چهارشنبه ۰۶ مهرساعت ۱۸:۳۲Sep 2022 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «دانشگاه تهران»

فرهنگ سدید   ۲ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
استاد جامعه شناسی دانشگاه تهران گفت: وقتی شما در همه امور کوتاه می آیید و بعضی از مواقع ذیل رأفت اسلامی به بعضی از افراد اجازه می دهید هر کاری انجام دهند، نتیجه آن همین شرایط می شود. در ساده ترین قسمت یعنی در دنیای مجازی که اوضاع کاملاً رها شده است ...
فرهنگ وهنر   ۲ ساعت پیش    
ویژه برنامه های "فرهنگسرای منتظر" به همت مدیریت فرهنگی هنری منطقه دو ، هشتم مهر ماه 1401 در محل برگزاری نماز جمعه در دانشگاه تهران برگزار می شود.
ایکنا   ۴ ساعت پیش    
دوره پژوهش و تفکر از سوی کارگروه رهبر نوجوان مجمع مدارس دانشجویی قرآن و عترت(ع) دانشگاه تهران برگزار می شود.
شبستان   ۴ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران (خانه ایران) با مشارکت دانشگاه تهران و موسسه فرهنگی سعدی، به منظور تبیین اربعین و همچنین ابعاد بزرگ پیاده روی زیارت اربعین سمیناری با عنوان اربعین و آموزه های امام حسین علیه السلام برگزار کرد.
ایکنا   ۵ ساعت پیش    
بیست و دومین شماره گاهنامه کساء با هدف اطلاع رسانی اخبار و فعالیت های مدارس علوم اجتماعی و خانواده مجمع مدارس دانشجویی قرآن و عترت دانشگاه تهران منتشر شد.
مجمع دانشجویان عدالتخواه دانشگاه تهران با صدور بیانیه ای در واکنش به اتفاقات اخیر اعلام کرد: اغتشاشگران حاضر در صحنه با توهین به مقدسات، به آتش کشیدن پرچم ایران و آسیب وارد کردن به اموال عمومی نشان دادند که قصد آن ها صرفا از بین بردن نظم عمومی و برپا کردن آشوب است.
خبرگزاری دانشجو   ۸ ساعت پیش    
معاون دانشجویی دانشگاه تهران اقدامات دانشگاه در خصوص پیگیری وضعیت دانشجویان بازداشتی در اتفاقات اخیر را تشریح کرد.
فرتاک نیوز   ۹ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
دکتر محمدحسین صالحی سورمقی استاد دانشگاه داروسازی دانشگاه تهران گفت: تمام گیاهانی که خدواند خلق کرده و در اختیار بشر قرار داده است، خاصیت دارویی دارند و گیاه بدون مواد در طبیعت وجود ندارد؛ اما تعدادی مواد و اثرات خاص دارند و می توانند برای درمان بیماری موثر واقع شوند. ...
ایسنا   ۹ ساعت پیش    
انجمن های علمی دانشجویی صنایع غذایی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری و دانشگاه تهران دوره آموزش آشنایی با استانداردهای بین المللی غذا (IFS) را برگزار می کند.
ایسنا   ۱۰ ساعت پیش   + ۱۱ سایت دیگر  
معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران اعلام کرد، ثبت نام حضوری نودانشجویان روزهای چهارشنبه و پنج شنبه 6 و 7 مهرماه در دانشکده محل قبولی انجام می شود.
خرداد نیوز   ۱۴۰۱/۰۷/۰۵ - ۲۱:۴۲   + ۶ سایت دیگر  
خرداد: محمد خوش چهره گفت: برخی جریان های سیاسی که اغراض خاص دارند معتقدند مردم هر چه فقیرتر باشند در اختیارترند و اگر سیرتر بشوند مطالبه گر خواهند شد. ...
برترین ها / پارسینه   ۱۴۰۱/۰۷/۰۵ - ۱۶:۴۱   + ۱۱ سایت دیگر  
محمد خوش چهره گفت: برخی جریان های سیاسی که اغراض خاص دارند معتقدند مردم هر چه فقیرتر باشند در اختیارترند و اگر سیرتر بشوند مطالبه گر خواهند شد.
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۵ - ۱۵:۰۰    
حجت الاسلام والمسلمین علی راد، استاد دانشگاه تهران و دبیر علمی همایش سیره سیاسی امام رضا(ع)، گفت: از خطوط قرمز در سیره سیاسی امام رضا(ع) این است که جامعه نباید دچار تنش شود و امنیت عمومی مردم نباید به چالش کشیده شود.
