یکشنبه ۰۹ مهرساعت ۰۳:۰۹Oct 2023 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مکانیزاسیون»

در راستای بررسی راهکارهای بهبود مکانیزاسیون و صنایع تبدیلی برگزاری جلسه کارگروه موسسه فنی و مهندسی در استان سیستان و بلوچستان در خصوص بررسی راهکارهای بهبود مکانیزاسیون و صنایع تبدیلی و پس از برداشت میوه های گرمسیری و محصولات منطقه ...
وزارت جهاد و کشاورزی   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۰۸:۴۷   + ۱۳ سایت دیگر  
مدیرعامل بانک کشاورزی گفت: با توافق وزارتخانه های جهاد کشاورزی و صمت، سامانه 124 برای اعلام قیمت های جدید ماشین های کشاورزی به روزرسانی می شود و پرداخت و جذب تسهیلات بانکی از سر گرفته خواهد شد. ...
مثلث آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۰۹:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: بیشتر از هزار میلیارد تومان تسهیلات با یارانه 4 درصد در سال زراعی جدید در اختیار بخش کشاورزی قرار می گیرد که امیدواریم در مکانیزاسیون نیز شاهد توسعه باشیم.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۰۷:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
گرگان- نامی، رئیس هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان ماشین آلات کشاورزی گفت: مهم ترین مشکل تولیدکنندگان ماشین آلات کشاورزی بلاتکلیفی موضوع ثبت قیمت ها در سامانه 124 بوده که حدود یک سال بروزرسانی نشده است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۰۷:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
گرگان- هاشمی، مدیرعامل شرکت پیشگامان کشت پایدار گفت: حمایت از واردات تکنولوژی های جدید و پیش بینی شرایط لازم برای ورود دانش فنی نوین مهم ترین دغدغه فعالان حوزه مکانیزاسیون کشاورزی در گلستان است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۰۰:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: برای فراگیر شدن استفاده از پهپاد در فعالیتهای مختلف کشاورزی و ارتقای کیفیت محصول و کاهش هزینه ها آماده همکاری و حمایت جدی هستیم.
وزارت جهاد و کشاورزی   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۲:۳۰   + ۷ سایت دیگر  
باغات شناسنامه دار در اولویت پرداخت تسهیلات مکانیزاسیون کشاورزی در سال زراعی 1402-1403 قرار می گیرند . به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، رییس مرکز توسعه مکانیزاسیون و صنایع کشاورزی ...
معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: بیشتر از هزار میلیارد تومان تسهیلات با یارانه 4 درصد در سال زراعی جدید در اختیار بخش کشاورزی قرار می گیرد که امیدواریم در مکانیزاسیون نیز شاهد توسعه باشیم.
ایانا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۱:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
در سال زراعی جدید هزار میلیار تومان با سود چهار درصد برای مکانیزاسیون کشاورزی به وزارت جهاد کشاورزی اختصاص پیدا کرد.
اگرو فود نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۱:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
ذوالفقاری با بیان اینکه تولید تراکتور به 25 تا 30 هزار عدد در سال رسیده، گفت: وزارت صمت باید از تراکتورسازی حمایت کند تا تولیدات این بخش به سالانه 50 هزار ماشین با کیفیت بالا برسد. ...
روزنامه البرز فردا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۳:۲۸   + ۸ سایت دیگر  
رییس مرکز توسعه مکانیزاسیون و صنایع کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد: 100 هزار میلیارد ریال اعتبار برای خرید انواع ادوات مکانیزاسیون کشاورزی کشور در سال جاری اختصاص یافته است.
عضو علمی موسسه تحقیقات فنی و مهندسی: نقش تحقیقات و رسوخ دانش در توسعه مکانیزاسیون کشاورزی عادل واحدی عضو هیات علمی موسسه تحقیقات فنی و مهندسی در گفتگوی زنده رادیو اقتصاد با موضوع نقش تحقیقات و رسوخ دانش در توسعه مکانیزاسیون کشاورزی شرکت کرد . ...
