمومی اداره کل استان در بین روابط عمومی های وزارت مربوطه در ارزیابی سال 99 خبر داد.
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۱:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
علی قربانی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در راستای کمک به توانمندسازی دهیاری های در روستاهای دارای ظرفیت گردشگری با توجه به انعقاد تفاهمنامه با وزارت میراث فرهنگی ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۰:۴۴   + ۱۲ سایت دیگر  
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در نامه های جداگانه به استاندار تهران مراتب ثبت هفت اثر فرهنگی تاریخی را ابلاغ کرد.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۰:۳۹   + ۱۳ سایت دیگر  
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در نامه های جداگانه به استاندار تهران مراتب ثبت هفت اثر فرهنگی تاریخی را ابلاغ کرد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۰:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد از اختصاص 3 میلیارد ریال اعتبار به ساماندهی بقعه امامزاده علی (ع) در شهرستان چرام خبرداد.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۰:۳۲    
مدیر پایگاه میراث جهانی بازار تاریخی تبریز با اشاره به آنکه درحال حاضر 300 مغازه در بازار تبریز با جرزهای تراشیده فعال هستند، گفت: این تراشیدگی جرزها برای سال های اخیر نیست و به چندین دهه پیش بازمی گردد. یونسکو نیز با علم به این موضوع ثبت جهانی را انجام داد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۰۹:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
بجنورد- ایرنا- سرپرست نمایندگی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گرمه خراسان شمالی گفت: تاکنون 150 اثر تاریخی در این شهرستان شناسایی شده است که 30 درصد آن در فهرست آثار تاریخی به ثبت رسیده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۰۹:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی شهرستان دامغان از واگذاری کاروانسرای تاریخی دامغان با هدف احیاء، مرمت و بهره برداری به سرمایه گذار بخش خصوصی خبر داد.
کبنا نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۰۹:۴۹    
سید محمد خاتمی، رئیس جمهور اسبق ایران، سید باقر موسوی جهان آباد نماینده اسبق شهرستان های بویراحمد و دنا و ساسان تاجگردون معاون سابق وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در پیام های جداگانه ای رحلت علی خواجوی را تسلیت گفتند.
خلخالیم   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۰۹:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره میراث فرهنگی ،گردشگری و صنایع دستی خلخال گفت: دهیاری به عنوان متولی تفرجگاه و منطقه نمونه گردشگری اندبیل نگهداری امکانات رفاهی و تفریحی این محل را بر عهده گرفت. ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۰۹:۴۰   + ۱۴ سایت دیگر  
مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش ، شناسایی ظرفیت ها و ایجاد بسترهای لازم جهت عرضه محصولات صنایع دستی و غذاهای بومی این منطقه را زمینه ساز تقویت مشارکت اجتماعی بانوان کیش عنوان کرد.
آنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۰۹:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
نخستین مسئول راه اندازی سرای نوآوری گردشگری و صنایع دستی دانشگاه آزاد اسلامی سنندج با حکم معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی منصوب شد.
دانا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۰۹:۲۲   + ۵ سایت دیگر  
شیر دنگ بافی یکی از صنایع دستی تزیینی - کاربردی استان چهارمحال و بختیاری است. این بافته های رنگارنگ که جنبه خودمصرفی دارد ازنظر بافت همانند وریس است، تفاوت عمده ی آن با وریس در عرض کم و طول زیاد و همچنین تعبیه ی منگوله ها (آویز های پشمی الوان) به منظور زیبایی است.
عصر اترک   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۰۹:۰۸   + ۶ سایت دیگر  
مراتب ثبت ملی شش اثر در فهرست میراث فرهنگی -تاریخی از سوی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به استاندار خراسان شمالی ابلاغ شد.
پانا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۰۸:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
رشت (پانا) - معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری گیلان اعلام کرد اقامت در پارک ها و تفرجگاه های گیلان ممنوع است. به گزارش اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۰۸:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
همدان- ایرنا- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان گفت: طبق سامانه ملی رصد 2 هزار و 787 نفر سال گذشته در رشته های صنایع دستی این استان مشغول به کار شدند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۰۸:۱۲   + ۴ سایت دیگر  
مراغه- ایرنا- رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مراغه به تداوم مرمت کلیسای هوانس یا هوهانس این کهن شهر اشاره کرد و گفت: مرحله نهایی از مرمت این بنا با سه میلیارد ریال اعتبار آغاز شد و امیدواریم عملیات اجرایی آن با همین اعتبار تکمیل شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۰۸:۰۶    
اصفهان- ایرنا- منبت یکی از مهمترین صنایع دستی شهرستان گلپایگان درفهرست آثار ناملموس کشوربه ثبت رسیده است.محمدرضا توسلی استادپیشکسوت منبت کاری گلپایگان بیش از نیم قرن دراین هنرنقش آفرینی وآثار بسیارزیبایی خلق کرده است .وی درکنارتولید آثار فاخرمنبت باعشق به تربیت شاگردان جوانش مشغول است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۰۸:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد گفت: بارندگی های چندروز گذشته 20 میلیارد ریال به تأسیسات گردشگری منطقه طسوج در شهرستان چرام خسارات وارد کرده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۰۸:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/زنجان مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان گفت: تعهد اشتغال در حوزه صنایع دستی و گردشگری در استان زنجان محقق شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۰۵:۲۵   + ۱۴ سایت دیگر  
فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان از دستگیری 13 حفار غیرمجاز و 2 سارق میراث فرهنگی خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۰۵:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
سرپرست اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی زابل از پیگیری و تلاش برای ثبت این شهر به عنوان شهر ملی سیاه دوزی کشور خبر داد.