جمعه ۱۸ آذرساعت ۰۸:۲۴Dec 2022 9
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سیاست»

آنا   ۱۱ دقیقه پیش    
رئیس سازمان بسیج اساتید گفت: در خلاء نبود ساختار نظام مند کرسی های آزاد اندیشی، مباحث کلان سیاسی و فرهنگی در دانشگاه ها بعضاً به کف دانشگاه کشیده می شوند.
ایلنا   ۲۱ دقیقه پیش    
محمد قبادی (پژوهشگر تاریخ معاصر) در یادداشتی بر کتاب سخن خوش تر دوست می نویسد: شایسته است این کتاب را همه علاقه مندان به تاریخ و شخصیت های تاثیرگذار در سیاست و فرهنگ و اجتماع و نیز علاقه مندان به زندگی، زمانه و شخصیت امام موسی صدر مطالعه کنند.
انصاف نیوز   ۲۳ دقیقه پیش   + ۱ سایت دیگر  
مشاور سابق روحانی در حوزه ی سیاسی، با اشاره به سفر در حال انجام رئیس جمهور چین به عربستان، به سردرگمی استراتژیک در سیاست خارجی ایران انتقاد کرد. به گزارش انصاف نیوز، آقای حمید ابوطالبی در صفحه ی شخصی خود نوشت: ...
شهر بورس   ۳ ساعت پیش    
یک کارشناس بازار سرمایه، دلیل کاهش ارزش معاملات و حالِ نامساعد بورس را سیاست های نامناسب دولت و بی تدبیری های اقتصادی قلمداد کرد.
پول نیوز   ۳ ساعت پیش    
پیروزی رافائل وارناک دموکرات بر هرشل واکر جمهوری خواه، نقطه پایان انتخاباتی پرچالش و ماراتن گونه بود و نشان دهنده پویایی های جدید در عرصه سیاست داخلی آمریکا.
راه دانا   ۳ ساعت پیش   + ۷ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در تداوم دخالت در امور داخلی ایران، نتوانست ذوق زدگی خود را نسبت به تداوم ناآرامی ها در ایران و روز دانشجو پنهان کند و به رغم سیاست فشار حداکثری علیه ملت ایران، مدعی حمایت از ایرانیان شد.
تحلیل بازار   ۵ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
کارشناس مسائل اقتصادی اقداماتی از جمله کنترل ترازنامه بانک ها و انتشار اوراق گام را در جهت سیاست مدیریت نقدینگی و کنترل تورم عنوان کرد.
برترین ها / انصاف نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۱۶ - ۲۳:۵۴   + ۹ سایت دیگر  
سیاست رسمی در ایران مدعی است که مرز میان اغتشاشگر را با معترض خیابانی و هر دو را با منتقد و مخالف، کاملا رعایت می کند.
فرارو   ۷ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
فرارو- مروان بشاره نویسنده، مقاله نویس و تحلیلگر ارشد سیاسی فلسطینی برای شبکه خبری الجزیره است. از سال 2007 تا 2014 بشاره سردبیر و مجری برنامه امپراتوری بود که مسائل مرتبط با قدرت های جهانی را مورد بررسی قرار می داد ...
تحلیل بازار   ۷ ساعت پیش   + ۱۲ سایت دیگر  
کارشناس بازار سرمایه گفت: بیشترین کمکی که دولت می تواند به بازار سرمایه کند، ثبات در سیاست گذاری ها و اجتناب از تصمیمات خلق الساعه است.
براساس اصل110 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، تعیین سیاست های کلی نظام جمهوری اسلامی ایران در همه حوزه ها و نیز نظارت بر حسن اجرای آنها از جمله وظایف رهبری است.
چند ثانیه   ۷ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
انتقاد جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا از اعدام محسن شاکری در ایران : اتحادیه اروپا با مجازات اعدام مخالف است
وزارت نیرو در تابستان از اجرای طرح تشویقی در صنعت برق نتیجه گرفته بود و حالا امیدوار است که سیاست های تنبیهی و تشویقی به کمک صنعت آب کشور هم بیاید.
