شنبه ۰۲ مردادساعت ۱۲:۰۷Jul 2021 24
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «اراضی»

خبر آنلاین   ۲ دقیقه پیش    
رییس یگان حفاظت از اراضی ملی، دولتی و اجراییات سازمان منطقه آزاد قشم از رفع تصرف یک قطعه دیگر از اراضی خالصه دولتی واقع در خارج از محدوده طرح هادی روستای ریگو به مساحت 130 هزار و 650 مترمربع در طول یک هفته اخیر از سوی این یگان خبر داد.
ایسنا   ۱۱ دقیقه پیش   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/فارس روند رو به رشد تغییر کاربری اراضی زراعی و باغی، در نقاط مختلف استان فارس، خصوصا شهرستان شیراز، منجر به توسعه ساخت و ساز در نقاط خوش آب و هوایی شده است که زمانی به کشاورزی و تولید محصولات زراعی و باغی اختصاص داشت؛ موضوعی که جامعه را با مخاطراتی جدی مواجه کرده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۲۰ دقیقه پیش    
برداشت پیاز از 495هکتار اراضی استان چهارمحال و بختیاری آغاز شد.
شبستان   ۲۱ دقیقه پیش   + ۱ سایت دیگر  
سیروسی گفت: تغییر کاربری در حوزه اراضی کشاورزی وجود ندارد مگر آنکه از کمیسیون ِ تبصره یک ماده یک امور اراضی برای کارگاه های تولیدی، مجوز دریافت کنند.
سلام مرودشت   ۴۹ دقیقه پیش    
روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت با صدور اطلاعیه ای ضمن هشدا به مالکینی که اقدام به تفکیک، قطعه بندی و فروش اراضی خود می نمایند از مردم خواست تحت هیچ شرایطی نسبت به خرید و یا فروش اراضی کشاورزی با رویکرد تغییرات کاربری اقدام نکنند. به گزارش سلام مرودشت؛ متن اطلاعیه بدین شرح [...]
ایسنا   ۱ ساعت پیش    
ایسنا/چهارمحال و بختیاری عضو هیات علمی گروه مهندسی آب دانشگاه شهرکرد درخصوص اثربخشی سامانه های نوین آبیاری در بحث صرفه جویی آب، گفت: اگر سامانه نوینی برای آبیاری اراضی کشاورزی پیشنهاد می شود، نباید اجازه توسعه سطح زیر کشت داده شود ...
ایسنا   ۱ ساعت پیش    
ایسنا/گلستان مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان گفت که بیشتر آتش سوزی های امسال در عرصه ها جنگلی این استان بر اثر سرایت آتش از اراضی کشاورزی در مجاورت این عرصه ها به وقوع پیوسته است.
رییس یگان حفاظت از اراضی ملی، دولتی و اجراییات سازمان منطقه آزاد قشم گفت: یک قطعه از اراضی خالصه دولتی واقع در خارج از محدوده طرح هادی روستای ریگو به مساحت 14 هزار مترمربع از سوی این یگان رفع تصرف شد.
مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین پیش بینی کرد امسال از هزار و 239 هکتار اراضی کشاورزی 56 هزار تن چغندر قند برداشت شود.
ایرنا   ۱ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - توس نوذر به عنوان یکی از زیبایی های سنندج و تپه ای باستانی شناخته می شود و اراضی آن پوشیده از هزاران اصله درخت است که طی چند سال اخیر به حال خود رها شده و بسیاری از اراضی طبیعی و پوشش جنگلی آن حال خوش ندارد و در حال خشک شدن است.(فیلم از سیدمصلح پیرخضرانیان)
ایرنا   ۱ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
زاهدان- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: از آغاز برداشت بامیه تا کنون افزون بر یک هزار و 300 تن محصول از اراضی این شهرستان برداشت و روانه بازار مصرف شده است.
دانا   ۲ ساعت پیش    
کاظمی گفت: چاه شماره پنج خلیل آباد در عمق 285 متری به آب رسید که نسبت به چاه قبلی 100 متر افت منابع آب زیرزمینی داشته ایم.
میزان   ۲ ساعت پیش    
خبرگزاری میزان - حسن ابراهیمی،رئیس سازمان املاک و اراضی نیرو های مسلح و ستاد مستند سازی وزارت دفاع از مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان بوشهر و تعدادی از همکاران مرتبط با مستند سازی املاک نیرو های مسلح تقدیر کرد. ...
نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس با اشاره به وجود 480 کیلومتر نوار ساحلی، نبود متولی را از جمله دغدغه ها به شمار آورد. منصورعلی زارعی با اشاره به تشکیل فراکسیون نمایندگان استان های شمالی، کشاورزی، آب، محیط زیست، زهکشی اراضی را از جمله نیازهای مشترک سه استان شمالی بیان کرد. ...
همشهری   ۳ ساعت پیش    
افتتاح کوشک باغ هنر در اراضی عباس آباد خبر خوش فرهنگی، هنری جدیدی بود که باید آن را به فال نیک گرفت.
