سه شنبه ۲۵ مردادساعت ۰۹:۱۹Aug 2022 16
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «انحلال»

ایسنا   ۸ دقیقه پیش   + ۱ سایت دیگر  
رهبران چارچوب هماهنگی شیعیان عراق با برگزاری نشستی چهار شرط را برای موافقت با درخواست رهبر جریان صدر برای انحلال پارلمان در نظر گرفتند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۵/۲۴ - ۱۵:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
یکی از اعضای اتحادیه میهنی کردستان عراق امروز (دوشنبه) بر پایبندی حزبش به گفتگو به عنوان تنها راه حل بحران سیاسی موجود تاکید کرد.
خبرگزاری صنایع   ۱۴۰۱/۰۵/۲۴ - ۱۳:۲۵   + ۱۳ سایت دیگر  
بانک مرکزی در بخشنامه ای ضوابط اجرایی تاسیس، فعالیت و نظارت بر شرکت های ارائه دهنده خدمات پرداخت را به شبکه بانکی ابلاغ کرد. *** بخشنامه بانک مرکزی ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۵/۲۴ - ۱۲:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
اسدالله محسن زاده گفت: در تاریخ 20/9/1354 در اداره ثبت شرکت های گرمی با 63 هزار هکتار به ثبت رسیده است که به مرور زمان در اثر واگذاری های متعدد به شرکت پارس، اشخاص، کارکنان، نهادها و عشایر به 24 هزار هکتار تقلیل یافته است ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۰۵/۲۴ - ۰۹:۵۷    
اساسا صدر از ابتدا قصدش انتخابات زودهنگام بوده است و از این طریق می خواست زعامت سیاسی خود را بر شیعیان ثابت کند؛ حال بقیه مطالبات صرفا ظاهری و تاکتیکی و فقط برای رسیدن به این دو هدف غایی است به همین دلیل موضوع تغییر قانون اساسی یا انحلال پارلمان بیشتر مطالباتی ظاهری است تا مطالباتی حقیقی.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۵/۲۴ - ۰۸:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
جریان صدر عراق از شکایت به دادگاه مرکزی این کشور برای انحلال پارلمان خبر داد.
بولتن نیوز   ۱۴۰۱/۰۵/۲۳ - ۱۸:۱۵    
نماینده چارچوب هماهنگی در مجلس عراق ، گفت: عرصه سیاسی کشور به دلیل وجود درخواست های انحلال مجلس از سوی جریان صدر ، نیازمند توافق و گفتگوهای جدی بین همه نیروهای سیاسی است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۵/۲۳ - ۱۷:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
هیات فوتبال استان آذربایجان شرقی با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد: چرا به جای تخریب ریاست هیات فوتبال، کارنامه فوتبالی کاندیدای مربوطه را منتشر نمی کنند؟
روزنامه اصفهان زیبا   ۱۴۰۱/۰۵/۲۳ - ۱۷:۰۹    
چند روز پس از آن که مقتدا صدر روحانی بانفوذ شیعه که یک هفته فرصت داده بود تا مجلس مقننه را برکنار شود تا انتخابات جدید برگزار شود، عالی ترین نهاد قضایی عراق روز یکشنبه اعلام کرد که صلاحیت انحلال پارلمان این کشور را ندارد. ...
پارس فوتبال   ۱۴۰۱/۰۵/۲۳ - ۱۶:۱۰   + ۲۰ سایت دیگر  
آرش نوعدوستی؛ همه چیز از یک مستند آغاز می شود. مستندی که جواد خیابانی سازنده آن است و پس از پخش قسمت های مربوط به انحلال باشگاه شاهین در سال 1346 خیابانی به عنوان راوی نتیجه ای از آن ماجرا ها می گیرد؛ پرویز دهداری به دنبال سهم بود ... ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۵/۲۳ - ۱۶:۰۷   + ۶ سایت دیگر  
بر اساس اسناد منتشر شده، دبیر کل فراکسیون صدر، علیه رؤسای سه قوه عراق، اقامه دعوی کرده و خواستار انحلال پارلمان شده است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۲۳ - ۱۳:۵۳   + ۴ سایت دیگر  
تهران – ایرنا - شورای عالی قضائی عراق با انتشار بیانیه ای رسمی در پاسخ به مطالبه "مقتدی صدر"، تأکید کرد که اختیارات لازم برای انحلال پارلمان عراق را ندارد.
