دوشنبه ۰۳ مهرساعت ۲۳:۲۶Sep 2023 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سینما حقیقت»

مرکز مستند سفیرفیلم با 11 مستند با موضوعات گوناگون در جشنواره سینما حقیقت امسال شرکت کرده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۰:۵۶   + ۲۹ سایت دیگر  
با پایان مهلت ارسال اثر برای حضور در هفدهمین جشنواره بین المللی فیلم مستند ایران سینماحقیقت ، 615 مستند ایرانی خواستار حضور در این دوره شدند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۲:۰۴   + ۱۰ سایت دیگر  
علاقه مندان برای شرکت در هفدهمین جشنواره بین المللی فیلم مستند ایران سینماحقیقت فقط تا پایان روز جمعه 31 شهریورماه مهلت دارند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۲:۰۰   + ۱۲ سایت دیگر  
مستند خانواده خلج به کارگردانی مشترک مریم الهامیان و مصطفی حاجی قاسمی، درباره خانواده ای است که پس از راه اندازی یک تولیدی دچار مشکل می شوند.
ایران آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۰۸:۴۳    
روزنامه ایران: پرواز بر فراز سرزمین خورشید مستندی است از مهدی باقری که در شانزدهمین جشنواره سینماحقیقت روی پرده رفت، قرار است بزودی روانه اکران شود. فیلمی که با روایتی عاشقانه از رابطه هلن و اشمیت زن و شوهر باستان شناس آغاز می شود و در ادامه به عشق ایران گره می خورد. ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۱:۵۳   + ۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا-کارگردان فعال در عرصه سینمای کوتاه و مستند ایران بر این باور است که جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران و جشنواره سینماحقیقت شناسنامه های فرهنگی سینمای ایران هستند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۴ - ۱۰:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
بهزاد خورشیدی هنرمند باسابقه عرصه طراحی پوستر در سینما، ضمن اشاره به اهمیت این موضوع در حوزه سینمای مستند، از تأثیر مثبت جشنواره سینماحقیقت بر تبلیغات فیلم های مستند گفت.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۰:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
مهلت ارسال آثار به جشنواره سینما حقیقت تا 31 شهریورماه 1402 تمدید شد.
سینما پرس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۰:۰۶   + ۱۴ سایت دیگر  
سینماپرس: دبیر هفدهمین جشنواره سینماحقیقت و مدیر عامل مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی در پیام تبریکی به مناسبت فرا رسیدن روز ملی سینما نوشت.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۲:۲۷   + ۱۸ سایت دیگر  
علاقه مندان برای شرکت در هفدهمین جشنواره بین المللی فیلم مستند ایران سینماحقیقت تا 31 شهریورماه 1402 مهلت دارند آثارشان را در سایت جشنواره بارگذاری کنند.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۰:۳۳   + ۲۳ سایت دیگر  
علاقه مندان برای شرکت در هفدهمین جشنواره بین المللی فیلم مستند ایران سینماحقیقت تا 31 شهریورماه 1402 مهلت دارند آثارشان را در سایت جشنواره بارگذاری کنند.
میزان   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۳:۳۱   + ۱۲ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- طبق اعلام روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی، تولید مستند نیما و سهراب همزمان با جام جهانی قطر آغاز شد و این روز ها به مرحله تدوین رسیده است. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۵:۲۲   + ۶ سایت دیگر  
بالغ بر 2 هزار فیلم مستند به دبیرخانه هفدهمین جشنواره بین المللی سینماحقیقت ارسال شده است که در میان آن ها سهم مستندهای اجتماعی بالاتر از دیگر آثار است.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۱۱:۵۷   + ۲۲ سایت دیگر  
مستند سینمایی رژی ، تازه ترین محصول مرکز مستند سوره، که پرتره سیدجمال الدین اسدآبادی در واقعه نهضت توتون و تنباکو است، برای حضور در هفدهمین جشنواره سینماحقیقت آماده می شود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۱۲:۳۳   + ۹ سایت دیگر  
مستند الکافی به نویسندگی و کارگردانی مسعود طاهری برای حضور در هفدهمین جشنواره سینماحقیقت آماده می شود.
