دوشنبه ۲۶ مهرساعت ۰۷:۳۵Oct 2021 18
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «ماده 100»

ایمنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۸:۳۹    
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: کمیسیون ماده 100 اهرم ایجاد درآمد برای شهردار نشود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۳:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
خرم آباد- تکمیل هتل صخره ای خرم آباد با گذشت نزدیک به 24 سال همچنان اندر خم وعده ها قرار دارد و حالا مسئولان از جریمه طبقه هفتم این پروژه از سوی کمیسیون ماده 100 خبر می دهند.
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۱:۵۳   + ۶ سایت دیگر  
احمد امیرآبادی فراهانی نماینده مردم قم در مجلس در صحن علنی امروز یکشنبه 25 مهر ماه در جریان بررسی لایحه رتبه بندی معلمان گفت: در حال حاضر تبصره یک ماده 100 لایحه رتبه بندی معلمان در حال بررسی است. از اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات برای بررسی این لایحه تشکر می کنم ...
دانا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۱:۵۸    
دهقان نژاد گفت: اصلی ترین اولویت بحث درآمد پایدار است زیرا هزینه های شهرداری تبریز بیش از درآمدهاست و مجلس هم در پی طرحی است که ماده 100 حذف شود؛ اینگونه یکی از درآمدهای اصلی شهرداری از بین می رود.
موج   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۲۰:۰۱    
عضو شورای اسلامی شهر یزد، گفت: عدم آگاهی شهروندان از قوانین شهرداری و کمیسیون های ماده صد را یکی از مشکلات در این کمیسیون ها عنوان کرد و گفت: عدم آگاهی مردم به قوانین کمیسیون ماده صد از جمله مشکلاتی است که مردم را با مشکلات عدیده ای در ساخت و سازها مواجه می کند که در این زمینه آگاهی بخشی و اطلاع ...
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۰:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس گفت: طراحان سایر طرح ها که براساس تبصره یک ماده 100 قانون آئین نامه داخلی مجلس دارای اولویت هستند، از هیات رئیسه مجلس خواسته اند تا پیش از سایر طرح ها و لوایح، لایحه رتبه بندی معلمان در صحن مورد بررسی قرار گیرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۱۶:۳۶    
کسانی که در ساخت و ساز ساختمانی فعالیت دارند حتما به ضوابط و مقررات شهرداری اشراف کاملی دارند.
دانا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۱۶:۰۷    
ساخت و سازهای بی ضابطه و تصمیمات سلیقه ای کمیسیون ماده 100 طی سال های گذشته موجب نارضایتی شهروندان سبزوار شده است.
شهروند البرز   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۱۴:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
عضو شورای اسلامی شهرکرج گفت: پیشنهاد می شود واحد رسیدگی به آراء اعاده قدیمی ماده 100 در تمامی مناطق دهگانه کرج راه اندازی شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۱۶:۱۷    
با راه اندازی پلیس ساختمان، می توان از ساخت و ساز های غیرمجاز پیشگیری کرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۱۳:۱۷   + ۶ سایت دیگر  
گنبدکاووس - ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گلستان با تاکید بر ضرورت همدلی و وحدت میان اعضای شوراهای اسلامی و شهرداران استان، از آنان خواست برای رسیدن به توسعه متوازن، علاوه بر درآمدهای مختلف مانند کمیسیون ماده 100 و کمک های دولتی، تامین درآمد پایدار را سرلوحه فعالیت خود قرار دهند.
عصر شرق   ۱۴۰۰/۰۷/۱۶ - ۱۰:۵۶    
دادستان دماوند با بیان اینکه بیشتر امور شهری بدون توجه به ضوابط انجام می شود، گفت: کمیسیون ماده 100 به عاملی برای تخلفات ساختمانی تبدیل شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۷/۱۴ - ۰۸:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
همدان - فرماندار همدان گفت:پرونده کارخانه شن و ماسه واقع در حسن آباد و پشت دانشگاه آزاد همدان به کمیسیون ماده 100 ارجاع داده شد.
