چهارشنبه ۱۰ خردادساعت ۰۲:۴۸May 2023 31
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کمبود دارو»

خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۰:۵۷    
نایب رئیس انجمن داروسازان: زمانی که صنعت داروسازی ما بخواهد به دنبال تامین ارز باشد و اعتباراتش هم مقدارش و هم زمانش برای آن تکافو نکند قطعاً ما با کمبود دارو مواجه می شویم.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۰:۴۷   + ۵ سایت دیگر  
رئیس سازمان غذا و دارو، نسبت به بروز کمبود دارو در صورت اصلاح نشدن ردیف بودجه ای دارو در سال جاری هشدار داد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۰۷:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: رئیس سازمان غذا و دارو، نسبت به بروز کمبود دارو در صورت اصلاح نشدن ردیف بودجه ای دارو در سال جاری هشدار داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۴:۵۵   + ۷ سایت دیگر  
رئیس سازمان غذا و دارو هشدار داد: امسال بودجه طرح دارویار ذیل حوزه هدفمندی قرار گرفته است و در صورت عدم اصلاح این رویه، کمبود دارو قطعی است؛ تأمین ارز دارو از طریق "شرکت نیکو" یکی دیگر از مشکلات این حوزه است.
اقتصاد 24   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۱:۲۸   + ۱۳ سایت دیگر  
یک داروساز گفت: دارو های ساده و روتین هم در داروخانه ها پیدا نمی شوند، در عوض، اما تولیدکننده های داخلی مکمل های ورزشی تولید می کنند.
آوای رشت   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۳:۲۷   + ۸ سایت دیگر  
با شروع اپیدمی کرونا، یکبار دیگر بحران کمبود دارو کشور را فرا گرفت، اگرچه با طولانی شدن شیوع این اپیدمی، وزارت بهداشت توان خود را مضاعف کرد تا این نقیصه را برطرف نماید، اما نیمه دوم سال گذشته، کمبود دارو حتی در معمولی ترین نسخ پزشکی همچون سرم و آنتی بیوتیک نیز به گوش می [...] ...
بلاغ مازندران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۱:۱۶    
عضو مجمع عمومی کانون هموفیلی ایران، نسبت به تداوم حل نشدن مشکل داروی فاکتور 8 بیماران هموفیلی ابراز نگرانی کرد.
نامه نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۵:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
این روزها آلمان با مشکل کمبود دارو که به ویژه به زعم کارشناسان مسئله ای آزاردهنده برای والدین آلمانی است دست و پنجه نرم می کند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۰۸:۰۹   + ۱۱ سایت دیگر  
عضو مجمع عمومی کانون هموفیلی ایران، نسبت به تداوم حل نشدن مشکل داروی فاکتور 8 بیماران هموفیلی ابراز نگرانی کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۹:۵۳    
طبق اعلام سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA)، بیش از 130 داروخانه در این کشور با کمبود روبرو است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۲:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
رئیس شورای عالی بیماران خاص و صعب العلاج کرمانشاه گفت : 40 هزار بیمار کرمانشاهی به صورت رسمی عضو انجمن های تخصصی بیماران خاص و صعب العلاج هستند و بزرگترین مشکل آن ها کمبود دارو و فعال نبودن داروخانه هلال احمر کرمانشاه است.
شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۰۸:۳۴   + ۱۷ سایت دیگر  
در حال حاضر تعداد داروهای کمیاب یا نایاب زیاد است و اغلب این داروها، اساسی هستند و در درمان بیمار بسیار حیاتی و موثر محسوب می شوند و متاسفانه کمیاب شده اند و مساله را بغرنج تر کرده اند.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۱۴:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
مدیر کل بازرسی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه برخی به دنبال سیاه نمایی و زیر سوال بردن اقدامات دولت سیزدهم در تامین دارو هستند، گفت: اکنون کمبودهای دارویی به زیر 80 قلم رسیده که در مقایسه با گذشته بسیار پایین است.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۲۰:۵۳   + ۴ سایت دیگر  
کمبود داروها و آنتی بیوتیک در آمریکا به بحرانی اجتماعی تبدیل شده است. گفته می شود در بیمارستان های آمریکا مایع استریل عمل جراحی نیز یافت نمی شود.
مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۰۹:۱۴   + ۱۳ سایت دیگر  
نایب رئیس انجمن داروسازان ایران گفت: کمبودهای دارویی در سطح داروخانه های کشور، مثل پاییز و زمستان سال گذشته نیست.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۰۷:۵۵    
ایسنا/آذربایجان غربی معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه با تایید وجود کمبودهای دارویی در استان اظهار کرد: معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه با رصد و پیگیری های مستمر ضمن تامین نیاز دارویی استان، درصدد است کمبودهای دارویی را در استان به حداقل ممکن برساند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۰۰:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : قضیه کمبود دارو بعد دیگری پیدا کرده است؛ به گفته رئیس مرکز پژوهش های مجلس عدم تامین ارز و نیز محقق نشدن کاهش تعرفه های گمرکی، آینده بازار بحرانی دارو را بحرانی تر خواهد کرد ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۲/۲۶ - ۱۱:۲۷   + ۳۵ سایت دیگر  
رییس مرکز پژوهش های مجلس گفت: بخش زیادی از کمبودها در زمینه دارو ناشی از عدم تمایل شرکت ها به تامین دارو به علت عدم تحقق وعده ها از جمله کاهش حقوق گمرکی است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۲۲:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
یک متخصص داخلی پیشنهاد داد تا ضمن تقویت نظارت بر توزیع دارو، شورای هماهنگی بیمارستان های مرکز هرمزگان تشکیل تا موجودی دارویی به اشتراک گذاری شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۱۴:۵۶    
کمیسر امور بهداشت اتحادیه اروپا ضمن اذعان به روبه رو بودن همه کشورهای اروپایی با چالش کمبود دارو اعلام کرد که کمیسیون اروپایی می خواهد در آینده برای مقابله با این بحران از کشورها حمایت کند.
شعار سال   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۲۲:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
درحالی که دسترسی به واکسن گارداسیل روز به روز سختتر می شود و متقاضیان از قیمت بالای آن شاکی اند، سامه یح نجف آبادی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس درباره محدودیت های دسترسی به این واکسن گفت: کشور با مشکل تامین ارز برای دارو روبرو شده ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۹:۰۲    
رییس کمیسیون تحقیقات در مورد کمبود دارو در سنای فرانسه هشدار داد این کشور با کمبود بیش از سه هزار دارو رو به روست.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۵:۳۷   + ۸ سایت دیگر  
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی به دلایل کمبود دارو اشاره کرد و گفت: کمبود دارو یا به دلیل تحریم های ظالمانه و ضد بشری است، یا اینکه به سوءمدیریت های داخلی بر می گردد، باید ریشه های سوءمدیریت بررسی و دلایل آن مرتفع گردد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۲ - ۱۹:۱۷   + ۳۹ سایت دیگر  
وزیر بهداشت با اشاره به کاهش کمبود اقلام دارویی از 400 به 70 قلم در یکسال گذشته گفت: هدف ما، افزایش ذخایر دارویی در کشور است؛ هر کجا کمبود دارو وجود داشته باشد، از طریق اعلام به سازمان غذا و دارو و از محل ذخایر دارویی، برطرف می شود.
خبرگزاری رضوی   ۱۴۰۲/۰۲/۲۱ - ۱۷:۵۴   + ۳۰ سایت دیگر  
وزیر بهداشت بیان کرد: این وزارت خانه موفق شد کمبود اقلام دارویی را از 400 به 70 قلم کاهش داد و تلاش می شود این کمبود به صفر برسد.
