جمعه ۳۱ شهریورساعت ۱۲:۰۸Sep 2023 22
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «علمای مسلمان»

تقریب   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۵:۱۱    
اتحادیه جهانی علمای مسلمان ضمن اعلام همبستگی با مردم زلزله زده مراکش، خواستار امدادرسانی فوری به آنها شد.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۰۸:۲۶    
حوزه/ شیخ ابراهیم دهیرو پاوچی، از علمای مسلمان نیجریه به نمایندگی از مجمع علمای اسلامی این کشور به منظور رایزنی برای حل بحران سیاسی در نیجر، به نیامی سفر کرد.
تقریب   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۰۹:۲۹    
اتحادیه جهانی علمای مسلمان، برگزاری "مهمانی های غیراخلاقی" در عربستان را که "باعث خشم خداوند می شود" محکوم کرد.
تقریب   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۰۷:۲۷   + ۱۴ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه علمای مسلمان دیاله عراق با افشای زوایای تاریک از آنچه در اردوگاه الهول سوریه می گذرد؛ اردوگاه الهول را دست پرورده آمریکا، کانون ترویج تروریسم و تهدیدکننده امنیت منطقه دانست.
ادیان نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۰۱ - ۰۹:۵۱    
به گزارش ردنا ( ادیان نیوز )، وجدی غنیم، واعظ اخوانی محکوم به اعدام اخوان المسلمین مصر، در یک پیام ویدئویی از اخوان المسلمین و اتحادیه جهانی علمای مسلمان (اتحاد العلماء) به دلیل دیدار اخیر آنها با رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه انتقاد کرد. ...
اصفهان امروز آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۲۶ - ۲۲:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
مبلغ نوشت: دکتر وصفی عاشور ابوزید، یکی از اعضای هیئت اتحاد العلماء، به عرب پست گفت: این هیئت به اردوغان پیشنهاد افتتاح یک دانشگاه بین المللی اسلامی مشابه الازهر و الزیتونه را داده است. ...
نامه نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۲۶ - ۱۸:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
مجمع علمای مسلمان لبنان با صدور بیانیه ای در سالگرد پیروزی در جنگ 33 روزه تاکید کرد که سلاح مقاومت، سلاحی مقدس و مشروع بوده و هرگونه تحریک علیه آن خدمت به دشمن صهیونیستی است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۵/۲۳ - ۰۰:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
یک گروه از علمای مسلمان نیجریه بعد از دیدار با شورای نظامی حاکم بر نیجر اعلام کرد، رهبران این شورا از دیپلماسی برای حل مناقشه با بلوک اکواس استقبال می کنند.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۲۲ - ۱۸:۰۲   + ۶ سایت دیگر  
هیئت میانجی علمای مسلمان نیجریه با سران کودتا در نیجر بر سر انجام گفتگو های فشرده برای حل بحران این کشور به توافق رسید.
شیعه نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۲۲ - ۱۶:۲۴    
الامین زین نخست وزیر منصوب شده توسط شورای نظامی نیجر گفت که هیات علمای نیجریه حامل میانجیگری برای همگرایی بین نیجریه و نیجر هستند.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۲ - ۱۰:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
هیئتی از علمای مسلمان نیجریه برای کمک به حل بحران نیجر با سفر به این کشور با رهبران کودتای نظامی در این کشور دیدار کردند تا مانع از اقدام نظامی علیه این کشور شوند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۲ - ۰۹:۲۴   + ۱۰ سایت دیگر  
رئیس جمهوری ترکیه از هیئتی از اتحادیه جهانی علمای مسلمان به ریاست دبیرکل این اتحادیه در آنکارا استقبال کرد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۲ - ۰۶:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
تهران-ایرنا-رسانه های نیجریه شنبه شب از ورود هیأت میانجی گری مرکب از علمای مسلمان نیجریه به نیامی پایتخت نیجر برای دیدار با فرماندهان کودتاچی خبر دادند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۵/۲۱ - ۱۱:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
اتحادیه بین المللی علمای مسلمان که نزدیک به اخوان المسلمین است، اعلام کرد که در پی افزایش فشارها علیه اخوان در ترکیه با اردوغان دیدار کردیم و او تضمین داد که از این کشور اخراج نشویم.