پانا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۱۳:۴۲   + ۳۲ سایت دیگر  
تهران (پانا) - مستند محرمانه دوحه به کارگردانی محمدحسن یادگاری که روایتی از حضور تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی 2022 است، آماده نمایش شد. به گزارش روابط عمومی پروژه، مستند محرمانه دوحه ، تازه ترین محصول مرکز مستند سوره، به نویسندگی ...
میزان   ۱۴۰۲/۰۵/۳۱ - ۱۴:۰۰   + ۲۰ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- طبق اعلام روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی، محمدعلی فارسی درباره فیلم جدیدش با نام بی قرار گفت: این فیلم مستند درباره یک شهید است که زندگی اش نسبت به شهدای دیگر که درموردشان فیلم ساخته شده، متفاوت است ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۵/۳۱ - ۱۲:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
محمد داوودی، فیلمبردار، تهیه کننده و عضو شورای سیاست گذاری هفدهمین جشنواره سینماحقیقت معتقد است اگر شرایط فراهم شود، مستندسازان می توانند با ساخت مستند در حوزه خشک سالی و سالخوردگی جمعیت تاثیر به سزایی روی مخاطبان بگذارند.
سلام نو / دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۵/۳۱ - ۰۱:۲۱   + ۱۰ سایت دیگر  
هامون شیرازی کارگردان مستند زائر شب های بارانی در حال حاضر در کما به سر می برد
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۵/۲۵ - ۱۴:۴۷   + ۷ سایت دیگر  
نسخه تصویری 7 کارگاه آموزشی شانزدهمین جشنواره سینماحقیقت به زودی در سایت مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی در دسترس علاقه مندان قرار می گیرد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۵/۱۷ - ۱۰:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
محمد حمیدی مقدم دبیر هفدهمین جشنواره بین المللی فیلم مستند ایران سینماحقیقت در پیامی روز خبرنگار را تبریک گفت.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۶ - ۰۵:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- بیش از 700 مستند خارجی و 100 مستند ایرانی خواستار حضور در هفدهمین جشنواره بین المللی فیلم مستند ایران سینماحقیقت شدند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۵/۰۴ - ۱۱:۱۸   + ۱۰ سایت دیگر  
مستند حاصل دوازده سال تولید تازه مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی با موضوع بررسی نظام آموزشی ایران است.
ایران آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۰۱ - ۰۴:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
روزنامه ایران: فراخوان هفدهمین دوره جشنواره بین المللی فیلم مستند ایران سینماحقیقت در حالی اواسط هفته گذشته منتشر شد که طبق اطلاعات ارائه شده در این فراخوان، ، تمرکز ویژه این دوره از جشنواره بر دو چالش ملی و بین المللی بحران آب و مسأله جمعیت است ...
سینما خانه   ۱۴۰۲/۰۴/۲۶ - ۱۵:۰۷   + ۹ سایت دیگر  
فیلم مستند ورزشی صفر تا سکو ساخته سحر مصیبی عرضه شد. فیلم مستند صفر تا سکو به کارگردانی سحر مصیبی و تهیه کنندگی مهتاب کرامتی و طهورا ابوالقاسمی و محصول 1396 در پلتفرم فیلم نت عرضه شد. این مستند ورزشی برای اولین بار در جشنواره سینما حقیقت روی پرده رفت و سپس در گروه هنر و [...]
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۴/۲۶ - ۱۳:۲۱   + ۹ سایت دیگر  
مستندهای بچه های زمین خاکی ، قلعه برقرار و سرباز شماره صفر روز دوشنبه 26 تیرماه در مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی روی پرده می روند.
میزان   ۱۴۰۲/۰۴/۲۵ - ۱۴:۰۰   + ۳۷ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- فراخوان دریافت اثر برای حضور در هفدهمین جشنواره سینماحقیقت منتشر شد. بخش های جشنواره عبارتند از مسابقه ملی، مسابقه بین الملل، جایزه شهید آوینی، بخش های جنبی ملی و بین الملل و بزرگداشت. ...
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۴ - ۱۵:۳۵   + ۲۹ سایت دیگر  
اعضای شورای سیاست گذاری هفدهمین جشنواره بین المللی فیلم مستند ایران سینماحقیقت منصوب شدند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۴/۱۴ - ۱۲:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
مستند های خروج ممنوع ، آقای صیاد را ول کنید ، یخچال های سنتی ایران و تفنگ برادرم به در سالن حقیقت مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی اکران می شوند.
