جمعه ۱۲ خردادساعت ۰۸:۰۹Jun 2023 2
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تصدی گری»

معدن24   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۱:۵۷    
برنامه میزگرد کاوش با موضوع “رفع انحصار تصدی گری دولت در معادن ایران” با راهبری و اجرای آرش سروری و حضور رمضان کریتی مدیرعامل شرکت زغالسنگ پروده طبس و عضو هیئت مدیره انجمن زغالسنگ ایران بیتا بصیرانی مدیرعامل شرکت تامین مواد اولیه فولاد خاورمیانه و عضو هیئت مدیره انجمن زغالسنگ ایران ...
اقتصادگردان   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۱:۳۲   + ۲۸ سایت دیگر  
روایت تعطیلی یک نشان تجاری قدیمی ؛ مالک داروگر برای رفع مشکلات کارخانه سراغ دولت نرفته است / اختلاف مالک کارخانه داروگر و اداره مالیات/ آیا موضوع فرار مالیاتی مطرح است؟ / مالک جدید داروگر کارگران را از 1300 نفر به 100 نفر کاهش داد ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۰:۵۷    
گرگان- قدیمی، مدیرعامل شرکت پارس ایده سبز با تاکید بر اینکه دولت باید دست از تصدی گری بردارد و صرفا به نظارت بپردازد، گفت: متاسفانه دولت بخش خصوصی را ناتوان می بیند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۰۹:۳۳   + ۴ سایت دیگر  
برای اینکه تأثیر فعالیت های مبتنی بر دانش در اقتصاد کشور افزایش یابد، لازم است تا تعاریف و معیارهای جدیدی از دانش بنیانی در کشور ارائه شود. لازمه این امر، اصلاح شیوه ارزیابی شرکت های فناور است.
برترین ها / اقتصاد 24   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۲۱:۱۵   + ۲۲ سایت دیگر  
کارگران کارخانه داروگر تهران، روز گذشته از تعطیلی این کارخانه باقدمت خبر دادند. طبق گفته ها، این تعطیلی به دلیل مشکلات مالی کارفرما، اخراج تعدادی از کارگران و مطالبات معوقه 4 ماهه حدود 100 کارگر بوده است.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۲:۵۳    
با حضور معاون پشتیبانی و منابع انسانی بهزیستی استان، کارشناس مسئول بودجه استان و کارشناسان شهرستان، طی حکمی و ابلاغ محمدمهدی شاهقدمی مدیرکل بهزیستی استان، آقای محمد قادری به عنوان سرپرست جدید بهزیستی شهرستان بهار منصوب و از زحمات آقای محمدرضا مقدادی پور در زمان تصدی گری تقدیر گردید.
تهران نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۲۲:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم تهران، اسلامشهر، ری و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی گفت: شهرداری ها و ارگان های دولتی بسیاری از فعالیت ها در حوزه ورزش را به مردم واگذار و تصدی گری خود را کم کنند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۷:۲۹   + ۷ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت راه آهن در حالی از بی توجهی به حمل ونقل ریلی کشور انتقاد می کند که انجمن شرکت های ریلی یکی از آفت های این حوزه را تصدی گری راه آهن در این حوزه و مالکیت عمده ناوگان لکوموتیو باری و مسافری کشور می داند و حتی در پیش نویس برنامه هفتم هم تاکید شده که این شرکت باید کلیه واگن ها و ...
نواندیش   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۰۹:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا: رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یکی از اشکالات ونارسایی ها، توجه زیاد به تمرکزگرایی درتصمیم گیری هاست، گفت: یکی از موضوعات جدی تمرکززدایی در امور تصدی گری است؛رفع این موضوع سیاست قطعی در مجلس است. ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۰۰:۲۴   + ۵ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : بازوی پژوهشی اتاق ایران نقدی بر طرح تفکیک صمت وارد کرد و ایجاد وزارتخانه جدید را زیر سوال برد. در گزارش جدید این مرکز، پیشنهادهایی نیز مطرح شده که از جمله آن واگذاری اقدامات تصدی گری از دولت به اتاق ها و تشکل ها، عضویت در ستاد تنظیم بازار ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۰۰:۱۱    
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: برای اصلاح نظام ارزیابی و ورود به اکوسیستم اقتصاد دانش بنیان، تغییر نظام مجوزدهی به نقش آفرینی بازیگران زیست بوم علم و فناوری در ارزیابی شرکت ها بسیار مهم است و نقش معاونت علمی را نیز از حالت تصدی گری به تنظیم گری ارتقا خواهد داد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۰۹:۲۱   + ۱۲ سایت دیگر  
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یکی از دلایل نارسایی های کشور تمرکزگرایی در تصمیم گیری هاست، گفت: باید تمرکزگرایی و تصدی گری کاهش یابد؛ در امورات، تولی گری هدایت و نقش هدایت گری و تصمیم گیری در مرکز امری ضروری است اما در امور تصدی گری تصمیم گیری در مرکز بر مشکلات خواهد افزود.
آنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۹:۳۶   + ۷ سایت دیگر  
رئیس مجلس گفت: هر موضوع جزئی را به تهران، وزارتخانه ها و بخش هایی که باید برای آن وقت و هزینه زیاد صرف شود، وصل می کنیم، لذا یکی از موضوعات جدی تمرکززدایی در امور تصدی گری است؛ رفع این موضوع سیاست قطعی در مجلس شورای اسلامی است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۵:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: دولت باید کاهش تصدی گری بدهد، بزرگ ترین خطای دولت این است ملک دیگران را اداره می کند.
فلزات آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۰:۲۵    
مدیرعامل شرکت گداز صنعت، تولیدکننده قطعات فولادی گفت: مشخص نیست که به چه علت تولیدکنندگان و فعالان بخش خصوصی انتظار حمایت دولت از تولید را دارند!
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۰:۴۰    
گرگان- قدیمی، مدیرعامل شرکت پارس ایده سبز با بیان اینکه دولت باید از تصدی گری در اقتصاد صرف نظر کند، گفت: به نظرم باید در حوزه قوانین اصلاحاتی صورت بگیرد.
رکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۰۸:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
رکنا: کارشناس بازار کار گفت: بزگترین مشکل بازار کار در ایران محدودیت و عدم توسعه یافتگی است و اگر بخواهیم این مشکل را رفع کنیم باید دولت تصدی گری را در حوزه اقتصاد کاهش دهد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۰۹:۳۰    
معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی وزارت میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری گفت: تغییر نگاه از تصدی گری به تسهیل گری، عدم مداخلات مانع تراشانه بخش دولتی به بخش خصوصی و ورود بخش خصوصی از جمله سیاست های جدید وزارت میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری است.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۵:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
زراعتکار مقدم با بیان اینکه درخواست دولت این است که دولتمردان تصدی گری نکنند، گفت: امروز روز امامت امت است به این معنا که مردم جلودار هستند و دولت اسلامی زمانی محقق می شود که فکر و منش دولتمردان اسلامی شود و به لطف خدا این امر محقق شده است.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۱۶:۲۱   + ۱۱ سایت دیگر  
کمیسیون اقتصادی در نشست هفته جاری خود به بررسی سهم دولت و نهادهای عمومی غیردولتی در فعالیت های اقتصادی و راهکارهای اجرای فرمان مقام معظم رهبری برای کاهش تصدی گری این بخش ها در اقتصاد کشور با حضور وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی می پردازد.
نسیم آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۴:۰۷    
مساوی دانستن مردمی سازی با خصوصی سازی در اقتصاد باعث شد ایده ای که در اقتصاد اسلامی داشتیم مبنی بر اینکه آحاد مردم در اقتصاد وارد گردند انجام نشود.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۶ - ۱۴:۱۱   + ۲۳ سایت دیگر  
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: همهٔ سعی ما در مجلس این است که امورات جاری مردم و از موضوعاتی که جنس تصدی گری دارند را به سرعت تمرکززدایی کنیم و به مدیران استانی و شهرستانی واگذار کنیم.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۲۶ - ۱۴:۰۳   + ۸ سایت دیگر  
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به تجربه موجود در مجلس سعی می کنیم و پیگیر هستیم که از امورات جاری مردم و موضوعاتی که از جنس تصدی گری هستند به سرعت تمرکززدایی کنیم و به مدیران استانی و شهرستانی واگذار کنیم.
