شنبه ۰۱ مهرساعت ۰۱:۱۷Sep 2023 23
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کتابداران»

دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور با در پیامی تصویری به همایش بین المللی کتابخانه های عمومی و کسب وکارهای کوچک تأکید کرد: ما معتقدیم که کتابخانه عمومی با توجه به مأموریت خود می تواند پیشقدم رفع نیاز کسب وکارها در زمینه های عمومی سازی و ترویج، حمایت و پشتیبانی، و آموزش و یادگیری شود.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۶:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
البرز- مدیرکل کتابخانه های عمومی استان البرز گفت: کتابداران در خط مقدم ترویج این فرهنگ پسندیده اسلامی هستند.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۲:۳۷    
همدان - در شورای اداری کتابخانه های عمومی شهرستان همدان از کتابداران برتر در جذب خیرین رزمایش جهادی 2020 تقدیر به عمل آمد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۴:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
شاهرود - ایرنا - شهردار شاهرود با بیان اینکه فرهنگ کتابخوانی در بوستان های این شهر نهادینه شده است، گفت: فعالیت کتابداران و علاقه مندان این حوزه در بوستان ها به عنوان فضای عمومی شاد و مفرح، جدای از دغدغه های روزانه، در ترویج مطالعه مفید و شادی بخش است.
همزمان با اربعین حسینی کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان نظرآباد با حضور در روستای عشایری گلدره به اجرای برنامه های فرهنگی پرداختند.
کتابداران و کارکنان کتابخانه های عمومی استان تهران ضمن شرکت در مسیر پیاده روی جاماندگان اربعین حسینی(ع) با برپایی موکب با عنوان نونهالان حسینی با رویکردی فرهنگی و هنری در میدان آئینی امام حسین (ع) نقطه آغازین بزرگ ترین رویداد مردمی ...
گزارش تصویری بخشی از فعالیت موکب های فرهنگی ترویجی استان کرمانشاه در نقاط مرزی و مراکز خدمات رسان و اجرای برنامه های فرهنگی توسط کتابداران استان کرمانشاه
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۷ - ۱۵:۰۳    
هرمزگان- در مروری مختصر بر مهم ترین رویدادهای فرهنگی و ادبی هفته گذشته هرمزگان، شاهد رویدادهای متعدد حوزه کتاب در این استان بودیم.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۵ - ۰۱:۱۲   + ۵ سایت دیگر  
هرمزگان- در آئین تقدیر از کارمندان برتر دستگاه های اجرایی بندرعباس، از کتابداران برتر این شهرستان تجلیل شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۱۸:۳۴   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی امام جمعه تبریز با حضور در کتابخانه عمومی تربیت تبریز، اولین کتابخانه دولتی ایران، ضمن بازدید از بخش های مختلف این کتابخانه بعد از بازسازی کلی و صحبت با کتابداران و اعضای این کتابخانه در جلسه هیئت امنای کتابخانه ملی تبریز حضور یافت.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۱۱:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
در آیین اختتامیه مدرسه تابستانی خدمات کتابخانه های عمومی، طرح کتابداران شهرستان های نمین و گرمی به عنوان طرح برتر انتخاب و از ارائه دهندگان این طرح ها تجلیل شد.
به همت کتابداران بخش ناشنوایان کتابخانه مرکزی قم و با همکاری انجمن باغچه بان، کتاب نادانی دشمن ماست: پنج حدیث از امام حسن عسگری (ع) از منابع دوازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی ویژه ناشنوایان معرفی شد.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۱۱:۳۱    
نویسنده مدیریت و اشتراک گذاری داده های پژوهشی معتقد است: مدیریت داده های پژوهشی در کتابخانه ها یک فعالیت ضروری است و کتابداران با استفاده از علم مدیریت داده ها می توانند به پژوهشگران کمک های بیشتری کنند.
مهدی رمضانی، دبیرکل نهاد با همراهی جمعی از معاونین و مدیران کل این مجموعه 24 و 25 مردادماه به منظور بررسی وضعیت کتابخانه های عمومی و دیدار با کتابداران به استان مرکزی سفر کرد.
بالغ بر 2700 نسخه کتاب توسط کتابداران و خیرین نیک اندیش به کتابخانه های عمومی مرحوم دوزنده روستای عبدل آباد و شهید غفرانی مه ولات، بحرالعلوم خلیل آباد، آیت الله عطاری قوچانی قوچان، دکتر شریعتی سرخس، شهید بهشتی تربت حیدریه، نظیری نیشابور، بحرالعلوم خلیل آباد، شهید باهنر و هجرت مشهد ...
