شنبه ۳۱ اردیبهشتساعت ۱۶:۴۹May 2022 21
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «صنایع دستی»

خبرگزاری صدا و سیما   ۴ دقیقه پیش    
فرمانده کل انتظامی کشور در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری میان پلیس و وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور بر لزوم استفاده از ظرفیت مردمی برای حفاظت و صیانت از میراث فرهنگی و تاریخی کشور تاکید کرد.
خبرگزاری برنا   ۳۷ دقیقه پیش    
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ماموریت وزارتخانه را حمایت و پشتیبانی از سرمایه گذاران عنوان و بر گسترش همکاری های گردشگری و تقویت گردشگری زیارتی ایران و ترکیه تاکید کرد.
فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: راهبرد اصلی این یگان برای حفاظت از آثار تاریخی فرهنگی، پیشگیری کیفری و غیرکیفری است.
دولت   ۴۸ دقیقه پیش   + ۱ سایت دیگر  
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ماموریت وزارتخانه را حمایت و پشتیبانی از سرمایه گذاران عنوان و بر گسترش همکاری های گردشگری و تقویت گردشگری زیارتی ایران و ترکیه تاکید کرد.
شبستان   ۱ ساعت پیش    
شریفی با بیان اینکه در حوزه صنایع دستی، اولین نمایشگاه ها صنایع دستی استان خارج از کشور در استان حلبچه برگزار شد، گفت: ر استان ایلام 773 اثر تاریخی ثبت شده فهرست آثار ملی وجود دارد که از این تعداد 8 اثر مربوط به یادمان ها و دفاع مقدس است.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت وگو، مهندس هادی میرزایی مدیرعامل صندوق احیا و بهره برداری بناهای تاریخی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی پیرامون بررسی عملکرد معاونت میراث فرهنگی با برنامه گفتگوی فرهنگی مصاحبه کرد. ...
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با بیان اینکه یگان حفاظت برای انجام ماموریت های خود به حداقل ابزارها نیاز دارد، گفت: این نیازسنجی انجام شده، از نیرو و خودرو تا تجهیزات که به زودی مرتفع خواهد شد.
شبستان   ۱ ساعت پیش    
حجت الاسلام کریمی تبار با بیان اینکه اید به گونه ای عمل شود که نیروهای بومی استان بتوانند مدیریت تورهای گردشگری و طبعیت گردی استان را برعهد بگیرند، گفت: فراهم کردن تولید و زمینه فروش محصولات صنایع دستی در راستای اشتغالزایی مورد توجه قرار گیرد.
معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی از توافق با آستان قدس رضوی برای مرمت و ساماندهی مصلی تاریخی طرق مشهد خبر داد.
رکنا   ۱ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
رکنا: معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان از برگزاری ویژه برنامه های هفته میراث فرهنگی در استان سمنان شامل برنامه های متنوعی از جمله برگزاری کارگاه های آموزشی، رویدادهای پژوهشی، موزه گردی و نمایشگاه های مختلف خبر داد.
ایسنا   ۱ ساعت پیش    
ایسنا/یزد استاندار یزد با بیان این که صنایع دستی حلقه ی مفقوده گردشگری ماست، گفت: فصل مشترک مشکلات بسیاری از فعالان بخش صنایع دستی مکان استقرار آنهاست لذا از ایجاد شهرک های صنایع دستی حمایت می کنیم.
رئیس اداره میراث فرهنگی کاشان گفت: امسال کاشان شاهد حضور گردشگر به میزان 4 برابر جمعیت خود بود. احمد دانایی نیا گفت: ظرفیت کاشان تا به اندازه ای است که برنامه ریزی ویژه این منطقه در حد استانی انجام می شود و این موضوع نشان از پتانسیل منطقه کاشان در حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است. ...
بیمه هنرمندان بیمه تامین اجتماعی، در راستای حمایت از هنرمندان و حل مشکلات مالی و معیشتی شاغلان این حرفه است که علاوه بر حقوق بازنشستگی، شامل دفترچه بیمه درمان نیز می شود ...
ایسنا   ۲ ساعت پیش    
ایسنا/خراسان شمالی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی گفت: در حال حاضر یکی از نیازهای اساسی موزه های این استان، به روز شدن است.
ایرنا   ۲ ساعت پیش   + ۹ سایت دیگر  
قزوین- ایرنا- ادارات اوقاف و امور خیریه و میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین با صدور بیانیه ای از پیگیری برای برخورد قضایی با مسببان و آمران هنجارشکنی در حسینیه امینی ها خبر دادند.