شهروند البرز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۰:۱۲   + ۱۹ سایت دیگر  
معاون وزیر جهاد کشاورزی و مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران با بیان اینکه طرح الگوی کشت و کشت قراردادی با اجرای مکانیزاسیون امیدوارکننده و امکانپذیر است، گفت: توسعه مکانیزاسیون از طریق شرکت های تعاونی و تشکل ها یکی از مهمترین ابزارهای تشویقی برای رسیدن به این هدف است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۴:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
کرج – ایرنا – مشاور وزیر جهاد کشاورزی در امور مکانیزاسیون و زنجیره ارزش با بیان اینکه سهم بخش کشاورزی از شرکت های دانش بنیان فقط چهار درصد است در حالیکه 18 درصد تولید ناخالص ملی کشور از این بخش است، گفت: این عدد بیانگر پایین بودن ضریب نفوذ دانش در بخش کشاورزی است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۲:۴۰   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/البرز مشاور مکانیزاسیون وزیر جهاد کشاورزی گفت: علی رغم اینکه کشاورزی 18 درصد تولید ناخالص داخلی را به خود اختصاص داده است اما سهم کشاورزی از شرکت های دانش بنیان چهار درصد است که این یعنی ضریب نفوذ دانش در بخش کشاورزی پایین است.
سلام نو / ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۳:۳۶   + ۷ سایت دیگر  
به اعتقاد من کشاورزی نوین یعنی مکانیزاسیون و مکانیزاسیون یعنی ایجاد ارزش افزوده، تولید با هزینه کمتر و وسیله ای برای رسیدن از کشاورزی سنتی به صنعتی.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۱:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/البرز معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: اگر مکانیزاسیون در کشور در بستر تعاونی های تولید و تشکل ها پیش برود می توان به اعمال الگوی کشت صحیح، بهره وری و افزایش درآمد کشاورز امیدوار بود.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۲:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
ارومیه - ایرنا - رییس اداره مکانیزاسیون فناوری های نوین جهادکشاورزی آذربایجان غربی گفت: امسال 2 هزار و 750 میلیارد ریال به صورت تسهیلات بانکی به عاملیت بانک کشاورزی برای خرید ماشین آلات و ادوات کشاورزی در استان واگذار شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۰:۴۵    
نخستین همایش بین المللی مهندسی مکانیک بیوسیستم و مکانیزاسیون کشاورزی با همکاری دانشکدگان کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران و انجمن مهندسی ماشین های کشاورزی و مکانیزاسیون ایران در دانشگاه تهران برگزار می شود.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۰۸:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
اردبیل-ایرنا- مکانیزاسیون و استفاده از انواع ماشین آلات بخش کشاورزی نقش مهمی در افزایش بهره وری بخش کشاورزی دارد با این حال با توجه به قیمت بسیار بالای این تجهیزات به نظر می رسد نوسازی و به روز رسانی ماشین آلات و ارتقای مکانیزاسیون بخش کشاورزی نیازمند توجه و اهتمام ویژه نهادهای تصمیم ساز در سطح ...
وزارت امور خارجه   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۰۱:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
نمایشگاه بین المللی مکانیزاسیون کشاورزی سوریه و صنایع وابسته (Syria Agro ) مقرر است در تاریخ 6 الی 9 مهرماه 1402 در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی سوریه (شهر دمشق) برگزار گردد. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۴:۳۴   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/البرز نخستین کنگره بین المللی مهندسی مکانیک بیوسیستم و مکانیزاسیون کشاورزی با همکاری دانشکدگان کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران و انجمن مهندسی ماشین های کشاورزی و مکانیزاسیون ایران در دانشگاه تهران برگزار می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۴:۳۱   + ۶ سایت دیگر  
ساری- مدیر جهاد کشاورزی ساری گفت: توسعه مکانیزاسیون ضریب ضایعات محصولات کشاورزی را کاهش می دهد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۱:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
تسهیلات خط اعتباری بخش مکانیزاسیون به مبلغ بیش از 100 میلیارد تومان به سازمان جهاد کشاورزی استان ابلاغ شده است.
در راستای تفاهم نامه با شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان؛ برگزاری دوره آموزشی مدیریت آبیاری و مکانیزاسیون در اراضی شور در راستای تفاهم نامه با ش رکت کشت و صنعت و دامپروری مغان؛ دوره آموزشی مدیریت آبیاری و مکانیزاسیون در اراضی شور برگزار شد. ...
