یکشنبه ۰۹ مهرساعت ۰۳:۲۲Oct 2023 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «هیدروژل»

سینا   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۱:۵۲    
به گزارش سیناپرس همدان، تیمی از مهندسان زیست پزشکی از دانشگاه براون یک سیستم تحویل دارو مبتنی بر هیدروژل را توسعه داده اند که محیط اسیدی تومور را متعادل می کند و فعالیت ضد سرطانی داروی شیمی درمانی را تا حد زیادی افزایش می دهد. ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۰۰:۱۳    
هیدروژل های سوپرجاذب اکریلیکی بیشترین اهمیت را در میان انواع گوناگون هیدروژل های سوپرجاذب دارند. خواص خوب این سوپرجاذب ها از نظر میزان جذب، سرعت، استحکام ژل و ارزان بودن مونومرهای اکریلیکی سبب جذابیت این خانواده از سوپرجاذب ها شده است ...
سینا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۱:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
محققان دانشگاه تبریز پوشش زخم هیدروژل نانوکامپوزیتی حاوی دارو بر پایه پلیمرهای طبیعی و چارچوب های آلی فلزی را تولید کرده اند که می تواند برای بیماران مزایای زیادی را به دنبال داشته باشد. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۰:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
محققان دانشگاه تبریز پوشش زخم هیدروژل نانوکامپوزیتی حاوی دارو را تولید کرده اند که که از ویژگی هایی چون زیست تخریب پذیری، زیست سازگاری و سمی نبودن برخوردار است.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۰۹:۵۵   + ۳۰ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، دکتر سپیده هزاری با اشاره به تولید زخم پوش ها با ترکیبات گیاهی و خاصیت آنتی باکتریال با تاکید بر اینکه زخم پوش تولیدشده در این تحقیق، قابلیت استفاده عمومی برای انواع مختلف زخم را دارد ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۰۹:۰۵   + ۱۰ سایت دیگر  
محققان دانشگاهی با استفاده از کتیرا به عنوان یک پلیمر زیست تخریب پذیر، هیدروژل چندلایه برای ترمیم غضروف های آسیب دیده تولید کردند.
وقت صبح   ۱۴۰۲/۰۵/۳۱ - ۰۹:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
محققان ایرانی در حوزه های مختلف ابداعات جدیدی ثبت کردند. سیمانی که به حفظ محیط زیست کمک می کندو هیدروژل خود ترمیم شونده، لباسی که نشانگرهای حیاتی بدن را رصد می کند. تراشه ای که مطالعه درباره ابولا را تسهیل می کند، فقط بخشی از نوآوری های محققان ایرانی در سراسر دنیا است. ...
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۲/۰۵/۱۸ - ۰۸:۴۳    
یدالله یعقوبی نژاد رئیس اداره فناوری و ارتباط با صنعت و جامعه دانشگاه صنعتی بیرجند در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری از خراسان جنوبی ، اظهارداشت: جمهوری اسلامی ایران از طلایه داران علم نانو در جهان شناخته می شود ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۷ - ۱۴:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
انجمن علمی دانشجویی مهندسی شیمی دانشگاه ولی عصر رفسنجان، وبینار هیدروژل های زیستی در پزشکی و مهندسی بافت را برگزار می کند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۵/۱۵ - ۰۹:۳۰   + ۲۲ سایت دیگر  
پژوهشگران دانشگاه تهران موفق به شناسایی ترکیبی شدند که با خاصیت ضدباکتریایی و خودترمیم شونده، در الیتام و ترمیم زخم ها کاربرد دارد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۴ - ۱۴:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
نهاد ترویجی نانوفناوری اکسین با همکاری انجمن های علمی دانشجویی کشور، نشست هیدروژل های هوشمند؛ روش سنتز، خواص و کاربرد را برگزار می کند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۲ - ۱۵:۲۵   + ۱۷ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - یکی از محققان ایرانی موفق به ارائه طرحی برای استفاده از هیدروژل های تزریقی در بیمار آسیب دیده شد، براساس این طرح بدون عمل جراحی و با تزریق یک آمپول بافت آسیب دیده ترمیم و بازسازی می شود.