اقتصاد 24   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۱۲:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
مشکلات داروسازان از زمانی شروع شد که نرخ ارز ترجیحی برای واردات دارو به کشورمان بدون هیچ گونه زیرساختی حذف شد و از آن زمان به بعد شاهد کمبود دارو های خاص و گرانی دارو های عمومی هستیم.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۱۱:۴۸   + ۸ سایت دیگر  
وقتی صحبت از کمبود دارو می شود، باید ببینیم کدام داروها کمیاب شده و اساسا چرا این اتفاق افتاده است. زیرا، عنوان می شود که 97 درصد داروهای مورد نیاز کشور، تولید داخل است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۰۱:۰۵   + ۱۰ سایت دیگر  
بحران کمبود دارو به ویژه آنتی بیوتیک ها از ابتدای سال جاری در آلمان جدی تر شده است.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۱۲:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم بیرجند در مجلس با بیان اینکه خراسان جنوبی از شرکت پخش دارویی محروم است، گفت: مراکز دارویی و داروخانه های این منطقه با کمبود دارو مواجه هستند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۰۹:۲۸   + ۵ سایت دیگر  
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل خراسان شمالی از ورود دستگاه قضایی استان به موضوع کمبود دارو در داروخانه ها خراسان شمالی خبر داد.
افق نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۲۰:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
با وجود اینکه برخی مسئولان از کمبود شیرخشک در برخی شهرهای کشور خبر می دهند، امروز وزیر بهداشت گفته که شیرخشک مورد نیاز کشور به صورت ارز ترجیحی به میزان کافی تأمین شده و در این زمینه وجود ندارد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۲/۱۶ - ۱۵:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
رئیس انجمن داروسازان خراسان رضوی از کمبود دارو در خراسان رضوی خبر داد و گفت: مشکلات بیشتری را امسال نسبت به سال گذشته در زمینه کمبود دارو خواهیم داشت.
نصر نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۱۶ - ۱۳:۵۲   + ۱۱ سایت دیگر  
نصر: عضو کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به تامین دارو گفت: دولت اعلام کرده است که یک و نیم میلیارد دلار برای واردات مواد اولیه و دارو اختصاص داده است ...
همشهری   ۱۴۰۲/۰۲/۱۶ - ۱۰:۰۸   + ۵ سایت دیگر  
نائب رئیس اتحادیه واردکنندگان دارو می گوید: با اعتبار 69 هزار میلیارد تومانی که در بودجه سال 1402 برای دارو تعیین شده و نیز با توجه به مشکلات دیگر که در این حوزه وجود دارد، امسال در خوشبینانه ترین حالت تا 4 - 5 ماه اول سال می توانیم وضعیت کمبود دارو را تحمل کنیم و سپس کمبودهای دارویی بدتر خواهد شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۱۴ - ۲۲:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
اختلال در تامین زنجیره دارو در آلمان، مقامات بهداشت اتحادیه اروپا را به این مشکل مشغول کرده است.
سالم خبر   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۱۹:۳۲    
سالم خبر: رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: : ما در خصوص کمبودهای دارویی برای رئیس جمهوری نامه فرستادیم و اگر ببینیم جواب نمی گیریم و مشکل کمبود دارو حل نمی شود، مجبوریم درنهایت این مسائل را برای مقام معظم رهبری مطرح کنیم الان دیگر رییس جمهوری باید تصمیم بگیرد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۱۶:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
همواره ایالات بیشتری در آلمان برای مقابله با کمبود دارو های کودکان به ویژه آنتی بیوتیک به اقدامات موقتی اضطراری روی می آورند.
دیار میرزا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۱۰:۳۳   + ۵ سایت دیگر  
درحالی که کمبودهای دارویی در کشور وارد مرحله بحرانی شده، رئیس کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی می گوید: ما از کمبودهای دارویی اطلاع داریم و همه راه ها را داریم می رویم ببینیم چه می شود. ما هم نگران سلامت مردم هستیم. ...
میزان   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۱۰:۴۰    
خبرگزاری میزان - روز گذشته پیمان نامدار در بازدید از خبرگزاری میزان به تشریح اقدامات هلال احمر در خصوص تامین دارو و تجهیزات پزشکی پرداخت و در بخشی از این گفتگو در واکنش به صحبت های اخیر رئیس کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی در رابطه با پایین بودن ذخیره استراتژیک دارویی و کمبود بسیاری از دارو ها ...