تازه ترین ها   ۳ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش تازه ترین ها به نقل از مهر به نقل از فلسطین الیوم، اقدامات خصمانه رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان در اراضی اشغالی همچنان ادامه دارد. صهیونیست ها بار دیگر کرانه باختری را مورد هجوم قرار دادند. ...
ایرنا   ۳ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
همدان - ایرنا - رییس اداره حقوقی منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان گفت: 236 فقره پرونده زمین خواری به وسعت 298 هکتار برای متصرفان اراضی ملی در این استان طی سه ماه نخست امسال تشکیل شده است.
ایرنا   ۳ ساعت پیش    
اراک - ایرنا - معاون بهبود تولیدات گیاهی جهادکشاورزی استان مرکزی گفت: 65 هزار و 500 هکتار از اراضی کشاورزی این استان در سال زراعی جاری زیر کشت بهاره انواع محصولات کشاورزی قرار گرفت.
نصیر نیوز   ۴ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش نصیرنیوز به نقل از ایرنا، کشاورزی در اواخر دهه 1380 هجری شمسی، محور توسعه اقتصادی آذربایجان غربی قرار گرفت و بر همین اساس این بخش بدون ضابطه و غیرکارشناسی گسترش یافت؛ بر همین اساس افزایش سطح زیر کشت اراضی کشاورزی بدون توجه به استفاده از شیوه های نوین و کم مصرف آبیاری، مصرف آب [...]
ایرنا   ۴ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
قزوین - ایرنا - مدیرکل مدیریت بحران استان قزوین گفت: فرونشست سه تا 17 سانتی متری اراضی و دشت قزوین که براساس آخرین مطالعات زمین شناسی کشور صورت گرفته را باید جدی گرفت.
ایسنا   ۱۰ ساعت پیش    
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران گفت: با انجام کاداستر با دقت بسیار بالایی حدود اراضی منابع ملی و زمین های مردم مشخص می شود و کاهش تعارض ها، سودجویی ها و زمین خواری را در پی دارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۲۳:۱۰    
خبرهایی از کشف و ضبط چوب جنگلی بلوط در جهرم، نجات جان درختان جنگلی بنه از دست سودجویان و ایجاد کمربند حفاظتی در عرصه های منابع طبیعی را در این بسته مرور خواهیم کرد.
عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۲۲:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
مخاطبان عصر ایران؛ محمدرضا ایازی - استمداد از رئیس قوه قضائیه برای حل مشکل اراضی مابین صوفیان و تبریز همزمان با معرفی حجت الاسلام محسنی اژه ای به ریاست قوه قضائیه، متاسفانه در این فضای مه آلود سیاسی که مشکلات یکی پس از دیگری در سایه تحریم های ظالمانه و غیره ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۱۸:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
مدیر آب و خاک سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: تاکنون 126 هزار هکتار از مزارع استان زیر پوشش شبکه آبیاری نوین قرار گرفته اند.
پول نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۱۶:۱۱    
معاون حفظ کاربری و یکپارچگی سازمان امور اراضی کشور گفت: یکی از موارد و عوامل مهم و تاثیرگذار در تامین امنیت غذایی حفظ اراضی کشاورزی است.
آفتاب ایلام   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۱۶:۰۸    
کشاورزان ایلامی این روزها مشغول برداشت سبزیجات از اراضی کشاورزی خود هستند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۱۴:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- پایگاه تجمیعی واکسیناسیون کووید 19 با همکاری مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران توسط شبکه بهداشت و درمان شمیرانات در محل ورودی این مجموعه مستقر شد؛ خبر دیگر این که تهرانی ها می توانند در اراضی عباس آباد جلوه ای از هنر ایرانی را نظاره کنند.
میزان   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۱۳:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
بابک محبوب علیلو، دادستان مرکز استان آذربایجان شرقی در گفت وگو با میزان بیان کرد: در اجرای تکلیف قانونی، 5 هکتار از اراضی باسمنج به ارزش ریالی 850 میلیارد ریال، آزاد سازی شد. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۱۳:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
قزوین - ایرنا - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری قزوین گفت: هفت متهم به آتش افروزی در اراضی ملی استان از ابتدای سال جاری تاکنون دستگیر و به مراجعه قضایی معرفی شدند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۱۰:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: هفته آینده پروژه تأمین و انتقال آب به 500 هکتار از اراضی کشاورزی دشت اردل به بهره برداری خواهد رسید.
جماران   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۱۰:۲۱   + ۱۹ سایت دیگر  
به گزارش جماران به نقل از روسیا الیوم، وزارت دفاع روسیه اعلام کرد سامانه پدافند هوایی سوریه همه چهار فروند موشک شلیک شده توسط جنگنده های اسرائیلی در آخرین تجاوز هوایی به سوریه را منهدم کرده است. ...
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۱۰:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
ابراهیم امامی در گفت وگو با تازه ترین ها به نقل از مهر ، اظهار کرد: این شهرستان که بیش از 22 نوع محصول متنوع در طول سال تولید می کند، در تولید بادام زمینی نیز ظرفیتی بی نظیر داشته به گونه ای که در چند سال اخیر سطح زیر کشت این محصول 45 درصد افزایش یافته است. ...