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۵/۲۳ - ۱۳:۴۴    
شفقنا_شورای عالی قضایی عراق در بیانیه ای اعلام کرد که طی جلسه امروز درخواست مقتدی صدر درخصوص انحلال پارلمان عراق را مورد بررسی قرار داده است. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از الفرات نیوز ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۵/۲۳ - ۱۳:۲۷   + ۱۲ سایت دیگر  
شورای عالی قضایی عراق اعلام کرد این نهاد صلاحیت انحلال پارلمان این کشور را ندارد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۵/۲۳ - ۱۲:۵۸   + ۱۰ سایت دیگر  
شورای عالی قضایی عراق در پاسخ به درخواست رهبر جریان صدر برای انحلال پارلمان این کشور، اعلام کرد که این اقدام خارج از چارچوب اختیارات شورای عالی قضایی است.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۵/۲۳ - ۰۶:۵۴    
تحلیلگر مسائل منطقه گفت: رهبر جریان صدر با توجه به اینکه نمایندگان جریان خود را از پارلمان بیرون کشیده نسبت به اینکه نتواند قوه مقننه را منحل کند، هراس دارد و نمی خواهد مجلس عراق تشکیل جلسه دهد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۲۳ - ۰۵:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
بغداد-ایرنا- علاء الرکابی دبیرکل جنبش امتداد (وابسته به معترضان اکتبر) بر این باور است که انحلال پارلمان بدون تشکیل دولت موقت و تعیین زمان برگزاری انتخابات زودهنگام جدید به معنای ابقای دولت فعلی (پیشبرد امور) است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۵/۲۲ - ۰۲:۱۹   + ۱۸ سایت دیگر  
مدتی پس از آنکه اعلام شد اعضای گروه موسیقی BTS برای مدتی، جدا از هم فعالیت خواهند کرد، دولت کره جنوبی آنها را به عنوان سفیر کسب میزبانی اکسپو جهانی سال 2030 برای این کشور انتخاب و معرفی کرد.
بولتن نیوز   ۱۴۰۱/۰۵/۲۱ - ۱۸:۰۰    
نماینده حزب دمکرات کردستان در مجلس عراق تاکید کرد که برای انحلال مجلس نمایندگان فقط دو گزینه وجود دارد و گزینه سومی موجود نیست.
پارسینه   ۱۴۰۱/۰۵/۲۱ - ۱۵:۵۲   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش السومریه نیوز، حامیان مقتدی صدر رهبر جریان صدر به منظور برپایی نماز جمعه یکپارچه، مقابل ساختمان پارلمان عراق در بغداد تجمع کردند. مهر نوشت، تصاویری که منابع محلی منتشر کرده اند، حامیان رهبر جریان صدر را در حال آماده شدن برای برپایی نماز جمعه نشان می دهد. ...
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۵/۲۱ - ۱۵:۰۰    
شفقنا- مقتدی صدر امروز(جمعه) هواداران چارچوب هماهنگی را به حمایت از تجمع و تظاهرات پیروان جریان صدر که خواهان انحلال پارلمان، برگزاری انتخابات زودهنگام و مبارزه با فساد هستند، دعوت کرد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۵/۲۱ - ۱۳:۲۶   + ۵ سایت دیگر  
پس از درخواست رهبر جریان صدر برای انحلال پارلمان عراق به دستور دستگاه قضایی این کشور، منابع عراقی خبر دادند حامیان این جریان در حال آمادگی برای برگزاری نماز جمعه در اطراف پارلمان عراق هستند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۵/۲۱ - ۱۲:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
کمیته حمایت از قانون و حفاظت از نهادهای دولتی عراق اعلام کرد که در واکنش به درخواست صدر برای انحلال پارلمان، در استان های بصره و نینوا تظاهرات برگزار می شود.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۲۱ - ۰۲:۲۱    
بغداد-ایرنا- بن بست سیاسی عراق در حال نزدیک شدن به یک سالگی است و همین موضوع، انحلال دوباره پارلمان را با گذشت 10 ماه از برگزاری انتخابات زودهنگام ، تبدیل به مطالبه ای از سوی برخی طرف ها کرده است اما موانعی جدی بر سر راه این مطالبه وجود دارد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۵/۲۰ - ۱۹:۱۸   + ۶ سایت دیگر  
یک نماینده پارلمان عراق در واکنش به درخواست رهبر جریان صدر برای انحلال پارلمان این کشور و برگزاری مجدد انتخابات گفت، چه تضمینی برای پذیرش نتایج انتخابات احتمالی وجود دارد؟.
