یکشنبه ۲۲ فروردینساعت ۰۳:۲۱Apr 2021 11
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «های خونی»

بهداشت نیوز   ۲ ساعت پیش    
ویتامین C، یک ماده مغذی حیاتی برای سلامتی محسوب می شود که به شکل گیری و حفظ استخوان ها، پوست و رگ های خونی کمک می کند. ویتامین C یک آنتی اکسیدان است که به طور طبیعی در برخی از غذاها به ویژه میوه ها و سبزی ها وجود دارد. نام های دیگر ویتامین C شامل اسکوربیک اسید L، اسکوربیک اسید و آسکوربات L است.
سیمرغ   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۰۹:۳۰    
بروز لخته های خونی می تواند خطرناک باشد پس با رعایت نکاتی مانند تحرک داشتن از بروز آن پیشگیری کنید
مهرصبا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۰۲:۳۱   + ۱۰ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران به نقل از اکسپرس، فشار خون بالا یکی از مرگبارترین بیماری هایی است که رگ های خونی و قلب را تحت تاثیر قرار می دهد. این بیماری خاموش می تواند بدون علامت بوده و فرد برای مدت ها از بیماری خود اطلاعی نداشته باشد. ...
بهداشت نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۱۷:۳۳    
یک رژیم غذایی با نمک فراوان، تعادل طبیعی سدیم را در بدن شما مختل می کند. طبق اعلام مؤسسه Action on Salt که یک هیئت مستقر در دانشگاه کوئین مری لندن محسوب می شود، مصرف نمک سبب نگهداری مایعات می شود که همین امر فشار وارد شده از سوی خون را بر دیواره های رگ های خونی افزایش می دهد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۱۷:۲۶    
اهدا خون هیچ خطری برای ابتلا به کرونا ندارد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۱۴:۵۴   + ۲۵ سایت دیگر  
یک رژیم غذایی با نمک فراوان، تعادل طبیعی سدیم را در بدن شما مختل می کند. طبق اعلام مؤسسه Action on Salt که یک هیئت مستقر در دانشگاه کوئین مری لندن محسوب می شود، مصرف نمک سبب نگهداری مایعات می شود که همین امر فشار وارد شده از سوی خون را بر دیواره های رگ های خونی افزایش می دهد.
اقتصاد آنلاین / شفا آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۰۹:۵۵   + ۱۶ سایت دیگر  
طبق نتایج یک تحقیق جدید، افزایش مصرف فلاوانول ها از افراد در مقابل مشکلات قلبی ناشی از استرس نظیر سکته، بیماری قلبی و ترومبوز محافظت می کند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۰۷:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/ایلام مدیرکل انتقال خون استان ایلام گفت: در طول یکسال گذشته که در گیر شیوع کرونا بوده ایم با کاهش آمار اهداء خون مواجه شده ایم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۵:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
مشاور واکسن دفتر نخست وزیری انگلیس توصیه کرد رابطه میان تزریق واکسن تولیدی دانشگاه آکسفورد و شرکت آسترازنکا، با تولید لخته های خونی در مغز، جدی گرفته شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۱:۳۱    
آژانس داروی اروپا اعلام کرد در حال بررسی ارتباط احتمالی بین واکسن آسترازنکا / آکسفورد با تشکیل لخته های خونی که در بسیاری از کشور ها گزارش شده است، می باشد.
پایگاه خبری نما   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۰۹:۴۹   + ۲۴ سایت دیگر  
به گزارش نمابه نقل از ساینس دیلی، چغندر و سایر مواد غذایی نظیر کاهو، اسفناج و کرفس، سرشار از نیترات غیرآلی هستند و بسیاری از باکتری های دهان در تبدیل نیترات به اکسید نیتریک نقش دارند که به تنظیم رگ های خونی و انتقال عصبی (پیام های شیمیایی در مغز) کمک می کند. ...
