شنبه ۰۵ آذرساعت ۲۳:۴۰Nov 2022 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «درمانی»

اول فارس   ۱ ساعت پیش   + ۱۱ سایت دیگر  
فرمانده انتظامی “شیراز” گفت: با دستگیری زوج سارق، 31 فقره کیف قاپی و کش روی موبایل در این شهرستان کشف شد. به گزارش اول فارس ، سرهنگ “فرج شجاعی” در تشریح این خبر بیان کرد: در پی وقوع چند فقره سرقت کیف قاپی و کش روی موبایل در مراکز درمانی و پایانه های اتوبوسرانی ...
ایران پرس   ۱ ساعت پیش    
ایران پرس: محققان ایرانی موفق شده اند برای نخستین بار در کشور با استفاده از روش ژن درمانی سرطان خون را در یک بیمار درمان کنند.
انتخاب   ۱ ساعت پیش   + ۸ سایت دیگر  
سازمان دارو و غذای آمریکا (FAD) استفاده از دارویی را در درمان هموفیلی تائید کرد که به گفته شرکت دارویی سازنده، این درمان تک دُزی، 3.5 میلیون دلار هزینه دارد. از این دارو موسوم به هِم ژنیکس (Hemgenix) در درمان هموفیلی نوع بی استفاده می شود ...
کیهان   ۲ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
فاز اول پروژه ژن درمانی کودکان مبتلا به سرطان خون (کارتی سل تراپی) با حضور معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهور در مرکز طبی کودکان افتتاح شد. ...
با حضور گروه های جهادی پزشکی بخش سلامت و دفاع زیستی سپاه تکاب در مناطق محروم این شهرستان به 800 نفر از ساکنان خدمات رایگان بهداشتی و درمانی ارائه شد.
سفیر افلاک   ۲ ساعت پیش    
تیم بهداشتی درمانی بسیج به مناسبت هفته بسیج به روستای انگز خرم آباد اعزام شد.
سلامت نیوز / خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۰۸/۳۰ - ۱۴:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
همه افراد برای داشتن دندان های سالم و لبخند زیبا به انواع خدمات درمانی و ترمیمی دندانپزشکی نیاز دارند. مراکز مختلفی تحت عنوان مرکز دندانپزشکی در کرج وجود دارند که با بهترین کادر و بروزترین امکانات می توانند سلامت دندان های شما را تضمین کنند. در نهایت لبخند زیبایی را به شما هدیه دهند ...
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: 25 بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.
شفا آنلاین   ۴ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
عملکرد سازمان مبتنی بر اصل سه جانبه گرایی دولت، بیمه شدگان و کارفرمایان است و بدیهی است یکی از خدمات سازمان بیمه گر اجتماعی ارائه خدمات درمانی به بیمه شدگان تحت پوشش خود است.
فرارو   ۵ ساعت پیش   + ۱۶ سایت دیگر  
جمعی از دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان روز شنبه با حضور در مقابل ساختمان مرکزی این دانشگاه خواستار مشخص شدن دلیل شیوع بیماری گوارشی در بین برخی از دانشگاهیان شدند. ...
اقتصاد ایران: بوشهر- رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر گفت: در حال حاضر 9 بیمار در بخش های کرونایی بیمارستان های استان بوشهر بستری هستند.
فکر شهر   ۶ ساعت پیش    
فکرشهر: رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر گفت: در حال حاضر 9 بیمار در بخش های کرونایی بیمارستان های استان بوشهر بستری هستند. ...
شهرآٰرا نیوز   ۶ ساعت پیش    
اختلال اوتیسم ناشی از بروز مشکل در روند تکامل مغز است و یک کودک از هر 51 کودک را درگیر می کند و چالش بر انگیز ترین اختلال رشدی است که با بیشترین سرعت در میان سایر اختلالات رشدی در حال گسترش است.
خبرگزاری مهر   ۶ ساعت پیش    
بوشهر- رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر گفت: در حال حاضر 9 بیمار در بخش های کرونایی بیمارستان های استان بوشهر بستری هستند.
ایرسا آنلاین   ۶ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
ایرسا- معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: در مراکز مشاوره بیماری های رفتاری کلیه خدماتی که برای پیشگیری، تشخیص و درمان به مبتلایان HIV ارائه و به صورت رایگان با حفظ محرمانگی انجام می گیرد.
با مردم   ۶ ساعت پیش    
زانوبند پیشرفته زاپیامکس با استفاده از تکنولوژی UIC انواع مشکلات مفصلی و عضلانی ناحیه زانو را برطرف می کند. UIC تکنولوژی برجسته و نوین به کار رفته در زانوبند زاپیامکس است که آن را از سایر روش های درمانی متمایز می کند ...