پانا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۴ - ۱۰:۱۷    
تهران (پانا) - جواد وطنی مستندساز شناخته شده سینمای ایران می گوید باید نگاه ویژه ای به زنانی که در لایه های پنهان جامعه نادیده مانده اندشود، زیرا گاهی در همین لایه های پنهان آدم هایی زندگی می کنند که کمتر به آن ها توجه شده است . ...
پانا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۲ - ۱۵:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
مسئله پژوهش در مستندم از تصویر پررنگ تر بود/ حضور در سینماحقیقت آرزوی همه مستندسازان است
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۴/۰۷ - ۱۴:۳۶   + ۱۳ سایت دیگر  
یکشنبه 11 تیر ماه، 3 اثر از مستند های پانزدهمین جشنواره سینماحقیقت، نمایش خواهند داشت.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۴/۰۴ - ۱۴:۴۳   + ۷ سایت دیگر  
در اولین هفته از اکران مستند های پانزدهمین جشنواره سینما حقیقت، 7 مستند اکران می شوند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۴/۰۴ - ۰۶:۵۷   + ۵ سایت دیگر  
مستند های من زنده برگشتم ، زندگی در آرشیو و کنترپوان فردا یکشنبه چهارم تیرماه در مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی روی پرده می روند.
بانی فیلم   ۱۴۰۲/۰۳/۳۱ - ۱۵:۰۳    
مستند کل فاطمه به جشنواره فیلم های کوهستان ایتالیا راه یافت. به گزارش رسیده، مستند کل فاطمه به کارگردانی مهدی زمانپورکیاسری و تهیه کنندگی سمیه زراعت کار و مهدی زمانپور کیاسری به سیزدهمین جشنواره فیلم های کوهستان ایتالیا راه یافت ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۲۴ - ۱۲:۳۲   + ۸ سایت دیگر  
مستندهای شانزدهمین جشنواره سینماحقیقت ، در چهارمین هفته از اکران مجدد، روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته پیش رو در سالن حقیقت مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی روی پرده می روند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۳/۲۴ - ۱۱:۴۳   + ۱۱ سایت دیگر  
مستند های شانزدهمین جشنواره سینماحقیقت ، در چهارمین هفته از اکران مجدد، روز های یکشنبه و دوشنبه هفته پیش رو در سالن حقیقت مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی روی پرده می روند.
کیهان   ۱۴۰۲/۰۳/۲۲ - ۲۱:۵۹    
کمپینِ مطالبه گریِ اهالی مستند به بازگشایی سامانه ثبت طرح مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی واکنش نشان داد. این تشکل با انتشار بیانیه ای، یادآور شد: پس از تحریمِ جشنواره سینماحقیقت و مرکز گسترش توسط جمعی از مستندسازان که خارج از این کمپین هستند ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۲۲ - ۱۳:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
در پانزدهمین برنامه مستندات یکشنبه خانه هنرمندان ایران با نمایش مستند ویدئوگرام های یک انقلاب ساخته هارون فاروکی، از مفاهیم دوربین بدن مند و دوربین بدن زدایی شده سخن گفته شد.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۰:۲۱   + ۷ سایت دیگر  
مدیرعامل مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی گفت: اعضای شورای سیاستگذاری هفدهمین جشنواره بین المللی فیلم مستند ایران سینماحقیقت انتخاب شده اند و اولین جلسه آن ها هفته آینده برگزار می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۱۷:۰۱   + ۹ سایت دیگر  
مستندهای شانزدهمین جشنواره سینماحقیقت، خردادماه در سالن حقیقت مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی روی پرده می روند.
بانی فیلم   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۲:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
مستند کل فاطمه در هفدمین جشنواره فیلم هنر و رسانه زنان سیدنی استرالیا که از 17 تا 23 اردیبهشت در سیدنی برگزار شد جایزه بهترین فیلم مستند بلند را دریاقت کرد. ...
محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی طی حکمی محمد حمیدی مقدم را به عنوان دبیر هفدهمین جشنواره بین المللی سینما حقیقت منصوب کرد.