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۵/۲۰ - ۱۸:۱۹    
شفقنا-شورای عالی قضایی عراق به زودی نشستی برای بررسی درخواست مقتدی صدر ، رهبر جریان صدر از دستگاه قضایی برای انحلال پارلمان حداکثر تا پایان هفته آتی برگزار خواهد کرد؛ درخواستی که مقامات قضایی را فارغ از هر تصمیمی که در قبال این درخواست بگیرند، در بحران دشواری وارد کرده است. ...
پارس فوتبال   ۱۴۰۱/۰۵/۲۰ - ۱۷:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
در روز پنجشنبه 20 مرداد از ساعت ساعت 18 داستان انحلال شاهین تهران را در سریال تاریخ مستند ورزش ایران می تواند تماشا کنید. به گزارش طرفداری، بیست و ششمین قسمت از سریال تاریخ مستند ورزش ایران به نویسندگی و کارگردانی جواد خیابانی گزارشگر قدیمی فوتبال کشورمان به داستان انحلال شاهین بوشهر با خاطرات ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۵/۲۰ - ۱۵:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
بعد از فراخوان برای تظاهرات در بغداد در حمایت از قانون و نهادهای کشور، چهره نزدیک به رهبر جریان صدر از حامیان این جریان خواست که جز در شهر نجف، روز جمعه در همه شهرها تظاهرات کنند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۵/۲۰ - ۰۹:۲۳   + ۱۲ سایت دیگر  
چارچوب هماهنگی شیعیان عراق در واکنش به درخواست رهبر جریان صدر برای مداخله دستگاه قضایی جهت انحلال پارلمان، بر لزوم رد هرگونه تعدی به قوه قضائیه و مقننه تاکید کرد و از مردم خواست تا از همه اقدامات قانونی برای تشکیل دولت حمایت کنند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۹ - ۲۳:۰۱   + ۹ سایت دیگر  
دستگاه قضایی عراق به درخواست رهبر جریان صدر برای انحلال پارلمان ظرف یک هفته واکنش نشان داد و گفت که سند قانونی برای انحلال پارلمان وجود ندارد .
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۵/۱۹ - ۲۲:۵۸   + ۶ سایت دیگر  
پس از درخواست رهبر جریان صدر در عراق برای مداخله دستگاه قضایی این کشور به منظور انحلال پارلمان، کمیته هماهنگی گروه های شیعی در عراق خواستار احترام به قوه قضائیه و پارلمان این کشور شد.
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۹ - ۲۱:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا- شورای عالی قوه قضاییه عراق در واکنش به درخواست مقتدی صدر برای انحلال پارلمان این کشور، بر عدم امکان دخالت در پرونده انحلال مجلس نمایندگان تاکید کرد. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۵/۱۹ - ۲۱:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
رهبر جریان صدر از شورای عالی قضایی عراق خواست تا طی یک هفته آینده پارلمان این کشور را منحل کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۵/۱۹ - ۱۹:۳۴   + ۹ سایت دیگر  
رهبر جریان صدر در عراق در جدیدترین بیانیه خود از دستگاه قضایی این کشور خواست که حداکثر تا پایان هفته آینده پارلمان عراق را منحل کند.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۹ - ۱۹:۲۱   + ۸ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - مقتدا صدر ، رهبر جریان صدر عراق از مقامات قضایی این کشور خواست حداکثر تا پایان هفته آینده مجلس را منحل اعلام کند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۵/۱۹ - ۱۸:۵۵   + ۸ سایت دیگر  
رهبر جریان صدر از شورای عالی قضایی عراق خواست حداکثر تا اواخر هفته آینده، پارلمان را منحل کند.