صدا نیوز   ۱۴۰۱/۰۷/۰۵ - ۱۴:۳۸   + ۲۷ سایت دیگر  
اولین دوره مسابقات جام جهانی ورزش های رزمی دانشجویان دانشگاه های جهان از 28 شهریورماه الی 10 مهرماه در شهر سامسون کشور ترکیه برگزار می شود و تیم کشتی آزاد دانشگاه تهران به نمایندگی از ایران در این رقابت ها شرکت کرده اند. ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۵ - ۱۴:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- دکتر ابومحمد عسگرخانی به عنوان استاد روابط بین الملل دانشگاه تهران شناخته می شد که بر اثر کرونا در 29 شهریور 1400 چشم از جهان فروبست.
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۵ - ۰۸:۰۰    
استاد حقوق انرژی دانشگاه تهران گفت: تبادلات انرژی به صورت ارسال نفت و یا گاز، با مقاصد حاکمیتی انجام می شود. یک حاکمیت تصمیم می گیرد که به دولتی کمک کند. این از اختصاصات آن دولت است و هر کسی نمی تواند آن را زیر سوال ببرد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۲۰:۰۶   + ۵ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - رییس دانشگاه تهران در دیدار با سفیر چین در ایران پیشنهاد داد، اتحادیه دانشگاه های برجسته کشورهای عضو پیمان شانگهای در ایران دایر و دبیرخانه آن در دانشگاه تهران مستقر شود. سفیر چین قرار است این پیشنهادات را با بخش های مرتبط در چین در میان بگذارد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۱۵:۰۰   + ۹ سایت دیگر  
استاد دانشگاه تهران می گوید: رفتارهای جمهوری آذربایجان در دو سال اخیر نشان داده است که اولویت باکو آزادسازی قره باغ نیست. باکو و آنکارا به دنبال تغییر مرزهای منطقه هستند و ایران باید هرچه سریع تر ابتکار عمل درقبال تحولات جنوب قفقاز را به دست گیرد.
یک عضو هیئت علمی دانشگاه تهران و روایتگر حقوقی و سیاسی دفاع مقدس گفت: بلوک شرق و غرب برای مهار انقلاب مردم ایران و نظام مقدس جمهوری اسلامی از هیچ تلاشی دریغ نکردند.
آنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۱۱:۰۶    
معاون پژوهشی دانشگاه تهران گفت: مطابق آئین نامه دانشگاه تهران از فعالان در شرکت های دانش بنیان حمایت های ویژه صورت می گیرد و در این راستا 2 آئین نامه تصویب و اجرا شده است.
آنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۱۱:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
معاون آموزشی دانشگاه تهران گفت: دانشجویانی که برای ورود به کلاس مجازی مشکل دارند، گزارش دهند تا مشکلشان را برطرف کنیم.
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۱۰:۴۹    
یک استاد حقوق انرژی دانشگاه تهران گفت: کاهش قیمت جهانی نفت موقتی است و ادامه دار نخواهد بود.
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۱۰:۳۴    
عضو هیئت علمی دانشگاه تهران از تأثیرگذاری پنج نهاد آموزش و پرورش، دین، اقتصاد، سیاست و خانواده به عنوان زیربنای توسعه ارزش های دینی در جامعه نام برد و اظهار کرد: نتوانستیم جذابیت ها و زیبایی های دین را به خوبی برای جامعه آشکار کنیم.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۰۹:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
بسیج دانشجویی دانشکدگان فنی دانشگاه تهران با صدور بیانیه ای تعطیلی دانشگاه تهران را با هویت سیاسی دانشگاه تهران و دانشجوی آن در تعارض دانست.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۰۶:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
دانشگاه تهران در اطلاعیه ای شرایط ثبت نام غیرحضوری دانشجویان روزانه غیربومی کارشناسی ورودی سال 1401 دانشگاه تهران برای سکونت در خوابگاه های دانشجویی را اعلام کرد.
بلاغ مازندران   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۰۰:۲۳    
دکتری روابط بین الملل دانشگاه تهران با بیان اینکه دشمن در تلاش است با تغییر ارز ش های هویت ملی ایرانیان به سرمایه های اجتماعی کشور آسیب جدی وارد کند؛ گفت: لذا مشروعیت زدایی و کمرنگ کردن اهداف متعالی جمهوری اسلامی ایران راهبردی است که ایالات متحده برای فرار از شکست در پیش گرفته است.
