پنجشنبه ۱۱ خردادساعت ۱۸:۳۷Jun 2023 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «خام فروشی»

دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۰۰:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران با تاکید بر ضرورت مولد سازی املاک شهر تهران گفت: هیچ تصمیمی برای خام فروشی دارایی های شهرداری نداریم. به گزارش پایگاه خبری شهر ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۲۲:۴۱   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان نماینده مردم انزلی در مجلس با بیان اینکه در حوزه زیتون و چای نیز می توانیم اقدامات فرآوری را انجام دهیم، گفت: زیتون رودبار به دلیل بی توجهی به فرآوری محصول در رتبه سوم کشور است در حالی که دوره خام فروشی به سر آمده و باید برای محصولات ارزش افزوده ایجاد کنیم.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۵:۴۹   + ۵ سایت دیگر  
اردبیل- رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: در راستای جلوگیری از خام فروشی محصولات کشاورزی نیازمند ایجاد صنایع تبدیلی و تکمیلی در استان اردبیل هستیم.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۶:۲۰   + ۲۳ سایت دیگر  
معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران، با تاکید بر مولدسازی املاک شهر تهران گفت: هیچ تصمیمی بر خام فروشی دارایی های شهرداری نداریم.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۷:۱۳   + ۱۰ سایت دیگر  
ارومیه - استاندار آذربایجان غربی با تاکید بر اینکه نباید به سمت خام فروشی بویژه در حوزه کشاورزی برویم، گفت: تولید نباید به خام فروشی منجر شود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۰:۱۴   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا/سمنان استاندار سمنان خامفروشی مواد معدنی را نتیجه عدم ارتباط واحدهای صنعتی و معدنی با شرکت های دانش بنیان ارزیابی کرد و گفت: توسعه شرکت های دانش بنیان به کاهش خام فروشی ها کمک می کند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۰۹:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
بیرجند- خراسان جنوبی قطبی برای تولید گیاهان دارویی بوده که بهره برداری و فرآوری اصولی و علمی از این ظرفیت می تواند راه را برای توسعه این حوزه باز کند و ارزآوری خوبی برای استان داشته باشد.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۰۵:۳۲    
گذار از اقتصاد مبتنی بر خام فروشی به سمت اقتصاد مبتنی بر تکنولوژی و فناوری می تواند امکان تحول را فراهم کند اما این موضوع نیاز به تغییر سیاست و نگرش دارد یعنی سیاست گذار و دولت باید از طریق تغییر قوانین و مقررات و تسهیل امور به صنعتگر و سرمایه گذار برای ورود به این عرصه کمک کنند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۰۰:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
اصفهان- گرچه این روزها عطر بهار و گلابگیری در گلستانهای گل محمدی واقع در پس کوچه های کاشان، نیاسر و قمصر پیچیده است اما سالهاست خام فروشی، عرق رنج بر چهره صنعت ناب گلابگیری استان اصفهان نشانده است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۲۰:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
اردبیل - مدیرعامل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان گفت: در تولید شیر و فرآوری آن همچنین چغندر قند به ظرفیت 90 هزار تن محصول با تولید 12 هزار تن شکر هدف گذاری شده تا جلوی خام فروشی آن گرفته شود.
برترین ها / فرارو   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۲۱:۰۵   + ۱۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به قاچاق مواد معدنی کشور، گفت: مقدار زیادی از مواد خام کشور از جمله خاک زراعی ما به کشور های عربی قاچاق و در باغچه های ان ها استفاده می شود. از سوی دیگر حتی کسانی که معدن دار هستند بهره مالکانه کمی پرداخت می کنند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۳:۴۷    
چهارمحال و بختیاری دارای ظرفیت عظیمی در کشت گیاهان دارویی است که بعضاً از این ظرفیت استفاده شده است اما غفلت اصلی اینجاست که هیچ صنعت فرآوری برای گیاهان دارویی در استان وجود ندارد و گیاهان دارویی به صورت خام فروشی فروخته می شوند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۰:۴۷   + ۱۲ سایت دیگر  
دبیر شورای ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور تاکید کرد: ضروری است ستاد گیاهان دارویی و طب سنتی تلاش کند تا از خام فروشی محصولات گیاهان دارویی و بالاخص زعفران پرهیز شود و محصولات فرآوری شده در بازار جهانی عرضه شوند.