انتخاب   ۱۴۰۱/۰۵/۱۹ - ۱۸:۴۰   + ۶ سایت دیگر  
مقتدی صدر، رئیس جریان صدر در صفحه توئیتر خود نوشت: از دادگاه عالی عراق و به خصوص رییس این دادگاه درخواست می کنم تا برای تصحیح راه، پارلمان را منحل کنند، علی رغم اینکه همچنان فشار های سیاسی و امنیتی علیه دادگاه عالی وجود دارد ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۵/۱۹ - ۱۶:۳۹   + ۱۴ سایت دیگر  
جمهوری خواهان در واکنش به هجوم مأموران به عمارت رئیس جمهور سابق آمریکا، خواستار انحلال اف بی آی شده و تحقیق علیه وزارت دادگستری را وعده دادند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۵/۱۸ - ۲۳:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
دولت قانون اعلام کرد، بدون تحقق شرط های اعلام شده آن، امکان انحلال پارلمان و برگزاری انتخابات وجود ندارد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۸ - ۱۷:۲۸   + ۸ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مدیرعامل باشگاه شهرخودرو مشهد درباره وضعیت فعلی این تیم اظهارداشت: ما هم حمایت تیم و اختصاص ورزشگاه را از مسئولین پیگیریم و واقعا حیف است که خراسان رضوی تیم نداشته باشد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۸ - ۱۵:۰۱    
بغداد- ایرنا- نوری المالکی رئیس ائتلاف دولت قانون عراق می گوید انحلال پارلمان، برگزاری انتخابات زودهنگام پارلمانی و تغییر نظام جز با بازگشت به برگزاری جلسات پارلمان میسر نیست.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۱/۰۵/۱۸ - ۱۳:۲۳   + ۴ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: رئیس ائتلاف دولة القانون عراق با تأکید بر ضرورت ازسرگیری جلسات پارلمان، گفت که انحلال پارلمان و برگزاری انتخابات زودهنگام بدون برگزاری این جلسات ممکن نیست.
اینتیتر   ۱۴۰۱/۰۵/۱۸ - ۱۳:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
رئیس جمهور سابق به آنچه که تحت عنوان تسلط چپ گرایان بر سیاست های آموزشی می داند که شامل نظریه نژادی انتقادی نیز می شود؛ انتقاد کرد و خواستار انحلال وزارتخانه شد.
پارس فوتبال   ۱۴۰۱/۰۵/۱۸ - ۱۳:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
آنتونی مودست که قبل تر نیز در یک انتقال پر حاشیه کلن را به مقصد تیانجین چین ترک کرده بود، پس از اتمام قراردادش و انحلال این باشگاه، مودست که بدون باشگاه مانده بود، کلن تصمیم گرفت این بازیکن را بار دیگر به بوندسلیگا بازگرداند ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۵/۱۸ - ۱۲:۴۱   + ۵ سایت دیگر  
رئیس ائتلاف "دولت قانون" در عراق با درخواست مقتدی صدر برای برگزاری انتخابات زودهنگام مخالفت کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۵/۱۸ - ۱۲:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
رئیس ائتلاف دولت قانون عراق به خواسته رهبر جریان صدر درباره انحلال پارلمان و برگزاری انتخابات زودهنگام واکنش نشان داد
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۵/۱۸ - ۱۱:۵۱   + ۱۸ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار اقتصادی ایران اکونومیست ، درباره اختلافات مالی در اتاق بازرگانی و مسائل داخلی آن در سال های گذشته زیاد صحبت شده است، اما در سال جاری اخباری درباره ورود مجلس شورای اسلامی و دستگاه های نظارتی به این موضوع مطرح شده است تا جایی که رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین هم به خاطر شرایط حساس ...
تدبیر و امید   ۱۴۰۱/۰۵/۱۸ - ۱۱:۵۱   + ۲۱ سایت دیگر  
ایسنا: رهبر جریان صدر عراق اعلام کرد که انحلال پارلمان به یک خواسته از سوی مردم، سیاست مداران و نخبگان تبدیل شده است که جایگزینی نیز برای آن وجود ندارد. ...
ناطقان   ۱۴۰۱/۰۵/۱۸ - ۱۱:۵۱    
طلاق یکی از راه های انحلال نکاح و پایان رابطه زوجیت می باشد که مطابق قانون منحصرا حق مرد می باشد یعنی رضایت زوجه (زن) در اجرای صیغه طلاق ملاک نیست و مرد می تواند هر زمان که بخواهد و به هر دلیلی همسر خود را طلاق دهد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۱/۰۵/۱۸ - ۱۱:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس ائتلاف دولت قانون عراق انحلال پارلمان و برگزاری انتخابات زودهنگام در این کشور را بدون انعقاد جلسات پارلمان میسر ندانست.