هه وال موکریان   ۱۴۰۰/۰۷/۱۰ - ۱۹:۱۵    
به گزارش هه وال موکریان ، با نگاهی به ارزش معاملاتی ساختمان در سال های 1398 تا کنون و نحوه محاسبه میزان جریمه تخلفات ساختمانی در صورت عدم ضرورت قلع بنا، این میزان بدین گونه تعیین می شود: (مساحت تخلف x ضریب x ارزش معاملاتی ساختمان) جرایم و عوارض ...
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۹ - ۰۹:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران گفت: می توان با جرائمی که مقرون به صرفه بودن تخلف را از اولویت افراد ذی نفع خارج می کند، کاری کرد که افراد ترجیح ندهند پرونده ها با تخلفات در ماده 100 مطرح شود.
آقای خبر   ۱۴۰۰/۰۷/۰۸ - ۲۱:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
رییس هیات دو و میدانی فارس پنجشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا اعلام کرد: بنیامین یوسفی دونده آینده دار ایران و استان فارس ابتدا در ماده 100 متر با زمان 10 ثانیه و 47 صدم ثانیه بر سکوی قهرمانی ایستاد ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۷/۰۷ - ۱۰:۱۸    
بیرجند- عضو شورای شهر بیرجند با اشاره به اینکه درآمدزایی از جرائم کمیسیون ماده 100 زیبنده نیست، گفت: توجه به گردشگری و صنایع دستی ما را به سمت ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری هدایت می کند.
رویداد 24   ۱۴۰۰/۰۷/۰۶ - ۱۲:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
یک ماه و نیم از شروع به کار شورای ششم شهر تهران می گذرد، اما فارغ از سکوت و انفعال برخی از اعضای شورا، تعدادی دیگر نیز در واکنش به برخی موضوعات، پاسخ های عجیبی می دهند!
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۷/۰۶ - ۱۰:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
کمیسیون عمران مجلس در 3 ماهه نخست اجلاسیه دوم از حوزه تقنین و نظارت به موضوعات بسیار مهمی ورود کرد که تصویب طرح اصلاح ماده 100 قانون شهرداری ها و بررسی طرح اصلاح قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان از مهم ترین اقدامات تقنینی این کمیسیون بوده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۰۴ - ۲۱:۰۹    
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی کلانشهر تبریز با بیان اینکه ماده 100 حدود 600 میلیارد تومان برای شهرداری درآمد دارد، گفت: باید در دراز مدت برای این موضوع چاره اندیشی کرد.
شهر بیست   ۱۴۰۰/۰۷/۰۴ - ۱۸:۳۴   + ۸ سایت دیگر  
رئیس شورای شهر قم، وجود آرای اجرانشده بسیار زیاد کمیسیون های ماده 100 مبنی بر قلع وقمع و درنتیجه عدم امکان صدور پایان کار را یکی از معضلات شهر قم دانست و گفت: هم اکنون بیش از 10 هزار پرونده حکم قلع وقمع و تخریب صادر شده که بنا به دلایلی امکان اجرای آن ها وجود ندارد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۰۰:۵۵   + ۵ سایت دیگر  
خرم آباد- هتل صخره ای خرم آباد با گذشت نزدیک به 24 سال همچنان اندر خم وعده های مدیران قرار دارد و حالا این پروژه به گفته مسئولان در کمیسیون ماده 100 شهرداری معطل مانده است.
عصر همدان   ۱۴۰۰/۰۷/۰۲ - ۱۳:۰۲    
به گزارش عصر همدان، به تازگی نخستین رویداد ملی راهکارهای تحقق دادرسی عادلانه در مراجع شبه قضایی در سه سطح قضات، وکلا، دانشگاهیان و کارکنان دستگاه قضایی برگزار و برگزیدگان آن معرفی شدند. ...
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۱۶:۱۳    
چه زمانی به وکیل دیوان عدالت اداری نیاز است؟ برای پاسخ به این سوال می بایست با دیوان و مسائلی که پیگیری آن بر عهده دیوان است آشنا بشویم. در این پست خواهیم آموخت چه زمان به وکیل دیوان اداری نیاز خواهید داشت. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۲۱:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران گفت: با صدور پروانه های ساختمانی و اخذ جریمه کمیسیون های ماده 100 نمی توان شهر را اداره کرد.