ایرنا   ۲ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - مدیر روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان گفت: تمبر اختصاصی شهید سیدعبود عبودزاده در اداره ذخایر و نفایس موزه آستان قدس رضوی قرار گرفت.
رویداد ایران   ۲ ساعت پیش    
کاشمر رئیس اداره میراث و صنایع دستی کاشمر گفت: همزمان با هفته میراث فرهنگی و صنایع دستی با حضور 23 گروه از بانوان فعال در صنایع دستی این شهرستان نمایشگاه دست سازه ها افتتاح شد.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد از اختصاص 50میلیارد ریال اعتبار به ساماندهی بافت تاریخی دهدشت خبرداد.
ایرنا   ۲ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
اردبیل - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت: از سال 97 تاکنون 10 مورد مجوز مجموعه داری در این استان ثبت شده است.
راک نیوز   ۲ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد از اختصاص 50میلیارد ریال اعتبار به ساماندهی بافت تاریخی دهدشت خبرداد.
سردار سرتیپ پاسدار حسین اشتری فرمانده کل انتظامی کشور در پنجمین گردهمایی سراسری فرماندهان، معاونان، مدیران و مسئولان پایگاه های یگان حفاظت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: کار یگان حفاظت میراث فرهنگی کار ارزشمندی در کشور است و تفاهم نامه همکاری میان وزارت میراث فرهنگی ...
دولت   ۳ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
تفاهم نامه همکاری میان وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنلیع دستی و فراجا در راستای همکاری های مشترک و به منظور اجرای هر چه بهتر قوانین و مقررات موضوعه امضا شد.
ایسنا   ۳ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی از انتخاب شبستر به عنوان شهرستان فعال و برگزیده رویدادهای فرهنگی و گردشگری استان خبر داد.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی گفت: متنوع سازی موزه ها و جلب مشارکت های مردمی جزو اولویت های مهم و اصلی این مجموعه با هدف حراست از مواریث فرهنگی است.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان با بیان اینکه هفته جهانی میراث فرهنگی زمانی مناسب برای ارائه ظرفیت های گردشگری استان همدان است، گفت ...
خبرگزاری مهر   ۴ ساعت پیش   + ۹ سایت دیگر  
تفاهم نامه همکاری بین فراجا و وزارت میراث فرهنگی به منظور کمک بیشتر نیروی انتظامی در بخش حفاظت از میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری امضا شد.
جشنواره آیین ها و مراسم سنتی در محوطه ارگ کریمخان زند شهر شیراز استان فارس برگزار و با استقبال مردم مواجه شد. این جشنواره شامل پخت انواع نان های محلی، حلوا ها و غذا های سنتی، اجرای بازی های محلی کلاه کنی و شمشیر بازی، سرود خوانی قوم لر زبان و چاوش خوانی ...
گام خبر   ۴ ساعت پیش   + ۸ سایت دیگر  
گام خبر: مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان بوشهر گفت: هنر ساخت لنج در فهرست آثار جهانی به ثبت رسیده است.
دنیای سفر   ۴ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: ظرفیت های گردشگری بسیاری در آذربایجان غربی وجود دارد که این ظرفیت ها باید به خوبی شناسانده شود.
مدیر پایگاه میراث جهانی هورامان- اورامانات گفت: لوح ثبت جهانی هورامان- اورامانات با حضور قائم مقام وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی رونمایی می شود.
ایرنا   ۴ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
اراک - ایرنا - رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان کمیجان گفت: مراسم آیینی سنتی "سوت آشی" روز جمعه پس از گذشت سال ها دوباره در قنات حسن آباد کمیجان با حضور مردم و مسئولان محلی برگزار شد.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: ترویج صنایع دستی و فراهم کردن زمینه تولید و فروش محصولات صنایع دستی در راستای درآمدزایی و ایجاد اشتغال مورد توجه قرار گیرد.
خبر آوا   ۵ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
صندوق اعتباری هنر، مجموعه ای گسترده از هنرمندان حوزه تجسمی تا اهالی رسانه و اعضای قدیمی صنایع دستی را تحت پوشش حمایتی خود قرار می دهد. یکی از مسائلی که اما با توجه به گسترده بودن مخاطبان این مجموعه مطرح می شود، این است که با توجه به ظرفیت بودجه مالی، آیا صندوق اعتباری هنر ظرفیت ارائه ی خدمات [...]
