یکشنبه ۱۴ خردادساعت ۱۴:۳۶Jun 2023 4
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بیماری های عفونی»

میزان   ۶ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان _ مینو محرز در گفت وگو با میزان ضمن اشاره به اینکه شیوع کووید مدتی در جهان کاهش یافت، اما هم اکنون مجددا در کشور چین افزایش پیدا کرده است ...
بهداشت نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۱:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
متخصص بیماری های عفونی و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با عنوان اینکه سگ ها یکی از مخازن مهم عفونتهای مشترک بین انسان و حیوانات هستند گفت: این حیوانات میتوانند بیماری های متنوع ویروسی و باکتریال را به انسانها منتقل نمایند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۰۹:۰۳   + ۱۸ سایت دیگر  
مهر : رامنیک خاویر ، مدیر ایمونولوژی و یکی از مدیران برنامه بیماری های عفونی و میکروبیوم در مؤسسه MIT ماساچوست، می گوید: نحوه تعامل ویروم با میکروبیوم های روده می تواند به ما درباره چگونگی تکامل اکولوژی میکروبی و ویروسی در طول زندگی یک فرد بگوید.
سینا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۰:۵۹    
به گزارش سیناپرس همدان، هنگامی که به سوی مقصد جدیدی در حال رانندگی هستیم، اغلب با پیروی از دستورالعمل ها، صدای ضبط را کم می کنیم. چیزی که موسیقی بوده است ناگهان مانند نویز به نظر می رسد و در تمرکز ما اختلال ایجاد می کند. ...
سلامت نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۲:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
دکتر خدیجه رحمانی در گفت و گو با خبرنگار سلامت نیوز، درباره خطرات حذف گوشت از سفره مردم گفت: در بحث تغذیه برای اینکه مواد غذایی، مواد مغذی مورد نیاز بدن ما را تامین کرده و به سلامت ما کمک کنند آنها را از نظر تامین همه این مواد به گروه های اصلی تقسیم بندی می کنیم که در هر گروه ...
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۰۸:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی اداره دامپزشکی آزادشهر در این شهرستان 44 واحد مرغداری گوشتی و یک فارم مرغ مادر وجود دارد که توسط اکیپ مبارزه با بیماری های طیور به صورت مستمر مورد بازرسی و ممیزی و از لحاظ کلیه بیماری های عفونی طیور مورد بررسی قرار می گیرند
برترین ها   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۰۰:۲۳   + ۶ سایت دیگر  
یک متخصص بیماری های عفونی اعلام کرد: عفونت در خون زمانی رخ می دهد که عفونت باکتریایی در بدن وارد جریان خون شود و این مساله نمی تواند دلیل افزایش گلبول های خون باشد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۱:۰۷    
ایسنا/خراسان شمالی کارشناس بیماری های عفونی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی از شناسایی 6 بیمار مبتلا به مالاریا در این استان از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۰۹:۵۴   + ۴ سایت دیگر  
رئیس گروه بیماری های قابل انتقال از حیوان به انسان وزارت بهداشت با بیان اینکه 360 هزار حیوان گزیدگی در کل کشور گزارش شده است از ثبت 14 مرگ به دلیل هاری در سال گذشته خبرداد.
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۱:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
گروه علمی: مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا، ساکنان کره زمین را از میلیون ها سال زندگی محروم کرده است.به گزارش بهداشت نیوز، سازمان جهانی بهداشت ضمن هشدار درباره تأثیر همه گیری کرونا در تغییر روند شاخص های جدید مرتبط با سلامت اعلام کرد کرونا فقط بیماری های عفونی را به چالش نکشیده بلکه نقش فزاینده ای در ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۰۱:۱۲   + ۱۱ سایت دیگر  
سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد: کرونا فقط بیماری های عفونی را به چالش نکشیده بلکه نقش فزاینده ای در بیماری های غیر عفونی از جمله بیماری های قلبی و خونی و سرطان و بیماری های مزمن تنفسی و دیابت داشته است.