هشدار نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۲۳:۴۹   + ۹ سایت دیگر  
ریشه بسیاری از مشکلات و خسارات اقتصادی ایران، وابستگی ساختار اقتصادی کشور به نفت است. از این رو به اعتقاد بسیاری از کارشناسان، راه حل اصلی برای عبور از خام فروشی نفتی و مدیریت تورم در کشور و همچنین کاهش مشکلات وابستگی به درآمدهای نفتی در پرداخت هزینه های جاری بودجه ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۱:۵۰   + ۵ سایت دیگر  
حضرت آیت الله خامنه ای در دیدار اخیر نمایندگان مجلس با ایشان، توجه به مشکلات کشور در قوانین و مصوبات را نقطه قوت مجلس دانستند و به قانون جهش تولید دانش بنیان به عنوان یکی از قوانین راهبردی اشاره کردند.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۷:۰۶   + ۶ سایت دیگر  
معاون وزیر نفت با تاکید بر اینکه جلوگیری از خام فروشی سیاست دولت سیزدهم است، گفت: در منطقه خلیج فارس، با توجه به ظرفیت موجود و ظرفیت پالایشگاه هایی که در دست ساخت است، ظرفیت پالایشی به بیش از1.2 میلیون بشکه می رسد.
وزارت جهاد و کشاورزی   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۴:۳۶   + ۵ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: با ایجاد صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی می توانیم از خام فروشی جلوگیری کنیم. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، محمدجواد عسکری رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی در یازدهمین جشنواره گل و گلاب داراب ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۴:۱۲   + ۶ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس از تهیه و تدوین پیش نویس طرح مطالعاتی میراث فرهنگی ناملموس گل و گلاب داراب به منظور ثبت ملی و جهانی آن خبر داد.
مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران با تاکید بر اینکه جلوگیری از خام فروشی سیاست دولت سیزدهم است، گفت: اکنون در منطقه خلیج فارس، پالایشگاه بندرعباس با ظرفیت 360 هزار بشکه و پالایشگاه ستاره خلیج فارس با 420 هزار بشکه وجود دارد ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۶:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
قناد زاده گفت:. اندونزی تقاضا دارد که مشارکت هایی با یکدیگر داشته باشیم و از خام فروشی خارج شویم.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۳:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
شیراز- عدم توجه مدیران استان فارس موجب خام فروشی گل محمدیِ میمند از توابع شهرستان فیروزآباد در استان فارس شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۲:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی گفت: ایده ایجاد شهرک تخصصی تبدیلات گازی 5 سال پیش و بعد از فرمایش مقام معظم رهبری درخصوص جلوگیری از خام فروشی گاز تعریف شد و بر اساس انجام فرایندها و ارزش گذاری بر محصول گاز و محصولات پایین دستی مطالعات آن آغاز شد.
پانا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۰۱:۳۶    
بیرجند (پانا)- خام فروشی مواد معدنی همواره در دسته مشکلات و کاستی ها در خراسان جنوبی مطرح شده است. در این سال ها اقداماتی برای تغییر این چرخه نادرست انجام گرفته و به تازگی استان توانسته ...
مرصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۰:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
مرصاد نیوز: استان کرمانشاه قطب تولید نخود در کشور است اما به گفته کارشناسان یکی از چالش های آن عدم قیمت تضمینی، خام فروشی و عدم صنایع تبدیلی متناسب با ذائقه مردم است.
تهران نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۰۶:۲۹   + ۶ سایت دیگر  
صفحه نخست روزنامه های اقتصادی امروز را در این خبر مشاهده می کنید.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۰۰:۱۹   + ۱۳ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : شرکت ملی مس ایران به گزارش دنیای اقتصاد واکنش نشان داد. دنیای اقتصاد در گزارشی با عنوان پیامدهای خام فروشی صنعت مس که در تاریخ 27اردیبهشت1402 به چاپ رسید، به مشکلات صنایع پایین دستی صنعت مس اشاره کرده بود که فملی با ارائه گزارش جدید، اعداد و ارقام 12ماهه1401 را به روز کرد ...