بهداشت نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۱۷:۳۳    
به گفته معاون اهداکنندگان انتقال خون استان تهران آمار اهدای خون در زمان شیوع کرونا نسبت به قبل از شیوع این بیماری کاهش پیدا کرده و در اواخر سال 99 ما با کاهش ذخایر خونی مواجه شدیم، اما نسبت به زمان شیوع این ویروس ذخایر فرآورده های خونی در تهران در حال بهبود است ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۱۳:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
سازمان انتقال خون استان خوزستان اعلام کرد: برای تامین نیاز بیمارستان های استان ،به تمامی گروه های خونی به ویژه گروه های منفی نیاز فوری داریم.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۱۱:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
شیراز- مدیرکل انتقال خون استان فارس گفت: ذخایر خونی فارس به مرز هشدار رسیده و اکنون در استان نیازمند خون و فرآورده های خونی هستیم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۱۱:۴۰   + ۵ سایت دیگر  
مشاهده لخته های خونی در میان افرادی که در کشور های مختلف واکسن آسترا زنکا دریافت کرده اند، به طور فزاینده ای نشان می دهد که این یک "اتفاق تصادفی" نیست.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۱۰:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد که گروه های خونی های مختلف تاثیری بر افزایش یا کاهش خطر ابتلا به بیماری کووید-19 ندارد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۱۰:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/فارس مدیرکل انتقال خون فارس گفت: متاسفانه محدودیت های کرونایی موجب کاهش مراجعات اهداکنندگان خون و در نتیجه کاهش ذخایر خون شده و اکنون با کمبود شدید ذخایر خونی در تمام گروه های خونی مواجه هستیم.
اقتصاد آنلاین / سلام نو   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۰۰:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
مدت زمان ماندگاری خون مردگی زیر پوستی نشان دهنده ی اهمیت آن است و اگر مدت زمان آن طولانی شود، حتما باید به پزشک مراجعه کنید تا از مشکلات جدی جلوگیری شود.
میزان   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۰۵:۳۵    
مجید مسلمی در گفت وگو با میزان در خصوص وضعیت ذخایر خون استان تهران گفت: با توجه به اینکه هم اکنون در فصل بهار قرار داریم و در این فصل مراجعه مردم به مراکز انتقال افزایش می یابد، در حاضر وضعیت ذخایر خون استان تهران رو به بهبود است ...
شفا آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۱۴:۱۶   + ۲۸ سایت دیگر  
در ایام عید نوروز بیش از 91هزار واحد خون و فرآورده های خونی شامل گلبول قرمز فشرده شده، پلاکت، پلاسما دربین مراکز درمانی توزیع شده است
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۱۲:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- سخنگوی سازمان انتقال خون گفت: در ایام نوروز امسال 91 هزار واحد خون و فرآورده های خونی شامل گلبول قرمز فشرده شده، پلاکت و پلاسما بین مراکز درمانی و بیمارستانی کشور توزیع شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۱۰:۳۶   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی نتایج تحقیق جدید نشان می دهد، مصرف آب چغندر باعث ایجاد مخلوطی از میکرو ارگانیسم های دهانی می شود که به سلامت روان و رگ های خونی مرتبط هستند.
صاحب نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۰۹:۲۶    
مدیر روابط عمومی انتقال خون استان اصفهان با اشاره به اینکه به تمام گروه های خونی احتیاج داریم ولی در شرایط بحرانی نیستیم، گفت: از شهروندان اصفهانی دعوت می کنیم به صورت مستمر و تدریجی به مراکز انتقال خون مراجعه کرده و خون اهدا کنند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۰۸:۲۳   + ۱۴ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی یکی از بزرگترین چالش های درمان سرطان، رساندن دارو به تومورهاست. بسیاری از داروهایی که در پتری دیش امیدوارکننده به نظر می رسند در نهایت به دلیل اینکه نمی توانند به تومور دست یابند، بدون اینکه آسیب های جانبی زیادی ایجاد کنند، از بین می روند.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۰۷:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست انتقال خون استان اصفهان گفت: ذخیره بانک خون استان حدود 6 روز است و به تمام گروه های خونی به ویژه گروه های منفی نیاز داریم، آمار اهدای خون در ایام نوروز 1400 نسبت به سال گذشته حدود 60 درصد افزایش داشته و از حدود 4 هزار مراجعه کردند و حدود 3 هزار و 500 نفر موفق به اهدای خون شدند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۱۵ - ۱۲:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها رئیس سازمان انتقال خون شهرستان کاشان با بیان اینکه "کاشان به تمامی فرآورده های خونی مثبت و منفی نیاز دارد" گفت: امکان اهدای خون بعد از افطار در ماه رمضان فراهم شده است.