خبرگزاری رضوی   ۱۴۰۲/۰۲/۲۶ - ۱۳:۱۹   + ۱۵ سایت دیگر  
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: همهٔ سعی ما در مجلس این است که امورات جاری مردم و از موضوعاتی که جنس تصدی گری دارند را به سرعت تمرکززدایی کنیم و به مدیران استانی و شهرستانی واگذار کنیم.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۶ - ۱۲:۴۷   + ۱۴ سایت دیگر  
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: امروز باید همه مسئولان در سطوح مختلف با همدلی، گره از کار مردم باز کنیم. فرهنگ انقلابی به شعار و داد زدن نیست بلکه باور داشتن به سنت الهی و مردم است.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۱۲:۵۴    
با حضور مدیر کل بهزیستی استان، معاونین حوزه های تخصصی، حراست، ذیحسابی و مسئولین دفاتر طی ابلاغ محمد مهدی شاهقدمی مدیر کل بهزیستی استان علیرضا سمائی به عنوان سرپرست جدید معاونت امور اجتماعی منصوب و از زحمات خانم زهره بختیاری در زمان تصدی گری تقدیر گردید.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۰۷:۳۵   + ۶ سایت دیگر  
اهواز - رئیس مجمع بسیج استان خوزستان گفت: تصدی گری دولت در اقتصاد، استفاده اندک از ظرفیت های متنوع داخلی و خصوصی سازی نادرست از چالش های اقتصاد ایران است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۰:۰۷   + ۷ سایت دیگر  
کارشناس اقتصاد ضمن پیشنهاد تسهیل مجوزدهی به شرکت های دانش بنیان از طریق سپردن این امر به پارک های علمی و فناوری و ستادهای توسعه و فناوری معاونت علمی گفت: در این صورت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از سطح تصدی گری به سطح تنظیم گری ارتقا می یابد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۰۰:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
امنیت سرمایه گذاری و فعالیت بخش خصوصی برای دستگاه قضایی مهم است: محسنی اژه ای، رئیس قوه قضائیه گفت: کلید کاهش تورم، رشد تولید است و رشد تولید با کاهش تصدی گری دولتی و تکیه بر بخش خصوصی محقق می شود ...
میزان   ۱۴۰۲/۰۲/۲۱ - ۱۳:۰۴   + ۵۰ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- به گزارش مرکز رسانه قوه قضاییه، جلسه هم اندیشی و بررسی راهکا رهای عملی تحقق شعار سال، مهار تورم، رشد تولید از ناحیه دستگاه قضا، با حضور حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای و اعضای شورای عالی قوه قضاییه برگزار شد. ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۲۰:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
رییس سازمان ملی استاندارد ضمن تاکید بر اهمیت کنترل بازار و حذف واسطه گری ها، تصدی گری حکمرانی در نظام استانداردی خرما را با هدف رشد تولید کیفی و توسعه بازارهای صادراتی به انجمن خرما واگذار نمود.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۱۴:۲۹   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست؛ چالش تفکیک یا تلفیق ساختاری سازمان ها و وزارتخانه ها ماجرایی است که همه دولت ها به نوعی با آن درگیر شده و در آن گرفتار می شوند. این تغییرات ساختاری با اهداف و ارزش های مختلفی از جمله چابک سازی دولت، جلوگیری از تعارض منافع، بهبود خدمات رسانی یا انسجام مأموریتی صورت می گیرد ...
فاش نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۱۶ - ۱۳:۱۵    
فاش نیوز - همزمان با سخنرانی تاریخی رهبر معظم انقلاب در ابتدای سال 1402 درخصوص تصمیمات غلط در دهه 1360 -که کلید اقتصاد به دست دولت سپرده شد- بانک مرکزی در اقدامی عجیب و شائبه برانگیز بیش از 100 صرافی بخش خصوصی را غیرفعال کرد ...
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس در دیدار با شوراهای اسلامی شهر و روستا محدوده منطقه آزاد ارس که به مناسبت بزرگداشت روز شوراها برگزار شد، با اشاره به پرهزینه بودن تصدی گری دولتی، تاکید داشت: اداره شهرها باید به مردم سپرده شود.
پارسینه   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۲۰:۳۴   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش مرکز رسانه و روابط عمومی مجمع، در آئین افتتاح این اجلاس، دکتر مجیدی، رئیس پژوهشکده تحقیقات راهبردی در گزارشی کوتاه از روند برگزاری این اجلاس، به اهمیت سیاستگذاری کلان در جمهوری اسلامی و تقویت ارتباط مجمع تشخیص مصلحت نظام با مراکز علمی و نخبگانی کشور اشاره کرد و گفت ...
