شنبه ۲۰ خردادساعت ۰۶:۴۸Jun 2023 10
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کمبودهای دارویی»

خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۶:۳۹   + ۲۵ سایت دیگر  
سرپرست دفتر خدمات سلامت بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: عمده مصرف داروهای جانبازان اعصاب و روان داروهای تولید داخل کشور است،متأسفانه در حال حاضر شاهد بروز برخی کمبودهای دارویی در مقاطعی از زمان و در اقلام خاصی هستیم.
روزنامه سپید   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۲:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش سپیدآنلاین، سیدحیدر محمدی افزود: مشکلات و راهکارهای توسعه حوزه دارو، تجهیزات پزشکی، مواد غذایی و سایر اقلام سلامت محور، در حال بررسی بوده و همچنین پس از طرح مسائل، راهکارهای برون رفت و بهبود شرایط ارائه و پیگیری می شود. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۴:۲۹   + ۲۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به امکان دسترسی معاونین غذا و داروی سراسر کشور به داروهای توزیع شده در بستر سامانه تیتک، گفت: علاوه بر تحقق شفافیت، معاونین غذا و دارو می توانند موجودی دارویی سایر استان ها را رصد و اقلام مورد نیاز خود را تامین کنند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۰۷:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/مرکزی یک فلوشیپ ناباروری گفت: با توجه به تحریم و عدم واردات دارو به کشور، به شدت با کمبودهای دارویی و همچنین نبود بازار رقابتی و مقایسه ای در این حوزه روبرو هستیم.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۰۹:۳۶    
مسئول انجمن بیماران هموفیلی خراسان رضوی در بازدید مسئولان از کلینیک سرور، بر کمبودهای دارویی تأکید می کند و از نیاز به پزشک ارتوپدی و رادیوگرافی برای بیماران هموفیلی در این مرکز می گوید.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۱۴:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
مدیر کل بازرسی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه برخی به دنبال سیاه نمایی و زیر سوال بردن اقدامات دولت سیزدهم در تامین دارو هستند، گفت: اکنون کمبودهای دارویی به زیر 80 قلم رسیده که در مقایسه با گذشته بسیار پایین است.
جام جم   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۰۸:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
این کمبودها و بحران دارویی درنهایت با خانه تکانی در سازمان غذا و دارو همراه شد و مسئولان جدید این سازمان توانستند با تدابیری مشکل را حل کنند. این اما پایان ماجرا نبود ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۰۷:۵۵    
ایسنا/آذربایجان غربی معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه با تایید وجود کمبودهای دارویی در استان اظهار کرد: معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه با رصد و پیگیری های مستمر ضمن تامین نیاز دارویی استان، درصدد است کمبودهای دارویی را در استان به حداقل ممکن برساند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۰۶:۲۸   + ۱۳ سایت دیگر  
نایب رئیس انجمن داروسازان ایران گفت: کمبودهای دارویی در سطح داروخانه های کشور، مثل پاییز و زمستان سال گذشته نیست.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۱۹:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی مازندران از مرتفع شدن مشکلات کمبودهای دارویی بیماران هموفیلی طی ماه آینده خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۲ - ۰۶:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی دبیر کل جمعیت هلال احمر گفت: جمعیت هلال احمر آمادگی این را دارد تا نیاز دارویی و کمبود داروهای تخصصی و تک نسخه ای را از طریق مختلف خاصه از مسیر صلیب سرخ وارد کشور کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۲۱ - ۱۵:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
وزیر بهداشت با بیان اینکه ذخایر دارویی کشور به 70 درصد رسیده گفت: کمبودهای دارویی از 400 قلم به 70 قلم رسیده است.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۱ - ۱۲:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حاشیه همایش تقدیر از اساتید برتر دانشگاه علوم پزشکی مشهد از کاهش کمبود اقلام دارویی مورد نیاز بیماران در کشور خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۲۱ - ۱۰:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
کرج- نماینده مردم کرج، فردیس، اشتهارد در مجلس گفت: کمبودهای دارویی در داروخانه هلال احمر البرز وجود دارد که باید از طرق مختلف تأمین شده و در اختیار بیماران قرار گیرد.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۲/۱۶ - ۱۰:۰۸   + ۵ سایت دیگر  
نائب رئیس اتحادیه واردکنندگان دارو می گوید: با اعتبار 69 هزار میلیارد تومانی که در بودجه سال 1402 برای دارو تعیین شده و نیز با توجه به مشکلات دیگر که در این حوزه وجود دارد، امسال در خوشبینانه ترین حالت تا 4 - 5 ماه اول سال می توانیم وضعیت کمبود دارو را تحمل کنیم و سپس کمبودهای دارویی بدتر خواهد شد.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۲/۰۲/۱۴ - ۰۳:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
همین چند روز پیش بود که رییس هیات مدیره سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی با انتقاد از مشکلات تخصیص ارز به شرکت های دارویی از بهمن ماه سال گذشته، نسبت به وقوع کمبودهای دارویی در صورت تداوم این روند هشدار داد.
