سه شنبه ۱۶ خردادساعت ۰۹:۲۰Jun 2023 6
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سیره»

حوزه   ۱۰ ساعت پیش    
حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین محمد امین شهیدی گفت: امام خمینی(ره) با پیروی از دین، سیره پیامبر و اهل بیت موفق شد چهره حکومت الهی را به جهانیان نشان دهد.
کیهان   ۱۰ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) با بیان اینکه حوزه نباید از مبانی فکری امام خمینی(ره) دور باشد، تصریح کرد: اگر بخواهیم انقلاب بماند و استمرار پیدا کند باید امام(ره) و افکار او را بشناسیم.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۱۶:۱۸    
تبریز- یکی از روحانیون گفت: اندیشه و سیره زندگانی امام راحل و روحیه استکبارستیزی ایشان الگوی بارز نجات بشریت و مردم ایران از دست ستم شاهی است.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۱۲:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
سردار غلامی گفت: درحال حاضر مهمترین نیاز جامعه بویژه جوانان الگو گیری از خون شهدا است و ما بازماندگان جنگ وظیفه داریم با تبیین خاطرات و ویژگی های شخصیتی شهدا این امر را محقق کنیم.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۱۲:۱۶    
حوزه/ تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی گفت: سیره عملی زندگی امام خمینی(ره) مبتنی بر سیره رسول الله(ص) و ائمه معصومین(ع) بود.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۰۹:۴۱    
امروز نسخه ی شفابخش بیماری های کشور، برگشت مسئولان به سیره ی امامین انقلاب است در مواجهه با این مردم نجیب .
شبستان   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۰۹:۳۶    
یوسفی گفت: یکی از مهمترین فعالیت های کانون های فرهنگی هنری مساجد شهرستان بن فرهنگ سازی در جهاد تبیین، ترویج آموزه های قرآنی، سیره نبوی و معارف اهل بیت (ع) است.
پایگاه خبری ذاکر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۰۰:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در استان کردستان در مراسم بزرگداشت سی و چهارمین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) گفت: راه و سیره حضرت امام (ره) همواره ادامه دارد.
برترین ها / تدبیر و امید   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۸:۲۷   + ۱۹ سایت دیگر  
علم الهدی با بیان اینکه امام زمان (عج) زمانی قیام می کند که مردم بخواهند، گفت: تشکیل حکومت جهانی اسلام زمینه در اراده مردم دارد، بر همین اساس بود که انقلاب امام خمینی (ره) شکل گرفت تا دین را از حبس مساجد و حسینیه ها خارج کند و به متن زندگی بشر بیاورد و همه معادلات سیاسی استکبار را به هم بریزد.
سفیر افلاک   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۲۳:۱۳    
راه امام(ره) در دوران زعامت مقام معظم رهبری تداوم دارد و رهبری با همان سیره و روش راه امام راحل را ادامه می دهد.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۲۲:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
حوزه / مدیر حوزه علمیه استان همدان با اشاره به اینکه حضرت امام(ره) بر توجه به اقشار آسیب پذیر تأکید داشتند، گفت: امام خمینی(ره) سعادت دنیا و آخرت را در رسیدگی به محرومان جامعه می دانستند.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۲۲:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام قنواتی، گفت: ضرورت دارد از سیره و روش تربیتی امام خمینی (ره) برای تقویت ظرفیت های مساجد، استفاده و الگوگیری شود.
پول نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۲۲:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
کتاب روح الله که بر اساس اسناد و خاطرات به زندگی و سیره امام راحل (ره) می پردازد، منتشر شد.
شرکت ملی گاز ایران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۲۰:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
باید سیره و راه حضرت امام خمینی (ره) را ادامه داده و برای عزت و اقتدار کشور تلاش کنیم.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۹:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
بوشهر- امام جمعه دشتستان گفت: اقتدار و اعتلای امروز ما، ثمره اقتدای مردم ایران به سیره بزرگ امام عظیم الشأن و پیروی از شاگرد مکتب آن یگانه دوران، امام خامنه ای (مدظله العالی) است.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۷:۲۶    
سردار اوصانلو با بیان اینکه قرار گرفتن در کنار مردم و مردم یاری سبک امام راحل است، گفت: قرارگاه حمزه سیدالشهدا در زمینه محرومیت زدایی و مردم یاری فعالیت می کند.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۷:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
آیت الله توکل بر ضرورت تمسک به سیره و معنویت امام خمینی (ره) برای پیشبرد اهداف و تعالی انقلاب اسلامی تأکید کرد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۶:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
ایکنا نوشت: سومین نشست مباحثی در سیره نگاری و سیره پیامبر اسلام(ص) به همت انجمن مسلمانان شیعه ام آی تی(ذکر) به صورت مجازی برگزار شد.
قم فردا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۶:۲۵    
عکس نوشته های قم فردا به امام در سیره مبارزاتی خود به دنبال انجام وظیفه الهی بود تا امروز آزادی خواهان جهان شیفته امام خمینی هستند اختصاص یافته است.