جامعه الزهرا   ۹ ساعت پیش    
سلسله نشست های ارائه علمی با موضوعات مسئله شناسی الهیات فمینیستی مسیحی ، مسئله شناسی جنسیت و سیاست و مسئله شناسی متافیزیک جنسیت برگزار می شود.
برترین ها / انتخاب   ۵ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
خبرگزاری دولتی عربستان روز پنجشنبه در جریان سفر رسمی شی جین پینگ، رئیس جمهور چین، اعلام کرد که عربستان سعودی و چین یک توافقنامه مشارکت استراتژیک جامع امضا کرده اند.
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا هشدار داد جنگ در اوکراین ذخایر تسلیحاتی اتحادیه اروپا را خالی کرده است.
باشگاه خبرنگاران   ۹ ساعت پیش    
استاندار چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: سیاست گذاری های ما باید بر اساس پژوهش باشد و بکارگیری نیروی انسانی پژوهش محور در دستور کار قرار بگیرد.
میزان   ۹ ساعت پیش   + ۱۴ سایت دیگر  
وزارت خزانه داری آمریکا در تداوم سیاست فشار حداکثری، از اعمال تحریم های جدید آمریکا علیه 26شرکت و 5 فرد مرتبط با ایران خبر داد. خبرگزاری میزان – وزارت خزانه داری آمریکا با انتشار بیانیه ای از اعمال تحریم های جدید در ارتباط با ایران خبر داد و اعلام کرد ...
رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه مازندران از برگزاری نماز جمعه 18 آذرماه با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در تمامی شهرهای مازندران خبر داد.
اندیشه کیش   ۹ ساعت پیش    
برای امر ریل گذاری اهداف بلند مدت اقتصاد کشور پیشنهاد داده بودیم برای مناطق آزاد در کلان نظام سیاستگذاری و مهندسی گردد تا قوانین و مقررات بر پایه آن ریل گذاری شود؛ شکل اساسی در این نکته که اگر در سطح کلان کشور برای مناطق آزاد یکبار بازطراحی مهندسی نگردد ...
سلام نو / بدر پرس   ۱۴۰۱/۰۹/۱۷ - ۱۹:۰۱   + ۱۳ سایت دیگر  
پولیتیکو رسانه آمریکایی تاثیرگذارترین فرد در اروپا را معرفی کرد. از دیدگاه این رسانه زلنسکی شخصیتی دارد که اروپا او را تحسین می کند.
رئیس فراکسیون تجمع ملی در پارلمان فرانسه می گوید جنگ انرژی ضد روسیه در حالیکه فرانسه خود گرفتار کمبود سوخت است، درست نیست.
حیات   ۱۰ ساعت پیش   + ۳۸ سایت دیگر  
آمریکا در تداوم رویکرد دوگانه و سیاست فشار حداکثری خود اعلام کرد اسامی افراد و شرکت های جدیدی را در ارتباط با ایران در فهرست تحریم ها قرار داده است.
مثلث آنلاین   ۱۰ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
آمریکا در تداوم رویکرد دوگانه و سیاست فشار حداکثری خود اعلام کرد اسامی افراد و شرکت های جدیدی را در ارتباط با ایران در فهرست تحریم ها قرار داده است.
عصر ایران   ۱۰ ساعت پیش   + ۱۳ سایت دیگر  
خبرگزاری اینترفکس در ادامه نوشت که ریاست این نشست بر عهده جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا خواهد بود.
موج   ۱۰ ساعت پیش    
طی حکمی از سوی داریوش امانی معاون وزیر و رئیس سازمان راهداری وحمل ونقل جاده ای، سید محمد رضا هاشمی نیا به عنوان مشاور راهبردی ریاست سازمان منصوب شد.