مدرسه تابستانی خدمات کتابخانه های عمومی از 30 مرداد تا 1 شهریور 1402 به میزبانی استان اردبیل با جضور جمعی از کتابداران برگزار شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۰۲ - ۱۸:۱۹    
سومین دوره مدرسه تابستانیِ خدماتِ کتابخانه های عمومی با حضور کتابداران منتخب سراسر کشور، به میزبانی اداره کل کتابخانه های عمومیِ استان، در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۰۱ - ۱۹:۲۲   + ۴ سایت دیگر  
اردبیل- آیین اختتامیه مدرسه تابستانی خدمات کتابخانه های عمومی با همراهی کتابداران سراسر کشور در اردبیل برگزار شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۰۱ - ۱۹:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
اردبیل- معاون برنامه ریزی، پژوهش و فناوری اطلاعات نهاد کتابخانه های عمومی گفت: کتابداران با حضور در کلاس های آموزشی در حوزه خدمات توانمند می شوند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۵/۳۰ - ۰۹:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
اردبیل- عضو هیئت علمی دانشگاه بیرجند گفت: کتابداران نقش تسهیل گر و واسط در بهبود فضای کسب و کار را دارند و به راحتی می توانند به رونق این حوزه کمک کنند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۵/۲۹ - ۰۹:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
اردبیل- مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اردبیل گفت: کتابداران با خصلت های شایسته و نیکو در ترغیب علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی نقش ممتاز و پیشتازی را دارند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۵/۲۹ - ۰۹:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
اردبیل- مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردبیل گفت: با حضور کتابداران سراسر کشور طرح مدرسه تابستانی خدمات کتابخانه های عمومی در اردبیل آغاز شد.
دوره آموزشی مدرسه تابستانی خدمات کتابخانه های عمومی با هدف آشنایی کتابداران با نقش مهم و اساسی در بازطراحی خدمات سنتی یا خلق خدمات جدید طی 4 روز از 29 مرداد ماه تا 1 شهریورماه به میزبانی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل برگزار می شود.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۶ - ۱۱:۱۸    
زنجان- معاون اداره کل کتابخانه های عمومی استان زنجان از برگزاری کارگاه قصه گویی خلاق ویژه کتابداران و مادران خبر داد و گفت: این کارگاه به مدت سه روز برگزار شد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۶ - ۰۶:۴۵    
مهدی رمضانی، دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور در سفر دو روزه به استان مرکزی در رونمایی از کتاب خودآموز حسابداری سیاق و افتتاح نمایشگاه فرهنگی حضور یافت ...
مهدی رمضانی، دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور 25 مردادماه 1402 طی سفر به استان مرکزی با کتابداران این استان دیدار و گفتگو کرد.
مهدی رمضانی دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور در دومین روز از سفر به استان مرکزی که با هدف دیدار با کتابداران و بازدید از کتابخانه های عمومی این استان انجام شد، صبح امروز چهارشنبه 25 مردادماه 1402 در سالن غدیر استانداری مرکزی با کتابداران کتابخانه های عمومی این استان دیدار و گفت و گو کرد
میثم رشیدی مهرآبادی، نویسنده و روزنامه نگار در کارگاه یادداشت نویسی بوم نوشت زنجان گفت: در حوزه کتاب و نشر، مهم ترین عنصر "کتابداران" هستند که ارتباط میان نویسنده و ناشر را با مخاطبان برقرار می کنند.
اداره کل کتابخانه های عمومی فارس و جامعه کتابداران و کتابخوانان استان، با صدور بیانیه ای تکرار اقدام تروریستی در حرم مطهر شاهچراغ(ع) را محکوم کردند.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۳ - ۱۱:۴۶    
مازندران-به مناسبت ایام محرم، موکب کتابخوانی عاشورایی همراه با نذر کتاب حسینی همکاری مشترک خادمیاران رضوی و کتابداران شهرستان بابلسربرگزار شد.
هشتمین رویداد ملی کسب وکار در کتابخانه های عمومی با حضور معاون برنامه ریزی، پژوهش و فناوری اطلاعات نهاد کتابخانه های عمومی کشور، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری سمنان، مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری سمنان، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان سمنان و جمعی از اساتید دانشگاه ها ...
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۹ - ۱۳:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
مازندران - مدیرکل ترویج کتابخوانی و امور فرهنگی نهاد کتابخانه های کشور گفت: کتابداران و رابطان فرهنگی کتابخانه های عمومی به خاطر خدمات و فعالیت هایی که انجام دادند نقش مهمی برای ارتقا و پیشرفت سطح فرهنگ کشور ایفا می کنند.
کارگاه قصه گویی خلاق به منظور آشنایی با شیوه های قصه گویی خلاق، معیارهای گزینش کتاب و قالب های رایج در ادبیات کودک، با حضور سید محمد مهاجرانی، نویسنده، شاعر و کارشناس ادبیات کودک و غلامرضا حیدری ابهری، نویسنده و محقق در زمینه تعلیم و تربیت برگزار می شود.
