جمعه ۰۷ مهرساعت ۱۷:۴۲Sep 2023 29
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مکران»

روزنامه جوان آنلاین   ۷ ساعت پیش    
علی فرحزادی نوشت: به دلیل امکان دسترسی از دریای مکران به قطب جنوب طبق قوانین بین الملل منطقه ای شرقی از این سواحل به مساحت 250 هزار Km که با قلمرو جنوبگان استرالیا هم پوشانی دارد متعلق به ایران هست فلذا ماموریت جدید فرماندهی کل قوا به ناوگروه ارتش، احداث پایگاه دائمی در قطب جنوب
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۹:۴۱    
با حضور محمد محسنی مدیرکل، میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هرمزگان، عباس رئیسی معاون گردشگری و جمعی از مسئولین دوره آموزشی بلد بومی تالاب و راهنمای محلی مکران در میناب افتتاح شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۸:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از تصویب کلیات لایحه اساسنامه سازمان توسعه سواحل مکران در جلسه امروز این کمیسیون خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۵:۵۴   + ۵۳ سایت دیگر  
فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: ما از سواحل مکران به قطب جنوب مسلط هستیم و در آن جا ملکیت داریم و ان شاالله برنامه داریم تا بتوانیم پرچم ایران را بالا ببریم.
مکران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۰۹:۰۳   + ۲۳ سایت دیگر  
به گزارش مکران از چابهار استاندارسیستان وبلوچستان مجوزترددخودروهای پلاک منطقه آزادچابهار به کلبه استان دادند به دنبال تفویض اختیاری که هیات دولت به استاندار سیستان وبلوچستان دادند ودرخواست مردم استان مبنی بر استفاده از خودروها پلاک منطقه آزاد چابهار ، دستور دادتد که تردد پلاک آزاد ...
وزارت آموزش و پرورش   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۲۱:۴۸    
مدیرکل آموزش و پرورش استان در جلسه هم اندیشی روسای ادارات قطب مکران در چابهار، بر لزوم نگاه و توجه دقیق و تقویت همه جانبه مدارس و تلاش برای تغییر و رسیدن از وضعیت موجود به مطلوب تاکید کرد.
بر اساس توسعه سواحل مکران و اقلیم منطقه جلسه هم اندیشی معاون آموزش مرکز و معاون آموزش متوسطه دوره دوم آموزش و پرورش شهرستان چابهار جلسه هم اندیشی معاون آموزش مرکز بلوچستان و صوفی از پردیس چابهار با معاون آموزش متوسطه دوره دوم آموزش و پرورش شهرستان چابهار برگزار شد. ...
مکران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۰:۴۷   + ۵ سایت دیگر  
مبارکی رئیس اداره گاز ایرانشهر با پیگیری های صورت گرفته سقف پرداخت تسهیلات به متقاضیان واحد های مسکونی در این شهرستان از 10 میلیون تومان به 20 میلیون تومان افزایش یافته است. به گزارش پایگاه خبری مکران ،در سطح شهر ایرانشهر 14 هزار علمک گاز نصب شده که ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۱:۲۲   + ۴ سایت دیگر  
"تکمیل پایگاه فضایی چابهار" در سواحل مکران، همانند آنچه که در پایگاه فضایی "بایکونور قزاقستان" اتفاق افتاد، می تواند نقش کلیدی در توسعه جنوب شرق کشور ما داشته باشد.
سازمان شیلات ایران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۰:۴۴   + ۶ سایت دیگر  
تعداد بازدید: 62 در راستای توسعه منطقه مکران 21 پروژه مربوط به زیر بخش کشاورزی های مختلف کشاورزی پیش بینی شده است.   به گزارش روابط عمومی سازمان شیلات ایران معاون وزیر و رییس سازمان شیلات ایران در جلسه امضای تفاهم نامه توسعه سواحل مکران با اعلام این مطلب درباره روند اجرایی پروژه های وزارت ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۰۸:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان گفت: به منظور تامین روشنایی و با هدف پایش و کنترل اسکله های صیادی، 7 دستگاه برج نوری در 5 اسکله صیادی نصب و به بهره برداری رسیدند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۱۳:۲۱   + ۷ سایت دیگر  
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: سواحل مکران گلخانه طبیعی محسوب می شود و در این منطقه باغ های موز، انبه، پاپایا و نارگیل در حال توسعه و گسترش است.