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۳:۵۶   + ۶ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: جلوگیری از خام فروشی و تکمیل زنجیره ارزش محصولات معدنی بهترین مسیر عبور از تحریم است.
نیپنا   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۲۳:۲۰    
به گزارش خبرنگار نیپنا، محمد دهقان با حضور در غرفه شرکت ملی صنایع پتروشیمی در دیدار و گفتگو با مرتضی شاهمیرزایی معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی بر ضرورت تولید محصولات نهایی در صنعت پتروشیمی تاکید کرد و گفت ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۰۷:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
آمارها نشان می دهد یکی از مشکلات اقتصاد ایران، فروش مواد خام و نیمه خام است. یکی از راهکارهای عملیاتی در خصوص کاهش خام فروشی این است که زمینه برای ورود فناوری های به روز به صنایع مهیا شود.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۱۵:۵۷   + ۱۰ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس خام فروشی را یکی از مشکلات حوزه معدن برشمرد و گفت: مافیاهایی در این حوزه شکل گرفته است و این افراد مانع تکمیل زنجیره ارزش و تبدیل ماده نیمه خام به محصول نهایی در کشور می شوند.
نیپنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۱۵:۲۳   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش نیپنا؛ سید صولت مرتضوی امروز (پنجشنبه، 28 اردیبهشت ماه) در بازدید از بیست وهفتمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی اظهار کرد: برگزاری این نمایشگاه با چنین کیفیتی سبب خرسندی است و از همه دست اندرکاران صنعت نفت، گاز و پتروشیمی و همچنین شرکت های حاضر قدردانی می کنم. ...
چند ثانیه   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۲۲:۵۷    
دبیر شورای عالی توسعه سواحل مکران در آستانه سفر رئیس جمهور: در طرح توسعه مکران، به جای خام فروشی محصولات پتروشیمی به فرآوری تولیدات پائین دستی آن توجه شده است شیرین سازی آب دریا و استحصال آب های فصلی در منطقه جزء اولویت های طرح توسعه مکران است. در برخی مناطق، مجریان در حال پیشبرد طرح ها هستند ...
تیتر ۱   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۸:۰۴    
رئیس مجمع نمایندگان البرز گفت: تسهیلات واحدهای تولیدی باید هدفگذاری شود و صنایع تبدیلی را در البرز توسعه داد. بازدید صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
موج   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۵:۰۹   + ۳۸ سایت دیگر  
معاون اول رئیس جمهور گفت: تاکنون نتوانسته ایم سهم خود را به خوبی از این میدان های مشترک برداشت کنیم و طبق برآوردها میدان های مشترک شناخته شده ایران با همسایگان بیش از 100 میلیارد دلار ارزش دارد.
روز نو   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۲:۲۲   + ۱۱ سایت دیگر  
معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه دولت را با درآمدها اداره می کنیم، تصریح کرد: در حال حاضر برای اداره امور دولت مالیات می گیریم و نفت خام می فروشیم و بخشی هم مربوط به فرآورده هاست که آن هم با در نظر گرفتن زنجیره، خام فروشی محسوب می شود.
سبا724   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۱:۰۳   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش سبا 724، این امر موجب شده است تا زنجیره ارزش شکل نگیرد و درنتیجه خام فروشی رواج یابد که این امر سبب عدم ایجاد ارزش افزوده مس می شود. در این بین خروج منابع خام مس از مرزهای کشور موجب عدم دسترسی یا گرانی مواداولیه برای کابل سازان می شود که در نتیجه در سالی که مهار تورم و رشد تولید نام گذاری ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۰۰:۴۰   + ۱۰ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : عملکرد شرکت ملی مس در سال1401 نشان دهنده کاهش تاریخی 10درصدی تولید در این شرکت است. بررسی معاملات بورس کالا نیز حاکی از آن است که در عین رشد عرضه کاتد، میزان فروش مفتول ثابت بوده که نشان دهنده قطع زنجیره ارزش مس است ...