میزان   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۰۹:۴۰    
فرزاد بهشتی توندری، معاون دادستان خراسان رضوی در گفت وگو با میزان از رفع تصرف از اراضی موقوفه با ورود دستگاه قضایی خبر داد و بیان کرد: عملیات آزادسازی و رفع تصرف از اراضی موقوفه با محوریت اداره اوقاف و امور خیریه در ادامه اقدامات پایش ...
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۰۹:۳۶   + ۷ سایت دیگر  
حزب الله لبنان با صدور بیانیه ای اقدام صهیونیست ها در نقض حاکمیت لبنان و بمباران اراضی سوریه در سایه سکوت مجامع بین المللی و مدعیان استقلال و حاکمیت را محکوم کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۲۳:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی ارومیه گفت: بارش شدید باران، تگرگ و جاری شدن سیل در 16 روستای این شهرستان، موجب شد تا به هزار و 920 هکتار از اراضی کشاوزی این شهرستان خسارت وارد شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۲۱:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
مدیرامور منابع آب تربت جام گفت: با دستور دادستان عمومی و انقلاب تایباد و همکاری نیروی انتظامی 16 هکتار از اراضی بستر رودخانه استای در محدوده روستای حسینی که در تصرف متخلفان قرار داشت آزادسازی شد.
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۲۱:۰۵   + ۸ سایت دیگر  
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان بر برخورد با هرگونه و نوع از اشکال زمین خواری، تغییر کاربری اراضی و تصرف غیرقانونی اراضی ملی تاکید و عنوان کرد: در این زمینه هماهنگی های لازم با دستگاه های اطلاعاتی، امنیتی، اجرایی و قضایی باید مد نظر قرار گیرد.
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۹:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش تازه ترین ها به نقل از مهر به نقل از سانا ، وزارت خارجه سوریه با صدور بیانیه ای اعلام کرد: تجاوزهای متوالی اسرائیل به اراضی سوریه همزمان با حملات تروریست ها به حومه حلب و قطع آب استان حس که از سوی نظام ترکیه، در راستای استراتژی ژئوپلتیک توطئه آمیز ضد سوریه است ...
شبستان   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۹:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
معاون عملیات آتش نشانی شهرداری شیروان گفت: آتش سوزی بخشی از اراضی زراعی و باغی روستای زوارم از توابع بخش مرکزی شیروان مهار شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۹:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی مشهد گفت: هر هکتار از اراضی کشاورزی، غذای 20 نفر را تامین می کند و تغییر در این اراضی باعث نابودی در تامین غذای افراد می شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۷:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
قزوین - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قزوین گفت: 2 مورد ساخت و ساز عیرمجاز در اراضی کشاورزی این شهرستان که با هدف تغییر کاربری انجام شده بود، تخریب و قلع و قمع شد.
سلام نو   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۶:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام حسن روحانی رییس جمهوری امروز پنجشنبه 31 تیر 1400 در مراسم افتتاح طرح های ملی وزارت نفت، گفت: 295 هزار هکتار از اراضی خوزستان کانال کشی و احیا شده است. روحانی: خشکسالی و مشکلاتی که از دیرباز بوده، مردم خوزستان را آزار می دهد.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۶:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خنداب گفت: در سال زارعی جاری خسارت ناشی از بروز خشکسالی شدید به اراضی کشاورزی زیرکشت پاییزه این شهرستان 385 میلیارد ریال برآورد شده است. عمده خسارت ناشی از خشکسالی به اراضی زیرکشت گندم دیم و جو بوده است.
پایگاه خبری قلم   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۵:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
هرمزگان -رئیس کل دادگستری استان هرمزگان اعلام کرد: 13 هزار و 150 متر مربع از اراضی ملی و دولتی جزیره قشم به ارزش 131 میلیارد و 500 میلیون ریال رفع تصرف شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۵:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
کمیته اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل متحد در امور غرب آسیا در گزارش دوره ای خود بر بطلان و عدم مشروعیت اقدامات تل آویو در اراضی اشغالی کشورهای عربی تأکید کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۵:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از حل مشکل آب شرب شهر زنگی آباد، تعیین تکلیف زمین های موقوفه و مسیر جاده کرمان به زنگی آبادی در آینده نزدیک خبر داد.
معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی درباره محل ساخت مسکن ملی کارکنان وزارت جهاد کشاورزی گفت: طبق قانون نیمی از اراضی تغییر کاربری یافته به آن وزارتخانه تخصیص خواهد یافت.
شهروند البرز   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۵:۰۹   + ۱۰ سایت دیگر  
نوروزی از آزادسازی 37 هکتار از اراضی تغییر کاربری یافته غیر مجاز در روستای کردان بخش چندار خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۴:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
سرپرست جهاد کشاورزی پلدشت گفت: پیش بینی می شود از اراضی زیر کشت هندوانه بیش از 17 هزار کیلوگرم برداشت می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۳:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
24 هزار متر مربع از اراضی کشاورزی به ارزش 360 میلیارد ریال در شهرستان نور رهاسازی شد.