چهارشنبه ۱۲ مهرساعت ۱۶:۰۰Oct 2023 4
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بیمه کارگران»

صفحه اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۰:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
رئیس انجمن صنفی کارگران ساختمانی گفت: چیزی که می دانیم این است که طرح تصویبی نمی تواند منابع لازم برای بیمه کارگران ساختمانی را فراهم کند.
صفحه اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۷/۰۷ - ۱۸:۰۲   + ۱۳ سایت دیگر  
در این خبر به توضیحاتی درباره ابلاغ طرح اصلاحیه ماده 5 بیمه کارگران ساختمانی، پرداخته شده است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۷ - ۰۹:۵۴   + ۷ سایت دیگر  
عناوین مهم ترین خبرهای حوزه اشتغال و تعاون در هفته جاری به فعال شدن 5400 بنگاه راکد اقتصادی، احتمال برگزاری نشست شورای عالی کار در هفته آینده، تغییر مدیرعامل صندوق بازنشستگی و حل مشکل سهمیه بیمه کارگران ساختمانی اختصاص داشت.
معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: امیدواریم با اصلاحاتی که در قانون بیمه کارگران ساختمانی انجام شده است با اقدامات جهادی و انقلابی، مشکل سهمیه برای استان ها حل شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۰:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
با اصلاح ماده 5 قانون بیمه کارگران ساختمانی، ساز و کار بیمه 700 هزار نفر از این هموطنان زحمت کش مهیا شد.
مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۵:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس مجلس شورای اسلامی در نامه ای به رئیس جمهور، قانون اصلاح ماده 5 قانون بیمه های اجتماعی کارگران ساختمانی را ابلاغ کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۳:۵۲    
رئیس مجلس در نامه ای به رئیس جمهور، اصلاحیه ماده 5 قانون بیمه های اجتماعی کارگران ساختمانی را ابلاغ کرد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۳:۴۶    
رئیس مجلس در نامه ای به رئیس جمهور، اصلاحیه ماده 5 قانون بیمه های اجتماعی کارگران ساختمانی را ابلاغ کرد.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۱:۱۸    
روح الله کشاورزیان رئیس انجمن کارگران ساختمانی تخصصی برق کاران اصفهان گفت: شش ارگان و سازمان در سطح شهر اصفهان تفاهم نامه ای امضا کرده اند تا انجمن ما از زیرمجموعه های وزارت کار به زیرمجموعه وزارت صمت منتقل شود. در این صورت بیمه کارگران برقکار کارفرمایی حساب می شود و بیمه کارگری آنها قطع خواهد شد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۰۸:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
زاهدان- ایرنا- مدیرکل تأمین اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: امکان پرداخت حق بیمه کارگران ساختمانی این استان در سامانه خدمات غیرحضوری تأمین اجتماعی فراهم شد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۴:۱۲   + ۵ سایت دیگر  
بوشهر- ایرنا - مدیرکل تامین اجتماعی استان بوشهر از امکان پرداخت آنلاین حق بیمه کارگران ساختمانی در این استان بر بستر سامانه خدمات غیر حضوری سازمان تامین اجتماعی خبر داد.
مثلث آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۱:۲۸    
معاون بیمه ای سازمان تأمین اجتماعی ضمن هشدار نسبت به تخلف برخی کارفرمایان نسبت به عدم پرداخت حق بیمه کارگران اظهار کرد: برخی کارفرمایان هزینه حق بیمه را به خود کارگر پرداخت و می گویند کارگر خودش را بیمه کند ...
روزنامه آسیا نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۱:۰۹   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش آسیانیوز، معاون بیمه ای سازمان تأمین اجتماعی به کارفرمایانی که نسبت به پرداخت حق بیمه کارگران تخلف می کنند، هشدار داد. ------------- بیشتر بخوانید مهلت معافیت جرایم بیمه ای کارفرمایان تا پایان مرداد+جزئیات ------------------------------------
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۰:۱۸   + ۴۰ سایت دیگر  
معاون بیمه ای سازمان تأمین اجتماعی ضمن هشدار نسبت به تخلف برخی کارفرمایان نسبت به عدم پرداخت حق بیمه کارگران اظهار کرد: برخی کارفرمایان هزینه حق بیمه را به خود کارگر پرداخت و می گویند کارگر خودش را بیمه کند ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۴:۴۷   + ۲۵ سایت دیگر  
مدیرکل نامنویسی و حساب های انفرادی سازمان تامین اجتماعی گفت که با فراهم شدن امکان محاسبه و پرداخت حق بیمه کارگران ساختمانی در سامانه غیرحضوری سازمان تأمین اجتماعی در شش استان دیگر ...