میزان   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۲:۰۶    
افشین محمدعلی زاده در گفت وگو با میزان در خصوص تب کریمه کنگو گفت: این بیماری حاصل 3 ضلع انسان، دام و یک نوع گزنده، پشه، کک یا کنه است و اگر شرایط فراهم باشد امکان بروزش وجود دارد ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۱:۴۹   + ۱۰ سایت دیگر  
سازمان جهانی بهداشت (WHO) روز گذشته (شنبه) یک شبکه جهانی راه اندازی کرد تا به شناسایی سریع خطرات احتمالی مرتبط با بیماری های عفونی مانند کووید19 کمک کند و اطلاعات را برای جلوگیری از انتشار آنها به اشتراک بگذارد.
برترین ها   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۲۲:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی گروه بیماری های عفونی و گرمسیری دانشگاه با بیان اینکه ارتباط جنسی شایع ترین راه انتقال ایدز در ایران و جهان به شمار می رود، به تشریح چند باور غلط درباره راه های انتقال این بیماری پرداخت.
روند بازار   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۶:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
واکسیناسیون دوران کودکی یکی از جنبه های ضروری بهداشت عمومی است که هدف آن محافظت از کودکان در برابر بیماری های عفونی است. استفاده از واکسن های دوران کودکی به طور قابل توجهی بروز بیماری هایی مانند سرخک، فلج اطفال و سرخجه را کاهش داده است و از مرگ میلیون ها نفر در سراسر جهان جلوگیری می کند ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۱۱:۰۳    
وزیر بهداشت تاجیکستان در دیدار با سفیر روسیه در دوشنبه به نقش مسکو در توسعه سیستم کلینیک های سیار برای مناطق صعب العبور و مبارزه با بیماری های عفونی در این کشور اشاره کرد.
پارس نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۱۳:۰۹    
با توجه به اینکه آبسه و فیستول مقعدی هر دو بیماری های عفونی هستند و گاهی علائمی مشابه ایجاد می کنند، ممکن است با یکدیگر اشتباه گرفته شوند. آبسه مقعدی (پری آنال) یک حفره عفونی پر از چرک است که در نزدیکی مقعد یا رکتوم یافت می شود ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۰۷:۱۶   + ۲۰ سایت دیگر  
پژوهشگر مرکز تحقیقات بیماری های عفونی و گرمسیری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، به تشریح عوارض واکسن کرونا پرداخت.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۱۶:۱۳   + ۱۲ سایت دیگر  
رییس مرکز تحقیقات بیماری های عفونی و گرمسیری از اتمام و انتشار نتایج پژوهشی با موضوع ثبت عوارض مرتبط با واکسن کووید-19 و بررسی موارد ابتلا به کووید19 بعد از اتمام واکسیناسیون در این مرکز تحقیقات خبر داد.
برترین ها / دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۰۰:۴۳   + ۱۸ سایت دیگر  
آنتی بیوتیگ خانگی شاید به اندازه سرعت یک آنتی بیوتیک صنعتی نتواند عفونت باکتریایی یا ویروسی را درمان کند اما خطرات کمتری برای بدن دارد. در این مطلب به معرفی 6 نوع از این داروهای طبیعی می پردازیم.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۱ - ۱۴:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
متخصص بیماری های عفونی و گرمسیری گفت: در جهان هر 30 ثانیه یک نفر به دلیل هپاتیت جان خود را از دست می دهد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۱۴:۴۷   + ۴ سایت دیگر  
مدیر گروه بیماری های عفونی و گرمسیری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، با عنوان این مطلب که بیماری سل قابل کنترل است، از مرگ سالانه 1.6 میلیون نفر در جهان بر اثر این بیماری خبر داد.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۱۲:۲۱   + ۹ سایت دیگر  
زنجبیل برای کنترل روند پیری، خاصیت ضد التهابی و آنتی اکسیدانی دارد. علاوه بر این پتانسیل ضد میکروبی نیز دارد که می تواند در بهبود بیماری های عفونی کمک کند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۰۹:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/چهارمحال و بختیاری یک متخصص بیماری های عفونی و گرمسیری در چهارمحال و بختیاری گفت: برخی ویروس ها در یک زمان خاص نسبت به سال های گذشته شدت بیشتری پیدا می کنند که این موضوع درخصوص ویروس ها طبیعی است ...
آفتاب نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۱۰:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
بیماری التهابی لگن یکی از بیماری های عفونی مهم در زنان است. این بیماری از طریق ایجاد التهاب و عفونت در دهانه رحم، ...
