پنجشنبه ۲۰ بهمنساعت ۰۸:۳۳Feb 2023 9
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تمدنی»

ایبنا   ۳۲ دقیقه پیش    
گودرز رشتیانی گفت: ایران بین 70 هزار تا 300 هزار مهاجر به قفقاز داشت. در واقع تفلیس برای ایرانیان دروازه تمدنی فرنگ بود. این کتاب چشم انداز متقنی است برای ایرانیان در مورد جامعه ایرانیان تفلیس. همچنین اسناد ایران می تواند بخشی از فقدان اطلاعات تفلیس را کامل کند.
آنا / ریاست جمهوری   ۱۴۰۱/۱۱/۱۹ - ۲۰:۴۰   + ۱۸ سایت دیگر  
رئیس جمهور گفت: صیانت از فرهنگ و تمدن غنی ایرانی-اسلامی کار اندیشمندان و اهالی کتاب است.
فردا نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۱۹ - ۱۷:۰۳    
رئیس جمهور:آثار تمدنی و فرهنگی به عنوان اثر ارزشمند همواره مورد هجوم دشمنان بوده و به همین دلیل است که در گذشته کتابخانه ها مورد هجوم قرار می گرفت.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۹ - ۱۳:۲۴    
عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی بیان کرد: در بخش های گوناگونی از میراث تمدنی اسلامی، زنان توان این را داشتند که نقش فعالی داشته باشند اما این مسئله اصلا دیده نشده است؛ مثلا کنشگری حضرت زینب(س) به سوگواری یا کنشگری اجباری تقلیل داده می شود یعنی در نبود مرد است که زن برمی خیزد.
آنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۹ - ۱۲:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
حجت الاسلام مهدی جلیلی گفت: وارد مصاف تمدنی بین 3 تمدن شاخص شده ایم که یا مروج و مبین تمدن اسلامی خواهیم شد و یا بقیه تمدن ها ما را در خود هضم خواهند کرد.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۹ - ۱۰:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی دانشگاه مفید گفت: منظور از روش دینی و بومی در مطالعات تمدنی این است که می توانیم تمدنی برای خودمان یعنی مسلمانان یا ایران داشته باشیم، در اینجا اقتضائات خاص جامعه مورد توجه قرار می گیرد.
کیهان   ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۲۳:۰۲    
مهدی جبرائیلی تبریزی 1. مسئله اسلام هراسی و اهانت به مقدسات دینی در جهان غرب پدیده تازه ای نیست. تمدنی که بنیان آن را اومانیسم لیبرالیستی تشکیل داده، چنین رفتارهای سخیف دور از انتظار نیست. تمدنی که مغز متفکر و راهبری فکری آن با کسانی مانند ماکیاول است، بیشتر از این خروجی نخواهد اخلاقی داشت ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۱۰:۱۱   + ۶ سایت دیگر  
نشست هم اندیشی روش شناسی مطالعات تمدنی توسط مؤسسه مطالعات فرهنگی و اجتماعی و با مشارکت مرکز پژوهش های علوم انسانی اسلامی صدرا فردا چهارشنبه 19 بهمن برگزار می شود.
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۰۸:۲۷    
تاریخ سیاسی انقلاب اسلامی، افق تمدنی آینده انقلاب اسلامی، اصفهان در انقلاب و انقلاب اسلامی به روایت اسناد ساواک ویژه اصفهان از جمله کتاب هایی هستند که به اصفهان آن دوران یا تاثیرات اصفهانی ها در پیروزی انقلاب را روایت کرده اند.
ایبنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۲۲:۵۹    
علی اصغر عزتی پاک با اشاره به داستان رمان تشریف گفت: این کتاب روایتی متمایز از همدان است؛ چراکه همدان در سال 57 بسیار شهر پرتنش و پراتفاقی بوده است، اما این موضوعات محل بحث نیست؛ زیرا من روایت خود را در آن بستر تمدنی می بینم.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در آئین اربعین شهید گمنام در دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته با بیان اینکه درس شهدا مسئولیت اجتماعی و کنشگری تمدنی بود گفت: شهیدان از خود گذشتند، پیام انقلاب را دریافتند و تصویرساز آینده ما شدند.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۲۱:۰۸   + ۲۱ سایت دیگر  
دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی گفت: برای افزایش سواد میراثی، آشنایی افکار عمومی، و اطلاع مسولان و روحانیون از میراث تمدنی و فرهنگی کشور معاونت میراث فرهنگی نسبت به تشکیل و فعال سازی راهیان میراث فرهنگی مشابه راهیان نور و راهیان پیشرفت اقدام کند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۱۵:۲۶    
ایسنا/کرمان معاون فرهنگی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه درس شهداء، کنشگری تمدنی بود، گفت: شهیدان از قومیت ها و اقصی نقاط ایران برای حفظ نظام اسلامی از جان خود گذشتند تا ما به وحدت برسیم.