ایسنا   ۵ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/زنجان رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان سلطانیه گفت: اولین جشنواره تخصصی گیاهان دارویی و نوشیدنی های گرم و سرد در دومین روز از هفته میراث فرهنگی در شهرستان سلطانیه برگزار شد.
با تخصیص 350 میلیون تومان اعتبار، عملیات تکمیل ساختمان مرکز آموزش صنایع دستی فردوس آغاز شد.
خانه ملت   ۵ ساعت پیش    
عضو مجمع نمایندگان استان البرز در مجلس در دیدار با وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خواستار توجه به اگروتوریسم (کشاورزی گردشگری)، توریسم درمانی و ظرفیت های گردشگری استان البرز شد.
ایرنا   ۵ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
شیراز-ایرنا-معاون گردشگری و امور زیارت استانداری فارس گفت: مصوبه 11 اسفند 1400 هیات مقررات زدایی در خصوص اعلام وزارت صنایع دستی و گردشگری به عنوان مرجع واحد صدور مجتمع های خدمات رفاهی بین راهی و پارک ها که در راستای تسریع در صدور مجوزها صادر شد، تبدیل به عاملی برای بلاتکلیفی سرمایه گذاران شده است.
رکنا   ۵ ساعت پیش   + ۷ سایت دیگر  
رکنا: مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی گفت: متنوع سازی موزه ها و جلب مشارکت های مردمی جزو اولویت های مهم و اصلی این مجموعه با هدف حراست از مواریث فرهنگی است.
خبرگزاری برنا   ۶ ساعت پیش    
مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خلیل آباد از برگزاری ششمین دوره جشنواره تاک پلو با حضور معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی تعدادی از مدیران دفاتر خدمات مسافرتی و راهنمایان گردشگری در این شهرستان خبر داد.
معاون صنایع دستی استان کرمانشاه از انجام اقدامات لازم، برای ثبت ملی روستای داریان به عنوان روستای ارغوان بافی در آینده نزدیک خبر داد.
سینا   ۶ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
سیاست های جدید وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به گونه ای است که موجب تضعیف پژوهشکده باستان شناسی شده و از سوی دیگر اعتراض فعالان میراث فرهنگی را نیز به دنبال داشته است. ...
معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از ابلاغ اجرایی شدن قانون حمایتی تعرفه مصرف گاز طبیعی تاسیسات گردشگری، آب درمانی و هتل ها از ابتدای امسال خبر داد.
خارگ نیوز   ۶ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
خارگ نیوز: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر گفت: حضور بخش خصوصی در اجرای طرح های گردشگری دریایی و تقویت این زیرساخت ها در این استان با توجه به قابلیت و ظرفیت های منطقه ضروری است.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قم گفت: مشارکت همه دستگاه ها و به ویژه کسبه در مرمت بازار کهنه ضروری است.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت وگو، دکتر رضا ملاحسینی اردکانی عضو هیئت رئیسه شورای هماهنگی سازمان های غیردولتی میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری کشور پیرامون بررسی عملکرد معاونت میراث فرهنگی با برنامه گفتگوی فرهنگی مصاحبه کرد. ...
ایرنا   ۷ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
یزد- ایرنا- صنایع دستی ظرفیت خوبی برای ایجاد اشتغال با کمترین میزان سرمایه گذاری دارد و استان یزد از نظر تنوع در این صنایع دارای جایگاه ویژه ای در کشور است اما صنایع دستی این استان بیش از پیش نیازمند احیا، حفظ و بررسی مسایل و مشکلات برای رونق هرچه بیشتر است.
ایرنا   ۷ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
ایرنا- یزد- اختتامیه سیزدهمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی، سومین نمایشگاه تخصصی زیلو، حصیر و دست بافته های سنتی و نخستین جشنواره پخت نان سنتی همراه با اجرای برنامه های شاد و متنوع و با اجرای نمایش معرفی میبد با اهدای زیلوی میبد به استاندار و مسئولان میراث فرهنگی استان برگزار شد. عکس مرضیه امامی میبدی
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان با بیان اینکه 16 ترک گنبد مسجد امام(ره) پس از حدود 11 سال مرمت شد، گفت: عملیات مرمت گنبد به طور کامل به پایان رسید و از 2 روز قبل فرایند تمیزکاری آغاز شد و از امروز نیز داربست ها بازگشایی خواهد شد.