خبر فوری   ۱۴۰۲/۰۲/۲۶ - ۰۸:۱۸   + ۹ سایت دیگر  
جمشید عدالتیان، اقتصاددان درباره تجربه کشور های توسعه یافته در زمینه استفاده صحیح از صندوق ذخیره ارزی گفت: معروف ترین کشور در این زمینه که موفق بود هاست نروژ است و سپس امارات و عربستان نیز موفق بوده اند ...
ابراهیمی با تاکید بر این که گیاهان دارویی یکی از ارکان امنیت غذایی کشور هستند، گفت: ستاد گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی در تلاش است تا میزان خام فروشی گیاهان دارویی را کاهش دهد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۰۰:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : قیمت گذاری دستوری یکی از عواملی است که بسیاری از تولیدکنندگان کشور از آن رنج می برند. در همین حال اغلب تولیدکننده ها به این دلیل به سمت معضلی به نام خام فروشی می روند که زنجیره قبل از آنها دستوری نبوده و بنابراین سود تولید در آنجا توجیه بیشتری دارد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۱۶:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان گفت: سنگ فیروزه از شهربابک به صورت خام خارج می شود که اتحادیه فیروزه شهربابک باید از این امر جلوگیری کند.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۱۰:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: بیرجند- رئیس جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: نبود صنایع فرآوری، خام فروشی و خارج شدن سود آن از دست تولید کنندگان به جیب دلالان را از مشکلات پیش روی تولید کرک خراسان جنوبی است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۰۰:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
یک استاد دانشگاه اقتصاد گفت: هر کشوری که بتواند در سبد تجاری و صادراتی خود از کالاهای پیچیده تر که مبتنی بر اقتصاد دانش بنیان هستند، بهره بگیرد، می تواند سهم بیشتری از بازارهای دنیا در آینده داشته باشد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۹:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
بر اساس آمار گمرک ایران، در سال 1401 صادرات محصولات پتروشیمی به رقمی حدود 16 میلیارد دلار رسید، که نزدیک به یک سوم صادرات غیرنفتی کشورمان را شامل می شود.
موج   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۷:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
در چهاردهمین همایش بین المللی صنعت پتروشیمی ایران، بر ضرورت جلوگیری خام فروشی نفت در کشور تاکید شد.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۲/۰۲/۲۱ - ۰۳:۰۴   + ۱۳ سایت دیگر  
متاسفانه عملکرد نامناسب امور بین الملل شرکت ملی نفت در قیمت گذاری میعانات گازی و نحوه عرضه آن در داخل و خرید بسیار گران بنزین و گازوئیل وارداتی، به تقویت و تشدید مافیای خام فروشی دامن زده است .
8 صبح   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۲۲:۴۰   + ۵ سایت دیگر  
از آنجائیکه اعتبار مالیاتی نسبت به معافیت مالیاتی مشروط تر است، می تواند بیشتر موثر باشد. زیرا در معافیت مالیاتی شرکت ها می توانند بخشودگی مالیاتی را در هر زمینه ای که می خواهند، هزینه کنند. اما در اعتبار مالیاتی باید مبالغ مورد نظر فقط در بخش تحقیق و توسعه هزینه شود و این نکته ی مثبتی است.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۲۲:۳۶    
از آنجائیکه اعتبار مالیاتی نسبت به معافیت مالیاتی مشروط تر است، می تواند بیشتر موثر باشد. زیرا در معافیت مالیاتی شرکت ها می توانند بخشودگی مالیاتی را در هر زمینه ای که می خواهند، هزینه کنند. اما در اعتبار مالیاتی باید مبالغ مورد نظر فقط در بخش تحقیق و توسعه هزینه شود و این نکته ی مثبتی است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۱۹:۳۸   + ۶ سایت دیگر  
استاندار ایلام بر تکمیل زنجیره ارزش محصولات در استان تاکید کرد و گفت: خام فروشی ممنوع است و زنجیره ارزش راهبردی محصولات در استان باید شکل بگیرد.