سازمان انتقال خون ایران   ۱۴۰۰/۰۱/۱۵ - ۱۲:۰۰    
مدیر کل انتقال خون استان کرمانشاه با هدف ارائه گزارش عملکرد و وضعیت اداره کل انتقال خون استان به دیدار و گفتگو بانماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی پرداخت. ...
سازمان انتقال خون ایران   ۱۴۰۰/۰۱/۱۵ - ۰۸:۳۰    
مدیر کل پست خراسان رضوی با حضور در مرکز اهدای خون امید، خون اهدا کرد. به گزارش روابط عمومی انتقال خون خراسان رضوی، سید احمد موسوی مدیر کل پست خراسان رضوی در روزهای آغازین سال جدید و با حضور در پایگاه اهدای خون امید، به جمع اهداکنندگان خون پیوست. ...
ساوالان خبر   ۱۴۰۰/۰۱/۱۴ - ۲۰:۲۷    
مدیرکل انتقال خون استان اردبیل گفت:مردم همچون همیشه در پایگاه های انتقال خون حضور داشته باشند چرا که نیاز به فرآورده های خونی یک نیاز دائمی است و وضعیت موجود دلیلی بر اهدای خون نمی شود.
سلامت نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۱۴ - ۱۰:۰۴   + ۹ سایت دیگر  
سلامت نیوز :تحقیقات جدید، یافته هایی را در مورد اینکه چرا استفاده منظم و طولانی مدت از آسپرین با دوز پایین ممکن است خطر مرگ ناشی از ابتلا به سرطان روده بزرگ و راست روده را کاهش دهد، ارائه می دهد. ...
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۱/۱۴ - ۰۴:۲۷   + ۸ سایت دیگر  
کلسترول بالا می تواند فرد را مستعد بیماری های مرگبار کند. در واقع کلسترول با رسوب در عروق باعث باریک شدن و از بین رفتن قابلیت ارتجاعی رگ ها می شود. همین امر نیز جریان خون در عروق را دشوار کرده و احتمال تشکیل پلاک های خونی را افزایش می دهد. ...
جنوب نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۱۳ - ۲۲:۵۲   + ۹ سایت دیگر  
مدیرکل انتقال خون استان بوشهر با اشاره به نیاز استان به همه گروه های خونی مثبت و منفی بیان کرد: برای پاسخگویی به نیازهای خونی استان باید همه گروه های خونی تأمین شود.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۰/۰۱/۱۳ - ۱۳:۲۲    
محققان مکانیزمی را شناسایی کرده اند که می تواند ما را در تولید واکسن موثرتری برای بیماری مالاریا یاری دهد به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از خراسان جنوبی و به نقل از نیواطلس ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۳ - ۱۱:۵۱   + ۶ سایت دیگر  
مدیر مجتمع تحقیقات گیاهان دارویی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی اظهار کرد: درمان زخم، آبسه و بواسیر، خاصیت ضد تهوع، ضد باکتری، تحلیل لخته های خونی بدن، کنترل سرطان پستان از موارد استفاده گل یاس زرد است.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۱۲ - ۱۴:۲۲    
رپورتاژ آگهی/ روش های جوانسازی پوست و صورت می توانند برای بسیاری از افرادی که با قرار گرفتن در معرض نور آفتاب، بیماری های پوستی، پیری و حتی وراثت، دچار آسیب های پوستی در صورت و سایر نقاط بدن خود می شوند، مفید و موثر واقع شود ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۱۲ - ۱۱:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
اراک- مدیرکل انتقال خون استان مرکزی گفت: با توجه به استقبال خوب مردم استان مرکزی در نوروز امسال، موجودی خون و فرآورده های خونی استان در وضعیت سبز قرار دارد.