سالم خبر   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۱۹:۳۲    
سالم خبر: رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: : ما در خصوص کمبودهای دارویی برای رئیس جمهوری نامه فرستادیم و اگر ببینیم جواب نمی گیریم و مشکل کمبود دارو حل نمی شود، مجبوریم درنهایت این مسائل را برای مقام معظم رهبری مطرح کنیم الان دیگر رییس جمهوری باید تصمیم بگیرد.
مرصاد   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۱۳:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
مرصاد نیوز: معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه علت بخشی از کمبودهای دارویی در داروخانه های استان را پیک برخی بیماری ها دانست و گفت: سازمان غذا و دارو سعی بر این دارد تا با تامین منابع و حمایت از شرکت های تولید داخلی این کمبودها را برطرف کند.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۰۹:۲۲   + ۵ سایت دیگر  
درحالی که کمبودهای دارویی در کشور وارد مرحله بحرانی شده، رئیس کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی می گوید: ما از کمبودهای دارویی اطلاع داریم و همه راه ها را داریم می رویم ببینیم چه می شود. ما هم نگران سلامت مردم هستیم.
شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۰۸:۳۲    
اولین مسئله مورد توجه در این باره، کاهش صادرات داروهای ایرانی به دلایل مختلف طی سال های اخیر است که بنابر آمارهای اعلام شده از مبلغی حدود 170میلیون دلار در سال های گذشته اکنون به 50تا 60میلیون دلار رسیده است
برترین ها   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۱۹:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
دست اندرکاران صنعت داروسازی کشور، نسبت به بروز کمبودهای دارویی در ماه های پیش رو هشدار داده اند و به نظر می رسد اگر دولت نخواهد اقدامی صورت دهد، دوباره بحران و گرانی دارو باز هم تکرار شود!
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۰۷:۵۴   + ۱۸ سایت دیگر  
دست اندرکاران صنعت داروسازی کشور، نسبت به بروز کمبودهای دارویی در ماه های پیش رو هشدار داده اند و به نظر می رسد اگر دولت نخواهد اقدامی صورت دهد، دوباره بحران کمبود آنتی بیوتیک تکرار شود.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۰۱:۴۰    
مهرآمیزی عضو هیات مدیره سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران گفت: ذخایر مواد اولیه دارویی به کمتر از سه ماه در شرکت های داروسازی کاهش یافته است.
مردم فردا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۰۱:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
رئیس هیئت مدیره سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی نسبت به بروز کمبودهای دارویی در تیر و خرداد ماه امسال به دلیل مشکلات تأمین مواد اولیه دارو هشدار داد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۲/۱۰ - ۱۷:۲۰    
عبده زاده رئیس هیئت مدیره سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی گفت: بودجه 69 همتی دارو کفاف نیمه سال هم نمی دهد و احتمال بروز کمبودها در خرداد و تیرماه جاری قوی است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۰ - ۱۵:۵۴   + ۴ سایت دیگر  
رییس هیات مدیره سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی با انتقاد از مشکلات تخصیص ارز به شرکت های دارویی از بهمن ماه سال گذشته، نسبت به وقوع کمبودهای دارویی در صورت تداوم این روند هشدار داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۲/۱۰ - ۱۱:۳۲   + ۲۸ سایت دیگر  
رئیس هیئت مدیره سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی نسبت به بروز کمبودهای دارویی در تیر و خرداد ماه امسال به دلیل مشکلات تأمین مواد اولیه دارو هشدار داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۰۵ - ۰۰:۲۴   + ۹ سایت دیگر  
اعتبارات نامناسب طرح دارویار و بدهی سنگین بیمه ها به داروخانه ها باعث شده تا بارها نمایندگان مجلس نسبت به موضوع کمبود دارو هشدار دهند و حتی برخی از کارشناسان معتقدند با بودجه فعلی برای دارو طی ماه های آتی با کمبودهای دارویی مواجه خواهیم شد ...