دیجیاتو   ۱۴۰۲/۰۴/۰۱ - ۱۸:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
ماده جدیدی که توسط محققان مؤسسه فناوری ماساچوست (MIT) توسعه داده شده است، می تواند حتی از خشک ترین هوا در بیابان به مقدار قابل توجهی رطوبت بگیرد و آن را به آب پاکیزه و قابل شرب تبدیل کند. دانشمندان می گویند مقدار دریافت رطوبت از هوا در این روش رکوردشکن بوده است. ...
هانا خبر   ۱۴۰۲/۰۳/۲۹ - ۱۱:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
عضو شورای اسلامی ارومیه گفت: به زودی با عملیاتی شدن و استفاده از تکنولوژی نوین هیدروژل در کاشت گیاهان، میزان مصرف آب در پارک ها را تا پنج برابر کاهش می دهیم.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۲۷ - ۱۴:۳۲    
محققان مؤسسه فناوری ماساچوست یک ماده هیدروژل ساخته اند که قادر به جذب رطوبت و استخراج آب از هوا به ویژه در مناطق بیابانی و مستعد خشکسالی است.
آنا   ۱۴۰۲/۰۳/۲۷ - ۱۱:۲۷    
محققان هیدروژل ابرجذب کننده ای ابداع کردند که در مقایسه با نمونه های مشابه مقدار زیادتری از رطوبت هوا را جذب می کند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۱۱:۳۵   + ۷ سایت دیگر  
این یک واقعیت غم انگیز است که قربانیان سوختگی اغلب با برداشتن پانسمان از روی زخمشان درد زیادی را متحمل می شوند. با این حال، یک پانسمان جدید مبتنی بر هیدروژل می تواند این وضعیت را تغییر دهد، زیرا وقتی سرد شود به راحتی از پوست جدا می شود.
آنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۱۰:۰۳    
محققان کانادایی موفق شدند هیدروژل هایی تولید کنند که درد های سوختگی را کاهش می دهد و قابلیت عوض کردن در دمای اتاق را دارند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۰۸:۵۵   + ۲۴ سایت دیگر  
محققان ایرانی نوعی هیدروژل ابداع کرده اند که برای بند آوردن خونریزی در جراحت های سربازان در میدان جنگ مناسب است. این هیدروژل شفاف نسب به گرما واکنش می دهد و با سرنگ به محل تزریق می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۱۲:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
پژوهشگران کره ای با استفاده از اکسیدگرافن احیاء شده، هیدروژلی ساختند که به صورت کنترل شده قابل تجزیه بوده و می تواند به بدن تزریق شود.
سینا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۱۰:۲۴   + ۱۰ سایت دیگر  
گلیوبلاستوما یکی از شایع ترین و تهاجمی ترین انواع سرطان مغز است و درمان آن یکی از سخت ترین آنهاست. با این حال ممکن است خبرهای خوبی وجود داشته باشد. به گزارش سیناپرس، یک هیدروژل جدید که بر روی موش ها آزمایش شد، آثاری از تومورهای گلیوبلاستوما را پاکسازی کرده و از بازگشت آنها جلوگیری کرد ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۶ - ۱۳:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
هیدروژل جدیدی که در دانشگاه جانز هاپکینز ابداع شده است، در آزمایش روی موش ها توانست از بازگشت سرطان به صورت 100 درصد جلوگیری کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۲۴ - ۱۵:۳۰    
دانشمندان چینی هیدروژل دو وجهی جدیدی ساخته اند که می تواند قلب را بهتر و سریعتر پس از حمله ترمیم کند.
آنا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۳ - ۰۹:۰۳    
اخیرا هیدروژل ها به عنوان یک نامزد امیدوارکننده برای توسعه بیوالکترونیک ظاهر شده اند، که بافت های بیولوژیکی زنده را با سیستم های الکترونیکی مصنوعی پیوند می دهد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۱/۱۳ - ۰۰:۰۷    
رازانی تولیدکننده هیدروژل نانوکامپوزیتی کشاورزی می گوید: محصول تولیدی ما ضمن اینکه صرفه جویی 50درصدی در مصرف آب رقم می زند برخلاف دیگر هیدروژل های وارداتی موجب شوری خاک نمی شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۱۲:۳۶    
یک تیم تحقیقاتی در هنگ کنگ با الهام از تاندون های طبیعی اقدام به ابداع هیدروژل هایی انعطاف پذیر و مقاوم کرده اند که می تواند برای کاربرد های پیشرفته مهندسی بافت مفید باشد.
آنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۱۱:۵۰    
مطالعه انجام شده توسط دانشمندان چینی در مورد استراتژی جدید تولید واکسن در آخرین ویرایش مجله Nature Biomedical Engineering منتشر شده است.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۰۸:۴۶   + ۱۶ سایت دیگر  
زخم های مزمن مانند زخم های پوستی دیابتی در صورت عدم درمان، می توانند عفونی شده و در نهایت منجر به قطع عضو یا حتی مرگ شوند. بانداژ آزمایشی هوشمند جدید به گونه ای طراحی شده است تا با مشاهده و درمان چنین صدماتی از وقوع آن جلوگیری کند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۰۸:۰۸    
رازانی تولیدکننده هیدروژل نانوکامپوزیتی میگوید: این محصول مخصوص گیاهان آب دوست و درخت است و به صورت تخصصی در راستای صرفه جویی در آب و کود استفاده میشود به طوری که تا 50درصد صرفه جویی آب را در پی دارد.
آنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۷:۲۰    
محققان یک کامپوزیت هیدروژل بیومیمتیک تزریقی ایجاد کرده اند که ترمیم بازسازی کننده را در مدل حیوانی فیستول های پری مقعدی کرون تقویت می کند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۳:۲۳   + ۷ سایت دیگر  
پژوهشگران موفق به ابداع یک هیدروژل هیبریدی شده اند که نه تنها سلول های مورد نیاز برای ترمیم بافت مغز را تحویل می دهد، بلکه منبع اکسیژن نیز فراهم می کند تا بیشترین شانس را برای استقرار در محل مورد نظر به آنها بدهد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۶ - ۲۳:۳۵   + ۵ سایت دیگر  
برخلاف بافت سایر قسمت های بدن، بافت عصبی در مغز پس از آسیب دیدگی بازسازی نمی شود. با این حال، ممکن است روزی با کمک نوع جدیدی از هیدروژل بتواند این کار را انجام دهد.
سینا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۶ - ۰۷:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
هیدروژل ها رشد بافت عصبی را امکان پذیر می کنند. به گزارش سیناپرس همدان، شواهد حاکی از آن است که هیدروژل های مصنوعی دارای داربست مؤثری برای رشد بافت عصبی در مناطق آسیب دیده مغز هستند و رویکردی ممکن برای بازسازی بافت مغز فراهم می کنند. ...
برترین ها / دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۱/۳۰ - ۰۹:۵۹   + ۲۵ سایت دیگر  
ادعا شده است که یک پودر قابل استنشاق جدید موسوم به SHIELD خاصیت انسداد ویروس لایه مخاطی ریه ها را افزایش می دهد تا از انسان به شکلی بهینه در برابر ویروس های تنفسی محافظت کند.
قم پرس   ۱۴۰۱/۱۱/۲۳ - ۱۲:۵۲   + ۱۴ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس به نقل از نیواطلس، پوست مصنوعی مذکور از نوعی هیدروژل ابداع شده است. این هیدروژل در تحقیقات متعددی از جمله پاکسازی آب تا جایگزین کردن غضروف انسانی به کار رفته است. ماده مذکور توسط محققان دانشگاه رایس ابداع و در دانشگاه تولان با پرینتر 3 بعدی چاپ شد. ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۱۱/۲۱ - ۰۴:۰۷   + ۱۲ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست و به نقل از نیو اطلس، اگرچه پیشتر سیستم هایی را دیده ایم که از نور خورشید برای تصفیه آب آلوده استفاده می کنند، اما خروجی آنها اغلب بسیار محدود است ...