پنجمین جلسه کارگروه فعالیت های قرآنی مردمی با دستور جلسه کاهش تصدی گری نقش دولت در امور قرآنی و تقویت بخش مردمی در معاونت قرآن و عترت برگزار شد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۱۷:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
میزگرد بیانات رهبر انقلاب درباره عبور از تصدی گری و گرایش به واگذاری اقتصاد به مردم برگزار شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۱۶:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
مصطفی آذرکیش، مدیرکل سابق آموزش و پرورش: تقویت شان حاکمیتی نظام تعلیم و تربیت رسمی و عمومی، نظارت و ارزیابی، مشارکت و کاهش تصدی گری از جمله نکاتی بود که رهبر انقلاب در خصوص بحث تقویت مدارس دولتی بیان کردند.
موج رسا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۱۳:۱۹    
نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بنده موافق استیضاح وزیر صمت بودم گفت: در زمان تصدی گری آقای فاطمی امین در پست وزارت صمت برخی قول هایی خصوصا در مورد خودرو به دولت و مردم داده شد که عملی نشد.
باشگاه آلومینیوم   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۰۹:۲۰   + ۸ سایت دیگر  
باشگاه آلومینیوم - زنجیره آلومینیوم کشور با چالش های جدی مواجه است که تامین انرژی پایدار، تامین پایدار مواد اولیه، عدم بهره گیری از تکنولوژی به روز، ظرفیت پایین و راندمان کم زنجیره پایین دست آلومینیوم، توسعه نیافتن تولید آلومینیوم ثانویه ...
آنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۰۸:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
فعالان صنعت فولاد، ثبات در تصمیم گیری ها و تسهیل شرایط تولید و صادرات را از طریق کاهش تصدی گری دولت، مهم ترین انتظار خود از وزیر جدید صمت اعلام کردند.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۲۲:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
محیط کسب وکار کشور با موانع جدی روبه روست که مهم ترین مانع، رویکرد و نگاه نادرست دولت نسبت به کلیت اقتصاد است. دخالت های دولت در امور تصدی گری و بنگاه داری که در قالب شرکت های خصولتی اتفاق می افتد بیان گر همین رویکرد نادرست است. حسین پیر موذن در دنیای اقتصاد نوشت: ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۱۱:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
در بخش دوم و پایانی گزارش نشست نقد و بررسی سی امین نمایشگاه بین المللی قرآن، انتقاد از تصدی گری معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و فقدان شفافیت مالی مطرح شد و علیرضا معاف، رئیس این دوره از نمایشگاه، به استناد آمار به بخشی از نقدها پاسخ داد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۰۷:۵۵    
شوراها ذیل فصل قانونی مجلس شورای اسلامی به عنوان نهادی برای مسئولیت پذیری و نظارت بر امور تصدی گری در نظر گرفته شده است و الگوهای موفق در دنیا نیز وظایف تصدی گری را از طریق نظارت شورا بر بخش خصوصی به شوراها اعطا کرده است.
فودنا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۹ - ۱۳:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
نقش دولت در صنعت نان، تنها نقش نظارتی نیست، بلکه در واقع تصدی گری این بخش را در اختیار دارد. متأسفانه اکثر عوامل تولید در صنعت نان گران شده است؛ به طوری که از اول سال تاکنون خمیرمایه، کنجد و سایر مواد، به کرّات افزایش قیمت پیدا کرده است و همه این عوامل باعث شده است که فعالیت در این صنعت ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۰۷ - ۱۳:۳۷   + ۲۹ سایت دیگر  
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در نخستین محفل امیرخوان گفت: در بخش هایی از حوزه فرهنگ با تصدی گری افراطی دولت مواجه هستیم که با این موضوع مخالفیم.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۰۷ - ۰۰:۴۶    
معاون وزیر کشور گفت قرار نیست وزارت کشور تصدی گری کند و وظایف ارگان های دیگر را به دوش بکشد.
تجارت گردان   ۱۴۰۲/۰۲/۰۶ - ۱۴:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
محمود لیایی معاون وزیر ارتباطات و مدیرعامل شرکت ملی پست در نشست با مهرداد فاخر مدیرعامل شرکت تیپاکس، کاهش تصدی گری دولتی به منظور توسعه خدمات بخش خصوصی را باعث رونق اقتصادی کشور دانست.
نماینده ولی فقیه در مازندران گفت: اجرای درست اصل 44 قانون اساسی تصدی گری را از دولت می گیرد و نظارت را به دولت واگذار می کند و همچنین تقویت معیشت و اقتصاد قشر کارگری و آسیب پذیر جامعه را به دنبال دارد.