بازار نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۱۱ - ۰۹:۰۶   + ۶ سایت دیگر  
بررسی 17 میلیون دریافت کننده واکسن آسترازنکا در اتحادیه اروپا و انگلیس نشان می دهد هیچ ارتباطی بین تزریق این واکسن و مشکلات ایجاد لخته های خونی وجود ندارد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۱۱ - ۰۸:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
سازمان انتقال خون استان خوزستان برای دریافت تمام گروه های خونی اعلام نیاز کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۱۰ - ۱۸:۲۵    
انستیتو پاول اِرلیش اعلام کرد از 31 مورد ایجاد لخته های خونی در مغز، 19 نفر کمبود پلاکت خون دارند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۱۰ - ۱۸:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
سازمان انتقال خون خوزستان نسبت به دریافت همه گروه های خونی اعلام نیاز کرد .
برترین ها / رکنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۱ - ۰۰:۱۶   + ۱۹ سایت دیگر  
باشگاه خبرنگاران جوان: به نقل از اسکای نیوز، یک پزشک کره ای به نام چو یونگچون در 30 سال گذشته تحقیقاتی را در مورد فواید درمانی کف زدن انجام داده است. ...
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۰/۰۱/۱۰ - ۱۴:۰۳    
ظهر روز دهم فروردین ماه به مناسبت نیمه شعبان سالروز ولادت با سعادت منجی عالم بشریت و هفته سربازان گمنام امام زمان(عج)، با توجه به کمبود همه گروه های خونی بیماران گیلانی در استان مدیرکل بهزیستی گیلان دکتر حسین نحوی نژاد باتفاق معاونین و جمع کثیری از کارکنان و بسیجیان همیشه در صحنه با ندای لبیک یا ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۰ - ۱۰:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
قزوین - ایرنا - مدیرکل انتقال خون استان قزوین گفت: با توجه به ذخایر خونی، از همه گروه های خونی در قزوین برای اهدا دعوت به عمل می آید.
ناطقان   ۱۴۰۰/۰۱/۰۹ - ۰۶:۰۳    
سیگار کشیدن بیش از حد می تواند به پای فرد سیگاری (Smoker's Leg) منجر شود. در این بیماری مرتبط با گردش خون، رگ های خونی تنگ شده و جریان خون به اندام های پایینی بدن محدود می شود.
طلا   ۱۴۰۰/۰۱/۰۸ - ۱۶:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش سایت طلا؛ کلسترول در خون و در همه بافت های بدن وجود دارد اما بر خلاف تصور کلسترول به طور کلی برای سلامت بدن ضرر ندارد بلکه ماده ای ضروری نیز به حساب می آید ...
دانا   ۱۴۰۰/۰۱/۰۸ - ۱۳:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
با توجه به شیوع ویروس کرونا برخی افراد از اهدای خون به دلیل ترس از ابتلا شدن به ویروس از حضور در مراکز انتقال خون امتناع می کنند اما طبق نظر پزشکان، اهدا کنندگان با مراجعه به مراکز انتقال خون، نه به ویروس کرونا مبتلا می شوند و نه از طریق خون و فراورده های خونی این ویروس منتقل می شود.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۰/۰۱/۰۷ - ۲۳:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از خراسان جنوبی و به نقل از Newatlas، حملات قلبی غالباً هنگامی رخ می دهد که پلاک ها از دیواره ی رگ های خونی شکسته شده و در نتیجه رگ هایی را که اکسیژن به قلب می رسانند مسدود می کنند ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۰۷ - ۱۲:۳۷    
ایسنا/خراسان جنوبی مدیرکل انتقال خون خراسان جنوبی گفت: خوشبختانه ذخیره خون، فرآورده های خونی و پلاسما در استان وضعیت مطلوبی دارد و در تامین خون بیمارستان ها کمبودی نیست، اما لازم است مشارکت مردم استمرار یابد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۰۶ - ۰۹:۲۸    
ایسنا/فارس مدیرکل انتقال خون فارس با بیان اینکه مراکز انتقال خون فارس در ایام نوروز1400 پذیرای اهدا کنندگان است، از مردم درخواست کرد که اهدای خون را فراموش نکنند.
میهن نوین   ۱۴۰۰/۰۱/۰۵ - ۲۱:۳۲   + ۱۴ سایت دیگر  
محققان دریافته اند که افراد با برخی گروه های خونی بیشتر در معرض خطر حمله و سکته قلبی قرار می گیرند.