شعار سال   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۱۴:۳۲   + ۱۱ سایت دیگر  
گام دوم انقلاب را نوعی آغاز و نقطه عطف در جریان تداومی انقلاب می دانیم. گامی که قرار است یکسری از به اصطلاح خودی ها از قطار انقلاب به زور هم که شده پیاده شوند. همان هایی که تا دیروز بهترین ها را از قطار انقلاب پیاده می کردند ...
دیار آفتاب   ۱۴۰۱/۱۱/۱۵ - ۰۸:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
امام جمعه اراک گفت: انقلاب اسلامی پایه های ظلم، فساد و وابستگی را درهم شکست و استخوان های استکبار جهانی را خرد کرد و به برکت انقلاب اسلامی فصل درخشانی از استقلال و آزادی رقم خورده و حرکت تمدنی آغاز شده است.
پارسینه   ۱۴۰۱/۱۱/۱۵ - ۰۸:۰۹    
تیغ بولدوزر ها شکافنده اسرار شد. خاک ها کنار رفتند. عمارت های 3200 ساله سر بیرون آوردند، اما زبانی برای گفتن قصه خود نیافتند؛ خاک سرد، دوباره آن ها را فرو داد تا اتاق های سکودار ، خمره های بزرگ سفالین در جرز دیوارها ، حوضچه های دو طبقه انگور ، قالب های ریختگری دو رو و مُهر استوانه ای شکل ...
آنا / ایبنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۴ - ۲۱:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تأکید بر اهمیت ویژه شعر در انقلاب اسلامی گفت: در دولت و نیز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی توجه جدی به شعر در اولویت قرار دارد.
حیات   ۱۴۰۱/۱۱/۱۴ - ۱۵:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران خطاب به جوانان کشور گفت: اگر دیروز با انقلاب اسلامی حرکتی آغاز شد که تغییرات سیاسی را شکل داد، امروز نگرانی غرب این است که این حرکت به چالش تمدنی تبدیل شده است.
حوزه   ۱۴۰۱/۱۱/۱۴ - ۱۳:۰۶   + ۱۶ سایت دیگر  
حوزه/ فرمانده ارتش جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: اگر ما نگاه تمدنی به انقلاب داشته باشیم، اتفاقاتی که امروز در جهان رخ داده قابل هضم خواهد بود؛ 22 بهمن فقط برای ما نیست بلکه ادامه بعثت، غدیر، عاشورا و غیبت است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۴ - ۱۲:۱۸   + ۱۲ سایت دیگر  
فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: بسیاری از روشنفکرنمایان انقلاب اسلامی را جریانی زودگذر می پنداشتند، اما هویت تمدنی ایران که با معارف اسلامی غنی شده بود در مقابل این تفکر ایستاد و نسخه جدیدی از مناسبات اجتماعی که نسخه مقاومت است را ارائه کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۱۴ - ۱۰:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان گفت: ایران 11 شهر جهانی دارد که زنجان یکی از این شهر ها بوده و به عنوان شهر جهانی ملیله مطرح است.
آنا / ایکنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۳ - ۲۰:۰۰   + ۷ سایت دیگر  
مدیر ارشد وزارت اطلاعات گفت: تلاش دشمنان در وقایع اخیر، براندازی نظام سیاسی و بحث حجاب نبود، بلکه مسئله اصلی شان تجزیه ایران بود، اما به طور رسمی، شکست خوردند.
همشهری   ۱۴۰۱/۱۱/۱۳ - ۰۰:۱۴   + ۴ سایت دیگر  
فضه سادات حسینی؛ مجری و کارشناس حوزه زنان و رسانه در چند روز اخیر برخی دوستان رسانه ای و کنشگران حوزه زنان، به نقد و بررسی کنگره نان تأثیرگذار پرداختند. برخی فعالان جبهه انقلاب معتقد بودند برگزاری کنگره با ضعف های اجرایی همراه بود و در بعد رسانه ای هم مهندسی پیام و برنامه انتشار درستی نداشت. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۲۳:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
یک پژوهشگر حوزه تاریخ سیاسی معاصر با تأکید بر اینکه دعوای ایران و آمریکا تمدنی است و رسانه برای تبیین باید جریان دعوای تمدنی را بشناسد گفت: مهمترین مسئله در کار رسانه مخاطب شناسی است، ما در بحث تبیین مخاطب شناسی نداریم، برای مثال باید پرسید چند رسانه تخصصی در حوزه نوجوان داریم؟!