آنا / یاریزان   ۷ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
کمیته نظارت بر سلامت اماکن ورزشی کشور اعلام کرد که ارائه هرنوع خدمات غیر ورزشی در باشگاه های ورزشی ممنوع است.
دکتر بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حکمی دکتر احمد شجاعی باغینی را به عنوان مشاور خود در امور مراکز درمانی خصوصی منصوب کرد.
ایکنا   ۷ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با اشاره به آخرین وضعیت رنگبندی کرونا در استان فارس، وضعیت 10 شهرستان را زرد اعلام کرد.
برترین ها / سالم خبر   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۰۰:۱۳   + ۵ سایت دیگر  
یک داروی جدید بر اساس ژن درمانی که با یک بار تزریق داخل وریدی اختلال خونریزی دهنده هموفیلی نوع B را برای همیشه درمان می کند، این هفته بوسیله سازمان غذا و داروی آمریکا تایید شد، اما این دارو قیمت هنگفت 3/5 میلیون دلاری دارد.
سالم خبر   ۷ ساعت پیش    
سالم خبر: داروهای ژن درمانی برای بیماری های خاص و نادر جزو این روزها با اثربخشی و بهبودی قطعی در حال حاضر در فهرست داروهای گرانقیمت قرار گرفته اند. توجیه تولیدکنندگان برای ارزش دلاری این داروها در حذف هزینه های مادام العمر یا بهبود نسبی زندگی این گونه بیماران است که بر دوش بیماران و دولت ها سنگینی ...
چهارشنبه جمع کثیری از دانشجویان خوابگاهی دانشگاه صنعتی اصفهان با علائم مسمومیت غذایی، به بهداری دانشگاه منتقل شدند.
13 بیمار جدید مبتلا به کرونا شبانه روز گذشته در مراکز درمانی مازندران بستری شدند.
مرور نیوز   ۸ ساعت پیش    
فاز اول پروژه ژن درمانی کودکان مبتلا به سرطان خون با حضور معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهور در مرکز طبی کودکان رونمایی شد.
ایرنا   ۸ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
گرگان - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی گلستان گفت: با افزایش تعداد مبتلایان به کرونا در بیمارستان ها و مراکز درمانی استان، رنگ نارنجی بار دیگر به نقشه کرونایی گلستان بازگشت.
ایسنا   ۸ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از مسمومیت 300 دانشجو دانشگاه صنعتی اصفهان و مراجعه آن ها به مراکز درمانی دانشگاه صنعتی اصفهان و بیمارستان های شهید اشرفی و 9 دی خمینی شهر خبر داد.
راهبرد معاصر   ۸ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
نخستین ژن درمانی موفق در ایران به روش "کارتی سل درمانی" در شهریور ماه 1401 در بیمارستان مرکز طبی کودکان و بر روی "آرمان" بیمار 5 ساله مبتلا به سرطان خون نوع لوکمی لنفوبلاستیک حاد که سه بار سابقه برگشت یا عود بیماری داشته اجرا شد.
آنا   ۸ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
رئیس پژوهشکده ژن، سلول و بافت دانشگاه تهران در مراسم افتتاح پروژه ژن درمانی کودکان مبتلا به سرطان خون در مرکز طبی کودکان گفت:مطالبه پنج سال دیگر مردم درمان سرطان با روش های ژن درمانی خواهد بود که خوشبختانه دانش آن در دانشگاه علوم پزشکی تهران به خوبی توسعه پیدا کرده است.
خبرگزاری مهر   ۸ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
دبیر ستاد توسعه فناوریهای سلول بنیادی معاونت علمی گفت: آینده پزشکی به سمت ژن درمانی و ویرایش ژن می رود و قرار است تعداد شرکتهای فعال در این عرصه افزایش یابد.
ایرنا   ۹ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
سمنان- ایرنا- 20 کیلومتر به سمت شمال غرب سمنان، طبیعت بکری با چشمه های آبگرم دارای خواص درمانی متفاوت وجود دارد که چشم را نوازش می دهد و خستگی و کسالت را از جسم می زداید و می تواند قطب درآمدزایی و توسعه گردشگری باشد و اقتصاد استان سمنان را متحول کند، اما مهجور و نیازمند توجه است.
فاخته نیوز   ۹ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
1401-09-05 14:28 به گزارش فاخته به نقل از ایسنا، بیماری هاری یکی از مهم ترین بیماری های مشترک بین انسان و حیوان است که می تواند از دام و یا حیوانات مبتلا به انسان و یا دام سالم منتقل شود ...
سینا   ۹ ساعت پیش    
به گزارش سیناپرس، محققان دانشگاه فناوری چالمرز سوئد، با استفاده از الگوریتم های هوش مصنوعی، موفق به طراحی DNA مصنوعی شده اند که تولید پروتئین سلول ها را کنترل می کند. این فناوری می تواند به تولید واکسن ها و توسعه راه های درمانی جدیدی برای بیماری های پیچیده کمک کند. ...