تقریب   ۱۴۰۲/۰۵/۱۸ - ۰۹:۱۹    
هیئت اتحادیه جهانی علمای مسلمان به ریاست علی محی الدین القره داغی دبیرکل این اتحادیه به ترکیه سفر کردند.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۸ - ۰۷:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
دبیر اجرایی تجمع علمای مسلمان لبنان با بیان این که تعرض به شعائر دینی منطبق با هیچ قانونی نیست، تأکید کرد که باید برای حمایت از قرآن در شبکه های اجتماعی پویش هایی علیه سوئد و عناصر فتنه انگیز راه اندازی شود تا نشان دهیم ما مسلمانان به دنبال جنگ و فتنه نیستیم و از مقدسات خود دفاع خواهیم کرد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۱ - ۱۱:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
دبیرکل اتحادیه جهانی علمای مسلمان تحریم را ابزاری تأثیرگذار در برابر کشورهای حامی قرآن سوزی برشمرد و گفت: تحریم، یک انقلاب و خواسته مشروع است؛ اما باید برنامه ریزی شده و فراگیر باشد و مسلمانان و عرب ها هر یک در این زمینه مسئول هستند.
تقریب   ۱۴۰۲/۰۵/۱۱ - ۱۰:۵۱    
مراسم افتتاح سمینار بین المللی گسترش صلح با حضور تعدادی از علمای مسلمان و با هدف هدف ایجاد کمیته هایی برای گسترش صلح در داخل فلسطین برگزار شد.
تقریب   ۱۴۰۲/۰۵/۱۰ - ۱۴:۲۲    
رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در پیامی درگذشت نایب رئیس انجمن علمای مسلمان مالزی را تسلیت گفت.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۹ - ۲۰:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
تجمع علمای مسلمان در لبنان به دنبال درگیری های خونبار روزهای جاری در اردوگاه آوارگان فلسطینی عین الحلوه در جنوب لبنان تأکید کرد که رد پای رژیم صهیونیستی در این اتفاقات آشکار است.
تقریب   ۱۴۰۲/۰۵/۰۷ - ۱۱:۰۲    
علی القره داغی، دبیرکل اتحادیه بین المللی علمای مسلمان به خبرگزاری آناتولی گفت: توهین به مقدسات اسلامی در غرب به دلیل نبود برنامه عملی برای جهان اسلام تکرار می شود.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۳ - ۱۷:۰۱    
اتحادیه جهانی علمای مسلمان خواستار تدوین منشوری بین المللی برای جلوگیری از توهین به ادیان شد.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۵/۰۱ - ۱۰:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
شیخ حمید الحق حقانی، رئیس انجمن علمای مسلمان اهل تسنن پاکستان با اشاره به اینکه عاشورا درس های بزرگی برای ما دارد بر برگزاری این مراسم در کشور تاکید کرد.
تقریب   ۱۴۰۲/۰۵/۰۱ - ۱۰:۱۴    
اتحادیه جهانی علمای مسلمان سازمان ملل را به همکاری سازنده برای دستیابی به "منشور بین المللی" به منظور ممانعت از اهانت به ادیان فراخواند.
