یکشنبه ۰۲ مهرساعت ۱۵:۰۴Sep 2023 24
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «اهل سنت»

ایبنا   ۳ ساعت پیش    
مهدی مسائلی، پژوهشگر و مدرس حوزه و دانشگاه گفت: تعبیر اهل سنت در طول تاریخ اسلام در جایگاه های متفاوتی به کار برده شده است و در دو قرن نخست اسلامی اصطلاح اهل سنت وجود نداشته است و منشأ به وجود آمدن آن ...
ایرنا   ۶ ساعت پیش    
گرگان-ایرنا- تعدادی از بانوان اهل سنت ترکمن گلستان با یادآوری نقش آفرینی زنان و دختران در پشتیبانی از دفاع مقدس و تدارکات برای رزمندگان با انجام خدماتی مانند خیاطی،امدادگری، آشپزی و جمع آوری کمک مردمی ...
ایثار   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۰۰:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
استاندار کرمانشاه در این دیدار گفت: اقوام و مذاهب گوناگون در استان کرمانشاه با رفاقت و برادری پای انقلاب اسلامی هستند.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۲:۴۶    
ساری- پاسداران و بسیجیان لشگر عملیاتی 25 کربلا که در منطقه مرزی شمالغرب کشور در حال دفاع و پاسداری از امنیت و اقتدار ایران اسلامی هستند، همزمان با آغاز هفته بزرگداشت دفاع مقدس در نماز جمعه اهالی اهل سنت این منطقه حضور یافتند.
تقریب   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۲:۰۳    
امام جمعه اهل سنت شهرستان قصرشیرین گفت: ما سردارانی همچون شهید سلیمانی، شهید همدانی و دیگر شهدایی که در سطح ملی و جهانی مطرح اند را داریم که لازم است در باره آن ها فیلم، سریال و مستند ساخته شود و اجازه ندهیم دغدغه های زندگی نام و یاد آنها را کمرنگ کند.
روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۱:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
امام جمعه اهل سنت بندرعباس ضمن تبریک بازگشایی مدارس و آغاز کسب علم و دانش افزود: فرزندان ما آینده سازان جامعه هستند و ما هم نسبت به وضعیت پیش رو مسئول هستیم و باید به بهترین نحو ممکن شرایط تحصیل فرزندان را فراهم کنیم. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۰:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
خاش- امام جمعه اهل سنت خاش گفت: ایام هشت سال دفاع مقدس، عرصه نمایش اتحاد و همدلی ملت ایران بود
تقریب   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۰۱:۴۳    
امامان جمعه اهل سنت استان گلستان با عنوان اینکه احترام و محبت نسبت به یکدیگر میراث گرانقدر پیامبر عظیم الشأن اسلام (ص) است بر پایبندی بر این مسیر ارزشمند تأکید کردند.
تقریب   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۲۰:۰۷    
امام جمعه اهل سنت شهرستان سرپل ذهاب با اشاره به وحدت تمام اقشار جامعه از هر دین، مذهب و قومیتی در دوران دفاع مقدس اظهار کرد: در این وحدت همه ایرانیان هر کدام به نحوی به صورت مستقیم یا غیرمستقیم رزمندگان اسلام را در خط مقدم یاری می دادند و وحدت را تفسیر کرده تا سبب بروز استعدادها شوند.
وبگاه خبری قلم   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۱۸:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
قلم | qalamna.ir : گروه سیاسی: امام جمعه اهل سنت زاهدان امروز (31 شهریور 1402) در مراسم نماز جمعه این شهر، با اشاره به تلاش های اخیر برخی مسئولان انتظامی برای پایان دادن به موضوع شهدای جمعه خونین زاهدان، تاکید کردند که برای حل این جریان باید از دروازه و راه آن وارد شد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۱۵:۲۹   + ۶ سایت دیگر  
امام جمعه اهل سنت ارومیه گفت: دفاع مقدس برهه مهم و برجسته در تاریخ انقلاب اسلامی است و باید عظمت و دستاوردهای ایستادن ملت ایران بر سکوی پیروزی برای نسل جوان تبیین شود .