شعار سال   ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۲۲:۳۳   + ۲۸ سایت دیگر  
محسن دالبند عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، معتقد است علت خرابی دندان های مردم به خاطر عدم توجه به مقوله پیشگیری و تضاد منافع در وزارت بهداشت است ...
رکنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۱۸:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
رکنا: تورم بالای اقتصادی و فقر می تواند منجر به طیف وسیعی از مشکلات بهداشتی شامل سوء تغذیه، سلامت روانی ضعیف و افزایش خطر ابتلا به بیماری های عفونی شود.رخ بالای تورم در ایران می تواند منجر به انواع جرایم به ویژه جرایم مالی مانند کلاهبرداری، اختلاس و فساد شود.ابرتورم از جنگ موشکی، مخرب تر است.
موج   ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۱۷:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
دکتر مینو محرز، متخصص بیماری های عفونی به این پرسش که آیا ایدز درمان قطعی دارد، پاسخ داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۱۶:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
دکتر مینو محرز متخصص بیماری های عفونی گفت: فعلا شاهد جهش جدیدی در ویروس کرونا نبودیم و به نظر می رسد که سیر شیوع آن در حال فروکش است، اما کرونا هم مانند ویروس آنفلوانزا باقی خواهد ماند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۱۱:۳۴   + ۷ سایت دیگر  
یک استاد بیماری های عفونی گفت: هنوز ما شاهد جهش جدیدی در ویروس کرونا نبوده ایم و به نظر می رسد که سیر شیوع آن در حال فروکش است، اما کرونا هم مانند ویروس آنفلوآنزا باقی خواهد ماند و باید در برابر آن واکسیناسیون صورت گیرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۱۶ - ۱۲:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه گفت :سل از بیماریهای مهم نشخوارکنندگان کنندگان به ویژه گاو و بز در سراسر جهان است که از دام به انسان منتقل می شود .
میزان   ۱۴۰۲/۰۲/۱۶ - ۱۲:۲۴   + ۱۲ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - سازمان جهانی بهداشت روز جمعه اعلام کرد که کووید-19 دیگر یک وضعیت اضطراری بهداشتی در سطح جهانی نیست و دبیرکل سازمان جهانی بهداشت طی جلسه کمیته اضطراری سازمان جهانی بهداشت در روز پنجشنبه، مجوز پایان دادن به وضعیت اضطراری بیماری کرونا را صادر کرد. ...
انتخاب   ۱۴۰۲/۰۲/۱۵ - ۱۹:۲۲   + ۴۱ سایت دیگر  
با افزایش کشت و کار شالی حساسیت در بروز تب شالیزار در مازندران افزایش یافته و مسئولان می گویند در صورت مراجعه به موقع 90 درصد تب شالیزار بهبود می یابد ...
عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۱۴ - ۱۴:۴۵   + ۱۴ سایت دیگر  
رئیس مرکز تحقیقات بیماری های عفونی و گرمسیری دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، گفت: مالاریا بیماری خطرناکی است که به دلیل عدم رعایت مسائل بهداشتی منتقل می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۱۶:۲۶   + ۱۱ سایت دیگر  
مدیر گروه بیماری های عفونی دانشگاه علوم پزشکی مازندران ضمن تکذیب شیوع تب کریمه در این استان گفت: تاکنون موردی از ابتلا به تب کریمه کنگو در مازندران مشاهده و گزارش نشده است.
خرداد نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۱۵:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
فارس نوشت: یک متخصص بیماری های عفونی و گرمسیری نسبت به خطر شیوع گسترده روتاویروس به ویژه در کودکان و نوزادان هشدار داد. روتاویروس یک ویروس بسیار مسری است که باعث اسهال می شود؛اگرچه عفونت های روتاویروس ناخوشایند هستند ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۱۲:۱۰    
ایسنا/خراسان رضوی فوق تخصص بیماری های عفونی کودکان و دانشیار دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: روتاویروس شایعترین ویروسی است که باعث اسهال و استفراغ شدید در شیرخواران و کودکان می شود و هنوز واکسن پیشگیری برای این ویروس در ایران جزو واکسیناسیون نیست.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۱۰:۱۶   + ۸ سایت دیگر  
متخصص بیماری های عفونی و گرمسیری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نسبت به خطر شیوع گسترده روتاویروس خصوصا در کودکان و نوزادان هشدار داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۰۹:۲۴   + ۱۰ سایت دیگر  
یک متخصص بیماری های عفونی و گرمسیری نسبت به خطر شیوع گسترده روتاویروس به ویژه در کودکان و نوزادان هشدار داد.
مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۰۹:۲۴   + ۹ سایت دیگر  
یک متخصص بیماری های عفونی و گرمسیری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نسبت به خطر شیوع گسترده روتاویروس خصوصا در کودکان و نوزادان هشدار داد.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۰۹:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
دکتر آمیتیس رمضانی، متخصص بیماری های عفونی و گرمسیری و دبیر انجمن متخصصین بیماری های عفونی ایران می گوید:روتاویروس، یک بیماری شایع گوارشی کودکان است که همیشه بوده و جدید نیست و طی چند سال اخیر چون همه ویروس ها تحت الشعاع ویروس کرونا قرار گرفته بودند، برای خیلی از افراد ناآشنا است.
میزان   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۰۸:۰۸    
علیرضا ناطقیان در گفت وگو با میزان در خصوص شیوع روتاویروس گفت: روتاویروس، ویروس جدیدی نیست، این ویروس همیشه شایع ترین دلیل عفونت ویروسی گوارشی در کودکان بوده است و احتمالا خواهد بود و در دنیا تقریبا چند دهه است که از واکسن خوراکی این ویروس استفاده می شود. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۱۱:۴۰    
یک متخصص بیماری های عفونی و گرمسیری، درباره راه های ابتلا به روتاویروس و درمان این بیماری، توضیحاتی ارائه داد.
عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۰۹:۲۴   + ۱۲ سایت دیگر  
یک متخصص بیماری های عفونی نسبت به افزایش موارد ابتلا به روتاویروس هشدار داد و تاکید کرد: در صورت مشاهده علامت های ابتلا به این ویروس به پزشک مراجعه و از خوددرمانی پرهیز کنید.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۱۰ - ۲۱:۱۶   + ۱۰ سایت دیگر  
متخصص بیماری های عفونی و گرمسیری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نسبت به خطر شیوع گسترده روتاویروس بویژه در کودکان و نوزادان هشدار داد.
جام جم   ۱۴۰۲/۰۲/۱۰ - ۰۳:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش جام جم آنلاین ، دکتر فریبا شیروانی، فوق تخصص بیماری های عفونی اطفال نیز در گفت وگو با جام جم آنلاین تایید می کند که این روزها در بین کودکان موارد ابتلا به اسهال و استفراغ های حاد شایع شده و به همین دلیل تعداد بیماران نیازمند بستری نیز در مراکز درمانی افزایش یافته است. ...
سلامت نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۰۹ - ۱۰:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
فوق تخصص بیماری های عفونی گفت: مهمترین راه های ابتلا به بیماری تب مالت از طریق خوردن شیر و فرآورده های لبنی غیرپاستوریزه، استنشاق عامل بروسلا در مناطق آلوده روستایی و یا از طریق مخاطی و پوست آسیب دیده با خون و ترشحات آلوده به خون حیوانات مبتلا به تب مالت است.
ایرسا آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۰۸ - ۲۰:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
ایرسا- متخصص بیماری های عفونی و گرمسیری و استاد دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: تب مالت یا بروسلوز یکی از بیماری های مشترک بین انسان و دام است که به صورت مستقیم یا غیر مستقیم از حیوانات آلوده به انسان سرایت پیدا میکند.
تابا خبر   ۱۴۰۲/۰۲/۰۶ - ۱۴:۲۲   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش تابا؛ دکتر یونس پناهی در حاشیه افتتاح پژوهشکده سلامت بیمارستان شفای اهواز که امروز (ششم اردیبهشت، در جریان سفر هیات دولت به استان خوزستان انجام شد، اظهار کرد: امروز در افتتاح پژوهشکده حوزه سلامت که سه مرکز تحقیقات دارد، حضور پیدا کردیم ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۰۶ - ۰۸:۳۹   + ۵ سایت دیگر  
متخصصان یک شرکت دانش بنیان در دانشگاه فردوسی مشهد موفق شدند ربات انتقال مایعات را بومی سازی کنند تا خطر انتقال بیماری های عفونی به حداقل برسد..