برترین ها / بلاغ مازندران   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۱۹:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
دست اندرکاران صنعت داروسازی کشور، نسبت به بروز کمبودهای دارویی در ماه های پیش رو هشدار داده اند و به نظر می رسد اگر دولت نخواهد اقدامی صورت دهد، دوباره بحران و گرانی دارو باز هم تکرار شود!
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۱۷:۵۰    
زنجان- رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان ضعف های طرح دارویار، مواد اولیه خارجی و ناهماهنگی در بخش خصوصی را از عوامل کمبود دارو عنوان کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۰۷:۵۴   + ۱۸ سایت دیگر  
دست اندرکاران صنعت داروسازی کشور، نسبت به بروز کمبودهای دارویی در ماه های پیش رو هشدار داده اند و به نظر می رسد اگر دولت نخواهد اقدامی صورت دهد، دوباره بحران کمبود آنتی بیوتیک تکرار شود.
شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۱۰ - ۲۱:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
محمد عبده زاده امروز در نشست خبری در سندیکای صاحبان صنایع دارو های انسانی با اشاره به اینکه در حوزه تخصیص ارز به صنعت دارو با یک بلاتکلیفی و دیرکرد مواجه هستیم، اظهار کرد: کمبود نقدینگی ...
عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۱۰ - ۱۷:۱۷   + ۱۶ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی به ابراهیم رئیسی نسبت به کمبود دارو و تجهیزات و ملزومات پزشکی هشدار داد.
سالم خبر   ۱۴۰۲/۰۲/۱۰ - ۱۷:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
سالم خبر: رئیس هیات مدیره سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی کشور، هشدار داد: با توجه به خریدهای شش ماهه شرکت های دارویی با این روند از خرداد و تیرماه 1402 افزایش تصاعدی کمبود دارو را پیش رو خواهیم داشت.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۲/۰۹ - ۱۱:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
بحران کمبود دارو که در سال 1401 به صدا درآمد قدری با تغییرات گسترده در بدنه وزارت بهداشت و واردات کاهش یافت اما این مسکن موقتی زمان زیادی دوام نیاورد و سیر کمبودها دوباره صعودی شده است.
روزنامه سپید   ۱۴۰۲/۰۲/۰۹ - ۱۱:۳۱   + ۱۲ سایت دیگر  
به گزارش سپیدآنلاین، بهمن صبور در مورد طرح دارویار بیان داشت: بهترین راهکار برای مشکل کمبود دارو این است که سازمان برنامه و بودجه یارانه دارو را به صورت مستقیم و به شکل نقدینگی به صنعت دارو منتقل کند تا در آینده نزدیک دچار مشکل نباشیم که اگر این مهم انجام نشود تا دو ماه آینده در تامین داروهای ساده ...
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۰۹ - ۱۱:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
دارو در کمتر از سه ماه دوباره کمیاب شد. اولین بار در ابتدای نیمه دوم سال 1401 بود که انواع دارو های خاص و آنتی بیوتیک ها به شدت کاهش یافت. آن مقطع مقامات دولتی هرکدام کمبود دارو را به گردن دستگاه های مختلف انداختند ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۰۹ - ۰۹:۴۲    
کمبود پنی سیلین تزریقی آخرین مورد از یک سری مسائل مربوط به عرضه دارو در ایالات متحده است.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۲/۰۸ - ۲۲:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
ستاره صبح - الهام روحانی: مشاهدات میدانی نشان می دهد که در روزهای گذشته کمبود دارو در داروخانه ها بیشتر شده است. یک دلیل کمبود دارو عدم پرداخت مطالبات داروخانه ها توسط سازمان های بیمه است. دلیل دیگر حذف ارز 4200 تومانی توسط دولت و مجلس در سال گذشته است که این اتفاق منجر به گرانی دارو شده است ...