جمعه ۰۷ مهرساعت ۱۶:۳۶Sep 2023 29
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مکانیسم»

رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۳:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
اکوایران: پس از آنکه چندی پیش کی اف پست در گزارشی به نقل از یکی از مقامات سابق شورای امنیت ملی آمریکا، ادعا کرد که زلنسکی باید به اتحادیه اروپا و انگلیس برای فعالسازی مکانیسم ماشه فشار بیاورد ...
شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۶:۳۱   + ۹ سایت دیگر  
مطالعات قبلی نشان داده است که در افراد مبتلا به پسوریازیس شدید، عوارض قلبی عروقی و مرگ و میر افزایش می یابد. با این حال، تحقیقات محدودی در مورد مکانیسم های زیربنایی افزایش خطر وجود دارد.
قم پرس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۱:۵۲   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس داوود حسنی کارشناس بازار سرمایه در یادداشتی نوشت: عامل اصلی و ریشه اصلی تورم موجود در کالاها از جمله مسکن و نهادهای آن را باید در رشد پایه پولی و افزایش حجم نقدینگی جستجو کرد و دولتها به جای تغییر سیاست های اقتصادی در جهت مهار تورم ...
ایفنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۰:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
پایگاه خبری فولاد ایران- چین و اتحادیه اروپا توافق کردند که مکانیسمی برای بحث در مورد کنترل های صادراتی ایجاد کنند که بازتاب تلاش های مشابه بین پکن و واشنگتن است، زیرا این دو ابرقدرت تجاری به دنبال کاهش تنش های تجاری فزاینده هستند. ...
انصاف نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۰۹:۱۷    
جبار رحمانی – دانشیار انسان شناسی فرهنگی پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی – می گوید مراسم عمرکشان یک نوع خشونت نمادین و به نوعی یک نوع انتقام اسطوره ای است. بخشی از شیعیان درگیر رنج تاریخی هستند و باید این رنج را توجیه کنند و مکانیسم آن خشونت نمادین است ...
شما نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۱:۱۲    
در حالی که بیشتر استیبل کوین ها توسط ذخایری پشتیبانی می شوند، استیبل کوین الگوریتمی از ریاضیات و مکانیسم های انگیزشی برای میخکوب کردن ارزش خود استفاده می کند.
ستاره صبح   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۲۲:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
قاسم محبعلی در گفت وگو با ستاره صبح تشریح کرد: ستاره صبح/پیام فیض: نشست هفتاد و هشتم مجمع عمومی سازمان ملل در حالی برگزار شد که برخی رهبران کشورهای بزرگ دنیا در آن غایب بودند. انگلیس، فرانسه، روسیه و چین ازجمله کشورهایی بودند که به نشست سازمان ملل نیامدند ...
اصفهان امروز آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۱۴:۰۱   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا نوشت: ایروان از سازمان ملل خواست هیاتی را برای تصمین امنیت ارامنه ساکن قره باغ به این منطقه اعزام کند. آرارات میرزویان، وزیر خارجه ارمنستان در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل گفت: موجودیت جمعیت ارمنی درنتیجه حمله نظامی جمهوری آذربایجان و محاصره 9 ماهه در خطر است. ...
تدبیر و امید   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۲۳:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
قدرت های غربی هشت سال پیش وعده دادند که اگر ایران توافق هسته ای را نقض کرد مکانیسم ماشه را فعال می کنند. ایران هم اکنون توافق را نقض کرده است اما این تحریم ها برای متوقف کردن جاه طلبی های هسته ای ایران بازگردانده نشده اند. این سیاست باید تغییر کند.
ترنجی   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۲۳:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
مبارزه با شیادان بازار کار ساده ای نیست. هر روش امنیتی احراز اصالتی که وجود داشته باشد، بالاخره در بازار و توسط سودجویان قابل اجرا می شود. با این حال اپل تصمیم گرفته که برای سری iPhone 15 کمی این کار را سخت تر کند ...
ترنجی   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۲۰:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
در حالی که هنوز استوری تلگرام برای همه کاربران به صورت رایگان فعال نشده است، آپدیت جدید Telegram 10.1 به ما استوری کانال را وعده می دهد اما با مکانیسم متفاوت. آپدیت تلگرام 10.1 همچنین شامل موارد بیشتری از جمله موزیک برای استوری، محتوای یک بار مصرف و هشدار ورود غیرمجاز به تلگرام می شود. ...
شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۱۶:۰۴   + ۲۹ سایت دیگر  
محققان بیان کردند که این شیرین کننده ها ممکن است مکانیسم های سیگنال دهی خاصی را در مغز تحریک کنند که برای تنظیم خلق وخوی مهم است.
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۵:۱۶   + ۹ سایت دیگر  
گروه فناوری: به نقل از اینترستینگ انجینرینگ، این لیزر می تواند در هر ثانیه تا یک میلیون پالس اشعه ایکس منتشر کند و به مطالعه مکانیسم ها در فیزیک، شیمی و زیست شناسی کمک کند ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۲:۴۹   + ۲۰ سایت دیگر  
قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی گفت: هفته گذشته طرح مکانیسم تهاتر در حوزه محصولات مصرفی کشاورزی نهایی و در سامانه جامع تجارت پیاده سازی شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۱:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
قوی ترین لیزر پرتوی ایکس جهان برای اولین بار با شلیک بیش از یک میلیون پرتو در ثانیه، به مطالعه مکانیسم های فیزیک، شیمی و زیست شناسی کمک می کند.
برترین ها / رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۰۸:۳۸   + ۲۷ سایت دیگر  
روزنامه هم میهن بخشی از نامه انجمن اسلامی جامعه پزشکی ایران به شورای عالی امنیت ملی را منتشر کرده که در آن نسبت به وضعیت محصوران هشدار داده شده است.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۹:۳۵   + ۲۶ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا مدعی شد: ما مکانیسم هایی داریم که به ما امکان می دهد بر مصرف وجوه آزاد شده ایران نظارت کنیم.
تازه نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۶:۱۲   + ۹ سایت دیگر  
فعال سیاسی گفت: حذف بازرسان آژانس در شرایط فعلی کمکی به احیای برجام نمی کند. اگر همین روند ادامه یابد در نشست آینده شورای حکام زمینه برای صدور قطعنامه اخطاری علیه ایران فراهم شده و موضوع به شورای امنیت گسیل خواهد شد.
جماران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۲۲:۱۲   + ۵ سایت دیگر  
ایالات متحده احتمالا از شرکای اروپایی خود می خواهد که به منظور گرفتن امتیازهای بیشتر از ایران، فشار بر این کشور به دلیل آنچه حمایت ایران از روسیه در جنگ اوکراین می خواند را ادامه دهد. همزمان ممکن است تهدید به فعالسازی مکانیسم ماشه نیز بیش از پیش مطرح شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۸:۰۷   + ۱۶ سایت دیگر  
معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه ضمن استقبال از ایده تهاتر پایاپای وجه، گفت: با بسیاری از کشورهای دنیا روابط بسیار خوبی وجود دارد که می توان با فراهم ساختن زیرساخت های مورد نیاز و طرح برنامه روشن و مدون برای اجرایی شدن این مکانیسم اقدام کرد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۲:۳۵   + ۸ سایت دیگر  
جماران نوشت: رضا نصری حقوقدان و تحلیلگر روابط بین الملل گفت: در مقابل فعال سازی مکانیسم ماشه، ایران نیز به احتمال قوی از پیمان NPT خارج خواهد شد و طرفین وارد یک روند تصاعدی تنش افزایی خواهند شد که به نفع هیچ یک از آن ها نیست.
ایران آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۰۳:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
روزنامه ایران: امروز نامه ای را از وزرای خارجه فرانسه، آلمان و بریتانیا در رابطه با اجرای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) دریافت کردم. آنها اشاره کردند که نگرانی های خود را مبنی بر عدم پایبندی ایران به تعهدات خود در چهارچوب برجام اعلام کرده و این موضوع را به کمیسیون مشترک برجام تحت مکانیسم حل ...
همشهری   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۱۰:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
ناخودآگاه شما عمیق ترین لایه شناخت شماست و دسترسی به آن به دلیل مکانیسم های داخلی مغز دشوار است. تمام کارهایی که ما ناآگاهانه انجام می دهیم کار ضمیر ناخودآگاه است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۰۶:۲۹   + ۱۰ سایت دیگر  
لندن – ایرنا – تصمیم تروئیکا برای حفظ تحریم های موشکی ایران، یک نمایش سیاسی نخ نما است که از چند ماه پیش برای گریز از فعال کردن مکانیسم ماشه قابل پیش بینی بود و به جز بهره برداری های تبلیغاتی در بستر ناتو، هیچ تاثیری بر توان خیره کننده نظامی ایران نخواهد داشت.