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۱۳:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
امام جمعه اهل سنت سنندج گفت: مردم کردستان در دفاع مقدس با صیانت از مرزهای کشور در این خطه، نقش ویژه ای در آن دوران ایفا کردند.
تقریب   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۱۳:۲۶    
ماموستا عزیز امیری عنوان کرد: علمای اهل سنت در دفاع از ارزشهای اسلام و انقلاب همواره حضوری فعال و نقشی مؤثر ایفا کرده اند و بدور از تعصبات قومی مذهبی برسر اهداف مشترک ملی و دینی جان را درطبق اخلاص گذاشتند و مظلومانه شهید شدند.
تقریب   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۱۲:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
امام جمعه اهل سنت ارومیه گفت: مذاهب اسلامی باید رسول خدا(ص) را به عنوان الگوی خود قرار داده و یک امت واحد باصلابت تشکیل دهند.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۲۰:۰۰   + ۵ سایت دیگر  
امام جمعه اهل سنت بندرعباس گفت:در خصوص دلایل اجرای طرح توزیع الکترونیک کپسول گاز خانگی باید شفاف سازی بیشتری صورت گیرد تا مردم در جریان قرار گیرند و مزایا و منافع اجرای این طرح برای آنها روشن شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۸:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
پارسیان - امام جمعه سابق شهرستان پارسیان گفت: وحدت و همدلی میان اهل سنت و شیعه در پارسیان مثال زدنی است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۲:۳۴   + ۴ سایت دیگر  
پارسیان- نماینده ولی فقیه در هرمزگان گفت: علمای اهل سنت آگاهانه و مدبرانه در مقابل توطئه های دشمنان ایستادند.
تقریب   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۰:۲۹    
امام جمعه اهل سنت بیرجند، بیان کرد: هدف از برگزاری کنفرانس های وحدت ایجاد همبستگی و انسجام امت اسلام است، این اقدام باید با پشتوانه علما و اندیشمندان جهان اسلام شکل گیرد تا بتواند به شعار های امت اسلامی جامه عمل بپوشاند.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۲۱:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
قم- کتاب راویان ناصبی و خارجی در صحاح سته توسط حجت الاسلام عبدالرحمان باقرزاده به رشته تحریر درآمده و متکفل بحث معرفی رجال و راویان ناصبی و خوارج صحاح سته از معتبرترین کتب اهل سنت است.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۲:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
معاون فرهنگی مرکز اسلامی اهل سنت آذربایجان غربی از برگزاری همایش طلایه داران تقریب در هفته وحدت با حضور 500 روحانی شیعه و سنی در ارومیه خبر داد.
استانداری گلستان   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۱:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
جمعی از علما،معتمدین، ریش سفیدان، متنفذین و اعضای شوراهای اسلامی اهل سنت بلوچ با سرپرست فرمانداری شهرستان رامیان دیدار و گفتگو کردند. به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان رامیان ، سه شنبه 28 شهریور جمعی از علما، معتمدین، اعضای شوراهای اسلامی، دهیاران ...
تقریب   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۰۸:۳۶    
خطیب جمعه اهل سنت اسدیه خراسان جنوبی، بیان کرد: امت اسلامی باید وحدت و یک صف شدن را در دستور کار خود قرار دهند تا بتوانند امور مسلمین مانند تجارت و مسائل گوناگون که ارتباط مستقیم با معنویت و مادیت امت اسلامی دارد به شکوفایی و استقلال برسانند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۹:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
آیت الله مصطفی علما نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه گفت: کرمانشاه حدود 500هزار اهل سنت دارد و همه ی این ها هم ارادت ویژه و خاصی به حضرت علی بن موسی الرضا(ع) دارند.