هه وال موکریان   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۱۸:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش هه وال موکریان ، ناصر عتباتی روز دوشنبه در آیین تودیع و معارفه شهردار ارومیه با تاکید بر اقدام بر اساس قانون افزود: حرکت درخارج از این مدار، عامل اصلی لغزش برخی مدیران و کارکنان بوده است. مدیریت شهری ...
دانا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۱۵:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
اکبر پرندوار با تاکید به ضرورت تسریع در خدمات رسانی و رسیدگی به وضعیت بهداشتی شهرک سرآسیاب گفت: کمیسیون ماده 100 به مسئله مسدودسازی خیابان ورود کند.
میزان   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۱۵:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - مراسم معارفه شهردار ارومیه با حضور رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی برگزار شد. ناصر عتباتی، رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی در این مراسم به پایبندی همه مدیران به قانون اشاره کرد و گفت ...
اقتصاد 24   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۰۹:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل امور اجرایی کمیسیون ماده 100 شهرداری تهران، از رد شکایت مالک پاساژ پالادیوم از سوی دیوان عدالت اداری، تخریب قطعی تخلفات پاساژ و امتناع بیمارستان شهدای تجریش از پرداخت جریمه نیم میلیاردی اش خبر داد.
شیوا بیان   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۰۹:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
عضو شورای شهر اردبیل گفت: برخی ساخت و سازهای غیرقانونی و بدون مجوز که به امید فرار از عوارض و هزینه پروانه و نهایتا ارجاء به ماده 100 ساختمان خود را می سازند، باعث می شود تا معماری شهر از نظر نظم و زیبایی به هم بریزد و آخر سرهم شورا زیر سوال برود.
استانداری قزوین   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۲۰:۰۹    
برگزاری کارگاه آموزشی اعضای کمیسیون های ماده 100 شهرداری های تابعه شهرستان تاکستان با حضور حسین رحمانی معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری ، مدرسین و کارشناسان اداره کل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری ...
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۰۱:۱۱    
کمیسیون ماده 100 نیز مانند سایر مراجع قانونی حق اعمال حاکمیت در موارد صلاحیت را دارد و در این فرایند حق دفاع افراد نیز محفوظ است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۱۲:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: باید با اجرای درست و دقیق قواعد به سمت بازدارندگی و حتی اصلاح تخلفات پیش از شروع ساخت یا حین تکمیل و قبل از بهره برداری برویم تا به مرحله جریمه و یا بررسی در ماده 100 هم نرسد.
دانا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۱۷:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
حسین معصوم با اشاره به اینکه توسعه گردشگری را از اولویت های شهرداری قزوین می داند، افزود: باید به فوریت پروژه های زمین مانده را به نتیجه برسانیم؛ بدانید اهل تراکم فروشی و کمیسیون ماده 100 نیستم و در راه با فساد قاطعیت نشان می دهم.
صبح قزوین   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۱۵:۵۱    
حسین معصوم با اشاره به اینکه توسعه گردشگری را از اولویت های شهرداری قزوین می داند، افزود: باید به فوریت پروژه های زمین مانده را به نتیجه برسانیم؛ بدانید اهل تراکم فروشی و کمیسیون ماده 100 نیستم و در راه با فساد قاطعیت نشان می دهم.
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۶/۱۷ - ۱۲:۲۶   + ۱۴ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس تقاضای عده ای از نمایندگان برای اعمال تبصره یک ماده 100 قانون آیین نامه داخلی مجلس و بررسی اولویت دار طرح تسهیل صدور برخی از مجوز های کسب وکار را بررسی کرده و در نهایت با 154 رای موافق با این درخواست موافقت کردند. ...
پایگاه خبری انتهاج   ۱۴۰۰/۰۶/۱۶ - ۲۱:۲۸    
به گزارش انتهاج به نقل از ایرنا؛ بجنورد – ایرنا- رییس دانشگاه بجنورد گفت: رای صادر شده در کمیسیون ماده 100 شهرداری مرکز استان و جریمه 16 میلیارد تومانی این دانشگاه غیرقانونی است و باید اصلاح شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۶ - ۲۰:۰۳    
بجنورد- ایرنا- رییس دانشگاه بجنورد گفت: رای صادر شده در کمیسیون ماده 100 شهرداری مرکز استان و جریمه 16 میلیارد تومانی این دانشگاه غیرقانونی است و باید اصلاح شود.