عصر همدان   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۵:۲۸    
یک استاد حوزه در حوزه علمیه صاحب الزمان(عج) شهرستان اسدآباد با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران هم که برگرفته از اسلام و انقلاب پیامبراکرم(ص) است، با نام امام(ره) شناخته می شود، گفت: امام(ره) هم در عمل به دستور قرآن و معارف اسلامی و روش و سیره اهل بیت(ع) در تأکید بر وحدت کلمه ادامه داد. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۵:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
گناوه- امام جمعه گناوه گفت: باید مکتب، اندیشه ها و اهداف امام راحل برای نسل جوان تبیین و معرفی شود و جوانان هرچه بیشتر با سیره و راه و اندیشه های ایشان آشنا شوند.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۳:۳۱    
همدان-مسئول سازمان بسیج طلاب استان همدان آشنایی با مکتب و سیره بنیانگذار انقلاب اسلامی را برای طلاب و روحانیون بسیجی لازم دانست و بر تبلیغ مکتب امام (ره) برای جامعه و جلوگیری از تحریف توسط دشمنان تاکید کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۳:۰۲    
145 استرابورد با تصاویر بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی (ره)، سخنانی از سبک زندگی ایشان و همچنین اطلاع رسانی مراسمات سالگرد در نقاط مختلف سطح شهر نصب شده است.
رهیاب   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۲:۴۲    
در اندیشه و سیره گفتاری و رفتاری امام خمینی و تربیت یافتگان مکتب و منظومه فکری او، توحید محوری و معاد باوری بودیعنی انقلاب اسلامی هویت و ماهیت از خدایی و به سوی خدایی داشته و دارد.
سفیر افلاک   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۲:۲۳    
نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی گفت: با تاسی به سیره امام(ره) و با اتکا به مکتب امام و با الگوگیری روش زندگی به سبک امام خمینی(ره) می توان از چالش ها عبور کرد و آینده پرفروغ را رقم زد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۲:۱۵    
جهاد تبیین در ابعاد مختلف شخصیتی و در سیره امام خمینی(ره) که به گردن تاریخ حق حیات دارد بر همه عاشقان انقلاب و اسلام واجب است، امامی که در این عصر حاضر به معنی واقعی کلمه در صداقت و پاکی و در ساده زیستی بهترین بود.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۲:۱۴    
حوزه / نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با تاکید بر این که امام خمینی(ره) تجسم اسلام نبوی و فاطمی بود، تصریح کرد: امروز مقام معظم رهبری با اقتدار راه و سیره امام را ادامه می دهند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۱:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان در اروپا تاکید دارد که سیره و گفتمان امام خمینی (ره) همواره بایستی سند و چشم انداز راهبردی مبارزه با نظام سلطه و چراغ راه ملت و مسئولان جمهوری اسلامی باشد.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۱:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
نمایشگاه سیره عملی معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) در مسجد امام حسن مجتبی(علیه السلام) پردیسان برپا شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۰:۵۵    
قزوین- دبیر حزب موتلفه استان قزوین گفت: در نگاه امام خمینی (ره) که برگرفته از تعالیم دینی و سیره بزرگان بود، حکومت رانی بدون نظر و مشارکت مردم ولو به نفع آنان را بیهوده و غیرشرعی می دانست.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۰:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
مردم در اندیشه امام خمینی (ره) و سیره نظری و عملی ایشان به طور جدی دارای نقشی محوری بوده اند و پس از رکن الهی، رکن دوم نهضت را تشکیل می دهند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۰:۰۶    
ایسنا/مازندران استاد حوزه و دانشگاه خصوصیات ویژه امام راحل را مهربانی، نوعدوستی و قدردانی عنوان کرد و گفت: لازم است سیره ائمه معصومین و امام راحل در جامعه الگو سازی شود.
شیرازه   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۰:۰۳    
امام امت بدون تردید یک شخصیت کامل و الهام بخش برای همه بشریت است چرا که سیره او به سیره اهلبیت آغشته بود.
سبلان ما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۰۸:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
شخصیت عظیم رهبر کبیر و امام عزیز ما حقاً و انصافاً پس از پیامبران خدا و اولیای معصومین، با هیچ شخصیت دیگری قابل مقایسه نبود. او ودیعه خدا در دست ما، حجت خدا بر ما، و نشانه عظمت الهی بود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۰۵:۲۸   + ۷ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد، و استاندار لرستان به مناسبت فرا رسیدن سالروز ارتحال امام خمینی (ره) و قیام خونین 15 خرداد پیامی مشترک صادر کردند.