تقریب   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۸:۲۸    
هشتمین دوره اردوی خانوادگی طلاب و روحانیون اهل سنت با شعار "همدلی و معنویت در پرتو امید و ایمان" به مقصد مشهد مقدس برگزار شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۶:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان گفت: امروز شیعه و اهل سنت در کنار هم در جبهه جنگ ترکیبی علیه دشمن ایستاده اند.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۳:۳۷    
حوزه/کتاب راویان ناصبی و خارجی در صحاح سته توسط حجت الاسلام والمسلمین عبدالرحمان باقرزاده به رشته تحریر درآمده، متکفل بحث معرفی رجال و راویان ناصبی و خوارج صحاح سته از معتبرترین کتب اهل سنت است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۳:۳۲   + ۱۲ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه دراستان کرمانشاه با بیان اینکه اختلاف جوامع اسلامی را استکبار جهانی بوجود آورده است، گفت: در طول تاریخ ارتباط عمیقی بین علمای اهل سنت و شیعه وجود داشته است.
تقریب   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۳:۰۳    
مولوی حسن زهی اظهار داشت:مردم باید برای تحقق اهداف انقلاب اسلامی هوشیار باشند؛ زیرا هم در شیعه و هم در اهل سنت افرادی به دنبال ایجاد آتش در بین شیعه و سنی هستند.
تقریب   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۲:۵۸    
امام جمعه اهل سنت بخش مرکزی میرجاوه گفت: نقشه های دشمنان اسلام تنها با اتحاد و همدلی مسلمانان خنثی و ختم به خیر می شود.
تقریب   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۲:۰۹    
به دنبال جنایت های رژیم پهلوی در سال 1342 و بازداشت امام خمینی، شیخ محمود شلتوت، فقیه و مفتی بزرگ اهل سنت مصر و شیخ جامع ازهر، طی نامه ای که برای آیت الله محسن حکیم ارسال کرد، مراتب اعتراض به این اقدامات رژیم پهلوی در 15خرداد را اعلام داشت ...
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۱:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
شبکه استانی خلیج فارس با هدف هم افزایی با نهادهای استان برای تحقق راهبردهای رسانه ای خود در هفته وحدت جلسه اندیشه ورزی با مسئولان دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان هرمزگان برگزار کرد. ...
تقریب   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۰۹:۴۸    
امام جمعه اهل سنت بندر لنگه،بیان کرد: تربیت و پرورش فرزندان مومن و انقلابی می تواند تمام نقشه های دشمنان اسلام را خنثی نموده و مسیر رشد و تعالی اسلام را هموار سازد و این مهم با حرکت در سیره پیامبراسلام(ص) محقق خواهد شد.
ستاد اقامه نماز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۰۸:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز، قابی از نماز زائران بلوچ و اهل سنت در حرم مطهر رضوی منتشر شد. برچسب ها اخبار ویژه کپی لینک لینک کپی شد
تقریب   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۰۹:۵۱    
امام جمعه اهل سنت تکاب گفت: مسلمانان از رژیم صهیونیستی بیزار بوده و خواهان نابودی آن هستند چون ظلم بر مسلمانان روا می دارد.
تقریب   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۰۹:۵۱    
رییس هئیت افتاء اهل سنت استان بوشهر، بیان کرد: امت اسلامی با تکیه بر مشترکاتی همچون خدای واحد ،قرآن ، پیامبر و اهل بیت پیامبر می توانند وحدت بسیار مستحکمی را داشته باشند.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۰۹:۰۳    
قابی از نماز زائران بلوچ و اهل سنت در حرم مطهر رضوی / فارس
تقریب   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۰۵:۵۱    
امام جمعه اهل سنت کیش با تاکید بر حفظ و تقویت وحدت در میان مسلمانان گفت: تمرکز بر مشترکات اسلامی، راهکار حل منازعات و بحران هاست.