آوای رشت   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۰۳:۴۶    
تهران – ایرنا – نماینده ویژه رئیس جمهور و دبیر شورای توسعه سواحل مکران با بیان اینکه از جمله ظرفیت های جدی منطقه مکران، جمعیت پذیری منطقه است، از طراحی و اجرای شهر جدید تیس به عنوان شهری هوشمند و در طراز جمهوری اسلامی ایران و متناسب با توسعه منطقه ای خبر داد. منبع
وزارت جهاد و کشاورزی   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۰۰:۴۳   + ۵۷ سایت دیگر  
بخش دیگری از طرح توسعه سواحل مکران با انعقاد تفاهم نامه همکاری میان وزیر جهادکشاورزی و نماینده ویژه رییس جمهور و دبیر شورای عالی توسعه سواحل مکران در یک قدمی اجرا قرار گرفت. ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۲۳:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - نماینده ویژه رئیس جمهور و دبیر شورای توسعه سواحل مکران با بیان اینکه از جمله ظرفیت های جدی منطقه مکران، جمعیت پذیری منطقه است، از طراحی و اجرای شهر جدید تیس به عنوان شهری هوشمند و در طراز جمهوری اسلامی ایران و متناسب با توسعه منطقه ای خبر داد.
تین نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۴:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
تیس روستایی با سابقه ای 2500 ساله در نزدیکی چابهار است و در زمان های گذشته یکی از مهمترین بنادر هخامنیشان بوده که اکنون قرار است شهری جدید با همین نام در سواحل مکران ایجاد شود.
سازمان شیلات ایران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۳:۱۱    
تعداد بازدید: 63 در راستای تحقق فعالیت های بخش کشاورزی از جمله شیلات در توسعه سواحل مکران تفاهم نامه ای بین وزارت جهادکشاورزی و دبیرخانه شورای توسعه سواحل مکران به امضاء رسید. ...
روزنامه تعادل   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۰۰:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
دبیر شورای توسعه سواحل مکران خواستار فراهم شدن بستر مشارکت سرمایه گذار خارجی در این منطقه شد و گفت: زیربناهای سواحل مکران در هر زمینه ای کم است.
روز نو   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۰۹:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
عبدالناصر درخشان افزود: آقای رئیس جمهور از دغدغه شما برای رفع محرومیت از سواحل مکران قدردانی میکنم، اما بدون توجه به ملاحظات فرهنگی و هویتی منطقه، ایجاد ساختارهای جدید می تواند پیامدهای منفی به دنبال داشته باشد، یعنی توسعه تبدیل به ضد توسعه می شود.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۰۸:۴۶   + ۱۵ سایت دیگر  
دبیر اجرایی شورای توسعه سواحل مکران با بیان اینکه ظرفیت های بخش خصوصی و به ویژه ایجاد بستر لازم باید برای مشارکت و سرمایه گذاری خارجی در منطقه مکران فراهم شود ،گفت: وقتی به درستی به این منطقه نگاه می اندازیم؛ زیر بناها در هر زمینه کم است و ما اگر نتوانیم این مسئله را به سرعت پوشش دهیم ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۰۰:۲۳    
علی فتحی معاون سازمان بنادر و دریانوردی اقدامات این سازمان برای رفع محرومیت در سواحل مکران تشریخ کرد و گفت: کریدوری برای حمل و نقل تجاری بندر شهید بهشتی ایجاد شده تا مزاحمتی برای شهر چابهار نباشد.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۵:۲۱    
فارس- مناسبات تجاری پیرامون دریای عمان در قرون اولیه اسلامی؛ مطالعه مورد بررسی: کرمان- مکران و عمان توسط سینا میرشاهی، دانش آموخته دکترای اسلام دانشگاه شیراز از سوی نشر سیوند منتشر شد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۰:۴۴    
درک در استان سیستان و بلوچستان و در سواحل مکران قرار دارد و از توابع شهرستان کنارک است. این منطقه در فاصله حدوداً 170 کیلومتری غرب منطقه آزاد چابهار و 120 کیلومتری مرکز شهرستان کنارک واقع شده است.