کرج رسا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۴ - ۱۹:۲۱   + ۷ سایت دیگر  
عمار ایزدیار عصر یکشنبه در نشست علنی شورای اسلامی شهر کرج، اظهارداشت: بر این اساس گزارشی تا سال 99 منتشر شد که چهار هزار و 823 فقره چک، به مبلغ 235 میلیارد تومان وصول نشده بود. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۱۴ - ۱۵:۳۹    
اعضای شورای شهر تبریز با ارائه تخفیف در عوارض ساختمانی و پروانه ها موافقت کردند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۲ - ۱۳:۴۲   + ۹ سایت دیگر  
یزد- ایرنا - رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان یزد گفت: 70 درصد ساخت و سازهای استان بدون اخذ پروانه و خارج از طرح چارچوب قانونی این مجموعه و شهرداری ها از سوی مالکان ساخته و چنین پرونده های ساختمانی معمولا به کمیسیون ماده 100 شهرداری ارجاع می شود.
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۱۱ - ۰۰:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
“مسعود بنوان” روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: فدراسیون دو و میدانی با هدف حضور ورزشکاران در مسابقات دو و میدانی قهرمانی نوجوانان و جوانان آسیای میانه، رقابت های رکوردگیری را در 2 بخش آقایان و بانوان برگزار خواهد کرد ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۱۰ - ۱۸:۲۲   + ۱۲ سایت دیگر  
سخنگوی مجمع نمایندگان تهران با اشاره به جزئیاتی از بازدید این مجمع از بخش لواسانات، گفت: در این سفر موضوع اصلاح ماده 100 قانون شهرداری ها و ماده 99 فرمانداری ها که طرح اصلاح آن هم اکنون در نوبت صحن قرار دارد، مورد بررسی قرار گرفت.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۶/۱۰ - ۱۰:۱۵    
محسنی با اشاره به لزوم جدیت شهرداری ها در برخورد با ساخت و ساز غیرمجاز، عملکرد کمیسیون ماده 100 شهرداری ها را مورد توجه قرار داد و گفت: در زمان وقوع تخلفات ساختمانی مشهود، نقش ادارات و دستگاه های متولی اهمیت و ضرورت می یابد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۶/۰۳ - ۱۸:۲۰    
گابریل باندرای با شکستن رکورد پارالمپیک در ماده 100 متر پروانه S14 مردان مدال طلا را از آن خود کرد.
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۶/۰۳ - ۱۴:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش تازه ترین ها به نقل از مهر و به نقل از kyodo news، میوکی یامادا اولین مدال پارالمپیک توکیو را در کشور میزبان کسب کرد و در این راه جوانترین زنی بود که در تاریخ بازی ها تنها در 14 سالگی برای ژاپن مدال شنا به دست آورد. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۰۲ - ۲۲:۲۸   + ۵ سایت دیگر  
دومین روز مسابقات قهرمانی جهان دوومیدانی ناشنوایان در لهستان، با حذف دو دونده ناشنوای کشورمان در ماده 100 متر پایان یافت.
دانا   ۱۴۰۰/۰۶/۰۱ - ۱۸:۲۹   + ۱۰ سایت دیگر  
در پایان اولین روز مسابقات قهرمانی جهان دوومیدانی ناشنوایان در لهستان، دو دونده ناشنوای ایران در ماده 100 متر به نیمه نهایی رقابت ها صعود کردند.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۵/۲۸ - ۰۲:۲۳    
آشنایی با قانون کمیسیون ماده 100 شهرداری ها، اعضای تشکیل دهنده، انواع تخلفات ساختمانی در ساختمان ها، نحوه رسیدگی به پرونده و روند اجرایی کمیسیون ماده 100، آرای کمیسیون، وکیل کمیسیون ماده 100 قانون شهرداری، روند پیگیری اجرای مجازات و شناخت مرجع شکایت کمیسیون ماده 100 را در بسته حقوقی ایمنا بخوانید.
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۵/۲۷ - ۰۴:۳۵    
کمیسیون ماده (100) قانون شهرداری از جمله نهاد های خاص و شبه قضایی است که برای جلوگیری از تخلفات ساختمانی به وجود آمده است.