تدبیر و امید   ۱۴۰۲/۰۶/۲۴ - ۱۸:۳۱   + ۹ سایت دیگر  
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز پنج شنبه 23 شهریور با انتشار بیانیه ای اعلام کرد وزیران خارجه سه کشور اروپایی عضو برجام اعلام کرده اند ایران از سال 2019 به توافق هسته ای پای بند نبوده و معتقدند که این موضوع از طریق مکانیسم حل اختلاف برجام حل نشده است.
برترین ها / تدبیر و امید   ۱۴۰۲/۰۶/۲۴ - ۰۱:۴۱   + ۲۴ سایت دیگر  
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز پنجشنبه گفته سه کشور اروپایی گفته اند که خواستار حفظ تحریم های موشکی علیه ایران بعد از اکتبر هستند.
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۴ - ۱۳:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
ستاد بحران ساز ، دنبال تکانه است . چیزی که درام بالایی داشته باشد. بالاتر از مهسا، بزرگتر از مسمومیت مدارس. پس وقت مان را سر این نگذاریم که اجازه تولید سوژه ندهیم.
عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۴ - ۱۰:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز پنجشنبه گفته نامه ای از فرانسه، انگلیس و آلمان دریافت کرده که در آن اعلام شده آنها قصد ندارد تحریم های موشکی علیه ایران را بعد از 18 اکتبر 2023 رفع کنند.
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۴ - ۰۰:۱۲   + ۲۴ سایت دیگر  
طبق گزارش رویترز بورل در این بیانیه گفت: وزرای خارجه اظهار می کنند که ایران از سال 2019 به توافق پایبند نبوده و این مسئله از طریق مکانیسم حل و فصل اختلافات برجام حل و فصل نشده است.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۲۲:۱۵   + ۲۶ سایت دیگر  
اتحادیه اروپا با اشاره به ادعاهای مطرح شده از سوی سه کشور اروپایی درباره عدم پایبندی ایران به تعهدات برجامی: آنها اشاره کردند که نگرانی های خود را مبنی بر عدم پایبندی ایران به تعهدات خود در چارچوب برجام اعلام کرده بودند.
رکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۱۹:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
رکنا: استتار که به آن رنگ آمیزی مرموز نیز می گویند یک مکانیسم یا تاکتیک دفاعی است که موجودات زنده از آن برای پنهان کردن خود استفاده می کنند و خود را با محیط اطراف خود ترکیب می کنند.
جماران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۱۴:۵۱   + ۲۲ سایت دیگر  
متیو میلر، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز چهاشنبه به وقت محلی در نشستی خبری افزود: ما انتظار داریم پول آزاد شده ایران در روزهای آینده به حساب های بانکی در قطر منتقل شود ...
جان کربی هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید درباره آزادسازی وجوه مسدود شده ایران در کره جنوبی تاکید کرد: مردم ایران از این وجوه ذینفع خواهند بود.
مثلث آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۲:۳۰    
دبیر اجرایی شورای وحدت گفت: در تهران، در مورد ساختار و ترکیب کاندیداها در فهرست نهایی لازم است از همینک بحث ها و تبادل نظرهایی داشته باشیم. بحث حضور زنان و جوانان و مکانیسم شناسایی افراد کارآمد و شایسته بایستی با یک مدل مطلوب ارائه شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۱:۳۹   + ۱۳ سایت دیگر  
دبیر اجرایی شورای وحدت گفت: در تهران، در مورد ساختار و ترکیب کاندیداها در فهرست نهایی لازم است از همینک بحث ها و تبادل نظرهایی داشته باشیم. بحث حضور زنان و جوانان و مکانیسم شناسایی افراد کارآمد و شایسته بایستی با یک مدل مطلوب ارائه شود.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۱:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
خط فقر واژه ای است که طی سال های اخیر کاربردهای بسیاری در فضای عمومی کشورمان پیدا کرده است؛ هر سال نرخ هایی متفاوت و در برخی موارد متضاد به عنوان خط فقر در نظر گرفته شده و اعلام می شوند، بدون اینکه مردم بدانند این اعداد و ارقام بر اساس چه مکانیسمی استخراج شده اند.