8 صبح   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۲:۲۴   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری هشت صبح به نقل از پایگاه خبری هشت صبح ، هادی طحان نظیف روز چهارشنبه در توئیتی نوشت: طرح اصلاح ماده 5 قانون بیمه های اجتماعی کارگران ساختمانی که در مراحل قبل با ابهامات و اشکالاتی از سوی شورای نگهبان مواجه شده بود ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۲:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
نماینده شبستر در مجلس در تذکری در خصوص قانون بیمه کارگران ساختمانی گفت: اجرای این قانون می توانست امیدی در دل مردم ایجاد کند اما در مجمع تشخیص مصلحت نظام بلاتکلیف مانده است.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۱:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، در خصوص نحوه تامین منابع لازم برای پوشش بیمه کارگران ساختمانی، گفت: تعدادی از کارگرانی که در گذشته تحت پوشش بیمه قرار گرفته بودند اصلا کارگر ساختمانی نیستند که می طلبد تامین اجتماعی با پایش دقیق نسبت به شناسایی و حذف آنها اقدام کند.
پولی مالی   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۶:۵۴   + ۵ سایت دیگر  
اخبار پولی مالی_ دریافت بیمه کارگری به کارگران امکان ایجاد تعادل در زندگی حرفه ای و شخصی را می دهد. پوشش بیمه کارگری در مواقع بحرانی همچون از کارافتادگی، بیماری، آسیب حین کار و دوران بارداری به کمک افراد می آید.
شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۰۸:۵۳   + ۷ سایت دیگر  
با مصوبه مجلس، هزاران بساز و بفروش از پرداخت حق بیمه کارگران ساختمانی معاف شدند
برترین ها / جماران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۱۵:۲۱   + ۱۶ سایت دیگر  
وزیر کار در واکنش جدید به حادثه معدن طرزه دامغان طبق گزارشاتی که من در آنجا عرض کردم، بازرسان ما به صورت مرتب از معدن بازدید کردند و تذکرات لازم را دادند اما متاسفانه گاهی اوقات حوادث پیش می آید.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۱۱:۴۲   + ۶ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی این هفته 3 روز جلسه علنی داشتند که تعیین تکلیف بیمه کارگران ساختمانی و تمدید لایحه برنامه ششم توسعه تا پایان سال از مهمترین مصوبات نمایندگان در این جلسات بود.
ایران اکونا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۰۰:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
- اخبار اقتصادی - به گزارش ایران اکونا به نقل از خبرنگاراقتصادی خبرگزاری تسنیم،طرح اصلاحیه ماده 5بیمه کارگران ساختمانی، بارها بین کمیسیون اجتماعی و صحن رد و بدل شده است. این طرح اواخر سال گذشته مصوب شد و بعد از عبور از سد شورای نگهبان، بالاخره به عنوان قانون برای اجرا ابلاغ شد. ...
مثلث آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۹:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس به منظور تأمین نظر شورای نگهبان طرح اصلاح ماده (5) قانون بیمه های اجتماعی کارگران ساختمانی را اصلاح کردند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۵:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
اصلاح مجدد طرح بیمه اجتماعی کارگران ساختمانی ، ذرت های آلوده در همدان ، اصلاح لایحه شورای حل اختلاف و موافقت با یک فوریت لایحه مربوط به سواحل مکران ... از مهم ترین خبرهای جلسه علنی امروز (چهارشنبه) بیست و دوم شهریور 1402 مجلس شورای اسلامی بود که می توانید مشروح آن را در لینک های زیر بخوانید.
یکتا پرس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۲:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس ایرادات شورای نگهبان به طرح دوفوریتی اصلاح ماده (5) قانون بیمه اجتماعی کارگران ساختمانی را رفع کردند.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۰:۱۸   + ۵۲ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس به منظور تأمین نظر شورای نگهبان طرح اصلاح ماده (5) قانون بیمه های اجتماعی کارگران ساختمانی را اصلاح کردند.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۰۹:۴۱    
نمایندگان مجلس ایرادات شورای نگهبان به طرح دوفوریتی اصلاح ماده (5) قانون بیمه اجتماعی کارگران ساختمانی را رفع کردند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۰۹:۳۶   + ۱۰ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی ایرادات شورای نگهبان به طرح دوفوریتی اصلاح ماده (5) قانون بیمه اجتماعی کارگران ساختمانی را رفع کردند.
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۰۹:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی ایرادات شورای نگهبان به طرح دوفوریتی اصلاح ماده (5) قانون بیمه اجتماعی کارگران ساختمانی را رفع کردند.
مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۰۹:۲۹   + ۲۰ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس ایرادات شورای نگهبان به طرح دوفوریتی اصلاح ماده (5) قانون بیمه اجتماعی کارگران ساختمانی را رفع کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۰۹:۰۶   + ۷ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی ایرادات شورای نگهبان به طرح دوفوریتی اصلاح ماده (5) قانون بیمه اجتماعی کارگران ساختمانی را اصلاح کردند.