شما نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۰۲:۰۴   + ۷ سایت دیگر  
در نشست مشترک دبیر شورای توسعه مکران با دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار بر ضرورت توسعه زیرساختی و ارتقاء ظرفیت های تجاری و ترانزیتی در منطقه مکران تاکید شد.
صفحه اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۲۲:۱۷    
شرکت پلیمر آریاساسول با طراحی بسته های حمایتی برای توان خواهان مؤسسه نگهداری از معلولین کلید بهشت، از شرکت های پتروشیمی حاضر در هفدهمین نمایشگاه بین المللی ایران پلاست دعوت می کند، برای اقدام خیر و خرید این بسته های حمایتی در غرفه شرکت حاضر شوند.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۲۰:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
عملیات آب خاکی نیروی ارتش ایران در سواحل مکران به اجرا درآمد. نمایی زیبا از اجرا را ببینید./چندثانیه
مکران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۴:۰۹   + ۸۱ سایت دیگر  
فردا کلاس اولی ها با حضور در جشن شکوفه ها ، رسما اولین روز از سال تحصیلی خود را آغاز می کنند. به گزارش پایگاه خبری مکران ،همچنین کلاس هفتمی ها نیز فردا به مدرسه می روند تا در جشن جوانه ها که مختص پایه هفتم است، شرکت کنند. رئیس ستاد بازگشایی مدارس وزارت ...
مکران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۳:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
با هوشیاری و تلاش همه جانبه ماموران انتظامی شهرستان جاسک 141 کیلو حشیش از یک دستگاه خودرو پژو 405 کشف شد. به گزارش پایگاه خبری مکران ، سردار علی اکبر جاویدان فرمانده انتظامی هرمزگان صبح امروز گفت: ماموران انتظامی پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان جاسک ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۰:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
امسال در طرح عهد خدمت برای سازندگی، بازگشت به روستا و احیای اندیشه آبادسازی مناطق محروم، 100 هزار دانشجو در قالب گروه های مختلف جهادی با مدیریت سازمان بسیج دانشجویی عازم شهرستان های مختلف سراسر کشور شدند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۸:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از تصویب کلیات اساسنامه سازمان توسعه سواحل مکران در این کمیسیون خبر داد.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۷:۲۳   + ۲۳ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از تصویب کلیات لایحه اساسنامه سازمان توسعه سواحل مکران در جلسه این کمیسیون خبر داد و گفت:منطقه مکران یک منطقه بسیار بکر بوده و ظرفیت های سرمایه گذاری بسیار بالایی دارد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۱:۴۸   + ۱۹ سایت دیگر  
علی فتحی در گفت وگو با ایران اکونومیست، با اشاره به موقعیت جغرافیایی سواحل مکران گفت: با توجه به واقع شدن سواحل مکران در موقعیتی خارج از تنگه هرمز، این منطقه به لحاظ موقعیت استراتژیکی و ژئوپلتیکی از اهمیت خاصی برخوردار بوده و قرارگیری در مسیر کریدورهای تردد بین المللی دریایی ...
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۱:۰۷   + ۶ سایت دیگر  
عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه از موقعیت کشورمان در ارتباطی دهی شمال به جنوب و شرق باید نهایت بهره مندی را داشته باشیم ، گفت: توسعه سواحل مکران می تواند اهرمی برای افزایش صادرات و تبادلات تجاری با شرق دنیا و استفاده از ظرفیت وسیع بازار این کشورها باشد.
ایدرو نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۷:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
سازمان مدیریت صنعتی در نظر دارد در برخی مراکز استان ها و منطقه ویژه اقتصادی مکران بر اساس ارزیابی متقاضیان حقوقی به روش رقابتی مجوز نمایندگی اعطاء نماید.