پارسینه   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۲۳:۱۲   + ۲۱ سایت دیگر  
به گزارش پارسینه و به نقل از خبرآنلاین، سید عزت الله ضرغامی در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: امروز جلسه ی ستاد ساماندهی سرویس های بهداشتی در حضور خودم برگزار شد. کار های خوبی انجام شده و در حال انجام است. مساجد و امامزاده های بین راهی، فرصت های خوبی هستند ...
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۲۳:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: اخراج اساتید دانشگاه چه 100 نفر چه 50 نفر باشد، امروز در آستانه بازگشایی دانشگاه ها فضای روانی ای در دانشگاه ها ایجاد کرده است که بسیار نامناسب است ...
روزنامه شهروند   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۲۰:۱۹   + ۱۵ سایت دیگر  
اندکی قبل از پیروزی انقلاب، بنده به ایرانشهر تبعید شدم. [همچنین] بعد از پیروزی انقلاب، ما با علمای اهل سنت سرتاسر بلوچستان ارتباط پیدا کردیم. بلافاصله بعد از پیروزی انقلاب، امام (رضوان الله تعالی علیه) بنده را فرستادند بلوچستان و سیستان که بروم آنجا با وضع مردم و اوضاع آنجا آشنا بشوم ...
به گفته سیروس محمودیان مدیر صندوق استان آذربایجان غربی تمامی هزینه های موکب حضرت علی اصغر(ع) در مرز تمرچین توسط مردم و کارگزاران اهل سنت و شیعه پرداخت شد. ...
چند ثانیه   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۶:۱۵    
اخراج اساتید چه 100 نفر چه 50 نفر، بسیار نامناسب است سکوت وزیر علوم و عدم دفاع وی از استادان دانشگاه ها قابل پذیرش نیست خیلی از تصمیمات اوضاع را بدتر، آسیب ها را بیشتر و مردم و نخبگان را ناامیدتر می کند ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۴:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی با اشاره به هفته وحدت و لزوم پرهیز از ایجاد اختلاف بین شیعه و اهل سنت، گفت: باید در منابر، مداحی به افراد و مقدسات هر قوم احترام گذاشته و از اختلاف افکنی و ایجاد شهبات جلوگیری کنیم و هیچ کسی حق توهین به هیچ مذهب و اقوامی را ندارد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۲:۲۸    
گنبدکاووس- ایرنا- روحانی اهل سنت و مدرس مدرسه علوم دینی ربانیه چنارلی مراوه تپه در شرق استان گلستان تامین امنیت را مهمترین نیاز جامعه دانست و از نظام جمهوری اسلامی ایران برای تلاش در تامین امنیت قدردانی کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۲:۲۴    
شهروند خبرنگار ما با ارسال فیلمی از خدمت و کمک رسانی علمای اهل سنت به زائران پاکستانی در شهرستان زاهدان خبر داد.
تقریب   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۰۹:۵۰    
امام جمعه اهل سنت عسلویه، بیان کرد: در حقیقت یکی از بزرگترین عوامل تحکیم و انسجام وحدت امت اسلامی پیامبر رحمت(ص) می باشد که یک نقطه مشترک بی بدیل در میان امت اسلامی و بزرگترین عامل تقویت وحدت و همدلی بین مسلمانان می باشند.
تقریب   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۰۹:۵۰    
رئیس اداره تبلیغات اسلامی ارومیه گفت: پیش از حضور امام رضا(ع) در ایران، شیعیان را زندانی و آنان را مورد آزار و اذیت قرار می دادند و بنابراین پس از حضور ایشان در کشورمان، مذهب تشیع در ایران قدرت گرفت.
تقریب   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۰۰:۱۳    
امام جمعه اهل سنت ارومیه با تأکید بر اینکه تمامی ائمه اطهار(ع) و خاصه امام رضا(ع) در راستای وحدت و اتحاد بین مسلمانان تلاش کرده و تمایزی میان مسلمانان قائل نشدند گفت: تنها تمایز ایشان در تقوای مسلمانان با هر نوع مذهبی بود.