مجتبی معین وزیری مدیرکل اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی استان هرمزگان و دبیر ستاد استانی طرح شبکه ملی اعتبار خبر داد، آماده سازی بستر شبکه ی ملی اعتبار برای اجرای طرح کالا برگ الکترونیک در راستای اجرای سیاست های عدالت محور دولت مردمی سیزدهم خبر داد.
برترین ها / خرداد نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۱۷ - ۱۸:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
رقبای ایالات متحده شامل چین، ایران و روسیه به طور همزمان با ناآرامی روبرو هستند. آیا این ناآرامی ها اتفاقی و از شانس آمریکاست یا ناشی از مهارت سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) است؟
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۰۹/۱۷ - ۲۰:۴۷    
شورای امور خارجی اتحادیه اروپا در جلسه هفته آینده خود به ریاست مسئول سیاست خارجی این اتحادیه درباره روسیه و ایران رایزنی خواهد کرد.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۰۹/۱۷ - ۲۰:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
میثم هاشم خانی، تحلیلگر اقتصادی در گفتگو با اقتصادآنلاین گفت: پس از سال 1972 که مسیر کره جنوبی و کره شمالی از هم جدا شد، کره شمالی با الگو قرار دادن شوروی سابق سیاست خودکفایی را در پیش گرفت.
کاشف اسرار   ۱۴۰۱/۰۹/۱۷ - ۲۰:۱۷    
کاشف اسرار – رستم قاسمی (15 اردیبهشت 1343 – 17 آذر 1401) نظامی و سیاست مدار اصولگرای ایرانی بود که در دولت سیزدهم به عنوان وزیر راه و شهرسازی فعالیت می کرد.وی در دولت دهم نیز از سال 1390 تا 1392 نیز وزیر نفت بود. ...
صدای بورس   ۱۴۰۱/۰۹/۱۷ - ۲۰:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
درحالی که کشور با چالش تامین دارو مواجه است،هنوز سیاستگذار بر موضوع قیمت گذاری دستوری دارو پافشاری می کند و حاضر به ترک این فعل نیست. فعلی که منجر به شکل گیری چالش تامین دارو و کاهش آن در بازار می شود. البته اثر مخرب این سیاست بدین جا ختم نمی شود.
سینما خانه   ۱۴۰۱/۰۹/۱۷ - ۱۹:۳۶   + ۶ سایت دیگر  
رئیس سازمان صداوسیما در حکمی طاهره کلانکی را به سمت مشاور امور زنان و خانواده رسانه ملی منصوب کرد. به نقل از رسانه ملی، برنامه ریزی و اهتمام ویژه در راستای تحقق سند تحول رسانه ملی در خصوص بانوان و خانواده، پیگیری اجرای سیاست های مصوب در زمینه بانوان و خانواده در سطح سازمان، همکاری [...]
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۹/۱۷ - ۱۸:۵۲   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست به نقل از شبکه تلویزیونی فرانس 24، جوزپ بورل روز پنجشنبه در جلسه با آژانس دفاعی اروپا هشدار داد که جنگ در اوکراین ذخایر تسلیحاتی اتحادیه اروپا را تخلیه کرده است. ...
مدیرعامل شرکت فناوری اطلاعات رفاه ایرانیان اعلام کرد: بهره مندی خانوارها از کالابرگ الکترونیکی اختیاری است و مردم استان هرمزگان می توانند با آغاز اجرای طرح از مزایای آن بهره مند شوند.
آنا / خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۹/۱۷ - ۲۰:۱۶   + ۹ سایت دیگر  
شورای امور خارجی اتحادیه اروپا در جلسه هفته آینده خود به ریاست مسئول سیاست خارجی این اتحادیه درباره روسیه و ایران رایزنی خواهد کرد.
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۷ - ۱۸:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا- روزنامه شرق در مطلبی با عنوان ضرورت گفت وگوی ملی همه جانبه اینگونه آورده است: بدون تردید و مسامحه مهم ترین و مؤثرترین راهبرد سیاست گذاری کشور برای مواجهه با شرایط جاری، باز کردن فضای گفت وگو و تعامل با نیروهای اجتماعی مختلف برای شناسایی ...