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۶:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
سواحل مکران یکی از زیباترین نقاط دیدنی استان سیستان و بلوچستان است که جاذبه های طبیعی بسیار شگفت انگیزی دارد.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۴:۳۹   + ۷ سایت دیگر  
رهبر معظم انقلاب در سال های نه چندان دور از "سواحل مکران" به عنوان "گنج پنهان" نام می بردند. استفاده از این واژه از سوی فرمانده معظم کل قوا، گویای اهمیت بسیار بالای این منطقه و تأکید ایشان بر توجه دولت ها به توسعه آن بوده است ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۲:۳۱    
بائوج لاهوتی با اشاره به دغدغه های امام خامنه ای نسبت به توسعه استان سیستان و بلوچستان گفت: سواحل مکران به خاطر موقعیت جغرافیایی و دسترسی هایش نقش مهمی در توسعه این استان از لحاظ تجاری و انرژی دارد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۰۹:۳۳    
معاون سابق پارلمانی وزارت امور اقتصاد و دارایی دیپلماسی انرژی ، کمک های بانکی ، توسعه سواحل مکران ، جلوگیری از قاچاق سوخت و همگرایی میان ایران و دو کشور پاکستان و افغانستان را برای توسعه استان سیستان و بلوچستان ضروری دانست.
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۲۲:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
رزمایش تانک های T-72 نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در نزدیکی سواحل مکران آغاز شد./آجامدیا
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۲۲:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
رزمایش تانک های T-72 نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در نزدیکی سواحل مکران آغاز شد./آجامدیا
همشهری   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۲۲:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
رزمایش تانک های T-72 نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در نزدیکی سواحل مکران آغاز شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۱۱:۴۵    
مکران منطقه زیبایی در جنوب شرقی ایران، با قدمتی به تاریخ 2500 سال قبل از میلاد مسیح، منطقه ای است که امروز روی ظرفیت های اقتصادی آن بیش از گذشته برای توسعه اقتصادی کشور حساب می شود.
مثلث آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۴ - ۱۲:۴۳   + ۶ سایت دیگر  
بررسی حادثه انفجار معدن طزره دامغان و لایحه اساسنامه سازمان توسعه سواحل مکران از جمله موارد کاری کمیسیون های تخصصی مجلس در هفته آینده است.
پانا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۴ - ۱۲:۰۹   + ۱۱ سایت دیگر  
تهران (پانا) - بررسی حادثه انفجار معدن طرزه دامغان و لایحه اساسنامه سازمان توسعه سواحل مکران از جمله موارد کاری کمیسیون های تخصصی مجلس در هفته آینده است. مهمترین دستور کار کمیسیون های تخصصی مجلس در هفته آینده به شرح زیر است: ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۱۲:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/سیستان و بلوچستان مدیر ایمنیHSE پتروشیمی نگین مکران امروز پنجشنبه در نشست خبری با خبرنگاران درخصوص آخرین وضعیت خط انتقال متانول پتروشیمی نگین مکران به بندر شهیدبهشتی چابهار اظهار کرد ...
مکران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۰۸:۵۵   + ۱۰ سایت دیگر  
مسئول واحد پیوند اعضاء دانشگاه علوم پزشکی کرمان:کبد و دو کلیه جوان 20 ساله، مجرد اهل و ساکن سیرجان که به علت بیماری دچار مرگ مغزی شده بود، در روز چهارشنبه 22 شهریورماه اهدا گردید. به گزارش پایگاه خبری مکران ،دو کلیه وی به یک آقای ...
شعار سال   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۲۱:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
حسین دهقان به عنوان نماینده دولت و رئیس سازمان توسعه سواحل مکران در دفاع از ضرورت بررسی لایحه مذکور به صورت دوفوریت، گفت: امروز بیش از هر مسئله دیگری نیازمند اقدام و عمل انقلابی هستیم چرا که در صورت کوتاهی، آیندگان ما را قضاوت خواهند کرد این در حالی است که سواحل مکران می تواند موتور توسعه کشور باشد.
بازار مشترک   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۹:۵۴   + ۱۱ سایت دیگر  
عضو هیات مدیره سازمان منطقه آزاد چابهار اعلام کرد که پتانسیل ها و ظرفیت های مختلفی در حوزه های گوناگون در سواحل مکران وجود دارد و همانگونه که رهبر انقلاب تاکید داشتند باید به این منطقه به عنوان گنج پنهان بیش از پیش توجه کرد.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۹:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
اصلاح مجدد طرح بیمه اجتماعی کارگران ساختمانی ، ذرت های آلوده در همدان ، اصلاح لایحه شورای حل اختلاف و موافقت با یک فوریت لایحه مربوط به سواحل مکران ... از مهم ترین خبر های جلسه علنی امروز (چهارشنبه) بیست و دوم شهریور 1402 مجلس شورای اسلامی بود.