روزنامه تعادل   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۰۱:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
رییس مرکز توسعه مکانیزاسیون و صنایع کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی گفت: به منظور تسریع و تسهیل در اجرای طرح های صنایع کشاورزی، استفاده از راهکارها و مدل های جدید سرمایه گذاری از جمله بورس و فرابورس به ویژه در کلان پروژه ها در دستور کار قرار دارد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۶/۲۴ - ۱۵:۰۲    
ایلام-توسعه مکانیزاسیون کشاورزی اهمیت بسزایی در پایداری تولید، افزایش بهره وری و امنیت غذایی کشور دارد که متاسفانه بی توجهی به این مهم در استان ایلام چالش های عظیمی در بخش کشاورزی ایجاد کرده است.
موج رسا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۰:۰۶    
رئیس مکانیزاسیون سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان با بیان اینکه گاها شرکت نفت بدون هماهنگی با سازمان جهاد کشاورزی برای سوخت تراکتورداران تصمیم می گیرد گفت: اما پیگیر احقاق حق کشاورزان هستیم.
وزارت جهاد و کشاورزی   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۰۹:۲۹   + ۱۱ سایت دیگر  
رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون و صنایع کشاورزی از حمایت و هدایت سرمایه گذاران بخش صنایع تبدیلی و غذایی به سوی سرمایه گذاری های نوین خبر داد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی ...
در این جلسه که جمعی از مدیران بخش های مختلف سازمان جهاد کشاورزی استان و نماینده اتحادیه ها و کمیسیونهای مرتبط از اتاق بازرگانی اصفهان حضور داشتند، نسبت به برگزاری هرچه باکیفیت تر این رویداد پرسابقه نمایشگاهی در استان اصفهان تاکید شد. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۱:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره مکانیزاسیون سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین از پلاک گذاری 99.2 درصدی انواع ماشین آلات کشاورزی در این استان خبر داد.
استانداری گلستان   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۰:۰۹    
معاون عمرانی استاندار گلستان در جلسه کارگروه تسهیلات دهیاری ها گفت: دهیاری های شهرستان مراوه تپه در جذب تسهیلات دهیاری ها پیشرو بوده است. به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان مراوه تپه ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۰۸:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره مکانیزاسیون سازمان جهاد کشاورزی قم گفت: طرح جایگزینی ماشین آلات فرسوده کشاورزی با مدل های جدید و به روز بعد از گذشت سال ها با همت دولت سیزدهم در قم به مرحله اجرا درآمد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۶:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره امور فناوری های مکانیزاسیون سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت: طی دوسال اخیر هیچگونه تسهیلاتی به منظور خرید تراکتور به کشاورزان پرداخت نشده است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۰۸:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/همدان رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر همدان با بیان اینکه مطالعات مکانیزه شدن آبیاری فضای سبز همدان به اتمام رسیده است، گفت: سال آینده بخش بزرگی از فضای سبز همدان به سیستم آبیاری مکانیزه مجهز خواهد شد.
ایانا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۴:۳۳    
قائم مقام مرکز توسعه مکانیزاسیون و صنایع کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی گفت: ارزیابی پروژه های راکد، نیمه فعال و نیمه تمام در سفرهای استانی در اولویت این مرکز است.
با هدف افزایش بهره وری، کشاورزی پایدار و استفاده از ماشین آلات و ادوات کشاورزی برای تامین امنیت غذایی، کارگاه آموزشی آشنایی با ماشین آلات و ادوات کشاورزی ویژه کارشناسان مکانیزاسیون کشاورزی جهاد کشاورزی شهرستان خرم آباد در محل روستای سراب سوری از توابع مرکز جهاد کشاورزی کمالوند شهرستان خرم آباد ...
ایانا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۷ - ۱۳:۱۶   + ۱۶ سایت دیگر  
معاون توسعه سرمایه گذاری و مدیریت نظام های بهره برداری از ماشین های مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی از ارائه تسهیلات و تدوین برنامه های متعدد این مرکز در سال جاری در راستای توسعه فن آوری کشاورزی خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۱۶ - ۰۹:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
دو میلیارد و 500 میلیون ریال تسهیلات مکانیزاسیون کشاورزی در گلوگاه پرداخت شد.