شبستان   ۱۴۰۱/۰۹/۱۷ - ۱۸:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
میکائیلی با اشاره به سیاست ها و چشم اندازهای سازمان بسیج هنرمندان فارس گفت: به دنبال تحقق عدالت فرهنگی و نظم فرهنگی در استان فارس هستیم.
آنا / ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۷ - ۱۷:۵۵   + ۳۵ سایت دیگر  
رئیس جمهور جمعیت را از نکات مهم و محوری مورد توجه در برنامه هفتم توسعه کشور دانست و اظهار داشت: جمعیت از مولفه های مهم قدرت است و لذا همه دستگاه ها و نهاد های کشور موظف هستند سیاست ها و برنامه های خود در روند افزایش جمعیت را تهیه و اجرای آن را به طور جدی پیگیری کنند.
قم پرس   ۱۴۰۱/۰۹/۱۷ - ۱۷:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه در همدان، حجت الاسلام والمسلمین حبیب الله شعبانی بعد از ظهر امروز در شورای سیاست گذاری، پشتیبانی و هماهنگی فعالیت های مهدوی استان همدان با بیان اینکه در این جلسه باید راهبردها و اقدامات استانی تصمیم گیری شود، اظهار داشت: لازم است تا در جلسه سیاست گذاری، نواقص ...
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی   ۱۴۰۱/۰۹/۱۷ - ۱۷:۳۰    
سرپرست سازمان ملی زمین و مسکن در پیامی ضمن تبریک به مناسبت کسب رای اعتماد قاطع نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی به مهرداد بذرپاش، از آمادگی و اراده تمامی ارکان و مدیران سازمان ملی زمین و مسکن در تحقق و پیشبرد سیاست های وزیر خبر داد.
فاش نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۱۷ - ۱۷:۱۲    
مرتضی قنبری وفا- در زمان دولت هفتم قرار بود به صورت دوره ای، یعنی هر 10 سال به جانبازان 70 درصد طبق قانون، خودرو واگذار شود. در این مطلب قصد نداریم به مسائل جناحی یا آن دولت و این دولت بپردازیم و نه هر موضوعات دیگر، صرفاً قصد ما نحوه رسانه ای شدن این مسائل است ...
موج   ۱۴۰۱/۰۹/۱۷ - ۱۷:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان در راستای پیگیری سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی و حمایت حقوقی و قضایی از تولید ملی، از طرح توسعه پالایشگاه نفت آفتاب بندرعباس بازدید کرد.
برترین ها / تبریزمن   ۱۴۰۱/۰۹/۱۷ - ۰۱:۵۳   + ۱۴ سایت دیگر  
همه ی دانشجویان قائل به تغییر هستند اما نه تغییر نظام بلکه تغییر از مسیر منحرف شده و این بزرگترین دستاورد و پیروزی برای نظام تلقی می شود.
8 صبح   ۱۴۰۱/۰۹/۱۷ - ۱۶:۵۲    
در دیدار نگاهداری و سفیر ژاپن تاکید شد؛ لزوم همکاری مراکز پژوهش پارلمانی ایران و ژاپن رئیس مرکز پژوهش های مجلس گفت:همکاری نهادهای تحقیقاتی ایران و ژاپن که در تدوین قوانین و آسیب شناسی سیاست های اجرایی دو کشور نقش دارند می تواند پیوند بین سیاست نظری و سیاست عملی را بهبود بخشد ...
دیار میرزا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۷ - ۱۶:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
جنس روابط اعراب با چین و روسیه چه از جنس تاکتیک برای گرفتن امتیاز بیشتر از آمریکا باشد چه از جنس راهبرد که ذیل عبور از نظام تک قطبی قابل توضیح است، در نهایت از این جهت پند آموز است که سیاست خارجی جای ژست های شیک و روشنفکری نیست.