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۰۲ - ۱۰:۳۲   + ۸ سایت دیگر  
گروه اقتصادی: کمبود دارو در ایران تمامی ندارد. حالا فعالان حوزه دارو می گویند با بودجه اختصاصی امسال احتمالا کشور با موج جدیدی از کمبود دارویی مواجه می شود.همزمان با موج هشتم کرونا و افزایش بستری ها در بیمارستان ها، بار دیگر کمبودهای دارویی خود را نشان داد ...
پانا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۲ - ۰۰:۳۱   + ۱۹ سایت دیگر  
تهران (پانا) - وزیر بهداشت از افزایش ذخایر دارویی در کشور خبر داد و با بیان اینکه ذخایر دارویی کشور به 70 درصد رسیده گفت کمبودهای دارویی از 400 قلم به 70 قلم رسیده است. ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۰۱ - ۲۳:۱۶   + ۵ سایت دیگر  
وزیر بهداشت از افزایش ذخایر دارویی در کشور خبر داد و با بیان اینکه ذخایر دارویی کشور به 70 درصد رسیده گفت : کمبودهای دارویی از 400 قلم به 70 قلم رسیده است.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۱/۳۰ - ۱۳:۵۱    
وزیر بهداشت با اشاره به اعتبار 1.5 میلیارد دلاری برای تجهیزات پزشکی و داروها از کاهش کمبودهای دارویی به 70 قلم خبر داد.
روزنامه سپید   ۱۴۰۲/۰۱/۳۰ - ۱۰:۲۲   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش سپیدآنلاین، سید علی فاطمی در گفت وگو با ایسنا، درباره اخباری مبنی بر تاسیس داروخانه ها دولتی آموزشی گفت: باید توجه کرد که در زمینه داروخانه های دولتی دو مشکل داریم؛ هم افزایش تعداد آن ها و هم افزایش گردش اقتصادی آن ها از مشکلاتی است که در این زمینه وجود دارد ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۳۰ - ۰۹:۰۰   + ۴۹ سایت دیگر  
وزیر بهداشت گفت: با توافقی که با سازمان برنامه و بودجه داشته ایم، یک و نیم میلیارد دلار ارز ترجیحی برای حوزه تجهیزات پزشکی و داروهای گران قیمت تصویب شد که با وجود آن در سال جاری هیچ گونه نگرانی در این حوزه نخواهیم داشت.
سالم خبر   ۱۴۰۲/۰۱/۲۸ - ۱۷:۵۸    
سالم خبر: زهرا شیخی، سخنگوی کمیسیون بهداشت و سلامت گفت: در نشست این کمیسیون، ایروان مسعودی اصل، بازرس کل بهداشت و درمان سازمان بازرسی یادآور شد که مشکلات مدیریتی در این رابطه پررنگ تر است و به اجرای تبصره 17 که براساس آن باید ردیف مجزایی در دانشگاه ها برای دارو پیش بینی شود توجه نشده است.
میرملاس نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۲۸ - ۱۶:۴۸   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی میرملاس به نقل از خبرنگار مهر، بهرام دلفان امروز دوشنبه در اولین نشست کمیته تدابیر ویژه دارو در سال جاری، در خصوص بدهی های دانشگاه به شرکت های تجهیزاتی و مطالبات شرکت های پخش دارو و همچنین در مورد کمبودهای دارویی و اقلام پرمصرف دارویی و دیگر تجهیزات بیمارستانی ...
جام جم   ۱۴۰۲/۰۱/۲۸ - ۰۴:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش جام جم آنلاین ، شرایط بازار دارویی کشور مناسب نیست و این روزها بسیاری از شهروندان برای تهیه دارو با مشکلات جدی رو به رو هستند. نگران کننده تر اینکه از شرکت های داروسازی نیز خبر می رسد که وضعیت این شرکت ها نیز مناسب نیست و به دلیل کاهش مواد اولیه و نقدینگی تولید برخی داروها را کاهش داده ...