حوزه   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۲۳:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ رئیس دانشگاه امام صادق(ع) با بیان این که امام جواد(ع) در راس هندسه تحولات مبتنی بر علوم اجتماعی هستند و به تعبیری، نحوه ورود ایشان به مبانی علوم اجتماعی ایشان، مورد اذعان اندیشمندان است که این مساله باید مورد تمرکز دانشگاه ها باشد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۲:۰۱   + ۸ سایت دیگر  
فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی با بیان اینکه امام خمینی(ره) با تشکیل انقلاب اسلامی کارآمدی مکتب اسلام را به رخ دنیا کشیدگفت: حرکت کشور در گام دوم تمدنی است.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۰:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
حسین کنعانی مقدم، کارشناس مسائل غرب آسیا با بیان اینکه جمهوری اسلامی با کنار زدن سلطه غرب و استبداد شاهنشاهی توانست به ملت هویت ببخشد و مردم با استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی تمدنی نوین را پایه ریزی کردند، گفت: انقلاب اسلامی پایگاه های نظام سلطه و نظام سلطنتی را درهم فروریخت ...
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۲۰:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
رئیس جامعةالمصطفی العالمیه گفت: آرمان بزرگ انقلاب اسلامی و پیشوایان این نهضت، ایجاد و احیای تمدن بزرگ اسلامی است؛ تحقق تمدنی مبتنی بر ارزش ها و فرهنگ اسلامی، تمدنی که به نفع مسلمانان جهان، بلکه همه بشریت است.
جهت پرس   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۴:۳۷    
با ورود سامانه بارشی جدید و سرد شدن شدیدتر هوا مردم زلزله زده خوی به کمک بیشتری نیازمندند، یک کاربر فضای مجازی در توییت خود از مهربانی و همدلی مردم و در اختیار گذاشتن منازل برای کمک به همشری های خود نوشت.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۴:۰۴    
آیت الله رئیسی در مراسم تجدید میثاق با آرمان های امام راحل: آرمان های امام بر پایه ی جامعه ای مبتنی برعقلانیت، عدالت، اخلاق و معنویت بود امام (ره) یک نگاهی نو، طرحی نو و تمدنی نو برای جامعه ی بشری عرضه کردند.
شبستان   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۳:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
اولین نشست از سلسله کرسی های ترویجی نکوداشت دهه فجر انقلاب اسلامی ایران (مدرسه انقلاب اسلامی) با عنوان وجوه تمدنی انقلاب اسلامی وافق های پیش رو برگزار می شود.
اسپادانا خبر   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۱:۳۲   + ۴۳ سایت دیگر  
رئیسی گفته دشمن می خواهد آرمان های انقلاب تحقق پیدا نکند. نمی خواهند سخنی نو و تمدنی به نام اسلام شکل بگیرد اما آینده بسیار درخشان خواهد بود.
عصر ایران   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۱:۱۴   + ۳۸ سایت دیگر  
باید آرمان های امام را اجرایی و برای تحقق آن ها تلاش کرد؛ دشمنان به دنبال محقق نشدن آرمان های امام (ره) است و نمی خواهند تمدنی به نام اسلام شکل بگیرد.
آنا / ایلنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۰:۱۲   + ۱۲ سایت دیگر  
رئیس جمهور گفت: انقلاب اسلامی با وجود تمام فتنه هایی که بوده همچنان پابرجا است.
طلا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۰:۴۳   + ۴ سایت دیگر  
رئیس جمهور با تاکید بر اینکه دولت مردمی بیش از هر زمان دیگر خودش را متعهد به توجه به خواسته های مردم می داند، گفت: دولت مردمی نسبت به شکل دادن جامعه ای مبتنی بر اخلاق، معنویت و عدالت بر اساس آرمان های امام راحل، تمام تلاش خود را در عرصه های مختلف به کار گرفته است
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۰:۲۵   + ۱۰ سایت دیگر  
رئیس جمهور با تاکید بر اینکه دولت مردمی بیش از هر زمان دیگر خودش را متعهد به توجه به خواسته های مردم می داند، گفت: دولت مردمی نسبت به شکل دادن جامعه ای مبتنی بر اخلاق، معنویت و عدالت بر اساس آرمان های امام راحل ...