تقریب   ۱۴۰۲/۰۴/۳۱ - ۱۰:۲۵    
اتحادیه جهانی علمای مسلمان با همکاری موسسات علمی، پارلمانی و حقوقی نشستی را به منظور بررسی اهانت های مکرر به مقدسات اسلامی برگزار می کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۴/۳۰ - ۱۴:۳۶   + ۸ سایت دیگر  
حجت الاسلام قنبر درویشی گفت: دولت ها و علمای مسلمان متحد و یکصدا محکومیت به ساحت مقدس قران کریم را محکوم کنند.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۴/۳۰ - ۱۴:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
درخواست الازهر از کشورهای اسلامی برای تحریم کالاهای سوئدی، همبستگی دبیرکل سازمان ملل با مسلمانان، واکنش قاطع عربستان به قرآن سوزی مجدد در سوئد و تأکید رئیس اتحادیه علمای مسلمان در استان دیاله عراق مبنی بر حمایت سه سازمان صهیونیستی از هتک حرمت قرآن در سوئد از آخرین واکنش ها نسبت به سوزاندن کلام وحی ...
ادیان نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۳۰ - ۰۷:۴۶    
به گزارش ردنا ( ادیان نیوز )، درخصوص ارزهای دیجیتال می دانید چرا آن را بیت کوین (Bitcoin) می نامند؟ اسماعیل بن موسی منک، یک محقق مسلمان در زیمبابوه که ویدیوهای آنلاینش بیننده بین المللی زیادی دارد، این سوال را پرسید و با تاسف گفت: چرا که همه ما را گاز (Bit) گرفته است . ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۴/۲۹ - ۲۲:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه علمای مسلمان در دیالی عراق گفت که سه سازمان صهیونیستی صاحب نفوذ در سوئد، از جنایت آتش زدن قرآن کریم حمایت می کنند تا از این طریق، فتنه افروزی کنند.
تقریب   ۱۴۰۲/۰۴/۲۷ - ۱۱:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
هیئتی از جمهوری اسلامی ایران با حضور در مرکز تجمع علمای مسلمان لبنان با اعضای این تجمع دیدار و گفت و گو کردند.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۴/۲۵ - ۰۸:۵۱    
دبیر کل اتحادیه جهانی علمای مسلمان از سخنان وزیر قطری در نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل و انتقاد از مواضع دوگانه غربی ها در قبال هتک حرمت مقدسات مسلمانان تقدیر کرد.
ایران پرس   ۱۴۰۲/۰۴/۲۱ - ۰۸:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
بیروت- ایران پرس: مجمع علمای مسلمان در لبنان به مناسبت پیروزی مقاومت جنین در برابر رژیم اسرائیل، نشستی را با حضور علما و نمایندگان احزاب لبنانی و فلسطینی برگزار کرد.
تقریب   ۱۴۰۲/۰۴/۱۸ - ۱۳:۳۴    
ملک محمد ششم، پادشاه مراکش خواستار تبیین مزایای میانه روی و اعتدال و مقابله با تاثیرات منفی گروه های افراطی توسط علمای مسلمان شد.
تقریب   ۱۴۰۲/۰۴/۱۷ - ۱۵:۰۵    
اتحادیه جهانی علمای مسلمان دیروز جمعه تجمعی را در اعتراض به سوزاندن قرآن کریم در سوئد و اعلام همبستگی با فلسطینیان ساکن در شهر جنین در کرانه باختری برگزار کرد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۷ - ۱۱:۲۰    
اتحادیه جهانی علمای مسلمان مراسمی را در محکومیت قرآن سوزی و اعلام همبستگی با فلسطینیان شهر جنین در استانبول برگزار و بر ضرورت قطع روابط دیپلماتیک و تحریم اقتصادی کشورهای موهن به مقدسات دینی تأکید کرد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۴ - ۲۱:۲۴   + ۸ سایت دیگر  
اتحادیه جهانی علمای مسلمان با صدور بیانیه ای خواستار اختصاص خطبه نماز جمعه آینده به موضوع هتک حرمت قرآن کریم در سوئد شد.
ادیان نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۱۴ - ۱۵:۴۲    
به گزارش ردنا ( ادیان نیوز )، رئیس سابق اتحادیه جهانی علمای مسلمان، دکتر احمد الریسونی، نسبت به استفاده از مقاصد شریعت استعماری به منظور ضربه زدن به اسلام و حذف آن از زندگی مردم هشدار داد ...