سالم خبر   ۱۴۰۲/۰۱/۲۶ - ۱۸:۲۲    
سالم خبر: با وجود انتقادهای بی شمار تولیدکنندگان و کارشناسان دارویی از معطل ماندن بسیاری از داروها پشت دیوار بلند کمیسیون قیمت گذاری سازمان غذا و دارو که گاه و بیگاه تشکیل می شود که متعاقب آن کمبودهای دارویی را در پی دارد اما معاون برنامه ریزی اداره کل دارو سازمان غذا و دارو باز هم اعلام کرد که این ...
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۰۱/۲۶ - ۱۲:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: تبریز- رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به تمهیدات خاص دولت سیزدهم در رفع کمبودهای دارویی گفت: عملکرد یک سال گذشته دولت در زمینه رفع موانع تولیددارو در سال های پس از انقلاب بی نظیراست.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۱/۲۴ - ۱۰:۴۱   + ۱۴ سایت دیگر  
نایب رئیس انجمن داروسازان در واکنش به درخواست معاون وزیر بهداشت برای تاسیس داروخانه آموزشی واکنش گفت: اکنون با کمبودهای دارویی مواجهیم لذا شرایط برای سوءاستفاده ارگان های دولتی و نظامی فراهم است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۱/۲۱ - ۰۰:۱۰    
نایب رئیس هیئت مدیره سندیکای تولیدکنندگان مواد دارویی توضیحاتی درباره ورورد یک شرکت به تولید ماده موثره بخش مهمی از کمبودهای دارویی سال گذشته در حوزه آنتی بیوتیک و استامینوفن ها ارائه کرد.
اوشیدا   ۱۴۰۲/۰۱/۱۹ - ۱۵:۵۶    
معاون غذا و دارو در دانشگاه علوم پزشکی زابل گفت: مصرف غیرمنطقی دارو باعث شده تا در برخی مقاطع دچار کمبودهای دارویی شویم.
جام جم   ۱۴۰۲/۰۱/۱۷ - ۰۵:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش جام جم آنلاین ، تولیدکنندگان دارو نیز شرایط خوبی ندارند و از این گلایه می کنند که دولت تاکنون به وعده های خود برای کمک به آنها عمل نکرده است. به همین دلیل این احتمال که اقلام دارویی بیشتری دچار کمبود شود، وجود دارد. ...
مرصاد   ۱۴۰۲/۰۱/۱۵ - ۱۴:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
مرصادنیوز: به دنبال شیوع موج جدید کرونا در سطح کشور، استان کرمانشاه نیز از این قاعده مستثنی نیست و شاهد افزایش موارد ابتلا به این ویروس هستیم.
سلامت نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۱۵ - ۱۳:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
اسپری سدیم کلرید که برای درمان خشکی و رقیق سازی ترشحات بینی مورد استفاده قرار می گیرد هم به جمع کمبودهای دارویی پیوست. این دارو بیشتر برای نوزادان و خردسالان که نمی توانند گرفتگی مجاری بینی را رفع کنند، استفاده می شود.
شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۰۹:۳۲   + ۷ سایت دیگر  
کمبودهای دارویی در روزهایی که شاهد اجرای طرح دارویاری بودیم، با حرف و حدیث های فراوانی همراه شد؛ به طوری که برخی این کمبودها را ناشی از سوءمدیریت در تولید و توزیع دارو می دانستند
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۳:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
پیکانپور مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو به بازار گفت: سازمان غذا و دارو قصد دارد برای جلوگیری از تکرار ماجرای کمبودهای دارویی نسبت به افزایش عمق ساخت دارو در سال 1402 اقدام کند.
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۵:۴۳    
مدیر درمان تامین اجتماعی استان چهارمحال وبختیاری از افتتاح یک مرکز دندان پزشکی سانترال در سال آینده خبر داد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۲:۵۴    
شه پرست مدیرکل دفتر صنایع غذا و دارو وزارت صمت به بازار گفت: سیاست های سازمان غذا و دارو برای رفع کمبودهای دارویی و افزایش حضور در بازارهای صادراتی منطقه حائز اهمیت است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۵:۵۹    
عدم پرداخت تسهیلات وعده شده از سوی بانک های عامل به شرکت های داروسازی منجر به افزایش هزینه های تولید و ناتوانی آن ها در تامین مواد اولیه شده است.