سینا   ۹ ساعت پیش   + ۱۲ سایت دیگر  
یک کارشناس بهداشت حرفه ای گفت: طی دهه های گذشته اختلالات اسکلتی، عضلانی به طور روزافزون در سراسر جهان در حال گسترش بوده و امروزه کمردرد به عنوان یک پدیده چند علتی و یک مشکل بزرگ در اکثر جوامع مورد توجه است. شیوع چشمگیر کمردرد در کنار هزینه های درمانی آن از دلایل توجه به کمردرد است. ...
ایسنا   ۹ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان با اشاره به سابقه تحقیقات محققان کشور برای ارائه خدمات ژن درمانی و پیوند سلول های بنیادی، گفت: با ایجاد زیر ساخت های این حوزه ...
ایسنا   ۹ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/فارس کارشناس مبارزه با بیماری های غیر واگیر مرکز بهداشت شهدای والفجر شیراز در گفت وگویی به ارائه روش های پیشرفته و نوین مورد استفاده در کلینیک های درمانی ویژه بیماری دیابت پرداخت.
سینا   ۹ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری از برنامه این معاونت برای راه اندازی مراکز خدمات پیشرفته پزشکی در کشورهای همسایه خبر داد. دکتر روح الله دهقانی فیروزآبادی در حاشیه مراسم رونمایی از فاز اول پروژه ژن درمانی کودکان مبتلا به سرطان خون در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در دوره درمان ...
فاز نخست پروژه ژن درمانی کودکان مبتلا به سرطان خون با روش کارتی سل تراپی با حضور معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهوری رونمایی شد.
آنا   ۹ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری گفت:تبدیل ایران به یکی از پایگاه های دنیا در بحث گردشگری سلامت با راه اندازی مراکز پیشرفته در کشور و کشورهای اطراف حاشیه خلیج فارس از برنامه های مهم معاونت علمی است.
ایران پرس   ۹ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
تهران - ایران پرس: معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهور گفت: ما از محققان و شرکت های دانش بنیان در جهت توسعه محصول و تجهیزات وابسته به ژن درمانی و صادرات آن حمایت می کنیم.
خبر فوری   ۱۰ ساعت پیش   + ۱۷ سایت دیگر  
گروهی از محققان کشور با همکاری مرکز طبی کودکان، به روشی برای درمان بیماران مبتلا به سرطان خون با ژن درمانی دست یافتند.
ایرنا   ۱۰ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - مدیرکل بیمه سلامت خوزستان از ارائه 9 کد یا بسته جدید خدمتی از سوی سازمان متبوع به معلولان زیرپوشش بهزیستی خوزستان خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۰ ساعت پیش   + ۹ سایت دیگر  
معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری گفت: در حوزه ژن درمانی و پیشرفت شرکت های دانش بنیان برنامه های پیشرانه جدی و جدیدی با سرمایه چند میلیون دلاری تدوین کرده ایم.
دولت   ۱۰ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
سلیمی گفت: سازمان داوطلبان هلال احمر با همکاری مشترک بیمارستان روزبه تهران، چارچوبی را برای حصول اطمینان از دسترسی برابر کودکان مبتلا به اتیسم به خدمات بهداشتی درمانی و زندگی اجتماعی ارائه می دهد.
ایرنا   ۱۰ ساعت پیش    
زنجان - ایرنا - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان گفت: درزمان حاضر و بر اساس آخرین رنگ بندی کرونایی از مجموع هشت شهرستان این استان سه شهرستان در وضعیت زرد (نسبتا پر خطر ) مابقی نیز در شرایط آبی قرار دارند.
مدیرعامل صندوق اعتباری هنر با حضور در بیمارستان نیکان از ابوالفضل پورعرب، بازیگر سینما و تلویزیون عیادت کرد.
آنا / پانا   ۱۰ ساعت پیش   + ۱۳ سایت دیگر  
مرادی پور جزئیات حادثه نشت گاز سولفید هیدروژن در پتروشیمی چوار را تشریح کرد.
اکو فارس   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۲:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
یک گروه تحقیقاتی در استرالیا قصد دارد تا با فناوری نانوذرات لیپیدی و ویرایشگر کریسپر، روش درمانی جدیدی برای مقابله با هپاتیت B ارائه کند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۲:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهور گفت: در حوزه ژن درمانی و مهندسی بافت ارزش افزوده 1000درصدی برای کشور ایجاد شده است.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۲:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان چهارمحال و بختیاری گفت: دستگاه آندوسونوگرافی مرکز آموزشی درمانی هاجر (س) شهرکرد با 15 میلیارد تومان به بهره برداری رسید.