همزمان با دهه دوم ماه محرم، ویژه برنامه عاشورات به همت اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران با حضور اهالی فرهنگ و ادب و جمع کثیری از کتابداران در کتابخانه مرکزی پارک شهر برگزار شد.
نشست صمیمی مدیرکل کتابخانه های عمومی اصفهان با 30 نفر از کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان های گلپایگان، خوانسار، فریدن، فریدونشهر، بویین ومیاندشت و چادگان در سالن اجتماعات کتابخانه عمومی آیت الله محمدی گلپایگان برگزار شد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی اصفهان طی سفر به شهرستان گلپایگان و نشست با کتابداران غرب استان، با هدف بررسی مسائل و مشکلات کتابخانه های عمومی شهرستان گلپایگان با فرماندار این شهرستان دیدار و گفتگو کرد.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۱ - ۰۸:۴۸    
رئیس منتخب کمیته خدمات کتابخانه ها و جوامع چندفرهنگی ایفلا 2023 معتقد است: نهاد کتابخانه های عمومی کشور می تواند در بحث طراحی خدمات به جوامع چندفرهنگی فعالیت کند.
همزمان با ماه محرم و ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) اداره کل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی کارگاه آموزشی نقالی و پرده خوانی ویژه کتابداران را در کتابخانه مرکزی تبریز برگزار کرد.
نشست نقد و بررسی کتاب خاتون و قوماندان ، روایت زندگی ام البنین حسینی، همسر شهید علیرضا توسلی، فرمانده لشکر فاطمیون با حضور مهدی رمضانی، دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور؛ مریم قربان زاده، نویسنده اثر؛ گلستان جعفریان، منتقد کتاب، خانواده های شهدای مدافع حرم ...
رئیس سازمان بسیج کارمندان سپاه قدس گیلان در مراسم معارفه مسئول پایگاه بسیج کتابداران گیلان با بیان اینکه مجموعه کتابخانه های عمومی استان گیلان از مجموعه های پویا و فعال در خدمت نظام و انقلاب است، از امید آفرینی بین مردم و جهاد تبیین به عنوان دو ضرورت انکار ناپذیر در فعالیت های بسیج یاد کرد.
مدرسه تابستانی خدمات کتابخانه های عمومی با هدف توانمندسازی کتابداران در طراحی خدمات جدید یا بازطراحی خدمات موجود، به میزبانی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل برگزار می شود.
کارگاه آموزشی نقالی و پرده خوانی با رویکرد آموزشی و تولید محور برای کتابداران در استان آذربایجان شرقی برگزار می شود.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۶ - ۱۱:۳۰    
بوشهر- نخستین هفته مردادماه در بوشهر با خبرها و رویدادهای مهم فرهنگی، ادبی و اوج گرفتن مجالس عزاداری حسینی و راه اندازی هیئت کتاب در بوشهر و محکومیت هتک حرمت به ساحت مقدس قرآن در سوئد از سوی کتابداران بوشهری همراه بود.
مدیرکل کتابخانه های عمومی هرمزگان در بازدید دوره ای از کتابخانه های عمومی استان در سومین ایستگاه به کتابخانه طالقانی بندرعباس رسید.
مراسم عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام دوشنبه 2 مردادماه 1402 همزمان با ششمین روز از محرم در ساختمان ستاد مرکزی نهاد کتابخانه های عمومی کشور با حضور همکاران و کتابداران کتابخانه های عمومی برگزار شد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی در راستای برگزاری جلسه تکریم و معارفه رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان قوچان با امام جمعه شهرستان، خانواده شهید معزز محمدحسن صدیقی و کتابداران دیدار و از کتابخانه های عمومی این شهرستان بازدید کرد.
کتابدار کتابخانه سیار آوای فرهنگ از کتابداران به عنوان افسران جبهه دانایی و جبهه مبارزه با فقر بیسوادی یاد کرد و معتقد است که کتابخانه سیار فرصتی برای مشارکت فعال فرهنگی برای ساکنان مناطق محروم فراهم می کند.
خدیجه معصومی، مدیرکل کتابخانه های عمومی آذربایجان غربی به همراه معاونین و کارشناسان ستادی به منظور بررسی وضعیت و عملکرد کتابخانه های عمومی شهرستان خوی ضمن بازدید، با کتابداران و اعضا به گفت و گو نشست.
همزمان با دهه اول محرم اداره کتابخانه های عمومی شهرستان زاهدان با برپایی ایستگاه صلواتی در کتابخانه عمومی آیت الله کفعمی به استقبال عزاداران حسینی رفت.
کتابداران استان بوشهر با بازنمایی کتاب آسمانی قرآن کریم در کتابخانه های عمومی استان، هتک حرمت به ساحت مقدس قرآن کریم در کشور سوئد را محکوم کردند.