دوشنبه ۱۰ مهرساعت ۲۳:۵۰Oct 2023 2
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بیماری های واگیر»

خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۴:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
بوشهر- مسئول بیماری های واگیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه گفت: بیش از 112 مورد حیوان گزیدگی طی یک سال گذشته در شهرستان عسلویه گزارش شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۴:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
گناوه- مسئول واحد بیماری های واگیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: در نیمه اول سال جاری هشت هزار و 773 خطرسنجی و مراقبت از سکته های قلبی و مغزی در گناوه صورت گرفته است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۴:۳۵    
همدان- ایرنا- مدیر گروه بیماری های واگیر معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: دانش آموزان و افراد دارای بیماری زمینه ای بیش از دیگر افراد جامعه احتمال ابتلا به آنفلوآنزا را دارند و در برابر این ویروس آسیب پذیر هستند.
خبر خودرو   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۴:۲۸   + ۱۱ سایت دیگر  
معاون بهداشت وزارت بهداشت با تاکید بر اهمیت مقوله سالمندی سالم، در عین حال از اجرای طرح بسیج ملی کنترل قند و فشارخون سنین بالای 20 سال طی روزهای آتی خبر داد . ...
هورگان   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۲۳:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
معاون فنی مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت: با توجه به اینکه عامل بیماری های آنفلوانزا و سرماخوردگی ویروس است، آنتی بیوتیک ها هیچ تأثیری روی این بیماری ها ندارند.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۰۸:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
گاهی علائم بیماری های واگیر تنفسی مانند کرونا، آنفلوآنزا و سرماخوردگی آنقدر شبیه هم هستند که نمی دانیم به کدام یک از آنها مبتلا شده ایم. هرچند این بیماری ها تفاوت هایی هم با هم دارند و علائم شان کاملا شبیه یکدیگر نیست.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۷/۰۷ - ۱۱:۵۱   + ۷ سایت دیگر  
کارشناس بیماری های واگیر دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، در خصوص موارد گازگرفتگی انسان توسط حیوانات توضیحاتی داد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۰۷:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
اراک - ایرنا - کارشناس مبارزه با بیماری های واگیر معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: 2 هزار و 470 حیوان گزیدگی در نیمه اول امسال در استان مرکزی ثبت شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۰۰:۵۳   + ۵ سایت دیگر  
بوشهر- مدیر گروه بیماری های واگیر معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: اسکله های استان بوشهر مستعد رشد و انتقال پشه آئدس بوده و باید هشدارهای بهداشتی جدی گرفته شود.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۸:۵۲   + ۴ سایت دیگر  
رئیس گروه پیشگیری از بیماری های واگیر دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: روزانه به طور میانگین 31 نمونه آزمایش کرونا از بیمارستان های زیر پوشش این دانشگاه در خراسان رضوی به آزمایشگاه های این دانشگاه ارجاع می شود که نتیجه حدود هفت درصد آن ها مثبت است.
سلام نو   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۶:۳۰   + ۶۳ سایت دیگر  
هرگونه غفلت و ساده انگاری و عدم رعایت برخی نکات ساده، نه تنها کووید را گسترش می دهد، بلکه منجر به شیوع سایر بیماری های واگیر خواهد شد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۱۰:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
بجنورد- ایرنا- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: 75 هزار دانش آموز پایه های اول، چهارم، هفتم و دهم استان در سال تحصیلی جاری زیرپوشش طرح مراقبت و کنترل بیماری های واگیر و غیر واگیر قرار گرفتند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۰۸:۱۰   + ۶ سایت دیگر  
اصفهان - ایرنا - مسئول گروه مبارزه با بیماری های واگیر معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از اجرای عملیات مقابله با عوامل و مخازن بیماری پوستی "سالَک" در حدود 84 کانون سالک خیز این استان در نیمه نخست امسال خبر داد.
فرتاک نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۰۰:۰۷   + ۵۳ سایت دیگر  
دکتر سارا شاه آبادی با اشاره به شیوع هرساله بیماری آنفلوآنزا از اواخر شهریور گفت: برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری، تزریق واکسن آنفلوآنزا برای برخی گروه ها توصیه می شود. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۰۰:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
سال تحصیلی جدید فرصتی شده برای ترویج فرهنگ بهداشتی در بین دانش آموزان، آموزش هایی که مانع گسترش بیماری های واگیر در مدارس خواهد شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۳:۴۲   + ۶ سایت دیگر  
مدیرگروه سلامت جمعیت، خانواده و مدارس معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی با بیان اینکه طرح مراقبت و کنترل بیماری های واگیر و غیر واگیر در مدارس اجرایی می شود، گفت: امسال نیز با آغاز سال تحصیلی در قالب بسته های خدمت به دانش آموزان خدمات بهداشتی، مراقبتی و درمانی ارائه می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۱:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
در آستانه فصل سرما، رعایت بهداشت فردی و اجتماعی از اصولی ترین اقدامات پیشگیرانه در بیماری های واگیر تنفسی است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۰۹:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس ارشد مبارزه با بیماری های واگیر معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: سوزش، گزگز و مورمور در محل گاز گرفتن، در مرحله حاد عصبی علائم به شکل توهم و نگرانی، ترس از آب و حساسیت به صدا، نور، لمس کردن، افزایش ترشح بزاق و اختلال در بلع، خواب آلودگی، تشنج و فلج موضعی، تب و افزایش ترشح اشک ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۸:۳۵   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با اشاره به بروز بیماری های واگیر تنفسی گفت: با توجه به گزارش های ارائه شده و تصمیمات ستاد کرونا، همه بیمارستان ها و مراکز بهداشتی آماده خدمت رسانی به مردم استان خوزستان هستند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۷:۱۹   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان شمالی کارشناس بیماری های واگیر دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: شهریور و مهرماه زمان اوج بیماری آنفلوآنزا در سطح جامعه است.