سلام نو / صراط نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۹:۵۲   + ۱۸ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: این کمیسیون در مصوبه امروز خود میزان حق بیمه کارگران ساختمانی را در شهرها و روستاها مشخص کرد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۷:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه 10 هزارنفر از کارگران ساختمانی در ارومیه و در سطح کشور نزدیک به 550 تا 600 هزار کارگر بدون بیمه هستند، گفت: امیدواریم با توجه به رفع ایرادات شورای نگهبان شاهد تصویب طرح بیمه کارگران ساختمانی باشیم.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۶:۴۳   + ۱۳ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس، از رفع ایراداتی که از سوی شورای نگهبان و شورای عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام به مصوبه بیمه کارگران ساختمانی وارد دانسته شده بود، خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۲:۳۵   + ۸ سایت دیگر  
نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: تقاضای بنده از هیأت رئیسه مجلس آن است که طرح اصلاح قانون بیمه کارگران ساختمانی در این هفته بررسی و تعیین تکلیف شود.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۰۱:۱۶    
سه سال است که نمایندگان مجلس با سنگ اندازی بر سر راه تصویب ماده 5 قانون بیمه کارگران ساختمانی تصویب آن را به تعویق انداخته اند و همچنان هم به این کار ادامه می دهند.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۰۱:۱۶    
مساله بیمه کارگران ساختمانی مدت زمانی زیادی است که با سنگ اندازی ها معطل مانده و در این بین سهم عمده این تعلل به نمایندگان مجلس تعلق دارد. نمایندگانی که وظیفه دفاع از حقوق مردم را بر عهده دارند در این زمینه به وضوح کوتاهی کرده و در حال به تعویق انداختن اجرای قانونی هستند که با جان کارگران ساختمانی ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۱۰:۱۵   + ۲۴ سایت دیگر  
نظر نمایندگان کارگری با طرح کمیسیون اجتماعی است و معتقدیم غیر از این طرح، که سال ها پای آن کارشناسی شده، طرح دیگری نمی تواند مشکل بیمه کارگران ساختمانی را حل کند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۱۵:۰۱   + ۲۰ سایت دیگر  
معاون بیمه ای سازمان تأمین اجتماعی گفت: بیمه کارگران میادین میوه و تره بار، شاغلان در فروشگاه های زنجیره ای و اتباع خارجی دارای مدارک قانونی در دستور کار سازمان تأمین اجتماعی قرار دارد و از ظرفیت های قانونی موجود برای پوشش بیمه ای این اقشار با جدیت استفاده خواهیم کرد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۱۹:۰۲   + ۴۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- هیأت عالی نظارت بر حسن اجرای سیاست های کلی نظام از طرح های ساماندهی کارکنان دولت ، اصلاح قانون بیمه کارگران ساختمانی و مصوبه قیر رایگان ایراد گرفت.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۱۳:۰۱   + ۲۵ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - هیأت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام مصوبه مجلس در خصوص اصلاح ماده 5 قانون بیمه کارگران ساختمانی را برای دومین بار مغایر سیاست های کلی نظام دانست.
موج   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۰۶:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل تامین اجتماعی استان قزوین گفت: استفاده از اتباع بیگانه در شرکتها و واحدهای صنعتی و بیمه کارگران ساختمانی که تعداد زیادی در صف هستند از مشکلات این بخش است.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۱۱:۰۹    
سخنگوی شورای نگهبان گفت: بند 5 قانون بیمه های ساختمانی نیز در شورای نگهبان مورد بررسی قرار گرفت با ایراداتی مواجه شد که از جمله بار مالی این مصوبه که مهم ترین ایراد آن بود، برطرف شد، بعد از اصلاحات نیز که مصوبه به شورای نگهبان ارجاع داده شد ...
جماران   ۱۴۰۲/۰۶/۰۳ - ۱۱:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
محمدی رئیس کانون کارگران ساختمانی استان گلستان گفت: بررسیِ تاریخچه ی حضور طرح بیمه کارگران ساختمانی در مجلس، نشان می دهد موضوعِ بیمه ی کارگران برای خیلی از نمایندگان اهمیتی ندارد و برای برخی منافع کارفرمایان صنعتِ ساخت و ساز مهم است.
صدای جویا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۲ - ۱۷:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
نماینده شاهین شهر در مجلس گفت: قانون بیمه کارگران ساختمانی منتظر نظر شورای محترم نگهبان است. وی متذکر شد: تاخیر در پرداخت مطالبات کشاورزان شیرینی اینکار بزرگ را در کام آنها تلخ کرد.
تدبیر و امید   ۱۴۰۲/۰۶/۰۲ - ۱۶:۲۰   + ۶ سایت دیگر  
موسوی همچنین در خصوص بیمه کارگران ساختمانی و بیمه کارگران و باربران گمرک گفت: بیمه کارگران ساختمانی نوعی بیمه خاص است که به موجب قانون، طی سال های گذشته اجرا شده و وظیفه ماست تا این کارگران را بیمه کنیم ...