مهرصبا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۳ - ۱۸:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام والمسلمین بهاء الدین قهرمانی نژاد، عضو هیئت علمی دانشگاه تهران و کارشناس مذهبی، درمورد دوره امامت امام حسن مجتبی (ع) بیان کرد: امامت امام حسن (ع) در دوره ای بود که با یکی از مکارترین سلاطین منطقه حجاز و عالم ...
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۱/۰۷/۰۳ - ۱۳:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
دکتر کیومرث یزدان پناه درو استاد دانشگاه تهران در یادداشتی تحلیلی به بررسی ریشه های اعتراضات اخیر پرداخت و نکات مهمی را یادآور شد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۳ - ۱۲:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- صادق زیباکلام استاد دانشگاه تهران با اشاره به اختلاف نظر و بحث و گفت وگوهایش با دکتر عسگرخانی درباره فناوری های هسته ای در کشور تاکید می کند این استاد فقید از نظر رفتاری و علمی به گونه ای بود که دانشجویان زیادی علاقه داشتند در کلاس های درسش حضور یابند.
رویداد 24   ۱۴۰۱/۰۷/۰۳ - ۱۲:۰۷   + ۱۶ سایت دیگر  
صادق زیباکلام استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران در یادداشتی که در آرمان ملی منتشر شد به ناآرامی های اخیر پرداخت.
آنا / ایسنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۳ - ۱۶:۳۴   + ۱۲ سایت دیگر  
معاونت آموزشی دانشگاه تهران در اطلاعیه ای زمان ثبت نام حضوری پذیرفته شدگان آزمون سراسری کارشناسی، دکتری عمومی دامپزشکی و دکتری پیوسته بیوتکنولوژی سال تحصیلی 1402-1401 این دانشگاه را ششم و هفتم مهرماه اعلام کرد.
امین تارخ بازیگر سینما و تئاتر و تلویزیون ایران دوم مهرماه 1401 بر اثر سکته ی قلبی در بیمارستان درگذشت.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۷/۰۳ - ۰۹:۱۷   + ۱۴ سایت دیگر  
بر اساس اعلام شبکه های لرزه نگاری مرکز لرزه نگاری کشوری وابسته به مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران تعداد 570 زمین لرزه در شهریورماه به ثبت رسید.
پارس فوتبال   ۱۴۰۱/۰۷/۰۳ - ۰۱:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
دوازدهمین جلسه تمرین تیم منتخب پیشکسوتان رسانه های ورزشی برگزار شد. به گزارش طرفداری، دوازدهمین جلسه تمرین تیم منتخب پیشکسوتان رسانه های ورزشی در زمین شماره 2 ورزشگاه تربیت بدنی دانشگاه تهران با حضور مرتضی نظری، محمود معمار (میهمان)، منصور محمدی، مازیار مهرانی، مجید روان ستان، لطیف نکویی ...
پانا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ - ۱۷:۱۵   + ۶۳ سایت دیگر  
تهران (پانا) - معاونت آموزشی دانشگاه تهران در اطلاعیه ای اعلام کرد که کلاس های دانشگاه تهران از دوم تا هفتم مهر 1401 به صورت مجازی برگزار می شود. در اطلاعیه معاونت آموزشی دانشگاه تهران آمده است: نظر به تعطیلات پیش رو و در اجرای دستورالعمل آموزش ترکیبی مصوب مورخ 29/ 05 ...
خبر خودرو   ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ - ۱۶:۰۲   + ۱۲ سایت دیگر  
امین تارخ، بازیگر باسابقه تئاتر، سینما و تلویزیون از دنیا رفت. به گزارش ایسنا،این هنرمند که از چند روز پیش به علت سکته قلبی در یکی از بیمارستان های تهران بستری بود، امروز 2 مهر ماه از دنیا رفت. خانه سینما و انجمن بازیگران این خبر را طی تماس خبرنگار ایسنا تایید کردند. ...
خرداد نیوز   ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ - ۱۶:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
خرداد: امین تاریخ - بازیگر سینما و تلویزیون - که از چند روز پیش در یکی از بیمارستان های تهران بستری بود؛ امروز 2 مهر ماه از دنیا رفت. تارخ متولد مرداد ماه سال 1332 بود و در دهه 50 از دانشکده هنر های نمایشی دانشگاه تهران فارغ التحصیل شد و در طول حدود نیم قرن فعالیت در عرصه بازیگری نقش های ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ - ۱۵:۳۸   + ۲۰ سایت دیگر  
امین تارخ - بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون - پس از چند روز بستری در بیمارستان، ظهر شنبه (2 مهر) در سن 69 سالگی بر اثر سکته قلبی درگذشتن. تارخ در دهۀ 50 از دانشکدۀ هنرهای نمایشی دانشگاه تهران فارغ التحصیل شد و علاوه بر فعالیت بازیگری در طول نیم قرن گذشته با تأسیس یک مؤسسه آموزشی در حوزۀ بازیگری ...
ایبنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ - ۱۵:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
کتاب نبرد مخفی علیه ایران اثر رونن برگمن با حضور عباس سلیمی نمین ، مدیر دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران و حمید کرمی پور ، عضو هیئت علمی گروه تاریخ دانشگاه تهران در اتاق گفت و گوی خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) نقد و بررسی شد. /عکاس : کامیار خطیبی
فرادید   ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ - ۱۵:۰۷   + ۸۸ سایت دیگر  
امین تارخ متولد مرداد ماه سال 1332 در دهه 50 از دانشکده هنر های نمایشی دانشگاه تهران فارغ التحصیل شد و در طول حدود نیم قرن فعالیت در عرصه بازیگری نقش های ماندگاری را در سینما، تئاتر و تلویزیون خلق کرد.
سلام نو / قم پرس   ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ - ۱۵:۰۲   + ۸۱ سایت دیگر  
امین تاریخ - بازیگر سینما و تلویزیون - از چند روز پیش به علت سکته قلبی در یکی از بیمارستان های تهران بستری بود.
پانا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ - ۱۲:۳۷   + ۱۰ سایت دیگر  
تهران (پانا) - دانشگاه های کشور نحوه فعالیت و برگزاری کلاس های درس دانشجویان را در هفته اول مهر با توجه به تعطیلات دهه آخر ماه صفر اعلام کردند. بسیاری از دانشگاه های بزرگ کشور با توجه به تعطیلات پیش رو فعالیت خود را به شرح زیر اعلام کردند. دانشگاه تهران ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ - ۱۱:۵۲    
انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران طی بیانیه ای خواستار اصلاح رویه های پوسیده و ناصواب در حوزه فرهنگ و حجاب از سوی دولت شد.
آنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ - ۱۱:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران با اشاره به اینکه این باور که دانشگاه مبدأ همه تحولات است، باید توسعه یابد، گفت: رشد، تغییر و تحول افراد در دانشگاه ها اعم از اساتید و دانشجویان، مبدأ همه تحولات اجتماعی خواهند شد.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ - ۱۰:۵۲   + ۶ سایت دیگر  
نماز جمعه تهران روز جمعه (1مهر) به امامت حجت الاسلام و المسلمین سید احمد خاتمی امام جمعه موقت تهران، در دانشگاه تهران برگزار شد.
عقیق   ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ - ۰۹:۴۲   + ۵ سایت دیگر  
راهپیمایی شهروندان تهرانی بعد از اقامه نماز جمعه و از مقابل دانشگاه تهران با حضور پرشکوه مردم به سمت میدان انقلاب برگزار شد.
بازار کار   ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ - ۰۸:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
هفتمین جشنواره بین المللی دانش آموزی ابن سینا با حضور 3600 دانش آموز از اقصی نقاط کشور و دانش آموزان 8 کشور خارجی برگزار شد که در آن، جوانترین عضو مرکز رشد جهاددانشگاهی استان اردبیل مدال برنز را کسب کرد و در تالار فردوسی دانشگاه تهران مورد تجلیل قرار گرفت.
ناطقان   ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ - ۰۸:۲۴    
نمازگزاران ظهر امروز جمعه 1 مهرماه بعد از اقامه نماز جمعه، در اعتراض به اغتشاشات اخیر و محکومیت اهانت به ساحت مقدس قرآن کریم به آتش کشیدن مساجد و هتک حرمت نسبت به حجاب بانوان با حضور پرشور در راهپیمایی از دانشگاه تهران تا میدان انقلاب ، ناامنی ها را محکوم کردند.
فاخته نیوز   ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ - ۰۸:۰۲   + ۲۰ سایت دیگر  
1401-07-02 07:53 به گزارش فاخته به نقل از ایسنا، بازه زمانی ثبت نام غیرحضوری(الکترونیکی) پذیرفته شدگان آزمون سراسری مقاطع کارشناسی، دکتری عمومی دامپزشکی و دکتری پیوسته بیوتکنولوژی تحصیلی 1402-1401 دانشگاه تهران آغاز شده و تا روز یکشنبه سوم مهر ماه 1401 ادامه دارد. ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ - ۰۷:۴۰   + ۷ سایت دیگر  
فراخوان ثبت عضویت در کانون های فرهنگی، هنری، دینی و اجتماعی دانشجویان دانشگاه تهران منتشر شد.