ایانا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۱۰:۰۲   + ۶ سایت دیگر  
معاون صنایع تبدیلی و غذایی مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی از ظرفیت سازی های جدید منطقه ای در حوزه صنایع تبدیلی و غذایی منطبق با شرایط جدید کشت و کار که متاثر از شرایط اقلیمی و ... باشد، خبر داد.
رشت پرس   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۱۴:۲۲   + ۸ سایت دیگر  
استاندار گیلان با انتقاد از واقعی نبودن قیمت برنج در استان گفت: خروج بدون مجوز مرغ از گیلان ممنوع است. به گزارش پایگاه خبری رشت پرس اسدالله عباسی روز یکشنبه در جلسه کارگروه تنظیم بازار گیلان، اظهار کرد: تقویت مکانیزاسیون در بخش کشاورزی منجر به کاهش هزینه های تمام شده می شود ...
سینا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۱۵:۰۱   + ۷ سایت دیگر  
با توجه به آمارهای بالای هدر رفت مواد غذایی در سطح دنیا و اهمیت این موضوع در تأمین غذای موردنیاز جوامع، سرمایه گذاری هایی برای کاهش هدر رفت در مراحل مختلف کشاورزی انجام شده است که یکی از موفق ترین روش ها بهره گیری از سیستم های ایجاد زنجیره هوشمند در کشاورزی است. ...
ایانا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۰ - ۱۲:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
معاون توسعه سرمایه گذاری و مدیریت نظام های بهره برداری از ماشین های مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی گفت: نیاز است باقی مانده اعتبار قول داده شده از سوی مدیران بانک کشاورزی در ابتدا و آغاز کشت پائیزه با هدف رشد تولید محصولات کشاورزی و تامین امنیت غذایی پرداخت شود.
ایانا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۱۰:۳۷    
رئیس اداره فناوری های مکانیزه سازمان جهادکشاورزی استان گلستان گفت: متقاضیان حقیقی و حقوقی ارائه دهنده خدمات مکانیزاسیون از این پس می توانند به صورت الکترونیک پروانه تاسیس و بهره برداری دریافت کنند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۰۹:۵۹   + ۴ سایت دیگر  
اردبیل - ایرنا - رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: بیش از 50 درصد مکانیزاسیون کشاورزی این استان فرسوده شده که نیاز به بازسازی و نوسازی دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۲۰:۲۶   + ۷ سایت دیگر  
رئیس توسعه مکانیزاسیون و صنایع وزارت جهاد کشاورزی گفت : آذربایجان غربی رتبه برتر کشوری را از نظر تعداد صنایع تبدیلی و تکمیلی کشور دارد و 20 درصد سردخانه ها و واحدهای سورت و بسته بندی کشور متعلق به این استان است.
ایانا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۱۲:۱۱    
رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون و صنایع وزارت جهاد کشاورزی و مدیرکل دفتر هماهنگی اموراقتصادی استاندار و رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی از خطوط تولید رب گوجه فرنگی شرکت اروم اسپوتا در شهرستان ارومیه بازدید کردند.
ایانا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۰۹:۵۵    
رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون و صنایع وزارت جهاد کشاورزی به همراه رئیس سازمان جهاد کشاورزی و جمعی از مسئولان استانی از مجتمع صادراتی اتحاد ارومیه بازدید کردند.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۰۹:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش باشگاه دانشجویان ایران اکونومیست، این دوره پنجشنبه 20 شهریور ماه ساعت 13 الی 15، با تدریس مهندس امیرحسین صمدیین، فارغ التحصیل دانشگاه تهران، برای دانشجویان مهندسی مکانیک بیوسیستم مهندسی مکانیزاسیون و مهندسی ماشین های صنایع غذایی، برگزار می شود. ...
ایانا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۰۹:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
هم زمان با پنجمین روز از گرامیداشت هفته دولت، 105 پروژه عمرانی اقتصادی و تولیدی بخش کشاورزی آذربایجان غربی با اعتباری بالغ بر 14هزار و 655 میلیارد ریال با حضور رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون و صنایع کشاورزی و معاون هماهنگی اموراقتصادی استاندار و رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان به بهره برداری رسید.