برترین ها   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۰۷:۲۰   + ۷ سایت دیگر  
اگر تمدنی فرازمینی که درصدد برقراری ارتباط با ما است، کاوشگرهای خود را به سمت زمین ارسال کند، کاوشگری که دیرتر ارسال شده احتمالا زودتر به مقصد می رسد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۰۰:۱۴    
اصفهان- نفس اصفهان تنگ است و انگشت اتهام آلودگی هر بار به سویی می رود، این روزها بیشتر صحبت از مازوت سوزی است و مسئولان علت و راهکار را بین هم پاس کاری می کنند غافل از تمدنی که رو به نابودی می رود.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۲۲:۳۵    
دبیر جشنواره فیلم فجر از حذف برنامه فرش قرمز بخش بازار فیلم که در برج میلاد برگزار می شود خبر داد، اتفاق مبارکی که می تواند در نجات سینما از مهلکه سلبریتی زدگی و گرفتار شدن در فرهنگ غربی تا حدودی یاری رسان باشد ...
زومیت   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۲۲:۳۱    
اگر تمدنی فرازمینی که درصدد برقراری ارتباط با ما است، کاوشگرهای خود را به سمت زمین ارسال کند، کاوشگری که دیرتر ارسال شده احتمالا زودتر به مقصد می رسد. ...
حوزه   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۹:۰۰   + ۵ سایت دیگر  
حوزه/ معاون تهذیب و تربیت حوزه علمیه با بیان اینکه حوزه علمیه متکفل امر قرآن کریم در جامعه است و مؤظف است پرچم دار اعتلای این کتاب در جامعه جهانی باشد گفت: قرآن کریم مهمترین و محکم ترین سند آیین و مکتب ما است و در واقع همه هویت دینی، تاریخی، ایمانی و تمدنی ما به این کتاب باز می گردد.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۵:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
رئیس جامعةالمصطفی العالمیه گفت: دشمنی با انقلاب اسلامی ناشی از نگاه استکبار ستیزی نهضت امام خمینی(ره) دارد و این انقلاب با اندیشه و آرمان های الهی و تمدنی که دارد تسلط همه جانبه نظام سلطه را زیر سوال برده است.
حوزه   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۰۸:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ عضو گروه هنر و تمدن اسلامی پژوهشکده اسلام تمدنی گفت: تمدن یعنی تلاش برای نجات دیگران؛ تمدن نوع زیستی است که امکان همزیستی بیشتر و بهتر آدمیان را در کنار همدیگر فراهم می کند و جامعه ای متمدن تر است که این شرایط در آن فراهم تر باشد.
میزان   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۴:۲۶   + ۱۶ سایت دیگر  
چاپ سوم کتاب هرمنوتیک و نواندیشی دینی اثر جهانگیر مسعودی در 407 صفحه روانه بازار نشر شد. خبرگزاری میزان – طبق اعلام روابط عمومی نشر پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۳:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
در هرگوشه جیرفت، این منطقه کهن نشانه ای از یک تمدن باستانی به عظمت تاریخ وجود دارد؛ تمدنی که تمامی جوانب تمدنی اعم از معماری، صنعت، هنر، حکومت مرکزی و خط را دارد، که با کمبود اعتبارات حوزه میراث متاسفانه علاوه بر تخریب آثار باستانی و دیواره های شهر قدیم ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۲:۴۶   + ۵ سایت دیگر  
جامعه باستان شناسانی ایران به شیوه مرمت دژ دو هزار ساله رَشکان در شهرری تهران اعتراض کرد و نسبت به آنچه بر میراث فرهنگی و تمدنی کشور می گذرد، هشدار داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۴:۴۰    
مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، هدف دوره معرفت و مهارت افزایی هیأت ها و تشکل های دینی را راهبری این نهادها برای بهره مندی از ابزارهای لازم در جنگ تمدنی بیان کرد و گفت : ما مبانی امامین انقلاب را در اختیار آنان خواهیم گذاشت.
آنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۴:۱۰   + ۸ سایت دیگر  
رئیس کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در نشست خبری نخستین دوره معرفت و مهارت افزایی هیات ها گفت: هدف این دوره راهبری هیأت ها و تشکل های دینی برای بهره مندی از ابزار های لازم در جنگ تمدنی است و ما مبانی امامین انقلاب را در اختیار آنان خواهیم گذاشت.
رسا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۲:۲۷   + ۷ سایت دیگر  
نماینده مجلس خبرگان رهبری گفت: مدعیان تفکر آزاد تفکر صحیح اسلامی را هو می کنند، در نظام تمدنی غرب چیزی به نام آزادی فکر وجود ندارد و این را از روی تجربه مطرح می کنم.
آنا / حوزه   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۴:۵۵   + ۵ سایت دیگر  
عضو شورای عالی حوزه های علمیه گفت: اگر افرادی برای اقتصاد جامعه اسلامی می خواهند طرحی تدوین کنند باید با فقه اقتصادی آشنا باشند.