رئیس گروه پیشگیری و مبارزه با بیماری های واگیر استان قزوین گفت: شیوع هپاتیت های B و C در استان قزوین افزایش یافته است.
ایران پزشک   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۵:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
معاون فنی مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت گفت: چون تعداد واکسنی که به ما در بخش بهداشت می دهند به اندازه تحت پوشش بردن تمام افراد گروه پرخطر نیست، از این رو فعلا برنامه ای برای توزیع واکسن رایگان آنفلوآنزا در شبکه بهداشتی برای سایر گروه های پرخطر نداریم.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۳:۱۹   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی رئیس گروه مبارزه با بیماری های واگیر دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اعلام اینکه ابتلا به کرونا در روزهای اخیر افزایش چشمگیری نداشته است، نسبت به دریافت دوز یادآور واکسن کرونا در سالمندان و افراد دارای بیماری زمینه ای تأکید کرد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۰:۳۴    
ایسنا/اصفهان رئیس گروه واحد پیشگیری و مبارزه با بیماری های واگیر دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت: گزش انسان توسط مار و عقرب در سال جاری به رقم 145 مورد رسیده است که 132 مورد عقرب زدگی و 13 مورد مارگزیدگی بوده و یک عقرب زدگی با وجود درمان های تخصصی موجب فوت یک نفر شد.
برترین ها / ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۰۸:۴۱   + ۵۷ سایت دیگر  
معاون فنی مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت ضمن تشریح پیش بینی ها از وضعیت بروز بیماری آنفلوآنزا طی امسال، درباره واکسیناسیون علیه آنفلوآنزا نیز توضیح داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۱۳:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
کرمانشاه- مدیر گروه بیماری های واگیر و غیر واگیر معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: بهترین زمان تزریق واکسن آنفلوانزا نیمه شهریور تا نیمه مهر ماه است.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۱۳:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
رئیس گروه واحد پیشگیری و مبارزه با بیماری های واگیر معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت: در سال جاری تاکنون 132 مورد عقرب زدگی و 13 مورد مارگزیدگی در این شهرستان ثبت شده است که یک مورد از موارد عقرب زدگی علی رغم انجام درمان های تخصصی و تزریق پادزهر فوت شده است.
برترین ها / ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۱۰:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
آلودگی به هاری در حیوانات اهلی و وحشی به ویژه در حیوانات اهلی که اطراف ما زیاد است، وجود دارد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۲۰:۰۰   + ۵ سایت دیگر  
آبادان- مدیر پیشگیری از بیماری های واگیر و غیرواگیر دانشگاه علوم پزشکی آبادان گفت: مراجعه بیماران با مشکلات تنفسی به بیمارستان ها و مراکز درمانی جنوب غرب خوزستان افزایش یافته است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۰۹:۲۹   + ۵ سایت دیگر  
رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت با اشاره به شباهت علائم سرماخوردگی و آنفلوآنزا، توصیه کرد: گروه های پرخطر از اواسط شهریور به بعد نسبت به تزریق واکسن آنفلوآنزا اقدام کنند.
جام جم   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۰۳:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش جام جم آنلاین ، دکتر بابک عشرتی در پاسخ به این پرسش که آیا روند ابتلا به کرونا در کشورمان دوباره افزایشی شده است؟ گفت : اتفاق عجیبی در روند ابتلا به کرونا نیفتاده و افزایش موارد ابتلا به بیماری مربوط به کل عفونت های حاد تنفسی است. ...
روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۲۰:۳۴   + ۱۱ سایت دیگر  
رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بر اساس آخرین دستورالعمل کمیته ملی واکسیناسیون کووید19، افراد بالاتر از 60 سال سن، در صورتی که در یکسال گذشته واکسن کرونا تزریق نکرده اند، یک نوبت یادآور واکسن کرونا تزریق کنند. ...
رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت با اشاره به شباهت علائم سرماخوردگی و آنفلوآنزا، توصیه کرد گروه های پرخطر از اواسط شهریور به بعد نسبت به تزریق واکسن آنفلوآنزا اقدام کنند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۳:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
رئیس مرکز بیماری های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: همه افراد بالای 60 سال و سایر افرادی که بیماری های مزمن دارند از واکسن آنفلوآنزا استفاده کنند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۱:۱۱   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان مدیرگروه بیماری های واگیر مرکز بهداشت خوزستان با اشاره به لزوم دریافت واکسن آنفلوآنزا از آخر تابستان تا نیمه پاییز، گفت: باید توجه شود پس از دریافت واکسن آنفلوآنزا حداقل دو هفته طول می کشد تا پاسخ ایمنی در بدن ایجاد شود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۰۷:۵۵   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی مدیر گروه پیشگیری از بیماری های واگیر دانشگاه علوم پزشکی تبریز، شهریور را بهترین زمان تزریق واکسن آنفلوانزا برای گروه های پرخطر عنوان کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۰۷:۵۲   + ۶ سایت دیگر  
رئیس گروه مدیریت بیماری های قابل انتقال بین انسان و حیوانات مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت گفت: افراد در هنگام ذبح دام یا بریدن گوشت از لباس و محافظ مانند عینک و دستکش استفاده کنند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۰۵:۱۹   + ۵۶ سایت دیگر  
معاون فنی مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت ضمن تشریح تفاوت های آنفلوآنزا و سرماخوردگی، درعین حال تاکید کرد که با توجه به اینکه عامل بیماری های آنفلوانزا و سرماخوردگی ویروس است، آنتی بیوتیک ها هیچ تاثیری روی این بیماری ها ندارند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۰۰:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
یک نشریه غربی در مطلبی به عواقب وخیم سیاسی، اجتماعی و بهداشتی سیل تاریخی ویرانگر اخیر در یونان پرداخته و از افزایش خطر بیماری های واگیر در مناطق سیل زده خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۰:۱۵   + ۱۷ سایت دیگر  
رئیس سابق مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت، در خصوص افرادی که در اولویت تزریق واکسن آنفلوانزا هستند، توضیحاتی داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۲۱:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
رئیس گروه بیماری های واگیر مرکز بهداشت قم با اشاره به اینکه سگ های ولگرد بیشترین عامل گزیدگی انسان در قم هستند گفت:بیماری هاری حاصل از گزیدگی سگ در صورت رعایت نکردن موارد بهداشتی منجر به مرگ می شود.
جماران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۰:۵۳   + ۵ سایت دیگر  
رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت با بیان اینکه اوج شیوع بیماری آنفلوآنزا در کشور آبان ماه اتفاق می افتد، گفت: به همین دلیل تاکید ما به افراد بویژه گروه های پرخطر، واکسیناسیون علیه بیماری در شهریور ماه است.
انستیتو پاستور ایران و جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، بر اساسی هماهنگی های انجام شده یک تیم آزمایشگاهی تخصصی به همراه آزمایشگاه سیار برای مدت 3 هفته در کشور عراق مستقر کردند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۰۸:۰۰   + ۹۶ سایت دیگر  
رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت با بیان اینکه اوج شیوع بیماری آنفلوآنزا در کشور آبان ماه اتفاق می افتد، گفت: به همین دلیل تاکید ما به افراد بویژه گروه های پرخطر، واکسیناسیون علیه بیماری در شهریور ماه است.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۱۷ - ۰۹:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
رئیس سازمان جمعیت هلال احمر حضور پزشکان ایرانی در اربعین را پررنگ دانست و گفت: پزشکان امسال توانستند کار جراحی انجام دهند و در 6 بیمارستان مستقر شدیم و تعداد پایگاه ها هم نسبت به سال گذشته افزایش یافت و به صورت مشترک به ویژه در بحث بهداشت محیط و مدیریت بیماری های واگیر کار کردیم و از همه مهمتر در ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۷ - ۰۷:۴۵   + ۷ سایت دیگر  
رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت گفت: علائم سویه های کرونا مانند سرماخوردگی علامت منحصر نداشته است.
عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۱۶ - ۲۱:۵۱   + ۵ سایت دیگر  
معاون فنی مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت درباره وضعیت بروز آخرین زیرسویه های کرونای اُمیکرون در ایران توضیح داد.
آبادان خبر   ۱۴۰۲/۰۶/۱۶ - ۱۱:۵۶   + ۱۰۸ سایت دیگر  
آبادان خبر _ بابک عشرتی، معاون فنی مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت در خصوص وضعیت بروز آخرین زیرسویه های کرونای اُمیکرون در ایران توضیح داد. ...
عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۱۵ - ۱۷:۵۱   + ۵ سایت دیگر  
معاون فنی مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت گفت: برای پیشگیری از ابتلا به بیماری وبا، قبل از خوردن میوه و سبزی باید آن ها را دقیق شست.