قم پرس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۰۱:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس حجت الاسلام سیدابراهیم رئیسی رئیس جمهور کشورمان سید ابراهیم رئیسی شامگاه شنبه در شب سی و چهارمین سالگرد رحلت بنیانگذار جمهوری اسلامی، در جمع عاشقان و ارادتمندان امام خمینی (ره) در حرم مطهر ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۰۰:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
مدیر مؤسسه جهاد تبیین و سواد رسانه ای لرستان با بیان اینکه امروز یکی از ابعاد جهاد تبیین، آشنایی جوانان با سیره و منظومه فکری امام راحل(ره) است، اظهار کرد: ضرورت دارد جوانان و نوجوانان با سیره، روش مبارزاتی، بصیرت افزایی و آگاهی بخشی توده های مردمی که توسط امام(ره) انجام شد را مطالعه کنند.
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۲۳:۲۴    
به گزارش روابط عمومی کانون ، این یادواره با حضور حجت الاسلام والمسلمین دانیاری امام جمعه، دکتر علیزاده فرماندار، سرکار خانم رستگار مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان و جمعی از مسئولین ادارات و نهادهای شهرستان در جهت آشنایی نسل جوان و نوجوان با سیره و منش شهدا توسط بسیج دانش آموزی ...
شیرازه   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۲۳:۱۲    
به راستی تفسیرسوره حمدآن امام همام ؛سندعشق آن پیرفررانه است،آن سردمداری که درعمل سیره اهل بیت را به تصویرکشید.
شیرازه   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۲۳:۱۲    
درحالی با ارتحال بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی در نیمه خرداد به سوگ می نشینیم که آرمان های ایشان روز به روز ندای حق طلبی نه تنها از کشور های همسایه ایران اسلامی بلکه از دورترین سرزمین ها به گوش می رسد
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۲۲:۴۲   + ۱۹ سایت دیگر  
رئیس جمهور با بیان اینکه پیوند معنویت و سیاست از جلوه های سیره امام راحل بود، تاکید کرد: یکی از تحول هایی که امام خمینی (ره) ایجاد کرد، تحول در حوزه سیاست، آن هم در یک منطقه حساس و مهم دنیا بود، به نحوی که انقلاب امام، تمام معادلات سیاسی را در عالم بهم ریخت و معادلات جدید در عالم شکل گرفت.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۲۱:۴۶   + ۱۸ سایت دیگر  
حوزه/ حضرت آیت الله نوری همدانی گفتند: امروز حفظ اندیشه های آن مرد بزرگ بر عهده مسئولان نظام است که با پیروی از سیره امام و اصل دانستن مردم و خدمت به آحاد ملت در حفظ این نظام که از اوجب واجبات است تلاش کنند.
خبرگزاری رضوی   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۲۱:۳۸   + ۴ سایت دیگر  
همزمان با فرارسیدن سالروز ارتحال امام خمینی(ره) و قیام 15 خرداد، بسته مطالعاتی کتاب های کودک به نشر(انتشارات آستان قدس رضوی) با موضوع سیره رفتاری بنیانگذار انقلاب اسلامی به علاقه مندان معرفی و پیشنهاد می شود.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۲۱:۳۶   + ۱۱ سایت دیگر  
سرهنگ اصلی گفت: مشی و مرام بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی آنقدر مردمی بود که آحاد جامعه با شناخت درست و دقیق نسبت به سیره آن ایشان، عاشق مکتب امام خمینی (ره) خواهند شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۲۱:۳۳   + ۱۸ سایت دیگر  
رئیس جمهور در مراسم بزرگداشت بنیانگذار انقلاب اسلامی در حرم امام راحل اظهار کرد: امروز بیش از هر زمان لازم است شخصیت امام و انقلاب شکوهمندی که بنیانگذارش بود را بشناسیم و راه او و کلام و سیره اش را بازشناسی کنیم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۲۱:۲۸    
در سالروز رحلت جانسوز بنیانگذار فقید نظام جمهوری اسلامی ایران ، توجه و اعتماد به جوانان در سیره عملی آن رهبر جلیل القدر بازخوانی می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۲۱:۲۱   + ۲۳ سایت دیگر  
رئیس جمهور گفت: هرکس هرجا برای جمهوری اسلامی کار می کند بداند که راهبرد برای پیشبرد امور راهبرد تلاش شبانه روزی است، نه نق زدن یا یک جا نشستن و حرف زدن ...
هرمزبان   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۲۰:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
هرمزبان – حجت الاسلام مهدی دری امام جمعه رودان گفت: جهاد تبیین در ابعاد مختلف شخصیتی و در سیره امام خمینی(ره) که به گردن تاریخ حق حیات دارد بر همه عاشقان انقلاب و اسلام واجب است، امامی که در این عصر حاضر به معنی واقعی کلمه در صداقت و پاکی و در ساده زیستی بهترین بود. ...
حوزه   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۹:۴۶    
حوزه/حجت الاسلام والمسلمین شهوار نقوی گفت: از سیره پاک امام رضا (ع) به دست می آید که با وجود فراوانی ثروت نیز انسان می تواند بر اساس دین و ایمان زندگی کند و همین آداب زندگی است.