جماران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۰۹:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
آلزایمر بیماری زجردهنده ای است. هم برای فرد و هم برای اطرافیانش. این بیماری نرودژنراتیو در نتیجه واکنش های متقابل و پیچیده چندین مکانیسم بروز می کند که تا به امروز به طور کامل شناسایی و درک نشده اند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۰۰:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : امکان واردات رسمی کالاهای ته لنجی و کولبری با هدف تقویت معیشت مرزنشینان فراهم شد. این تصمیم در جلسه روز سه شنبه مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید که بر اساس آن، با واردات از طریق این رویه های تجاری تا سقف 500 تن به مدت پنج سال موافقت شد ...
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۲:۵۴   + ۲۱ سایت دیگر  
در مجلس شورای اسلامی گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد لایحه دو فوریتی ساماندهی و نظارت بر تجارت مرزی و ایجاد اشتغال پایدار مرزنشینان مورد بررسی قرار گرفت و نمایندگان با ماده 2 و تبصره های این لایحه موافقت کردند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۰۷:۴۷   + ۱۴ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه تهران با بیان اینکه در صورتی که امر به معروف و نهی از منکر را با مکانیسم های رسمی ترکیب کنیم، اثر اجتماعی و خودکنترلی لازم را به ویژه در محیط آکادمیک ایجاد نخواهد کرد ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۰۳:۱۵   + ۱۰ سایت دیگر  
نمناک : بالا رفتن دمای بدن یک مکانیسم طبیعی است که می تواند علائم ناخوشایندی را با خودش به همراه داشته باشد و یک مکانیسم محافظتی است که اکثر افراد آن را در زندگی تجربه می کنند.
برترین ها / فرادید   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۶:۳۸   + ۸ سایت دیگر  
رابطه بین هر پدر و دختری منحصر به فرد است. اما آنچه توجه روانشناسان را به خود جلب می کند این است که چگونه تمام پدران، چه حاضر و چه غایب، بر تربیت دخترانشان تأثیر می گذارند.
روزنامه سپهر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۴:۰۸   + ۸ سایت دیگر  
سپهرغرب، گروه کاردانش: اخیراً در پژوهشگاه رویان مطالعه ای روی 400 زوج نابارور نشان داد که سازگاری زناشویی زوج های نابارور ارتباط مستقیمی با مکانیسم های دفاعی بالغ دارد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۳:۲۲   + ۱۲ سایت دیگر  
مکانیسمی که به بهبود نیافتن زخم های دیابتی یا کندی روند بهبود آنها منجر می شود، در پژوهش جدید پژوهشگران آمریکایی شناسایی شد.
برترین ها   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۰۱:۳۰   + ۱۲ سایت دیگر  
محققان جزئیات بیشتری را در مورد مکانیسم های ارتباط ایریزین با کاهش سطح بتا آمیلوئید کشف کردند.
روزنامه سپید   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۴:۲۶   + ۲۸ سایت دیگر  
به گزارش سپیدآنلاین، گروه محققان تحت رهبری بیمارستان عمومی ماساچوست آمریکا، نتایج امیدوارکننده ای را کشف کرده است که نشان می دهد درمان های مبتنی بر آیریزین ممکن است به مبارزه با آلزایمر کمک کنند. ...
سینا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۲:۱۱   + ۷ سایت دیگر  
شرکت انتوس فارماکیوتیکالز با ارائه نانوذرات مهندسی شده تلاش دارد تا محدودیت های موجود در مسیر تحویل دارو با کمک حامل ها را رفع کند. به گزارش سیناپرس، در تولید ترکیبات زیست دارویی، رهایش مواد دارویی یک عامل مهم برای دستیابی به اثر درمانی موفق است ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۰۶:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
تهران - ایرنا- سامانه مقابله با تصادفات جاده ای ساختگی برای دریافت غرامت از بیمه ها براساس مبتنی بر مکانیسم هوش مصنوعی (AI) در روسیه آغاز بکار کرد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۲۲:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
روزنامه آمریکایی نوشت راه حل پایدار برای درگیری جمهوری آذربایجان و ارمنستان بر سر قره باغ که مکانیسم های امنیتی پایدار ایجاد کند، تنها می تواند از طریق ایالات متحده و روسیه حاصل شود و آن هم در صورتی که با هم همکاری کنند .