حوزه   ۱۴۰۲/۰۴/۱۱ - ۱۴:۳۱    
حوزه/ تجمع علمای مسلمان لبنان سوزاندن قرآن در سوئد را محکوم کرد و گفت: اجازه دولت سوئد به سوزاندن قرآن، توهین به مقدسات بیش از یک میلیارد و دویست میلیون مسلمان است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۴/۰۸ - ۱۰:۵۴    
پس از اهانت یک فعال سوئدی به ساحت مقدس قرآن کریم انجمن علمای مسلمان اهانت به قرآن در این کشور را محکوم کرد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۴/۰۵ - ۲۳:۵۹    
عضو اتحادیه جهانی علمای مسلمان در واکنش به توهین شهرک نشینان صهیونیست به مساجد و قرآن، تصریح کرد: هتک حرمت مساجد و پاره کردن قرآن کریم، عملی جنایتکارانه است.
تقریب   ۱۴۰۲/۰۴/۰۴ - ۱۱:۳۵    
تجمع علمای مسلمان لبنان با صدور بیانیه ای جنایات هتک حرمت مساجد و توهین به قرآن کریم توسط شهرک نشینان صهیونیست را محکوم کرد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۴/۰۳ - ۱۶:۲۵    
رئیس انجمن علمای مسلمان الجزایر جنایت های شهرک نشینان صهیونیست در روستاهای فلسطین به ویژه اهانت به ساحت قرآن را محکوم کرد.
تقریب   ۱۴۰۲/۰۳/۳۰ - ۱۰:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
تجمع علمای مسلمان ابراز امیدواری کرد که سفر فیصل بن فرحان وزیر امور خارجه عربستان به تهران بازتاب مثبتی بر وحدت اسلامی داشته باشد.
تقریب   ۱۴۰۲/۰۳/۲۹ - ۱۶:۴۹    
اتحادیه جهانی علمای مسلمان با صدور بیانیه ای سیاست سرکوب و نقض حقوق اقلیت مسلمان در هند را محکوم کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۲۲ - ۱۹:۰۲    
عضو مجمع علمای مسلمان در لبنان: مقاومت بهترین و درست ترین راه برای آزادی فلسطین است.
تقریب   ۱۴۰۲/۰۳/۲۰ - ۱۰:۵۳    
در درگیری میان نظامیان صهیونیست و فلسطینیان در منطقه البرکه در عتنائیل شیخ جهاد السعدی عضو شورای مرکزی تجمع علمای مسلمان لبنان و فرزند 14 ساله او (محمد) مجروح شدند.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۰۸:۲۳   + ۴ سایت دیگر  
محمد گورمز، رئیس سابق سازمان دیانت ترکیه و عضو هیئت امنای اتحادیه جهانی علمای مسلمان در جریان سفر خود به قطر در دیدار با علی قره داغی، رئیس این اتحادیه از تأسیس دانشگاه بین المللی با مرجعیت اسلامی در استانبول ترکیه خبر داد.
تقریب   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۶:۲۰    
علی محی الدین قره داغی دبیرکل اتحادیه جهانی علمای مسلمان از دو ملت مراکش و الجزایر خواست به توصیه های دین مبین اسلام که دعوت به وحدت و دوری از تجزیه طلبی می کند، گوش فرادهند.
تقریب   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۱۸:۰۲    
تجمع علمای مسلمان لبنان، اعدام سه جوان شیعه عربستانی در القطیف به دست آل سعود را محکوم کرده و خواستار مداخله علمای قم و نجف برای پایان دادن به اعدام جوانان شیعه در عربستان شدند.
تقریب   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۳:۱۴    
دبیرکل اتحادیه جهانی علمای مسلمان از الجزایر و مراکش خواست با کنار گذاشتن اختلافات چند ساله خود به سوی همکاری و هم پوشانی در رویارویی با چالش هایی حرکت کنند، که امنیت و ثبات منطقه را تهدید می کند.