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۰۹:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری لرستان ، پس از پیروزی انقلاب اسلامی نقش زنان به عنوان نیمی از جمعیت کشور بسیار پررنگ شد و در همه عرصه ها به موفقیت های چشمگیری دست یافتند . ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۰:۳۵   + ۶ سایت دیگر  
محققان دانشکده پزشکی دانشگاه جانز هاپکینز در مطالعه اخیرشان اظهار کردند هیدروژل در درمان عارضه شدید بیماری کرون در مدل حیوانی موفقیت آمیز بوده است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۲:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
به گفته موسسه فیزیک شیمی لانژو (LICP) آکادمی علوم چین، محققان چینی در استفاده از هیدروژل هایی با کارایی بالا در دستگاه های کاربردی چاپ سه بعدی به پیشرفت بزرگی دست یافته اند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۶:۱۷    
سمیرا رازانی، بانوی خلاق و جوان دورودی که با تولید محصولی دانش بنیان با عنوان هیدروژل نانو کامپوزیتی کشاورزی به مصرف بهینه از آب در مصرف آب کشاورزی و استفاده بهینه از کود و سموم شیمیایی کمک کند، محصولی که بلافاصله پس از تولید تجاری سازی شد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۰/۲۳ - ۲۱:۱۵    
پوشش های عایق صنعت برق، روش نوین درمان سرطان و تولید هیدروژل نانوکامپوزیتی، از جمله محصولاتی است که بانوان نخبه کشور به دانش فنی آن دست پیدا کرده اند.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۱/۱۰/۱۵ - ۱۲:۳۰    
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان ، هیدروژل نانو کامپوزیتی کشاورزی یک دستاورد فناورانه است که در سال 1400 ثبت اختراع شده؛ هر ذره هیدروژل 300 تا 400 برابر متورم می شود و با طول عمر 3 تا 4 سال صرفه جویی قابل توجه آب و کود را باعث می شود ...
برترین ها / ایسنا   ۱۴۰۱/۱۰/۰۳ - ۱۵:۵۴   + ۷ سایت دیگر  
یک هیدروژل جدید می تواند جان انسان ها را نه تنها در میادین جنگ، بلکه در جهان غیرنظامی نیز نجات دهد.
سینا   ۱۴۰۱/۱۰/۰۱ - ۱۲:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش سیناپرس، محققان آمریکایی در یک تحقیق ارزشمند جدید موفق به ساخت ورقه هایی از هیدروژل شده اند که قدرت بسیار بالایی در جذب انواع مایعات داشته و در عین حال از انعطاف پذیری قابل توجهی برخوردارند. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۹/۲۷ - ۱۲:۰۸   + ۱۲ سایت دیگر  
محققان نوعی گجت پوشیدنی از هیدروژل لاستیک مانند و مجهز به الکترود ابداع کرده اند که حس لامسه را کف دست کاربر در واقعیت مجازی و واقعیت افزوده شبیه سازی می کند.
جام جم   ۱۴۰۱/۰۹/۲۷ - ۰۵:۵۷   + ۱۷ سایت دیگر  
تعداد بازدید : 0 کد ویدیو دانلود فیلم اصلی مهندسان دانشگاه سیتی هنگ کنگ اکنون موفق به توسعه نوعی پوشش از جنس هیدروژل لمسی شده اند که به عنوان پوست الکترونیکی نازک و پوشیدنی استفاده می شود و می تواند بازخورد لمسی را به کاربران در واقعیت مجازی و افزوده ارائه دهد. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۹/۲۰ - ۱۲:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
داربست های هیدروژل حاوی استرانسیوم با تحریک فعالیت فیبروبلاست لثه باعث بهبود زخم می شوند.
سینا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۷ - ۱۰:۰۰    
محققان به سرپرستی پروفسور چن تائو در موسسه فناوری و مهندسی مواد نینگبو (NIMTE) آکادمی علوم چین (CAS)، با همکاری محققان دانشگاه نینگبو، یک هیدروژل رسانا مقاوم در برابر شکست (BRC hydrogel) جدید ساخته اند که با اطمینان داشتن از مکانیکی عالی ...
صدا نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۰۳ - ۱۸:۴۱   + ۸ سایت دیگر  
دانشمندان “دانشگاه صنعتی نانیانگ” پیش از این، در سال 2020 نیز تلاش کرده بودند تا نوعی باتری بسازند که انعطاف پذیر و قابل تجزیه باشد. در قلب آن باتری انعطاف پذیر، یک ورق کاغذ سلولزی قرار داشت که با یک هیدروژل تقویت شده بود تا شکاف بین الیاف سلولزی را پر کند ...
سینا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۴ - ۱۱:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
روش جدید پیشگیری از بارداری این بار برای مردان و توسط اورولوژیست های استرالیایی پیشنهاد شد که شامل یک هیدروژل است که تزریق آن فعالیت اسپرم را مسدود می کند. ...